'Scheveningen' van ollaiid niet besteed Schiedamse leden regioraad plegen verkiezingsbedrog w'i4 Lydia als Lady Stadshart Foto's maken als ontdekkingstocht Creatieve Schiedammers in bibliotheek Bachplein Ik Oldtimer bronifïetsbeurs in Margriethal Schiedam Theater-expositie van Dick Tulp Hertaxatie woningen bedrijven en winkels Gemeente Stbiedam VERKEERSMAATREGELEN TIJDENS DE BRANDERSFEESTEN 'Voor casino's en feesttenten gaat men maar ergens anders naar toe' Rotterdams Dagblad Woensdag 18 september 1996 De gemeente Gaardingen heeft weer eens een landelijke primeur. Na het diagonaal oversteken, het nachtelijk rijverbod voor vrachtwa gens en de torenspits als volière heeft Gaardingen nu een nieuwe vorm van carrièreplanning bedacht: de AB, oftewel de Automatische Bevordering. Bij de AB hoef je te solliciteren noch geschikt te zijn. Voldoende is dat je een tijdje je zieke of weggebonjourde chef vervangt; dan stroom je automatisch door naar diens functie. Dat lijkt althans het geval te zijn bij Lydia SpïndJer, wier benoeming tot directeur Stads beheer tot commotie in politiek Gaardingen heeft geleid. Inmiddels hebben b en whet boetekleed aangetrokken. Zij erkennen dat de gemeenteraad onvoldoende op de hoogte is gehouden. Maar dat is een nogal flauw excuus. Het doet me een beetje denken aan een leerling die te Iaat op school komt en ter verdediging zegt: 'De brug stond open', terwijl er op zijn route helemaal geen brug ligt Ik ben benieuwd of de gemeenteraad zich met dit kluitje in het rietje laat sturen. Want in werkelijkheid bevorderen b en w Lydia Spindler via de AB tot directeur Stadsbeheer. Bij zo'n functie, die toch goed is voor een jaarsalaris van meer dan een ton, lijkt mij dat een procedure vergelijkbaar met Robin Linschotens veel bekritiseerde sollicitatie gesprekken 'en marge'. Om nu te voorkomen dat onze wethouder personeelszaken Kool het voorbeeld van Robin volgt, stel ik voor om Lydia Splindler tot Lady Stadshart te benoemen. Ze lijkt mij daar heel geschikt voor, want als kandidaat directeur Stadsbeheer heeft ze ongetwijfeld veel verstand van steenljes, paaltjes, rijbanen, parkeermeters, trottoirtegels en nog meer van die weetjes, die tot de basiskennis van een Lady Stadshart dienen te behoren: En voor haar residentie heb ik ook een suggestie: het glazen pavil- joenfje op het Liesveldviaduct Want het is toch doodzonde dat het thans in gebruik is ais magazijn voor Albert Hejjn. Neet daar moet Lydia zitten, in dat enige mooie stukje gefacelifte Stadshart Ze moet er ons Vlaardingers minzaam toezwaaien en zo nu en dan b en w in audiëntie ontvangen. Bijvoorbeeld om ze te kapittelen over hun merkwaardige personeelsbeleid. DICK VAN DER LUGT Vlaardingen In het bibliotheekfiliaal De Loper in Holy is tot 2 ok tober een foto-expositie te zien van Jan Elen en Riet Elen-Doorduyn. Fotograferen is voor het echtpaar een voortdurende ontdekkingstocht naar schoon heid in lijnen en kleuren. Hun werk is afwisselend typisch figuratief of haast abstract te noemen. De op namen voor de expositie in de Loper werden onder meer gemaakt in Namibië, Portugal, IJsland en Ne derland. De tentoonstelling is te bezichtigen tydens de openingsuren van de bibliotheek. De bibliotheek aan het Bachplein staat deze maand in het teken van creatieve stadsgenoten. Het is de vierde keer dal een aantal Schiedammers hun hobby demonstreert in de bibliotheek. Elly van de Water laat vandaag zien hoe te schilderen met schapewol. Volgende week is Tineke Jungschlager aan de beurt. Zij kan kaarten maken, van theezakjes. De demon straties worden op woensdagmiddag van 14,00 tot 16.00 uur gegeven. De werkstukken van de deelne mers staan de gehele maand september in vitrines tentoongesteld. Redactie Waterweg: Westhaven- ptaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Gaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Hoek van Ho and moet van Rotterdam een bad plaats met al lure worden. Maar de inwo ners zelf vin den dat dat het karakter van het dorp teveel geweld aan doet. roto Roei Dijkstra Door Jan Rozendaal Hoek van Holland De toekomst van Hoek van Holland lijkt een uitgemaakte zaak. Hoek van Holland zal én moet een bad plaats met allure worden. Het Torremolinos of Scheveningen van Rotterdam, Vinden ze tenminste in Rotterdam. In Hoek van Holland wordt daar héél anders over gedacht. Natuurlijk móet er het een-en-ander verbeteren: een tweede ontslui- tingsweg, het opknappen van de Koningin Emmaboulevard en kleinschalige nieuwbouw op de Oude Hoek met een boven grens van duizend woningen in de komende tien jaar. den en zich laven. „Hoek van Hol land moet een badplaats worden van een formaat dat past bij een stad als Rotterdam," zei (ambte- Dat is de grens die Dick van Wijn gaarden, tot begin van deze maand de fractievoorzitter van Hoeks Welzijn, trekt. „En," onder streept hij, „met dat inmiddels breed gedragen standpunt zijn wij de grootste partij in Hoek van Holland geworden." Maar in Hoek van Holland kun nen ze vinden wat ze willen, grote baas Rotterdam wil een 'Scheve ningen'. Er moet zo'n 65 miljoen gulden komen voor een luxe oord - tegen de grote Noorderpier aan- met woningen en tal van uitgaansmogelijkhedenwaar Rotterdammers bij mooi weer ba- lijk) plannenmaker van de ge meente Rotterdam R. Klink on langs in het provinciehuis waar vertegenwoordigers van de diver se ministeries luisterden. Dat 'moet' Hoek van Holland al tien tallen jaren, natuurlijk. „Maar," zei Klink ook, „we zijn nog nooit zo ver gekomen met onze plannen als nu." Een tijding die in Hoek van Hol land met gemengde gevoelens is De jaren vijftig herleven zaterdag 21 september inde Margriethal in Schiedam. Daar vindt van 19.00 tot 17,00 uur de tweede editie van de eerste Nederlandse Bromfietsbeurs Schiedam plaats. Te zien zijn oldti mer bromfietsen en onderdelen tot het bouwjaar 1980 van Solex. Maar ook de zeer snelle Kreidlers, Puch, Zundapp, NSU, Berini en Sparta kunnen er worden bewonderd. Iedereen die op zoek is naar een ongerestaureerde of'nieuwe* klassieke bromfiets of dat fel begeerde missende onderdeeltje, is zaterdag in de Margriethal aan het juiste adres. Ook is er een tentoonstelling van rijwielhulpmotoren van grootva ders tijd tot in de flowerpower, waaronder een SNOB (bouwjaar 1929}, destijds in Schiedam geproduceerd en een als nieuwe Berini M21. Toegang is ƒ7,50 Dick Tulp opent deze maand het expositieseizöen in Theater Schuurkerk. Het is de eerste keer dat deze Maassluizerzijn schilderijen en tekeningen tentoon stelt. Tulp volgde in de zeventigerjaren de kunstaca demie in Rotterdam en ontwikkelde zich vervolgens zelfstandig verder. Uit de tentoonstelling in het Schuurkerktheater blijkt dat de kunstenaar zich vooral thuis voelt bij het portret. De expositie toont onder meer schrijversportretten en een portret van de componist Gustav Mahler. Het werk van Tulp is in de maanden september en oktober te zien tijdens de openingsuren vair het theater en op afspraak (5913700). Binnenkort staan de taxateurs van het taxatiebureau Kafi bv weer voor de deur van woningen, bedrijven en winkels in Maassluis voor een hertaxatie.1 Om de economische waarde van de onroerende goederen zo goed mogelijk vast te stellen, heeft het bureau een selectie gemaakt van alle onroerende zaken. Hierin 2ijn ongeveer 225 woningen opgenomen, die als basis dienen voor alle andere uit te voeren taxaties van wo ningen in Maassluis. Aanleiding voor de hertaxatie is de invoering per 1 ja nuari 1995 van de Wet waardering onroerende zaken (WOZ), Hierdoor moet de waarde van het onroerend goed in Maassluis "opnieuw worden bepaald naar het prijspeil op 1 januari 1995. De nieuwe vastgestelde waarde geldt dan voor de komende vier jaar. Ook wordt deze waarde met ingang van januari volgend jaar niet alleen meer gebruikt voor de heffing van ge meentelijke onroerende-zaakbelasting, 'maar ook voor de inkomstenbelasting, de vermogensbelasting en de waterschapsheffing. Zo kan een onroerend goed geen verschillende waarden meer hebben. Meer informatie kan worden verkregen bij de afde ling gemeentelijke belastingen, tel. 5931761. Van zaterdag 21 september tot en mei zondag 29 september 1996 worden in de Schisdamse binnenstad de Brandersfeesten gehouden. Om het verkeer tijdens deze drukbezochte feesten in goede banen te lelden zijn de volgende verkeers maatregelen getroffen. Waters portwee ke nd Op zaterdag 21 en zondag 22 september wordt het watersportweekend gehou den, De Korte Haven en Lange Haven zullen geheel worden afgesloten voor het autoverkeer. Op zaterdag 21 september zijn In verband met een broderie en Gemeentedag ook de lange Kerkslraat en het Broersveld afgesloten voor het verkeer. Kermis op Broerevest Van maandag 23 september tot en met maandag 30 september (omstreeks 11,00 uur) wordt op de Broersvest een kermis gehouden, De Broersvest Is In die periode afgesloten voor autoverkeer tussen de Boterstraat en de Singel. De parkeergarage van het ABC-winkeicentrum aan de Kreupelstraat Is vanaf de 's-Gravelandseweg bereikbaar. Vanaf de RotterdamsedIJk en Gerrit Verboonstraat Is ook de parkeerga rage van de Nieuwe Passage aan de Koemarkt bereikbaar, evenals het Stadskantoor. Zondagsmarkt Tijdens de zondagsmarkt, op zondag 29 september, zal het centrum geheel auto- luw worden gemaakt om de bezoekers van de markt zoveel mogelijk vrij baan te geven. De belangrijkste toegangswegen naar de binnenstad zullen dan ook wor den afgesloten. Het gebied tussen de Westvest, de Noordvest en de Broersvest Is alleen met de tram, te voet of met de flets bereikbaar, Binnenstadsbezoekers die met de auto komen worden voor een parkeerplaats verwezen naar de bedrijfsge leden 's-Gravelandsepolder en Nieuw Mathenesse, Gratis pendelbussen die door de bezoekers kunnen worden aangehouden, rijden naar en van het centrum. Ook kan gebruik worden gemaakt van de parkeergarage van de Nieuwe Passage aan de Koemarkt. Overigens wordt geadviseerd om zoveel mogelijk van het openbaar vervoer ol de flets gebruik te maken. Omleldingsroufes Tijdens de Brandersfeesten zal het doorgaand verkeer door middel van borden om het centrum worden heengeleid. Zo zijn er omleidingen via de route Burgemeester Van Haarenlaan Nieuwe Damiaan - Nieuwe Haven, de route Boerhaaveiaan - Professor Kamertlngh Onneslaan - Horvathweg en de route vla Nieuw Mathenesse en de Westfrankelandsedljk. Openbaar vervoer Gedurende de Brandersfeesten zuilen de bussen van de RET en ZWN, die normaal rijden via de Broersvest. een gewijzigde route rijden. Deze routewijziging gaat In op maandag 23 september bij aanvang dienst en 2al op maandag 30 september in de loop van de dag worden beëindigd. De gewijzigde route zal onder meer via de Boerhaaveiaan en de RotterdamsedIJk lopen. De tram kan normaal over de Broersvest rijden. ontvangen. Zeker door Van Wijn gaarden. „Primair willen we in Hoek van Holland helemaal geen Scheveningen worden. We willen heel nadrukkelijk ons eigen ka rakter behouden met een grote nadruk op het groene karakter van ons dorp. Wat betreft het toe risme mikken wij op een speci fieke doelgroep: de liefhebbers van natuur en milieu. Voor casi no's en feesttenten gaat men maar ergens anders naar toe. Naar Scheveningen of Rotterdam bijvoorbeeld." Van Wijngaarden vertrouwt Rot terdam niet zo. Voorlopig gebeurt er nog niks. Er zit nog geen paal in de grond voor het nieu we Waterwegcen trum. Omdat, zo is Van Wïjngaardens stellige over tuiging, Rotterdam een spelletje speelt met Hoek van Holland. Rotterdam 20U veel meer dan dui zend woningen willen bouwen. „Er zit een gat in de begroting van zo'n vijftien miljoen gulden. Daar om worden de plannen steeds maar opgeschort," zegt het Hoek se dee Raadslid. En bij meent ook te weten waarom er geen haast wordt gemaakt door Rotterdam: „Ze laten de zaak hier bewust rot tende laten het netzo lang braak liggen totdat we min of meer uit wanhoop instemmen met de Rot terdamse opzet van de plannen. Want 'zoals het er nu bijligt, is het ook niks'. En dan krijgt Rotter dam z'n zin, terwijl niemand in Hoek van Hoiland het wil." Afgeknapt Het zijn dit soort politieke den. „Het lukt mij absoluut niet om ergens voor te stemmen, en kel en alleen omdat wij in de coati- tie zitten. Of omdat onze party man, dagelijks bestuur-voorzitter Leen Vreugdenhil, met een plan- maehtsspelletjes waarvan Van - nen komt waar ik altijd op tegen Wijngaarden langzamerhand ger ben geweest. Dat weiger ik," al dus Van Wijngaarden. Argumenten dat Hoek van Hol land toch mee moet in de vaart der volkeren en dat bijvoorbeeld de middenstand anders het hoofd niet boven water kan houden, gaan er bij Van Wijngaarden niet in. „Toen ik hier kwam wonen, telde Hoek van Holland vierdui zend inwoners en waren er twee bak kers. Nu wonen er bijna tienduizend mensen en zijn. er Bovendien levert Hoeks Welzijn nog steeds twee. noeg heeft. „Overal waar ik in het dorp kom, hoor ik de zorg van de mensen dat we het karakter van Hoek van Holland te veel geweld aan doen. Ze vragen: Je houdt Koek van Holland toch wel klein hè? Mede op dit uitgangspunt zijn we de grootste partij (vier van de veertien zetels, red.) geworden. sinds 1 april de voorzitter van de deelraad, waarmee een belangrijk doel van mij om in de politiek te stappen werd bereikt." Sinds 1 september is hij geen frac tievoorzitter meer. De argumen ten: geen politieke ambities, te druk met zijn werk (bedrijfsarts bij de Verenigde Glasfabrieken in Schiedam, red.), maar ook meer vrijheid om zich in te zetten voor zijn stokpaardje: een echt Wein- schalig Waterwegcentrum. Als fractievoorzitter moest hij te veel 'applausmachine spelen' voor het dagelijks bestuur. En dat ligt niet zo in de aard van Van Wijngaai- Als we rond de eeuwwisseling, als het "Waterwegcentrum is ge bouwd, twaalfduizend inwoners hebben, komt er misschien wel een derde bakker bij. En dan moe ten we zeker doorgroeien tot acht tienduizend. Dat is een gebed zonder eind. Dorp „De mensen," besluit Van Wijn gaarden, „zyn in Hoek van Hol land komen wonen omdat ze in een dorp willen wonen. Dat dorp se, dat kleinschalige, dat trok ze aan. Laten we daar met z'n allen toch alsjeblieft zuinig op zyn." Door Carel van der Velden Schiedam Wat is er erger: on kunde of kiezersbedrog? De vraag is aan de orde nu vier Schiedamse gemeenteraadsleden met het on dertekenen van een brief aan mi nister Jorritsma feitelijk vóór de komst van de rijksweg A 4 hebben gestemd. Zelfs Maarten Reude- rink(PvdA) onderschreef de brief, maar in een eerlijke bui betuigde hij deze week spijt. Onkunde? D66-er Marcel Houtkamp vindt deze ommezwaai zo belachelijk, dat hij vindt dat Reuderink eigen lijk niet in de politiek thuishoort. Terug naar vorige week, naar de brief aan minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat. Het betrof een advies van de stadsregio over de trajectnota A 4. Wat staat er in de brief? „Wij beschouwen de complete A 4 als een internationa le ontwikkelingsas, een infra structureel speerpunt," schrijft de regioraad in een warm pleidooi voor het asfalt Oók de Schiedam mers stemden met de brief in. Namens hen zei raadslid Van Col- lenburg dat Schiedam nog steeds tegen de A 4 is, maar dat de vier vertegenwoordigers uit Schiedam desondanks vóór de weg stem men. „Wij willen wit, maar stem men zwart," vertelde ze min of meer. Zelf sprak ze van een stem verklaring, maar veel Schiedam mers beschouwden het als een cryptogram, Ze snapten er niets van. Niet leuk Volgens Van Collenburg ligt dat aan de Schiedammers. Die kijken niet verder dan hun neus lang is. Natuurlijk is het niet leuk om zo'n drukke weg door je gemeente te krijgen. Als gemeenteraadslid is óok Van Collenburg tegen. Maar in de regioraad zit zij om het Ho ger Belang te dienen, meent zij. De economie moet groeien in de Rijnmond en de werkloosheid dient te worden aangepakt. Dus waarom zouden wij als Schiedam mers niet ons eigenbelang heb ben mogen opofferen voor de weg als economische motor? De verklaring geeft een verduide lijking, maar er is van alles op af te dingen. Om te beginnen: Wie denkt mevrouw Van Collenburg in de regioraad te vertegenwoor digen? De bewoners van deze re gio? Die niet in ieder geval, want regioiaadverkiezingen zijn er nooit geweest. Een mandaat om namens hen te spreken, ontbeert ze. Met het regionale belang versus het Schiedamse belang creëert zij bovendien een schijntegenstel ling. Wat zij het regionale belang (aanleg A 4) noemt, is feitelijk een eenzijdig economisch belang dat de regio Rijnmond overstijgt. Gok Amsterdammers en Antwerpena ren kunnen gebaat zijn bij een soepeler verkeersafwikkeling op de Rotterdamse ruit. Globaal En wat Van Collenburg als het Schiedamse belang definieert (géén rijksweg), durven tegen standers van de weg zelfs van glo baal belang te noemen: Géén A 4 betekent een pas op de plaats van de economie ten bate van het mi lieu, een breuk met de vicieuze cirkel van méér auto's, méér we gen, méér auto's, enzovoort. Milieu versus economie, het zou een leuk thema zijn voor regiover- kiezingen. Zolang die niet zijn ge houden kunnen Houtkamp, Van Collenburg, Reuderink en Kap- tein (CDA) zich geen mening na mens de regiobewoners aanmati gen. Slechts namens de Schiedamse bevolking mogen ze met andere gemeentebesturen praten over het afstemmen van beleid. Compromissen sluiten mag daarbij soms onvermijdelijk zijn, hel verloochenen van hel Schiedamse standpunt is een po litieke doodzonde. Het viertal is de regionale voor post van de gemeenteraad. De enige legitimering voor hun poli tieke functioneren (zowel plaatse lijk als regionaal) ontlenen zij aan het feit dat zy in 1994 in de ge meenteraad zijn gekozen. Dat ge beurde mede op basis van het plaatselijke programma van hun partij. Wat zeiden die programma's? D66-Schiedam sprak zich twee jaar geleden uit tegen de A 4, net als CDA, PvdA en de WD. De laatste partij voegde er aan toe dat er een goede inpassing moest ko men als het rijk onverhoopt zou beslissen dat de weg er toch zou komen. Maar tegen is tegen. Vandaar dat de 'Schiedamse vier' dezer dagen veel hebben uit te leggen. Reuderink is in ieder ge val eerlijk, hij erkent zijn eigen onkunde in deze kwestie. Dat hy niet tegen stemde, verklaart hij achteraf uit de bij hem gerezen misvatting dat Schiedam een nieuw standpunt over de A 4 had ingenomen. Van Collenburg had hem dat voor de vergadering ver teld, na telefonisch overleg met wethouder Hafkamp. Reuderink had zich daar niks van mogen aantrekken. Ten eerste wordt het standpunt van Schiedam niet bepaald door de WD, maar door de gemeente raad. En die is tegen de A 4 totdat het tegendeel is uitgesproken. Ten tweede dient hij zich te hou den aan het contract met de Schiedamse PvdA-kiezers. Die verwachten van hun vertegen woordigers dat zij alle mogelijk heden aangrijpen om zich tegen de A 4 verzetten. Ook op momen ten dat zij nodig naar het toilet moeten. D66'er Houtkamp poogt de twij fels-achteraf van Reuderink keihard af te straffen. Hij vraagt zich zelfs openlijk af of Reuderink wel geschikt is voor de politiek. Tegen Houtkamp, Kaptein en Van Collenburg kan de PvuA'er inderdaad niet op. Die geven geen krimp. Het zijn stoere bestuur ders die pal voor hun beslissingen staan. Ook als het kiezersbedrog is en zelfs hun eigen partijgeno ten geen snars van hun stemge drag begrijpen. Woensdag 18 september SCHIEDAM Woon- en Zorgcentrum Thuriede. SjoeJcompetitie, 14.00u. DC 4 mo- lens. Bingo, 13.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Harry Jekkers,; 20-OOu. Grote Kerk. Canlloncon-' eert, 19.30u. ROTTERDAM Luxor Theater. Evrta, 20.15u. De Doelen Gr.z, Rotterdam Philharmo- j me PhilipsGergjevFestival, 20.15u. Nighttown. DEAF, 21u. The Act. Jamsessie, 21u. De Vlerk. Foetus, 22u. Rotterdamse Schouwburg Gr,z. De keizer van het verlies, 20.15u. Kl.z. De Rotterdamse Dans- groep,20.30u. Beurs WTC. Interna- tionaf Symposium on Electronic Art, n.n.b. Lantaren/Venster/V2 Orga- nfsatie/Nighttown.DEAF,20u.SK- VR Muziekschool Centrum-West 1 Open Huis, 19u. Hal 4. Symposium 'DWL Revisited', 20u. Amphithea ter Plaswfjckpark. Een Vreemde Gast, 15u. Droomtheater. Het ver haal van Don Quichote en Sancho Pansa,15u. Donderdag 19 september SCHIEDAM Basisschool De Ginder, informa- tie-avond, 20.00u. Schieland Zie- kenhuls. Dag van de diëtist VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou- tendijk, 12.45-13.15u. Diensten centrum West. Koor Da Capo, 14.OO-lS.OOu. Stadsgehoorzaal. Harry Jekkers, 20.0ÖU. ROTTERDAM StLaurenskerk. Middagpauze- •concert, 12.45u. De Doelen Hal Gr.z. Rotterdam Philharmonic Phrlrps i Gergjev Festival, 12.45 u. KI.Z. idem 20.15U. Wereldmuziekcentium Matrix.NoiteBrasileira,20u.Blbllo- theekth eater. Nederlands Chileens Cultureel Instituut, 20.30u. Rotter- damse Schouwburg KJ z. De Rotter damse Dansgroep, 20.30u. Beurs WTC. International Symposium on Electronic Art, n.n.b. Lantaren/Ven- ster/V2 Organisatie/Nïgjittown/ Havensimulator. DEAF, 20u. SKVR Muziekschool Centrum-West Open Huis, 19u. Goethe-lnstitut. 1 Dietnch Schwanitz leest uit 'Der Campus', 20u, Popular. Open Po dium, 20u. Lantaren 2. R96: De avonden van 20.30u. Zaal De 1 Unie. Gergjev Festival: John Drum mond, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting'(16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Beautiful Girls' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty* (al) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: To die for' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama 1: Twister* (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Mission: Impossible' (12) dar? 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: _-aserV(16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Cinerama 4: 'Kingpiri (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook I.15-4. Cinerama 5: 'Moonlight Valentino' (12) dag. 6.15-9.30, do? .vr.ma.di.ookl.15-4. Corso: 'Atime to kill' (16) dag. 12.15-3.15-6.15-, 9.15. Imax Theater. 'Survival is land' (al) dag.(öeh.ma.) 2-4. The Li- ving Sea' (ai) dagjbeh.ma.) 3, za- .zo.ookl. '2-in-lshow' (al) do.vr.di- .wo. 12. Twister1 (12) dag. 5-7.15- 9.45, zo.ook 10.45. Venster 1: Trainspotting' (16) dag. 8-10, ma. alleen 8, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview ma.10. Venster 2: 'Ugetsu Monogatan' (16) ma.dr.wo. 7.30,do.vr.zo.wo.ook2.30.'Profes- sion: reporter' (16) dag. 10, do.vr.za- .zo. ook 7.30. Venster 3: 'Guantanamera' (al) dag. 7.30. 'Breakingthe waves' (16) dag. 9.30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Pa- lookaville' (16) dag. 8-10, do- .vr.zo.wo.ook 2.30. Lumlère 1: 'Stnptease' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Multiplicity" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'RumblemtheBronx' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Primal Fear" (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. oakl. 15-4, Pathé l! 'A time to kill' (16) dag. II.55-3-6.05-9.10. Pathé 2: 'Mis sion: impossible' (12) dag.4.25-7- 9.35,do.vr,ma.di.ook 11.15-1.50, Pathé3: TheRock' (16) dag. 12.30- 3.25-6.20-9.15. Pathé 4: 'Eraser' (16) dag. 11.30-2-4.30-7-9.30. Pathé 5: 'Phenomenon' (al) dag. 1.10-3.55-6.40-9.25. Pathé 6: 'SpyHard'(al) dag. 3.45-5.50-7.55- 10, do.vr.ma.di.ook 11.35-1.40. Pathé 7: Twisted (12) dag. 12.05- 2.30-4.55-7.20-9.45. Rex: That lucky stiff 'Babyion Blue' (18) dag. vanaf 12.00. Nachtvoorstellingen: Corso: The Quest' (16) za. 00.15, Lumière 1: 'Striptease' (16) vr.za,Q0.15. Lu mière 2: The Quest' (16) vr.00.15. Uimiére 3: The Rock' vr.00.15. 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: The All Night Honor Show 4* (16) za. 00.15. Kind er matinees: Cinerama 4; Ba be' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper'za.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 3: 'Ittakestwo'za.zo.wo. 1.15-4, Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za.zo.wo. 11.35-1.40. 'A Goofy Movie5 <N)za.zo.wo. 12.25-2.25.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3