19 b Invloed gemeenten bij toewijzen van koopwoningen verder beperkt r* m Op de veerpont werkt een vrouw qgenria Excursie Krabbeplas Operatie lucifer 'Luie' raadsleden te gast bij radio Ontdekkingsreis door Vlaardingen Woensdag 18 september Rotterdams Dagblad W% i ,T* f .-¥—£» i '$é|f &&~Xr- Dinsdag 17 september 1996 sar Schiedam is de laatste tijd noga] bezig zich te verkopen. Er worden zelfs advertenties in (landelijke) dagbladen geplaatst om mensen el ders in het land er van te vergewissen datje in Schiedam moet zijn •als je wilt wonen tussen metropool en dorp. En bij de op- en afritten rondom de stad zijn zogenoemde visitekaartjes neergezet. Nu plaats Jk bij zowel de promotie-campagne als die gemoderniseerde plaats- naamborden dikke vraagtekens. Sterker nog, ik heb het idee dat de lezers verkeerd worden voorgelicht. -Tussen een dynamische metropool en tal van rustieke dorpjes ligt de boeiende Oudhollandse stad Schiedam', Rustieke dorpjes? Waar .dan? Als Vlaardingen en Maassluis niet worden bedoeld, wat dan wel? 'Schiedam houdt haar kostbare historie in stand en tegelijker tijd rekening raet de toekomst'. Waar zijn dan, om maar even met de mouw te schudden, de pittoreske geveltjes in de Lange Kerkstraat gebleven? Het Passagetheater? Het fraaie rijkje patriciërswoningen ,aan de Nieuwe Haven? De ruïne staat er nog wel, maar die zie je niet meer. En wie het Piet van Gent-complex, waarvoor bierbrouwer Henk Post mooie plannen had, nog wil zien, moet snel zijn, want ook dat gaat binnenkort plat Gelukkig is aan het Broersveld nog wel te zien hoe de winkelstraat er decennia geleden uitzag. En dan die visitekaartjes. Daar komt weer die typische Schiedamse lulligheid om de hoek kijken. Kleine, zielige bordjes met daarop de partnersteden, 't Is mij al een rotzörg wie onze partnersteden zijn, laat staan iemand die eens gezellig een dagje in Schiedam komt koe- keloeren. Zo'n boog met de plaatsnaam hoort over de weg te staan. Alsof je door een stadspoort een gemeente met zelfrespect binnen- rijdt. Trouwens, ik hoef al helemaal geen visitekaartjes langs de weg. Stel je voor dat zich inderdaad mensen welkom voelen bij ons. Ko men ei- nog meer auto's bjj. Door de uitbreiding van het betaald par- keren-gebied is er straks in Schiedam-Oost helemaal geen houden meer aan. De wijk is nu al één grote parkeerplaats waar de straatjes uitpuilen van de auto's van middenstanders die een vergunning uit sparen. En sinds kort zijn daar ook de ambtenaren van het stadskan toor bijgekomen. Lekker makkelijk. Auto in de Oostsingel of Villa- straat, hoekie om en hup, aan het werk. Dat gaat te ver, vindt ook mijn buurman. En hij kwam met een aardig plan: Operatie Lucifer. Geweldloos en uitvoerbaar door iedere buurtbewoner. 'Draai de ven tieldopjes van alle vier de autobanden, steek in het nippeltje een luci fer en de lucht ontsnapt. Zal je zien dat ze voorlopig niet terugkomen met hun auto.' Ik vind dat een goed plan. Zal trouwens ook een leuk gezicht zijn, zo'n hele rij auto's met platte banden. SANDER SONNEMANS Gemeenteraadsleden. Op een paar uitzonderingen na hoor je nooit wat van ze. In de vis«e van columnist Kor Kegel van het Rotterdams Dagblad is er heel wat mis met de Schiedamse volksvertegenwoordigers. De spraakmakende stukjes van Kegel in deze kolom vormen het uitgangspunt van het programma Ha merstuk 17 van Radio Schiedam, dat de komende twaalf weken wordt uitgezonden. Kegel zelf geeft vanavond om 20.00 uur de aftrap van het programma, dat tot 22.00 uur duurt. In de eerste aflevering licht de journalist zijn visie op de Schiedamse politiek toe, waarna in de volgende afle veringen tien prominente en wellicht minder promi nente Schiedammers opldé kjitische bijdragen van'. Kegel reageren. De columnist zelf sluit de serie op 3 december af. Kegel poogt dan met conclusies en aan bevelingen te komen. Radio Schiedam is op de kabel te beluisteren op 96,1 FM. De etherfrequentie is 106,7, Hamerstuk 17 wordt gepresenteerd door Linda Wark. Vlaardingen De eerste cyclus van de WV-cursus Ken uw Stad gaat maandagavond 23 september weer van start. Hierin vertelt een aantal Vlaardingers over zijn of haar specialiteit op het gebied van de Vlaardingse cultuur-historie, Er wordt in ieder geval een bezoek 'geacht aan de vier musea die Vlaardingen rijk is. Daarnaast geeft de cursus inleidingen in de Vlaar- slmgse geschiedenis, de monumenten, de natuur en archeologie. Ook geeft burgemeester Stam een toekomstbespie geling voor de stad. Voor deze ontdekkingsreis door Vlaardingen, die tot en met maandag 16 december op de maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur plaatsvindt, kunnen zich nog vijf deelnemers aanmelden. In schrijven kan bij de cursuscoördinator A Ouwen- dijk, tel. 4353322, tijdens kantooruren. VLAARDINGEN Vrije Academie: Vervolgcursus tekenen en schilde ren voor senioren. Zesentwintig lessen in de och tend voor ƒ285,-. De ontdekkingsreis 6-8 jaar. Teke nen en schilderen, veertien keer 's middags voor Redactie ƒ97,-. Waterweg: SCHIEDAM Menno Spaans voor gevorderden. Kluphuis Zuid. Dertig Haddeman, léssen op maandagavond voor ƒ150,-. Ben van Donderdag 19 september Haren, VLAARDINGEN Danielle Vrije Academie: Vervolgcursus tekenen en schilde- Hermans, ren. Zesentwintig lessen 's ochtends voor ƒ285,-. De Deslree van textiel werkplaats. Acht keer in de ochtend voor der Jagt, ƒ195,-. Kunst Dichterbij. Zesentwintig keer 's och- Mariètte tends voor ƒ294,-. Thema's in de kunst. Dertig blok- Olsthoom, ken in de middag voor ƒ350,-. Basiscursus tekenen Jan en schilderen. Zesentwintig lessen 's middags voor Rozendaal, ƒ285,-. Zwart/wit fotografie. Zevenentwintig lessen Caret van in de avond voor ƒ294,-. der Velden Vrijdag 20 september VLAARDINGEN Westhaven- ;yfrvolgcursus tekenen en schilderen. Vrije Acade- plaats 22 mie. Zesentwintig lessen 's ochtends voor ƒ285,-. 3 131BT "MAASSLUIS Vlaardingen Schilderen met olieverf. Enige tekenervaring is ge- Postbus4008 wenst Nel de Haan geeft tien lessen voor 150,- op de 3130 KA vrijdagochtend op de csg Aquamarijn. Vlaardingen Maandag 23 september VLAARDINGEN Telefoon Theezakjeskaarten maken. Felicitatiekaarten ma- 2340055 ken met lege theezakjes. Tot 25 november twaalf Telefax keer op maandagochtend in dienstencentrum Bab- 4349754 berspolder voor ƒ24,- per maand. Aquarelleren. Tot 31 januari op maandagochtend in dienstencentrum Sportredac- E abberspolder voor ƒ24,- per maand. tie: Dinsdag 24 september Sander Son- SCHIEDAM nemans Muziek op schoot. Ouders zingen voor hun baby. Telefoon Acht lessen van drie kwartier voor ƒ103.- bij muziek- 2340055 centrum OpMaat. 4004310 Door Ben van Haren Vlaardingen Maassluis heeft de toepassing van het systeem van toewijzing van koopwoningen, dat enige ja ren geleden na veel praten tot stand kwam, inmiddels opgeschort. Schiedam iaat al langer projectontwikkelaars geheel vrij, maar Vlaardin gen is naarstig op zoek naar mogelijkheden om invloed uit te oefenen. Private overeenkomsten tussen gemeenten en bouwers mogen, zo waarschuwde het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) deze zomer, niet meer automatseh worden gebruikt als gereedschap voor het sturen van verhuisbewegingen binnen een gemeente. Het waren vrijwel de enige moge lijkheden voor gemeentebesturen om de toewijzing van populaire koopwoningen te beïnvloeden. Het gaat immers om bouw- en koopovereenkomsten tussen aan nemers en particulieren die zelf de risico's dragen. Van regerings wege zijn de gemeentebesturen op het hart gedrukt bij de uitgifte van grond en de goedkeuring van bouwplannen zeer terughoudend te zijn. De gemeentebesturen maakten de laatste jaren steeds vaker ge bruik van de overeenkomsten die zij sloten met projectontwikke laars of andere opdrachtgevers om de plaatselijke woningmarkt te sturen. Staatssecretaris D. Tommei is echter een volhardend tegenstander van de bevoordeling van bepaalde groepen of alle plaatsgenoten. Hij waakt voor een beleid van 'eigen volk eerst'. Hij heeft dat de overkoepelende organisaties als de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het Interprovinciaal Overleg vo rig jaar al laten weten. Op aan drang van de vaste-^commissie voor Volkshuisvesting; Ruimtelij'- 1 kerQrdenmg en Milieubeheer-is hij dit voorjaar toch weer met de VNG en het IPO gaan praten over 'mogelijkheden om op lokaal en regionaal niveau bij woningtoe wijzing ten behoeve van de oplos sing van specifieke volkshuisves- telijke problemen zo nodig voor rang te verlenen aan bepaalde ca- tegoririm woningzoekenden'. Doorstroming Gemeenten moeten, zo vindt de VNG, in staat zijn zorg te dragen voor een rechtvaardige en even wichtige verdeling van de schaarse woonruimte, het bevor- Om in aan merking te kunnen ko men voor een koopwoning in het bouw project Vlaar dingse Vaart, kampeerden vier jaar gele den jonge Vlaardingers voor de ver koopcontai ner van Eu- rowonïngen. Archieffoto Roei Dijkstra deren van de doorstroming en het bewaken van de leefbaarheid van wjjken. Gemeenten, die vooral aan groei denkenzitten daar niet mee. An ders is het met plaatsen die door ruimtegebrek of beperkende maatregelen, gedwongen worden sturing te geven aan de plaatselij ke woningmarkt. De krapte zorg* ervoor, dat er vraag ontstaat naar eeruregeling. Inwoners die bij her haling achter het net vissen als ze meedingen naar een populaire woning, eisen een eerlijke kans. Tegen die achtergrond had ook Maassluis zijn regels opgesteld, waarin naast het gezinsinkomen de waarde van de te verlaten wo ning voor de plaatselijke huisves tingsmarkt een belangrijke rol speelde. Afwijken van die regels kostte de wethouder A Wustrow zijn kop. Het boegbeeld van de - PvdA in_.Maassluis„kon, na het - 'matsen^ vaiï ambtenaren en an dere relaties bij de verdeling van koopwoningen in de Steendijk- polder, zijn biezen pakken. In Vlaardingen nam de gemeente raad op 5 april 1995 een motie van de PvdA aan, bij gelegenheid van de discussie over het plaatselijke Volkshuisvestingsplan en de her- ontwikkeling van de Westwyk, waarin werd aangedrongen op maatregelen ter beïnvloeding van de toewijzing van nieuwbouw- koopwoningen. Het gemeentebe stuur moestalle haar toekomende middelen gebruiken om de be schikbaar komende woonruimte in ae koopsector eerlijk te verde len en te benutten om de doorstro ming uit goédkopere en huurhui zen te bevorderen, redeneerde de indiener van de motie, het PvdA* raadslid P. Hoovers. Hij kreeg de gehele raad, met uitzondering van de WD, mee. Voor Roovers was het belangrijk dat van vele kanten was geha merd op een voortgaande daling van het inwonertal tijdens de dis cussie voorafgaand aan de be sluitvorming om de Broekpolder groen te houden. En de luide roep om meer eengezinskoopwonin- gen. Bij elk nieuwbouwproject in Vlaardingen staan, vooral jonge, mensen in de rij. De eerste berich ten over de verkoop van de inmid dels al lang bewoonde nieuw bouwhuizen in de Babberspolder leidden tot een lange rij van kan didaat-kopers op het Liesveldvia duct voor het daar toen nog geves-1 tigde kantoor van makelaar Van Zon. Voor de tijdelijke verkoop keet van ontwikkelaar Eurowo- ningen voor het project Vlaar dingse Vaart werd later zelfs over nacht om bovenaan de lijst van gegadigden te kunnen staan. Vo rig jaar werd overigens bekend, dat daar 36 procent van de kopers van buiten Vlaardingen kwam. Dit is aanzienlijk hoger dan bij de andere verkoopprojecten, die in de periode 1992 tot en met 1995 zijn opgeleverd, waar nauwelijks 14 procent niet-Vlaardingers aan de bak kwam. Onderzoek van Kolpron Consul tants Rotterdam, in opdracht van de Vlaardingse woningbouwcor poraties, wees echter tegelijker tijd uit dat in Vlaardingen veel 'scheef gewoond wordt. Daarmee wordt bedoeld dat mensen in hui zen wonen die eigenlijk bestemd zijn voor een andere doelgroep. Het gaat dan om mensen met ex treem lage woonkosten in verhou ding tot hun inkomen of om paren of alleenstaanden die in een ge- zmswoningthuizen. In Westwijk, Centrum (incl. de In dische Buurt en de Vettenoordse- polder) en Gostwijk wonen bij voorbeeld veel mensen veel goed koper dan ze volgens het landelij ke gemiddelde zouden kunnen verwonen. In die wijken staan bij na twaalfduizend goedkope wo ningen (maandhuur lager dan 600 gulden of een verkoopwaarde on- der de J50JM) guide»),- terwyl.er. zevenduizend' mensen met-een inkomen lager dan 30.000 gulden wonen. Een overschot aan laagge prijsde huizen dus van veertig procent, berekende Kolpron. In de oude wijken ontbreken weer huisvestingsmogelijkheden voor ouderen en in Holy (Noord én Zuid) blijven zogeheten 'empty- nesters' (ouders waarvan de ón deren de deur uit zijn) in ruime gezinswoningen zitten, waar jon geren juist naar snakken. Die vorm van scheef wonen komt zowel in de koop- als de huursec torvoor. Andere conclusies waren dat Vlaardingen verhoudingsgewijs (te) veel gestapelde huurwonin gen zonder lift heeft en weinig eengezinshuizen in de koopsec tor. Op basis van onder meer deze gegevens is bijvoorbeeld tot de vervanging van vier van de zeven tien blokken PLN-flats in de Zuidbuurt door eengezinshuizen besloten. Verder is aangedrongen op een nader onderzoek naar de huisvesting van ouderen. Om op de plaatselijke woning markt verschuivingen te stimule ren, wil Vlaardingen aan project ontwikkelaars regels kunnen voorschrijven die in het voordeel zijn van eigen bewoners. Met de restricties, die VROM in de nieu we Huisvestingswet wil opnemen, blijven er volgens de ambtelijke adviseurs van het gemeentebe stuur weinig mogelijkheden over. Het voorschrijven van adverten- ties, i», uitsluitend een plaatselijk blad en-de-inschakeling van een notaris voor de loting tussen die kandidaten, zyn de enige regels die zij kunnen bedenken. Het VVD-raadslid De Beer meent echter, dat VROM meer ruimte laat en bijvoorbeeld in de West- wijk zwaardere verkoopbeperkin gen aan de ontwikkelaars kunnen worden opgelegd. Hij wijst in dit verband op de uitzondering, die in de ontwerptekst van de staats secretaris voorkomt als er sprake is van sloop van bestaande wonin gen. „De sloop van PLN-flats biedt hier een handvat," meent hij. „Volgende week krijg ik eindelijk mijn op maat ge maakt matrozenpak," vertelt de 31-jarige Jolanda Slippens la chend. Jolanda is de eerste vrou welijke matroos-controleur op het veer van Maassluis naar Rozen burg. Sinds begin juni is ze aan het werk in de, nog steeds overwe gende, mannenwereld van de scheepvaart. Joianda is niet zomaar in het ma-" ritieme wereldje gerold. Haar man Gerard werkt al sinds 1993 als matroos-controleur op dezelf de pont. Jolanda vertelt: „Ik wilde wel weer eens aan het werk nu on ze drie kinderen van 10,6 en 5 jaar alle drie naar school gaan. Boven dien ben ik geen type om binnen te zitten. Toen er een vacature kwam bij de veerpont, was het mijn man die me erop attendeer de en aanmoedigde om te sollici teren. En ik had geluk. Net op dat moment was de onderneming van plan om eens een vrouw aan te ne men,'' verhaalt ze over het begin van haar avontuur. Jolanda gebruikt tot dusver de bloezen en het colbertje van haar echtgenoot. Het wachten is op het speciale vrouwenpak, De Rozen- burgse moet letterlijk en figuur lijk de mouwen opstropen. Voor haar is de kleding van Gerard 'oversized.' Uitzonderingen „Toen ik werd aangenomen werd direct duidelijk gemaakt dat er voor mij geen uitzonderingen zouden worden gemaakt omdat ik een vrouw ben," vertelt zc. „Voor al in het begin vond ik het erg zwaar om het touwen te werpen bij het aanmeren. Ik dacht nog: 'dat doe ik even net als die man nen'. Maar ik sloeg bijna met touw en al overboord," vertelt ze. „Zo'n touw weegt in totaal wel tachtig kilo. Het uiteinde wat ik dan werp, weegt ongeveer vijfen twintig kilo. Het rottigste is wan neer de eerste worp mis gaat. Maar je krijgt er in ieder geval flinke spierballen van." Wat de eerste vrouwelijke ma troos-controleur ook zwaar vindt, is 'die tas om je nek met kaartjes en kleingeld'. Ik wist niet dat kleingeld zo zwaar kon zijn," grapt ze. „En je loopt er de hele dag mee te zeulen." De Rozenburgse is nu ruim drie maanden aan het werk en het be valt haar prima. „Je krijgt ontzet tend veel leuke reacties. Vooral in het begin. Mensen die je met open mond aanstaren en klanten die naar de kapitein stappen om te vragen of het wel klopt dat er een vrouwelijke matroos aan boord loopt. Dan lach je je rot. Maar op een gegeven moment kennen ze je wei, want er zijn natuurlijk een heleboel mensen die elke dag meevaren." Verstekeling Wat Slippens erg plezierig vindt, zijn de sociale contacten en de af wisseling die de baan biedt. „Een praatje maken met deze of gene, aanmeren, kaartjes verkopen, maar ook af en toe streng zijn als iemand als 'verstekeling' wil mee varen." Ze vertelt dat zij net zo goed als haar mannelijke colle ga's een grote mond krijgt van be trapte mensen die proberen gratis mee te varen. „Tsja, dan zie je ze er bij het op stappen al tussendoor piepen. Je haalt ze er zo uit. Wanneer we een maal varen, ga je naar zo iemand toe om te vragen naar het plaats bewijs. Dat hebben ze dan niet, dus moet je de driedubbele prijs in rekening brengen. En dat vin- Jolanda en Gerard Slippens, een matrozenechtpaar op de pont Rozen burg-Maassluis. Jotande; Toen ikwerd aangenomen, werd direct duidelijk gemaakt dat er voormij geen uitzonderingen zou den worden gemaakt omdat ik een vrouw ben.' Foto John de Pater den de wanbetalers niet leuk. Maar, het hoort bij het werk." Wachtlopen en onderhoud plegen aan een stilliggende pont behoort ook tot het takenpakket. „Om de zeven weken ben ik daar een dag te vinden. Ter plekke leer ik van de chef onderhoud hoe je moet schuren, verven, schoonmaken en noem maar op." Jolanda heeft van te voren geen speciale oplei ding gehad om als matroos-con troleur te werken. „Ik ben altijd administratief medewerkster ge weest, heel Iets anders dus. Maar ik heb wel de twee vereisten voor deze baan: gezond verstand en een zwemdiploma." Samen met haar man bij dezelfde baas werken vindt ze hartstikke leuk. „We kennen dezelfde men sen en je hebt altijd wat te klet sen. Wat ook een voordeel is, is dat we om de beurt thuis kunnen zijn. We werken maar zelden in dezelfde ploeg." Sleutelkinderen Af en toe loopt ze haar man hier door thuis mis, maar dat vindt ze niet erg. „Ik wil in elk geval geen sleutel kinderen, dus er moet er gewoon steeds één van ons thuis zijn Bo vendien heb ik een deeltijdbaan, na twee veertig-urige werkweken ben ik een week vrij. Daarna moet ik een week varen en vervolgens ben ik drie weken vrij. Zo hou ik tenminste nog genoeg tijd over voor mijn man, de kinderen en mijn hobby. Schilderen." Werken de Slippens bij dezelfde baas, ook het huishouden doen ze samen. „Sommigen vragen wei eens smalend of Gerard al heeft gestreken of dat de afwas al is ge daan. Ja, daar halen we dan maar lachend onze schouders over op." Of Jolanda zeebenen heeft gekre gen van het steeds heen en weer varen? „Daar heb ik nooit zo bij stil ge staan. Zeeziek ben ik nooit. Je ziet wel eens mensen die een beetje groen wegtrekken omdat ze zee ziek worden van die tien minuten varen, maar ik kan het me niet voorstellen. Alhoewel de pont soms aardig tekeer kan gaan." i_ Dinsdag 17 september ROTTERDAM Luxor Theater. Evita, 20.15u. Diz zy. Erik ineke Quartet, 22u. Rotter damse Schouwburg Gr.z. De keizer van hetverhes, 20.15u. Kf.z. De Rot terdamse Dansgroep, 20.30u, Beurs WTC. international Symposi um on Electronic Art, n.n.b. Lanta ren/Venster en V2 Organisatie. DEAF, 20u. SKVR Muziekschool Dalweg. Open Podium, 19,30u. Woensdag 18 september SCHIEDAM Woon- en Zorgcentrum Thurlede. Sjoelcompetitie, 14.00u. DC 4 mo- fens. Bingo, 13.30u. VLAARDINGEN Bibliotheek De Loper. Expositie beeldend kunsterraaf Ton Kreft. DC Babberspolder. Koersbal, 9.30- 11.30u. Stadsgehoorzaal. Hany~'. Jekkers, 20.00u. ROTTERDAM luxor Theater. Evita, 20.15u. De Doelen Gr.z. Rotterdam Philharmo nic Philips Gergjev Festival, 2Q.15u. Nighttown. DEAF, 21u. The Act. Jamsessie, 21u. De Vlerk. Foetus, 22u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. De keizer van het verlies, 20.15u. Kl.z. De Rotterdamse Dans groep, 20.30uBeurs WTC. interna tional Symposium on Electronic Art, n.n.b. Lantaren/Venster/V2 Orga- nisatie/Nighttown. DEAF, 20u. SK VR Muziekschool Centrum-West. Open Huis, 19u. Hal 4. Symposium 'DWL Revisited', 20u. Amphithea- j ter Plaswijckpark. Een Vreemde.,^ Gast, 15u. Droomtheater. Het ver*;; haal van Don Quichote en Sanchfo Pansa, 15u, 1^25 Bioscopen ROTTERDAM Calypso te Trainspotting' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'BeautifulGiris*(12}dag. 6.45-9,30, Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: To die for1 (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Mission: Impossible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Eraser1 (16) dag." 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Kingpm' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Moonlight Valentino' (12) dag. 6.15-9.30, do- .vr.ma.diookl,15-4. CoreA time. to kill' (±6) dag. 12115-3.15-6.15- - 9.15. iiqax. Theater: 'Survival Is land' (al) dagjbeh.ma.) 2-4. The Li ving Sea' (al) dag.(beh.ma.) 3, za- .zo.ook 1. '2-m-lshow' (ai) do.vr.di- .wo. 12. Twister" (12) dag. 5-7.15- 9.45, zo.ook 10.45. Venster te Trainspotting' (16) dag. 8-10, ma. alleen 8, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview ma.10. Venster 2: 'Ugetsu Monogatari' (16) ma.dl.wo. 7,30, do.vr.zo.wo.ook2.30, 'Profes sion: reporter' (16) dag. 10, do.vr.za- .zo. ook 7.30. Venster 3: 'Guantanamera' (al) dag. 7.30. 'Breakingthe waves' (16) dag. 9.30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Pa- iookavtlle' (16) dag. 8-10, do- .vr.zo.wio.ook 2.30. Lumière Ir 'Stnptease' (12) dag. 1.15-4-6.4^-ri 9.30. Lumière 2: 'Multiplicity' (St|J dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3; vy 'Rumble inthe Bronx' (16) dag. 6.4fgjB 9.30, do.vr.ma.dl. ook 1.15-4, ÜP2 mière 4: 'Primal Fear' (16) dag.<-T 6.45-9.30,do.vr.ma.di.ookl.15-4. - Pathé 1: 'A time to kill' (16) dag." II.55-3-6.05-9.10. Pathé 2: 'Mis- sion: impossible' (12) dag.4.25-7- 9.35, do.vr.ma.di.ook 11,15-1.50. Pathé 3: The Rock' (16)dag. 12.30- 3.25-6.20-9.15. Pathé 4: 'Eraser' (16) dag. 11.30-2-4.30-7-9.30. Pathé 5: 'Phenomenon' (al) dag. 1.10-3.55-6.40-9.25. Pathé 6: 'Spy Hard' (al) dag.3.45-5.50-7.55- 10, do.vr.ma.di.ook 11.35-1.40. Pathé 7: Twister* (12) dag. 12.05- 2.30-4.55-7.2&9.45. Rex: That lucky stiff 'Babylon Blue" (18) dag, - vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Corso: The Quest' (16) za. 00.15. Lumière 1; 'Striptease' (16) vr,za.00.15. Lu mière 2: The Quest' (16) vr.0Q.15.' I Lumière 3: The Rock' vr.00.15. Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumière 4; The All Night Horror Show 4' (16) za. 00.15. Kindennatinees:Cinerama 4: 'Ba be' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper* za.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 3: 'lttakestwo'za.zo.wo. 1,15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za.zo.wo. 11.35-1.40. 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo. 12.25-2.25. Groenservice Zuid-Holland houdt zondag 29 september een excursie naar de Krabbeplas. Een gids ver telt wetenswaardigheden over de recreatiepias. Er wordt vertrok ken om 14.00 uur, bij paviljoen Krabbeplas (Broekpolderweg richting Maasland, over het via duct!). Volwassenen betalen twee gulden, kinderen tot en met twaalf jaar de helft. Verdere infor matie op telefoonnummer 010- 5112166.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3