Vlinderhoven 92 niks bijzonders Hoekse huurders schrikken van belastingverhoging 'Overtollig groen naar Broekpolder in plaats van Hoflaan' Verstandelijk gehandicapten voelen zich volledig ingeburgerd fl genda Het opslokken van Schiedam Tuin winterklaar Cursussen in de Erker Erotische punkrock Bedrijfsleven geeft computers aan school Culinaire maand Rotterdams Dagblad Donderdag 10 oktober 1996 De luiheid van de Schiedamse gemeenteraadsleden valt ook hieruit af te leiden, dat Chris Zijdeveld door niemand van repliek werd ge diend toen hy pleitte voor annexatie van Schiedam door Rotterdam, Hoewel het een nuttige taak van stadsbestuurders was geweest om het wegschenken van hun stad aan grote broer Rotterdam scherp te veroordelen, lieten ze het maar lopen. Ze grepen de kans niet aan om de bevolking duidelijk te maken waar ze staan. Vonden ze 't oninteressant? Namen ze Zijdeveld niet meer serieus, nu hij geen wethouder meer is? Hopen ze dat minister Dijkstal schouderophalend aan dat malle eppie voorbijgaat? Maar dan zijn ze straks medeschuldig aan de opheffing van de gemeente Schiedam. Na Dijkstal komt er misschien een ander, die het wel met Zijdeveld eens is - en dan worden we opgeslokt door de grote stad, want dan zeggen ze: die gemeenteraad vindt het best, die speelde de zwijgende meerderheid die het met Zijdeveld eens was. Ik was de enige die Zijdeveld vierendeelde. De gemeenteraad liet het voor de zoveelste keer aan een burger over. Zó actief zjjn ze nu! Vervolgens werd Zijdeveld nota bene gekozen tot afdelingsvoorzitter van de PvdA-Schiedam. De achterban koos iemand die Schiedam wil degraderen tot deelgemeente, terwijl ik ze had gewaarschuwd. Welis waar kozen ze hem met één stem verschil, maar zonder discussie. Er was niet één PvdA'er die er schande van sprak dat Zijdeveld Schiedam wil uitleveren aan de Coolsingel-machinerie. Daar zie ik dus een aantrekkelijk verkiezingsitem in, over anderhalfjaar, als de Schiedammers zich beraden welke partij de lokale belangen het bes te kan behartigen. Iets voor de affiches op lantaarnpalen: 'Ik wil Schiedam opheffen' en dan die grijns van Zijdeveld erboven, net zoals ze het in Rotterdam flikten met die kop van Bram Peper. Zijdeveld: 'Ik wil Schiedam opheffen en dan een zinnetje eronder: 'Uook? Stem dan PvdA!' Of wat dacht u van een affiche met Peper met de leus: 'Ik wil Schiedam veroveren.' Het lijkt me een uitdaging voor elke andere partij om zo'n affiche te vervaardigen en 'reclame' voor Zijdeveld en Peper te maken. De PvdA-kandidaten zullen er met gekrulde tenen bij zitten, huiverend voor de stembusuitslag. Kijken of de andere partijen lef hebben. We zullen eens zien of ze, rijkelijk Iaat, maar beter laat dan nooit, lering trekken uit de Klaus Staeck-teixtoonsteüingdie Schiedams Stedelijk Museum in de jaren zeventig hield. Dat was een expositie van politie ke affiches, waarbij op slinkse wijze de tegenstanders in hun hemd werden gezet door het zogenaamd voor ze op te nemen. Klaus Staeck was inspirerend. Veel van opgestoken. By voldoende belangstelling zal ik een eürsus geven over hoe wij metTaadsIeden als Maarten Reuderink (PvdA), Marcel Houtkamp (D66) en Engelien van Collenburg-in'tHout (WD) dienen om te gaan. Maken we er een leuke lange aanloop van naar eenprettige stemming in 1998, 1 KOR KEGEL De afdeling Natuurontwikkeling van de dienst Ge meentewerken Schiedam houdt zondag 13 oktober de themamiddag Tuin winterklaar maken'. De the mamiddag op de Voorbeeldtuinen in boerderijtje De Raat begint om 13.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Kann Jansen gaat in op het onderwerp tuin winter klaar maken. Zo vertelt zij onder meer over het snoeien van heesters, grondbewerking, opruimen van bladeren, winterklaar maken van de geveltuin, omgaan met plantenbakken en onderhoud aan de vijver. Hierbij staat het natuurlijk karakter van de tuin centraal. In wijkcentrum De Erker start binnenkort een cur sus fotografie voor beginners. De foto's worden ont wikkeld in de doka van de Erker. De cursus wordt ge geven op dinsdagavond van 20.30 tot 22.30 uur, Op de woensdagavond kunnen meiden van 19.30 tot 20.30 uur deelnemen aan een cursus zelfverdediging. Een andere groep meiden heeft op woensdag het ini tiatief genomen tot Jazzdans en deze groep heeft ver sterking nodig. Jazzdans is een dynamische dans stijl. Alle meiden van zestien jaar en ouder kunnen meedoen. Het begint om 17.30 uur. Vlaardingen Het Vlaardingse muziekcentrum Pandemonium be staat hel komend weekeinde twee jaar. Reden voor een feestje, vinden de uitbaters. Alle leden mogen za terdagavond gratis naar binnen voor het optreden van de Stinksisters, volgens de omschrijving een ex traordinaire live-act met een hoog cultgehalte. Een vleugje erotiek ontbreekt niet, aldus de aankondi ging. De Stinksisters halen verschillende stijlen door de gehaktmolen. Naast punk is er ruimte voor het Fran se chanson. De zeven muzikanten bespelen naast drum, bas en gitaar ook de viool, een Hammond-or gel, saxofoon, klarinet en fluit. Het zevenkoppige gekkenorkest is van plan de zaak op zijn kop te zet ten. Het feest in Pandemonium aan de Zomerstraat be gint om 21.30 uur. De organisatoren rekenen op een volle bak, hetgeen betekent dat driehonderd feest- Het eerste verjaardagsfeest werd verleden jaar opge luisterd door Jammah Tammah, een ander pretor- kest dat inmiddels veel furore maakt Zeven openbare basisscholen in Vlaardingen hebben onlangs een extra tweedehands computerset in ge bruik kunnen nemen. Van Ommeren Tanktermïnai aan de Koningin Wilhelminahaven heeft deze zomer een deel van haar computerapparatuur vervangen en zeven gebruikte computersets beschikbaar gesteld voor onderwijsdoeleinden. Daarmee gaven zij gehoor aan de oproep van het Contactcentrum voor Openbaar Onderwijs Vlaardin gen. Deze deed begin dit jaar een beroep op het be drijfsleven om over-complete computerapparatuur aan het onderwijs te schenken. Vaak is het zo dat de computers, die het bedrijf niet meer kan gebruiken, nog wel van pas kunnen komen in bet onderwijs. Oktober is de culinaire maand bij het VW/ANWB Vlaardingen. De actie wordt ondersteund door diver se horecagelegenheden. Een aantal restaurants biedt een gratis glas wijn aan bij een diner naar keuze. By het VVV/ANWB zijn hiervoor tegoedbonnen te krij gen. Klanten die in oktober het WV/ANWB-kantoor be zoeken worden voorts getracteerd op Vlaardingse lekkernijen. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslreevan der Jagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: SanderSon- nemans Telefoon 2340055 4004310 Waardingen In de Broekpolder moet een 'plantage' van tienduizend vierkante meier komen waarin overtollige bomen en strui ken uit de tuinen van Vlaardingers worden herplant. Dat staat leuk en bovendien hoeft al dat groen dan niet de versnipperaar of de ovens van de AVR in. Dat voorstel doet M.W. Lensvelt van de SGP/RPF/GPV-fractie m de Vlaardingse ge meenteraad. Hij ziet het als een betaalbaar extraatje tegen de toch nooit helemaal weg te denken stemmen die pleiten voor wo ningbouw in de Broekpolder. Lensvelt legt uit: „Vee! mensen planten al lerlei struiken en bomen in bun tuin. Na verloop van een aantal jaar blijkt dat het te vol wordt. De kastanje of struik wordt eruit gehaald en naar stadsreiniging gebracht. Als je daarop de Hoflaan op zaterdag loopt, zie je de aanhangers in file wachten. Vervol gens wordt het versnipperd of gaat het in een container naar de AVR." Dat vindt hij zonde, zegt de raadsnestor. „Daarom jykt het mij leuk als er in de Broekpolder grond wordt vrijgemaakt waar particulieren die struiken en bomen op vas te tijden kunnen brengen. Een deskundige ambtenaar van de afdeling groen plant die dan. Als er dan ook wat extra fiets- en wan delpaden worden aangelegd kunnen de mensen daar nogeens gaan kijken. Volgens mij is dat leuk en afwisselend voor het beeld van de Broekpolder." Bovendien," vervolgt Lensvelt, „kost het niet veel. En dat is in Vlaardingen, met de huidige financiële problemen toch ook mooi meegenomen." Lensvelt gaat er van uit dat met de besparingen die by stadsrei niging en de AVR worden behaald, een ambtenaar kan worden betaald die de zaak onderhoudt. Het SGP/RPF/GPV-raadshd denkt in eerste instantie aan tienduizend vierkante n\eter: honderd-bij-honderd. „Maar dat kan later worden uitgebreid. En het hoeft ook niet aan één stuk. Er kan voor worden gekozen een aantal stroken zo in te richten." Schaapskooi Lensvelt wil zijn voorstel als motie indie nen bij de begrotingsbehandeling, begin volgende maand, In het voorjaar brak de SGP/RPF/GPV-fractie ook al in op het ont- werp-bestemmingsplan voor de Broekpol der dat naar verwachting nog dit jaar door de gemeenteraad wordt vastgesteld Toen bepleitte de combinatie onder meer voor siertuinen, een klompenmakerij, een schaapskudde met herder en een schaaps kooi. Lensvelt bestrijdt dat met zijn plannen en de uitbreiding van de sportvelden, het on derbrengen van een kudde Schotse hoog landers én de geplande horeca-voorziening van de Vlaardingse ondernemer Niels Hol- ger, de Broekpolder te vol wordt. Sterker, hij ziet het juist als een strategische zet om ervoor te zorgen dat de Broekpolder vol raakt. Sport „Hoewel de gemeenteraad met het bestem mingsplan vastlegt dat de Broekpolder groen moet blijven, is dat bestemmings plan over tien jaar afgelopen. En zo lang ik nog mensen -binnen en buiten de poli tiek- hoor die willen dat da3r vierduizend woningen worden gebouwd, zyn dit juist maatregelen om de Broekpolder voor altijd groen te houden. Laat de sport van de Mara- thonweg er maar naar toe verhuizen. Zodra daar dan buizen worden neergezet, kunnen die sportverenigingen nooit meer terug. En met mijn plan voor het planten van overtol lige struiken en bomen vergroot je de be trokkenheid van de Vlaardingers bij de Broekpolder." Wethouder T. W. van der Steen (groen) noemt het idee van Lensvelt 'origineel', maar hij voorziet problemen bij de uitvoe ring. „De Broekpolder is met heel veel zorg en zorgvuldigheid beplant. Er zijn allerlei boomsoorten neergezet. Snelgroeiers, maar ook probeersels om te zien of die het in de Broekpolder (met een bodem van veront reinigd havenshb, red.) zouden doen. Daar tussen worden nu regelmatig eiken en beu ken geplant omdat die veel ouder worden en over het algemeen mooier zijn. Het lijkt mij niet verstandig om die zorgvuldigheid teniet te doen door zo maar ergens in de Broekpolder een dennetje of een fuchsia te laten planten," aldus de wethouder. Door Manette Olsthoorn Schiedam Als 'de vrouwen van hiernaast' weer eens staan te stuntelen met de tuinslang, stapt hij gewoon even over de heg om ze te helpen. Doet de grasmachine het niet, dan is hij ook niet te beroerd een helpende hand toe te steken. Gisteren nog, toen de wasmachine het had begeven, is hij te hulp ge schoten. Niks bijzonders toch, vindt Leo Klaasse: „Het zijn toch de buren." Toch is de 33-jarige Schiedamse sportmstructeur een uitzonde ring. Hoeveel mensen waren er niet die vijfjaar geleden hun optie lieten vallen en verderop een huis in de nieuwe Schiedamse wijk Spaland namen? Die waren vol gens de Schiedammer bang dat er allemaal gillende bewoners langs het raam zouden rennen. „Bela chelijk," vindt hij. „Dat is natuur lek niet zo, het is maar hoe je er zelf mee omgaat. Begeleidster Elja Vogel van het woonhuis voor verstandelijk ge handicapten is eigenlijk wel bly dat er toen mensen hebben afge zegd. „De mensen die er nu wo nen hebben er bewust voor kun nen kiezen. Zo krijg je meer be grip. In een bestaande wijk is dat vaak anders en kun je op verzet stuiten van bewoners." Doodnormaal Vlinderhoven 92 is gelegen in een doodnormale nieuwbouwwijk in Schiedam Spaland. Het enige dat het woonhuis van de andere pan den onderscheidt is de opdeling van drie huizen in twee. De twee huizen zijn dus wat groter dan de rest, maar dat is op het eerste ge zicht nauwelijks te zien. Het idee om mensen met een ver standelijke handicap deel te laten nemen aan de samenleving stamt uit de jaren tachtig. Onder het motto 'Gewoon waar mogelijk en speciaal waar nodig' werd in 1991 in Schiedam de Stichting Schievaart opgericht. Inmiddels zijn er verspreid over Schiedam en Maassluis 95 plaatsen gereali seerd. In Vlaardingen moeten er volgend jaar nog eens 32 bijko men. Alle huizen van Schievaart staan in een woonwijk. Aan de Vlinder hoven staan twee huizen «aast elkaar waar in totaal zestien be woners een onderkomen hebben. Eén van de woningen is ook ge schikt voor mensen die naast hun verstandelijke handicap ook li chamelijke beperkingen hebben. Een stukje verderop staat een In Vlinderhoven 92 wordt door de bewoners een normaal leven geleld. En afsertoeti een handje moet worden geholpen isdaaraltijdde buurman nog. Foto rmi Dijkstra apart gebouw van Schievaart met nog eens vier woningen. In de afgelopen vijf jaar consta teerde de stichting dat de contac ten met buurtbewoners goed verliepen. Dit in tegenstelling tot andere verhalen waarin buurtbe woners zich fel verzetten tegen de komst van woonhuizen voor ver standelijk gehandicapten in hun wijk. Hutspot Het is half zes 's middags. Terwijl de andere zes bewoners zich in de huiskamer over een bord hutspot buigen, vertellen Peter Aalbrecht (26) en Jolanda Zwijnenburg (15) in Peters kamer over hun vriend schap met de Klaasse's. Jolanda gaat een paar keer per maand bij de buren langs om met de 'kleint jes' te spelen, limonade te drin ken en met Leo's vrouw Anneke te kletsen, vertelt ze. Peter heeft Leo nog niet zo lang geleden ge holpen met het betegelen van de voortuin. „Laatst hebben jullie toch ook een paar mooie bomen gekregen," zegt Leo uitdagend tegen Peter. „Mooie bomen," roept deze uit terwijl hij opspringt van zijn stoel en naar het raam loopt. Quasi ver ontwaardigd kijkt hij uit op de tuin beneden hem. Die zoge naamd mooie bomen heeft hij toch nog niet zo lang geleden zelf in stukken moeten zagen? La chend: „Oké, het waren 'afdankertjes'," wil Leo na enig aandringen wel toegeven. „Maar ik heb er wel weer andere bomen voor teruggezet." Zelf gaat Leo Klaasse bij de buren geregeld 'een bakkie doen', 's Za terdags neemt hij een stel jongens mee naar judo, daar moet hij als sportinstructeur dan toch zijn. Hij brengt ze ook weer terug, want dat scheelt weer een ritje met de taxi. De inmiddels overleden Neel kwam elke middag even bij de fa milie langs. Die heeft nog kinder- kleertjes gebreid voor het gezin, herinnert Leo zich. „Ze is 65 jaar geworden." De Klaasse's hoor je niet klagen over hun buren. „Ach, wat zielig, roepen daar schiet je niks mee op," meent buurman Leo. „Ik heb meer last van de katten van de overburen die bij mij in de tuin sehijten, dan van hun." Natuur lijk wordt er weieens kattenk waad uitgehaald. Bijvoorbeeld die keer dat er eenlbonk klei over de heg werd gegooid. En natuurlijk is er weieens herrie als je met z'n achten in een huis woont. „El hoor je altijd, lalalalala," lacht Leo. „En 's zomers als alles open staat en ie dereen andere muziek op heeft staan, dan kan dat voor sommige buurtbewoners storend zijn, maar dat is met meer of minder dan normaal." Dagverblijf De bewoners van de Vlinderho ven staan ondanks hun verstan delijke handicap middenin de sa menleving. „Een grotere instel ling is afgezonderd, hier leven ze net als anderen. Ze wonen in een normale woonwijk, gaan gewoon naar de tandarts en doen bood schappen in het winkelcentrum," noemt Elja Vogel als voordeel van het wonen in een woonwijk. De meeste bewoners gaan over dag naar school of werken op één van de dagverblijven. Jolanda zit in de zesde klas van een school voor zeer moeilijk lerende kinde ren in Schiebroek. En Peter? Die doet zo'n beetje alles. Twee dagen per week is hij op boerderij 'Nooit- gedacht' in Vlaardingen te vin den. Daar verzorgt hij de dieren en werkt in de groentetuin. Eén dag helpt hij een boer in Maas land. De rest van de week helpt hij 'de jongens' van een garage in Rotterdam. Privacy Naast het wonen in een woonwijk doet het leven in een kleine groep de bewoners van de Vlinderhoven goed, merkt Elja, die er al vanaf het begin werkt. „Het is hier veel huiselijker. Bovendien heeft ie dereen een eigen slaapkamer, dus als je privacy wil, dan heb je die." „We lachen en huilen met elkaar brengt buurman Leo in. „Het is één groot gezin en daar zit ik een stukkie tussen." Door Leen van Ooijen Hoek van Holland In Hoek van Holland is geschrokken gerea geerd op de enorme verhoging van de onroerende-zaakbelasting. Die stijging ligt gemiddeld tegen de vijftig procent. Voor veel huur ders van huizen van de Woning bouwvereniging Hoek van Hol land betekent het in geld een ver hoging van ongeveer honderd gulden per jaar.Bezitters van een eigen woning moeten nog meer bijpassen. „We hebben al tientallen telefoon tjes ontvangen van ongeruste huurders," vertelt stafmedewer ker P. Philippa van de woning bouwvereniging ..De mensen vragen zich af wat er nog terecht komt van de toezegging van de re gering om de stijging van de woonlasten te beperken." Bij de huurdersvereniging'Houdt Zicht' is men verbijsterd over de ongekende verhoging van de OZB. „We worden helemaal gek gebeld door onze leden," zegt se cretaris M. Dekkers. „De mensen zyn ontzettend boos en ze begrij pen er niets van." De huurdersvereniging voorziet deze week al haar leden van een voorgedrukt bezwaarschrift. Dek kers verwacht dat honderden mensen bezwaar aantekenen, in dienen. Oorzaak van de stijging is dat het Rotterdamse gemeentebestuur tegelijk met de voorgeschreven tariefsverlaging alle Rotterdamse woningen -dus ook die in de deelgemeente- opnieuw heeft getaxeerd. Daarbij zyn vooral veel huurwoningen fors in boekwaar de gestegen. „Volgens de direc teur van de gemeentelijke belas tingen is de nieuwe taxatie van huurwoningen niet hoog in verge lijking met koopwoningen," zegt Philippa. „Maar zomoet je een so ciale huurwoning niet taxeren. Dat moet je doen op basis van huurwaarde. Nu worden vooral veel mensen met een laag inko men weer opgezadeldmet een for se verhoging van de OZB. En dat terwijl wy met de huurdersvereni- ging hard hebben moeten onder handelen over een half procent huurverhoging." De woningbouwvereniging Hoek van Holland zelf moet over 1996 maar liefst 330.000 gulden extra opbrengen aan OZB. „Wanneer dat structureel wordt, zal ook dat gevolgen hebben voor de huur ders," vreest Philippa. De ruim tweeduizend huurders van de woningbouwvereniging hebben inmiddels een circulaire in de bus gekregen, waarin wordt aangekondigd dat er een bezwaar schrift wordt ingediend. „Maar het kan helemaal geen kwaad wanneer individuele huurders ook een bezwaarschrift indienen om te laten merken dat ze het niet eens zyn met de gang van zaken zegt Philippa. Hij waarschuwt er wel voor dat mensen voorzichtig moeten zijn met het aanvragen van uitstel van betaling. „Wanneer het bezwaar schrift ongegrond wordt ver klaard, moet er bij uitstel van be taling achteraf rente worden be taald. Wanneer men de OZB be taalt en achteraf gelijk krijgt, dan is de gemeente verplicht rente te betalen." Niet alleen de onroerende-zaak belasting, maar ook andere tarie ven voor openbare diensten in Hoek van Holland zijn stevig ver hoogd. Vrijwel alle energierekeningen zyn enkele honderden guldens hoger dan vorig jaar. De strenge winter van het afgelopen jaar is daar gedeeltelijk schuldig aan. Maar een nauwkeuriger bestude ring van de afrekening toont aan dat bijvoorbeeld de ingezetenen- omslag van het Hoogheemraad schap van Delfland voor Hoek van Holland omhoog is gegaan van 23,33 naar 36,34, Dat is een ver hoging van maar liefst vijftig pro cent. De reinigingsrechten zijn geste gen van 279,00 naar 350,00 en de verontreinigingsheffing van Delfland van ƒ191,00 naar 245,00. Het abonnement voor de kcibeitelevis.it; gaal van 150,00 naar 190,00. In totaal betekent dat een lastenstijging per gezin van ongeveer/180,00. Donderdag 10 oktober SCHIEDAM Teerstoof. Paul Haenen (try-out), 20.30u. Podium. Oorsmeer: Mynko van der Graaf, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Cariilonconcert, 12.45u. DC Vier Molens. Lezing over medicamenten, reumatoloog Dr. P.A.H.M. van derLubbe, 19.30u. MAASSLUIS Schuurkerk. Paul's Jazz en Blues Café, entree vrij, 20.30u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Schnjfavond Am nesty International, 19.30-21.00u. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. Leerlingenconcert Mamix Gymnasium, 19.3ÖU, Gr.z. Herman van Veen, 20.15u. Luxor Theater. WiKeke Albert, 20.15u, Bi bliotheektheater. Lof der Zotheid, 20.30u. Hal 4. Nenetteet lesZezet- tes, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg, Kl.z. Molly Sweeney, 20.30u, Gr.z. Wim Vandekeybus/UI- ttma Vez, 20.15u. Popular. Open Podium Rotterdam, 20.15u. Lanta ren 2. Rien ne va plus, 21u. Goethe Snstitut. Duitsland hetbewogen hart van europa, 20u. Vrijdag 11 oktober SCHIEDAM Filmhuis. Dead Man Walking, 21.30u. Stadhuis. Spreekuur Ge meentebelangen Schiedam, 14.GQ; 15.00a DC De Bijenkorf- Bingo, i4.oou. r VLAARDINGEN De Pijpelaar, Tienersoos, 15.00uï Stadsgehoorzaal. 'Moeder Coura ge', Meiden Mannen, 20u. MAASSLUIS Jeugdbibliotheek. Voorlezen sprookjes, 16.00u. Schuurkerk. Film Leaving Las Vegas', 20.3Qu. ROTTERDAM TheaterZuldplein Gr.z.The kmgand 19.3Qu./Ki.z.Tim van der Sluys, 20.30a Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Don Carlo, 19.30u7Kl.z. Kunst,20.30u. Ahoy. Soundgarden, 20a De Doelen Gr.z. Herman van Veen, 20.15u. C5 Jazz. SKVR Jam Session, 21u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. Bibliotheektheater. Lof der Zotheid, 20.30u. Hal 4. Lenette et lesZezettes, 20.30a Tarwewijk. Opzoek, 20.30a lantaren 2. Rien neva Plus, 21u. Jeugdtheater Hof plein. Sneeuwwitje, 19u. Luxor Theater. Hans Klok Magic Show, 20.15u. 't Kapelletje. Volle Maan, 20.30a Nighttown en Popular. Sounds of surprise 2,20.30u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting1 (15) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.cii. ookl,15-4. Calypso 2: 'Jude' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 3; 'De nieuwe moeder' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Blind Date' (16) dag. 9.30. Cinerama L* 'indepen dence Day' (12) dag, 12.15-3.15- 6.15-9.15. Cinerama 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cinerama 3: Twister' (12) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Crying freeman* (16) dag. 6.45- 9.30, do. vr.ma.dr. ook 1.15-4. Cine rama 5: Two Much' (ai) dag, 6,45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1,15-4. Cor so: 'independence Day" (12) dag. 12-3-6-9.15. Imax Theater: 'Spe cial Effects' (al) dag. 2-4-8.1,5. 'Survival Island' {al)dag.3,za.zo.ma- .di.wo.ook 1. '2-in-l show' (al) dq- .vr.12. "independence Day' (12) dag, 5.15-9.15 zo. ook 10.15, Venster 1: 'Braking the waves' (16) dag 7.30. Trainspotting'(16) dag. (ma.m V4) 10.30. Sneak Preview, ma. 10.30. Venster 2: 'Dorp aan de ri vier' (16) ma.di.wo. 7.30, do- .vr.zo.wc.ook2.30. 'Bad Boys'dc.zo. 7.30, 'Silence' do.wo.10. 'She and he' vr. 7.30, dr.lö. 'House without a dining table" vr.lO. "Youth of Japan' za.7.30,zo.!0. TwmsistersinKyoto' za.10. The kil river' ma. 10. Venster 3: 'A couch in New York' (al) dag. 8- 10, do.vr.zo.wo. ook 2.30. Venster 4: 'PalQOkaviile' (16) dag. 8. 'Bro thers McMullen (ai) dag.(beh.ma.) 10. Lumière 1: 'De zeemeerman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: The Quest' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9,30. Lumière 3; Twister' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 13.15-4. Lumière 4: 'Striptea se' (12) dag. 6,45-9.30, do.vr.ma- .di. ook 1.15-4. Pathé lx 'Indepen dence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6- 9.10. Pathé 2: 'Mission: impossible' (12) dag.4,30-7.05-9.40, do.vr. ma.di.ook 11.20-1.55. Pathé 3: 'Phenomenon' (al) dag. 6,45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 11.15-2.15. Pathé 4: 'Dezeemeerman' (al) dag. II.25-2-4.35-7.10-9.45.Pathé 5: Twister' (12) dag. 11.20-1.55- 4.30-7.05-9.40. Pathé 6: 'Eraser* (16) dag. 11.50-2.20-4.50-7.20- 9.50. Pathé 7: 'A time to Ml' (16) dag. 11.40-2.50-5.55-9. Kindermatinees: Calypso Jb 'Ja mes and the giant peach, za.4, zo.wo.l.l5-4.Ca!ypso2: 'Langleve de koningin'za.zo.wo. 1.15-4. Cine- rama4: 'Babe' (N)za.zo.wo, 1.15-4. Cinerama 5: 'Ripper' za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: 'it takes two' za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' {N)za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: TOyStOFy'(N)ZS.ZO.WG. 11.25-1.30. 'AGoofy Movie' (N) za.zo.wo. 11.45- 1.45. Venster 1: 'James and the giant peach'zo.wo.2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3