Geen hockeykampioen in Kralingen Weer onnodig verlies handbalsters Ancora 'Nieuw' Victoria furieus op arbiters in derby tegen Leonidas (1-1) Tweede gelijkspel Rotterdam WION stoomt door de eerste klasse BCR'91 aast op wedstrijd Europa-Azië Alcazar doet zijn plicht Curieus begin schaakstrijd Oscar Mulders grote afwezige Nieuw seizoen voor biljarters Samen in de Spaanse zon Eerste zevenklapper FVT Goed herstel RRC Trojans op juiste spoor Goede dubbel biljarters Voorburg gouden wissel Maandag 30 september 1996 Rotterdams Dagblad Rotterdam Jaarlijks is BCR'91 één van de organisatoren van de Yonex-Masters, de finale van de LCAT-cycIus. Voor volgend jaar aast de Rotterdamse club op een 'Euraziatisehe' ontmoeting, de wedstrijd tussen de beste spelers uit Europa en Azie waarvoor ook Rotterdammer Jeroen van Dijk was uitgenodigd. Deze werd dit jaar in België gehouden, „We hopen de volgende editie te organiseren," zegt Luuk Kraag, bestuurslid bij BCR'91. „Als Ne derland die wedstrijd Europa- Azie weet binnen te halen, nemen wij graag de organisatie op ons." Daarbij hoopt en rekent Kraag op de medewerking van de stichting Rotterdam Topsport. Het eerste team van BCR'91 is er zaterdag niet in geslaagd de all eenheerser in de overgangsklasse te worden. De ploeg uit Rijn mond-Zuid verloor zaterdag de confrontatie met medekopioper Culemborg2 met 5-3. De Rotter dammers traden gehandicapt aan door de blessure van Martel Cou- wenhoven. Bovendien was vaste reserve Michel Redeker niet in staat hem te vervangen. Alle winstpunten werden geboekt in de enkelspelen. De jonge spe lers Jos Suykens en Patrick Scholtes en bij de vrouwen Jeanet van der Werff wonnen hun partij en. De dubbels bleven echter in gebreke. Edwin Tanasale en Iwan Sutrisno deden het goed als ver vangers maar verloren nipt met 15-13 en 15-12. Toch is er nog niets verloren voor de ploeg van Edward van de Heu vel, die de eerste twee wedstrij den van het seizoen had gewon nen. Omdat Culemborg 2 niet kan degraderen geeft een tweede plek altijd nog recht op promotie/de gradatieduels. Rotterdam De volleybalsters van Alcazö./Erasmus zijn het sei zoen begonnen met een beker overwinning op Orion: 3-2. In Ha- zerswoude waren de setstanden 15-13,19-15,15-5,10-15 en 15-9. De studentes van Alcazar waren aan hun stand verplicht te winnen, Zelf spelen zij voor het tweede sei zoen in de derde divisie, terwijl de thuisploeg uitkomt in de promo tieklasse van het district. Door Henny Vijgeboom Rotterdam De strijd om het kampioenschap van de Rotter damse Schaakbond is begonnen met een onverwacht resultaat én een probleem voor de competitie- leider. Het achttal van Spangen/ Ommoord'81 zegevierde verras send met 41/2-31/2 over Shah Ma- ta uit Rotterdam-Zuid. Hiliegers- berg won met dezelfde cijfers van debutant Parsifal. Sehiebroek/ Westen Regina had tegen Spijke- nisse zicht op een gelijkspel, maar bezweek tenslotte met 31/241/2. CIOB/Groothoofd (Dordrecht), de enige .gesponsorde ploeg, nam te gen Moercapelle een 3-0 voor sprong. De andere vijf partijen ko men pas op 11 oktober aan de beurt. Onder meer omdat een aantal spelers van Moercapelle nog met vakantie is. Maar; het achteraf spelen van partyen wordt zelden of nooit toegestaan, De competitieleider toonde zich uiterst mild. In de KNSB-compe- titie laat het reglement namelijk geen enkele ruimte voor het later afwerken van partijen. Rotterdam Oscar Mulders is de grote afwezige in de nationale koribalselectie. Oranje speelt op 13 oktober in Borgerhout de tradi tionele veldinterland in en tegen België. Behalve Mulders van Deetos, die vanwege zijn werk geen veldcompetitie speelt, ont breekt ook Anouk Brandt (For- tuna) door een blessure. Haar zus Jiska, spelend bij het Dordtse Deetos, is wel van de partij, alsook haar ploeggenoten Daniela Riet en Dennis Voshart. Van PKC is André Simons opgeroepen. Rotterdam Het wedstrijdsei zoen voor de biljarters in het dis trict wordt ingezet met de finale van het districtskampioenschap van de zesde klasse, ofwel de de buutklasse. Vanavond, morgen en woensdagavond wordt in biljart café Eden aan de Rusthoflaan in Crooswijk door vier deelnemers een dubbelrooster gespeeld. 1' Victoria loopt zich vast inde verdediging van Leonidas. De Rotter damse hock- eyderby bleef onbeslist: 1 Foto Cor Vos Door Paul van den Bosch Rotterdam Als speler-coach van het Schiedamse Asvion had Remco Hartgers het vier jaar geleden al eens aan de stok gehad met scheidsrechter Spel. Sindsdien is die re latie broos en liefdeloos. Gistermiddag vond Hartgers, dit seizoen de ene helft van het trai nersduo bij Victoria, geen reden tot verzoe ning. De Rotterdammer wond zich mateloos op over het optreden van Spel in de Rralingse burenruzie met Leonidas, die in 1-1 een te rechte uitslag kreeg. Hartgers heeft echter één nadeel: sinds hij is teruggekeerd van zijn exotische functie als bondscoach van Zimbabwe, werkt hij bij de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond, De opleiding van talenten zit in zijn pakket, en zeker niet de kritiek op bondsofficials die scheidsrechters toch zijn. Hart gers moet zich op de vlakte hou den en dèt is meteen de reden waarom hij aan de Kralingseweg - op papier althans - geen hoofd trainer is, maar de assistent van Frank van Duivenbode, Die dus wèl kan afgeven op scheidsrech ters en dat gistermiddag ook niet naliet „Rampzalig zoals die man floot." Victoria's woede spitste zich voor al toe op de gele kaart die Kees Kruythofeen kleine tien minuten voor tijd kreeg voorgeschoteld. Daardoor speelde de thuisclub de laatste fase, waarin Leonidas nog een paar aardige mogelijkheden kreeg, met tien man. „Voor het zelfde geld verlies je die pot nog door zo'n joker," foeterde Van Duivenbode. „Kees vroeg na een in zijn ogen foute beslissing al leen 'waaróm...'. Hij kon meteen vertrekken." Zijn collega Wolthuis kon zich de kritiek van de Victorianenwel in denken, maar was het er niet mee eens. „Het leek er inderdaad op dat de scheidsrechters méér met de derbygevoelens bezig waren dan de spelers. Ze leken wel ge stuurd om het heel strak te hou den. Maar zelf vond ik ze niet slecht fluiten." Sentimenten Victoria tegen Leonidas, Kraling seweg versus dito Esch. Het was gistermiddag echter niet bepaald een invasie der hartstochten. Zelfs het aantal toeschouwers viel flink tegen. Volgens Van Duiven bode leven de sentimenten toch vooral bij Leonidas. Aan de Kra- linger Esch willen ze het nog wel- eens over het AC- of Van der Valk restaurant hebben als ze het Vic- toria-clubhuis bedoelen. „Ikzelf voel meer rivaliteit met HC Rot terdam," beweert Van Duivenbo de. „Maar iedereen doet tegen ons toch een stapje harder. „Wij blij ven de ploeg die vorig seizoen nog in de hoofdklasse speelde." Een paar maanden kwamen top pers als Carsten Fischer, Fioiïs- Jan Bovelander en Stephan Veen nog op bezoek, nu wordt Victoria weer geconfronteerd met over- M-MV' -Martijn Schakel en Bernard van der Bor speelden vorig seizoen nog by Victoria. Nu vertoont het duo z'n hockey- kunsten in de zon van Gran Ca nada, Een maand geleden ver trok Schakel naar het lokale club op het eiland, die in het ver leden al Nederlandse hockeyers onder contract had. De Rotter dammer had gereageerd op een advertentie in Hockey Magazi ne. gangsklassers als, bijvoorbeeld, Leonidas. En met spelers als, bij voorbeeld, Job Steenhoff. Een hockeyer die zijn techniek met bepaald uit de handboeken heeft gehaald, maar wel één die Victoria goed zou kunnen gebruiken. Vooral in de slotfase zorgde St eenhoff voor het meeste gevaar voor het doel van Willem-Jan Len- ters. „Victoria is vaak een tech nisch spelende ploeg, maar som mige acties hebben vaak weinig functie," zei Wolthuis, de coach van Leonidas. „Wij spelen vaak fysieker." Van Duivenbode: „We willen het soms te mooi doen." Wolthuis zal zich nog wel achter de oren hebben gekrabd over de strafcomers van gisteren. Vier kreeg Leonidas er in totaal, maar alleen de tweede - die door Enri co Koenen in de rebound werd binnengeslagen: 1-1- werd fat soenlijk genomen. De andere drie verzandden in chaos. Wolthuis: Toen Schakel in Spanje door kreeg dat de beide keepers niet veel in hun mars hadden, belde hij meteen Bernard van der Bor. Waarop deze ook meteen zijn koffers pakte en naar het zuiden afreisde. Van der Bor (ex-As- vion) verdedigde de laatste helft van het vorige seizoen hetVïeto- ria-doel, maar had zyn plaats moeten afstaari aan de huidige eerste keus, Willem-Jan Len-- ters. „Zonde, zeker die twee in de laat ste minuten. Dat tekent Leonidas, niet bloeddorstig genoeg. Maar dat ga ik er dit seizoen mrammen ik ga het ze niet meer op de lieve manier wijsmaken." Want Leoni das wil ook weieens die over gangsklasse. ontvluchten, op weg naar de hoofdklasse waarin Victo ria zich nooit structureel heeft kunnen nestelen. Bij Victoria, dat in de dertiende minuut bij de derde korte hoek- slag de leiding had genomen door Job van de Weijden, stonden nog naar zes spelers in het veld die vo rig seizoen uit de hoogste afdeling degradeerden. Acht selectieleden namen de wijk naar elders, geen ongewoon maar wel ongewenst fenomeen bij Victoria. „Deze ploeg is nog te onervaren," weet Remco Hartgers, de opvolger van PieterVersteegh. „We kunnen Le onidas nog niet volledig onze wil opleggen. Dat moet groeien." Rotterdam Lange tijd proefden de hockeysters van Rotterdam het zoet van de overwinning. Hur ley werd er bijna moedeloos van, maar kreeg volgens de Maasste- delijke hoofdklasser de hulp van de scheidsrechter. Bij één van de weinige strafcomers zou keepster Eveline de Haan een overtreding hebben begaan. Volgens de arbi ter trapte zij de stick van de aan- valster weg en dat kwam Rotter dam op een strafbal te staan. Daaruit scoorde Hurley de gelijk maker: 1-1. Evenals vorige week tegen Kam pong verraste HC Rotterdam met vele varianten in de aanval. Die leverden evenzovele strafcomers op. Bij elkaar kreeg de Rotter damse ploeg er elf, waaruit niet werd gescoord. De thuisclub kwam nauwelijks uit de 23-meter- lijn en als dat toch lukte, was er geen aansluiting om het HC Rot terdam in de verdediging moei lijk te maken. Tien minuten voor rast nam HC Rotterdam de leiding door Inge van den Broek. Uit een een-twee combinatie met Florien Comelis scoorde zij de openingstreffer. Daarmee was het overwicht nog matig uitgedrukt. In de tweede helft ging de ploeg van trainer Robbert Paul Aalbregt vrolijk ver der, maar liep dus toch tegen de gelijkmakerop. De 1-3 nederlaag tegen Pinoké was voor de vrouwen van Victoria een streep door de rekening. De Kraüngers waren tot nu toe onge slagen, maar het jeugdige en on ervaren team had tegen de fysiek sterkere tegenstanders weinig in te brengen. De gasten kwamen op een 0-2 voorsprong, waarna Fem ke de Groof voor de aansluitende treffer zorgde. Kort voor tijd maakte Pinoké aan de spanning een einde: 1-3. De mannen van HC Rotterdam heeft goed ingespeeld op het weg vallen van de buitenspelregel. Meer dan tegenstander Push pro fiteerde de ploeg van trainer Mark Kaptein door met snelle spitsen te opereren. Dat leidde uiteindelijk tot de 3-0 overwinning die geen moment in gevaar kwam. Nadat Push binnen vijf minuten een doelpunt zag afgekeurd dat buiten de cirkel was gescoord, sloeg de thuisclub toe. De tip4n van Martijn Michiels (1-0) zorgde voor enige opwinding bij de gas ten uit Breda. De Brabanders konden het moeilijk verkroppen dat zy inplaats van een zeker schijnend doelpunt tegen een achterstand moesten aankijken. Voor Push was Martijn Michiels een moeilijk af te remmen speler. De spits die de voorbereiding na genoeg aan zich voorbij liet gaan vanwege een liesblessure, was ve le keren ongrijpbaar. Jurgen Bak ker zorgde voor de tweede treffer en Stijn Bakkeren maakte uit een strafeomer het karwei af: 34). Bij HC Rotterdam blonk het midden veld met Remco Beuvens en Michiel Krauwel uit. Door André Kouwenhoven Rotterdam De jongste Rotter damse derby in de eerste klasse H is na een spannende strijd met 11- 12 gewonnen door WION. Daar door is tegenstander De Overkan- ters op de voorlaatste plaats be land. In de eerste helft van het treffen waren de punten héél duur: 4-3. Maar daarna vlotte het vooral bij de volgelingen van Eric vanViersen beter. Zij namen door treffers van Moni que Kemner, Jim van Nijnatten en Wim Niesing afstand: 6-9. Toch kwam Overkanters nog knap te rug tot 9-11, maar het slot was toch voor de gasten: 11-12. Jim van Nïj natten en Monique Kemner wa ren met ieder drie goals topscorer bij WION. Angela Broere (2x), Hans Sies (2x), Andrea Raven- schot en Wim Niesing (ieder lx) maakten het dozijn vol. Doordat DETO bij Klimop, won, bleef de stand op kop ongewij zigd. WION en Bolnes volgen de leidende Eindhovenaren op één punt. Trekvogels incasseerde bij PSV de eerste nederlaag: 10-8. De Rot terdammers openden wel met een 2-0 voorsprong, maar halverwege was het al gelijk (44). Bij 6-6 daar na leken de gasten nog kansrijk, maar de thuisclub liep weg naar 9- 6 en die tussensprint besliste de strijd: 10-9. Els de Roode was de productiefste speler met drie tref fers vanaf de stip. In de tweede klasse F herstelde Het Zuiden zich bij Fortissimo in IJsselstein: 12-8 winst Aanvanke lijk waren de Tuindorpers niet op dreef. Halverwege was het 5-5, maar daarna verhoogden zij het Silvia Potter van Overkanters (rechts) zoekt naar een vrijstaande medespeler. Ze wordt verdedigd door Andrea Ravenschot van WION. Foto Cor Vos tempo en wonnen zij gemakke lijk. Alexander Geurts (4x) en Pe ter Tamminga(3x) waren de beste schutters bij Het Zuiden. De Regenboog leidt met tien pun ten uit vijf duels. Het Zuiden en DKC volgen met twee punten minder. In de tweede klasse H speelde Rozenburg met 11-11 ge lijk tegen Juliana. In dit duel ken de de arbiter liefst dertien straf- worpen toe. De laatste strafworp werd benut door Juliana dat met 11-10 achterstond. Met zeven pun ten uit vijf duels bezet Rozenburg de derde plaats. Amsterdam Vóór de competitie van start ging, zag Ancora enorm op tegen de eerste twee competi tiewedstrijden. De eerste ging vo rige week echter onnodig verlo ren tegen kampioen Swift,uit Roermond en het afgelopen week einde leden de Rotterdam-e handbalsters de tweede onncaige nederlaag. Tegen De Volewijckers werd het 18-20. De ploeg van nieuwbakken eredi visietrainer Paul Coenders startte een tikkeltje slap in de dekking, waarvan De Volewijckers goed ge bruik maakte. De één-tegen-één- situaties in het centrum van de dekking werden telkens gewon nen door de Amsterdamsen, ter wijl Ancora in de aanval slecht verweer had tegen de straffe 6-0 dekking van De Volewijckers. Ze ker zonder de teruggekeerde schutter Gerrie van Jaarsveld. De achterstand bij rust werd nog beperkt tot 9-11. Na de pauze toonde De Volewijckers zich op nieuw fanatieker: 10-15. Pas na het inbrengen van Van Jaarsveld werd Ancora gevaarlijker en kwam het goed terug tot 16-16. Door twee onnodige fouten (een gemiste break-out en balverlies in overtal) èn de knieblessure die Van Jaarsveld opliep, werd de par tij in de slotfase uit handen gege ven: 18-20. Heel Ancora hield een katterig ge voel over aan deze nederlaag. Kad er niet méér ingezeten als de op- bouwsters Van Jaarsveld en Sand ra van den Berg, vorig jaar nog goed voor tien doelpunten tegen De Volewijckers, meer speeltijd gehad hadden? Trainer Loenders zag dat anders: „We speelden veel mmder scherp, met name in de verdediging, dan vorige week. Daarnaast maakten we bij 16-16 twee cruciale fouten. Jammer, we hadden deze wedstrijd niet hoe ven verliezen." De ernst van de blessure van Ger rie van Jaarsveld is vooralsnog onbekend. De opbouwster: „Rönt genfoto's hebben geen beschadi ging aan het bot aangetoond. Door me zo snel mogelijk te laten onderzoeken aan de kniebanden hoop ik ook snel iets te weten over de mogelijke revaiidatietijd." Veldhandbal In het veldhandbal stond in de hoogste klasse de derby tussen Roda'71 en Atomium'61 op het programma. In deze typische slecht-weer-wedstrijd viel eigen lijk niet goed te handballen, maar Atomium had vanaf het begin een voorsprong, die Roda niet meer kon goedmaken: 12-15. De derde Rotterdamse vertegenwoordiger, Snelwiek, maakte het zich zelf nog knap lastig in de slotfase te gen Animo, maar won uiteindelijk verdiend met 13-15. Bij de vrouwen speelde koploper Snelwiek de voor hem altijd lasti ge uitwedstrijd tegen UVG. Beide partijen hadden kansen op de winst, maar moesten uiteindelijk genoegen nemen met het terechte gelijkspel: 15-15. De collega's van Atomium'61 kwamen met lege handen bij Achilles vandaan: 10- 11. Veldhoven—De prestaties van FVT/Visser hadden de laatste weken de stijgende lijn te pakken. In de com petitiewedstrijd tegen TTW bevestigden de Rotter damse tafeltennissers die opbouw, want in Veldho ven werd de eerste zevenklapper behaald. FVT heeft van de uitschakeling in de Europa Cup I, in Rusland tegen Samara, geen kater overgehouden. De draad is meteen goed opgepakt, zoals het vroege re team van Ronald Vijverberg en Jörg de Cock moest ervaren. Het FVT-trio speelde tegen TTW een gedisciplineerde wedstrijd, waarin slechts twee van de zeven partijen in een derde game werden beslist. Vijverberg opende overtuigend tegen kopman Mar tijn van de Leur, waarna De Cock Stanley Verbeek geen kans liet. Michel de Boer verloor de eerste game van Marco Bottram, maar stelde in de twee volgende games orde op zaken: 21-12,10-21 en 10-21. Toen De Boer en De Cock tegen Van de Leur en Verbeek lie ten zien dat hetdubbel steeds beter gaat lopen (15-21 en 13-21), stond FVT in de pauze al met 04 voor. De strijd tussen de beide kopmannen Van de Leur en De Cock was niet echt spannend, al won Van de Leur nog wel de eerste game. De twee volgende waren voor De Cock (21-17,21-21 en 17-21), die zich daarmee revancheerde voor het eerdere verlies tijdens de be kerfinale in het Groningse Scheemda. In de slotpar- tijen hadden Vijverberg en De Boer geen probleem met Bottram en Verbeek: 0-7. Met Twenty One Up gaat het dit seizoen nog niet goed. Ook de derde wedstrijd werd verloren. In Bre da gingen de Rotterdammers tegen het vierde team van Belcrum met 64 onderuit. Dat lag zeker niet aan kopman Onno Trip, die zijn tweede opeenvolgende hattrick scoorde. Daaraan werd nog slechts één punt van Rob Bron aan toegevoegd. De vrouwen van FVT/ Visser doen het goed in de vierde divisie, en wonnen (met 7-3 tegen Nieuw Vennep) ook hun derde duel. RotterdamDe rugbyers van RRC hebben zich in de competitiewedstrijd tegen AAC goed hersteld. De Rotterdammers kwamen met 0-3 (rast) en 3-11 ach ter, maar wonnen de partij uiteindelijk toch met 15- 11. Grote man bij RRC was Darren Rolls, die zyn ploeg met zijn kickwerk en initiatieven op het juiste spoor bracht. Door de goede eerste helft herstelde RRC zich van de slechte eerste helft. Met acht pun ten uit vier duels staat de Beekweg-ploeg fier boven? aan de ranglijst in de ereklasse. r Alleen DIOK is ook nog ongeslagen, maar die Leidse formatie was dit weekeinde in de Europese competi tie actief. De landskampioen versloeg het Duitse Neurenheim met 46-10 in de nieuwe Euro Rugby Cup. De andere Nederlandse vertegenwoordiger HRC versloeg Kituro in Brussel met 39-16. ZoetermeerRotterdam Trojans heeft in de eredivi sie American football met 24-0 van Zoetermeer Black Angels. Een touchdown-pass van Joost van den Bo- gert naar Alex Betti zorgde in het tweede kwartier voor 0-6. Na de rust scoorde René Clignett op een sweep voor 0-12. Paul Franklin zorgde in het vierde kwart voor 0-18. De eindstand werd uiteindelijk 0-24. Intercepties waren er voor Wendell Callister en Mar tin Linger aan de zijde van Trojans) Rotterdam Tegelhal Zuid en Multimos, de beide Rotterdamse vertegenwoordigers in de eredivisie driebanden, hebben in het eerste dubbelweekeinde van dit seizoen uitstekend gespeeld. Beide formaties bleven ongeslagen. Tegelhal Zuid hield drie punten over aan de twee wedstrijden en Multimos wist tot twee gelijke spelen te komen. Tegelhal Zuid is nu zesde, Multimos achtste. Tegelhal Zuid startte zaterdag met een 6-2 zege op Horecabon, dat nog niet had gewonnen en daags er na Poppeliers met 8-0 wegvaagde. De Haarlemmers zijn bezig om de Deen Tonny Carlsen en de Ameri; kaan Sang Chun Lee in hun team te krijgen. Jan Ver kijk, Frans Belderbos en Harrie van de Ven wonnen.' Daags erna bleef Tegelhal Zuid in Hoeven steken op een 44 gelijkspel tegen Strauss Biljarts, dat in Eddy Leppens (2.777) een sterspeler heeft, Leppens klei neerde Van de Ven met 50-25 in achttien beurten! Ook Frans Belderbos verloor van Herman van Daalen (5042 in 45 beurten). Anno de Kleine bleef met 44-50 in 45 beurten de meerdere van Frans de Vries, terwijl Jan Verkijk opnieuw won, nu van Wim van den Berg met 48-50 in 42 beurten. Multimos, dat op papier zwakker is dan Tegelhal Zuid, hield zich ook fraai staande. Bij Zegam scheel de het weinig of er werd gewonnen. Bert van Manen moest echter met 5048 zijn meerdere in Jeile Pijl er kennen en ook Roland Uytdewillegen werd met mi niem verschil door Theo Peters afgetroefd: 5049. Aangezien John van der Stappen Gunther Siebert met 45-50 in maar 35 beurten het nakijken gaf en Norbert Ohagen geen partij was voor Ad Koorevaar (41-50), werd het 44. Eenzelfde knap resultaat werd thuis tegen Zutex behaald, dat op dat moment de tweede plaats op de ranglijst innam. De Brabanders, die aan de Beijerlandselaan op de openingsdag van de competitie ook al een punt verlo ren aan Tegelhal Zuid, gingen tenonder door ver- liespartijen van Gerwin Valentyn en Frans van Kuijk. Marcel Hopmans was Valentijn met 5042 de baas, terwijl de in vorm zijnde Van der Stappen Frans van Kuijk (onlangs in België nog in 13 beurten uit) met 5043 in 41 beurten een pak rammel gaf. Ad Koorevaar verloor van Eddy Merckx die daags er voor een partij tegen Peter van Mierlo (IJsselzïcht) in 18 beurten wist te winnen. Het werd 29-50 in 36 beur ten '/jeBelg. Jan Amouts was veel sterker dan t 'dewillegen, die met 84-50 in 38 beurten in ,'.!ag moest geloven. F RotterdamDe tweede ronde van de dameompetitie leverde inde tweede klasse B verrassende uitslagen met grote cijfers op. Het Rotterdamse Constant won in eigen huis, in een zinderende titanenstrijd tegen het Amsterdamse VAD 2, met het kleinst mogelijke verschil. Toch is Constant van de derde naar de vier de plaats gedaald op grond van minder bordpunten. Bij een 9-9 tussenstand kwam de climax. De op het laatste moment ingevallen Humphrey Voorburg wist zeer geconcentreerd spelend zijn tegenstander te verslaan: 11-9. Damelub Chariois boekte met 12-8 op EAD de eerste overwinning. Van de vier gestroomlijnde winstpartij en was die van Joop de Vries het spectaculairst In een gecompliceerde wederzijdse opsluiting combi neerde hij verrassend naar dam, waarna hij de partij luttele zetten later, opnieuw combinatief, tot een goed einde wist te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3