t 25 René Verhagen schiet VFC omver Het klikt tussen Pollux en Nicolien de Rond SW na krappe zege koploper pi». JP %S? I; Demos simpel opzij gezet Fortuna sleept punt uit slot RKWIK gaat 'gewoon' door Xerxes te sterk voor Hoekers Trainer René Oomen: 'Ik ben al blij dat we twee keer gescoord hebben' WÊÊsËËmSi Voorzitter SMC lopend naar huis Vlaardingen-voorzitter boos over afgelast duel Green Eagles voor gesloten deuren Eerste zege voor Spirit Derde verlies Juventus Van Voorthuizen op schot f ODO nadert koppositie Rotterdams Dagblad C '1 Schiedam - MSV71 heeft gister middag geen enkele moeite ge had met streekgenoot Demos. De mannen van trainer Han van Leeuwen boekten dan ook een verdienstelijke 14 overwinning. Demos-tramer Henk van Loenen kon enigszins vrede hebben met de nederlaag. Ik heb vandaag toch wel één van de sterkere ploe gen in onze afdeling aan het werk gezien," sprak de verslagen oe- fenmeester. Gezien de reactie van zijn collega Van Leeuwen was De mos zelfs nog gespaard gebleven. „Ik vond dat wij vandaag een iets minder wedstrijd speelden. We kunnen namelijk veel beter." Roland Bolijn brak met een direc te vrije trap de score open. De gas ten liepen na een fraaie lob van Tim Koimus verder uit. Martin Groenhorst werd vervolgens on deruit getrokken, zodat Peter Monster uit een strafschop iets te rug kon doen. Na de pauze joeg Raymond van Baaien de derde Maassluise treffer in de touwen. Een aanval uit het boekje met Pe ter Ducaneaux als laatste schakel bracht de eindstand op het bord. Gaardingen Op het eigen ter rein heeft Fortuna Vlaardingen gisteren pas in de slotfase een puntje in de wacht kunnen sle pen. Tegenstander Hellevoetsluis moest uiteindelijk wijken voor de Vlaardingse dadendrang: 1-1. Fortuna nam vanaf het begin het heft in handen, maar door on nauwkeurigheid in de frontlinie werd het scorebord niet in wer king gesteld. Een schot van Ed van der Lugt verdween net naast de verkeerde kant van de paal en ook Leen Muis en Robert Boxem kwamen met voet en hoofd niet tot scoren. Direct na de rust sloeg het op de counter loerende Hellevoetsluis met een snelle uitval wel toe. De gasten kwamen veivolgens nog twee keer alleen op Fortuna-doel- man Marcel Molenaar afstormen, maar de keeper redde uitstekend. In de laatste minuten werden de aanvallende impulsen van For tuna eindelijk beloond. Robin Klok bracht Ed van der Lugt in stelling, die de bal via de binnen kant van de paal achter de Helle- voctsluis-doelman werkte. Gaardingen Ook tegen het be zoekende DJSCR haalde RKWIK weer drie punten binnen: 1-0. Door dit resultaat blijven de Vlaardingers met negen punten uit drie wedstrijden koploper in de vierde klasse G. De equipe van trainer Ger Mulder nam direct het initiatief, maar de verdediging van de bezoekers werd niet echt aan het wankelen gebracht. Na de rust lieten de blauw-witten zich iets verder te rugzakken cm via een uitval toe te kunnen slaan. Dat leek al snel op succes uit te draaien. Raymond Kolsteren maakte zich los van zijn tegenstander en schoof de bal bin nen, Het doelpunt werd in eerste instantie goedgekeurd, maar de grensrechter van DJSCR stond nog steeds met zijn vlag in de lucht. De arbiter raadpleegde zijn secondant en tot ieders onbegrip keurde hij de treffer af en gaf hij 'WIK' een strafschop. Jeroen Ploeg faalde echter vanaf elf me ten Even later was het uit weder om een strafschop dan toch raak. Patrick Wijzenbroek werd onreg lementair tegen de grond gewerkt en Guus van Adrichem klaarde de klus vanaf de stip. Rotterdam Hoek van Holland bleek gisteren niet opgewassen te zijn tegen de voetballende kwali teiten van Xerxes. In de eerste helft bleven de Hoekers nog wel overeind, maar na de pauze kon den de gastheren het overwicht omzetten in doelpunten: 3-0. „Xerxes was een maatje te groot voor ons. Op zich is dat niet zo heel erg, want dit is niet de ploeg waar wij de punten van moeten pakken. In onze poule zie je ge woon duidelijk het verschil tus sen het linker- en het rechterrij- tjesprak Hoek van Holland-trai ner Johan Voskamp na afloop. Zijn ploeg had de hoop gevestigd op een sluwe uitval. Die bleef ech ter uit en Xerxes kon na de rust profiteren van de ruimte die werd weggegeven door de Hoekse ver dedigers. De eerste tegentreffer viel vrijwel direct na het rustsig- naal en niet veel later kwam de thuisploeg dooreen strafschop nog steviger in het zadel te zitten. Een vrije trap die van richting werd veranderd zorgde voor het definitieve vonnis. Door Ton de Leede Maassluis Met vier puntgave treffers eiste René Verhagen, de onverslijtbare aanvalsleider van VDL, de hoofdrol op in het duel tussen VDL en VFC. Omdat ook mede-aanvaller Michel Huizing twee doelpunten bijdroeg en VFC in de slotfase enigszins tegenstribbelde, eindigde de semi-derby in een 6-2 score. In de vijfendertigste minuut, bij een stand van 1-0 in het voordeel van VDL door een doelpunt van René Verhagen, leek er iets te knappen in de koppies van de VFC-spelers. Arnold Mohunlol, de kleine vormgever van VDL die een aardig zwembandje om zijn middel meedraagt, dreigde door te breken maar werd vastgegre pen door zijn opponent Hans Bot. Scheidsrechter H.J. van Hoorn talmde niet en trok, hoewel hard maar geheel volgens de regle menten, de rode kaart voor de boosdoener. De ontmoeting tussen VDL, dat één punt meer uit de eerste drie competitiewedstrijden had ge peurd dan het nog puntloze VFC, en de Vlaardingers had voordien niet werkelijk iets opwindends te zien gegeven. Beide clubs toon den geen enkele haast, bouwden heel traag van achteruit op en grossierden in slordige passes die op het gladde veld moetijk te con troleren waren. Slechts VDL-aan- voerder Verhagen had zich één keer los weten te wringen uit de malaise om een splijtende pass van Rob Smit op koele wijze te verzilveren (1-0). Meteen na het wegzenden van Bot viel het doek voor de groggy rondlopende ploeg van René Oomen. „Die rooie kaart," conclu deerde Oomen terecht, „was het keerpunt van de wedstrijd. We stonden al I-O achter en waren best gelijkwaardig aan VDL. Bin nen tien minuten kijk je dan te gen een 3-0 achterstand aan en is dat kleine beetje vertrouwen hele maal verdwenen."' Eerst kopte Verhagen een hoek schop van Rob Visser bij de eerste paal binnen en vervolgens bracht diezelfde Verhagen de ruststand van 3-0 op het bord door een te rugstuitend schot van Jeroen Roest binnen te knikken. Ruim een kwartier na de theepauze was het drama voor VFC compleet De telkens haperende buitenspelval gaf de thuisploeg alle kans om de score geleidelijk op te voeren. Na dat Verhagen zijn vierde goal aan tekende (na prachtig voorberei dend werk van rechtsachter Duco Heeneman) zorgde de immer sleurende Michel Huizing met twee doelpunten, beide keren op aangeven van de aalgladde rechtsbuiten Rob Visser, voor het halve dozijn. „Het is niet belang rijk wie de doelpunten maakt," grijnsde goaltjesdief Verhagen, die met zijn 31 jaar al vijftien sei zoenen in de hoofdmacht van VDL actief is, na afloop, „als je de punten maar pakt. Ik heb liever nul goals en meer punten, hoewel ik moet toegeven dat het een heerlijk gevoel blijft om te sco ren." Tot groot ongenoegen van Verha gen ('Ik vind het echt verschrik kelijk als we op zo'n manier doel punten weggeven, daar kan ik me kapot aan ergeren') wist VFC, on danks het mannetje minder, in het laatste kwartier twee keer Mi chel Huyser te passeren. Voor 6-1 zorgde Thomas Raaymakers die een door Huyser uit het doel ge ranselde kalktrap van Rob Robbe- mond alsnog verzilverde en inval ler Cor Brouwer bepaalde al glij-' dend de eindstand op 6-2. „VFC heeft te veel spelers," aldus een nuchtere Oomen, „die moeite hebben met het niveau van de vierde klasse. Als dan een jongen als Eric Deekman gewoon niet komt opdagen en Johan van Dijk mij van de week opbelt om te zeg gen dat hij het voor gezien houdt, dan moet ik roeien met de riemen die ik heb. Daarom ben ik al blij dat we vandaag twee keer ge scoord hebben." VDL-VFC 6-2 (S-0). 31. René Verhagen 1-0, 36. René Verhagen 2-0,44. René Verhagen 3-0,57. René Verhagen 4-0,60. Michel Hui zing 5-0,61Michel Huizing 6-0,75. Thomas Raaymakers 6-1,80. Cor Brouwer 6-2, Bij- «mderheden: Scheidsrechter HU. van Hoorn strooide iets te rijkelijk met verma ningen. Geel was er voor de VDL-spelers Duco Heeneman en Yoeri Pauwels en Ge rard Bakker en Robbert van der Gsessen van VFC, Hans Bot kreeg direct het rode kartonnetje voorgeschoteld. VDL: Huyser, Heeneman (75 Den Elzen), Van Rijsoort (60. Nederveen), Pauwels, Van der Most, Smit, Visser, Verhagen, Mohunl ol, Huizing en Roest VFC: Van Reij, Robbemond, De Willigen (46. Van der Giessen), René Brouwer, Koe- vermans, Van Mil, Bot, Raaymakers, De Wild, Bakker en Groen (65. Cor Brouwer). Door Bas van den Berg Gaardingen Als Pollux ooit de mogelijkheid heeft gehad in een wedstrijd het doelsaldo fors op te krikken, dan was dat wel tegen Krimpen. De Vlaardingse vrou we nploeg nam bij de -rust een overtuigende 3-0 voorsprong, maar sprong daarna veel te slor dig met de kansen om. Met West- land gaat Pollux in de derde klas se A fier aan kop, zodat het van groot belang is zoveel mogelijk te scoren. Ook voor de nieuwe tramster Ni colien de Rond is dat het uit gangspunt, maar zij wil voorko men dat Pollux onder druk komt te staan. „Het elftal moet frank en vrij kunnen spelen en dat heeft het in de afgelopen weken al be wezen. Positief vind ik dat de combinaties steeds beter gaan lo pen. Daarentegen moeten we nog meer op de strafcomer oefenen," Binnen een minuut lag de bal al achter de keepster van Krimpen. Uit de eerste de beste strafcomer sloeg Annemieke van der Steen de bal loeihard en laag in: 1-0. De circa twintig toeschouwers trot seerden op dat moment de regen bui die boven de Broekpolder los barstte. En zij reageerden opgeto gen op het feit dat de Vlaardingse club er voor rust nog twee treffers aan toevoegde. Na de openings treffer nam Pollux gas terug en dat was voor Krimpen aanleiding het middenveld in bezit te nemen. Toch behoorde dat tot de tactiek van Pollux, dat met de snelle spit sen Katinka Kuil en Patty van der Kooy (jeugdspeelster) snel orde op zaken stelde. Zonder zich iets aan te trekken van de buitenspel- val trokken beide vleugelspelers keer op keer richting doel. Carlien van de Borden haalt weer eens doeltreffend uit. De spits van Pollux was lekker op dreef en nam twee doelpunten voor haar rekening. Foto Peter Moikenboer De Krimpense verdediging raakte daardoor zichtbaar in paniek. De vrouwen hadden totaal geen kaas gegeten van uitverdedigen en wa ren op links ontstellend zwak. An derzijds ontwikkelde Katinka Kuil zich op die plaats tot een ongrijpbare spits die regelmatig haar tegenstander dolde. De eer ste keer schoot zij na een lange so lo zelf hard voorlangs, maar daar na stelde zij centrumspits Carlien van de Borden in staat twee keer te scoren. Dat was in de 25ste en 26stee minuut, maar ook daarna sloopte Pollux volledig de muur van Krimpen. Tot scoren kwam de Vlaardingse club niet meer. Krimpen wacht nog steeds op het eerste doelpunt van de competitie en had bij de spaarzame acties te veel ontzag voor keepster Mar- greet van Halewijn. Twee keer moest de Vlaardingse doelvrouwe handelend optreden en dat ging baar goed af. In de tweede helft stokte de aan val en niemand had er een verkla ring voor. Nicolien de Rond hield zich op de vlakte en vond het be langrijker dat de ploeg na vier wedstrijden nog altijd ongeslagen is. „Het was zowel voor mij als voor Pollux een gok om te trainen. Ik zou nu niet meer terug willen naar Spirit waar ik vele jaren heb gespeeld. Tussen Pollux en my klikt het goed en het elftal gaat elke week beter spelen. Dat we nu bij elkaar al tien keer gescoord hebben, is alleen maar goed voor het zelfvertrouwen." Den HaagBelofte maakfschuld, dus ging SMC-voorzitter Henk Offenberggistermiddag lopend naar huis. De preses had immers beloofd met de benenwagen huis waarts te keren als 'zyn SMC' ook de wedstrijd tegen het Haagse VIOS zou winnen. Dat deed de Schiedamse promovendus ook. Met de 2-0 zege behield SMC de ongeslagen status en werd het vi sitekaartje van de Thurledeclub met daarop vier gespeeld, twaalf punten nog indrukwekkender. De wandeling van Offenberg stelde overigens niet veel voor. Hij woont immers op enkele honder den meters afstand van het VIOS- complex. Al in de derde minuut opende 'pa rel' Alberto Baptista Lima de sco re door een voorzet van Toon Wol- ters bij de tweede paal binnen te tikken. De 0-1 bleef tot de rust ge handhaafd al slaagde SMC er niet de bal langdurig rond te spelen om zodoende de tegenstander uit de tent te lokken. VIOS kreeg meer en meer grip op het spel, maar na de theepauze velde John van de Belt definitief het vonnis. Zijn afstandschot zeilde via een verdediger over de keeper in het doel. Niets aan de hand, dacht trainer Paul de Roos. Totdat Ka der Fares met rood van het veld moest. Hij kreeg eerst geel voor spelbederf en kort daarna wegens praten. Subiet besloot De Roos verse kracht Gerald Baars voor Leo Letwory in de ploeg te bren gen om in elk geval de nul op het bord te houden. SMC moest daar voor tot de bodem van het uithou dingsvermogen gaan en werd daarom geroemd door De Roos. Door Mikos Gouka Schiedam SW-trainer Henk Salari toonde zich na afloop van de moeizaam gewonnen partij te gen Roodenburg een tevreden man. Door het puntverlies van de koplopers WSB en Blauw Zwart én door de 1-0 winst van de Schiedammers zelf tegen de Lei- denaren is voorlopig de felbegeer de koppositie in de tweede klasse C ingenomen. Voorwaar geen slechte prestatie van de promo vendus. Dat de overwinning veel hoger uit had moeten vallen, na men de roodgroenen op de koop toe. Want zo sprak Salari, „Over twee weken is iedereen dat weer vergeten en die drie punten zijn binnen" Na de eenvoudige overwinning van verleden week in en tegen Voorburg stapte het publiek met enige verwachtingen het kille Harga sportpark op. Die verwach tingen werden voor de rust zeker niet waargemaakt. De Schiedam mers speelden loom en creëerden nauwelijks enige kansen. In dat opzicht mocht het van geluk spre ken dat ook Roodenburg aanval lend niets te brengen had zodat het defensief zelden in de proble men kwam. De rust werd dan ook met een teleurstellende 0-0 ge haald. Salari moet tijdens de thee de juiste woorden gesproken heb ben want SW kwam na de onder breking veel ftitsender uit de startblokken. Met name linker middenvelder Niels Rooders deed zich in het eerste kwartier sterk gelden. Hij was het ook die öc eni ge goal van de middag inleidde. Op de eigen helft onderschepte hij de bal en zette in de snelle Meivin Tjin Tjoen Lim aan het werk. Lim haalde de achterlijn en zijn 'terugleggertje' was een sim pele prooi voor wie anders dan Ro bert van Gestel: 1-0. Wie dacht dat SW alle schroom van zich af had gespeeld, kwam van een koude kermis thuis. Het zwakke Roodenburg bleef met kunst en vliegwerk in de wed strijd. Ijin Tjoen Lim, Rooders, Molenaar en Valentijn hadden de kans om de wedstrijd definitief te beslissen maar kregen de bal niet achter Roodenburg-sluitpost Mar cel Vink. Moeilijke middag Twintig minuten voor het laatste fluitsignaal kregen de bezoekers, tegen alle verhoudingen in, een droomkans om op gelijke hoogte te komen. De razendsnelle Haydr Bayrak die rechtsback Dennis van Oers een moeilijke middag bezorgde, gaf de voorzet maar spits Ronald Mink schrok zo erg van de kans dat hij een zacht rol- lertje produceerde dat naast het doel van Ronald de Pee verdween. Met Bayrak is gelijk de beste spe ler van het veld genoemd. De pas 19-jarige aanvaller is een speler voor wie het publiek nog naar het voetbalveld wil komen. Helaas voor Roodenburg was hij het eni ge lichtpuntje zodat het gevaar re delijk bestreden kon worden door Richard Lodder die de rugdek king bij Van Oers ging verzorgen. Omdat de bevrijdende 2-0 maar niet wilde komen, gokte Salari met het inbrengen van drie verse aanvallers. Hajjajou, Snel en For tes waren alledrie dicht bij een treffer maar konden ook geen af stand nemen van Roodenburg. De bezoekers speelden toen zelfs al met tien man omdat rechtsback Peter van de Burg met een rode prent voor natrappen richting douches kon. In het kleedlokaal ging een zucht van verlichting toen de resultaten van de concur rentie bekend werden. En het sco ren Salari maakt zich wat dat be treft allerminst zorgen. „Natuur lijk moeten we met 5-0 winnen. Dat scoren komt echter heus wel. We hadden wat pech met de paal en lat, maar we weten waar we de ze week weer aan kunnen wer ken." SW-Roodenborg 1-0 (04)). 54. Robert van Gestel 1-0. Bijzonderheden: Scheidsrech ter Schreuder gaf geel aan Rob Pret, Peter Pret en rood aan Van de Burg (Rooden burg) en Remy Snel, Robert van Gestel en Niels Rooders. SW: De Pee. Van Oers. Lodder, Zoetmul der, Vlasveld, Nieuwdorp, Molenaar, Rood ers, Van Geste) (75. Hajjajou), Valenten (79. Snel), Tjin Tjoen Lam (82. Nüton Fortes). Roodenburg: Vink. Van de Burg, Peter Pret, Rob Pret, Van de Heuvel, Siera <85. Paardekoper), Laneel, Van de Faverd, Mink, Huis, Bayrak. Duco Heene man verde digt uit na mens VDL VFC's flank aanvaller Menno Groen heeft het na kijken. FOtO Peter Motken boer Apeldoorn De korfballers van KV Vlaardingen 2ijn afgelopen weekeinde niet aan spelen toegekomen. Het duel tegen Steeds Hooger werd afgelast omdat het veld wegens de regen onbespeelbaar zou zijn. 's Ochtends vroeg kwam het bericht uit Apeldoorn dat er op de gravelvelden niet mocht worden gekorf bald. Tot grote ergernis van Vlaardingen-voorzitter Rik Brouwer mocht de hoofdmacht, duidelijk in de 'winning mood' verkerend, de lange reis niet aan vaarden. „Speel je op niveau," aldus Brouwer, „maak je zoiets mee. Volgens mij kampte Steeds Hooger met blessures en hebben ze het daarom afgelast." Ook de korfbalploeg van het Schiedamse Harga kwam niet in actie. Aangezien de scheidsrechter niet kwam opdagen voor het uitduel tegen GKV keerde Harga onverrichterzake weer terug uit Den Haag. Spijkenlsse Zich mentaal voorbereidend op een zwaar duel met Hurricanes uit Spijkenisse stonden de basketballers van Green Eagles gistermiddag voor de gesloten deuren van sporthal Den Oert. Hur ricanes heeft zich onlangs teruggetrokken uit de tweede klasse rayon. Een leegloop lag aam die beslissing ten grondslag. Green Eagles wist van het hele verhaal nog niets af, „In elk geval is de eerste degradant bekend," bromde Karei Verwer, de coach van Green Eagles. Dordrecht Tegen het nog eveneens puntloze Blauw Wit wisten de korfballers van Spirit eindelijk van die 'hatelijke nul1 af te komen. Met gevarieerd spel en het goed benutten van de kansen kwam Spirit tot een verdiende 7-12 overwinning. Op de training was de afgelopen week door speler- coach Marco Zeebregts met een nieuwe vakindelimg geëxperimenteerd en deze verandering was in de zeer belangrijke wedstrijd tegen Blauw Wit doorge voerd. Het eerste aanvalsvak werd nu gevormd dobr Erwin van Heijzen, Marco Zeebregts, Bianca vah Oosten en Helma van der Burght, terwijl Dennis vat der Lubbe, Robert van der Burght, Jolanda van dér Velde en Nel Moerman (spelend voor de zieke Carirfa van Pelt) de eerste verdediging vormden. „De vakken draaiden beter," adus de opgeluchte Zeebregts, „er was meer vertrouwen en de kansen werden eindelijk benut Ik hoop, nu het vertrouwen bij de spelers aanwezig is, dat we op de goede weg doorgaan. In ieder geval staat Blauw Wit onder ons en zijn wij van die vreselijke nul af." Novilon/Unlimited(ni>-Jiiventus 78-63 (38-34). Juventus moet nog wennen aan het niveau van de promotiedivisie, getuige de trage start: nul punten uit drie wedstrijden. In Els bleek Unlimited lange tijd een gelijkwaardige tegen stander, maar in de tweede helft verzonk het spel van de Schiedamse debutant ande Anaal in rommelig, onsamen hangend basketbal. De thuisploeg pikte talloze keren de ...hal en ging er met de punten,van door. Een lichtpunt was het optreden van junior Dejah Barisic.' Juventus(v)-DAS 44-66(17-36). Met de reserves van DAS wist Juventus de afgelopen seizoenen wel raad, maar met het eerste (vorig seizoen nog in de eerste divisie) niet De Schiedamsen konden zaterdagavond in Sportzaal Oost niet ti ppen aan de agressivi teit van routiniers uit Delft en stonden ai voor rust op een onwaarschijnlijke achter stand: 13-34 in de zeventiende minuut Wendy Polder (va kantie) en Koelie van der Zouwen (knieblessure) ontbra ken bij de thuisploeg, In het strijdgewoel onder de bor den kwam Nancy Middeldorp tot 12 punten. Binnenland 2(vj-Green Eagles 56-40 (23-21). Direct na de pauze sloeg thuisploeg Binnenland Barendrecht een gat, dat in de zevende minuut negen punten bedroeg: 32-23, Na een goede eerste helft wist Green Eagles die kloof niet meer te overbruggen. Spelend coach Jenneke van Loon laakte het optreden van dubscheidsrechters van Binnen land. Met tevredenheid volgde ze het spel van forward Daniëlle Broekhuizen (16 punten) en de 17-jarige Miran da van Aalst, die goed verdedigde en een flink aantal re bounds pakte. Asvion(m)-Kieviten 1-1 (0-0). Ondanks de puntendeling stonden de gezichten bij Asvion niet all te vrolijk. „Het liep technisch en tactisch niet zoals het In de voorgaande wedstrijden ging," volgens strafcornerspecialist RGnald Jacobs. Uit een strafcomervariant scoorde Frenk Horten- sius de openingstreffer. Door onachtzaamheid in de de fensie wist Kieviten een remise te bereiken. Spijkenisse-Pollux(m) 3-2 (2-0). De aanvalsdriften van de Vlaardingers mondden uit in een tiental kansen. Spijke nisse echter, bleek het geluk in pacht te hebben. Het gok te op de counter en bleek daarbij succesvol. Mare Strik en Jom Kalder hielden hun team nog in de race, maar kon den geen zege forceren. Spirit(m)-Te Wcrve 2-4 (1-1). De Schiedammers keken snel tegen een achterstand aan, maar kwamen door de gelijkmaker van de teruggekeerde Peter van Beurden snel tot hun positieven. Het kwam zelfs op voorsprong na een score van Jeroen van Duikeren. Te Werve stuurde de Schiedammers echter alsnog met een kluitje in het riet Spirit(v)-Dordrecht 1-3 (0-2). Spint kreeg kansen genoeg om de rode lantaarn over te dragen aan de opponent, maar vond een sterke goalie op haar weg. In het tweede bedrijf verkleinde Carolyne Breugem de achterstand. In de laatste seconde benutte Dordrecht nog een strafbal. Cartouche-Evergreenfv) 2-6 (2-2). Het agressief starten de Cartouche dwong Evergreen tot tweemaal toe op de knieën. Toch trok Evergreen de wedstrijd naar zich toe er. moest Cartouche capituleren. Karen van Voorthuizen (3x), Laura Dossin en Brigitte Dossin waren de scherp rechters. Ommoord-Asvion(v) 0-2 (0-1). Alleen het eerste kwartier ondervond Asvion enige weerstand van Ommoord. Na de treffer van Mariska Schipper was de ban gebroken en was de zege zo goed als gegarandeerd. Na rust kabbelden de Schiedamsen naar een 2-0 zege na een score van Su zanne Wester. DVÖ-ODO 10-15 (5-8). Door een voor DVO verwarrende tactiek m het ene vak verdedigden de dames voor en de heren achter en in ander vak precies andersomver sloeg ODO de nog ongeslagen Bennekommers. De Maas- landse korfballers staan nu nog één punt achter op koplo per DVO. Olaf en Erik Passchier en Lennard van der Vaart scoorden ieder vier keer. Oranje Nassau-SEV 13-11 (5-3). Na een matig eerste part namen de gasten uit Leidschendam een voorsprong. In tegenstelling tot voorgaande seizoenen bij Oranje Nassau gaf deze tegenslag de Vlaardingers juist een op pepper. Met de wissels Monique de Bruin (voor Sandra Doomink) en René Kooiman (voor Martin de Krupjtrok Nassau, dat Henk Poot vijfmaal zag scoren, aan het lang ste eind CKC Maassluis-NIO 15-13 (7-7). Na de twee opeenvolgen de nederlagen had Maassluis-coach Frits Broers Chris van He?el en Leonor Moerman vervangen door Martijn van der Wees en Chantal Soekra, waardoor nu zes voor mali ge junioren in de basis staan. Een scherpe eindsprint in de gelijkopgaande partij leverde Maassluis de winst op. Sandra Lekluse en Menno van der Gaag schoten alle bei vier keer raak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5