19, 'Het is logisch dat niemand in de Adolf Hitlerstraat wil wonen' S* de i cFAkerboom voor Marten Putman Bruidspaar krijgt verlichte steun jëtaatiuw Tijdschrift Musis wil ook naar Vlaardingen Nieuw baken voor woningzoekenden Stichting Welzijn verder als Het Bureau Welzijnsprojecten De bedachtzaamheid van de voorzitter van de straatnaamcommissie Woudentocht genda Rotterdams Dagblad Zaterdag 14 september 1996 m Door Carel van der Velden Schiedam Mensen, huizen, fa brieken en straatklinkers maken de stad. Maar waar zouden wij zijn zonder straatnamen? Het zoeken van de bestemming zou er een stuk moeily ker op worden. Straat namen vertellen bovendien een deel van de historie van de stad. Ver in de schaduw van de faam van de Koemarkt en de Broers- vest bedenkt in Schiedam een heuse commissie de namen waar buitenstaanders m 2096 nog de 'weg naar vragen. Sinds anderhalf jaar is Charles Jeurgens voorzitter van de com missie. In het dagelijks leven is hy stadsarchivaris van de ge meente Schiedam. Het historisch geweten van de club is besehei den over zijn bijbaan. „Het gaat mij te ver om le beweren dat straatnamen mede de identiteit van de stad bepalen. Met de na men die wij bedenken pogen wij hooguit op het karakter aan te sluiten." Historie Gedegen werk afleveren is het de vies van de club, zegt Jeurgens. „In Schiedam is het een goed ge bruik om bij de benaming van een nieuwe straat aansluiting te zoe- Bijna iedereen vindt het vanzelf sprekend dat de kerk zondagoch tend op orde is voor de dienst, de burgemeester op tijd een jubile rend bruidspaar bezoekt en gro te theatersterxen prachtig uitge licht op het podium staan. Zon der hulp zouden de blikvangers echter niet ver komen. Een serie over mensen die achter de scher men belangrijk werk verrichten. ken op de historie. In de bebouw de kom lukt dat doorgaans, in de stadsuitleg is het moeilijker. Daar zijn de historische benamingen meestal al vergeven." Hij geeft een voorbeeld uit de bin nenstad. Kort geleden kreeg de commissie opdracht een naam te Schiedam/VIaardïfigen Het cul turele maandblad Musis uit Schiedam voert 'orïenterende be sprekingen' om zijn werkterrein uit te breiden naar Vlaardingen. Uitgever H. van der Sloot van de Hollandse Onderneming beves tigt dat hij met belangrijke Vlaar- dingers in gesprek is om in deze stad een blad la Musis te begin nen. In Schiedam verschijnt het tijdschrift volgens de uitgever nu maandelijks in een oplage van tweeduizend stuks. Er zijn twee varianten om in Vlaardingen aan de slag te gaan. Het is denkbaar dat Vlaardingse impressies worden geïntegreerd in het blad, dat zich tot dusver met name op Schiedam richt. Een tweede mogelijkheid is dat Van der Sloot voor Vlaardingen een volwaardig, eigen blad ontwik kelt. Een beslissing wordt op kor te termijn verwacht. Het nieuwe, danwel uitgebreide Musis zou in januari 1997 voor het eerst in Vlaardingen moeten verschijnen. Ook op dit moment heeft Musis reeds veel lezers in Vlaardingen, meldt de uitgever. Zo'n dertig procent van de abonnees woont in Vlaardingen. Volgens Van der Sloot zijn het veelal ex-Schiedam- mers die ondanks hun vt/lrek de belangstelling voor hun geboorte stadhebben behouden. Van der Stoot ziet tn redactionele zin veel interessante raakvlakken tussen Vlaardingen en Schiedam. „Op zaterdag zie ik half Schiedam op het Liesveld lopen. Omge- keeid gaan veel Vlaardingse kin deren naar school op Spiering- hoek. Je kunt je afvragen of de steden nog zoveel verschillen als wel een s wordt verondersteld." Bij de geboorte in Schiedam kreeg Musis verleden jaar een startsubsidie. Voor het lopende jaar staat de gemeente Schiedam garant voor eventuele verliezen tot een bedrag van 16.000 gulden. De uitgever verwacht dat Musis dit jaar uit de rode cijfers komt, maar de balans is nog niet opge maakt. Bij een eventuele start in Vlaardingen wil Musis in aanmer king komen vooreen subsidie van de gemeente Vlaard j ngen. Vlaardingen De Vlaardingse „cultuurprijs d'Akcrfcoom is gis* - teravond postuum toegekend .aan Marlen Putman. De Cultu rele Raad Vlaardingen is van mening dat Putman een zeer grote bijdrage heeft geleverd aan de verbetering van het cul turele klimaat in deze stad. En ook dat hij verantwoordelijk is geweest voor de uitstekende j kwaliteit van het programma- aanbod van de Stadsgehoorzaal en dat hij het theaterbezoek een belangrijke impuls heeft gege ven. Marten Putman (1939, Amster dam) kwam op 9 september 1995 om het leven bij een auto-onge luk in zijn geboorteplaats. Put man en zijn vrouw - die het on geval overleefde- werden bij het keren aangereden door een wagen die werd bestuurd door Ajaeted Patrick Huivert. De Amsterdamse voetballer is eer der dit jaar wegens onoplettend heid en te hard rijden veroor deeld tot een alternatieve straf. -Putman heeft zich 33 jaar lang f Ingezet voor kunst en cultuur in het algemeen, en voor de po diumkunsten en het theater in het bijzonder. Van 1962 tot 1967 met een zelfstandig theaterbu reau, van 1967 tot 1977 als zake lijk leider van de Stichting Funhouse, van 1977 tot 1982 als directiemedewerker van de Stadsschouwburg Breda, van 1982 als directeur van de Vlaar dingse ^stadsgehoorzaal en van 1994 tot 1995 als hoofd van het projectbureau cultuur van de ge meente Vlaardingen. In het juryrapport wordt gesteld dat Marten Putman van de Stadsgehoorzaal 'een theater heeft gemaakt, met een volwaar dige programmering die zowel breed als van een hoog artistiek niveau was'. En: 'Hij heeft het Vlaardingse publiek geconfron teerd met kunstvormen waar voor zijn imiens onvoldoende belangstelling bestond, zoals mime, experimenteel toneel en moderne dans.' Putman is onder meer 'inspire rend en daadkrachtig' betrok ken geweest bij de totstandko ming van initiatieven en projec ten zoals het Literair Café, Spet- tacolo Straordinario, Hof van Spektakel, Beroering in de Bo venkamer, Salon de Harmonie, De Geest van Vlaardingen, Theater Overdag en Dans op Drift. Nog een keer uit -het juryrap port: Tmmer heeft hij getracht andere mensen deelgenoot te maken van zijn liefde voor het theater in al zijn verschijnings vormen. Naar het oordeel van de Culturele Raad Vlaardingen heeft dit tot prachtige resultaten geleid.' Het was gisteravond de achtste keer dat d'Akerboom werd toe gekend. Het waarderingsteken, vernoemd naar de naam van de bekende zeventiende eeuwse Vlaardingse Rederijkerskamer, is bestemd voor 'personen, ver enigingen of instellingen die een opmerkelijke prestatie heb ben geleverd op het terrein van de cultuur in de gemeente Viaar- dingen'. Eerdere prijswinnaars waren: StiehtingDe Vrije Acade mie (1990), Helinium, Jo Mulder, Matthijs A. Struijs, Leen Drop- pert (tevens ontwerper van het waarderingsteken), Ton Stolk en vorig jaar Dick Borst. bedenken voor een nieuw steegje, dat parallel aan de Singel uitkomt op de Emmastraat. „Historisch onderzoek leerde dat hier vroeger een bleekerij heeft gestaan. Dus zijn we uitgekomen op Bleekerij- pad." In vroeger tijden zou Bleekerij in plaats van pad vast en zeker het achtervoegsel 'steeg' hebben ge kregen. Maar stegen zijn uit de mode bij de straatnaamgevers. „Mensen willen een naam die iets van openheid heeft. Ze willen niet in een steeg wonen." Straatnaamgevers hebben reke ning te houden met dit soort ge voeligheden, Toch wil de straat naamcommissie waken voor mo dernismen. „Wjj moeten beden ken dat straatnamen soms gene raties meegaan. Het is belangrijk dat namen uitspreekbaar zijn en mensen zich ermee kunnen iden tificeren. Vroeger werd dat wel eens uit het oog verloren." Steffeson In Sehiedam-Oost zijn mooie voorbeelden te vinden. Het ver eist een zekere logopedische be hendigheid om vloeiend naar de Professor Kamerlingh Onneslaan te vTagen, Dat werd dus al snel de PKO-laan. Iets vergelijkbaars ge beurde met de straat die de naam draagt van de beroemde Engelse locomotiefbouwer Stephenson. Bestaan er Schiedammers die niet over de 'Steffe-Sonstraat' spreken? Jeurgens vindt verder dat een naam prettige associaties moet oproepen. Prettig is een subjectief begrip. Bij vernoemingen moet het wat hem betreft in ieder geval gaan om mensen die hun leven op navolgenswaardige wijze hebben ingevuld. „Het is logisch dat nie mand in de Adolf Hitlerstraat wil wonen." De Schiedamse straatnamencom- missie vernoemt nooit levende personen. „Mensen kunnen in op spraak komen. Dat hebben ze in Amsterdam gemerkt met de Win nie Mandelastraat en vroeger met de Stahnbrug." De vraag wie belangrijk genoeg is om na het aardse bestaan te wor den vernoemd is volgens Jeur gens niet zo eenvoudig te beant woorden. Willekeur is soms on vermijdelijk. Rien Poortvliet De commissie reageerde een paar maanden geleden zeer voortva rend met het vernoemen van de recent overleden tekenaars Jaap de Raat en Rien Poortvliet. Bei den kregen een eigen fietspad, in de weiden van Kethel waar zij vroeger graag vertoefden. Een paar maanden geleden over leed ook Doop Wiegman, een be langrijk persoon in de Schiedam se kunstwereld. Krijgt Doop nu ook een eigen straat? Jeurgens: „Niets is uitgesloten. Maar als de commissie al een naam nomi neert, kan het nog jaren duren voordat er geschikte straat be schikbaar is. Zo'n naam moet ook aansluiten op de namen in de om geving." Er zijn beroemdheden die het nooit tot een straatnaam schop pen, ook al zijn ze goedgekeurd door de commissie. Neem Joke Smit, toch niet de eerste de beste in de vrouwenemancipatiebewe- ging. ïn Schiedam vinden ze al twintig jaar dat ze een straatnaam verdient, maar het zal er niet van komen. Een man zit haar dwars. Er is al een pad vernoemd naar de verzetsstrijder J. J. Smit. En twee keer Smit werkt verwarrend, van daar. Net als andere steden zijn ook in Schiedam de componisten, de bomen, de literatoren en de leden van het koninklijk huis ruim ver tegenwoordigd in de straat namen. In gedachten breidt de straatnaamcommissie zich reeds voor op een omvangrijke klus. Binnen enkele jaren wordt Spa- land-Oost gebouwd. Er moeten tientallen namen worden be dacht. Jeurgens: „Dat is ingewikkeld. Gemeentewerken heeft belangen en de PTT en de politie ook. Van daar dat al deze partijen in de straatnaamcommissie zijn verte genwoordigd." Het begint met het zoeken naar een thema. „Daarna wordt beke ken of er voldoende aanspreken de namen by te bedenken zijn. In de praktijk kunnen er verschil lende ideeén naast elkaar worden Alle achtergronden van Schiedamse straatnamen zijn te vinden In het naslagwerk Van Schïe, Dam en Schiedam' van W. P. Rook. Namen ais Achter de Teerstoof en Verbrande Erven stammen uit de volksmond. Het zijn favoriete aanduidingen van Charles Jeurgens. Foto Dennes van der weimoei Dijkstra ontwikkeld. We zouden door kun nen gaan met het maken van ver wijzingen naar de natuur, zoals in andere delen van Spaland. Maar we kunnen ook een andere weg kiezen." Illusie Jeurgens heeft niet de illusie dat zijn commissie voor Spaland de mooiste straatnamen van de stad gaat verzinnen.' Die bestaan al, meent de archivaris. „Ik ben het meest gecharmeerd van namen die uit de volksmond komen, zo als het Landje van Ris en Achter de Teerstoof. Het zijn hele gewo ne namen die voortvloeien uit de De lichtjes met het ja-woord gingen branden dus kon het huwelijk van Soeb Ramdhan (33) en Monique Bouhuisen (24) uit Maassluis alvast re kenen op de steun van alle aanwezigen. Het huwelijk, dat gistermiddag werd gesloten in de tijdelijk tot kunstobject omgebouwde trouwzaal in het Maassfuise stadhuis, was meteen de start voor de plaatselijke Kunstestafette. De Rotterdamse kunstenaars Anne Karin ten Bosch en Gra- ziella Tomasi hebben de afge lopen week de grijze, grauwe trouwzaal grondig onder han den genomen. De muren wa ren bedekt met lichte doeken met daarin flikkerende licht jes. Nadat het bruidspaar even over half vier het ja woord had gegeven konden de aanwezigen hun goedkeu ring geven door de lichtjes aan te zetten. De hele trouw zaal werd meteen gevuld met de bonte kleuren van de licht jes en het ja-woord op de mu ren. Ook de stoelen van het bruidspaar ontkwamen niet aan een lichtbundel. Eigenlijk deden alleen het of ficiële pak van de ambtenaar van de burgelijke stand en de bruidsjurk van de bruid en het pak van de bruidegom gister middag aan een ouderwetse huwelijksvoltrekking denken. Dat het daarnaast ook nog eens vrijdag de dertiende was, was voor het kersverse bruidspaar Ramdhan geen probleem. Het huwelijk van het Maassluise paar was al enkele malen uitgesteld en daarom hadden ze gekozen om te trouwen op de verjaar dag van de vader van de bruid. En toevallig was dat vrijdag de dertiende, Foto Dennes van tfer Wel/Roel Dijkstra logica van de stad. Iedereen weet waar het is." Hetzelfde geldt voor het He- maplein, maar volgens Jeurgens is het vrijwel uitgesloten dat zijn commissie deze ingeburgerde naam ooit tot een officiële betite ling promoveert. „De Hema is een bestaand bedrijf. Ik denk niet dat andere grootwinkelbedrijven het zien zitten als we die naam over nemen. 'Land van Belofte' zou een mooie en historisch verant woorde naam kunnen zijn. Maar ik besef dat de volksmond ver moedelijk sterker is dan onze offi ciële instantie." SchiedamDe fietsioerclub Rijn mond houdt morgen de Wouden- tocht. Deze fietstocht heeft een lengte van honderd kilometer en voert via Berkel en Zoetermeer naar 'de wouden', zoals Gelders- woude, Zoeterwoude en Hazers- woude. In Boskoop mogen de be nen worden gestrekt, waama het peloton terugfietst via Waddinx- veen, Moerkapelle en Bleiswijk. De rit begint en eindigt bij de Wie lerbaan Schiedam aan de Olym- piaweg in Sportpark Harga. Erva ren fietsers begeleiden de tocht en zorgen ervoor dat de gemiddel de snelheid niet boven de 25 kilo meter per uur komt. Gezien de snelheid is het verplicht op een trim- of racefiets deel te nemen. De start is om 10.00 uur bij de kan tine van de wielerbaan. Inschrij ven kan an 9.30 tot 9.50 uur en kost vijf gulden. De deelnemers worden om 14.30 uur terugver wacht. Schiedam Belangstellingen voor een nieuwbouwwoning in Schiedam wordt het tegenwoor dig gemakkelijk gemaakt. Sinds deze week kunnen ze op één plaats een overzicht krijgen van alle nieuwbouwprojecten in de stad. Dit nieuwe Woon Informatie Centrum (WIC) is gevestigd op het Stadserf 108. Ter ere van de start is er vandaag en morgen een in formatiemarkt, waar kinderen van belangstellende ouders wor den vergast op balonnen, een springkussen en limonade. Het WIC is een initiatief van Schiedamse makelaars, de ge meente Schiedam, projectontwik kelaar? en de woningcorporaties in de stad. Het centrum is bedoeld om Schiedam te promoten als woonstad. In het centrum kunnen huizenzoekers in één klap infor matie inwinnen over vijftien nieuwbouwprojecten in de stad. Bij de opening sprak wethouder A Reijnhout deze week van een 'baken voor woningzoekenden.' Het WIC is buiten kantooruren ook op koopavond en zaterdag middag geopend. De komende weken openen de deuren ook op zondag, ter ere van het Open Mo- numentenweekeïnde en de Bran dersfeesten. Ook ondernemers kunnen bij het WIC terecht. Er is ook informatie beschikbaar over de bedrijfsloka- ties Vijfsluizen en Schieveste. Met een speciale campagne wordt de aandacht op het WIC en Schiedam als woonstad gericht. Dat gebeurt onder het motto 'tus sen metropool en het dorp'. De be denkers verzekeren dat met 'het dorp' niet Vlaardingen wordt be doeld. Ze willen er slechts mee zeggen dat zowel liefhebbers van het hectische Rotterdam als het rustieke Midden-Delfland dicht bij huis aan hun trekken kunnen komen. Vlaardingen De Stichting Wel zijn in Vlaardingen heeft met in gang van maandag een andere naam: Het Bureau Welzijnspro- jecten. En een ander logo niet te vergeten: een hoorn des over- vloeds is er in te herkennen. Di recteur J. J. Middelkoop legt uit: „Wij willen onze kennis en kunde graag ten dienste stellen van de samenleving in de hoop dat die samenleving wat uit die hoorn des overvloeds ontvangt." De nieuwe naam en huisstijl moe ten garant staan voor een nieuw elan. Stichting Welzijn klinkt niet al leen oubollig, vindt Middelkoop, maar drukt te veel een stempel op het verleden. De Stichting Wel zijn geniet bij veel Vlaardingers - inclusief lokale politici - de re putatie van 'subsidievreters': er worden elk jaar miljoenen inge stopt, maar wat zie je er nou voor terug? Terecht of onterecht, Middelkoop wil af van dat verleden. Het Bu reau Welzijnsprojecten straalt meer uit. Bovendien heeft nage noeg elke gemeente een Stichting Welzijn. Met zo'n naam kun je de boer dus niet op. En dat is hard nodig. Mo menteel is de gemeente Vlaardin gen goed voor 90 tot 95 procent van de omzet. Dat is veel te veel. Vijftig procent is het streven van Middelkoop. Behalve dat de direc teur minder afhankelijk wil zijn van één opdrachtgever, gaat Vlaardingen de komende jaren vijf ton bezuinigen op sociaal-cul tureel werk en de wijk- en dien stencentra. Dat is twintig proeent minder. Projecten Om zijn 26 mensen aan het werk te houden moet Middelkoop dus wel over de gemeentegrenzen kij ken. Daarom 'doet' het bureau al projecten in onder meer Rozen burg, Heerjansdam en Delft. Daarom praat Middelkoop in de nieuwe folder ook over'joint-ven- tures' met andere welzijnsinstel- lingen. Over 'actief zijn in de markt' en 'braakliggende terrei nen'. En voorzitter P. Wilschut doet niet voor hem onder: „We willen een zakelijke relatie met de overheid. De traditioneel gesubsidieerde welzijnsprogramma's worden ver vangen door concrete welzijns projecten met afspraken over kuslpi ijs, luoduuf enresultaaiver- wachtingen. De overheid zien we als klant. In relatie met de klant proberen we haar te overtuigen van de meerwaarde die onze acti viteiten voor de samenleving kun nen betekenen. In deze nieuwe relatie past geen politieke strijd." Zaterdag 14 september SCHIEDAM -j Grote Kerk. Inloopconcert,koormu-^ ziek, 15.00u. Brandweer I Schiedam. Open dag, 13.00-- 16.00u. Scholengemeenschap Schravenland. Oekraïne-avond, 20.00u. Podium. Optreden That's a Fact',22.0u. VLAARDINGEN Triangel. Toy Story, 13.30u en Dumb Dumber, 19.30u. Leger des Heils. Toy Story, 14.30u. Grote Kerk. Wandelconcert Aad Zouten dijk, 16.00u. Wijkgebouw De Deel. Bingo Dansant, 20.15u. Stadsge hoorzaal. Queen Lear, Vlaardmgsr;. Toneel, 20u. MAASSLUIS Immanuelkerk. Orgelconcert, Wim Voogd, 20.15u. SCHIPLUIDEN 't Woudt Zomeravondconcert, 20-OOu. ROTTERDAM ÏJi Luxor Theater. Evita, 20.15u. l'Esprit. Flavium, 22u. Sensi Cafè^T Smart Music, 22u. Slingerick. Loved-J bite, 22.30u. Rotterdamse Schouw-.w. burg Kl.z. Latnmté/Victoria, 20 erm 22.15u. Gr.z. Jonathan Burrows|§ Group, 21u. De Doelen Gr.z. Dell Tranquility Base II Conventie, lOu. -J? Park Twee Heuveltjes. Eurolaün '96/Grenzeloos JJsselmonde, 13u. f Lantaren/Venster. DEAF, 20u. u Zondag 15 september SCHIEDAM Natuurcentrum De Boshoek. Zang- en muziekmiddag, 14.00u; Wielerbaan Schiedam. Wouderf- tocht, lO.OOu. DC 4 molens. The- dansant, 13.30-16.30u. Podium.,, De Zondag Anders, 21.30u. VLAARDINGEN Bibliotheek De Loper. Expositie beeldend kunstenaar Ton Kreft. - - ROTTERDAM Oude Kerk Delfshaven. Beiaard- -» concert, 15u. Zaal De Unie. Doel^-,,, nensemble, 15u. Luxor Theatoiw- Evita, 20.15u. Nighttown. The Po-M- sies, 21u. Rotown. Jonge Honden';^'1 Sessie, 22u. Popular. Plastic Con^ nection, 23u, Rotterdamse^ SchouwburgKI.z. SpeeitheaterHÖt^T. land, 15u. Bibliotheektheater. Lhj" teratuur Markt, 13u. DeDoetenGti, De Tranquility Base 11 Conventie;- lOu. ParkTweeHeuveltjes. Eurola» &T tin '96/Grenzeloos Usselmondey/it 13u. Bibliotheektheater. Nooit meenss slapen, 19u. n\ ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting* (16) dagTj.' 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 'BeautifulGirts'(12)dag. 6.45-9.30"1 Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Rfksbloscoop: To die for' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Cïne-J' i rama 2: 'Mission: Impossible' (12)~' dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Eraser' (16) dag. 1.15-4-6.45;.;,; 9.30. Cinerama 4; 'Kingpin' (lig dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.dï. ook",;; I.15-4. Cinerama 5: 'Moonlight Valentino' (12) dag. 6.15-9.30, do-T .vr.ma.di.ookl.15-4. Corso: 'Atime - to kill' (16) dag. 12.15-3.15-6.15- 9.15. Imax Theater: 'Survival Is* land'(al)dag.(beh.ma.)2-4.Theü- ving Sea' (al) dag.(beh.ma.) 3, za- .zo.ook 1. '2-in-lshow' (al) do.vr.di- r- ,wo. 12. Twister' (12) dag. 5-7.15- 9.45, zo.ook 10.45. Venster J Trainspotting' (16) dag. 8-10, 'ma.J3' alleen 8, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview ma.iO, Venster 2: 'Ugetsu Monogatan' (16) ma.di.wo. 7.30, do.vr.zo.wo. ock2,30. 'Profes sion: reporter'(16) dag, 10.do.vr.za' ,zo. ook 7.30. Venster 3:^~ 'Guantanamera' (ai) dag. 7.3<5T 'Breakingthe waves'(16) dag. 9.30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Pa» lookaville' (16) dag. 8-10, dg^ .vr.zo.wo.ook 2.30. Lumière Is- 'Stnptease' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Multiplicity* (al) dag.l.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Rumble in the Bronx' (16) dag. 6,45- 9.30, do.vr.ma.dï. ook 1.15-4. Lu~' mière 4: 'Pnmal Fear' (16) dag.'; 6.45-9.30,do.vr.ma.di.ookl.15-4^; Pathé 1: 'A time to kill' (16) dag. II.55-3^6.05-9.10. Pathé 2: 'Mis- sion: Impossible' (12) dag.4.25-7- 9.35, do.vr.ma.dï.ook 11.15-1.50. Pathé3:TheRock'(16)dag. 12.30--' 3.25-6.20-9.15. Pathé 4: 'Eraser' (16) dag. 11.30-2-4.30*7-9.30. Pathé 5: 'Phenomenon' (al) dag 1.10-3.55-6.40-9.25. Pathé 6: 'Spy Hard' (ai) dag. 3.45-5.50-7.55- 10, do.vr.ma.di.ook 11.35-1.40. Pathé 7: Twister* (12) dag. 12.05- 2.30-4,55-7.20-9.45. Rex: That lucky stiff 'Babylon Blue' (18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorsteliingen: Corso: The Quest' (16) za. 00.15. Lumière 1; 'Stnptease' (16) vr.za.00.15. Lu-1 mlère 2: The Quest' (16) vr.00.15. Lumière 3: The Rock' vr.00.15. 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: The All Night Horror Show 4' (16) za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Ba- be' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Cineramas 5: 'Flipper'za.zo.wo. 1.15-4, Lumïè->b re 3: 'Ittakestwo' za.zo.wo. 1.15-4.2 Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za- .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story"-'? (N) za.zo.wo. 11.35-1.40. 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo. 12.25-2.25. ,L

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1