D66 zonder bestuur Hond gered bij fikse brand Rotterdams Dagblad Molenaar stapt uit de fractie Maassluise Promotieprijs voor Leen Stigter Snoopv, Brammie en Tok Tok leukste huisdieren Gemeentebelangenheeft zorgen over Broersvëld Raad benoemt nieuwe directeur Stadsbeheer Afsluitingen tijdens Furiade Familietwist Félle kritiek leden jaagt leiding weg Fractie trekt geen consequenties Dodelijk ongeluk Wildemansrit Vandalen Met drank achter stuur 'vbörkahtoóïr verpakking- en decoratiemateriaal Tel.: (0186) mm Waterweg Donderdag 3 oktober 1996 Door Jan Rozendaal Vlaardingen D66 in Vlaar- dingen zit zonder bestuur. Alle vijf de leden zijn afgetre den. Aanleiding daarvoor is de kritiek vanuit de leden vergadering op het functio neren van bestuur en de frac tie. in de gemeenteraad. De Vlaardingse D66-top wordt verweten slecht te communi ceren en voor 'een onduide lijk beeld naar buiten' te zorgen. Hoewel er binnen D66 ook veel kritiek is op de gemeenteraadsfractie, trekt die geen consequenties. De kiem van het conflict werd al voor de vakantie gelegd. Een aan tal dissidenten koos de frontale aanval door hun gal over fractie en afdelingsbestuur te spuwen. Ze stelden de top onder meer ver antwoordelijk voor de slechte re sultaten bij de vorige gemeente raadsverkiezingen, waarbij D66 in Vlaardingen tegen de landelij ke trend in één zetel moest inleve- 'ren. iHet 'regentesk gedrag' van be stuur en fractie zou er verder de oorzaak van zijn dat het ledenaan tal in nauwelijks twee jaar tijd -•met eenderde is teruggelopen van 64 naar 42. Het conflict'was reden voor het landelijk hoofdbestuur om in te grijpen door een al beleg de afdelingsvergadering begin ju li te verbieden. In de zomermaanden heeft een aantal leden 'met een communi catie-achtergrond' een nota opge steld ('Startpunt'), waarin alle pro blemen aan de orde zijn gesteld. „Het bestuur trok zich die conclu sies aan en heeft besloten op te stappen," aldus C. Kuypers. Zij is voorzitter van het regiobestuur D66 Zuid-Holland, dat de taken van het afdelingsbestuur heeft overgenomen. Mijdende trein Voor 5 november is een nieuwe le denvergadering uitgeschreven waar een nieuw bestuur moet worden gekozen. Er is haast gebo den, bevestigt Knijpers, want over anderhalf jaar worden nieuwe raadsverkiezingen gehouden. Rond de jaarwisseling beginnen de eerste gesprekken over de sa menstelling van de kieslijst voor de nieuwe fractie, „Het nieuwe Maassluis In verband met het grote aantal bezoekers tijdens de .Furiade in Maassluis komend weekeinde worden er vandaag, morgen en zaterdag verschillende verkeersmaatregelen in de ge meentegenomen. Zo is de Burgemeester de Jongh- kade .vanaf vandaag afgesloten tussen de Burgemeester van der Lelykade en de Deltaweg. Deze afsluiting duurt tot'zater dagavond zeven uur. De Joubert- straat is wel toegankelijk. De Keucheniusstraat is vanaf morgenmiddag drie uur tot zater dagavond zeven uur afgesloten. Vanaf morgenavond zes uur tot zaterdagavond zeven uur zijn af gesloten de Haven en de Covert van Wijnkade, tussen de Marnix- kade en de Industrieweg, de Zuid- dijk, tussen de Haven en de Fena- coliu'sïaan, de Noordelijk, tussen de Hoogstraat en het pand met nummer 57, de Goudsteen, de Noordvliet nz, de Noordvüet zz, tussen de Markt/Goudsteen en de P.C. Hooftlaan, dr. Kuyperkade, Züidvliet, tussen de Markt-en de P. C. Hooftlaan, de Anne deVries- ,straat, tussen de Züidvliet en de $rtgang van het parkeerterrein aan de Sluispolderkade, de Jok- 3még en de Boogerstraat. Bewoners van het Furiade-par- 'cburs worden verzocht hun auto lijdigelders te parkeren. Jrtaasstuis De politie van Maas sluis heeft gistermiddag bemid deld in een familieprobleem. Een •25-jarige man uitMaassIuishadin ^winkelcentrum Koningshoek de tas uit de handen van zijn rus ge trokken en was daarmee wegge rend. De politie kon de man aan houden op het Lepelaarsplant soen, Het geschil is op het bureau in de minne geschikt. bestuur springt wat dat betreft op een rijdende trein en moet dan meteen machinist zijn." Een aantal bestuurskandidaten, dat de komende weken worden gepolst, zou weieens kunnen ko men uit de groep van dissidenten. Volgens hun woordvoerder J.T. Knieriem ('Ik vind mezelf daar niet geschikt voor') hebben en kele 'opstandelingen' interesse getoond voor een be stuursfunctie. Knieriem zegt 'héél tevreden' te zijn over de manier waarop deze week over de problemen is gespro ken. „We hebben op een volwassen ma nier met elkaar over de uitkom sten van het rapport gesproken. Alle betrokkenen hebben zich in grote lijnen achter de hoofdpun ten gesteld." Voor de zomer was er van een dis cussie tussen beide kampen geen sprake. De dissidenten werden zelfs een keer door wethouder T. W. van der Steen gedreigd met een proces wegens smaad, wat de sfeer van toen aardig weergeeft. Het ging daarbij om een gift van 2500 gulden van een anonieme ondernemer aan de verkiezings- kas. Van der Steen zei gisteren dat hij tevreden was over de discussie. „Een prima avond," aldus de wet houder. Al wil hij wel kwijt dat vier van de vijf bestuursleden zich toch al niet meer verkiesbaar hadden gesteld. Fractievoorzitter W. van Rijn vindt het desalniettemin 'een goed gebaar" van het bestuur dat ze aftrad. „Er waren al nieuwe be stuurskandidaten, maar door het gezamenlijk aftreden wordt nu ie dereen (dus ook de dissidenten, red.) een kans geboden zich be schikbaar te stellen voor een nieuw bestuur. Dat is goed voor de toekomst, waarin de critici bin nen D66 ook hun ge luid kunnen laten horen," aldus Van Ryn, die zegt blij te zijn dat de scher mutselingen binnen zijn partij nu achter de rug lijken. Van der Steen voegt er nog aan toe dat de fractie de conclusies van het rapport dat de fractie beter moet communiceren en heldere standpunten dient in te nemen, zich heeft aangetrok ken. Vlaardingen—D66'er R. A Molenaar geeft zijn zetel in de gemeenteraad op. Hij kan het raadslidmaat schap niet langer combineren met de baan die hij sinds enkele maanden bij het ministerie van Justi tie .heeft. Hi)" volgt ook een doctoraalstudie be stuurskunde. De financieel specialist van de Vlaar dingse democraten neemt na de begrotingsbehan deling volgende maand afscheid. Molenaar, met het lidnummer 4068 (Dat is dus van heel in het begin van de party'), kwam in maart 1979 voor het eerst in de gemeenteraad van Vlaar dingen. Na twee perioden stapte hij er op eigen ver zoek in 1986 uit In 1990 kwam hij terug in de raad. Bij de vorige verkiezingen in 1994 schopte Mole-, naar het tot lij sttrekker. Maar na een tumultueus avondje in hotel Campani le moest hij T. W. van der Steen de wethouderszetel gunnen die D66 mocht innemen. Ook het fractie voorzitterschap ging aan hem voorbij. Dat leverde alles bij elkaar de nodige frustraties op bij Mole naar, die wel vijf van de negen raadscommissies voor zijn partij moest volgen. Daarnaast werd hij ook afgevaardigd naar de regioraad. „Met een drukke baan die niet na vijf uur ophoudt en die studie is het gewoon allemaal te veel. Ik moet keuzes maken en hou daarom nu de politiek voor gezien. Ik vind dat ik met bijna vier perioden mijn plicht wel heb gedaan," aldus Molenaar. Het laatste half jaar moest hij al veel vergaderingen afzeggen. Molenaar blijft 'zeker wel' lid van D66. De zetel van Molenaar wordt per december ingeno men door H. de Wit. De Wit is een oud-ambtenaar van de gemeente Vlaardingen, die jaren geleden als is overgestapt naar Rotterdam waar hij inmiddels ptaatsvervangend-ombudsraan is. Eén van de flatwoningen aan de Ge- nestestraatln Maassluis brandde gis termiddag volledig uit. Er vielen geen gewonden. Foto Roel Dijkstra - Een korte uitslaande brand heeft gistermiddag in een Hat aan de Genestetstraat in Maassluis voor flink wat opschud ding gezorgd. De brand onstond in een flatwoning op de tweede verdieping. De brandweer was snel ter plaatse en kreeg te horen dat zich nog een kind in het pand bevond. Bij een zoekactie in de woning werd een hond gered. La ter bleek dat het kind boodschap pen aan het doen was. De brand ontstond rond drie uur. Eén van de bewoners had het pand verlaten en was vermoede lijk vergeten haar sigaret uit te maken. Deze brandende sigaret heeft er waarschijnlijk voor ge zorgd dat het één en ander in de woning vlam vatte. De Maassluise brandweer; rukte direct versterking aan toen er een- kind werd vermist. Kort daarop trok de bevelhebber dit weer in toen bleek dat het kind door zijn moeder naar de fietsenmaker was gestuurd. De aangetroffen hond werd in veiligheid gebracht. De woning brandde wel volledig uit. Hét boven de brandhaard go-) legen huis liep rook- en roetscha- de op. De bewoner kon gistermid dag wel weer zijn huis in. Er wordt voorlopig andere woon ruimte gezocht voor de bewoners van de door brand getroffen wo ning en hun onderburen. Volgens de brandweerwoordvoerder moe ten hun woningen eerst worden" opgeknapt. Maassluis Dein Maassluis zeer bekende Leen Stigter sr. heeft gistermiddag op het stadhuis.in zijn woonplaats de Maassluise Promotieprijs ontvangen. Stigter kreeg de onderscheiding uit han den van burgemeester Ster- kenburg-Versluis omdat hy zich al jarenlang verdienstelijk heeft gemaakt voor. de. stad."Stigter "is", o nder meer één van de grote ani mators achter de historische.ver eniging: "v 7' In de catagorie bedrijven heeft Scheepsagentuur Dirkzwager de prys in de wacht gesleept en drumfanfare Het Wapen van Maassluis kreeg de onderschei ding als organisatie. ;De Maassluise promotieprijs is een door de Stichting Maassluis Maritiem beschikbaar gestelde prijs. De stichting zelf promoot de stad door elk jaar de Furiade te or ganiseren. De promotieprijs is dit jaar voor het eerst uitgereikt Het is de be doeling de onderscheiding .elk jaar uit te reiken aan een persoon, groep, bedrijf of vereniging die de stad door een bepaalde dienstver lening, productiebekendheid of (sportprestatie of iets dergelijks promoot. DlerenartsassistenteAnjayanHuutinspecteertbouvierAnoushkaterwijlSaskiamethaarkonijnopdearmenNatashainetBramme- tje belangstellend toekijken Foto Roei i VlaardingenVorig jaar liep het slecht af met het tot leukste huisdier van Vlaardingen geko zen knaagdiertje van Saskia Bossink (10). Haar Chinchilla-raakte diezelfde dag door een ongelukje in de keuken zwaar gewond en overleed later tot groot verdriet van Saskia en haar moeder. De dierenkliniek die het Zuid-Afrikaanse beestje had gekeurd, vond dit zo sneu dat ze Saskia een dag later verraste met een nieuwe Chinchilla. Dit diertje liet Saskia gisteren lie ver thuis. Haar hangoorkonijn Stampertje daarentegen- mocht wel grondig worden on derzocht door dierenartsassistente Anja van Huut van Dierenkliniek Biüiton. De keuring gebeurde in een speciaal daarvoor ingerichte dierenhoek in het Albert Heijnfiliaai aan de Dr. Wiardi Beckmansingel in Vlaardingen. Ruim dertig huisdieren kwamen op de tafel te recht waar ze door de keurmeester in snel tem po werden gecontroleerd op hun vacht, ogen en gebit. Medewerkers van Kids for Animals noteerden de bevindingen van de dieren- artsassistente op een wedstrijdformulier. Ook maakten zij promotie voor hun organisatie en deelden ze cadeautjes uit. De kinderen kregen een tas vol reclamemate riaal, een knabbelkoek en een eendje van bad- schuim. De huisdieren werden getracteerd op speciale koekjes en snoepjes. Niet alleen kat ten, honden en konijnen passeerden de revue, ook kippen, ratten en hamsters behoren tot de favoriete huisdieren van de Vlaardingse jeugd. Vlak voor de prijsuitreiking liep het plotseling storm in de dierenhoek. Natasha (6) verscheen met haar mooi gespierde kater Brammetje van vijfjaar oud. Hij zat nog naar net in zijn kooitje als een Vlaardingse met haar bouvier Anoush- ka van elf maanden oud binnenstormde. Het vrolijke beest heeft een keurig gebit, oordeel de de keurmeester. Hoewel het lievelingsdier van Saskia hoge ogen scoorde, viel ze deze keer niet in de prij zen. Die eer ging naar de viervoeter Jerry, de poes Snoopy, het konijn Brammie en de kip Tok Tok. Schtedam Het gaaf niet-goed meth etBroersveld. Veel winkel- pandjes staan er verpauperd by 'en de winkeliers klagen bverde slechte bereikbaarheid: De fraty tie Gemeentebelangen/Solidair °93 trekt zich de problemen aan. In raadsvragen sporen, zij het college van b en w aas in actie te komen. JQé party.vindt'dat een grootscheepse opknapbeurt, op zijn plaats ül In de directe omgeving yaii Het tBroersveld "werd -verleden jaar winkelcentrum De Nieuwe Pas- sage geopend. Een positieve uit straling op,het Broersveld heeft L deze impuls voor de binnenstad 'fech'ferf:n^'mèf:gèÉ!ia^|^r^7' Téert raadsHd Ai van Loénen. Dé l middenstand leidt er een zielto gend bestaan. Volgens Van boe nen moet Schiedam te rade gaan bij buurgemeente Rotterdam Tiaar werd na de'opening van de Beurstraveise direct de. gehele omgeving op de schop genomen; De kaalslag op.hét' Hémaplein - heeft voïgens. Van',. Looien'ëen 'negatieve uitstraling op net Broersveld en de verdere omge- ving. Het raadslid vraagt het col-, legewanneer ernieuwboUwacti-- viteiten tóp" 'het "Hemapleitbte verwachten zyn. Verder höudt hij een pleidooi voor een inte- grale aanpak, waarbö ookin het-,; Broersveld de bestrating, de ver- lichting, het sfraatmèubilair en 'de gevels worden opgeknapt Van-Boenen vraagt het college voorts de parkeermogelijkhe- dert voor bezoekers, van het- Broersveld'te verbeteren.-Ver7 spooid meer oog te hebben voor de brancheverdeimg up de cen- trummarkt, die vrijdags o^derV meer op het Broersveld'%ofdt/ 'gehouden r Zo verbaast het Gemeentebelan- gén/Solidair '93 hógeüjk.daf de* marktmeester elke week' uiige rekend een inarJcikraam n 7 brood en banket vóbr de deur van een bróód-en banketbakker in het Broersveld plaatst "Het kost de middenstander in het I Broersveld handenvol geld, heeft Van Loenen van de hak-' ker-in-kwestie begrepeh. Vlaardingen De gemeenteraad van Vlaardingen heeft gister avond mevrouw A. C. Spindler be noemd tot directeur Stadsbeheer. Deze nieuwe gemeentelijke dienst ontstaat per 1 januari 1997 door een fusie van de diensten. Stadswerk en Milieu. Spindler wordt, verantwoordelijk voor het bouwen in Vlaardingen en het 'onderhoud' van de stad (wonin gen, wegen, water en het groen). Alleen, de fractie, van W2000 en één lid van de SGP/RPF/GPV- combinatie stemden tegen de be noeming. Daarmee maakten zij hun bezwaren kenbaar tegen de door burgemeester en wethou ders gevolgde procedure. Het te genstemmen mocht volgens een stemverklaring niet worden uit gelegd als een motie van wantrou wen tegen Spindler, maar tegen burgemeester en wethouders. De kritiek is datde gemeenteraad - hel hoogste orgaan van de stad - nooit heeft kunnen kiezen uit de kandidaten en voor een vol dongen feit is gesteld. Ook andere fracties -inclusief een aantal col legepartijen- deelden die kri tiek, maar gaven Spindler het ver trouwen. Verwjt C. A. E, de Jonge (SGP/RPF/GPV) trok in zijn betoog zelfs de verge lijking met de CTSV-affaire, die staatssecretaris Linschoten de kop kostte omdat hij de Tweede Kamer niet volledig had geïnfor meerd bij de benoeming van be stuursleden. Dat.verweet De Jon ge ook Kool, die de 'feitelijke be noeming' van Spindler tot direc teur van de Dienst Milieu buiten de raad om had gedaan en de bij behorende brieven niet aan de raad heeft laten lezen. De SP diende een motie in waarin de afkeuring over de handelwijze van b en w rond de benoeming werd afgekeurd. Maar dat ging de collegepartijen te ver. De SP kreeg alleen steun van W2000en GroenLinks. Zie ook pagina 13: Nieuwe direc teur moet nóg een stapje harder lopen. Maasland Een 68-jarige fietser uit Maassluis is.woèhsdagmórgen in Maasland omgekomen bij een aanrijding met een automobilist. De man fietste met' opgestoken paraplu plotseling vanaf de stoep de weg op. Een 25-jarige automo bilist uit Maasland week uit, maar het slachtoffer zag de auto niet en raakte de achterbumper. De fiet ser kwam hierby ten val. Het slachtoffer overleed later in het ziekenhuis. Schiedam Twee Rotterdam mers van 20 en 21 jaar zijn van ochtend rond kwart voor zes in Schiedam aangehouden, nadat zij twee auto's hadden gestolen. De verdachten namen in Rotter dam een auto mee en reden naar het eiland Goeree Overflakkee, waar ze door te hard te rijden in een sloot belanden. Het tweetal kroop daarna uit de auto en liep naar Nieuwe Tonge, ongeveertien kilometer verderop. Daar stalen ze opnieuw een auto en reden weg richting de A15. De eigenaar hoorde zijn auto weg rijden en alarmeerde de politie. Een achtervolging van de twee leidde uiteindelijk tot de arresta tie van de dieven in Schiedam. VlaardingenIn de omgeving van de Parkweg in Vlaardingen zag een wandelaar gisteravond twee jongens en een meisje vernielin gen plegen aan geparkeerde au to's, Hij belde de politie die het drietal op de Schiedamseweg aan hield. Op het bureau bekenden ze beschadiging van veertien auto's. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft vanochtend vroeg een 42-jarige Vlaardinger op de Datheenstraat aangehou den. De man had téveel gedron ken en bleek 0,65 promille alcohol in zijn bloed te hebben (gelijk aan vier biertjes). De Vlaardinger kreeg een boete van 650 gulden, maar koos ervoor de zaak voor te laten komen. Iets later werd op de George Stephensonweg een 30-ja- rige Doidtenaar aangehouden. Hij had 0,55 promille alcohol in zyn bloed. Ook hij kreeg een boe te van 650 gulden en koos ervoor de zaak voor te laten komen. Showroom: Buitendijk 6/Ingang Oranjestraat -3274 BA HEINENOORD Openingstijden: Maandag van 9.00 - 21.00 uur- Dinsdag t/m Vrijdag van 9.00 -'17.00 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1