13, B De vrienden van het sprookjesbos z.\. Tjiftjaf, zwartkop en de fluiter wonen allemaal in Staelduinse Bos Voordelen afkopen erfpacht passen niet op achterkant sigarendoos Boten moeten uitwijken tijdens de Schiedamse Brandersfeesten Luiheid uit de grabbelton Spreekuur WD Carry Slee signeert haar kinderboeken Bewoners krijgen eigen dierenhoek genda Rotterdams Dagblad Donderdag 19 september 1996 Een uur op Radio Schiedam is te kort om de onbeschrijfelijke luiheid van de lokale volksvertegenwoordigers uil te meten, zeker als je on derbroken wordt door zoete muziek en Menno Siljee. Ik had voor beelden beloofd. Hier zijn ze. •Een wijk inviteerde de raadsleden vorig jaar voor een forum over het inschakelen van de'onbenutte kwaliteiten' in de samenleving. Er kwamen alleen reacties van Gemeentebelangen, GroenLmks en D66, In Rotterdam is er letterlijk werk van gemaakt, maar in Schiedam moet de discussie onder raadsleden nog beginnen, •Het project Herstructurering Rivierzone Sehiedam/Vlaardingen is uitermate belangrijk voor bedrijvigheid en wonen in het stuk Schiedam tussen Nieuwe Maas en Rotterdamsedijk/BK-laan, De in woners die zich erin verdiepen zijn alleen Bart de Leede tegengeko men. Andere raadsleden informeren niet. Het project zit nu in het slop en de Rotterdamse oud-wethouder Pim Vermeulen moet het daar uit trekken. •Het masterplan Westerkade/Nieuwe Haven kan een enorme impuls betekenen voor het toeristische klimaat in Schiedam, mits de ge meenteraad alle registers opentrekt. Raadsleden, noch partijen stel led zich in verbinding met de Schiedammers die over dit stadsdeel ideeën naar voren hebben gebracht. Er dreigt een geweldige kans verloren te gaan. •Wijk- en buurtbeheer is een - met de mond beleden - item voor de ze gemeenteraad Maar de opzoomerende straten krijgen geen grein- tjé belangstelling van de raadsleden, laat staan dat de raadsleden aanbevelingen doen voor verbetering, laat staan dat ze het opzoome- ren bepleiten bij ondernemers. •Schiedam kent grootstedelijke problemen en mag straks meeëten bit de pot voor grote-stedenbeleid, maar grootstedelijk denken is er niet bij in de gemeenteraad. In Rotterdam lopen tal van interessante initiatieven. De Brede School: koppeling van onderwijs aan andere maatschappelijke functies. Thuis op Straat: bedoeld om de publieke ruimte terug te veroveren op a-socialen. Het 'openbreken' van club huizen,zodat dezezich actiever richten op de potenties van een wijk. De Schiedamse raadsleden, wel attent gemaakt op dit soort ontwik kelingen, hebben het er niet over. Toch gaat het hier om volksontwik keling en samenlevingsopbouw in hun waarachtige betekenis. •Het paarsgroene college peinst niet over referenda. Ze hobbelen mee op een landelijke trend van 'stadsgesprekken' maar de fracties verzuimen te laten weten wat ze elk met de inbreng willen doen. ponder die politieke terugkoppeling verworden de stadsgesprekken totschijninspraak. •"Ondernemers rond de Wilhelminahaven zijn bezorgd over het af knijpen van de Van Haarenlaan. Geen raadslid hééft zich gereali seerd wat de gevolgen zijn voor het doorgaand verkeer. /Sportraadvoorzitter Frans van Krugten was met Rotterdamse on dernemers in Minneapolis om zich te verdiepen in bedrijfsbetrok- kenheid bij de maatschappij. Hij deed nuttige ervaringen op. Geen fractie heeft hem uitgenodigd om het naar Schiedam te vertalen. Geen interesse voor eigen kweek. ♦In een aantal wijken zijn suggesties gedaan voor Melkertbanen. De fracties laten na te reageren welke ideeën ze zinvol vinden en welke 'biet De politiek geeft geen sjoege. Op een feestje verkneukelden raadsleden zich over de streek die ze tte overgeplaatste opbouwwerker Frans Klijzen hebben geleverd. Ze realiseerden zich niet dc schade, toegebracht aan vrijwilligers in Oost, Centrum en West. De raad als geheel heeft die schade gene geerd. Hetzelfde geldt voor de schraperige omgang met wijkbudget ten. Door dat gedoe zijn vrijwilligers afgehaakt. •Over anderhalf jaar zullen lakse bestuurders opnieuw schrikken Van de verdere groei van extreem-rechts. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan deriagt, Mariétte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carelvan der Velden De fractie van de WD houdt vanavond spreekuur in de fractiekamer in het stadhuis. Allerlei Schiedamse onderwerpen kunnen daar aan de fractie worden voorgelegd. Het spreekuur heeft plaats van 19.30 tot 20.30 uur. Het is tijdens het spreekuur ook mogelijk om telefonisch contact op te nemen met de fractie secretaris Marianne de Mol (010) 4264786. De kinderboekenschrijfster Catty Slee signeert mor genmiddag van 15.0(1 tot 16.00 uur haar boeken in de boekhandel Van Leeuwen aan de Broersvest 85. Maassluis krijgt een attractieve dierenhoek. Het ge bied langs de parkeerplaats van het Sparrendal wordt morgen om 16.00 uur in gebruik genomen als de dierenhoek 't Sparretje. Een deel van het terrein is geschikt gemaakt voor dieren zoals konijnen, een paard-pony, hangbuikzwijnen, kalkoenen, schapen, ganzen en duiven. Daarnaast is er' een zitgedeelte met daarbij een speelgelegenheid voor de kinderen. Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardin gen Telefoon 2340055 Telefax4349754 Sportredactie: SanderSonne- mans Telefoon 2340055 4004310 In het Staelduirise Bos is in alle seizoenen genoeg te zien. Een vriend van het bos ben je voor het leven. Foto Roei Dijkstra De Vrienden van het Staelduinse Bos vieren komende weekeinde hun 25-jarig jubileum. Voortge komen uit een actiegroep die streed voor het behoud van het bos, verrichten de vrienden be langrijke werkzaamheden om het bos voor zo veel mogelijk mensen toegankelijk te maken. Het Staelduinse Bos maakt bet zeker de moeite waard om eens het Weslland in te rijden. Door Dick Dijkhuizen 's-GravenzandeHet Staelduinse Bos is best de moeite waard. Na tuurlijk, bij mooi weer, maar ook in de winter, is er genoeg te zien in dat bos dat ligt ingeklemd tus sen de Maasdijk en de Nieuwe Waterweg. Het Staelduinse Bos heeft ook vrienden, De Vrienden van het Staelduinse Bos, hoe kan het an ders. Een kwart eeuw bestaat de vriendenclub dit jaar. Dat lijkt een hele tijd, maar als je je reali seert dat het bos zich al in de der tiende eeuw begon te ontwikke len naar de vorm die het nu heeft, werd het tijd ook dat het bos uit eindelijk vrienden kreeg. Door vjjanden is het al vaak genoeg be dreigd. In de meidagen van 1940 bijvoor beeld toen het bos ernstig te lij den had onder de oorlog. De Duit sers namen het oostelijk deel van het bos in gebruik en plaatsten daar bunkers. Die staan er nu nog, maar de natuur laat zich niet al tijd leiden. De bunkers vormen een uitstekende schuilplaats voor vleermuizen. Die worden op dat rustige gedeelte niet gestoord en bovendien zorgt plantengroei er al sinds jaren voor dat de bunkers weer iets aan de natuur terugge ven. Na de oorlog werden de betonnen kolossen gebruikt als opslag plaats voor munitie en werd het oostelijk gedeelte van het weste lijk gescheiden door een meters hoog hek. Daar bleef het niet bij. In de jaren zestig dreigde het bos zijn toegankelijkheid voor het wandelend publiek geheel te ver liezen, De Rotterdamse Golfclub kocht het westelijk gedeelte met - uiteraard- als doel daar een golfbaan te realiseren. Een actie groep, het waren niet voor niets de jaren zestig, wist dit echter te voorkomen. De provincie kocht het bewuste gedeelte en droeg de exploitatie over aan de stichting Zuidhollands Landschap. De ac tievoerders van toen verenigden zich in De Vrienden van het Stael duinse Bos, Koestal Een vriend van een bos ben je voor het leven. Niet dat zij de eni gen zijn die verantwoordelijk zijn voor het onderhoud, maar ze zorgen er wel voor dat er excur sies worden gehouden, veelal met kinderen en dat het ontmoetings centrum 'dOude Koestal wordt onderhouden. d' Oude Koestal is in werkelijk heid ook een koestal geweest, vroeger toen er nog een aantal boerderijen was te vinden m dit enige echte, natuurlijke bosge bied van bet Westland. „Dat maakt het zo uniek," vertelt Jen ny de Wit, een van de vrienden die op een mooie ochtend voor het ontmoetingscentrum uitlegt waarom het Staelduinse Bos ei genlijk meer bezoekers verdient dan dat het jaar lijks binnen krijgt. De Wit begint dan uit te leg gen over het ontstaan van het bos. Weet daar alles van en dat is bij elkaar nogal wat, want het bos heeft in die ze ven eeuwen nogal wat meege maakt. „In het bos zyn op dit mo ment nog genoeg sporen van de geschiedenis terug te vinden. Zo is er te zien dat er een groep zeer lage duintjes door het bos loopt, die erop wijst dat het vroeger een stuk strand met zich vormende duinen was, Toen echter rond 1240 de Maasdijk werd aangelegd en de Maasmonding een andere loop naar zee kreeg, bleven die duinen liggen." Vissers In 1371 werd het gebied in erf pacht gegeven aan de Heer Wil lem van Naaldwijk, met als voor waarde dat hij de Staeldumen on gemoeid moest laten. Met de term Staeldumen werd ook verwezen naar de eerste bewoners van het gebied. Dat waren vissers die met behulp van netten en fuiken vis ten op zalm. De daarvoor benodig de attributen werden besvestigd aan staken ofwel stalen, die in de rivierbodem werden geslagen. Volgens de meest gangbare uitleg ontlenen de Staeldumen - hun naam aan deze5" zogehoetride 'staelvisserij'. Pas in de 19-de eeuw kreeg het ge bied meer de vorm zoals die nu is. In 1807 kocht de Belg Van Oost- huyse het gebied. Zijn dochter trouwde met jonkheer J. van Ry- ekevorssel en die familie ging in 1850 over tot de ontginning van het zuidelijke gedeelte van de Staelduinen. Toen verloor het zijn oorspronkelijke karakter als duingebied en werd hej; een bos. Ten behoeve van de houtproduc tie werden er wegen aangelegd door het bos. Een van die wegen in het Stael duinse Bos is nog goed te herken nen, Het is een indertijd keurig aangelegde laan omringd door beuken, die sinds die tijd zijn bly- ven staan en inmiddels een res pectabele hoogte van zo'n twintig meter hebben bereikt. Excursies Hans Bloem, een bioloog die veel van zijn vrije tijd in het bos door brengt, houdt zich namens de vrienden bezig met het inrichten van tentoonstellingen in d' Oude Koestal. Ook verzorgt hij de ex cursies. „Leuk om te doen. Vooral voor de kinderen. Hen leren wat er zo belangrijk is voor het milieu om zo'n bos in stand te houden. Vertellen over bomen en wat die allemaal voor ons betekenen." Letterlijk en figuurlijk hoogte punt van een wandeling door het Staelduinse Bos is de klim naar het hoogste duin. „Vijftien meter boven de zeespiegel," zegt Bloem. Op de top kijk je uit aan de ene kant op d'Oude Koestal, aan de andere kant wordt het uitzicht be lemmerd door een dicht begroeid bos, waar nog eens te zien is hoe divers de begroeiing van het bos is. „Zonder overdrijven kan ik zeg gen dat dit een van de meest com plete loofboombossen is die we in Nederland hebben," zegt Bloem, „Ik4 denk'dat er zeker minstens vijftig soorten bomen in het bos voorkomen." Het zijn echter met alleen de bomen waar het Staelduinse Bos om bekend staat. Hoewel zij de voornaamste voedingsbodem zijn voor al het andere wat groeit, bloeit en leeft in het bos. Want baeospora myosura ofwel muize- staartzwam op dennekegel, is een paddestoel die overal is te vinden in het Staelduinse Bos. En zo zijn er nog veel meer, tientallen zelfs. Van de -zwerminktzwam tot de ge wone krulzoom. Maar ook vogels vinden een para dijs op het 99 hectare grote ter rein. Zo n vijftig soorten vinden hier hun nestplaats en dus hun voedsel. Vogels voeden zich veel met insecten en die nestelen zich weer in de dode bomen, die zoveel mogelijk blijven liggen omdat dat nu eenmaal bij een natuurbos hoort. De huismus en de tjiftjaf, de zwartkop en de fluiter, ze zit ten er allemaal. Het lijkt met de Maasdijk, waar het voortrazende verkeer voor het enige geluid zorgt, een soort sprookjesbos. Alleen in de week einden is het er behoorlijk druk. wabrdingen „Als mensen het op,de achterkant van een siga* .rendoos uitrekenenen zullen ze in eerste instantie niet ingaan op de. offerte van de gemeente om dè erfpacht af te kopen. Daar is meer voor nodig en dat zullen wij hen duidelyk moeten maken." Dat -stelde wethouder H.C.J. Roijers (grondzaken) ©stermid dag bij het bekend maken van het voorstel aan de gemeente raad om eigenaren van woningen en bedrijven in Vlaardingen de mogelijkheid te bieden om de gibnd waarop hun eigendom staat te kopen. Een ommekeer in het sinds begin deze eeuw 'nor male' grondbeleid op basis van erfpacht Derberekening op de achterkant van de sigarendoos van een be woner van de Berkendreef (ffoly- Noord) ziet er zo uit: hij betaalt jaarlijks 917 guldén aan erfpacht. De gemeente doet hem een aan bod om de grond te kopen voor 24.700 gulden. Als de koper dat bedrag leent kost hem dat jaar lijks 1600 gulden, wat evenals de erfpacht fiscaal aftrekbaar is. Roijers: „De eerste conclusie is dan dat het niet zo'n intéressante aanbieding is. Maar iemand die twee keer nadenkt realiseert zich dat hij niet meer afhankelijk is van de gemeente als over twintig of dertig jaar het erfpachtcon tract moet worden verlengd. En dan fors hoger zal zijn omdat de waarde van de grond in die tijd is verdubbeld. Bovendien is de waardevermeer dering van de grond na het aflo pen van het contract voor de ei genaar en levert het huis bij een eventuele verkoop, meer op als het op eigen grond staat Ook als hij dat eerder doet." Toekomst Kopen van de grond isvooral een investering in de toekomst, aldus Roijers. Dat het in eerste instan tie niet aantrekkelijk is heeft te maken met de rekenmethode die b en w willen hanteren. Die is er op gebaseerd dat de gemeente de 'winst' op de grond pakt over de jaren dat het bestaande contract loopt. Voor elk jaar wordteen ge middelde waardevermeerdering van 2,5 procent in de verkoop prijs berekend. Roijers: „In het coalitieprogram ma is als voorwaarde gesteld dat de gemeente geen verlies op de omzettingsoperatie mag lijden. Dat betekent dat dekopervan de grond pas over twintig of dertig jaar de vruchten gaat plukken." Roijers zegt er geen flauw benul van te hebben hoeveel mensen gebruik zullen maken van demo gelijkheid om de grond onder en rond hun woningte kopen. „Met deze keuzemogelijkheid loopt Vlaardingen voorop in Neder land, dus we hebben geen enkele referentie." Wel is de theoretische optie becij ferd dat als alle huiseigenaren en bedrijven de erfpachtcontracten omzetten in koop, dat de ge meente bruto 55 miljoen gulden oplevert Bij vijftig procent loopt dat tenig tot 27,4 miljoen. Dan is geen rekening gehouden mel de kosten van invoering en begelei ding, waarvoor mensen nödig zijn. Ook moeten er taxateurs en notarissen worden ingehuurd. Want om de erfpachters enigs zins tegemoet te komen wil Roij ers de kosten koper van de trans actie betalen. Een gebaar dat al leen wordt gedaan als het eerste aanbod wordt geaccepteerd. Holy-Noord Het is de bedoeling om -als de gemeenteraad begin volgende maand instemt-- in de eerste helft van het volgende jaar de eerste aanbiedingen de deur uit te doen. Die zullen belanden bij huiseigenaren in Holy-Noord in de hoop dat daar veel mensen zijn geïnteresseerd Dat heeft te maken met de loop tijd van de huidige erfpachtcon tracten, waarvan er veel over ruim twintig jaar aflopen. Men sen die in Holy-Noord nu een hy potheek willen afsluiten onder vinden namelijk nog weieens problemen met de bank. Een hy potheek loopt over dertig jaar. Als het erfpachtcontract daar voor eerder afloopt en de waarde van de grond dan zo'n veertigdui- zend gulden meer waard is ge worden, betekent dit voor de be woners flink hogere lasten omdat ook de erfpachteanan dan enorm stijgt. Dit houdt dus hogere las ten in, wat de banken zien als een financieel risico bij het verlenen van het krediet SchiedamDe Schiedamse Bran dersfeesten trekken elk jaar weer meer watersporters naar de Lan ge Haven. Voor het eerst moeten dit jaar tien tot vijftien schepen uitwijken naar de Korte Haven. Voor hen is geen plek meer m de oorspronkelijke feesthaven. Het startschot voor de dertiende edi tie van de Brandersfeesten wordt zaterdagochtend 21 september door burgemeester Scheeres ge geven. De Schiedamse binnen stad is daarna tot 29 september het toneel voor de festiviteiten. Tijdens het eerste weekeinde van de Brandersfeesten ligt het ac cent op en rond de Lange Haven. Het hoogtepunt van de eerste dag is de verlichte gondelvaart, een onderdeel van het water- sportweekeinde, Ook dit jaar spannen vele watersporters zich in om het publiek te vermaken met een feeerieke lichtshow op het water. Een nat pak is hieibij niet uitgesloten, melden de orga nisatoren. Voor de gondelvaart wordt Schiedam om klokslag 21.QÖ uur in tweeen gesplitst. Alle bruggen in het centrum gaan open om de 26 deelnemers vnj baan te geven op het water. De gondelvaarders stryden dan tot 22.00 uur om de drie wisseltrofees voor het aan trekkelijkste verenigingsschip, het themaschip of het verlicht sponsor- of jeugdschip. De prijs winnaars worden net na midder nacht bekend gemaakt tijdens een besloten schippersbal en tij dens het optreden van de Big Band Schiedam aan de Oude Sluis. Maai' het water van de Lange Ha ven wordt zaterdagmiddag eerst nog in beslag genomen door jon geren. Bij de Koemarktbrug en de Vismarkt worden door De Rode Valken, Eldos, Scouting en het Zeekadetkorps allerlei spelen op het water gehouden. De Schiedamse Reddingsbrigade zorgt ervoor dat alle 'drenkelin gen' weer boven water komen en ook de EHBO is aanwezig. De start van de Brandersfeesten valt samen met de gemeentedag voor spoi t en recreatie. Sportscho len, verenigingen en de gemeen telijke Dienst Sport en Recreatie presenteren zich zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur op de Grote Markt en de Lange Kerkstraat. Kindervrij markt Na het weekeinde worden de Brandersfeesten vooral naast het water gevierd. Aan de Broersvest is vanaf woensdag dagelijks van 13.00 tot 23.00 uur de kermis te be zoeken. Woensdagmiddag is er een kindervrijmarkt op en nabij het Museumplein en vrijdag avond wordt tijdens de wekelijkse markt het standwerkersconcours gehouden. Het tweede weekeinde van de Brandersfeesten staat'in het te ken van muziek. Blues, rock en rockabilly staan centraal tijdens de Heineken Branders Blues Night. Op drie buitenpodia wor den van 19.00 tot 24,00 uur live-op tredens gehouden. Op vier plek ken in de Omloop van Schiedam strijden acht bands om de Hei neken Young Blues Battle 96. De finale begint om 22.30 uur op het podium aan de Koemarkt. De beroemde Schiedamse Zon- dagmarkt is inmiddels een begrip tot in dc wijde omgeving cn ook dit keer staan er tussen 12.00 en 17.00 uur meer dan honderd kra men. Als uitsmijter worden de be zoekers van de Brandersfeesten zondagavond 29 september ge- tracteerd op een vuurwerkshow vanaf het dak van het Stadskan toor. Donderdag 19 september SCHIEDAM Basisschool De Vlinder. Informa- tie-avond. 2Q.OOu. Schietend Zie kenhuis. Dag van de diëtist. Stad huis. Spreekuur WD, 19.30- 20.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. Diensten centrum West Koor Oa Capo, 14.00-16.00u. Stadsgehoorzaal. Harry Jekkers, 20.00u, Romanov, ledenvergadering PvdA, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen Hal Ki.z. Rotterdam Phil harmonic Philips Gergjev Festival, 20.15u. Wereldmuziekcentrum Matrix. NoiteBrasileira,20u. Biblio theektheater. Nederlands Chileens Cultureel Instituut. 20.30u. Rotter damse Schouwburg KI.z. DeRotter- damse Dansgroep, 20.30U. Beurs WTC. international Symposium on ElectronicArt, n.n.b. Larrtaren/Ven-2 ster/V2 Organisatie/Nighttown/- Havensimulator.DEAF, 20u.SKVff; Muziekschool Centrum-West. Open Huis, 19u. Goethe-lnstitut Dietnch Schwamtz leest uit Ver Campus', 20u. Popular. Open Po dium, 20u. Lantaren 2. R96; De avonden van20.30uZaal DeUnie. Gergev Festival: John Drummond, 20.30u. Luxor Theater. Evita, 20.15U. Vrijdag 20 september SCHIEDAM Filmhuls. Smoke, 21.30u. VLAARDINGEN Joanne&de Doo perkapel. Opening vredesweek met dominee Marianne Suurmond, 19.00u. Harmonie,'^' 'Platma'doorMylèned'Anjou enWirru Boor,20.00u. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Lunchpauzecon cert, 12.30u. De Doelen Hat.' Gr.z.Rotterdam Philharmonic Philips Gergiev Festival, 12.45u. Kl.z. idem, 20.15u. inleiding 19.15u. 10 Gale rie voor de Kunsten. Salon Deifsha- ven, 20u. Luxor Theater. Evita, 2Q.15u. Nighttown en Popular. DEAF, 21u. De Vlerk. JawboxTry- pich,22u. Slingerick. Blues sessie, 22u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. 't Kapelletje, lntettheater.20.30u. Zaal De Unie. Gergiev Festival: Ivan de Verschnkkelijke, 20.30u. Beurs WTC. International Symposium on Electronic Art, n.n.b. lahtaren.2.' R96: pe avonden van, 2Q.30U. Lan- taren/Venster/V2 Organisatie/ Nlgftttown/Havensimulator.DEAR, div.tijden. 1 ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Beauffu I Girls' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Leaving Las Vegas' (16) dag. 12.45-3.30. Cinerama li Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Mission: Impos-r sible' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30:'* Cinerama 3: 'Eraser* (16) dag^, I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4:a,«' 'Kingpin' (12) dag. 6.45-9.30, da-.J .vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5ju 'Spy Hard' (al) dag. 6.'45-9.30, do*~ .vr.ma.di.ook 1.15-4. Corso: Thee. Quest'(16) dag. 1.15-4-6.45-9.30;* Imax Theater: 'Suiyival Island' (ai) dag.(beh.ma.) 2-4. The Living Sea' (al) dag.(beh.ma.) 3, za.zo.ook 1. '2- m-lsbow' (al) do.vr.di.wo. 12. Tw?Sr, ter' (12) dag. 5-7.15-9.45, zo.ook 10.45. Venster 1: Trainspotting' (16) dag. 8-10, ma. alleen 8, do- .vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview ma. 10. Venster 2: "The Seven Samurai' (16) do.vr.za.zo. 8, do- .zo.wo. ook 2. 'Dance;etectnc ener- g/' (16) ma,8,di.l0,wo. 7.30-llf 'Melies, Astas re Forsytes' (16) di.8. 'Aubette, la grande salie des fetes- (16) ma.10, wo.9. Venster 3: 'Une1 été a la goulette' (al) dag. 7.30. 'Breakingthe waves' (16) dag. 9.30," do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Pa*'1 lookaville' (16) dag. 8-10, do- .vr.zo.wo.ook 2.30. Lumière 1: 'Stnptease' (12) dag. 1.15-4-6,45^ 9.30. Lumière 2: 'Multiplicity* (al) dag,1,15-4-6.45-9.30. Lumière 3i~ 'A time to kill* (16) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di. ook2. Lumière 4: 'Pri mal Fear' (16) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Pathé Ir Twister' (12) dag. 11.30-2.05- 4.40-7.15-9.50. Pathé 2: 'Eraser' (16) dag.4.40-7.10-9.40, do.vr.ma.di.ook 11.40-2.10, Pathé 3: The Rock' (16) dag. 3.30-6.25- 9.20, do.vr.ma.dt.aokl2.35. Pathé 4: 'Phenomenon' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Pathé 5: 'A time to kill' (16) dag. 11.55-3-6.05-9.10. Pa- thé 6: The crossmgguard' (16) dag. II.05-1.40-4.15-6.50-9.25 Pa thé 7: 'Mission: impossible' (12> cfag. 11.15-1.50-4.25-7-9.35. Nacbtvoorstellingen: Lumière 1: 'Striptease' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: The Quest* (16} vr.za.00.15. Lumière 3: 'Primal Fe ar'vr.za.00.15. Lumière 4: 'Eraser* (16)vr,za.Q0.15. Kmdermatinees:Cinerama4: 'Ba be' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper'za.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 3: 'Ittakestwo'za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story* (N) za.zo.wo. 11.20-1.25. 'AGooty Movie'(N)za.zo.wo, 12.40-2.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3