Gemeente naarstig op zoek naar managers Grenswisselkantoor krijgt veel geld voor WV-werk Houtrot kost linden langs Verkadesingel de kruin SGP/RPF/GPV willen af van koopzondagen Nieuw bi Lan straat ftaWiRF Sew iDcaaarv OS uidstaal i Inhuren uitzendkrachten kost zo'n half miljoen Kinderen helpen stratenmakers Controle bij zebrapad Handgranaat in woning Autodief richt ravage aan Vrouw kiem in opklapbed 'Je moet wel fanaat zijn om een zonnecollector te kopen' Nieuwe liften stadskantoor kosten een miljoen gulden Snit kénfegp V tel Hoek van HollandHet dagelijks bestuur van de deelgemeente Hoek van Holland houdt vast aan de gedachte om volgend jaar de WV onder te brengen in het nieuwe kantoor van de NV Grenswisselkantoren (GWK), In april 1997 wordt het nieuwe kan toor in gebruik genomen in de hal van Stena Line op het NS-sta- tion. Vanaf dat moment zou GWK een deel van de taken van de WV kunnen gaan uitvoeren en zou het toeristenbureau aan de Riet dijkstraat dicht kunn'en. De commissie bestuurszaken en gemeentevorming moet zich op donderdag 12 september uitspre ken over het plan om een belang rijk deel van de VW-taken over te hevelen. Daarvoor zou het GWK van de deelgemeente jaan Iijks 175.000 gulden ontvangen op voorwaarde dat 2,5 formatiep laatsen voor het informatiewerk gehandhaafd blijven. In het voorstel van het deelraads- bestuurstaan nog twee mogelijk heden aangegeven. De eerste is dat de VW zelfstandig blijft, maar zich gaat beperken in haar taken. Dat levert echter slechts een geringe besparing op en de WV zou daarmee bovendien niet meer voldoen aan de eisen die door de landelijke 'organisatie worden gesteld. De tweede ge dachte is een VW op commercië le basis. Voorwaarde is dat dan voor de diensten behoorlijke ver goedingen moeten worden ge vraagd. Daarbij kan gedacht wor- den aan informatie via een (duur) 06-nummer en het aanbieden van informatiepakketten tegen beta ling. Maar het deelraadsbestuur ziet weinig heil in deze oplossin gen. Oplossing Samenvoeging met een markt partij lijkt vooralsnog de beste oplossing. De grenswisselkanto ren hebben aan de Belgische grens bij Hazeldonk inmiddels al een VW-kantoor overgenomen. Daar wordt de 'Holland Welcome Service' geëxploiteerd. Dat is een servicedienst waar bezoekers ar rangementen, hotels en attrac ties kunnen boeken. Het deelraadsbestuur wil met de bank een contract afsluiten voor vijfjaar, dat echter jaarlijks kan worden herzien. Schiedam De Sehiedamse poli tie heeft gistermiddag een snel heidscontrole gehouden op de Mozartlaan. De controle had plaats bij de over steekplaats voor voetgangers en fietsers. Van de 793 gecontroleerde auto mobilisten reden in totaal twintig harder dan de maximum toege stane snelheid van vijftig kilome ter per uur. Schiedam In e'.n woning aan het De la Marplt in is gistermid dag een handgrar. aat uit de Twee de Wereldoorlog gevonden. Na onderzoek bleek dat de granaat niet kon exploderen omdat hij was gedemonteerd. De granaat werd door de opzich ter van de woningbouwvereni ging aangetroffen in oen tas op zolder. De woning is sinds enkele weken onbewoond. Vlaardlngen Met een gestolen auto heeft een 28-jarige Schiedammer vannacht in Vlaar- dingen een ravage aangericht. De man negeerde een stopteken, nadat hij op de Dayer een politie auto met hoge snelheid passeer de. De agenten zetten daarop de ach tervolging in die ging via de West- havenkade en de Galgkade. Vlak na de kruising met de Oosthaven- kade vloog de man uit de bocht, ramde een lantaarnpaal, gleed van het talud af en vernielde een traphek. De Schiedammer stapte wonder boven wonder uit de auto en vluchtte weg. Na een korte achter volging te voet kon hij in de Dog gerstraat in de kraag worden geg repen. De auto had hij even daarvoor op de Parallelweg gestolen. Boven dien bleek hij niet in bezit van een rijbewijs. Tegen de Schiedammer zyn diverse processen-verbaal op gemaakt. Schiedam Het gaat een halfjaar duren voordat de nieuwe ambtelijke top van de gemeente Schiedam op volle sterkte is. Dat verwacht wethouder A. Reijnhout (organisatievernieu wing). Van de acht topfuncties in de ambtelijke hiërarchie heeft de gemeente Schiedam er pas vijf vervuld. De taken van het resterende drietal worden hangende de sollicitatieproce dure waargenomen door interim-managers. De werkgroep Organisatiever nieuwing is op dit moment naar stig op zoek naar bestuurlijk ta lent dat in staat is de gemeentelij ke diensten door de turbulente periode van veranderingen te loodsen. In plaats van veertien diensten kent de gemeente Schiedam in de toekomst slechts acht afdelingen. Dat wordt bereikt door het samen voegen van diensten, maar in de praktijk is er ook sprake van ont vlechting. Zo wordt dc Dienst Ge meentewerken m de nieuwe orga nisatie in twee stukken gehakt. Het zijn de diensten VROM (volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieu) en Stedelijk Be heer die hierdoor ontstaan. Voor de managementfuncties van beide diensten bestaan vacatures. De directeurspost bij de nieuwe dienst SWW (sociale zaken, werk en welzijn) moet ook nog worden ingevuld. Intern zijn er volgens de sollicitatiecommissie geen ge schikte kandidaten te vinden voo; beide topfuncties. In deze 'harde sector' hoeft de gemeente Schiedam geen rekening te hou den metgevestigde reputaties. De huidige directeur van de Dienst Gemeentewerken H. G. de Block werd vrijdag 65 jaar. Aan heleind van de maand gaat hij met pen sioen. De verwachting dat de vervan ging van De Block door twee di recteuren een half jaar gaat du ren, is volgens Reijnhout niet strijdig met de oproep van de ge meenteraad om haast te maken met de 'benoeming van directeu ren. „Er wordt op hard gewerkt aan de voorbereidingen van de sollicitatieprocedure. Ik verwacht dat de werving binnen enkele we ken kan beginnen. Het proces als geheel duurt uiteraard veel lan ger. Na het plaatsen van de adver tenties hebben kandidaten en kele weken de tijd om te reageren. Daarna vinden er gesprekken plaats. Een persoon die wordt uit gekozen heeft gezien de zwaarte van de oude.functie vaak te ma ken met een opzegtermijn van en- kele maanden. Dan is het snel voorjaar voordat de nieuwe men sen aan de slag kunnen." Reijnhout denkt dat twee interim managers leiding kunnen geven aan de drie diensten die nog geen directeur hebben. „VROM en Ste delijk Beheer komen voort uit de Dienst Gemeentewerken, al wor den ook enkele taken van de hui dige secretarie bij de deze dien sten ondergebracht. Eén manager moet de ontvlechting kunnen be geleiden en het opzetten van de twee diensten kunnen leiden." Bij de dienst SWW wordt mogelijk slechts een parttime-directeur aangesteld. De kosten van het interim-mana gement worden deels betaald uit het budget dat nu is bestemd voor het salaris van de directeur van de Dienst Gemeentewerken. Wet houder Reijnhout sluit niet uit dat er een extra raadskrediet nodig is om de resterende salariskosten op te vangen. Volgens een schatting is er minimaal een half miljoen gulden nodig om twee externe managers een half jaar aan het werk te zetten. VlaardlngenEen 50-jarige vrouw uit Vlaardingen is vannacht door de politie uit een benarde positie bevrijd in haar woning aan het Mendelssohnplein. De vrouw sliep op een inklapbaar bed, dat vermoedelijk tijdens het slapen in elkaar klapte. De vrouw kwam daardoor met haar hoofd vast te zitten tussen het achter- en zij schot van de bedombouw. Uit ei gen beweging lukte het niet om los te komen. Doordat ze begon te schreeuwen, alarmeerden buren de politie en kon ze rond half twee worden bevrijd. De vrouw is met enkele verwondingen aan het hoofd en gezicht overgebracht naar het Holy Ziekenhuis. Den Haag/Maasland M. de Bruyn uit Maasland eist alsnog 1700 gulden subsidie van het mi nisterie van Economische Zaken (EZ) voor een zonnecollector op hel dak van zijn huis aan de Hofsingel. Tijdens de zitting van een beroepszaak, gisteren voor Raad van State in Den Haag, zei De Bruyn dat het hem nu 104 jaar kost alvorens hij zijn zonnecollec tor van zesduizend gulden heeft terugverdiend. Per jaar levert de collector De Bruyn een besparing van 250 ku bieke meter gas op. De Bruyn er kent dat, zelfs al zou hij de subsi die krijgen, er niet rijk van wordt Ja, je moet wel een milieufanaat zij n om zo'n collector aan te schaf fen." In 1992 gaf De Bruyn zijn buurman en installateur K Ak kerman een mondelinge opdracht om een energiebesparende collec tor op zijn dak te plaatsen. Nadat de gemeente Maasland De Bruyn een bouwvergunning had ver leend, vroeg hij in het kader van de Subsidieregeling Energiebe sparingen een tegemoetkoming in de kosten aan bij EZ. Het mi nisterie zegde de subsidie van ze ventienhonderd gulden aanvan kelijk toe, maar wees uiteindelijk de aanvraag af omdat De Bruyn de opdrachtbevestiging verkeerd zou hebben gedateerd. Volgens C, van der Draaij, juridisch mede werker van EZ, was na de toezeg ging een juist gedateerde op drachtbevestiging noodzakelijk voordat het ministerie een defini tieve toewijzing van de subsidie kon doen. De Bruyn 2egt dat er een misver stand in het spel is. Omdat hij een mondelinge opdracht aan Akker man had gegeven was er aanvan kelijk geen schriftelijke offerte. Akkerman maakte deze een paar maanden later alsnog op, maar vergiste zich daarbij met de da tum van de mondelinge opdracht Volgens De Bruyn en Akkerman is er een typefout op de opdracht bevestiging gemaakt en had het 20 juni in plaats van 20 juli 1992 moeten zijn. Alleen 20 juni valt nog binnen de door EZ gestelde subsidietermijn. Van der Draaij merkt tijdens de zitting wel op dat het ministerie de subsidieregelingen voor ener giebesparende maatregelen, zoals zonnecollectoren, intussen heeft veranderd. Met de huidige rege ling kunnen er geen misverstan den meer ontstaan over de op drachtbevestigingen, omdat die niet meer nodig zijn. Volgens Van der Draaij zijn de problemen met opdrachtbevestigingen, als die van De Bruyn reden geweest om de regeling minder ingewikkeld te maken. Maar of De Bruyn als nog zijn subsidie krijgt, hangt af van het oordeel van de Raad van State. Die doet over zes weken uit spraak. De jeugd was niet onverdienstelijk aan de slag. Foto Roei Dijkstra Schiedam De met de herbe strating van het kruispunt Nieu we Haven-Vlaardingerdijk in Schiedam belaste medewerkers van aannemer NBM-West kre gen gisteren hulp uit onverwach te hoek. Schoolkinderen namen na werktijd het kruispunt over en hielpen een handje. Geheel zonder opleiding straatte zij op de foto niet onverdienstelijk, zo dat zij over een paar jaar wellicht een aanbieding kunnen ver wachten om als 'echte' straten maker te komen werken. Het straten beperkt zich tot de trot toirs en de fietspaden. De au towegen worden tijdens de re constructie van voorheen het ge vaarlijkste kruispunt van Schiedam geasfalteerd. De werk zaamheden bevinden zich twee weken na de start inmiddels in een eindstadium. De bouwvak kers hebben nog enkele werkba re dagen nodig om het kruispunt op te leveren. Voor de recon structie ontstond op het kruis punt zowel in de ochtend- als in, de avondspits een onoverzichte lijke verkeersdrukte. Het kruis punt waar naast de Vlaardinger- dijk en de Nieuwe Haven ook de Nieuwe Damlaan en de Vtaardin- gerstraat op uitkomen groeide uit tot de meest verkeersonveili- ge plek in de stad. De Dienst Ge meentewerken vond een rotonde de beste oplossing. Als alles vol gens schema verloopt, is de ro tonde het komend weekeinde open voor autoverkeer. De linden fangs de Burgemeester Verkadesingel waarvan er een houtrot. Foto Roel Dijkstra groot aantal aangetast zijn door Vlaardingen Nog'zeker vier tot zes linden langs de Burgemeester Verkadesingel in Vlaardingen moeten worden gerooid. De bomen zijn door houtrot in de wortelvoet en onderstam instabiel geworden. De bomen laten staan zou te grote risico's geven bij har de wind. Deze of volgende week wordt in elk geval al één boom neerge haald. De andere drie tot vijf wor den de komende wintermaanden gekapt. De slechte toestand van de linden is «en het licht gekomen na een onderzoek van NOCB, een boom- technisch adviesbureau en be ëdigd taxateur van bomen. Dit on derzoek heeft de gemeente Vlaar dingen laten uitvoeren nadat be gin juli een zestig jaar oude linde door de sterke wind omwaaide. De boom kwam in de dakgoot van Schiedam Bezoekers van het stadskantoor in Schiedam heb ben reeds gemerkt dat er iets mis is met de liften in de ambte lijke toren. Ze zijn de laatste tijd vaak kapot. De middelste van de drie vervoermiddelen is na het optreden van de meest recente storing niet meer in beweging te krijgen. Voor de gemeente vormt dit het sein om aile liften te vervangen. De operatie kost 930.000 gulden. Deürie liftinstallaties stammen van 1972, toen de ambtelijke ko los aan de Emmastraat in ge bruik werd genomen. Na jaren intensief gebruik zijn ze inmid dels afgeschreven en versleten. In de afgelopen jaren konden storingen worden verholpen door defecte onderdelen te ver vangen uit elders gedemonteer de liftinstallaties. Met de recycling van de beno digde liftonderdelen is het in middels echter afgelopen. Bij de meest recente storing werd dui delijk dat er geen reserve-onder delen meer zijn te leveren. Met de vervanging van dc liften is rekening gehouden in de meerj arenbegroting. De kosten worden betaald'uit de reserve voor bijzondere werken. De ge meenteraad moet nog met de in vestering akkoord gaan, maar ambtelijk Schiedam hoeft niet bang te zijn dat de volksverte genwoordigers een stokje voor de voorgenomen vernieuwing stemmen. Volgens de ARBO- wet is het niet toegestaan om ambtenaren naar hun werkplek op de twaalfde verdieping te la ten lopen. Vlaardingen De fractie van SGP/RPF/GPV in Vlaardingen wil dat het aantal zondagen dat de winkels open mogen zijn, wordt teruggedraaid tot nul. Nu geldt dat winkeliers in Vlaardin gen gebruik kunnen maken van acht zogenoemde koopzondagen. Morgenavond praat de gemeen teraad over de nieuwe Verorde ning winkeltijden gemeente Vlaardingen. Burgemeester en wethouders stellen voor het aan tal koopzondagen te verhogen tot twaalf, Dit komt overeen met lan delijke richtlijnen, waarvan ge meenten overigens mogen afwij ken. De christelijke combinatie heeft zich om principiële redenen altijd fel gekant tegen openstel ling van winkels op zondag. „De zondag is ons als rustdag gege ven en is een groot goed." Maar ook sociale en financiële argu menten spelen mee, aldus de SGP/RPF/GPV, „In het verleden is gevochten voor een vijfdaagse werkweek: wat we nu zien is dat de klok 380 graden wordt teruggedraaid. Blijkbaar moeten zonodig oude tijden weer herleven, dat mensen weer zes of zeven dagen in de week moeten werken. Als we zien wat dat voor onrust in veel gezin nen geeft, blijft er voor normale sociale contacten weinig over. Een en al gejaagdheid is het ge volg," aldus de fractie, die het 'vreemd' vindt dat er zo weinig wordt gesproken over de stijgen de personeelskosten die de zon dagopenstelling tot gevolg heeft. „Hogere kosten waarvoor de con sument moet opdraaien." Binnen de gemeenteraad van Vlaardingen tekent zich een meerderheid af tegen het voor stel van b en w voor twaalf koop zondagen. Vorige week maakte het CDA al kenbaar tegen de ex tra koopzondagen te zijn. Ook de Socialistische Partij, Groenlinks en Burger Belangen hebben aan gegeven dit niet te willen. Bij de ze drie partijen gaat het vooral om sociale gevolgen voor het win kelpersoneel Onduidelijk is echter of de SGP/ RPF/GPV morgenavond voldoen de steun krijgt om het aantal tot nul te reduceren. Het CDA lijkt voorlopig in elk geval vast te wil len houden aan acht en is dus al leen tegen.de uitbreiding. een woning terecht. Na een snelle controle bleek dat er nog één lin de zo snel mogefijk moest ver dwijnen omdat die gevaarlijk ins tabiel stond. Binnen een week werd deze boom met een motor- zaag neergehaald. Een boomtechnicus heeft de 29 resterende linden aan de Verka desingel enkele wéken daarna nauwkeurig tegen het licht ge houden. De bomen zijn in eerste instantie visueel beoordeeld op zichtbare afwijkingen. Ook zijn bij alle linden de worteivoet en on derstam geklopt ter boordeling van eventuele niet zichtbare aan tastingen. De onderzoeker had daarvoor speciale apparatuur bij zich waarmee kan worden vastge steld welke omvang de aangetrof fen afwijkingen hebben. Aan de hand van de ernst hiervan is het mogelijk te bepalen of bomen ste vig genoeg in de grond staan om ze te behouden. Afwijkingen In het rapport over de 29 linden langs de Verkadesingel staat dat de helft (vijftien stuks) zichtbare afwijkingen hebben. Dit worden 'potentiële risicobomen' ge noemd. Uit het nadere stabiliteitsonder zoek kwam naar voren dat vier linden moeten worden gerooid omdat de veiligheid 'niet verant woord' is. Voor twee andere geldt dat handhaving op (langere) ter mijn zeer twijfelachtig is. De on derzoekers geven de overweging mee om ook deze op korte termijn - tegelijk met de vier- te rooien. Dan zijn er nog vijf bomen die de komende jaren zorgvuldig moe ten worden gecontroleerd. De houtrot is al langere tijd gele den (tien tot vijftien jaar) ont staan. Vermoedelijk is dat ge beurd bij wegwerkzaamheden of het leggen van kabels en leidin gen. Behandeling van de houtrot is niet mogelijk. Het uitvoeren van boomchirurgische ingrepen vergroot over het algemeen juist de kans op een versnelde aantas ting, aldus de onderzoekers. Bij schades die door omgevallen bomen ontstaan, is in principe de eigenaar of beheerder aansprake lijk als de schade van tevoren was te voorzien. In dit geval is dus de gemeente aansprakelijk. Mép&écentrum vbor contactlenzen ennoorioes'teiien'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1