tüïff 13 rJ Vlaardingen kan weer rustig slapen De kale aardewoestijnen veranderen weer in tuinen Popbands strijden om prijs van 3000 gulden Een kwart eeuw Aad in de raad Schouts onthullen eigen kunstwerk Scholen lopen voor Unicef 'Verdwazing en verstomming' Moderne ouderenzorg B en w op wijkbezoek Sluiting EBS Vulcaanhaven maakt einde aan jaren van gebakkelei Rotterdams Dagblad Donderdag 26 september 1996 Nog heel vaak droom ik van dat keldertje onder de boekwinkel van Bruna, die je vroeger naast 't Vierkantje had. Het was een benauwde ruimte. Als ze 't geweten had, had de arbeidsinspectie het nooit goed gevonden dat er vijf journalisten werkten die er ook nog eens hun tipgevers en andere informanten ontvingen. Een muf wc'tje, een on ooglijk achterplaatsje, amper plek voor een bureau en archiefkasten, en een brandblusser die als enige functie had dat we 'm nog eens konden gebruiken voor een vervelende chef, die dus maar een blau we maandag te Schiedam werkzaam was. Die kelder was het redactielokaal van de Schiedamsche Courant, maar u begrijpt, lokaal is een dik woord. Het was een armoedige ruimte. Maar vreselijk gezellig. Een prachtige werkplek, daar in die onderbuik van Schiedam. Na 't Vierkantje kon je er altijd even op adem komen en het laatste nieuws van je afschrijven. Het gekke is dat die keider in mijn dromen altijd nog kleiner en bedompter is, èrt nog stoffiger en lelijker, maar nog romantischer. Je ■stootte je hoofd haast tegen het plafond, maar in mijn dromen.is het plafond nog la ger, zodat ik er gebukt moet lopen. Wie er op visite kwam, leek dus heel groot. En heel groot vond ik Aad Wiegman. Hij kwam frequent langs, prettige stamgast, want hij wist veel en een krant moet het nu eenmaal hebben van lieden die veel weten. Maandag kreeg Aad de Aleida-penning van de gemeente Schiedam, omdat hu vijfentwintig jaar in het stadsbestuur zit De burgemeester prees de kennis die Aad Wiegman van Schiedam heeft en ook had Reinier Scheeres het over hoeveel Aad investeertin zijn relaties. Dat klopt Dat was toen al zo en is alleen maar meer geworden. Die hele clan van Wiegman, van 2e Tuinsingel tot Korte Haven, Stikte natuur lijk van de contacten en van zo'n omvangrijk netwerk kun je overal voordeel hebben, tot ieders genoegen. Toen ik Aad leerde kennen, zat hij in de DÖ6-fractie met Vincent Broeke en met Bert Kaptein als wethouder. Maar er was die prille ja ren zeventig een levendige, veelbelovende PvdA/PPR-combinatie en Aad stapte tijdig over.,Hij bleef in de raad Broeke en Kaptein ver dwenen uit beeld en keerden pas jaren later terug, Broeke nog altijd in D66, maar Kaptein bij het CDA. Nu stel ik me zo voor. dat een bur gemeester over iedereen aardige en positieve dingen kan zeggen, dat hoort bij burgemeesters, maar Aad Wiegman heeft het verdiend. Mijn luiheid weerhoudt me ervan de voorgaande twee zinnen uitte leggen. Ze zijn net zo multi-interpretabel als het laatste D66-veririe- zingsprogramma over rijksweg 19 (A 4). De gemeenteraadsleden kunnen veel van Aad Wiegman Ieren als het gaat om communicatie met de stad. Laten we ze met hem feliciteren. KOR KEGEL Vlaardingen De afgelopen maand heeft, de Vïaardingse scouting groep Prins Maurits hard gewerkt aan een zitobject dat bij de Vïaardingse surfplas moet worden ge plaatst. In 1994 ontstond het plan om een kunstwerk □an te bicden aan de Vïaardingse bevolking. Het moest iets bijzonders en iets functioneels worden. Zaterdag wordt het kunstwerk om 16.00 uur onthuld. Ruim tweeduizend kinderen zetten in Vlaardingen vrijdag 27 september hun beste beentje voor tijdens de Nationale Loop voor Unicef. De kinderen hebben vooraf zelf sponsors gevonden zoals ouders, buren en familie. De wandeltocht start op elf verschillende plekken in de buurt van de deelnemende scholen. De opbrengst van de loop is bestemd voor Unicef- projecten ter bestrijding van kinderarbeid in onder meer Bangladesh. Daar helpt het kinderfonds van de Verenigde Naties kinderen uit de fabrieken te halen. Er worden scholen geopend voor kinderen die in de kledingindustrie hebben gewerkt, om ze uitzicht te geven op een betere toekomst Als compensatie voor de gederfde inkomsten krijgen kinderen een kleine toelage als bijdrage aan het gezinsinkomen. De kinderen die vrijdag voor Unicef gaan lopen zijn de afgelopen tijd op school al bezig geweest met het thema kinderarbeid. Ook hebben de kinderen mee gedaan aan een tekenwedstrijd. De rechten van het kind was het uitgangspunt voor deze wedstrijd. De mooiste, leukste en ontroerendste tekeningen zijn tot 14 november te zien in een expositie in de Bloed bank aan de Galgkade. Enric Bachs opent in Filmhuis Schiedam het exposi tieseizoen. De tentoonstelling, die de titel 'verdwa zing en verstomming' meekreeg, is tot en met 9 no vember te zien. Bachs toont tekeningen, geïnspi reerd op de sombere toekomstvisie van George Or well. Het werk in het filmhuis is gebaseerd op beel den uit het post-communistische Oost-Europa. De half Catalaanse Schiedammer werkt met aquarel, oost-indische inkt, pastel en kleurpotlood, soms schetsmatig, een andere keer juist weer gedetail leerd. Na het VWO studeerde Bachs korte tjjd in Leiden Spaans en de geschiedenis van Latijns-Amerika. Daarna vertrok hij naar Barcelona, waar hij zich ver der stortte op het Spaans-Catalaanse taalgebied. Een aantal jaren reisde hij door de Verenigde Staten, Noord-Afrika en Europa. Vooral Oost-Europa fasci neerde hem. Momenteel schrijft hij als freelancer voor een Tsjechisch tijdschrift en is net begonnen aan de Gerrit Rietveld Akademie in Amsterdam. De expositie in het filmhuis aan de Nieuwstraat in ge bouw De Teerstoof is te zien op vrijdagavonden van 20.30 tot 22.30 uur en op zaterdagavonden van 20.00 tot 20.30 uur voorafgaand aan de voorstelling. In het stadhuis van Maassluis ligt tot 23 oktober het ontwerp 'Modernisering Ouderenzorg in Zuid-Hol lands Perspectief ter inzage. Dit integrale plan over verzorging en verpleging Zuid-Holland in de periode 1997 tot 2001 is in alle gemeentehuizen in de provin cie te zien. Iedereen kan tot 23 oktober schriftelijk zijn of haar bedenkingen tegen het ontwerp indienen bij Provinciale Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602,2509 LP in Den Haag. De bomen- en bloemenbuurt in de wijk Dijkpolder kreeg vanmiddag burgemeester en wethouders op bezoek. Tijdens de wandeling (van 14.00 tot 16.15 uur) konden bewoners hun vragen of opmerkingen kwijt bij de leden van het gemeentebestuur. Ook wandelden er vertegenwoordigers van de politie en Eneco mee. De tocht werd afgesloten met een inloop bijeenkomst m de aula van het Maascollege aan de Kastah-jedal. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariêtte Olsthoorn, Jan Rozendaai, Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Jan Rozendaai Vlaardingen Driekwart eeuw geleden koos een Duits staalbedrijf Vlaardingen uit voor de op- en overslag van zijn handelswaar, De Vulc aanhaven -direct ten wes ten van de Beneluxtunnel- werd er speciaal voor gegra ven. Er stonden toen al wo ningen in de buurt en later werden er omheen nog heel wat uit de grond gestampt. Een flat, De Halte, werd op een flinke steenworp afstand gebouwd. Er ontstond na verloop van tijd een strijd tussen bedrijvigheid en woongenot die zich op veel plek ken in de Rijnmond afspeelt. De kwestie-Vulcaanhaven is er een overzichtelijk voorbeeld van. Ver tegenwoordigers van Frans Swarttouwen tegenwoordig Euro pean Buik Services (Swarttouw, GEM en Interstevedoring) liepen heen en weer tussen provincie huis, Raad van State en de econo mische politierechter. Om een be zwaarschriftenprocedure aan te vechten, de milieuvergunning te versoepelen of een opgelegde dwangsom te weerleggen. Er was altijd ergens wel wat gedonder. Maar dat - 'wat een gedonder' - kreunen de bewoners van de Oostwijk, Babberspolder en Vlaardinger-Ambacht 's nachts ook als ze worden opgeschrikt door in het scheepsruimen klette rende schrootafval. Ook klagen omwonenden en nabijgelegen be drijven over stofoverlast door de overslag van fosfaten en kaoline. Dit laatste is een hele fijne, stuif- gevoelige Chinese kleisoort die wordt gebruikt als grondstof voor porselein en papier. Natuurlijk waren er milieunor men. De kraanmachinisten moch ten hun grijper pas op een bepaal de hoogte openen, zodat de herrie enigszins werd gesmoord. En al leen bij heel weinig wind mocht de kantine worden gelost. Het zijn afspraken waar het bedrijf zich al tijd aan zegt te houden, maar de omwonenden concludeerden dat er regelmatig werd gezondigd. Ergenis De overheid stelde steeds stren gere eisen, maar bouwde aan de andere kant ook woningen in de buurt Verder zette ze voor beeld een autosch?x .nerstelbe- drijf bijna tegen het iiek van EBS Een deel van het EBS-complexaan de Vulcaanhaven in Vlaardingen, dat het massagoedoverslagbedrijf In verband met een sanering Wil afstoten. Luchtfoto Roel Dijkstra aan. Dat bedrijf, Storm Autoscha de, moest van de Oosthavenkade verhuizen in verband met wo ningbouwplannen. Het was een bron voor veel ergenis. Bijvoor beeld op de momenten dat bij een verkeerde windrichting bij EBS een ladinkje kaoline wordt gelost, net op het moment dat Storm een glimmend gepoetste wagen bui ten zet voor een klant. Het leverde al snel genoeg ergernis op voor weer een gang naar de een of an dere gerechtelijke instantie. De plannen voor de bouw van een zwaveiverwerkingsfabriek op het terrein van EBS aan de Vulcaan haven werden juli 1994 door de opdrachtgevers {Shell, BP en het Canadese Procor) ingetrokken, nadat ellenlange procedures voor de rechter dreigden. Hoewel de gemeente Vlaardingen al akkoord was met de komst van de fabriek - die werk zou bieden aan zeven mensen- en de DCMR Milieu dienst Rijnmond ook niet tegen was, verklaarde de Bewonersver eniging Schiedam-Zuid 'alle ju ridische mogelijkheden' in te zet ten om de fabriek tegen te hou den, Maar het draaiboek kon in de kast blijven, de opdrachtgevers haakten af. Toen bijna een jaar geleden EBS en de provincie elkaar weer eens ontmoetten voor een rechter van de Raad van State om te bakkelei en over de milieuvergunning voor de overslagactiviteiten in de Vulc aanhaven, werd voor het eerst ge opperd dat EBS bereid was te ver huizen. .Alles is bespreekbaar, ook sluiting van het bedrijf. Maar daar hangt natuurlijk wel een prijskaartje aan," zei hoofd veilig heid en milieu J. J. A Marttm van EBS op 29 oktober 1995. De Vïaardingse miiieuwethouder K van der Windt haastte zich te zeggen dat de gemeente geen geld paraat had (en heeft) om EBS uit te kopen. Bovendien zei de wethouder dat hu, in verband met de werkgelegenheid, niet zo no dig van het bedrijf af wil, maar 'slechts' van de geluid- en stof overlast. Dat 'prijskaartje* van EBS blijkt nu het schrappen van 280 banen te zijn. Een ander onderdeel van de vierde sanering in enkele jaren tijd, is het sluiten van twee (van de vier) terminals aan de Vïaar dingse Vulcaanhaven en in de Botlek. Ook dat is voor een groot deel weer terug te voeren op de milieu-investeringen die worden geëist. Het massagoedoverslagbe drijf geeft daar jaarlijks miljoe nen guldens aan uit. Stortbakken Vorig jaar heeft EBS in de Vul caanhaven een proef gedaan met een groot net om het stof tegen te houden. Bij de stortbakken en aan het einde van veel lopende banden zijn rubberflappen aange bracht om de stofverspreiding te gen te gaan. Ook was het bedrijf bezig met de ontwikkeling van een nieuw beladingsysteem waar bij de kaoline met lucht door afge sloten buizen wordt gespoten. Daardoor krijgt de uiterst fijne stof eigenschappen van een vloei stof. Verder had de overheid inmiddels de eis bij EBS neergelegd dat er een eigen waterzuiveringsinstal latie aan de Vulcaanhaven moest worden gebouwd om de pcb's die met het regenwater wegsijpelen van het terrein te kunnen opvan gen. Kosten: zo'n half miljoen gul den, En toen stelde het bedrijf zich de vraag of het geld die inves teringen waard is. Want de ver gunning was geldig tot 1999. De toekomst daarna was onzeker. Bovendien circuleren er tekenin gen in het kader van het ROM- project {ruimtelijke ordening en milieu). Dat zijn plannen die de mainport moeten versterken, in clusief een verbetering van het woon- en leefklimaat. Langs de Vulcaanhaven staan woningen gepland. Het is verre toekomst en nog uiterst onzeker dat die plan nen worden uitgevoerd, reageer de de wethouder. Maar, werpt het bedrijf tegen, ze liggen er wel. De sluiting van EBS aan de Vulc aanhaven biedt nieuw mogelijk heden voor het gebied. Maar een woordvoerder van het Gemeente lijk Havenbedrijf Rotterdam, dat eigenaar van de grond is, zegt daarover nog 'niets zinnigs' té kunnen zeggen. Ook de termijn waarop de EBS-terminai wordt gesloten is nog onbekend. „Daar over zullen nog een hoop gesprek ken móeten worden gevoerd," al dus de woordvoerder. De talentenshow is dood, leve de talentenshow. In juni beleefde Pandemonium het definitieve einde van de avon den der talenten, waarbij indivi duele artiesten in competitiever band optraden in de Vïaardingse zaal Maar er is een opvolger, waarbij popbands om de hoogste eer strijden. De hoofdprü3 is op geschroefd van 250 tot 3000 gul den. De eerste voorronde is aan staande zaterdag. Het Vlaardings Popoverleg heeft hoge verwachtingen van de Vïaardingse Publieksprijs, die in totaal 24 beginnende pop-, groepen op het podium brengt. Gelokt door de hoge geldprijs heeft zich reeds een flink aantal bands bij de organisatoren ge meld. De vakjury is iri de aange paste formule buitenspel gezet. In het vervolg bepaalt het pu bliek wie er doorgaat naar de volgende ronde. Bij het toegangsbiljet (dat 3,50 kost) krijgen bezoekers van Pan demonium zaterdag een stem biljet in handen gedrukt. De for mule heeft een bijbedoeling, er kent een woordvoerder van het Vïaardingse Popoverleg. „Het stimuleert deelnemende bands om zoveel mogelijk fans mee te nemen." De wijze van jurering heeft als risico dat niet de beste band wint, maar de groep die de mees te vrienden en familieleden weet op te trommelen. Hoewel dit een kwaliteit op zich is, den ken de organisatoren hier toch een stokje voor te kunnen ste ken. „Het publiek moet een nummer één en een nummer twee kie zen," zegt de woordvoerder. .Heide gekozen groepen krijgen evenveel punten. Het kan dus best zijn dat de band wint die massaal als tweede wordt geko zen door dé fans van een andere band." Een deel van de buiten wacht is verbaasd dat uitgere kend het Vlaardings Popoverleg een popcompetitie houdt. ïn het huisblad Barflyer werd afgelo pen zomer keiharde kritiek ge uit op het snel om zich heen grij pende fenomeen van talenten shows. Moraal van het verhaal: bands worden uitgebuit en de zaal eigenaar vult rijn zakker- Met name de talentenjacht die dit seizoen in Schiedam wordt gehouden, moest het stevig ont gelden. Dit evenement heeft plaats onder auspiciën van Dick Makelaar en Auke Pol van mu- ziekcentrum Op-Maat. In Schiedam moeten bands geld betalen om deel te nemen. De hoofdprijs bestaat uit optredens op het Plantage-festival en een motortreffen in Schiedam. Bei de evenementen worden geor ganiseerd door Makelaar. „Dat is een kwalijke formule, maar wij doen het anders," zegt de woordvoerder van het Vlaar dings Popoverleg, dat de Vïaar dingse Publieksprijs houdt in samenwerking met de Zuidhol landse Popunie en muziekcen- trum Pandemonium. „De recet te van de avonden komt geheel ten goede aan de bands. De win naar van de avond krijgt vijftig procent van de kaartopbrengst. De rest wordt ondeT de andere drie bands verdeeld. Voor de eindwinnaar is er een geldprijs van 3000 gulden." De groepen Count Ziggenpuss. Gruis, RKOB en BEAN (S5) bij ten zaterdag vanaf negen uur het spits a£ De bands komen uit Vlaardingen, Rozenburg en Rot- terdam. De presentatie bij de Vïaardingse Publieksprijs is net als bij de Talentenshow in han den van John Dierckx. Kandida ten voor de competitie kunnen zich melden bij het Vlaardings Popoverleg. De belangenorgani satie is bereikbaar onder num mer 4348y 66. De achtertuin van defamilie Troost is begin deze week opgeleverd. 'Het begint gelukkig weer een klein beetje ergens op te lijken.' Foto Roei Dijkstra Maassluis De achtertuin van El len Troost is gelukkig weer een beetje op orde. De werkzaamhe den hebben zich sinds gisteren echter verplaatst naar de voor tuin. „Op dit moment staat er een aantal mannen met allerlei meet apparatuur in de tuin. Ze kijken waar de leidingen en kabels lopen zodat ze tijdens het afgraven niet de hele boel kapot trekken." Al een aantal weken zit Ellen Troost, bewoonster van de Steen- dijkpolder-Zuid in Maassluis, sa men met haar man en kinderen in de rotzooi. De giftige grond waar hun huis op staat wordt afgegra ven. Hun tuinen werden door de werkzaamheden omgetoverd tot kale aardewoestijnen. „De achtertuin is begin deze week opgeleverd," vertelt Troost. „Dat betekent dat de vervuilde grond is afgegraven en er nu schone voor in de plaats ligt. De stekjes van de planten die in onze oude tuin stonden hebbèn we nu weer in de achtertuin in de grond gezet. 0.ok zijn we bezig met het plaatsen van de schutting. Het begint gelukkig weereen klein beetje ergens op te lijken." Troost hoopt dat de planten die ze nu in haar achtertuin poot snel wortel schieten. „De winter komt eraan en wanneer het groen niet voor de vorst stevig in de grond zit, kan ik volgend jaar alles op- niew doen. Dan maakt de kou al les kapot." De voortuin wordt één dezer da gen afgegraven. „Ze moeten eerst kijken waar de stroomdraden en de riolering loopt. Vorige week hadden we een stroomstoring omdat één van de bulldozers een stroomdraad kapot had getrok ken. We hebben toen een tijdje zonder stroom gezeten." Toch zijn de werklui volgens Troost wel voorzichtig. Op sommi ge stukken kunnen ze niet met machines werken. „Daar graven die jongens met een schepje. Ui terst-voorzichtig halen ze dan de grond weg." Als straks in de voortuin schone aarde ligt, gaat Troost samen met haar buren tegels neerleggen. Stenen zijn volgens haar prakti scher dan gras. Zeker in de voor tuin, want daar zetten de kinde ren voortdurend de fietsen neer. „Ook mét het oog op de toekomst is steen makkelijker. Dan staan er voor de deur natuurlijk allemaal brommers geparkeerd." Wat voor soort plaveisel en in welk motief Troost in het voorjaar gaat leggen, weet ze nog niet. „Daar moeten we met de buren nog een keer over praten. Dat doen we onder het genot van een borreltje. Maar dan wel als alle werkzaamheden in de buurt zijn afgerond en het hele project ach ter de rug is." Dit is de vierde aflevering van een korte serie over de afgra vingswerkzaamheden in de tuin van Ellen Troost, bewoonster vairdeSteenJijkpolder-Zuid. Donderdag 26 september SCHIEDAM Woon- en Zorgcentrum Thurtede. John Greenfield, 19.30u. Centrum. Brandersfeesten. Wijkcentrum NieuwUmd. Lezing Henk Bos, 20.00u. Theater de Teerstoof. Bram Uit en Marianne de Bruine, 20.30u. VLAARDINGEN Joannes de Dooperkapel. Ge dempte Biersloot, Wakes van 19.00- 19.30u. De Halte. Gespreksavond: "Vrede in Europa! In ieders belang?', 19.45u Dr. Albert Schweitzer- school. Bingo. Grote kerk. Lunch concert Aad Zoutendijk, 12.45- 13.15u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rotterdam Philhar monic Philips Gergjev Festival, 20.15u. Inleiding 19,15u. Wereld- muziekcentrum Matrix. Noite Bra- siteira, 20u, Luxor Theater. Evita, 20.15u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Bsinore, 20.15u. KJ.z.An- gelika Oei Company, 2O.30u. Popu lar. Open Podium, 20u. Lantaren 2. R96: Deavonden van, 20.30u. Zaal De Unie. Anti-Rom, 2Q.3Du. Lanta ren 1. R96: Future moves, div.tijden. Vrijdag 27 september SCHIEDAM Centrum. Brandersfeesten. Thea ter de Teerstoof. Comedy Explo sion, 20.30u. Wijkcentrum Drees- plein. Kleding- en speelgoedbeurs, 10.00-12.00u. Filmhuis Schiedam. II Postino. 20.3QU. VLAARDINGEN Joannes de Dooperkapel. Ge dempte Biersloot, Wakes van 19.00- 19.30e. Stadgehooizaal. Jenny Arean en Frits Lambrechts, 20.00u. rarKeenerrein uirn oe ueroeiaan. Oud papier aktie, 9.00-12.00u, MAASSLUIS Jeugdbibliotheek. Schrijfster Ellen Tysinger, 10.30-12.30u. Theater Schuurkerit. Lebbis en Jansen. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Rotterdam Philhar monic Philips Gergjev Festival, 20.15u. Luxor Theater. Evita, 20,15u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg 6r.z. Elsinore, 20.15u. Kl.z. An- gelikaOei Company, 20.30u. Thea ter ZuidpleinGr.z.Theofficia) tribute tot the Blues Brothers, 2Ö.15u. Po pular. Volle Maansfeest, 21.30u, Nighttown. R96 The Mix - elektro nisch gala, n.n.b. Lantaren 2. R96: De avonden van, 20.30u. Lantaren 1. R96: Future moves, div.tijden. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuw witje, 19u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1; Trainspotting' (26) dag. I.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Ju- de* (16) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: Two Müch" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Eraser" (16) dag. 1.15-4-6.45- 9,30. Cinerama 4: 'Mission: Impos sible" (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Primal Fear* (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ookl.15-4. Corso: The Quest'(16) dag. 1.15-4-5.45-9.30. Imax Theater 'Special Effects' (al) dag.(beh.ma.I 2-4-5.30-9, vr.ook II, za.ook 12. 'Survival Island' (al) dag. (beh.ma)3,2a.20.ookl. '2-in-l show' (al) do.vr.di.wo. 12. Twister' (12) aag.{beh.ma.) 6.45-10, zo.ook 10.45. Venster 1: Trainspotting' (16) dag. 8-10, ma, alleen 8, do- .vr.zo.wo. ook 2,30. Sneak Preview ma. 10. Venster 2: 'Orfeu Negro' (16) ma.di.wo. 7.30, do- .vr.zo.wo.ook2.30. 'Dream Window' di.vr.za.7.30. 'Himiko' do.ma.10. 'Gonza, a spear man' vr.zo.10. The Pitfall' za.10, zo.7.30. 'Banished' di.10, 'Sharaku'wo.10. Venster 3: 'Brothers McMulien' (al) dag. 7.30. 'Breakingthe waves' (16) dag. 9.30, do, vr.zo .wo. ook 2. Venster 4: 'Une été a la Goulette' (al) do.vr.zo.wo. 2.30. 'Palookaviile' (16) dag. 8-10. Lumière 1; 'Crying Freeman' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30, Lumière 2: 'Striptease' (12) dag, 1.15-4-6,45- 9.30. Lumière 3: 'A time to kill* (16) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di. ook2. Lumière 4: 'Multiplicity* (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ookl.15-4. Pathé 1: Twisted (12) dag. 11.30- 2.05-4.40-7.15-9,50. Pathé 2: 'Eraser' (16) dag.4.40-7.10-9.40, do.vr.ma.di.ook 11.40-2.10. Pathé 3: The Rock' (16) dag. 3.30-6.25- 9.20,do.vr.ma.di.ookl2.35. Pathé 4: 'Phenomenon' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Pathé 5: 'A time to kill' (16) dag. 11.55-3-6.05-9.10. Pa thé 6: Thecrossingguard' (16) dag. 11.05-1.40-4.15-6.50-9,25 Pa thé 7: 'Mission: Impossible' (12) dag.11.15-1.50-4.25-7-9.35, Nachtvoorstellingen: Lumière 1; 'Crying Freeman' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Striptease' (16) vr.za.00.15. Lumière 3; 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: The Quest'(16)vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 4:'Ba be' (N)za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper' za.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 3: 'It takes two' za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za.zo.wo. 11.20-1.25. 'A Goofy Movie' (N)za.zo-wo. 12.40-2.40j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3