12 Rotterdam Gehandicapten hebben genoeg van 'wereldreis' door de regio Warme Doelen biedt echte boerenbruiloft Êmm Uniek opvangcentrum zeeotters Shell voorziet overlast door Per+ Stichting Class Youth gaat door met vingercamera Zuidpiein is hard toe aan facelift Organisaties willen uniform systeem; 'weinig daadkracht bij wethouders' Horeca fout? Valt mee... Kritiek op opheffen centrale zedenpolitie Bond boos over 'afslanking' Marihuana onderschept Rotterdams Dagblad I Donderdag 26 september 1996 Door Willem Jan Keizer Rotterdam* 'Ook- gisteravond Had 'ml Gèrgjev; Festival weer een verrassing in petto. In een btiitenspong.warme Doden. werd de perversie van Strawins-: kyVLes Noces uit 1917 voor het. eerstinoiisland uitgevoerd. Dit.wkiiri'dé meest'- bekende; vorm metMer piano's en sldg- werk uit 4923, is vooral in ge bruik als balletmuziek. Als vast terepertoire is helmet een zekere: regelmaat te horen bij het Ne derlands Dans Theater, het Na tionale Ballet en* volgende maand hier in Rotterdam bij het Scapino Ballet. De uitvoerenden, het; koor, or- ked. en solisten van du Kirov Operajibrachten" beidei versies ietjfeeh'de -ontwikkeling in Strawinsky's componeren haar fijn naar voren bracht De 'oerversie ÜS georkestreerd met dubbel hout, koper en een gereduceerd strijkorkest dat voornameiok pereussieve 'doe len dient Goed hoorbaar is dat Strawinsky rin-; zijn orkestrale klethingén; nog niet geheel los gekomen was van de enige jaren daarvoor gereed gekomen Sacre. dtrPHntèmps. Samenklanken als piccolo-bas- klarinet, 'én de ritmische -kar- - voor een aha-Ertébnis. Daaren tegen is hetgebruikvan de"chn- balom (bekend, van'Hongaarse z^eünérörkesten) een gloed nieuw element De 19.17 versie is wat gecompn- meerder en korre.' r gevarieer der" van klankkleur -maar'mist F de granieten uitwerking van de de&dtieve'.versie. Vooral in het uurwerk aan het slot valt het verschil uit iniliet voordeel van de laatste-versie:- het is heider- dér, gloedvoller en krachtiger. .Qua uitvoering viel er weinig te mopperen, hoewel tenor Sergej Koenajev diverse malen kopje, onder ging - zijn volume schoot tekort v Elena Roebin werd aangekon digd als mezzo-sopraan, maar klonk als een alt-mezzo. Natalia- iKoroieva .was de perfecte bruid, weer' zo'n weergaloos talent uit de: Kirov-school Vocaal kan het daar niet op: het koor van (ach- tig zangers zorgde met Slavi sche strotten voor een authen tiek uitgevoerde boerenbruiloft, quavolume en verstaanbaar- heid ongeëvenaard. ,Dë aan het slot uitgevoerde der de symfonie van .Prokoljeff is voor de statistieken. Het is be paald niet zijn sterkste-werk, een kruising-tussen een nogal academisch denkraam en.een woest-beukéndeklankoxgie. De: uitvoering van het Kirov Or- kest liet nogal te: wensen oyer:- juist in het meest opvallende I element - de virtuoze ghssancü "in de violen -liet het orkest 'diri- géntCfèiïsevinde steekrDeina- giër bezweerde donder en blik- dat'de strijkers hopeloos ongé-': Grote zaaTDe Doelenr Gergjev Festival Koor, orkest en solis ten van de Kirov Opera. Wer ken van^hawinsky en FrokoQ-v eft Gehoord: gisteravond. Door Joyce de Bniijn Rotterdam Een klassiek geval van zwartepieten, zo kan de kwestie van het gehandicaptenvervoer tussen de Rijnmond gemeenten onderhand wel worden genoemd. Gemeentebe stuurders vinden het een probleem voor de vervoerders, de vervoerders leggen de verantwoordelijkheid bij de bestuur ders. Gehandicapten'in de regio Rotterdam moeten zich in tussen neerleggen bij het feit dat een reisje van Barendrecht naar Capelle aan den IJssel een waar drama kan zijn. Rotterdam Is de horeca fout? Dat valt best mee, vinden dr. Bob Hoogenboom en mr. Pien Hoogen- boom-Statema. In hun boek 'Foute kroeg, horeca en criminaliteit in Rotterdam' concluderen de weten schappers van de Erasmus Universiteit Rotterdam dat de horeca ten onrechte in verband wordt ge bracht mét de georganiseerde misdaad. Hun conriésie staat daarmee haaks op die van-prof; dr. C. Fijnaut. De hoogleraar criminologie in Rotter dam enLeuvön verklaarde eerder dit jaar tegenover de commissie-Van Traa dat er directe lijnen lopen tussen de horeca en de georganiserde misdaad: Let-. teriijk:-.,In de horeca doen zich zeer ernstige ontwik kelingen voor zoals het opkopen van horeca-onder- nemingen door 'criminele organisaties teneinde cri mineel geid te kunnen witwassen." Ook Horeca Ne derland vindt dat er in de horeca grote problemen be staan als gevolg van bemoeienissen van criminele circuits. Het echtpaar Hoogenboom heeft een verklaring voor het verschil tussen hun visie en die van Fijnaut. „Fijnaut had slechts de politie als bron," legt Bob Hoogenboom uit. „Wij maakten gebruik van velé ge gevens, zoals interviews met horeca-ondememers, brouwerijen, bemiddelaars, speelautomatenhandela- ren, coffeeshophouders, seksexploitanten en toezich thoudende diensten zoals de Belastingdienst." De horeca heeft haar slechte imago vooral te danken aan kroegpraat, meent Hoogenboom. „Stemmen uit dè echoput," noemt hij die. „Niet gebaseerd op fei ten. Men is elkaar aan "het overschrijven geweest." Het echtpaar ontkent niet dat er sprake is van crimi naliteit in de horeca. „Tuurlijk," zegt Pien Hoogen boom, „er wordt gefraudeerd, zwart gewerkt, illegaal gegokt, er is zeker wel wat aan de hand." Verder staat in 'Foute kroeg' te lezen dat er binnen de Turkse en Chinese gemeenschap afpersingen plaatsvinden, dat het wapenbezit onder de clientèle toeneemt en dat er sprake is van hoog drugsgebruik door cafébezoekers. Er is volgens de onderzoekers geen sprake van ge dwongen bescherming door portiers en de bonafide coffeeshops verkopen geen harddrugs. Rotterdam De politie in Rotterdam heeft steeds minder zicht op de ontwikkelingen in de prostitutie- markt. Een belangrijke verklaring hiervoor is het op heffen van het bureau Frostitutiezaken (BPZ) van de politie. Met deze conclusie in hun boek 'De Foute Kroeg' onderschrijven wetenschappers dr. Bob Hoo genboom en mr. Pien Hoogenboom-Statema de kri tiek van Humanitas op het afschaffen van BPZ. Gisteren pleitte prostitutie-maatschappelijk werk ster D, Malkus van de stichting Humanitas voor het opnieuw instellen van het prostitutie-specialisme bij de politie. Zo ver gaat het/echtpaar Hoogenboom niet, maar ze constateren wel „dat door de opheffing van het bureau Frostitutiezaken tijdens de reorgani satie het centrale aanspreek- en analysepunt is weg gevallen," Het bureau Frostitutiezaken van de regiopolitie Rot terdam-Rijnmond werd in 1994 ontmanteld. Prostitu- tiezaken werd een verantwoordelijkheid van de dis tricten. In 'De Foute Kroeg' zegt het echtpaar Hoo genboom .dat Rotterdam-Rijnmond geen actief be leid voert op het gebied van vrouwenhandel. „Wan néér iemand in Rotterdam aangifte wil doen, moet eerst uitgezocht worden in welk district dat dient te gebeuren. Dan moet intern overleg worden gevoerd, wie.de aangifte zal opnemen. Dat kan lang duren. Zo is èr in Rotterdam een geval bekend, waarbij het twee maanden duurde voordat een aangifte werd op genomen," aldus Hoogenboom en Hoogenbc van de vakgroep strafrecht van de Erasmus Unive rsiteit. Volgens het echtpaar had het BPZ wel inzicht in de prostitutieproblemen. Ook waren er goede contacten tussen de politie en de sekswereld: „Dat vergrootte niet alleen het zicht dat de politie had op dit deel van de markt, maar maakte het ook mogelijk om een ac tief opsporingsbeleid te voeren. Dat was mogelijk door de opgebouwde vertrouwenspositie." Verder schrijven ze: „Dooreen centrale afdeling te houden blijft een vaste regelmaat bestaan in de controle en het toezicht Hét werkt efficiënter dan wanneer dat op dècëntraal riiyeau wordt geregeld."/ T Een met posters en vlaggen ver sierde bus van Vervoer op Maat met een afvaardiging van gehan dicaptenorganisaties uit de regio Rotterdam trok gisteren langs buurgemeenten om aandacht te vragen voor de mobiliteit van mensen met een functiebeper king. Voor zover je van mobiliteit mag spreken. Want het gehandicaptenvervoer mag dan binnen de grenzen van de Rijnmondgemeenten goed ge regeld zijn, wanneer een gehandi capte Rotterdammer er vrienden op na houdt in -pak 'm beet- Ridderkerk, dan ontstaateen pro bleem. Ridderkerk houdt er een ander vervoerssysteem op na, an dere rijtijden, andere tarieven en er zijn andere pasjes nodig. Tel daarbij op dat de communicatie tussen al die vervoerders nog niet is om over naar huis te schrijven. Gevolg: een bezoek aan eerder ge noemde vrienden wordt een reis om de wereld. Mevrouw N. Vrolijk bijvoorbeld - ze is blind - kan zich er witheet om maken. Ze woont in Ridder kerk en heeft een vriendin in Maassluis. HetRidderkerkse taxi bedrijf Reyertax dat in die ge meente het gehandicaptenver voer verzorgt brengt haar tot de gemeentegrens, in dit geval Rot- terdam-Zuidplein, Van het Zuid plein wordt ze door het Vervoer op Maat naarMarconiplein gebracht, alwaar het gehandicaptenvervoer van de drie Waterweggemeenten haar oppikt en naar de plaats van bestemming brengt. Tegen de tijd dat mevrouw hu haar vriendin ar riveert kan ze bü wijze van spre ken nog nét een bakkie koffie drinken voordat ze de reis terug kan aanvaarden. Eén systeem Aan die situatie moet een einde komen, vinden de regionale ge handicaptenorganisaties. De ge meenten moeten nu de koppen bij elkaar steken om te komen tot een uniform systeem. Dat wil zeg gen: overal de zelfde pasjes, tarie ven, rijtijden en vooraanmel dingstijden. Eigenlijk zou al het geld dat binnen de gemeenten - dus ook in Rotterdam - wordt ge reserveerd voor het gehandicap tenvervoer op één hoop moeten worden geveegd om daar Vervol gens één systeem voor de hele re gio, en het liefst voor het hele land in te richten. Want ook bijvoor beeld familiebezoek in een ande re provincie moet makkelijker worden. Maar bij de verantwoordelijke wethouders van de gisteren be zochte gemeenten - Ridderkerk, Barendrecht, Spijkenisse, Brielle en Maassluis - vonden zij zo op het eerste gericht weinig bereid heid tot daadkracht, hoewel men unaniem van mening was dat dit In Maassluiszorgden de Amazing Stroopwafels gisteren nog voor enige vrolijkheidop een dagdie verder weinig vreugde kende. Ook de verzamelde wethouders konden weinig verandering brengen in het trieste verhaal van het gehandicaptenvervoer. Foto Roei Dijkstra zo niet langer kon. Maar tot duide lijke beloften kwam het niet. „Ons probleem is de aansluiting in Rotterdam. We wachten tot on ze Grote Broer de zaken in orde heeft," meldde de Ridderkerkse wethouder Kroeze. Wethouder P. Belinfante van Spijkenisse maan de tot geduld. De samenwerking met de buurgemeenten van Spij- kenïsse komt inmiddels lang zaam van de grond. „Daar kleven wel wat mitsen en maren aan. Want het is natuurlijk niet de be doeling dat Spijkenisse alleen voor de kosten opdraait." Ook de Maassluisse wethouder R. Tim mermans vond dat men niet te hard van stapel moet lopen. „Keu len en Aken zijn immers niet op één dag gebouwd." De invoering van de Wet Voorzie ningen Gehandicapten in april 1994 veroorzaakt nog steeds na weeën. zoveel werd gisteren wel duidelijk. Gehandicapten moes ten in dat jaar hun vergoedingen voor vervoer -zo'n drieduizend gulden per jaar- inleveren en kregen er een al dan niet collec tief vervoerssysteem voor terug. De gemeenten mochten zelf we ten hoe dat vervoerssysteem eruit kwam te zien. In Rotterdam werd dat Vervoer op Maat. Tn Baren drecht ging men met een taxi-be drijf in. zee: Telemobiel. Brielle koos voor individuele vergoeding: de gehandicapte krijgt 500 gulden per jaar en mag zelf weten hoe dat wordt besteed. Waar men bij de invoering ogenschijnlijk geen re kening mee heeft gehouden, is dat gehandicapten niet alleen bin nen hun eigen woonplaats reizen. Alleen al in de Rijnmond ont stond een veelheid van systemen waardoor het gehandicaptenver voer veel op een lappendeken ging lijken. „Het is belangrijk dat de regie van het gehandicapten vervoer centraal komt te liggen," vindt M. Honders van de RETT. Hij meent dat de stadsvervoerder pri ma in staat is om die regie te voe ren, maar vindt dat die beslissing aan de gemeenten is. De wethouders kregen een uitno diging om aanstaande maandag samen met de gehandicaptenor ganisaties de koppen bijeen te steken om te praten over mogelij ke oplossingen. Rotterdam Diergaarde Blijdorp wordt het eerste en enige opvang centrum voor zeeotters in Europa. De Amerikaanse Fish en Wildser- vice heeft dit aan de diergaarde gevraagd, omdat zij regelmatig zeeotters in Alaska vindt die 2y nergens kwijt lean, Amerikaanse dierentuinen zijn niet geïnteresseerd in jonge man nelijke zeeotters, omdat zij te veel verzorging nodig hebben. Vrouw tjes zijn wel gewild, omdat de die rentuinen hiermee kunnen fok ken. Diverse mannetjes zijn hier door de afgelopen jaren overle- den. In Alaska worden regelmatig zee otters gevonden. De opvangcapa citeit van Blijdorp is beperkt, dus zal Blijdorp in dé toekomst mis- sehien zeeotters moeten weige ren. „Dit is beter dan helemaal niets," vindt directeur A.H. Dor- resteyn: Bovendien wil de dieren tuin een grote groep.zeeotlers on derbrengen in het nieuwe Oeeani- um, dat aan de andere kant van de spoorlijn gebouwd zal worden. De twee jonge zeeotters Eyak en Chuluugi, echte hartenbrekers, zwemmen nog steeds gescheiden van elkaar in het bassin. Toch zijn zij al dikke vriendjes. Eyak, pas twee weken in Rotterdam, geeft Chuluugi door het gaar 'at hen scheidt schelpen die hij niet lek ker vindt. De opgevangen zeeptters worden, zodra ze volwassen rijn, overge plaatst naar andere dierentuinen in Europa. De zeeotters uit Alaska kunnen niet teruggeplaats wor-. den in het wild, omdat in. Alaska op de dieren gejaagd mag worden. In gevangenschap raken de otters gewend aan mensen. In de Atlan tische Oceaan zouden zij zichzelf in levensgevaar brengen. Een an dere groep dieren uit Blijdorp wordt wel teruggeplaatst in het wild. Een groep addaxen keert te rug naar Afrika. Ze worden uitge zet in een Nationaal Park in Ma rokko. Gewoon in Rotterdam blijft de »1- staartberin Vanessa. Vroeger was Vanessa erg dik, maar na een streng dieet is zij een slanke den geworden. In mei lukte het Va nessa een gezond jong ter wereld te brengen. De eerste weken ver bleef het jong nog uit het zicht van de bezoekers in een donker nesthol, maar nu steekt hij regel matig zijn neus buiten het hol. In het nachtdierhuis zyn nog vele andere jonge dieren te bewonde ren. Tot de opmerkelijke jongen behoren een slanke lori en drie Australische klimbuideldieren. De okapi is de populairste in ge vangenschap geborene In Blijdorp. Bijzonder is dat de ze ven in Blijdorp geboren okapi's eindelijk een zusje hebben gekre gen. RotterdamShell Pernis voorziet overlast bij het op starten van de nieuwe fabrieken, die onder de pro jectnaam Per+ momenteel worden gebouwd. Dat is vanochtend gezegd bij een speciale bijeenkomst op het bouwterrein. Shell staat aan de vooravond van een nieuwe, belangrijke fase in het omvangrijke rnil- jardenproject, waarbij een groot deel van de raffina derij door nieuwe fabrieken wordt vervangen. De constructiefase is nagenoeg afgerond, Shell maakt nu een begin met het zogenaamde opstarten waarbij meer dan duizend nieuwe apparaten worden getest. Ook moeten er circa 8500 verbinden tussen de oude en nieuwe fabrieken worden gemaakt. Na deze opstartfase worden de fabrieken daadwerkelijk in gebruik genomen. Start-up manager ir. Roel Corne- De twee jonge zeeotters Ey ak en Chuluugi zwemmen nog steeds gescheiden van elkaar in het bassin. Ze zijn met zijn tweeën wel al de echte har tenbrekers in de diergaar de. Foto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad lisse zei vanmorgen dat ondanks de minutieuze voor bereidingen de omgeving de komende maanden ge confronteerd zal worden met wat hij noemde 'voor zienbare overlast'. Deze overlast wordt met name veroorzaakt door geluid- en lichthinder. De geluids overlast zal optreden wanneer er stoom in de nieuwe installaties wordt geblazen. In april en mei ontstaat er visuele hinder als de fakkels bijstaan. In deze pe riode kan er ook stank optreden. Pemis-directeur Ruud Goetzee zei vanmorgen dat Shell de bewoners van vooral Hoogvliet en Vlaardin- gen zo goed mogelijk op de hoogte wil houden van de voortgang van de werkzaamheden. Dat gebeurt in de media. Ook wordt gedacht aan een telefonisch meld punt. t Zoetermeer/Rotterdam A De Stichting Class -Youth Informa tion laat zich door alle publiciteit niet weerhouden van, het verhu ren van een vingercamera aan jongeren, ook niét iiu staatssecré- 7;:tari5'Netelenbós:{Onder^ö:rich; er tegen heeftuitgesproken.- Zij wil niet dat scholieren docenten met een vingercamera filmen., j Inmiddels hebben zich al tiental len jongeren gemeld om het ap paraatje te huren,hieldt-Cl^éntj: Moe van de stichting, Moe zegt vooral, leuke reacties te hebben gehad, ook vahcuders. „Zo belde er een vader diéons initiatief toe juichte. Hij 7,ei dal zijn twee kiri- deren werden gepast op. school en dat niemand dat gel<x>fdé,;,Das werd er niets gedaan.' Diejyaderi 7.: vérkeeröbezigis."- j j éttóiznm'als van - instanties,-als' dejohderwüzers- bond;ABÖRdiebewaren uitten. „Waarom-zouden we dan moeten steppen?" aldus Moe. „Wijhoren nïi 15 En )f- reagec r niet op at :in de kranten staat'W,;' De staatssecretaris -vindtdat, verfmuwensperepon terechtkun nen als ze klachten hebben en zich niet serieus gei.omen.voe- len. Het gebruik van décamera is - 'géén goedeinethode om het ge-> drag van eenjeraar aan de kaak fó^tellen, aldus Netelenbos. Verhuur x Vanaf volgende week wil de stichting de vingercamera gaan verhuren' aan joiigeren die zich .tekort gedaan voeten, bijvoor beeld door een leraar of dooreen medewerker van een arbeidsbu- reaui Als scholieren dit overwe gen, toont dat volgens Netelen- bos wel aan dat er „wat mis is in de schooi". r ;- Scholen moeten er volgens Nete- Ienbosvoor zorgen dat scholieren zich altijd serieus; genomen voe- j len, en dat zij hun klachten kun- nén uiten. Netelenbos is warm voorstander van .een onafhanker lijke vertrouwenspersoon ihvde üh- mm school. Niet alle scholen hebben zo'n functionaris. ;j -Leerlingen kunnen ook dé Onderwijstele- foon bellen 06-8804) „Als er al een vertrouwensper soon is", valt daar vólgens riiét I^detijkMtié Ko'rmtee&hplie^' ren (LAKS) het nodige opaante merken. Volgens bestuurslid Jan van Hellemond is,het meestal een docent, en dan meestal" eent je die weinig geliefd isl Leerlin- gen- zijn bang voor -represailles.' ■Ze denken;.ook dat ae'~vérlroii?? wrenspereoongéyoelige;:infprma-; tie niet voor zich houdt. Veel meisjes willen; alleen met een vrouw spreken.TOachtenregelih- gen zijn doorgaans erg bureau cratisch, zegt Van Hellemond. Netelenbos vindt-de situatie met de vingercamera overigens niet tezo ernstig dat zij nu al .actie wil ondernemen, aldus de .woord- voerder. Zij vindt fte reactie van onderwijsbond ABOP-NGL over- - dreven. De bond heeft gedreigd naar de rechter te stappen om het initiatief van de stichting pass te dwarsbomen. ,;|)e. onderwijsbonden van het CNV menen dat het gebruik van vingercamera's kan leiden tot ^'poiitiestaat-achtigesituatics'. Dé. goedé verhouding-tussen leerlin- gen én docenten wordt zobe dreigd. Volgens de onderwijsbon den .moeten leerlingen hun klachten bü een vertrouwensper- j soon uiten, of bij de medezeggen schapsraad van de school - Rotterdam Het winkelcentrum Zuidpiein is hard aan een facelift toe. De bereikbaarheid is proble matisch, het uiterlijk te gesloten en de 'routing' binnen verouderd. Dat staat in de nota 'Sociaal-eco nomische visie deelgemeente Chariots'. Het stuk is bedoeld re acties los te weken, die moeten leiden tot plannen voor verbete ring van de werkgelegenheid in de deelgemeente. De nota meldt dat niet iedereen gelukkig is met het soort zaken dat zich de laatste in het winkel centrum heeft gevestigd. Boven dien zijn er problemen te ver wachten als Smitshoek is volge bouwd en er ook daar een winkel centrum is. Dat betekent meer concurrentie. Niet alleen Zuidpiein verdient aandacht, ook voor de wijken Pen- drecht en Zuidwijk is dat nodig, mede omdat hel problemen geeft als bedrijven er willen uitbreiden. Er is te weinig ruimte voor. De Slinge en Plein 1953 staan onder druk, aldus de nota, omdat deze ruimten qua opzet-gedateerd zijn. Bovendien is er sprake van ver grijzing en een veranderde bevol kingssamenstelling. „Onderzocht zou moeten wor den." aldus de visie, „wat de re den zijn dat bedrijven de Slinge verlaten. Er is momenteel sprake van enige leegstand." Er zijn plannen om de werkgelegenheid in de Waalhaven-Zuid een impuls te geven. Het Gemeentelijk Ha venbedrijf Rotterdam ontwikkelt, deze plannen. Het heeft het voor nemen geuit dit gebied aan te pakken. Daarentegen zijn er plannen om de bedrijfsontwikkelingen op het gebied Maashaven-ZZ af te rem men. Dat lukt overigens nog niet goed. De ondernemingen investe ren er nog regelmatig in hun on derkomens. De deelgemeente zou hier graag „een beter woonmilieu creëren". De dienst Stedebouw Volkshuisvesting steunt dat voor nemen. De deelgemeente vraagt aandacht voor de overlast die ont staat bij de ontwikkeling van nieuwe vervoersstromen over wegen spoor. In Charlois staan bijna 8000 men sen voor werk ingeschreven. On geveer de helft hiervan is al lan ger dan een jaar werkzoekend. Ter vergelijking; het aantal werk lozen in heel Rotterdam is 68.000. De bevolking van Charlois zal over tien jaar net zo groot zijn als nu. De samenstelling is wel veran derd: er zullen meer jongeren zijn, evenals personen in de leef tijd van 35 tot 59 jaar. Met name voor hen is banengroei noodzake lijk, aldus de deelgemeente. De overige leeftijdsgroepen zullen kleinerworden. Dan zal een kwart van de bevolking uit etnische minderheden bestaan. In heel Rotterdam is dat 29 procent. Rotterdam De ambtenarenbond AbvaKabo is uiterst verbaasd dat de gemeente Rotterdam 25 mil joen gulden structureel wil bezui nigen op de apparaatskosten. Be stuurders N.J, van Haastert en L. Groen hebben het voornemen uit het Rotterdams Dagblad moeten vernemen, ofschoon ze elke week met de gemeente rond de tafel zit ten. „Dat is een slechte manier van communiceren," klagen ze. Als wethouder Van den Muijsen- berg terug is in Nederland, zullen ze hem aan.de tand voelen. Vorige week kondigde het college van burgemeester en wethouders het project 'slanke overheid' aan. Desgevraagd liet het college we ten niet per se uit te gaan van in krimping van het ambtenarenap paraat De besparing kan ook ko men van efficiencymaatregelen en een secure omgang met huis vesting en kantoorbenodigdhe den. De AbvaKabo is er echter niet gerust op. „Het personeel van de gemeente ligt iedere keer op nieuw in het schootsveld," zeggen Van Haastert en Groen, Ze spre ken van, een baksteen die zwaar op de maag van het personeel ligt- ..De AbvaKabo had geen zin om zich op de vlakte te houden tot de wethouder terug is. Rotterdam De douane heeft maandag in de Rotterdamse ha ven 2200 kilo marihuana ontdekt. Er zijn twee personen aangehou den. De douane ontdekte de drugs bij een routinecontrole met behulp van een mobiele scanner. De marihuana zat verstopt in een lading briketten. De drugs waren afkomstig uit Zuid:Afrika. De waarde bedraagt ongeveer 4,5 mil joen gulden. De drugs zijn inmid dels vernietigd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2