15^ Oostwijk betrokken bij wijkplan 'Rouleren heeft voor chaos in bewonersondersteuning gezorgd' Ook door vooruitschuifpolitiek raakt de spaarpot steeds leger ^genda Brandersfeesten Heksenketel Reuderink Van Oort nieuwe theaterdirecteur Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 oktober 1996 Het kant-en-klare verhaal met het programma van de Brandersfees ten wordt door luie journalisten nooit uit de redactie-computer ge wist. Daarom kan ik nu het programma voor 1997 verklappen. Zater dag 20 september is er een gondelvaart. Verder staat de dwaze bran- dersdinsdag op het programma en het standwerkersconcours op vrij dag 26 september. De zondagsmarkt is het commerciële hoogtepunt van de Brandersfeesten. Hopenlijk met wat minder regen dan vorig jaar, zegt de organisator twee weken vantevoren m zijn aankondi ging. De Brandersfeesten. Pak het programma van 1992 en je hebt de blauwdruk voor het feest van 1997, Folders zijn al jaren overbodig. Nieuws brengen ze niet, slechts een herinnering aan het feit dat ker misklanten in de laatste week van september op weg van de botsau tootjes naar de schiettent als gratis attractie pogen de tram te ontwij ken. Is dit erg? De organisatoren wijzen op het succes van de huidige for mule. Er komen tienduizenden bezoekers op het feest Toch wordt in Schiedam inmiddels de vraag gesteld of de Brandersfeesten in hun huidige vorm moeten blijven bestaan. Zelfs middenstanders morren over hetbij uitstek commerciële evenement De oorzaak is dat Schiedam is veranderd. Er is veel gebouwd, waar door parkeerplaatsen schaars zijn geworden. Met name winkeliers op enige afstand van de parkeergarages van ABC en de Nieuwe Passage vinden het niet leuk dat hun klanten óók nog eens van die schaarse plekken, zijn geweerd. Zij dreigen hierdoor Uit de gunst te raken van de consument, die verwend ais hij is zijn auto zo dicht mogelijk bij zijn bestemming wil parkeren. Tegen die achtergrond vinden winkeliers het ineens niet meer leuk dat de binnenstad twee weekeinden nóg slechter bereikbaar is voor auto's. De nieuwkomers op het feest zijn kijkers, geen kopers. De hoop is slechts dat de Vlaardingers en Rotterdammers Schiedam zó gezellig vinden dat ze terugkomen. Veel vaste klanten blijven echter twee weekeinden, weg, omdat ze geen zin hebben om vanaf een met moeite gevonden parkeerplek in de Van Leeuwenhoeckstraat een kilometer naar de Hoogstraat te lo pen. Zeker niet sinds de geweldloze actiegroep Lucifer in Sehiedam- Oost dreigt de parkeerdruk te verminderen door een verlaging van de bandenspanning. r Eén weekeinde Brandersfeesten is voldoende, zeggen die midden standers. Ze hebben gelijk. Het programma heeft weliswaar méér te bieden dan het Haring Bierfeest, maar is toch te mager om de pre tentie 'tien dagen feest in Schiedam' waar te maken. Wat gebeurt er op de maandag, de dinsdag, de woensdag en de don derdag van de Brandersfeesten? Het idee isde activiteiten te concen treren in één weekeinde, eventueel voorafgegaan door een commer cieel voorafje op donderdag. Op de keper beschouwd draait het by de Brandersfeesten om drie za ken, de gondelvaart, de muzieknacht en de zondagsmarkt. Hou de gondelvaart op vrijdag, de muzieknacht op zaterdag en de zondags markt als vanouds op de dag des heren en je hebt één weekeinde dat Schiedam met drie toppers nog meer schenkt dan je denkt Het programma voor de Brandersfeesten 1997 wis ik by deze uit de computer. CAREL VAN DER VELDEN Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslreevan der Jagt, Mariëtte 01st hoorn, Jan Rozendaal, Caref van der Velden Sprookjes, mythen en sagen staan dit jaar centraal tijdens de kinderboekenweek van 2 tot en met 12 ok tober. Onder het motto 'Heksenketel' valt er in bi bliotheken en scholen in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis van alles te beleven. Op de openbare basisschool De Taaltuin in Schiedam buigen de groepen één tot en met acht zich over het thema sprookjes. Kinderen een kettingsprookje en sprookjeswerkstukken maken en is er een filmmid dag een voorleeswedstrijd en een sprookjesparcours ir gymzaal. Vrijdagmiddag 11 oktober om 15.15 uui wordt de kinderboekenweek afgesloten met een open huis voor alle ouders. In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt woensdag 2 oktober een sprookjesbal gehouden voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Daarvoor zijn kaarten te krij gen bij alle bibliotheekafdelingen, met uitzondering van het hoofdfiliaal. Tijdens het feest dat van 13.30 tot 16.30 uur wordt gehouden, speelt jeugdtheater Potdoosie de sprookjesvertelling 'Er was eens..,'. Ook kunnen de kinderen aan een van de aangeboden workshops deelnemen. De kinderverhalenschrijfster Hanna Kraan komt op zaterdag 5 oktober bij boekhandel Van Leeuwen aan de Broersvest voorlezen uit haar boeken over de boze heks, Kinderen die zich als heks verkleden krijgen een heksenkraslot. Leerlingen van de Prinses Christinaschool, de Mar tin Luther Kingsehool, De Dijck, De Groene Hoek en de Kardinaal Alfrinkschooi uit Maassluis hebben meegedaan aan een heksenproject. Daarin hebben zij verschillende figuren uit de boeken van 'De boze heks' van Hanna Kraan gemaakt. Het resultaat is tot 12 oktober te zien in de Maassluise jeugdbibliotheek. Op woensdagmiddag 2 oktober wordt er in de biblio theek in Maassluis een sprookjestnuseum ingericht. Kinderen van zes jaar en ouder kunnen vanaf 13,30 uur knutselen aan draken-mobiles Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 We hebben in Schiedam deluiste gemeenteraad sinds de oorlog, aldus Kor KegeL Is Maarten Reuderink nu een uitzondering of moet hij hethebben van goedkope oude wijn in nieuwe zakken zoals z'n voorstel voor een beheerplanin Groenoord-Midden? Isditeen serieus voorstel of alleengebakkeniuchtdie moet camoufleren dat ook hij te lui is voor actieve in houdelijke aanpak van dieproblemen? Ishetnietwat onevenwichtig van Reuderink dat hy enerzyds de d' Artagnan van de politiek speelt met slooprappor- ten, maar anderzijds bij de A 4-stemmïng twee keer te laf is: deeerste keer omdathij naar de wc vlucht zodra er gestemd moet worden over de A 4. De tweede keer omdat hij niet voldoende vent is om z'n mening, z'n voorstem dus, aan te houden. Ik vraag me af of het slooprapport van Reuderink net zo'n gedegen werkstuk is als z'n onderzoek naar Wijk krant Oost. In Oost vragen wij ons af hoe het raadslid begrotingen leest. Bij zijn onderzoek naar de wijk krant heeft hij in ieder geval grove fouten gemaakt. Hij is vergeten de begroting op onderdelen na te plui zen. Hij heeft zich beperkt tot het vlughineininterpre- teren van gegevens, waarbij 'wishful thinking' tot z'n conclusie Jeidde: het móet fout zitten met die krant, want daarmee kan-hij vervolgens in de commissiever gadering weer kritiek hebben op de bewonersvereni ging en opbouwwerker Frans Klijzen. In plaats van met degelijke onderzoeken houdt Reuderink zich ge woon bezig met pesterjjfjes. De vraag is de volgende: is Reuderink, kijkend naar z'n sioopgeilheid als het gaat om zaken als de Wijk krant, de kinderboerderij en de wijkbudgetten eigen lijk niet zelf de grootste sloper van Schiedam? Jgn Baars, lay-outmedewerker Oost Reporter Door Pieter Vermaas Schiedam Een verdere stoelen dans onder Schiedamse opbouw werkers is m elk geval tot de ge meenteraadsverkiezingen in 1998 niet meer aan de orde. Het be stuur van het Instituut Onder steuning Bewoners in Stadsver- meuwtngswyken (IOBS) heeft die toezegging gedaan tijdens een overleg met bewonersveremgin- gen. De belofte heeft de strijdende par tijen in het wijkwerk niet nader tot elkaar kunnen brengen. Het IOBS-bestuur is niet bereid de fel bekritiseerde roulatie tussen de opbouwwerkers van Oost/Cen trum (F. Klijzen) en de wijken Noord en West (H. van der Vel den) ongedaan te maken. De be wonersverenigingen willen of he lemaal van rouleren af {Zuid), of de reeds doorgevoerde roulatie te- rugdraaien (Oost en West). „Over die roulatie was donderdag geen enkele discussie meer moge lijk," zegt een teleurgestelde M. Monté van Schiedam-Oost. „Het IOBS erkent dat de doorgevoerde roulatie in de praktijk is tegenge vallen. Een handreiking van ons om niet te rouleren, maar om wel op projectbasis af en toe opbouw werkers uit te lenen, werd ook niet aangenomen." Uit protest stapte de delegatie van Oost hal verwege de vergadering op. „Ik was daar beduusd van," zegt IOBS-bestuurslid M. R. Reude rink over het afhaken van Oost. „Ik kan daar niets mee. Dat is toch absurd? We hebben, voort bordurend op het advies van wet houder Reijnhout echt onze stin kende best gedaan. Andere bewo- nersverenigingen hadden welis waar ook kritiek, maar gingen tenminste een professionele dis cussie aan Begrip De wijken West en Zuid zeggen niettemin begrio te tonen voor het opstappen van Oost. J. de Kievith. bestuurslid v&i Schiedam-West „Het rouleren heeft voor chaos in de bewonersondersteuning ge zorgd. Het gaat dan om het over dragen en oppakken van taken. Een opbouwwerker is een stuwen de kracht in een wijk en laat zijn stempel na. Een nieuwe opbouw werker moet dan op zijn minst eenzelfde type zijn. Klijzen past niet zo in onze wijk, dat vindt hy zelf ook." De Kievith vindt dat de wisseling van de wacht moet worden terug gedraaid. „Zoals het nu gaat kan het met, want er is een slechte si tuatie ontstaan. Het IOBS-be stuur moet die oplossen' het is hun verantwoording Blijft het standpunt van de bewo nersorganisaties onwrikbaar, het IOBS-bestuur geeft inmiddels wat speelruimte voor nader over leg. Reuderink: „Wij blijven van mening dat roulatie van opbouw werkers verstandig is en ook dat we daartoe bevoegd zijn. Maar als een standpunt het einde var. de bewonersondersteuning bete kent, moetje er niet ten koste van alles aan vast bly ven houden. An ders gooi je het kind met het bad water weg, of knjg je de situatie 'operatie geslaagd, patient overle den'. Daarom hebben we nu een stap terug gezet. We willen eerst in een open dialoog communice ren." Het IOBS-bestuur belegt binnen drie weken een nieuwe bijeen komst met bewonersverenigin gen. Er wordt bij die gelegenheid een visie over de toekomstige rou latie op tafel gelegd. Over de in middels doorgevoerde uitruil van opbouwwerkers is volgens het IOBS-bestuur echter geen discus sie meer mogelijk. Het volgende overleg tussen IOBS-bestuur en bewonersverenigingen kent voor het eerst een openbaar karakter. Vlaardingen Het kopje koffie, aangeboden door de gemeente Vlaardingen, lieten de meeste be woners van de Oostwijk gister avond in eerste instantie aan zich voorbijgaan. Direct nadat ze de Harmonie binnenkwamen storm den ze op de presentatieborden af. Op de borden waren de voorlopige resultaten te zien, die uiteindelijk moeten leiden naar een wijkplan, een structuurplan waar de wijk de komende twintig jaar mee vooruit kan. De sterke en zwakke punten waren voor de bewoners stapsge wijs op een rijtje gezet. Misten de bewoners nog een punt of moest er meer aandacht worden besteed aan een probleem, dan konden ze dat met een viltstift op de borden schrijven. Al enkele maanden zijn bewoners van de Oostwijk, ambtenaren, het Bureau Welzijnsprojeeten en het Rotterdamse adviesbureau Inicio, samen verenigd m een werk groep, bezig met het maken van het wijkplan. De Oostwijk is als pilot-project aangewezen. Als de aanpak in die wijk succesvol is, worden ook de andere wijken in Vlaardingen onder de loep geno men. Het plan moet in november in de finitieve vorm op tafel liggen, maar gisteren werd eerst nog ad vies gevraagd aan de bewoners. Alle Oostwijkers waren hiervoor persoonlijk uitgenodigd en een groot gedeelte liet zich de kans om mee te praten niet ontgaan. De discussies rondom de presen tatieborden spitsten zich vooral toe op drie onderwerpen: honden poep, parkeeroverlast en een te kort aan veilige speelruimtes voor kinderen. En die drie probleem punten komen ook terug in de be vindingen van de werkgroep. De Oostwijk is volgens de werk groep een levendige, gezellige wijk met een goede naam. In de wijk wonen veel (jonge) mensen met een eigen huis, is de sociale controle groot en iedereen kent elkaar nog. Tóch loeren ook in de ze Vlaardingse wijk gevaren om De Oostwijk vanuit de lucht met net boven het middelpunt het Verploegh Chasséplein, links bovenin nog een puntje van het Hof en helemaal rechts Is nog net de Spoorsingel te zien. Luetitfotc, S sel Dijkstra de hoek. Want naast het parkeer probleem en de overlast door hon denpoep, is er veel leegstand door bedrijven die de wijk hebben ver laten. „Het is bijvoorbeeld moei lijk om een geschikt bedrijf te vin den dat echt in zo'n wijk past," zegt projectleider H. Kampman van rnicio. Ook de aanleg van de TramPius kan een bedreiging vormen. De gemeente Vlaardingen is overi gens geen voorstander van deze tramlijn. Daarnaast moet er in Oostwijk worden gewaakt voor een te hoge verdichting binnen de wijk. De bouw van te veel nieuwe woningen kan tot gevolg hebben dat het nu sterk aanwezige buurt- gevoel verdwynt en dat daardoor verpauperingeen kans krijgt. Om dat laatste voor te zijn zouden de bewoners/eigenaren nu al sterker betrokken moeten worden bij het onderhoud. Kansen zijn er genoeg voor de Oostwijk, zo blijkt uit de voorlopi ge resultaten. Met het verbeteren van de verkeersstructuur, het uit voeren van een wijkbeheerplan en een goede ontwikkeling van de nieuwbouw staat de wijk er de ko mende twintig jaar goed voor, zo luidt de voorlopige conclusie. Of de werkgroep het by het rechte eind heeft over de Oostwijk, kon gisteravond worden gemeten. Als laatste onderdeel van hetwijkon- derzoek werd de hulp van de be woners ingeroepen. „Stel dat we dingen zijn vergeten, dan komen die hier wel uit. Alleen al aan de hoge opkomst zie je dat de betrok kenheid van de bewoners by hun wijk erg groot is," zegt Kampman. De resultaten van de gisteren ge houden enquête worden meege nomen in het uiteindelijke plan. Wethouder Roijers: 'Het rijk is onze meest onbetrouwbare part ner.' Archieffoto Rotterdams Dagblad De inwoners en bedrijven zullen volgend jaar braaf opnieuw acht procent meer ozb betalen. De be zuinigingen op het gemeentelijk apparaat liggen volgens Roijers aardig op koers. Maar als je op koers ligt, dan ben je er nog niet. Dan is er nog de derde poot onder het plan de financiën van Vlaar- dingen in 1998 weer gezond te hebben: het bezuinigen op de in stellingen en verenigingen voor een totaalbedrag van 2,6 miljoen. Roijers vertelde gisterochtend dat het overleg met de instellingen en verenigingen die dat geld moeten ophoesten goed verloopt. Hij hoopt alles in het voorjaar van 1997 rond te hebben. Op dat mo ment moet exact bekend zijn. wel ke instelling en vereniging hoe veel minder krijgen. Het is dan inmiddels één jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen. Met andere woerden: het wordt steeds moeilijker voor Roijers om die 2,6 miljoen ongeschonden bin nen te halen. De coalitiepartners WD, PvdA, CDA en D66 zullen zich langzamerhand willen gaan profileren, tenzij ze als een fusie partij aan de gemeenteraadsver kiezingen van 1998 deelnemen. Achter de gesloten deuren van het coalitie-overleg wordt de stem ming steeds grimmiger, liet een raadslid van één van de college partijen zich onlangs ontvallen. Vlaardingse politici korten niet graag op hun achterban, die deels in het bedreigde verenigingsle ven is verenigd. Het moet raar lo pen wil die weerzin uitgerekend m verkiezingstijd verdwijnen. Behalve naar het rijk, moet Roij ers dus ook naar de vooruitschuif politiek die hy met de gemeente raad is overeengekomen wijzen als hij schuldigen zoekt voor de belabberde financiële situatie van de gemeente. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Een gemeente mag geen verlies lijden. De baten moe ten in de begroting voor het ko mende jaar derhalve tenminste de kosten compenseren, zo eisen de controleurs van de provincie. Toen de Vlaardingse ambtenaren deze zomer hun eerste berekenin gen voor de begroting van 1997 bij wethouder H. C. J. Roijers (finan ciën) op het bureau legden, was er een probleem. Er was een tekort van anderhalf miljoen; 1.567.000,00 gulden om precies te zijn. In mei nog leek Vlaardingen zijn financiële zaakjes - ten koste van bezuinigingen en tariefsverho gingen- redelijk op orde te heb ben, maar een brief van de minis ter van Binnenlandse Zaken gooi de in juni roet in het eten. Vlaar dingen moest rekening houden met 2,2 miljoen gulden minder uit het Gemeentefonds, de grootste inkomstenbron van de gemeente. Door wat gegoochel met het uit stel van onderhoud aan groen en het ophogen van straten én het verrekenen van een enkele mee valler, wisten de ambtenaren het begrote tekort voor volgend jaar terug te brengen tot anderhalf miljoen. En toen was de keuze aan Roijers en zijn collega's in het col lege: verder snijden in de uitga ven, de onroerende-zaakbelasting nog een paar punten extra om hoog, of een greepin de spaarpot? Dat laatste deed de gemeenteraad in 1995 ook al. Toen ging het om 6,3 miljoen om de noodzakelijke bezuinigingen en kortingen op de instellingen niet meteen, maar per 1998 in te kunnen laten gaan. Zo was er wat meer tijd om de ver velende boodschap te brengen. Destijds werd die 6,3 miljoen ge leend uit eigen zak; in 2004 is het, geld teruggestort in het reserve fonds. Deze keer is er echter niet voor een lening gekozen, maar wordt de anderhalf miljoen gewoon op gemaakt. De keuze om pot te ver teren is ingegeven door het tijde lijke karakter van de tegenvaller. Voor de jaren na 1S97 is de begro ting weer sluitend. Een extra aanslag op de subsidies zou mogelijk de doodsteek zyn geweest voor een aantal instellin gen. En dat vinden burgemeester en wethouders niet te verteren, omdat een jaar later er weer wel (genoeg) geld zou zijn. Extra ta riefsverhogingen wil het college ook niet doorvoeren. De eerder vastgestelde verhoging van (op nieuw) acht procent ozb-verho- ging wordt als 'fors genoeg' ge kwalificeerd. Samen met de ande re gemeentelijke tariefsverhogin gen is een 'Vlaardingse huiseige naar volgend jaar zo'n veertien procent duurder uit. Iets bijzonders Op zich lijkt de keuze om de reser ves aan te spreken te billijken. Sparen doe je tenslotte om twee redenen: om iets bijzonders te ko pen, of om financieel moeilijke perioden door te komen. Die laat ste reden halen b en w nu van stal. Er is echter een aantal problemen. De eerste is dat de reserves van Vlaardingen aardig beginnen te slinken. Een jaar of drie, vier gele den zat er nog tien miljoen in de spaarpot, maar begin vorig jaar was dat nog maar krap de helft. Dat had te maken met het feit dat de gemeenteraad de overschrij dingen op de begrotingen van 1993 en 1994 uit de reserves haai de. Destijds vond men het te pijn lijk om het beleid aan te passen. Als de gemeenteraad instemt met de begroting -en daar twijfelt niemand aan- blijft er 3,5 mil joen gulden op de spaarrekening over. De tweede -daarop voortbordu rende - bijkomstigheid is dat Vlaardingen tot nu toe de ene te genvaller nog niet heeft verwerkt, of de volgende wordt al weer aan gekondigd Kreeg Roijers vlak voor de zomer te horen dat Vlaar dingen 2,2 miljoen gulden minder uit het Gemeentefonds krijgt, vo rige week kwam er een brief van de minister dat er dit jaar nogeens een miljoen gulden wordt gekort. En dat terwijl de wethouder van financien op Prinsjesdag nog even dacht dat zijn boze brief aan Dijkstal (Binnenlandse Zaken) wortel had geschoten. Hy ging be gin augustus op de bus. Roijers pleitte voor terugdraaien of op z'n minst uitstel van de korting (die van 2,2 miljoen) op het Gemeente fonds. Het kabinet vertelde m de Miljoe nennota dat lastenverlichting van het njk weinig zin heeft als de kosten ervan bij de gemeenten worden neergelegd. Een goed be richt, dacht Royers. „Maar als je dan een week later een brief krijgt van Binnenlandse Zaken waarin staat dat er dit jaar een miljoen extra minder komt, dan kan ik met anders vaststellen dat het rijk onze meest onbetrouwbare part- Waar dat miljoen vandaan moet komen weet Royers nog niet. Hij wacht eerst de onderhandelingen van de VNG (Vereniging van Ne derlandse Gemeenten) met Dijk stal af: misschien dat het dan wat minder wordt of de tegenvaller over meerdere jaren kan worden uitgestreken. In elk geval geeft het aan dat met nog een paar van zulke tegenval lers - En wie durft te zeggen dat die niet zullen komen?- het spaarpotje van Vlaardingen snel leeg raakt. Dan is er nog de (oude) bezui- ningsronde van achttien miljoen. Dinsdag 1 oktober ROTTERDAM Theater Zuidpolein Gr.z. Sandra Reemer, 20.15u. Zaal De Unie. De stad zonder eigenschappen show, 20.30uDizzy. Theo HoogstinsQum- tet, 22u. Parkzicht. Talkshow'Deel- der van A tot Z', 19-22.30 en 21- 22.30u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. Rotterdams Studenten Gezelschap. Filmfestival RSG, 20, 22en00.00u. Woensdag 2 oktober SCHIEDAM De Blauwe Brug. Sprookjesbal, 13.30-16.30u. MAASSLUIS Jeugdbibliotheek. Sprookjesmu seum, 13.30u en voorlezen sprook jes, lë.OOu. HOEKVAN HOLLAND VW. Natuur toertocht, 13.00- 17.00U. ROTTERDAM De Doelen Gr.z.RotterdamsPbilhar- momschOrkest, 20.15u. Hal Gr.z. Zi geunerorkest Youchka, 12.45u. Luxor Theater. Carlie, de musical, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Coriolanus, 20.15u. Kl.z. De Jantjes, 2Q.30u. Theater Zuid plein Gr.z.- Budapester Klezmer Band, 20.15u. Theater 't Kapelle tje. Tussen de Muzen, 14.30u. Zaal De Unie. NCRV Volgspot üve, 2Q.30u. Plan C. Jazzpolrtie, 22u. The Act Jamsessie, 21u. Amphi theater Plaswijckpark. Het gesto len Indiaantje, lSu. Dodorama. Dirk Bruinsma Pad Conca, 20.30u. St.Droomtheater. Ridders, 15u, RO Theater. Bedrog, 20.15u. Rot terdams Studenten Gezelschap. Filmfestival RSG, 16,19.30 en 22u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. I.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Ju- de' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 3: 'Stealing Beauty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: Twister' (12) dag 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: Two Much' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.'Cinerama 3: 'Eraser' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Mission: impos sible' (12) dag 6.45-9.30, do.vr.ma.dj. ook 1.15-4. Cinerama 5: 'Pnmal Fear" (16) dag 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ookl.15-4. Corso: The Quest'(16) dag 1,15-4-6.45-9.30. Imax Theater 'Special Effects* (al) dag.(beh.ma.) 2-4-5.30-9, vr.ook II, za.ook 12. 'Survival Island' (al) dag.(beh.ma.)3,za.zo.ookl. '2-in-i show" (al) do.vr.tii.wo. 12. Twister' (12) dag.(beh.ma.) 6.45-10, zo,ook 10.45. Venster li Trainspotting' (16) dag. 8-10, ma. alleen 8, do- .vr.zo.wo. ook 2.30. Sneak Preview ma.10. Venster 2: 'Qrfeu Negro' (16) ma.di.wo, 7.30, do- ,vr.zo.wo.ook2,30. 'Dream Window* di.vr.za.7.30. 'Himiko' do.ma.10. 'Gonza, a spearman' vr.zo.10. The Pitfall' za.10, zo.7.30. 'Banished' di.lO. 'Sharaku'wo,10. Venster 3: 'Brothers McMulIen' (al) dag. 7.30. 'Breaking the waves' (16) dag 9.30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Une été a la Goulette' (al) do.vr.zo.wo. 2.30. 'Palookaville' (16) dag. 8-10. Lumière lr 'Crying Freeman" (16) dag1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Stnptease' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Atime to kilt' (16) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di. ook 2. Lumière 4: 'Multiplicity' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ookl.15-4. Pathé 1: Twister' (12) dag. 11.30- 2.05-4.40-7.15-9.50. Pathé 2: 'Eraser' (16) dag.4.40-7.10-9.40, do.vr.ma.di.ookll.40-2,10, Pathé 3: The Rock' (16) dag. 3.30-6.25- 9.20, do.vr.ma.di.ook 12.35. Pathé 4: 'Phenomenon' (a!) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Pathé 5: 'A time to tall' (16) dag. 11.55-3-6.05-9.10. Pa- thé 6: The crossing guard' (16) dag, 11.05-1.40-4.15-6.50-9.25 Pa thé 7: 'Mission: Impossible' (12) aag. 11.15-1.50-4.25-7-9.35. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Ciying Freeman' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Stnptease' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Eraser' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: The Quest' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 4: 'Ba be* (N)za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Ripper'za.zo.wo, 1.15-4. Lumiè re 3: 'It takes two'za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za .zo.wo. 1.15-4, Pathé: Toy Story' (N) za.zo.wo. 11.20-1.25. 'A Goofy Movie' 'N) za.zo.wo. 12.40-2.40, Schiedam De stichting Schiedamse Theaters heeft een nieuwe directeur. P. van Oort (42) is vanaf vandaag, 1 oktober, in dienst. Van Oort heeft al vele ja ren ervaring in verschillende theaters. Hij was tot voor kort in terim-directeur van theater De Uitstek in Zwyndrecht en daar voor was hij directeur van de nieuwe Rijswijkse Schouwburg. In Schiedam krijgt Van Oort de leiding over het theater De Teer- stoof.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3