15 Kamer 2 telt weer vooroorlogse ministers ANWB-paddestoel afgezonken voor jubilerende duiker rn— Kampioenen Expositie in de Groene Luiken Uitkering en paars Het oog als lasapparaat Jeruzalem centraal Unieke tentoonstelling over laatste ministerraad op vaderlandse bodem in Fort Hoek van Holland Minder geld voor Streek- en Tuinbouw- historie Rotterdams Dagblad j Dinsdag 8 oktober 1996 In november en december is het weer zo ver. Dan worden de lokale sportkampioenen in Schiedam, Vlaardirgen en Maassluis gehul digd. En net zoals bij de Brandersfeesten, het Haring Bierfeest en de Furieade zal er weinig nieuws onder de zon zijn. De opzet zal wel weer hetzelfde zijn. Het gaat wel goed zo, schijnen de sportraden te denken. verzinnen nooit eens iets nieuws en laten het aan sport ers en ploegen zelf over of ze wel of fiiet op het podium worden ge haald. Gelukkig is dat laatste in Schiedam niet het gevaLMaar daar over straks meer. Eerst maar eens naar Vlaardingen. Want de huldigingsavond daar van vorig jaar ligt mij nog vers in het geheugen. Het is dat er géén stoelen meer vrij waren daar in het stadhuis - een Volkomen ver keerd decor voor de bijeenkomst der sportieveüngen- anders was het een hele lang zit geweest. Kennelijk was de organisatie er ook van overtuigd dat de ruimte veel te klein was voor het aantal bezoe kers en daarom ook werden dia's van de genomineerden geprojec teerd terwijl de personen in kwestie gewoon live* aanwezig waren. Op het Vlaardingse stadhuis schijnen ze ook niet goed te weten wat een kampioen is. Nu. is het al volkomen belachelijk dat de sportploe gen en sporters die een titel hebben gepakt, zichzelf moeten aanmel den, maar dat voor tweede en derde plaatsen ook de spotlights aan floepen is natuurlijk van de zotte. Ik heb het zelf gelezen op de Vlaar dingse gemeentepagina in een huis-aan-huisbiad: Tevens komen voor een huldiging in aanmerking een sportman- of vrouw die bij een nationaal of internationaal kampioenschap een tweede of derde plaats heefl behaald'. Zo kan je natuurlijk bezig blijven. In de sport gaat het om de eerste plaats, het-kampioenschap. Maar goed, in Vlaardingen denkt men daar anders over. Nee. dan Schiedam. Daar zijn ze al een stap verder, hoewel het pro gramma nog altijd niethekmaal is afgestemd op de wens van het pu bliek. Een goede zet was het wel om de Groencordhal te gebróken voor de feestelijke bijeenkomst. Voor wat betreft de nominaties voor de sportpijs slaat de Dienst Sport en Recreatie de spijker wél op z*n kop: de sportverslaggevers (en degenen die zich daarvoor uitgeven) worden erbij betrokken en hebben de eindbeslissing. Logischook, want zij zijn altijd op de velden en in de sporthallen te vinden, Daar kunnen ze in Vlaardingen en Maassluis nog Wat van letek Zo lang trouwens de huldiging van sportkamiriMnen nog albji niets meer is dan een opsomming van ploegen en-personen dié éen me daille ontvangen, afgewisseld met saaie demonstraties, kan die daar niet serieus worden genomen. Kom van het jaar eens in Schiedam kijken. SANDER SONNEMANS Vlaardingen In het Aanloophuis De Groene Luiken aan de Oost- havenkade 8 is tot 10 november een expositie van werk van de vrouwenschilderclub Pigment te bezich tigen. Het Aanloophuis is dagelijks geopend. Op zon dag, maandag en dinsdag van 14.00 tot 17.00 uur. Op de overige dagen van 11.00 tot 17.00 uur. De Industriebond FNV houdt donderdag 10 oktober een thema-ochtend met uitkeringsgerechtigden en oudere leden. Het thema van de ochtend is'Het paar se kabinet is op de helft van de rit. Wat kunnen de uitkeringsgerechtigden er nog van verwachten?' Do bijeenkomst Is in zaal Triangel aan de Fransestraat en begint om 10.00 uur. Is een collage niet een kunstvorm die eigenlijk niet meer om het lijf heeft dan het opplakken van gevon den stukjes papier en een hopeloos ouderwetse be zigheid? Op deze vragen probeert de nieuwe tentoon stelling 'Het oog als lasapparaat Collages' in het Ste delijk Museum in Schiedam antwoord te geven. De titel is ontleend aan een dichtregel van Lucebert De expositie laat werken zien van Ansuya Blom, Britta Huttenlochter, Micha Klein, Danielle Kaaitaal, Inez van Lamsweerde, David Mach/Harald Vlugt, Thierry Renard, Charlie van Rest en Care] Visser. Ook zijn klassiek moderne collages van Hans Arp en Willie Baumeister in de tentoonstelling opgenomen. De tentoonstelling duurt tot 24 november. In de Ark aan hét Hargplein heeft vandaag een ge meente-en parochieavond plaats van de leden van de gereformeerde, hervormde en rooms-katholieke ker ken uit Sehïedam-Noord. Het thema van de avond is 'Jeruzalem... verdelen of samen delen? Een reünie of een ruïne?' De directeur van de stichting Come (Communication Middle East), H. B. van der Steen, houdt over dit thema een inleiding. De bijeenkomst gaat om 19.30 uur van start. Donderdag 10 oktober SCHIEDAM Kalligrafie. Schoonschrijven. Zes lessen op donder dagmiddag in Kluphuis Oost voor 10,--. VLAARDINGEN Werken met droogbloemen. Op de donderdagoch tend in dienstencentrum Soenda voor 6,- per keer plus ƒ35,- voor het materiaal. Haarvlechten. Vis graat- en rastavlechten, opgelegde vlecht, met kraal tjes, lint en bloemen. Vijf bijeenkomsten inbuurthuis de Pijpelaar voor 30,-. Vrijdag 11 oktober SCHIEDAM Figuurzagen. Voorvrouwen, Zesgulden vooreenblok van zes bijeenkomsten in Kluphuis Oost. VLAARDINGEN Volksschilderen. Techniek en werken met kleur, Aehtbijeenkomstenin dienstencentrum Soenda voor 6,~ per keer en 30,- voor het materiaal. Zaterdag 19 oktober SCHIEDAM Tuinieren, snoeien en tuinonderhoud. Theorie en praktijk. Vier zaterdagochtenden in het Prinses Bea- trixpark door Groei-en Bloei-afdeling van degemeen- te en de Volkstuindersvereniging voor 5,~ per keer. Maandag 21 oktober VLAARDINGEN Vrouw en auto. Wat tedoen bij autopech? Vier bijeen komsten in buurthuis de Pijpelaar op de maandag avond. Dinsdag 22 oktober SCHIEDAM Boetseren. Werken met klei. Het hele seizoen lessen in Kluphuis Oost op de dinsdagavond 36,—voor een blok van zes lessen. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Deslreevan derJagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Carei van der Velden Westhayen- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Door Leen van Ooijen Hoek van Holland Op 13 mei 1940 vergaderde de minister raad voor de voorlopig laatste keer op Nederlands grondge bied. De Tweede Wereldoor log was uitgebroken en Ne derland stond op het punt te capituleren. De regering be sloot om met koningin Wii- helmina uit te wijken naar Engeland. Het kabinet De Geer belegde vlak voor het vertrek nog een laatste ver gadering in één van de ka mers van het fort in Hoek van Holland. Over die byeenkomst en over het vertrek van koningin en regering hebben in de loop der jaren al vele verhalen de ronde gedaan. Dirk Ruis, politieman en fanatiek me dewerker van de Stichting Fort aan den Hoek van Holland, dook in de geschiedenis. Zijn verhaal is inmiddels vastgelegd ten behoeve van de *Fort Ordonnans', hethuis- orgaan van de stichting. In verkorte vorm wordt de ge schiedenis in dit verhaal weerge geven. Kamer 2 is in het Hoekse fort weer tot leven gekomen en zo natuurgetrouw mogelijk heringe richt. Nadat de Duitsers ons land in mei 1945 waren binnengeval len, bevond koningin Wilhelmina zich in de nacht van 13 mei 1940 in het paleis Noordeinde in Den Haag. De ministers waren bijeen in het gebouw van het ministerie van Economische Zaken aan de Bezuidenhoutseweg. In de schuil kelder onder het gebouw werd ge adviseerd om de koningin uit de residentie te laten vertrekken. Generaal Winkelman had inmid dels de koningin in kennis ge steld van de zeer ongunstige toe stand. De ministerraad kwam *s morgens om zes uur weer bijeen en nam kennis van het feit dat Duitse pantsertroepen met tanks oprukten naar Rotterdam vanuit Brabant Vertrekken Minister Dijxhoom wilde dat ko ningin en ministers zo snel moge- Het kabinet voor het laatst bijeen In Kamer 2 van Fort Hoek van Holland. Echtergeen historische opname, maar wassen beelden, die nu to zien Zijn In het Fort. Foto WesttandsPetsbiireau lijk Den Haag zouden verlaten. Hy wilde ook de gevechten stop pen als zou blijken dat er onnodi ge slachtoffers zouden vallen. Ge neraal Winkelman daarentegen wilde dat de regering op haar post zou blijven en dat het leger zo lang mogelijk weerstand moest blijven bieden. Wel was men het er over eens dat de koningin Den Haag zo snel mogelijk moest ver laten. Maar Wilhelmina had wei nig vertrouwen in de regering en zij ging pas overstag na dringend advies van generaal Winkelman. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de koningin naar Zeeuws- Vlaanderen zou gaan om van daaruit leiding te geven aan de. strijd. Omstreeks zeven urn- kwam het bericht dat rond tien uur vijf Britse torpedobootjagers in Hoek van Holland zouden arri veren. Daarop werd besloten dat de ko ningin via de Hoek zou afreizen en na een uur arriveerde zij, ter wijl boven de Nieuwe Waterweg een luchtgevecht woedde. Nadat het sein veilig was gegeven vertel de de koningin aan captain Halsey, oudste commandant van de Britse torpedobootjagers, dat zij naar Breskens wilde aan boord van H. Ms Hereward. Dat zou een gevaarlijke tocht worden dwars door een mijnenveld. Maar onder weg werd besloten om naar Har wich te varen omdat inmiddels ook in Zeeland een zeer gevaarlij ke situatie was ontstaan, 's Middags om vyf uur meerde de Hereward af in Harwich en rond acht uur werd koningin Wilhelmi na in Londen verwelkomd door de Engelse koning, samen met Prin ses Juliana en Prins Bemhard. Ook de ministerraad week met de koningin uit naar Engeland. Maar eerst werd in het fort de laatste historische vergadering in Neder land gehouden. Energie Dat stukje historie is nu vastge legd in een expositie, die vorige week in Kamer 2 werd geopend. Vanuit Londen werd een procla matie samengesteld waarin de ko ningin constateerde dat het niet mogelijk was om in Nederland vrijelijk voort te gaan met de uit oefening van het staatsgezag. „Daarom moet het harde, maar noodzakelijke besluit worden ge nomen den zetel der Regering te verplaatsen naar het buitenland voor zoolang als onvermijdelijk en met de bedoeling Ons terstond weer in Nederland te vestigen, zoodra zulks maar eenigszins kan." Dirk Ruis heeft heel veel tijd en energie gestoken in een onder zoek naar de juiste feiten. Met na me over het vertrek van de konin gin zijn in de loop der jaren veel verhalen naar buiten gekomen die niet of slechts ten dele bleken te kloppen. Het opvallendst aan de inrichting van Kamer 2 zijn de pracht' te poppen die de ministerraad voo. stellen. De poppen, gehuld in au thentieke kledingstukken uit de jaren dertig, zijn gemaakt door medewerkers van het fort. Oostvoome/Vlaardingeu Het Oostvoomse Meer heeft er een nieuwe attractie bij. Op een diepte van ongeveer tien meter prijkt ter hoogte van de Sub Aqua Shop (SAS) een heuse ANWB-padde stoel. Enkele leerlingen van de Vlaardingse duikschool Schouten hadden bij wijze van grap en uit waardering voor hun instructeur een wens opgestuurd naar de Steen en Been-show, het radio programma van de VARAdatelke vrijdag wordt gepresenteerd door Jack Spijkerman. De wens, het la ten zinken van zo'n paddestoel voorzien van Schoutens naam, ging zondag in vervulling. „Wat een schitterende verras sing," zei Schouten. „Ik ben vrij nuchter, maar dit is zo leuk. Het streelt mij natuurlijk wel als ik zo'n paal zie met m'n naam erop. Dat is toch uniek. Waardering voor mijn manier van werken. Ik probeer namelijk het sociale as pect te benadrukken en niet zo commercieel te zijn. Dat betaalt zich op deze manier terug," De wens was eigenlijk een ideetje van Marcel Visser, die het samen met Wouter van Holten verder uitwerkte. De Vlaardingers schre ven in juni een brief aan de Steen en Been-show en kregen twee we ken geleden antwoord. „Het is een wens voor onze duikinstruc- teur Willem Schouten," zegt Vis ser. „Hij viert deze maand zijn 30- jarig duikjubiieum. Als ludieke grap hebben we dc wens inge stuurd om in het Oostvoomse Meer een ANWB-paddestoel af te laten zinken. Ja, zo eentje met plaatsen en ki- lometers erop." Op dc paddestoel voor Schouten staat, hoe kan het ook anders, aangegeven hoe ver het vanaf het "Oost voomse Meer is naar an dere populaire duik be stemmingen in de wereld. Zo blijkt 'the great barrier reef bij Australië slechts 15.000 kilometer van het brakke water in Oostvoor- ne verwijderd te liggen. Voor een goede duikspot in de Rode Zee moet vanaf de paddestoel toch nog zo'n 3300 kilometer worden gereisd. „Ik weet niet of de afstan den kloppen," moet Visser toege ven. .Maar de ANWB heeft de af- Duikers begeven zich de diepte in om de ANWB-paddestoel te plaatsen opdebodem van het Oost voomse Meer. Wie niet weet hoe verbet is naar andere fraaie duikplaatsen kan dat keurig aflezen (Inzet) Foto's Peter de JongCor Vos standen erop gezet en zal ze wel hebben nagetrokken." De pad- t destoel, een betonnen gevaarte van iets meer dan een meter hoog cn 140 kilo zwaar, werd met hulp van enkele leerlingen van de duikschool en balonnen gevuld met lucht naar de plaats van be stemming op tien meter diepte gebracht. Schouten keek onder water toe. Hij was voor deze gelegenheid uitgerust met een speciale dui kershelm. In die helm zat een microfoontje, zodat de luisteraar tijdens de uitzen ding van vrijdagmid dag tussen twaalf en twee uur kan meegenieten van Schoutens bevindingen op de bodem van het Oostvoomse Meer. De kap van de paddestoel, het gedeelte met de tekst erop, wordt pas aanstaande zaterdag geplaatst. De keuze om de paddestoel ter hoogte van de Sub Aqua Shop in het Oostvoomse Meer te laten af zinken, ligt voor de hand. „We gaan hier vaak duiken," verklaart Visser.„Je hebt hier immers goed helder water, zeker tien meter zicht Trouwens, uit heel Neder land komen ze hier cursussen ge ven. Het gaat gemiddeld toch om veertigduizend duikers. Er zijn hier namelijk heel goede condi- ties om te Ieren duiken. En het is nu helemaal grappig als je onder water ineens zo'n paddestoel te genkomt" Spijkerman zelf was niet aanwe zig bij de Sub Aqua Shop (SAS). De presentator zat in de studio en had slechts telefonisch contact met de verbouwereerde Schou ten, die met een smoes naar zijn duikschool was gelokt en vervol gens ook nog eens mee moest naar het Oostvoomse Meer, Schouten kon het nog steeds niet bevatten. „Het is zeer verras send,"- stamelde hij in de micro foon tydens ccn vraaggesprekje dat Jack Spijkerman, in de studio, met de duLkinstrueteur voerde. „Ik ben erg onder de indruk." Maasland De subsidiekraan: in Maasland wordt steeds ver der dicht gedraaid. Ook de stichting Streek- en Tuin bouwhistorie WesÜand krijgt te maken met het verminderen van de Maaslandse subsidia' Tot dusver maakt Maasland één gulden per inwoner over aan de in Konselersdijk geves tigde stichting. Voor Maasland komt dat neer op ruim 6500 gulden. Op Schipluiden na. hanteerden de meeste West- landse gemeenten deze ge dragslijn. Schipluiden vindt dat deze gemeente, omdat het zelf over een regionaal mu seum beschikt, met een jaar lijkse subsdic vb« duizend gulden kan volstaan. Vorig jaar heelt de stuurgroep kemtakendiscussie de subsi dies in Maasland tegen het licht gehouden. Daaruit ont stond het advies om de subsi die aan de stichting Streek- en Tuinbouwhistorie Westland te beëindigen. Enerzijds Vanwe ge het feit dat uitsluitend sub- sidie wordt gegeven aan ver-' enigingen die zich inspannen yoor de jeugd en anderzijds door de precaire situatie van de gemeente als gevolg van de korting op het gemeentefonds. Maasland wil de gedragslijn van Schipluiden gaan volgen, omdat het zelf ook over éen re^ gionaal museum (De Schilpen) beschikt. Het aanstaande jaar kan de stichting, van de Weste landse tuinbouwhistorie nog rekenen op 'een Maaslandse subsidie van één gulden per in- woner. Per 1 januari 1997 zal; die, ais de gemeenteraad er- 'i\ee instemt, tot duizend gul-, óèh worden teruggebracht Korting De stichting Streek- en Tuin bouwhistorie krijgt met nog/ aanzienlijk meer inkomsten derving te maken. De veilin gen verlagen hun subsidie de komende jaren van 85.000 ruiar 50.000 gulden. Ook de gemeen te Naaldwijk heeft een Vwtrrip Dinsdag 8 oktober SCHIEDAM Ark. Gemeente- en parochieavond, 19.45u. Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN DC Soenda. Kunst- en cultuurmid- dag, 14.0ÖU. MAASSLUIS Jeugdbibliotheek. Voorlezen sprookjes, lö.OOu ROTTERDAM Luxor Theater. Willeke Alberti, 20.15u. De Doelen. Gr.z. Herman van Veen, 20.15u. Dodorama. Rot terdams improvisatie Poel, 20.30u. Podium Café. Jamsessie, 21.30u. Dizzy. Allesandro di Liberto/Gestng quartett. Hal 4. Nenette et les Zezet- tes, 20.30u. Venster 2. Playtime, 19.30u. Blbliotheetheater! Diana Ozon, Parkzicht. Talkshow 'Deelder van A tot Z', 21u. Woensdag 9 oktober SCHIEDAM Woon zorgcentrum Thurtede. Bingo, 14.00u. VLAARDINGEN Wijkgebouw De Deel. Senioren- bingo, 14.00-16.00u. Grote Kerk. Carilfonconcert, 16-OOu. MAASSLUIS Jeugdbibliotheek. Draken-mobiles knutselen, 14.00u en voorlezen sprookjes, 16-OOu. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Hermar» van Veen, 20.15u.Ha! Gr.z. lunchconcert, 12.45u. Luxor Theater. Wilieke Al berti, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. Molly Sweeney, 20.3 Ou, Gr.z. Wim VandekeybuJVUl- tima Vez, 20.15u. The Act Jamses sie, 21u. Dizzy. Trio Rein'de Graaf, 22u. Bibliotheektheater. Lof der Zotheid, 20.30u. Hal 4. Nenette et les Zezettes, 20.30u. Lantaren L Dhe Zusters, 20.30lj. Amphithea ter in Plaswijckpark. Wat je zegt benjezelf, 15u. Droomtheater. Rid ders, 15u. Jeugdtheater Holfplaifi. Knuffel van Anne, 15.30u, De La* renkamp. Theatergroep Steil met Jokes, 15.30u. Vester 2. Playtime, 14u en 19.30U. Zaal de Unie. NCRV Volgspot Live, 2Q.30u. Popular. Taaltheater, 20.30u. ROTTERDAM Calypso Jti Trainspotting', (16) dag. 115-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'De nieuwe moeder' (al), dag, 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso, 3: 'Jude' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama li 'Independence Day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: TwoMucb'(aJ)dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3; Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Crossing Guard' (16) dag. 6.45-9.30,do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Cinerama5: 'A Time to Kill' (16) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di.ook 2. Cor so: 'Independence Day' (12) dag. 12-3-6-9.15, Imax Theater: 'Spe cial Effects' (al) dag,(beh,ma.) 2-4- 8.15, do. vr.ook 11, ma. alleen 8.15. 'Survival Island'(al) dag (beh. ma.) 3, za.zo.ook 1. '2-in-l show" (al) do.vr.di.wo. 12. 'Independence Day' (12) dag 5.15-9.15 zo, ook 10.15. Venster is Trainspotting* (16) dag 8-10, ma. venster 4. Sneak Preview ma. 10. Venster 2: 'Playtime* (16) ma.di.wo. 7.30, do.vr.zo.wo.ook 2. zo. vanaf2Tati-marathon, het com plete werkvanTati :'Les vacancesde monsieur Hulot' 2-10 'Jour de Fête' 3.30. 'Soignetongauche/I'ecoledes facteurs' 2-7.30 'Playtime' 2.30 Tal kshow meto.aWtlfried de Jong5, 'Mon Oncie' 8. Japanse cinema: Lantaren 1 concert: Xenakis-Ensem ble speeltwerken van ToruTakemitsu di. 8.30, The Assassin' do.7.30 w.lO, 'Double Suicide' do.lOzo.lO, 'Inn of Evil' vr, 7.30 za.wo. 10, 'Ba- nished'za.7.30, Twin sisters in Kyo to' zo.7.30, 'Summer Soldier' ma- .di.10. Venster 3: 'Brothers McMul- !en' (al) dag. 7.30. 'Breaking the waves' (16) dag 9,30, do.vr.zo.wo. ook 2. Venster 4: 'Patookaville' (16) dag beh.zo. 8-10 ma.alleen 8, Lu- mière V TheQuest' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumfère 2: 'Crying Freeman' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: Twister'(12) dag 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 13.15- 4. Lumière 4: 'Striptease' (12) dag 6.45-9.30,do.vr.ma.di.ookl.15-4. Rathé h 'Independence Day* (12) dag 12.10-3.10-6.10-9.10. Pathé 2: 'Phenomenon' (al) dag.6.45- 9.30 za.zo,wo.ook3.30. Pathé 3: The Rock' (16) dag. 6.25-9.20 za- .zo.wo.ook3.30. Pathé 4: 'ATimeTo Kill' (16) dag. 11.45-2.50-5.55-9. Pathé 5: Twister' (12) dag. (beh* .zq.11.20) 11.20-1.55-4.30-7.20- 9.50. Pathé 6: 'Eraser' (16) dag (beh.ma.4.50) 11.50-2.20-4.50- 7.20-9,50. Pathé 7: 'Mission: Im possible' (12) dag. 11.10-1.45- 4.20-6.55-9.30. Nachtvoorstelllngen: Lumière Is 'Independence Day' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Crying Freeman' (16)vr.za.00.15. Lumière 3: Twister' (16) vr.za.00.15. Lumiè re 4: The Quest' (16) vr.za.00.15. KindermatineesiCinerama 4: 'Ba be' (N) za.zo,wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Ripper'za.zo.wo. 1.15-4. Lumiè re 3: 'Ittakestwo'za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: "A Goofy Movie* (N) za .zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N) za.zo.wo. 1L 10-1.15. 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo. ll-l.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3