24 Zwaluwen in een dalletje mm Rol NOAD lijkt al uitgespeeld PPSC houdt het te lang spannend Spits Brian Witteling scoort zelfs niet vanaf de stip Ifï^F '<r-s|5 p# Vi Kwartet treffers Den Engelsman Tweemaal geel Mare Maatsen feüBSS: moeite met tiental Deltasportwint met Jerry Visser immiy De Walrus/Shell nog niet klaar Barry Knipscheer op schot tegen Nootdorp Dubbele pech voor Hermes DVS tegen Coal Smallegange scoort weer Martin Vader trefzeker Schoffelmeer teleurgesteld Lecker in hoofdmacht DRGS Excelsior"20: bar en boos Zwak ODC buigt in slotfase 'Bovs' kloppen koploper Rotterdams Dagblad Maandag 30 september 1996 Il5 Volendam De lange terugreis beviel Excelsior Maassluis zater dag weL De ploeg van trainer Mark Nijssen stelde na de bescha mende nederlaag van vorig week einde duidelijk orde op zaken en daar werd gastheer Volendam het slachtoffer van. Met een 6-0 over winning doken de Maassluizers de bus in. De grote man in het kamp der 'tri colores' was Ruud den Engels man. Hij nam maar liefst een kwartet doelpunten voor zijn re kening nadat Edwijn Marijs de score had geopend en voordat in valler Dennis Dekker de eind stand bepaalde. De openingstref fer van Marijs was er eentje °ni in te lijsten. Met een schitterend af standsschot joeg hij de bal de kruising in. Na een combinatie tussen Meivin Hlidge de verdediger die weer terug in de basis was na een liesb lessure en Marijs kon Den En gelsman nog voor de thee 0-2 in koppen. Marijs had de ruststand nog kunnen vergroten, doch al leen voor de doelman mikte hij de bal precies in zijn handen. Ook bij Excelsiors derde doelpunt was Marijs 'betrokken. De aanvaller brak door, legde breed en Den En gelsman zorgde voor de succes volle afronding. De langharige linkspoot had de smaak goed te pakken, profiteer de van een misverstand in de Vo* iendam-defensie en completeerde uit een voorzet van weer Marijs zyn hattrick. De thuisploeg had niets, maar dan ook helemaal niets tegen het Maassluise sco- jingsgeweld in te brengen. Zelfs -jjje voor Den Engelsman binnen s£e lijnen gekomen Dennis Dek- ker wist vlak voor tijd nog het net iïe vinden. De Schiedammer deed jiat met een fraaie stifbal over de uitlopende doelman. Monster HVO miste in de uit wedstrijd tegen Monster (1-1) niet alleen een handvol opgelegde kansen maar de laatste tien minu ten ook Mare Maatsen. De aanval lende middenvelder werd met tweemaal geel het veld uit ge stuurd. Het was de enige smet op de wedstrijd. Vijf minuten eerder had Maatsen op een heel andere manier de aandacht getrokken. Met een schitterende omhaal had hij zy n ploeg op gelijke hoogte ge schoten, HVO had het aan zichzelf te wy- ten dat het de tweede helft zo naarstig op zoek moest naar de 1- 1. Jorden Westerhout, Mare Maat sen en Patrick Hartog (tweemaal) verschenen oog in oog met de Monster-doelman maar zagen hem telkens weer in de weg lig gen. Pas een kwartier voor tyd werd de werklust beloond al ging dat ten koste van gele kaarten voor aan valler Patrick Hartog en Remco 'Buytendyk. De UerDat het altijd lastig is te voetballen tegen tien man heeft HBSS zaterdag tegen Lyra onder vonden. Ondanks de overtalsitu- atie kreeg de club uit Harga slechts kansjes maar rondde die niet af. Omdat aanvoerder Kor- nell Kramer zijn hok schoon hield bleef het 0-0 voor de formatie van trainer Jos Houweling. Na een half uur moest HBSS het opnemen tegen tien man toen een Lyra-speler de doorgebroken Ron de Jager opving. Maar ondanks al le adviezen van de HBSS-bank bleef Lyra gemakkelijk overeind en had zelfs het betere van het spel. Pas een kwartier voor tyd werden de zijkanten benut maar toen was het feitelijk al te laat. Maurice van der Put kreeg nog wel kansjes maar zag de Lyra- doelman miraculeus redden. Pijttacker— Jerry Visser had het zaterdag tegen DSVP voor het zeggen bij Deltasport en pakte de volle buit met zijn ploeg. De trai ner van het tweede elftal verving oefenmeestev Ton Pattinama die met een lichte longontsteking ziek thuis zit Met Jerry Visser op de bak wonnen de Vlaardingers overtuigend met 3-1 Hamid Bouchriet opende voor de Broekpolderclub de score. Na de rust produceerde Jarno van der Wilde treffer nummer twee en Bartho Westerdijk maakte er 0-3 van. De thuisploeg redde nadien nog wel de eer, maar had verder niets in te brengen. DSVP kreeg vlak voor tijd nog wel een kans toen Deltasport-doelman Marco Laroy een hoge voorzet liet vallen, doch de DSVP'er die het buiten- kansje voor zijn voeten kreeg, cobnnt honfr over. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Een 3-1 nederlaag de tweede op rij en weg is de koppositie. Zwaluwen Vlaardingen-trainer Wim Van Til leek er na afloop van de nederlaag tegen Ajax niet warm of koud van te worden. „We hebben zeker zes goede kansen ge had. En ja, als je er daar maar eentje van benut, win je niet. Soms loopt het zo in de voetballerij. Wij hadden in de eerste helft recht op een voorsprong en prompt schopt Ajax er eentje binnen. Het is zeker geen reden om te wanhopen." nut bleven. Eerst schoof Ajax' aanvoerder Dennis Bogaard de bal recht in de voeten van Witte ling, maar weigerde hy oog in oog met de Amsterdamse sluit post het presentje uit te pak ken. Niet veel later manoeuvreer de Witteling zich handig in een ideale positie, doch belandde zyn verrassende pegel tot opluchting van de Amsterdammers in het zij net. Van Til werd dan na drie achter eenvolgende overwinningen waarmee de koppositie van de eerste klasse B werd verworven, geconfronteerd met weer een te leurstellend resultaat, toch had hij lovende woorden over voor zijn ploeg. Zelfs voor Brian Witte ling, de spits die enkele fraaie kansen om zeep hielp en boven dien een strafschop verprutste. „We hebben in elk geval beter ge speeld dan vorige week," doelde de oefenmeester op de 2-0 neder laag van vorig weekeinde vegen NSW. „Tot het einde toe hebben we geprobeerd om de aansluiting te krygen en vooral in de tweede helft hebben we het Ajax behoor lijk lastig gemaakt. Op den duur was daar de organisatie helemaal zoek. De spelers liepen maar ge woon wat door elkaar heen. En ja, Brian. Hij heeft wat kansen gehad en niet gescoord. Maar ook hij was beter dan vorige week." In het treffen met de Amsterdam mers werd het klip en klaar dat Zwaluwen te veel afhankelijk is van het spitsenduo Johan Ham- merstein/Brian Witteling. Van de twee nieuwelingen moest Ham- merstein geschorst toekijken en had Witteling duidelijk zijn dag niet Dat brak de thuisploeg be hoorlijk op. Al in het eerste kwar tier kreeg de donkere aanvaller twee riante mogelijkheden om de score te openen die echter onbe- Ajax, dat met een zekere arrogan tie én meer raffinement dan de Vlaardingse gastheer opereerde, sprong handiger met de kansen om. De eerste de beste mogelijk heid was gelijk raak ook, al hing er wel een luch^e aan de ope ningstreffer. Arbiter E. W. Van Leeuwen vergat voor de zoveelste maal dat hy werd geassisteerd door twee grensrechters en liet Brian Schutz ondanks het vlag- signaal van de Zwaluwen-vlagge- nist doorgaan. Uit Schutz' voorzet kopte Patrick Schuurman on gehinderd de 0-1 achter doelman Ronald Bunte, waarna enkele 'Zwaluwen', niet geheel onterecht overigens, richting scheidsrech ter vlogen. De man in het zwart wilde niets van de protesten we ten. De Vlaardingers gingen spoor slags op zoek naar de gelijkma ker. Gezien de wankelende Ajax- defensie en 'jde drük- die Zwalu- Ook bij cfeze voorzet vanaf de rechter- Brian wrtte (ing (rechts) er niet in de bal in het doel te koppen waar de kee per al versla gen was. Foto Peter Mo kenboer wen uitoefende leek die er ook te komen, ware het niet dat Witte ling zijn ene na de andere inzet ternauwernood uit het doel ge werkt zag worden. De onfortuin lijke spits zag eerst een kopbal via een verdediger naast het doel ver dwijnen, waar de keeper al was verslagen en de daarop volgende door hem ingekopte hoekschop werd van de doellijn gehaald. Ajax antwoordde met een doelpunt uit „het boekje na een razendsnelle counter, maar door de ingetikte comer van Martin van Ballegooy- en (1-2) kreeg Zwaluwen plots weer hoop. Hooft die na de thee door een doelpunt van invaller Imro Wielkens even snel weer was vervolgen. De Van Tii-briga- de mokerde daarna nog wel op de Amsterdamse achterdeur, maar zelfs met een toegekende straf schop (handsbal Rogier Simons) kreeg Witteling die niet op een kiertje, Zwaluwen Vlaardingen-AFC Ajax 1-3 (1-21 22, Patnck Schuurman 0-1,37. Rosco Vier- ek 0-2,43 Martin van Ballegooycn 1-2. 68 Imro Wielkens 1-3. Bijzonderheden: Yun Budo! en Martin van Baüegooijcn (beiden Zwaluwen) liepen tegen een gete kaart op. Zwaluwen Vlaardingen: Bunte,Opschoor, Noordzij, Van Dyk, Van Ballegooijen, Her- reira. Bud el, Celdof, Schepen (70. Jonge ling). Witteling, Van den Bos. Aft Ajax: Van de Wal, Reumer, Slobbe- laar, Simons, Bogaard. Murphy (63. Ma- louk), Schuurman. Memdershagen, Ouaah (64, Wielkens), Vterek, Schud, Schiedam Het gaat dit seizoen nog niet naar wens met de presta ties van NOAD. De Schiedamse tafeltennissers verloren zaterdag thuis tegen ATC Almere hun tweede competitiewedstrijd: 4-6. De nieuwe tafeltennisjaargang is echter nog te pril om nu al voor het lijfsbehoud in de vierde divi sie te vrezen. NOAD heeft immers een wedstrijd minder gespeeld dan de rest en de ploegen in groep 12 doen weinig voor elkaar onder. „We hebben het met de indeling niet getroffen," zegt speler Peter Heijstek. „Het is niet alleen de zwaarste poule, maar bovendien loopt het bij ons nog niet zo lek ker. We werden niet weggespeeld, kwamen zoals vorige keer weer met 3-1 voor maar konden het niet afmaken." Diezelfde Heijstek bleef tegen Al mere in zijn drie enkelspelen met lege handen. Na de winstpartijen van Ronald van Kampen en Ri chard Kalmeijer en zijn eerste verliespotje had Heijstek wel zijn aandeel in de 'dubbelwinst' met Van Kampen zodat het er voor NOAD met een 3*1 voorsprong goed uitzag. In het tweede deel van de wed strijd verdween de Schiedamse voorsprong echter als sneeuw voor de zon. Heijstek weer: „Niet dat we slecht speelden, maar op de beslissende momenten werden de kansen op winst niet benut" Omdat alleen Ronald van Kam pen er nog in slaagde een partij op zijn naam te brengen, trok NOAD met 4-6 aan het kortste eind. „Er is nog niets aan de hand," meent Heijstek. „Als het straks eenmaal gaat lopen, komen de punten vanzelf. Maar het is nu al moeilyk om nog voor de titel mee te doen. We hebben echter afge sproken om zaterdag te winnen." NOAD speelt dan opnieuw thuis (17.00) met GTTC Haarlem als te genstander. TOG Hoewel de competitie in de pro motieklasse al vier weken aan de gang is, kan TOG tot dusver slechts bogen op één schamel puntje. Dat komt omdat de Maas sluizers slechts één keertje aan de tafel verschenen. Die wedstrijd— tegen titelkandidaat Wibats werd prompt met 9-1 verloren. Het blijft kommer en kwel met het programma van TOG dat door de vakanties van de spelers Ivar westerholt, Charles van der Hoe ven en Frans Pleijsier al drie we ken werd uitgesteld. Maar ook het inhalen gaat moeizaam want de voor woensdag vastgestelde in haalwedstrijd tegen Zoeterwoude is alweer naar 7 oktober ver plaatst. Daarvoor speelt TOG op 4 oktober nog thuis tegen Kwiek; de eerste wedstrijd voor het Maas sluise trio volgens het reguliere programma. Tegen het uit de lan delijke vierde divisie gedegra deerde Wibats had TOG in Den Haag niets in te brengen. Het werd een kansloze 9-1 nederlaag met het enige Maassluise tegen- punt van Charles van der Hoeven. De vrouwen van De Korenbeurs gingen in Venray onderuit tegen het derde team van Red Stars. Het werd een 7-3 nederlaag voor de Sehiedamsen die alles in het werk zuilen moeten stellen om zich in de derde divisie te handhaven. Sylvia Waterreus scoorde twee keer, Danielle Maas won één par tij en Carola Thalen bleef met lege handen. Vlaardingen De eerste serieuze krachtmeting van het seizoen heeft de waterpoloploeg van De Walrus/Shell met een'nipte overwinning afgeslo ten- Ondanks de 10-9 zegeopDe Otters konden de waterpoloërs niet tevreden zijn over het spel In de laatste periode van het matige bekerduel kwam de Vlaardingse ploeg veel conditie tekort Ook het samenspel Het te wensen over zodat het ambitieuze De Walrus/Shelltot de conclusie kwam dat het nog niet klaar is voor dé competitie. De matige voorbereiding op de competitie heeft als oorzaak dat De Walrus/Shell lange tijd zonder trainer heeft gezeten. Uiteindelijk was Frank van Mierlo, speler van WV3 uit Zoetermeer, bereid de Vlaardingse ploeg te trainen en te eoachea Door werkzaamheden kon Van Mierlo zaterdag nog niet aanwezig zijn in het zwembad in Bussum. Voor De Walrus/Shell scoorden alle spelers. Edwin Hoogeiwerf was top scorer met twee doelpunten. Door Erwin van der Lee Schiedam Ron de Bruin had PPSC nog zo gewaarschuwd niet te gemakzuchtig uit de rust te ko men. De manier waarop de thuis ploeg tegen koploper ZBVH op voorsprong was gekomen en de wedstrijd controleerde, gaf im mers aanleiding tot overmoedig heid. De woorden van de 'PP'-trai- ner waren, getuige de tweede helft, mkennelijk niet tot ieder een doorgedrongen. Slechts Eric van Harmeien bewaarde op cruciale momenten de rust waar door PPSC toch een zwaarbevoch ten 2-1 overwinning in de boeken kon bijschrijven. Het optreden van ZBVH was zelfs voor de eigen supporters een vraagteken. De gasten misten de zo kenmerkende vechtlust en in stelling. En PPSC dankte in de be ginfase grensrechter Piet van 't Hoff. Binnen drie minuten lag de bal immers al achter doelman Marco van Veen maar Van 't Hoff behoedde 'zijn' ploeg voor een achterstand door vol overtuiging te vlaggen. Het signaal werd over genomen door arbiter Luiken. Het bepaalde voor een groot ge deelte het verloop van de wed strijd. Want twee minuten later brak Remco Magni door op rechts, zag Rutger Zijdebos bij de tweede paal staan en bediende hem op PPSC'er Rutger Zjjdenbos 'controleert' de bal. De Schiedamse spits schoot tweemaal raak, maar verzuimde zijn productie ver der Op te Voeren. Foto Peter Molkenboer maat. De linksbuiten schoof sim pel de 1-0 in het lege doel. Schijn baar moeiteloos werd vervolgens de voorsprong verdedigd en voor al rustig aan een nieuwe aanval gebouwd. Het verzorgde voetbal stond in schril contrast met het spelletje van ZBVH. De bezoekers zochten met de lan ge trap de beide spitsen Jil van Gameren en Paul van Leeden. Die werden de eerste helft echter overklast door hun cipiers Ruud Opdenbrouw en Jeremy Hage- stein. Ondanks dat ZBVH van het kastje naar de muur werd ge stuurd bleef het slechts bij die ge ringe voorsprong. Want Remco Magni was wel veel sneller dan Bert Hensen maar twijfelde tus sen een schot en een voorzet waardoor de bal hoog over alles heen vloog. De onberekenbare Cees Lelieveld, conditioneel nog niet helemaal op niveau, trof met een verrassend schot het zijnet en Zakaria Mehjed Volleyde' net naast. Zo kon ZBVH zich tegen de rust terug in de wedstrijd vechten wat, voorafgaand aan de 'preek' van Ron de Bruin, al een waar schuwing voot PPSC had moeten zijn. De gasten kregen ook kans jes en maakten zich wederom boos om het vlagggen van Piet van 't Hoff. ZBVH'er Pascal Roest poogde de bij de tweede paalde al dan niet buitenspel staande- Jil van Gameren te bereiken. Eric van Harmeien kreeg de voorzet ongelukkig tegen de handen waardoor de bal met een rare cur ve in het doel belandde. Het fluit signaal van arbiter Luiken had echter net na de handsbal geklon ken. Vriend en vijand, behalve de onverstoorbare Van 't Hoff, waren verrast met de toegekende vrije trap wegens buitenspel van Van Gameren. Na de thee was de verwachte stormloop van ZBVH nog niet aangevangen of het moest al tweemaal scoren om minstens een punt uit Schiedam te slepen. Eric van Krugtens voorzet vanaf de rechterkant werd alleen op waarde geschat door Rutger Zij debos die doelman Walter Hoogen met een simpele voetbeweging kansloos liet. „Na de 2-0 ging ie dereen uit zijn positie lopen waar door wij het ons zelf heel moeilijk maken," analyseerde Ron de Bruin na afloop. Tekenend voor die stelling was de ingooi van linkshalf Cees Leliveld op de rechterkant. Zonder te kijken lan ceerde hij ongewild invaller Sa- cha Labrujere die echter doelman Marco van Veen op zijn weg vond. Nadat Ruud Opdenbrouw gebles seerd was uitgevallen, kwam PPSC nog meer onder druk te staan. Marco van Veen behoedde zijn ploeg weer voor een tegen treffer door een knal van Peter de Deugd corner te tikken. Tegen de droge schuiver van Dick Trouw, die in de gevarenzone mocht kap pen en draaien, had de doelman echter geen verweer: 2-1. Het veel fellere ZBVH rook meer maar vond steeds de rustige Eric van Hameien op haar weg. Iedereen leverde het leer in bij de dertiger in de wetenschap dat er dan wat moois mee gebeurde. Omdat Rut ger Zijdebos echter tot driemaal toe 'weigerde' te scoren bleef het nog lang spannend op Thurlede. PPSC-ZBVH 2-1 (l-fl), 5. Rutger Zijdenbos 1-0 50 Rutger Zyder.bos 2-0 70. Dick Trouw 2-1. Bijzonderheden: Arbiter Lui ken gaf geel aan Remco van der Lugt en Remco Magm van PPSC. PPSC. ImcUCu van Veen, Opuenbruuw <60 Remco van Veen), Hagestem, Van Harme ien, Van Krugten. Van der Lugt, Van Vliet, Lelieveld. Magm, Mehjed, Zijdebos ZBVH: Hoogen, Van Gameren, Biesoit <75. Van de Bte), De Deugd, Kramp. Roest, Van Putten.VanderGiesen (80 Muller),Trouw, Van Leeden, Hensen Hoek van Holland De sfeer in huize Knipscheer moet zaterdagavond optimaal zijn geweest. De ploeg van trainer Louis had op eigen terrein tegen Noot dorp een zevenklapper laten knetteren en zoon Bar ry had met vijf van de zeven treffers het belangrijk ste aandeel in de winst Met een 3-0 voorsprong gingen de Hoekers aan de thee. Na de rust redde Nootdorp toch nog de eer. Bram Klok en Alex de Groot maakten het zevental doelpunten compleet. Jack Rensen liep tegen een ge le kaart op. RotterdamHermes DVS dat het seizoen zo voortva rend begon, weer ook weer wat verliezen is. In Rot terdam liep de ploeg van trainer Frans Schaap tegen Coal tegen een 2-1 nederlaag aan. Het aanvallend spelende Hermes liet zich voor rust door een counter verrassen. Een dubieuze strafschop bracht de Rarga-club verder in de problemen. Kevm Stiefel nam na de pauze de aansluitingstreffer voor zijn rekening. Een kwartier voor tijd kreeg Hermes een strafschop toegekend, nadat Stiefel door de Coal- doelman was gevloerd. Deze kreeg de rode kaart, zo dat de spits van de Rotterdammers de keepershand schoenen aan moest trekken. Wonder boven wonder pareerde hij de kalktrap van Ruben Korsten. Hermes werd daarna wederom geconfronteerd met pech, want verdediger Laurens van Dijk moest met twee gele en dus een rode kaart van het toneel verdwijnen. Zaterdagvóetbal derde klasse Loosdirinen*MW27 M (1-2). MW27 stelde na een snel le achterstand orde op zaken. Binnen een minuut scoor den Cor van Hoeven en Rob Krayenbosch. Arno van Nier- op stelde met twee treffers, waarvan een uit een pingel, de overw .nning veilig. Cion-WDS 0-2 (0-1). Het uitvallen van Fred Louter. Leon den Hoed en Edwin Schrijvershof was debet aan de ne derlaag. WDS miste nog een strafschop. Geel wegens pra ten was er voor Andre den Brabander en John Spruyt Goudswaardse Boys-WK 2-3 (1-1). Ronald van Harme ien kwam te laat, moest daarom op de bank beginnen en zodoende mocht Robm Smallegange in de basis starten De middenvelder scoorde de 2-1 na de 1-0 van Marco Klein en bereidde de winnende treffer van Pim van der Helm voor. Willem van BaarJe en Bart Raaymakers wer den met geel beboet. DVO'32-RHS 0-0 (0-0). DVO'32 beeft nog niet verloren de ze competitie maar speelde wel vtermaal gelijk, Ook te gen het sterke Rijnmond Hoogvliet Sport kwam de Vlaar dingse formatie niet tot scoren. De gasten misten nog een penalty zodat de club van voorzitter Harry Meyer blij mocht zijn met het puntje. Vierde klasse GTB-Gouda 2-3 (0-1). Opnieuw hep GTB tegen een ne derlaag op ondanks dat de ploeg van Leen Kooijman na een 0-2 achterstand goed terugkwam. Benito de Lange scoorde de twee treffers Een vrije trap die m de kruising verdween, zorgde voor mineurstemming in Harga. TSB-Boszoom 3-2 (2-1), Martin Vader heeft ais enige tot nu toe bet net kunnen vinden bij het Vlaardingse TSB- Zaterdag deed de spits dat op het eigen terrein zelfs drie maal waardoor de Vlaardingse formatie aan het langste Vijfde klasse DRGS-Jai Hind 1-2 (1-1).Trainer Hans Schoffelmeer was teleurgesteld in het optreden van zijn ploeg, Zonder over tuiging stond DRGS in de wei en mocht na de treffer van Dave RÖring hopen een een punt. In de tweede helft sloeg Jai Hind toe en liet de fusieclub gedesillusioneerd achter. Badios-HSC 1-3 (0-1). HSC verdiende geen schoonheids prijs maar wel de punten. Islam Bericha strafte de enige fout voor rust af. Na de thee schoot Johan de Zwart een vrije trap binnen waarna opnieuw Islam Bericha aan alle onzekerheid een einde maakte. Keeper Antoine Stnjbos kreeg geci. Zpridagvoetbal derde klasse Spartaan^O-DRGS 4-3 (1-1). DRGS deed tot aan het slot goed mee totdat Marco Verspuy, die zelf al twee maal had gescoord, met een domme handsbal vlak voor tijd een strafschop veroorzaakte. De kalktrap betekende de ne derlaag voor de Schiedammers. Dias de Pinas had even daarvoor de 3-3 gescoord. De teruggekeerde Richard Lecker, die bij DRGS lager wilde gaan voetballen, startte in de basis. Vorig weekeinde maakte hij als invaller zijn rentree bij zijn oude club. Lecker had zich in verband met de personele problemen waarmee trainer Slobodan Duti- na kampt beschikbaar gesteld. Vierde klasse Excelsior'20-Aeolus 0-0. Beide ploegen waren met voor uit te branden en boden het publiek een ware wanverto ning. In de ploeg van trainer Hans de Rover viel totaal geen strijdlust te ontdekken. Bij de Thurledeclub ont brak Robert van 't Zelfde (blessure). Luuk van Troost, die dicht bij een treffer was, viel gekwest uit. Eric Ruts werd geboekt wegens praten, RFC-Ursus 0-2 (0-1). Ursus boekte een gedegen overwin ning op de ploeg van de Schiedamse trainer Ron van Dijk. Marti Schoenmakers en Marcel Bosselaar hadden beiden succes in de afwerking. De promovendus kreeg nog genoeg mogelijkheden om verder uit te lopen, maar een heus doelpuntenfestijn bleef verder uit. Vijfde klasse Dirksland-SVDPW 0-2 (0-0). Trainer Rob van Vliet was zeer te spreken over het collectief, dat positioneel sterk speelde en het geduld kon opbrengen om te wachten op misstappen in de vijandelijke verdediging. Dat leidde na goed uitgespeelde aanvallen tot treffers van Robin Voets en Wim van Rij. OD C-Blankenburg 1-1 (1-0). Volgens ODC-trainer Hans Bassant was het vertoonde spel van zijn mannen ver schrikkelijk slecht. Door een strafschop van Ab Mandria- ci was ODC op voorsprong gekomen. Pas in de laatste mi nuut zorgde Blankenburg voor de terechte gelijkmaker HSC-RDM l-l (1-0). Luca Tarossi benutte voor de rust pas in tweede instantie een strafschop nadat Sjaak van der Have aan zijn shirt was getrokken. Direct na de rust kwam RDM op gelijke hoogte. Sjaak wan der Have en Luca Tarossi hadden de winnende treffer op hun schoen maar beide spelers faalden. SeSiCdsBSE Boys VoecI 6-3 (2-1). a. 'Buvs' hebben uitge rekend tegen de koploper de eerste punten behaald ld- gar Steijn, Robert Schoenmakers en Dave van der Hurk zagen de gasten na hun treffers direct weer op gelijke hoogte komen. De dit seizoen sterk spelende Mahamed Obada deed er roet een prachtige treffer echter nog een schepje bovenop. Dave van der Hurk en Hicham Khavale maakten het karwei af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4