27 7 Blomdahl pakt alsnog de winst Toppers Zuidersterloop kampen met blessures Grotere sociale veiligheid op de Schiedamse sportcomplexen Alex Zülle is weer de oude Huizebosch als profschaatser Seles laat zich opereren Tyson: afstand van wereldtitel Jockey gewond op Duindigt Zweedse driebander opnieuw sterkste in Grand Prix van Rotterdam Rusland wint zo goed als zeker schaakolympiade Kappes wint eerste rit GP Wilhelm Teil Zwaar karwei voor Juventus Snookeren in De Loods ÏBiSH HBSS-voorzitter stapt op na ontucht-affaire Rotterdams Dagblad Donderdag 26 september 1996 Hilversum Erik Huizebosch wordt de eerste marathonschaat ser die echt van zijn sport zal gaan leven. De 26-jange njder uit Gramsbergen heeft besloten om zijn baan als dragline-machinist op te geven en zal zich full-time op de schaatssport gaan richten. Huizebosch besloot tot deze stap omdat hij, als kleurrijke persoon lijkheid met zijn bijna onver staanbare accent, veel pr-actm- teiten aangeboden krijgt en daar behoorlijk aan verdient. Atlantic City Monica Seles laat zich na de finale van het toernooi om de Federation Cup dit week einde, aan haar linkerschouder opereren. Seles heeft al geruime tijd last van een schouderblessu re. Ze laat het Masterstoemooi, van 18 tot en met 24 november in New York, aan zich voorbij gaan. „Na de Fed Cup heb ik andere za ken aan mijn hoofd," verklaarde Seles, die de eerste plaats van de wereldranglijst deelt met de Duit se Steffi Graf. „Ik wil eerst licha melijk weer in orde zijn." Mexico CityMike Tyson moet af stand doen van de wereldtitel (WBC) boksen in het zwaarge wicht. De strijd om de vacante ti tel gaat waarschijnlijk tussen de Brit Lennox Lewis en de Ameri kaan Oliver McCall. De WBC heeft hiertoe besloten omdat Tyson weigerde de ring in te gaan tegen Lews. Een rechtbank in New Jersey had bepaald dat Tyson het eerst tegen de Bnt moest opnemen voordat hij in de WBA-versie mocht aantreden te gen Bruce Seldon. Voor vier mil joen dollar kocht Tysons promo tor Don King echter de partij te gen Lewis af. De verwachting is dat Tyson op 9 november in Las Vegas zijn WBA- titel op hel spel zet in de party te gen Holyfield. Wassenaar Jockey Raymond Chang is gistermiddag in een koers voor Arabische volbloeds op Duindigt gewond geraakt. Zijn paard Dj ambo kwam in de laatste meters ten val waardoor Chang op de baan smakte, Hij werd daarna geraakt door een anderpaard. De 22-jarige jockey liep een kaak- breuk en een sleutelbeenbreuk op, Aanvankelijk vreesden de doktoren ook voor een schedelba- sisfractuur omdat Chang roeloos bleef liggen. Later in het zieken huis bleek dat niet het geval. Gele truidrager Alex Zulle was gisteren in de Ronde van Spanje zijn inzinking van dinsdag te boven. Toen moest zijn landgenoot Tony Rommger hem op sleeptouw nemen. Een dag la ter verdedigde de Zwitserse aan voerder van het klassement zijn leidende positie zonder proble men. De 210 kilometer lange etappe werd gewonnen door Dimitri Ko- nisjev. ex-TVM. De Rus reed ruim honderd kilometer op kop samen met drie anderen. Hun voor sprong liep op tot maximaal twaalf minuten. Het groepje met de Italianen Gi anni Bugno en Paolo Valoti, de Deense TVMer Bo Hamburger en winnaar Kontsjev mocht van het peloton voor blijven. Het kwartet vormde geen bedreiging voor het klassement. Bij de finish in Zara- goza was hun voorsprong geslon ken tot ruim vijf minuten. Het peloton kwam in zijn geheel over de meet. In het algemeen klassement waren geen grote ver anderingen te noteren. Maarten den Bakker is de beste Neder lander. De Once-ploeg had het de hele etappe moeilijk. Bijna alle renners uit die equipe hadden last van de gevolgen van voedselver giftiging. De koplopers in het klassement Zülle en Jalabert niet. Uitsla?achttiende rit, Bettasquc-Zaraco- za: 1 Koniljev (Rus) 219 km in 541,24 2 Hamburger (Den), 3 Bugno (Ita), 4 Valoti (Ita), 5 Smetamn (Rus) 507, 6 Cantettr (Fra), 1 Cttleno (Ita). 8 Pavanello (Jta), 9 Aranguren (Spa), 10 Petacchi(Ita),67. Hof fmann, gl Den Bakker, 85. Btylevens, 88 Cordes. Algemeen klassement; 1 ZüUe (Zwi) 82.3128. 2 Jalabert (Fra) 110,3 Dufaux (Zwi) 5 17,4 Pistore (Ita) 7.12,5 Totsching (Oos)834,6 Ronunger(Zwi)851,7.Fausü- m (Ita) 9 09.8 Rebelkn (Spa) 9 42.9. Maun (Spa) 1832.10 Jultch (Ita) 1247,31. Den Bakker2737.79 HoffmanII3 28,100 Bly- 1 evens 1 54 04,111. Cordes 2 04.27 RotterdamWat restte was het verschil in be loning. Drieduizend gulden meer kreeg Torb- jöm Blomdahl voor een juiste correctie. De 0- 2 achterstand was weliswaar groot, maar niet onoverkomelijk. Daarom verbond alsnog de Zweed en niet Raimond Burgman met 3-2 (9- 15, 13-15, 15-10, 15-9. 15-7) als winnaar zijn naam aan de Grand Prix van Rotterdam. Driebandenspecialist Blomdahl lykt binnen Ahoy' te beschikken over magische krachten. Hij krijgt impulsen, die hem boven iedereen doen uitgroeien, In de voorgaande dne Briljant-evene menten was dat ook al zo. Slechts in 1992 ging het fout, toen hij voor het eerst in het Rotterdamse com plex acteerde. Destijds als een op komende balkunstenaar deed hij ook iedereen versteld staan. Slechts Raymond Ceulemans wenste niet te buigen voor de Zweed, die toen als eerste de fina le beeindigde, maar de Belg in de gelijkmakende beurt nog vijf ca ramboles zag produceren voor een remise. In de barrage kwam de Zweed een carambole te kort voor de hoofdprijs. Blomdahl balanceerde gister avond niet op de rand. Een week voor de start van de World Cup-cy clus met vier supertoemooien, omdat het Duitse Halte het evene ment niet kan organiseren, lijkt de titelverdediger er weer klaar voor. Bijkans zonder inspanning ontdeed Blomdahl zich in de hal ve eindstrijd van Semih Sayginer (3-1), terwijl Raimond Burgman ook in vier sets de Deen Tonny Cailsen naar de strijd om de der de en vierde plaats verwees. Deze 'kleine finale' werd met 2-0 ge wonnen door de Turk Sayginer. Raimond Burgman, die met Blomdahl het belangrijkste deel van het Hengelose ProCali-team Torbjorn Blomdahl rn zijn partij te gen Raimond Burgman. De Zweed boog een 0-2 ach terstand om een 3-2 ze ge. Daarmee verbond hij voor de derde maai zijn naam aan de Grand Prix van Rotter- Foto Fred Ernst/ CorVOS vormt, heeft nooit verzwegen dat zijn biljartkennis is toegenomen door de aanwezigheid van de an dere finalist. De zaalhouder uit Baam was leergierig en liet in 1993 zijn 'leermeester' zelfs strui kelen in Gent, toen Blomdahl op weg leek naar een nieuwe wereld beker. Surplus Ook in Ahoy' ging Burgman goed van start. Blomdahl kreeg in de eerste, noch in de tweede set de gelegenheid zijn surplus aan klas se tot uitdrukking te brengen. Pas in de derde set slaagde hij daar wel in, waarmee hy tegelijkertijd zijn veerkracht aantoonde. Want in de vierde en vijfde set liet hij Burgman aantobben. Door de bal len zo te leggen, dat je tegenstan der er niets mee kan doen, blijkt in wedstrijden waar het erop aan komt nog steeds de beste verdedi ging. Niettemin speelde Blomdahl een partijgemiddelde van 1,488 in de eindstrijd en sloot hij het complete toernooi af met een moyenne van 1,590. Het maakt Blomdahl niet uit of hij nu een invitatietoemooi of een Grand Prix in Rotterdam wint. Voor organisator Jan Verkijk wel, want het 'uitvergrote evenement' met maar liefst 28 deelnemers en een apart kwalificatietoernooi vergde veel aandacht en organisa tievermogen, Dat Verkijk een ruime voldoende haalde, werd op de slotdag duidelijk na de toezeg ging van de belangrijkste sponsor Wetsteijn ook volgend jaar het toernooi te zuilen ondersteunen. Grand Prix driebanden Halve Finales: Torbjöm Blomdahl (Zwe)- Saygmer (Tur) 3-1 (15-5 5-15 15-9 15-13/ 1,6654,448), Carlsen (Den)-Burgman (Ned) 1-3(154 1-158-157-15/0,885-1,361). Finale: Burgman-Blomdahl 2-3 (15-915-13 10-15 9-15 7-15/1,244-1,488). Om derde plaats; Carlsen-Saygmer 0-2 (4-15 5-15/ 0,450-1,428). EinstamS: 1. Blomdahl,2. Burgman, 3 Say giner, 4. Carlsen, 5, Havermans (Ned), 6 Sang Lee (VSi). 7. Zanetti (Ita), Merckx (Bel). JerevanHet favoriete Rusland heeftop de schaako lympiade in Jerevan zijn gouden medaille zo goed als zeker gesteld. Tegen Bulgarije wonnen de spelers onder aanvoering van Garry Kasparov gisteren met 3 1/2-1/2. De wereldkampioen zelf won met zwart het prestigeduel tegen Veselin Topalov. De Nederlandse mannen speelden met 2-2 gelyk te gen Hongarije en werden in de negende ronde door verscheidene teams voorbijgestreefd. Het vrouwen team verloor in de tijdnoodfase de slag tegen Bulga rije: 1/2-21/2. Nederland was snel klaar tegen Hongarije, op papier het derde team op deze olympiade. Hongarije trad aan zonder routinier Lajos Portisch en de jonge Zol- tan Almasi. Het team dat overbleef was ogenschijn lijk altijd nog sterker dan Nederland. Na twee uur spelen stelde de wat minder staande John van der Wiel aan Loek van Wely voor om aan de borden twee en drie tegelijkertijd een remise-aanbod te lanceren. Van Wely had wel oren naar dit voorstel want hij is toe aan rust. Terwijl er wat omslachtig werd over legd. begon ook Pinter - tegenstander van Paul van der Sterren - zich in de discussie te mengen- Hy voelde ook wei voor een puntendeling. Polgar en Timman keken elkaar toen aan, waarna in een mum van tijd aan vier borden tegelijk tot remise werd be sloten. LertzertiefdeAndreas Kappes heeft de eerste etap pe gewonnen van de GP Wilhelm Teil. De 31-jarige Duitser was gisteren de snelste in de massasprint na een rondje van 61 km in de omgeving van Lenzerhei- de. Michael van de Wolf uit de Foreldorado-ploeg fi nishte als tweede. De Deen Michael Blaudzun, rij dend voor de Rabobank-formatie, eindigde als derde. Bij de vrouwen ging de etappe-zege na 56 km naar de Zwitserse Yvonne Schnorf. Uitslagen Door Folkert van der Krol Rotterdam De Zuidersterloop-sene die zondag in Zoetermeer van start gaat, zal een nieuwe winnaar krijgen. Want Pieter Luijendijk kampt met een gecompliceerde, hardnekkige bovenbeenblessure (ham- stringsyndrom), die hem al twee maanden op non-actief houdt Ook winnares Barbara Kamp is niet fit Zij heeft last van haar hiel, maar verwacht binnen een week weer aan de slag te kunnen. Voor Luijendijk gaat de revalidatie veel meer tijd vergen. „Ik kan nog zeker zes we ken niet trainen. Misschien ben ik zelfs nog enkele maanden uit de roulatie. Ook fiet sen gaat niet. Ik mag alleen zwemmen, maar dat is nou niet bepaald rrin favoriete bezigheid," meldt de Barendrechter, die verrassend de derde editie op zijn naam schreef. „Achteraf is het misschien te snel met me gegaanIk eindigde direct in de top en heb me vervolgens vastgebeten in het klassement. Toch is n<n blessure, die ik opliep tijdens een snelheidstraining op de baan, geen direct gevolg van de Zuiderster- loop-serie. Maar mogelijk was m'n hchaam daarvan wel al verzwakt. Jammer dat ik met mee kan doen, want het Zuiderster-cir- cuit is een heel goed podium om je atleti sche kunnen te laten zien." Ook Niels Koole en Turra Elsaei raakten tij dens de slotfase van het circuit gebles seerd. Beiden kampten meteen voetblessu re, Desondanks zijn zij van plan om ook tij dens de vierde editie acte de présenee te ge ven. Koole is inmiddels op de weg terug en bereidt zich voor op de marathon van Eind hoven, Daar vertrekt de atleet van SC Wal cheren op een schema van 2.20 uur. Elsaei, die al enige maanden geen wed strijd meer heeft gelopen, moest zelfs een kleine operatieve ingreep ondergaan. In zijn moederland ltep de Ethiopiër altijd op blote voeten. De omschakeling naar hard loopschoenen wordt gezien als de oorzaak van zijn blessure. Inmiddels heeft Elsaei de training hervat. „Het is een pittig circuit," erkent zijn trainer Bart van Schelt (Parthe non), die ook topveteraan Wim Sterren burg, Martin Delleman en sinds kort Rachid Ben Meziane begeleidt. „De atleten moeten keuzes maken. Je kunt niet onge straft alle wedstrijden van de Zuiderster- loop-serie voluit lopen. Wie dat wel doet, gaat eraan. Mijn atleten zullen zich vooral concentreren op de kortere wedstrijden over tien kilometer." Zij zullen zondag dan ook zeker van de par tij zijn als in Zoetermeer om 12.00 uur het startschot valt van de VSB Stadshartloop over tien kilometer, die als veertiende wed strijd aan de Zuidersterioop-serie is toege voegd. Hoge ogen zullen de regio-atleten daar niet gooien, want zij moeten het opne men tegen de nationale toppers als Kamiel Maasse, Martin Lauret en de broers Simon en Casper Vroemen. Toch kunnen de deelnemers daar wel veel punten scoren voor het eindklassement, want dit seizoen telt de eindtijd, die volgens een tabel wordt omgerekend in punten. Tot en met de vorige editie draaide het om de gemiddelde klassering. Voor het eerst kun nen ook atleten buiten West II zich voor het eindklassement klasseren. „Wij hadden het oude reglement het liefst in stand gehou den," licht Jan Buitendijk namens de Stichting toe. „Maar de KNAU heeft de in deling in districten laten vervallen. Daarom hebben we de Loopserie opengesteld. Ik verwacht een toename Yan het gemiddelde aantal deelnemers met ongeveer 150. Dan komen we op een gemiddelde van ongeveer duizend atleten per evenement." Of Barbara Kamp het circuit wederom af maakt, is nog de vraag. „Ik kijk wel of het uitkomt," houdt de Dordtse zich op de vlak te. „Ik heb de Loopserie nu twee jaar ach tereen afgemaakt en wil nu wel eens iets anders. Aan de andere kant zijn de wed strijden wel dichtbij. En ik hoef bijna nooit voluit te gaan, want ik win meestal met een behoorlijk grote voorsprong. De Loopserie geniet bij mij in elk geval geen prioriteit." Prijsvragen Duitse lotto. Trekking A: 15-18-25-354448. Reservegetal:4J. Trekking B: 8-28-39424445. Reservegetal: 27. Supergetal: 4 en 3. Spiel 77:4 906445. Super6.564 289. Schaken Jerevan. Olympiade. Mannen. Negende ronde. Nederland-Hongan]e2-2(Timman-Polgar 1/2-1/2, Van Wely-Leko 1/ 2-1/2, Van der Wiel-Tsjemm 1/2-1/2, Van der Stenen-Pmter 1/2-1/2), Bulgarije-Rusland 1/2-3 1/2, Georgiè-Spaiye 1 1/2-2 1/2, Armenië- Veremngde Stalen 2-2, Peru-China 1-3, Vlëtnam-Engeland 1*3, Joegoslaviè-Duitsland 21/2-11/2, Kxoatié-Bosnië/Herzegovina 1-3, Oekraïne-Estland 1-3, Portugal-Tsjechiê 1 1/2-2 1/2, Zweden-Wit- Rusland 31/2-1/2 Stand: 1, Rusland 27,2. Spanje 23 1/2,340, Armenië, Verenigde Staten, Hongarije, China, Engeland, Kroatië, Oekraïne, Zweden 22 1/2, ll.o.a. Nederland 22. Vrouwen. Negende ronde. Nededand-Bulganje (De Kleuver-Stefanova 0-1, Benschop-Voiska 1/24/2, Kouwenhoven-Velchevn 0-1), Georgië-Polen 2 1/2-K2, Roe- memë-China 2-1Oekraïne-Duitsland 2-1 Stand: 1. Georgië 211/2,2. Oekraïne IS 1/2,3. China 181/2,35. am. Nederland 13 1/2, Tennis Basel Mannen, 1,7 miljoen gulden. Eerste ronde: Pnnosil (Duij-Ivanisevic (Kro/2) 7-0 64, Kafelnikov (Rus/3)-Ros set (Zwi) 6-3 6-7 6-3, DeJmtre(Fra)-Efiqvist (Zwo<5) 6-17- 0. Korda (Tsj)-Reneberg (VSt) 7-5 64, Sampras (VSt/l)-Radulesaj (Dia) 5-7 6-3 7-5, Dreekman (Dui>Stich (Duiffl) 6-7 64 6-1. Palermo. Mannen, 560.000 gulden. Tweede ronde: Vomea (Roe)-Nargisn 64 64, Corretja (Spa/4)-Cajïos Costa (Spa) 4-6 84 5-1. Wielrennen GP Wilhelm TeH. Eerste rit Lenxerheide-Lenxerheider 1. Kappes (Dui) 61 km in 1.24.34,2. Van de Wolf (Ned), 3. Blaudzun (Den), 4. Meier (Zwi), 5. Camenrind (Zwi). 17. Boumans, 25. Dubbeldam, 26. De Louw, 29. Boven34Van de Meulenhof, 48 Dekker 4.55,52. Rei- nerink, 58. Hiemstra, 87. Smeets 12.16. Vrouwen: 1. Schnorf (Zwi) 56 km in 1.29.04,2, Kupfemagel (Du»), 3. Cappellottto(Ita), Schiedam In de eerste ronde van het bekertoernooi voor bas- ketbalverenigingen krijgt de vrouwenformatie van Juventus direct een zwaar karwei. De Schiedamsen moeten het Sport zaal Oost opnemen tegen Bavaria Malt/Lieshout, een van de beste vrouwenteams van Nederland. Een datum is voor het duel nog niet vastgesteld. De wedstrijd moet in elk geval voor 5 januari 1997 zijn gespeeld De mannenploeg van Juventus heeft in de eerste bekerwedstrijd Jumping Crabs als tegenstander. De uitwedstrijd van de formatie van de nieuwe trainer Arjan de Bruin dient voor 17 november te worden gespeeld. Ook dit seizoen is sporthal Mar griet weer de thuishaven van de mannenformatie omdat de sport zaal in Schiedam-Oost door de bond niet geschikt wordt geacht voor basketbal op eerste divisie- niveau. Maassluis Recreatiespelers die hun kunsten op de snookertafel eens willen meten met die van de wat meer ervaren baltovenaars, kunnen daarvoor elke maandag terecht in De Loods in Maassluis. In de zogenoemde maandag- avondtoemooien kunnen de deel nemers hun snookerspel verbete ren. Nu het nieuwe seizoen weer in volle gang is, staan in De Loods ook weer de maandelijkse 'huis- rankings' op het programma. Ie dereen kan daar aan meedoen. Voer meer informatie over de toernooien en competities: snoo kercentrum De Loods, P.J. Troel- straweg 1, Maassluis (010- 5923647). Door Bas van den Berg Schiedam Om de sociale veilig heid op en rond sportaccomoda- ties te verhogen, heeft de ge meente Schiedam negentigdui zend gulden beschikbaar gesteld. Van dat bedrag wordt onder ande re de verlichting in de sportpar ken Harga en Thurlede verbeterd, wordt bij bad Groenoord beplan ting aangebracht en zullen diver se parkeerplaatsen bij sportvel den beter worden beveiligd. De plannen werden onlangs tijdens de vergadering van de sportraad ontvouwd. Ook zal bij bad Groenoord een nieuwe parkeerplaats komen om de afstand naar het zwempara dijs, met name voor de oudere be zoekers, te verkleinen. De Sport raad verwacht dat alle verzoeken van de georganiseerde sport om de veiligheid te verhogen voor de volle honderd procent gehono reerd zullen worden. Het uit gangspunt is dat het gevoel van veiligheid bij de Schiedamse sporters weer moet terugkeren. Een ander aspect waarin de sport raad in Schiedam een voortrek kersrol heeft, is de integratie van sport in de wijken. Er is 63,000 gulden beschikbaar voor jeugdae- tiviteiten in de wijken met trap veldjes, pleinen, grasvelden, pleintjesvoetbal en pleintjesbas ketbal. Het streven is er op ge richt de verveling bij jongeren tussen 13 en 16 jaar terug ie drin gen. „Samen met de sportverenigin gen moeten we dat probleem aan pakken," zegt directeur Jan van Vugt van de Dienst Sport en Re creatie (DSR). „We hebben acco- modaties, materiaal en medewer kers beschikbaar. Of de integratie zal slagen is moeilijk te zeggen. Het zal niet meevallen er struc tuur in aan te brengen en de juiste doelgroep bij dc niet-gebonden jongeren te vinden. Een manier is om via de scholen met de jonge ren in contact te komen. Bij het project vragen we ook de sport- De sportraad wil de sport in de wijken gaan integreren bij de jeugd. HVC-bestuurslid Corvan de Toom (links) denkt dat op die manier de jeugd bij de clubs wordt weggehaald. Foto Peter Moikenboer. verenigingen om hun medewer king. PPSC en HBSS bieden de jongeren al de mogelijkheid te voetballen. Onze gedachten gaan verder uit naar zelfverdedigings cursussen voor de jeugdige wijk bewoners." Tegenstander Nog voordat het project 'integra tie van sport in de wijk' van de grond is getild, toont Cor van de Toom zich al tegenstander. Het bestuurslid de en voormalig voor zitter van handbalvereniging HVC in de wijk Groenoord ver wierp het systeem met de opmer king dat men op die manier de jeugd van de clubs weghaalt. „Wij hebben de openbare basisscholen in Schiedam gevraagd om gratis met de handbalsport kennis te maken, maar dat heeft geen en kele reactie opgeleverd. Zelfs het schoolhandbal in Schiedam staat op een laag pitje." Jan van Vugt veroordeelde het pessimisme van de KVCVr en adviseerde dat de drie handbalverenigingen (DWS, UVG en HVC; red.) het project ge zamenlijk maar eens moeten aan pakken. Tijdens de sportraadvergadering kwam ook de ongerustheid over de toekomst bij de honk- en soft- balvereniging Schiedam in sport park Harga weer ter sprake. De uitbreiding van deBeneluxtunnel heeft een achterstand opgelopen waardoor de sportclub nog steeds niet weer waar het aan toe is, Jan van Vugt: „We wachten met smart op de vergoeding die Rijkswater staat voor de verplaatsing van de sportclub, als gevolg van aanleg van wegen door Harga, over heeft. Als het te lang duurt, gaan we de ze zaak op onderdelen aanpak ken. We denken aan tijdelijk on derdak in Bijdorp, maar hebben tegen dat op het ogenblik de scou ting gebruik maakt van de voor malige kantine van WK." Sportzaal Oost De buitengevel van sportzaal Oost, waarin basketbalclub Ju ventus is gevestigd, is de omwo nenden ai jaren een doom in net oog. Bij de bouw van de zaal in 1984 stelden de wijkbewoners als eis dat aan de stationszijde een luifel moest komen, die als een zo genaamde hangplek dienst doet. De afgelopen periode is de sport zaal echter het doelwit geweest van allerlei vernielingen. Jan van Vugt: „Dit jaar is al drie keer brand gesticht. De jeugd stak on der de luifel kerstbomen en bank stellen in de fik. Ook dient de luifel tegenwoordig als reparatie werkplaats en als urinoir. We heb ben voorgesteld de luifel dicht te maken en de ruimte als berging te laten dienen. Daar had de wel standcommissie van Schiedam aanmerkingen op omdat zij dat niet esthetisch verantwoord vond. De raadscommissie en de ge meenteraad dachten er anders over zodat de door ons voorgestel de renovatie kan plaatsvinden." De leden van de sportraad maken bezwaar tegen de toetreding van de karatestichting Okinawa. De Rotterdamse stichting wil met 22 jeugdleden en vier seniorleden gebruik maken van sportzaal Oost en lid worden van de Schiedamse georganiseerde sportgemeenschap. Om de sportiviteit in Schiedam te verbeteren heeft de sportraad een prijsvraag voor de sportverenigin gen uitgeschreven. Voorstellen en het nemen van de juiste maatre gelen zullen worden beloond met geldprijzen van 750, 500 en 250 gulden. De sluitingstermijn is vastgesteld op 1 december 1996. Door Sander Sonnemans SchiedamHBSS-voorzitter Nico van Willigen heeft met onmiddellijke ingang zijn functie bij de Schiedamse voetbalvereniging neergelegd. Zijn be sluit is een direct gevolg van de ontucht-affaire waar de dub onlangs mee werd geconfronteerd. „Die hele affaire heeft een diepe, heel diepe indruk achtergelaten," legt Van Willigen die drie seizoenen geleden Rien Klink als voorzitter opvolgde, de reden van zijn besluit uit. „Zoiets vergeet je van je leven niet meer. Vanaf het moment dat je wordt geconfron teerd met pedofilie en beseft wat de slachtoffertjes en hun ouders hebben doorgemaakt, ga je van veel zaken het betrekkelijke inzien. Met alle respect, maar bepaalde dingen vallen hierbij gewoon in het niet. Als voorzitter kan ik me door de hele affaire over bepaalde zaken binnen de vereniging gewoon niet druk meer maken. En omdat een voorzitter dat wel zou moeten doen, vind ik dat ik niet meer als zon danig bij de club kan functioneren, Bovendien wordt het hoog tijd dat ik me weer met m'n eigen bedrijf ga bemoeien, want ik ben zo'n vier weken uit de run ning geweest. We hebben getracht de ouders en de slachtoffers zo goed mogelijk te begeleiden en we hebben nog altijd contact met hen. Het is nog lang geen einde verhaaL De hele toestand heeft me heel erg aangegrepen. En niet alleen mij." Van Willigen werd bij zijn terugkomst van vakantie van de ontucht die door de jeugdleider met enkele le den zou zyn gepleegd, op de hoogte gesteld. Tegen de verdachte, een 48-jarige vrijgezel, is bij de politie door zes personen aangifte gedaan van seksueel mis bruik. Uit de klachten van de ouders is gebleken dat de verdachte zich in zijn woning aan vijf jongetjes heeft vergrepen. Vijf van de zes delicten heeft de man inmiddels bekend. Het ernstigste delict wordt door de Schiedammer ontkend. De man, die bij ver schillende ouders van de slachtoffertjes thuis kwam, zit in voorlopige hechtenis in Zoetermeer. Nico van Willigen heeft alle leden deze week per brief geïnformeerd over zyn besluit de voorzittershamer neer te leggen. „Nog altijd, weken nadat verdachte in voorlopige hechtenis is genomen en het dagelijks le ven zich weer heeft genormaliseerd, is de betrokken heid en het leed nog altijd daar," schrijft hij. „On danks de adhesie-betuigingen van vele andere ver enigingen en de meer daivvoortreffelijke "steun van ons vrijwilligerskader ten spijt, is deze situatie voor mij enverteer ubaar," schrijft Van Willigen. „De meer dan voortreffelijke support van ons voormalig voor zitter Rien Klink heeft mij zelfs niet op andere ge dachten kunnen brengen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5