Alleen spel Feyenoord kan beter Kreijermaat heeft Overmaas op juiste rails SV Ommoord maakt het zichzelf moeilijk Meeuwenplaat buigt ih slotfase voor WCR Prima herstel Sparta Rotterdams Dagblad Maandag 16 september 1996 Door Perry Menexis Rotterdam—De ontmoeting tus sen SV Ommoord en CW (3-6) kende een uiterst bizar verloop. Het moment van de wedstrijd was in alle opzichten de enkel breuk, die CVV-aanvaller Mo Maach inde 58ste minuut opliep iéeen duel om de bal met Mar- tffftVeerheim. Voor het door Pe ter van Oosten getrainde SV Ommoord leek er op dat mo ment geen vuiltje aan de lucht De thuisclub verspeelde echter op kinderlijke wijze echter een 3:2 voorsprong. Het was dan ook geen wonder dat Peter van Oosten als verlie zend trainer stevig baalde en lie ver geen woorden aan deze wed strijd vuil wenste te maken. „Als je door je tegenstander wordt overklast, dan valt met een ne derlaag te leven," zuchtte een moedeloze Van Oosten. „Als je vijf tegen treffers uit spelhervat tingen krijgt, dan zit er iets goed fgpt in de ploeg. Dat zal ik de jongens deze week nog wel uit leggen." Van Oosten sloeg de spijker op zijn kop met de constatering dat zijn pupillen na het voorval een tijdje lager en CW juist een tawije hoger ging spelen. De wedstrijd was nog geen minuut hervat of Fuat El Harraoui maakte dankbaar gebruik van het collectieve gesuf in de Om- moordse defensie: 3-3. Alqf Ucar, die de ongelukkige Mo-Maach verving, deelde een kwartier voortijd de genadeklap uit door binnen een minuut twee keer te scoren: 3-5. Dear was in beide gevallen veel atten ter dan de hele Ommoord-defen sie. Fuat El Harraoui bepaalde vervolgens zes minuten voortijd met een uitgekiende lob de eindstand op 3-6. Die score had overigens forser kunnen uit vallen als de aanvallers van CW de slotfase iets minder noncha lant met de kansen hadden om gesprongen. Trainer Cor Troost bekeek de wedstrijd uiteraard met ge mengde gevoelens. Troost was blij met de winst, maar had .lie* ver andere omstandigheden ge zien. „Het is altijd vervelend om op zo'n manier een speler kwijt te raken. Mo Maach is boven dien een van mijn betere spe lers, die met zijn twee doelpun ten duidelijk heeft laten zien over een scorend vermogen te beschikken." Over de wedstrijd zelf had de winnende trainer niet veel te vertellen. „Het is duidelijk dat deze wedstrijd twee gezichten heeft. Daarbij was de snelle ge lijkmaker goed voor ons moreel. Daarna profiteerden onze snelle aanvallers goed van het slordig verdedigen bij SV Ommoord." Verrassend De terugval van de thuisclub was toch enigszins verrassend. Ommoord herstelde zich direct na de hervatting van een zwak ke eerste helft, waarin Mo Maach met twee treffers de zwakte van SV Ommoord pijn lijk aan het licht bracht. Tussen die doelpunten door legde Johan van der Hor de bal heerlijk op rijn pantoffel De tweede helft was nog geen drie minuten be zig of de hele wedstrijd stond op zijn kop. Direkt na de hervatting schoof Robert van Geenhuizen de 2-2 binnen en niet veel later benutte Leon Versnel een voor zet van diezelfde Van Geenhui zen: 3-2. CW werd met opval lend gemak het mes op de keel gezet en de wedstrijd leek al be slist Tot het uitvallen van Mo Maach, vooral de gastheren van streek bracht SV Ommoord-CW M (1-2). 13. Mo Maach 0-1,26. Johan van der Hor 1-1,41. Mo Maach 1-2,46, Leon Versnel 2-2, 48. Robert van Gcenhuncn 3-2,59. Fuat El Harraoui 3-3,73. en 74. Akif Ucar 34 en 3- 5,84. Fuat E3 Harraoui 3-6. Bijzonderhe den: scheidsrechter Langbroek gaf Mar tin Weerheun (SV Ommoord) en Willem Wennekes (CW) een gele kaart. Kort voor rust zag de arbiter over het hoofd dat de doorgebroken AntomoGaroaMendes (CW) door een tegenstander werd vast gehouden. SV Ommoord: Van der Woude: Wester- hout, Lagerwaard. Gemtse. Weerheim (73 Samsin), Vac der Hor, Hogervorst, Hofman, Blanke; Van Geenhuiscn, Ver snel CW: Da Cruz, Marquee, Marsie, Wenne kes, Van Elzakken Van Opajnen. Coomans, Van Lmn; Maach (58. tlcar), El Harraoui, Garcia Mende?. DdgrArien Stuyt Rotterdam De hoofden gingen nog maar eens omlaag bij de spe lers van Meeuwenpiaat. De neder laag tegen WCR (1-2), de tweede op rij, kwam keihard aan bij de club uit Hoogvliet en de strijd te gen degradatie is nu al een promi nent onderwerp bij de aanhang. D#fetffen uit Rhoon dromen ech- tecïCfon mooie tijden en gokken daarbij vooral op het doelgerichte spilsenkoppel Daniel den Hoed en 'Jacco van der Giessen. In Hoogvliet waren beide aanvallers suèeesvol. De ontmoeting tussen de volks club Meeuwenplaat en het ooit zo elitaire WCR werd vooraf met angst en beven tegemoet gezien. In weerwil van de verwachtingen blöüf het echter rustig binnen de kaikhjnen en hoefde scherprech ter Oliveira slechts eenmaal naar de .borstzak te grijpen. WCR-ver- dediger Martin de Waard werd no ta bene bestraft voor een onschul dige handsbal Dat harde (fysieke) ingrepen ach terwege bleven deed met name Meeuwenplaat-trainer Jeriy Kruit goed. „Na twee wedstrijden heb ben, we nog geen kaart gehad, daar ben ik erg tevreden over." roemde hij de discipline bij zijn spelers. Van collega Koos Waslan- der had het best wat pittiger ge- mógen. „Dat zit er jammer ge noeg niet in bij mijn spelers. De meeste jongens kunnen goed voetballen, maar doen nog geen vlieg kwaad. Ik zit me wel eens te verbijten op de bank als ik de slapheid bij sommigen moet aan zien." Typisch voor een 'echte' derby was wel het bijzonder hoge spel- tempo. Vooral aan WCR-zijde na men de spelers weinig rust en werd met lange trappen getracht beide spitsen in stelling te bren gen. Dat lukte echter niet zo best, ook al omdat de thuisploeg stee vast vier man achterin hield en ook de middenvelders weinig aanstalten maakten cm massaal aan te vallen. Dat laatste was be grijpelijk volgens trainer Jeny Kruit. „Mijn centrale middenvel ders zijn 34 en 36 jaar oud. Dan kun je toch moeilijk veel dyna miek verwachten. Ik heb echter weinig alternatieven, dus dan maar op zekerheid spelen,.." Voor de rust leverde dat alles veel heen en weer spel op, waarbij c aanvallers meestal werden afge troefd door huin cipiers. Slechts tweemaal leek een doelpunt in de maak. Eerst veerde het thuispu bliek op toen Rusley Tremus de bal voor het WCR doel trojc en Wim Bouman net te Iaat kwam om de bal in te tikken. Aan de an dere zijde vergat Jacco van der Giessen prijsschutter Daniel den Hoed adequaat te bedienen. Na Van der Giessens voorzet hobbel de de bal zielig voorlangs het doel, terwijl het leder eigenlijk in het net had moeten belanden. Het venijn van het bij vlagen at tractieve duel zat hem in de staart. Rusley Tremus had Meeu wenplaat op voorsprong moeten zetten, maar stuitte op WCR-doel- man Dennis van Wingerden. Da niel den Hoed vond het daarna welletjes. Tot dan toe had de prijs schutter nog weinig indruk ge maakt, maar met een schitteren de pass zette hij collega aanvaller Jacco van der Giessen vrij voor het vijandelijke doel en deze faal de niet: 0-1. Het was voor de gastheren het sem om zowaar even massaal ten strijde te trekken. Binnen enkele minuten kopte libero Mike Borg- houts de gelijkmaker binnen na wel erg opzichtig geklungel in de Rhoonse defensie. Waslander ont plofte weer eens. „Gek word je hiervan. Ze geven zo de 1-1 weg, wat een ellende!" Het kwam allemaal nog goed voor 'Rooie Koos'. Daniel den Hoed werd door Martin de Waard fraai aangespeeld, omspeelde de jonge doelman Marco Zwaneveld en tik te de bal in het verlaten doel: 1-2. Wederom zette Meeuwenplaat nog even aan en zowaar leek de gelijkmaker dichtbij. Winnie Kik- sen stuitte echter op doelman Dennis van Wmgeren die zo de volle buit redde voor zijn ploeg. M een wenptaat-WCR 1-2(0-0). 75 Jacco van der Giessen 0-1, '9 Mike Borghouts 1-1,84 Daniël den Hoed 1-2 Bijzonderheden" De goed leidende scheidsrechter Oliveira trok eenmaal de gele kaart voor good-old Martin, de Waard (WCR! Meeuwenpldat: Zwaneveld, Kiksen. Van Hal, Borghouts, Molenaar Belief Van Sta ten, Bouman, Tremus (75 Jaltnk), Van Gils en Van der Laan. WCR: Van Wingerden, Jansen, De Waard, Nieuwenhuizen, De Lange. Henkelman (28 Verkuyl), De Heer, Van Run, Nederlof, Van der Giessen en Den Hoed 55 j stm »lU l Michel Spie- rlngs (rechts) schiet Feye noord naar 2- 1. Robin Bam- hoorn (7) en Remcode Graaf (8) zien hoe doelman lemmy Ste vens moet ca pituleren. Foto Cor Vos Door Rob Weeda Rotterdam Matig spelen en toch de volle winst pakken. Zie daar de werkwijze die topclubs al zo veel kampioenschappen opleverde. Ook SC Feyenoord lijkt zich met ingang van dit sei zoen in die rij te scharen. In tegenstelling tot vorig seizoen maakten de Rotterdammers gisteren in elk geval geen uitzon dering meer op die regel. Want waar amper acht maanden ge leden op eigen bodem nog moeizaam gelijk werd gespeeld te gen TONEGIDO, werden de Voorburgers gisteren overtui gend met 4-2 verslagen. Ondanks de zes treffers die de wedstrijd in een tijdsbestek van iets meer dan twintig minuten op leverde, duurde het tot ruim tien minuten na rust eer de strijd defi nitief losbrandde. De huiskamer topeoaches die Ton Stam in hun favoriete elftal heb ben opgenomen, deden gisteren goede zaken. Na zijn assist van vorige week tegen het Leidse UVS legde de Alblasserdammer ook gisteren de bal weer twee keer op de goede ptek en knalde zelf Fey- enoords eerste treffer binnen, door een fraaie uithaal van Jan Hendrik Kiela op de paal in de re bound beheerst af te ronden (1-0). Dat de gewenste voorsprong zo lang op zich liet wachten, had Feyenoord geheel en al aan zich zelf te wijten. Vóór rust immers, hadden de Rotterdammers de kans op 1-0 tot twee keer toe voor het grijpen. Maar eerst Jacco Za- nen, met een schitterende pas seerbeweging langs Van der Harst, en later Spierings stuitten op de sterk spelende doelman Lemmy Stevens. En dus bleef door het opportunis tische spel van TONEGIDO voor Feyenoord de dreiging van een achterstand. Een achterstand die echter niet plaatsgreep, omdat Feyenoord binnen zestig secon den twee keer zwijnde. Eerst mik te Dtck Boereboom buiten bereik van Pim Doesburg op de paal cn dertig seconden later bedekte de Rotterdamse arbiter Sluyter een overtreding van Marco van Brouwershaven op diezelfde Boe reboom binnen de zestien meter met de mantel der liefde. Langszij Vier minuten na Stams openings treffer kwam TONEGIDO alweer langszij toen Harrie de Haas op de rand van buitenspel aan de aan dacht van Van Brouwershaven en Van der Heide ontsnapte en Does burg kansloos liet (1-1). Nadat Spierings de Rotterdammers na een doortikballetje van Van Schijndel opnieuw op voorsprong zette (2-1), leverde Doesburg vijf minuten later volkomen onnodig de bal in bij De Haas, die het bui tenkansje dankbaar aanvaardde (2-2). De blunder kon voorlopig wel eens het einde betekenen van Doesburgs optreden m het elftal van Hans Maus. „Van Zwieteren is beter, maar zolang Doesburg geen fouten maakt, iaat ik hem staan," antwoordde Feyenoords trainer vooraf op vragen naar het wel en wee van Van Zwieteren. Wat wellicht nog in Doesburgs voordeel pleit, is de knappe red ding waarmee hij Hame de Haas vlak voor tijd het scoren belette en Feyenoord - door treffers van Michel Spierings en Jacco Zanen inmiddels op 4-2 - behoedde voor een derde tegentreffer. Maus: „Pim heeft het met slecht gedaan. Maar by een 2-1 voor sprong tegen tien man zo'n fout maken, mag natuurlijk nietOp de vraag wie woensdag in Nieuw Galgenwaard tegen FC Utrecht het doel verdedigt, onthield de oe- fenmeester zich van het noemen van een naam. „Ik weet wie er woensdag onder de lat staat," ant woordde hij slechts grinnikend. Praxis Cup Feyenoord zette met de overwin ning op TONEGIDO, net als vorig jaar, opnieuw een flinke stap op weg naar de eerste periodetitel. Een titel die dit jaar niet alleen recht geeft op deelname aan het toernooi aan de Amstel Cup, maar die - sinds bouwmatenalengi- gant Praxis deze week zijn naam verbond aan de Praxis Cup - voor alle periodekampioenen uit de zes hoofdklassen van het zaterdag- en zondagamateurvoetbal goed is voor een bedrag van 2500 gulden. Met dit bedrag is de koek echter nog met op. Daarnaast beloont Praxis alle kampioenen uit de za terdag- en zondaghoofdklassen nog eens met een bedrag van 5000 gulden, terwijl zowel de kampi oen in hel zaterdag- als in het zon dagvoetbal een bedrag uitgekeerd krijgt van 10.000 gulden. Voor de algeheel amateurkampioen van Nederland ligt naast de te ontvan gen Praxis Cup nog een keer het bedrag klaar van 10.000 gulden. Voorlopig wensen de Feyenoord- spelers aan die bedragen nog met te denken. Voor hen leeft alleen de wedstrijd van overmorgen in en tegen Utrecht. SC Feyenoord-TONEGIDO 4-2 (0-0) 57 Ton Stam 1-0,63 Hame de Haas 1 -1,66. Mi chel Spienngs 2-1,71 Hame de Haas 2-2, 73 Richard van Schyndel 3-2,80 Jacco Za nen 4-2 Bijzonderheden: Geel voor Jacco Zanen (SC Feyenoord) en Hame de Haas, Mark Krommendijk en Robin Barnhoom (allen TONEGIDO) Twee keer geel was er voor Gilbert Taument (TONEGIDO) SC Feyenoord: Doesburg, Van Brouwers haven, Van der Heide, Lippuner, Sturrus, Van Schyndel, Spienngs, Kalden, Zanen, Stam, Kieia (72 Mars) TONEGIDO: Stevens, Bel, Taument Van der Harst (73 Bouiayoune), Mogge), Tim mer, Barnhoom, De Graaf, Van Deene, Boereboom (37. Krommendijk), De Haas Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Overmaas prijkt na twee wedstrijddagen keurig bo venaan de ranglijst in de derde klasse C. HION (0-1) moest na VEP (3-0) erkennen dat het elftal van trainer Reinier Kreijermaat zeer solide oogt. En dus lijkt de Barendrechter de Varkenoord- club eindelijk op die rails te heb ben, die mogelijk weer eens tot succes leidt. Kreijermaat heeft, zonder zijn voorgangers te kort te doen, na een jaar van voorbereiding mis schien de juiste snaar bij Over maas weten te raken. Van het eer ste en tweede elftal heeft hij weer één selectie gemaakt, waardoor vaak wekelijks 28 man op een half trainingsveld staan. Daarbij heb ben de spelers op vrijdag een ex tra avond de gelegenheid om te werken aan het succes. „Dan staan we meestal met een man of twaalf. Kunnen we op wat meer specifieke dingen oefenen. De jongens hebben er in elk geval weer plezier in. Alles gaat overi gens wel serieus. Voor en na de training ben ik in voor een dolle tje, maar tijdens de training moet het wel gebeuren," aldus de oe- fenmeester. De trainer zag Marco van de Burg (De Musschen) en Rob van Ves- sem (tweede elftal) wegvallen voor zijn hoofdmacht, maar kreeg er in Saiim Kusadasi (terug van avontuur Zwart IVitTS), Rodney Dumee (WGZ) en Robert-John van Burg (WCR) goede krachten voor terug. Vooral Van Burg, zoon van de voormalig assistent-trai ner, liet op sportpark Nieuwe- meer een prima indruk achter. Toch moet Overmaas het vooral van het collectief hebben, weet ook Kreijermaat. „Een paar we ken geleden had ik niet durven dromen dat het zo goed zou gaan. Op het Ommoord-toernooi was het niet veel, maar alle arbeid lijkt nu eindelijk z'n vruchten af te werpen." De oud-prof had zijn manschap pen een behoudende opdracht meegegeven. „HION had vorige week tegen ONA vijf doelpunten gemaakt, dus was het vooral zaak geen tegendoelpunt te krijgen. In de eerste helft waren we nog niet agressief genoeg. Daarna kregen we meer vat op de wedstrijd. Na dat doelpunt hadden we het moe ten afmaken. Dat deden we niet." HION moest gisteren aan den lij ve ondervinden dat het voetbal in de derde klasse toch meer vereist dan de Nieuwemeer-club de laat ste seizoenen was gewend. Na kampioenschappen in de eerste klasse, hoofdklasse en vierde klasse liep het elftal van Ronald Feiten voor het eerst in een vroeg stadium van de competitie tegen een nederlaag aan. „Overmaas heeft een goede ploeg, laat ik dat voorop stellen," zei de trainer, „Wij hebben echter nagelaten wat vorige week goed ging. Toen le verden wij als collectief een pres tatie, vandaag dus niet. Dat had ook te maken met de speelwijze van Overmaas. Dat speelde met drie spitsen, iets wat ons met ons 34-3-systeem niet zo ligt. Daarbij rruste ik door werkzaamheden linksachter Paul Vcmjp. Dat maakte onze verdediging er niet sterker op." Overmaas keek in de eerste helft vooral de kat uit de boom. Verder dan een voorzet van Erwin de Pee, die enigszins gelukkig op de lat eindigde, kwamen de bezoekers met. De thuisclub bleef steken op een poging van Angelo van Sant- vliet. Hier heette doelman Robert Milder het eindstation. Pas na de pauze kwam de strijd echt los. De vlam sloeg zelfs in de pan toen Overmaas-libero René Arts een overtreding maakte op Frans van der Ham. Arbiter Van Herk toverde Arts, die overigens zelf met een vleeswond naar het ziekenhuis, terecht het geel voor. De reactie van Robert van de Veerdonk, die aanvoerder Erwin de Pee handtastelijk bejegende, sloeg echter nergens op. Trou wens, ook Van der Ham mocht van geluk spreken. In de eerste helft nog sloeg en spuugde de spits Overmaas-voorstopper Mar co van IGeef. Irritatie De irritatie bij de thuisclub was een overduidelijk teken van het onvermogen. HION mocht daar bij doelman Dermis Branderhorst danken De geblokte keeper, vori ge week al uitblinker bij ONA. hield Robert-John van Burg en Marcel Roodbergen van doelpun ten. Tegen de knal van invaller Raymond Wagemakers was hij, ondanks een hand achter de bal, kansloos. De 'ideale twaalfde man', zoals Kreijermaat hem later omschreef, trof in de slotfase ook nog de paal. ,.Ik heb Raymond m een open en eerlijk gesprek gezegd hoe ik te gen hem aankijk. Daarover hoef ik als trainer niet geheimzinnig te doen. Hij kan ook als twaalfde man belangrijk zijn. Dat heeft hij deze keer wel weer bewezen." HION-Overmaas 0-1 (0-0). 84 Raymond Wagemakers 0-1 Bijzonderheid: scheids rechter Van Herk toonde Rene Arts (Over maas) de gele kaart HION: Branderhorst, Mendonca, Hage naars. Van der Steene, Van der Velden, Ri chard van der Vegt (7G Van Velzen), Pa trick van der Vegt, Van de Veerdonk, Fer- nandes (76 Van Bol-£s), Van Santvbet (46 Van Bilsen), Van der Ham Overmaas: Milden Kusadasi, Arts (52 Bonte). Van Kleef, De Pee, Den Boer (73 Wagemakers), Koenen. Dumee. Roodber gen, Van de Avoird. Van Burg Frans van der Ham haalt uit onder het toe ziend ook van Salim Kusa dasi. In de tweede helft zouden beide 'heren' nog met elkaar in de clinch ra ken. FotoCorVos Zondag hoofdklasse Tweede verlies Papendrecht Rotterdam Papendrecht leed in Utrecht tegen Holland zijn tweede nederlaag op nj 4-1 USV Holland-Papen- drecht 4-1 (2-0). Twee treffers van Rajid den Haan gaven het verschü aan voor de pauze. Daarna maakte Dennis van de Graaf 2-1 en kort hierop had Vincent Goossens de gelijkmaker op zijn voet Rik Testalamuta en Etienne Kelders zorgden er voor dat de punten m Utrecht bleven. Zondag eerste klasse Neptunus verbitterd Neptunus B) ging met 4-2 onderuit bij ADO Den Haag. ADO Den Haag-Neptunus 4-2(1-1). Neptunus voelde zich in Den Haag flink besodemieterd door scheidsrechter Vink Bij een 1-1 stand werd Raymond Kraaybeek m het strafschopgebied gevloerd, maar weigerde Vink de bal op de stip te leggen Vijf minuten later gaf Vink ADO Den Haag een strafschop Wim Bordewijk schoot de straf schop in tweede instantie binnen (2-1). Eerder hadden Danny Hamque 1-0) en René Buitendijk (1-1) de roos ge troffen Peter van Rijn maakte er 3-1 van Nadat Samir Boukhan de spanning terug had gebracht (3-2), bepaalde Mano Lopes de Bnto de eindstand op 4-2 Fortuinlijke zege Leonidas Leomdas won met 3-2 bij SVW. DRL bleef thuis de baas - over Sliedrecnt. 3-1 SVW-Leonidas 2-3 (2-2). Leomdas kwam goed weg In de eeiste helft keken de Rotterdam mers twee keer tegen een achterstand aan. Leon van Loon bracht SVW op 1-0 Nadat Benno Ceelen gelijk had gemaakt (1-1), bracht Perry Leydsman de thuisploeg weer aan de leiding. Leomdas kreeg op slag van rust een strafschop, die Andre Tombroek verzilverde In de slotfa se van het duel kreeg SVW er Gijsbert Dekker zijn twee de kaart en moest de thuisploeg met tien man verder. In de laatste minuut maakte Remco Verhagen: 2-3. DRL-Sliedrecht 3-1 (1-0). De zeventienjarige Edwin van der Linden, die een doorgekopte bal van Ben van Drunen met het hoofd tot doelpunt promoveerde, wees zyn ploeg de juiste weg: 1-0 Na de rust verdubbelde Michel Phtelix, op aangeven van opnieuw Van Drunen, de voorsprong. Vijf minuten later besliste Frank Everding het duel: 3-0. Richard Kloeg redde de Shedrechtse eer: 3-1. Zondag derde klasse Sparta herstelde zich goed van de opemngsnederlaag te gen Xerxes en wees RAVA met 5-2 terug. In 3 C ging SMV Hillegersberg voor de tweede opeenvolgende keer onder uit. De Musschen won in 3 D voor de tweede keer op nj: 2- 0 tegen DRGS, B: Sparta-RAVA 5-2 (0-2). Patrick van der Snoek 0*1, Raymond de Grood 0-2, Marc van Krieken 1-2, Ercan Ko- caman (strafschop) 2-2, Ricardo Putto 3-2, Newallo Pools 4-2, José Almeida-Hurajo 5-2 De amateurs herstelden zich sterk, na een slappe eerste helft van eigen kant en zetten dat vooral om in doelpunten. TOGB-GDS 0-4 (0-3). Michel Paalvast 0-1, Menno Stolk (eigen doel) 0-2, Michel Paalvast (strafschop) 0-3, Michel Paalvast 0-4. TOGB kreeg goede kansen tot het doelpunt van Michel Paal vast, toen werden de Hagenaars wakker en bouwden, de voorsprong uit Scheveningen-Xerxes 0-0. Het ontbrak alleen aan doelpunten. De badgasten kwamen met ver der dan een schot op de paal en de Rotterdammers dan een schot op de lat C: Stolwijk-SMV Hillegersberg 3-1 (2-1). Akoucham Ghalid 1-0, Remko Anker 2-0, Steve Berggraaf 2-1, Jan Noorlandcr 3-1 SMV heeft voorlopig last veel blessures. Ook in de wedstrijd jat het de Rotter dammers niet mee. Alexandria'66-OlympiaO-O. Een zeer matige wedstrijd van Alexandna'66, maar dat kwam ook door de tegenstander. Beide teams kregen geen goede kansen. D; LMO-Hermes DVS 1-2(0-1). Ruben Korsten O*- 1Peter Theeuwen 1-1Angelo Camarata 1-2. LMO was de aanvallende ploeg, maar de Schiedammers kwamen on verdiend op voorsprong. Spartaan'20-Hellevoetsliusl-1 (0-1). Arnold Engels 0-1, Patrick Schaerieackens 1-1. De wedstrijd begon een half uur later, omdat de arbiter niet kwam opdagen. Sparta an'20 kreeg zelfs kansen op een overwinning, maar de bal wou maar met in het netje. Puttershoek-DHZ 2-2 (2-1). Huig Speelman 1-0, Patrick Molendijk 2-0, Hussein Sahin 2-1, Rafael Guinotte 2-2. DHZ speelde de tweede helft sterker. Een terechte uit slag. De Musschen-DRGS 2-0 (0-0). Harry Strörmann 1-0, Ruud Metnen 2-0. De Rotterdammers kwamen de tweede helft goed uit de startblokken Ruud Meinen scoorde bij na twee maai, maar zijn doelpunt werd afgekeurd, DBGC-Coal 2-0 l-Q).Tim Fransen l-O, Jos van Eijkeren 2- 0 Coal was onmachtig, het kwam met verder dan een schot op de paal. DBGC gaat aan kop. Zondag vierde klasse Transvalia op dreef Transvaba won ook de tweede ontmoeting; 3-0 tegen Bel vedère. Tediro liep DEH onder de voet: 1-3. Steeds Vol- - harden ging opnieuw ruim tegen de vlakte, nu bij-11 RKWIK. E: WSE-Soccer Boys 1-1 (0-1). Martij nSchmitzO- 1, Willy Beelen 1-1. Soccer Boys nam al na twee minuten de leiding en liet daarna WSE komen. F: Antibarbari-Ex celsior R 0-2 (0-0), Michel Verwater 0-1 en 0-2. Het was k een sportieve wedstrijd onder goede leiding van arbiter .- Weimar, HOV-SV5 6-2 (0-1). Richard Steen <2x), Oswaldo Rosano (2x), Nees Maksutaj (2x) voor HOV. Sander Ponte scoorde (2x) voor SVS Bij SVS werd Sam Gebrebham met twee gele kaarten uit het veld gestuurd Transvalia- Belvédère 3-0 (1-0). Huib Rijsdïjk 1-0, Maikel Janse 2-0, Robert van der Wielen 3-0 Jubilaris Huib Rijsdyk (350ste duel) opende de score. In de tweede helft probeerden de bezoekers met agressieve middelen het tij te keren Zwarte Pijl-Dilettant 1-2(0-1). Erwin van Dam 0-1 en 0-2, Gregory van Engel 1-2. Het was een slappe wedstrijd. Zwarte F ijl kreeg voor de pauze veel kansen, maar maak te geen doelpunt. DEH-Tediro 1-3 (0-1). Peter Molendijk 0-1,0-2, Frans Vermeegen (strafschop) 1-2, Aad Myndert 1-3. DEH begon miste veel kansen. Bij DEH kregen Raymond Hoogendoom en Frans Vermeegen een rode kaart. G: RFC-DJSCR1-1 (0-0). Carlos Innocencio 1-0, Ri cardo Winters 1-1. Het was een spannende wedstrijd, met voor beide teams vele kansen RFC speelde ook erg domi- nerend, maar ook verzorgd VOC-EDS 1-1 (l-l). Bas Kraan 1-0, Clyde Molijn 1-1 Bas Kraan (VQC) zag twee keer geel, EDS'er Richard Gravendijk (slaan) kreeg rechtstreeks rood Het was een zeer onaangename wed strijd voor scheidsrechter Van Maren. HWD-Ursus 2-4(1-' 1). Marcel Bosselaar 0-1, Raymond Frebé 1-1, Marco Her ben 1-2, Jerry van Huuksloot 2-2, Marcel Bosselaar 2-3, Guy Fiegel 2-4. Beide clubs hadden kansen Scheidsrech ter Van de Boor stuurde HWD-tramer Ron Rietbroek weg en toonde Nico Femande2 (twee keer geel) de rode kaart Sporting Lodewijk Pioniers-Aeolus 0-3 (0-1). Richard van der Graaff (3x) Sporting bad in de eerste helft recht op l-l, maar het lukte niet om de gemakkelijkste moge lijkheden te benutten RKWIK-Steeds Volharden 4-1 <1- l). Serge Posthoorn 0-1, Ramon de Rond 1-1 en 2-1, Ri chard Smits 3-1, Guus van Adnchem 4-1. Scheidsrechter Van Oosten gaf twee maal geel, dus rood, aan Richard Bouwmeester (Steeds Volharden) H: Poortugaal-FlOS 2-0 (1-0). Edwin Roosenburg 1-0 en 2-0. Poortugaal had een licht overwicht en was voor het weekeinde doeltreffender. Flakkee-BZC'95 2-2 (1-1). Ste ven Linger 0-1, Peter van Oudenaren 1-1, Fred van der Spek 1-2, Eelco van der Linden 2-2 Een felle wedstrijd met aan weerszijde veel fouten De scheidsrechter gaf Flakkee een penalty, maar de doelman van BZC*95 hield de inzet van Jaap Verhagen Zondag vijfde klasse Maasstad cp dreef In 5 f 'A iat Jai Hmd (1-0 tegen Bergambachi) aan de lei ding '.luasstad haalde in 5 D uit tegen RDM' 5-1. DCL klopte Steeds Hooger 3-1 Zondag zesde klasse Noorderkwartier verloor in 6 C van VOB. 3-1 In 6 D kreeg C. Portugues met 8-1 klop by RVC'33 Swi ft Boys versloeg De Roef met 2-0. Hillesluis 6 E verpulverde PAC'93.7-2. DOZ won de Charloise Lagedyk-derby tegen De Groen Witten met 4-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7