19 Kloosterman lust best een glaasje zwembadwater, 'maar niet meteen na het babyzwemmen' Gemoedelijke sfeer op rommelmarkt Scholen lopen geld mis door te laat posten onderwij skaarten Uit de luw Protesten tegen flat Woudhoek Holy Ziekenhuis investeert fors in polikliniek Maassluis Kleine brand in bedrijf Man zonder eden geslagen genda Rotterdams Dagblad Zaterdag 12 oktober 1996 Bijna iedereen vindt het vanzelfsprekend dat de kerk zondag ochtend op orde is voor de dienst, de bur gemeester op tijd een jubilerend bruidspaar bezoekt en grote thea tersterren prachtig uitgelicht op het po dium staan. Zonder hulp zouden de blikvangers echter niet ver ko men. Een serie over mensen die achter de scher men belangrijk werk verrichten. Door Danielle Hermans Maassluis In zijn eentje is hij verantwoordelijk voor het onder houd. de reparaties en de controle van alle machines, het gebouw én de inventaris van sport- en recre- atiebadDol-Fijn in Maassluis. Als of dat nog niet genoeg is. meet hij daarnaast tweemaal daags de temperatuur en kwaliteit van het zwemwater en 'stofzuigt' hij re gelmatig de baden schoon. En dat alles in een subtropische atmos feer van minstens dertig graden Celsius. Een normaal mens zou overspan nen raken, maar 'manusje van al les' Aad Kloosterman (38) wordt ogenschijnlijk met warm of koud van al zijn verantwoordelijkhe den. ..Mijn werk is myn hobby," verklaart, hij nuchter. Hij oogt sportief in zijn rode polo- shirl, korte broek en gympen. ..Het is veel te warm om de hele dag in een overall rond te lopen. Bovendien beschouwen de men sen je dan als een soort indringer, iemand die niet in het zwembad thuishoort," licht Aad toe. Voor hele vieze karweitjes trekt hij wel een werkpak aan. Deson danks verslijt hij tien shirts per jaar omdat er smeer of andere viezigheid in is gekomen. Het hoofd van de technische dienst komt namelijk overal. „Van op het dak tot in het riool." Volgelopen Na zijn metaal en elektro-oplei- ding begon de geboren en geto gen Maassluixer zijn loopbaan bij Verolme. Hij reviseerde appara tuur voor de scheepvaart. Toen ja ren geleden de kelder van het ou de zwembad in Maassluis1'ëétT keer was volgelopen, werd het be drijf van Aad ingeschakeld. „Na deze klus werd ik gevraagd om het onderhoud van het bad te ver zorgen. Al snel ben ik in vaste dienst gekomen, inmiddels werk ik hier vijftien jaar." Zijn werkbank staat in de machi nekamer. een ruimte m de kelder naast het wedstrijdbad. In het warme vertrek lopen meters dik ke waterleidingen langs de muren en over het plafond. Het ruim drie jaar oude zwempa radijs telt zes zwembaden en de waterzuivering is voor eik bad apart geregeld. Dicht opeen staan grote pompinstallaties waaraan slangetjes en meters zijn gekop peld. De machines die de whirl pool ofdejetstreamers inwerking zetten, maken een vreselijke herrie. Het au tomatische wa- terzuiverings systeem dat 24 uur per dag werkt, ziet er voor de leek zeer geavan ceerd uit. „Het kan nog veel moder ner." weet Aad. „Nu moet ik bijvoorbeeld op elke meter kijken of alles in orde is. terwijl die gegevens ook per computer kunnen worden verza meld. Maar zo'n systeem is een voudigweg te duur." De dage lijkse ronde door het gebouw vindt hij echter niet vervelend. Het hoort gewoon by zijn werk. Het zwemeomplex heeft voor hem geen geheimen meer. Hij kent elk hoekje en gaatje en wandelt zo op 1 'zijn gemak door het gebouw alsof De bodem stofzuigen van recreatie bad Dol-Fïjnin Maassluis hoort ook bi] het werk van Aad Klooster man, al spen deert hij zijn tijd liever aan 'belangrijke re zaken. Foto Roel Dijkstra Het water dat over de rand van het zwem bad spat, wordt in een bufferkelder verzameld. Het water spoelt eerst door een zoge noemde haar- vanger. een het zijn tweede huis is. Tijdens de inspectie vertrouwt hij niet alleen op zijn ogen, maar ook op zijn gehoor. „Uit ervaring hoor je of een pomp niet goed loopt of een ventilator hapert. Het iinkste wat er in dit bedrijf kan gebeuren, is een breuk in een waterleiding. Een klein gaatje kan al een enor me wateroverlast geven. Pas nog hadden we een breuk in de cv-lei- ding en stond meteen de vloer blank. Het was gelukkig snel ver holpen," Aad verricht de meeste reparaties aan machines -„van grasmaaier tot blower" - zelf. Kraakhelder De Maassluizer, die zelf niet zo'n zwemmer is, streeft naar kraak helder zwemwater dat veilig en hygiënisch is. Het zwembadwater is helderder dan leidingwater omdat er geen deeltjes van algen, klei en humus meer inzitten. Hij legt uit dat het water voordat hel in het zwembad komt eerst door een zandfilter en door een biolo gisch filter gaat. Daarna wordt au tomatisch een monster genomen om de kwaliteit te bepalen. Voor dat het water via inlaatroosters in het bad komt, wordt er zuurstof en chloor aan toegevoegd. „Ik durf best een glaasje van ons zwembadwater te drinken. Maar niet meteen na het baby- en peu- terzwemmen. Die kleintjes laten alles lopen." aldus Aad. soort korf waarin wekelijks een handvol haar wordt opgevangen, voordat het in de kelder komt waar het weer door de zandfilter wordt ge zogen. De Dol-Fijn verbruikt jaarlijks 15.000 kubieke meter water, waar van de helft In de zwembaden te recht komt. Aad: „Bezuinigen op het waterverbruik is mpeilijk omdat het wettelijk verplicht is het water te verversen en twee keer per week de filters te ver" schonen. We besparen wel ener gie door de speelapparaten niet continu aan te zetten." Hoewel hij zelf zijn werk kan in delen, blijft het vaak niet bij veer tig uur per week. Voor noodgeval len moet hij dag en nacht paraat staan. „In principe kun je nooit een borreltje nemen omdat er al tijd een storing kan optreden. Maar als ik een feestje heb of als ik op vakantie ben, krijgt m'n baas de semafoon." Beheerder Van de Nouwelant, die op dat moment zijn kantoor bin nenstapt, omschrijft zijn techni cus als 'bescheiden en vinding rijk'. Voordat hij de deur uitgaat, meldt hy nog dat „zo'n man als Aad goud waard is voor het be drijf'. De persoon in kwestie rea geert onbewogen op de loftuitin gen. .Natuurlijk is het een hele opgave, maar het is m'n hobby. Vooral het afwisselende werk be valt me uitstekend," Den Haag/Schiedam Rechter J. de Vries van de Raad van State maakt volgende week woensdag bekend of b en w van .Schiedam een bouwvergunning mogen ver lenen voor een appartementenge bouw op het grasveld aan de Bouwmeesterweg-Gildeweg- Scheepvaartweg. Gisteren proce deerde de Wyk- en bewonersver eniging Woudhoek bij de Raad van State tegen het bestemmings plan Woudhoek-Noord 1994, waar- in het fiatgebouw is opgenomen. Het gebouw telt 25 woningen in zes bouwlagen. De toegestane bouwhoogte is zestien meter, iets hoger dan de appartementenge bouwen waar de 68 leden van de bewonersvereniging in wonen. Op de begane grond en eerste ver dieping van het nieuwe gebouw kunnen, in plaats van woningen, dienstverlenende bedrijven wor den gevestigd. „Het enige voordeel ervan is dat je minder verkeerslawaai hoort." zei hun woordvoerder T. van der Hoeven gisteren tegen rechter De Vries. Voor het overige, klaagde de Schiedammer, betekent de ko los een onaanvaardbare achteruit gang voor de buurt „We hebben nu een fijn uitzicht op dat gras veld. Dat willen we helemaal niet kwijt," aldus Van der Hoeven, die er op wees dat in Schiedam al ge noeg wordt gebouwd. De woordvoerder vindt verder dat het bestemmingsplan veel te on duidelijk is. „Veertig procent mag er bebouwd worden, maar hoeveel groen blijft erover?" Een fors ge deelte van het terrein is bestemd voor parkeerplaatsen. Zelf uitte rechter De Vries kritiek op de mogelijkheid om bedrijven in plaats van woningen te vesti gen op de begane grond en eerste verdieping. Hiervoor is een vrij stellingsbepaling opgenomen die volgens hem op gespannen voet staat met de wet. De rechter ver weel het provinciebestuur dat de ze vrijstellingsbepaling zonder meer is goedgekeurd. De bewonersvereniging heeft te gen deze bepaling echter geen be zwaren aangevoerd. De rechter kan er op dit moment dan ook niets aan doen, „Maar zodra een keer vrijstelling wordt verleend, dan kan de onverbindendheid van die bepaling worden ingeroe pen," aldus mr. De Vries, Schiedam Veel leerlingen van Spieringshoek hebben een nieu we 'look'. Net als sommigen van hun voorgangers uit de punktiid zijn hun haren rood, groen en paars geverfd. De scholieren He ten zich gisterm iddag 'toetakelen' in een standje op de jubileum- markt. die werd gehouden ter ge legenheid het 4Ö-jarig bestaan van de scholengemeenschap. Naast haarverven konden markt- bezoekers bij de bewuste markt kraam terecht voor een 'body- painl'. Deze kunstvorm leek de meeste scholieren te gewaagd, maar een nieuwe spoeling vonden veel marktbezoekers wei getuig. Bij terugkeer in de sehoolbankc-n moet maandag blijken of de verf heeft gehouden, danwel is wegge spoeld bij de eerste de beste douchebeurt. De rommelmarkt vormde giste- ren onderdeel van de viering van het 40-jarig bestaan van de katho lieke scholengemeenschap, die voortkomt uit het St. Liduinalyce- um. Ter ere daarvan zijn veertig goede doelen uitgezocht. De op brengst van de rommelmarkt wordt onder deze instellingen ver deeld. Vluchtelingenwerk, de Kindertelefoon en de Straatkrant zijn slechts enkele van de begun stigden. Afgaande op de grote belangstel ling gistermidag zit het met de op brengst we! snor. Terwijl een ka meel stond te wachten op passa giers, dromde een honderdtal scholieren samen rond een buik danseres. Zij daagde de stoerste De jubileuminarkt van scholengemeenschap Spieringshoek trok veel kopers. De opbrengst is be stemd voor diverse goede doelen. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra leerlingen uit voor een dansje. In het schoolgebouw verkeerden bezoekers tegelijkertijd in geheel afwijkende sferen. In alle rust tik ten zij voor een prikkie een antro pologische encyclopedie of een dichtbundel van Gerrit Achter berg op de kop. De opbrengst van de markt wordt in het weekeinde bekendgemaakt. Den Haag/Vlaardingen Scholen doen er goed aan de zogenoemde onderwijskaarten van hun leerlin gen op tijd op te sturen naar de In formatie Beheer Groep Gronin gen. Het ministerie van Onder wijs hoeft anders voor de leerlin gen geen geld uit te keren. Dat heeft de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te uitgemaakt in de rechtszaak over de Vlaardingse scholenge meenschappen Groen van Prin- stereren Westland-Zuid. De twee scholengemeenschappen, die bei de vallen onder de Vereniging voor Christelijk Voortgezet On derwijs in Vlaardingen, kregen voor 32 leerlingen geen geld van het ministerie. In juni vorig jaar ,won de Vereniging voor Christe- lijk Voortgezet Onderwijs echter de rechtszaak die hierover bij de Rotterdamse rechtbank was aan gespannen. Deze uitspraak is nu in hoger beroep door de Raad van State vernietigd op verzoek van het ministerie van Onderwijs. De kwestie tussen de scholenge meenschappen en het ministerie begon in 1994. Toen schreef het ministerie dat voor de vergoeding van de exploitatie- en personeels kosten van de Groen van Prinste- rer-school zou worden uitgegaan van 331 Jesgeldplichtjge leerlin-. gen. Voor de scholengemeen schap Westland-Zuid ging het ministerie uit van 209 leerlingen. Van de Groen van Prinsterer- school werden 28 leerlingen niet door de minister geaccepteerd omdat hun onderwij skaart niet t 18 september waren verzonden. Voor vier leerlingen van West land-Zuid gold hetzelfde. De Rotterdamse rechtbank vond het voldoende als de leerlingen, staan ingeschreven. Volgens de rechtbank is het niet in overeen stemming niet de wel als ue mi nister de onderwijskaarten gaat tellen. Maar de Raad van State vindt van wel. Vlaardingen Een defect in een afzuiginstallatie heeft gisteroch tend voor een kleine brand in een pand aan de 4e Industriestraat in Vlaardingen gezorgd. De brand brak omstreeks tien uur uii. Werknemers wisten het vuur te' doven. De brandweer was snel ter piekke. maar hoefde niet meer in actie te komen. >>chiedam Een 43-jange Schiedammer is op het Listzplein in Schiedam zonder enige aanlei ding door een man geslagen. De onbekend gebleven aanvaller is daarna weggelopen. Het slachtof fer moest naar het ziekenhuis. Dam bleek dal htj een gebroken kaak had opgelopen. Ook moest een aantal tanden en kiezen bij de man worden verwijderd. Maassluis Elk jaar bezoeken 25.000 mensen de polikliniek van het Holy Ziekenhuis in Maassluis. Een behoorlijk aan tal, maar voor interim-directeur C. J. W. van der Horst van het Vlaardingse hospitaal geen re den om tevreden achterover te leunen. Zeker omdat de groei achterblijft bij het aantal men sen dat de polikliniek in het Ho- ly Ziekenhuis zelf bezoekt. Het is één van de redenen dat de directie de polikliniek in het ge zondheidsgebouw aan de Vloot in Maassluis heeft laten renove ren. Gisteravond mocht burge meester J. Sterkenburg-Versluis de buitenpoli officieel openen. Maar bij een nieuw verfje, ande re computerapparatuur en maatregelen tegen brandgevaar blijft het niet, beloofde Van der Horst, Hij kondigde de komst aan van meer apparatuur voor nader onderzoek. Het gaat daar bij om nieuwe instrumenten voor röntgen-; echo- en thoraxfo tografie. Alles by elkaar een in vestering van zo'n anderhalf miljoen gulden, schat de direc teur van het Holy Ziekenhuis, „Maar met deze uitrusting zul len wij wel in staat zijn een aan merkelijk groter deel van ons verzorgingsgebied op maat én dichtbij huis te bedienen." Het verzorgingsgebied van het Holy Ziekenhuis omvat Vlaar dingen, Maassluis, Hoek van Holland en Maasland. In de poli kliniek houden dertig van de vijftig specialisten van het Vlaardingse hospitaal spreek uur. „Het staat voor patiënten in Maassluis, Hoek van Holland en Maasland natuurlijk vrij om te kiezen welke polikliniek ze be zoeken, maar het is toch plezie- rig als er eentje om de hoek is," aldus een woordvoerster. De polikliniek in Maassluis stamt uit het begin van de jaren vijftig. Het begon in 'een ge brekkige behuizing' aan de Noordvliet, putte Van der Horst gisteravond uit de historie. Gebrekkig of niet, het kostte al lemaal 2oveel,geld dat zelfs de medisch specialisten uit die da gen in hun vrije uurtjes de be drijven in Maassluis langs gin gen om 'te bedelen' voor een fi nanciële bijdrage. Want, stelden ze, als uw medewerkers zich in Maassluis kunnen laten behan delen, dan zijn ze minder lang van de werkvloer dan wanneer ze naar Vlaardingen moeten. „Dat teek dus op een bedrijfspoli avant la lettre," refereerde Van der Horst in zyn toespraak aan de huidige discussie over de zo genoemde bedrijfspoli's, die zijn gericht op een versnelde terug keer van zieke werknemers naar hun werkplek. Van der Horst stelde dat het Holy Ziekenhuis geen plannen heeft voor een be- drijfspolikliniek. „Maar we vol gen de ontwikkelingen wel op de voet." De Tweede Kamer wil geen be drijfspoli in reguliere instellin gen uit vrees voor een tweede ling tussen werkenden en niet- werkenden. Van der Horst: „Bij het uitblijven van reele oplossin gen voor de wachttijden zal blij ken of de natuur sterker zal zijn dan de leer. Nu sinds maart het ziekteverzuim van personeel geheel voor rekening van werk gevers komt, weten bedrijven en verzekeraars steeds beter de weg te vinden naar private kli nieken, of zelfs naar het buiten land. De reguliere zorg zal zich het gevaar van 'verlies aan markt' bewust moeten zijn en tot creatieve oplossingen moe ten komen om de wachtlijsten af te bouwen." Een andere trend die Van der Horst nog steeds signaleert en die de investeringen in de poli kliniek In Maassluis naar zijn mening rechtvaardigt, is de 'sterke verschuiving' van klini sche zorg (opname) naar polikli nische behandeling van patiën ten. Een ontwikkeling die moge lijk is,gemaakt door de vooruit gang in medische kennis en technologie. Bovendien is het een resultaat van het (gedwon gen) streven naar meer doelma tigheid. Daarnaast speelt, zeker in deze regio, de demografische ontwik keling mee. Onder meer door de vergrijzing doen steeds meer mensen een beroep op de zie kenhuiszorg. Bij het Holy Zie kenhuis komen jaarlijks 35.000 nieuwe patiënten (in Maassluis 5000) naar de polikliniek voor een eerste behandeling. Van hen wordt uiteindelijk dertig procent opgenomen. Zaterdag 12 oktober SCHIEDAM Grote of Sint Janskerk. Inloopcon cert. 15.00u. DC de4Molens. Bingo-dansant. 19.30u.Teerstoof. Cameretten, 20.30u. Filmhuis. Dead Man Walking, 20.30u. Po dium. Prat's the Whoblem, rock, 22.00u. VLAARDINGEN Grote kerk, Wandelconcert, 15.00u. Harmonie. 'Angelina', jeugdtoneeSgroep TOV, 15.00u. en 20.0ÖU. Triangel. Filmvoorstellin gen, 'De grote vnendelijke reus'. 13.30u. ook 'Jumam' om 19.30u. MAASSLUIS Jeugdbibliotheek. Voorlezen sprookjes, ll.OOu. Schuurkerk. 'Café con Leche, Muziekgroep Briza, 20.30u. HOEK VAN HOLLAND Rietdijkstraat 72. Natuur Toer tocht, start bijVW, 13.00-17.00u. ROTTERDAM Sporthal Hoogvliet. GoldenEarnng, 19u. Ahoy. The Cure, 20u. De Doe len Gr.z. RPhO Wensconcert, 20.15u. Lantaren 2. Rien ne va plus, 21u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuwwitje, 19u. Luxor Theater. Hans Klok Magic Show, 20.15u. RO Theater. Bedrog, 20,15u. Hal 4. le- nette et les Zezettes, 20.30u. Zondag 13 oktober SCHIEDAM Natuurcentrum De Boshoek. Le zing Het Vrekkenechtpaar, lO.OOu. Boerderij De Raat. Themamiddag Tuin wmterklaar maken, 13.30- 15.00u. DC Woudhoek. Dansmid- dag, 14.00u. DC de4Mo!ens. Kof- fie-inloopochtend, ll.Q0u. Sted. Museum. Mandolineorkest ON!, 11.30u. Kfubhuis Zuid. Rommel markt, 12.00u. Teerstoof. Dizz's Kids-Heksen, 14.00u. DC4Mo!ens. Ruilbeurs, 13.30u. Podium. De zon dag anders, 21.30u. VLAARDINGEN DC Soenda. Thé-dansant, 14.00u. D'Oude Stoep. Hans Dulfer, 21.00u. Maandag 14 oktober VLAARDINGEN Stadhuis. Inspraakavond over hen n- nchtmgHoogstraat, 2Q.Q0u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Caïypso 2; 'Jude' (16) dag, 6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 3: 'De nieuwe moeder' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Blind Date' (16) dag, 9.30, Cinerama 1: 'Indepen dence Day' (12) dag. 12.15-3.15- 6.15-9.15. Cinerama 2: The Rock' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cinerama 3: Twister' (12) dag. I.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Crying Freeman' (16), dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di. ookl'l5-4. Cine rama 5: Two Much' (al) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Cor so: 'Independence Day' (12) dag. 12-3-6-9.15, Jmax Theater: 'Spe cial Effects' (al) dag. 2-4-8.15. 'Survival Island'(al) dag. 3, za.zo. ma- .di.wo.ook 1. '2-m-l show' (af) cfo- .vr. 12. 'Independence Day' (12)dag. 5.15-9,15 zo. ook 10.15. Venster 1: 'Braking the waves' (16) dag. 7.30. Trainspotting'(16) dag. (ma. tn V4) 10.30. Sneak Preview, ma. 10.30. Venster 2: 'Dorp aan de n- vier' (16) ma.di.wo. 7.30, do- .vr.zo.wo.ook2.30. 'Bad Boys'do.zo. 7.30, 'Silence' do.wo.10. 'She and he'vr.7.30, di.10. 'House without a dining table' vr.lO. 'Youth of Japan' za .7.30, zo. 10. Twin sisters in Kyoto' za. 10. The kil river' ma. 10. Venster 3: 'A couch in New York' (ah dag. 8- 10, do.vr.zo.wo. ook 2.3Ó. Venster 4: 'Patookaville' (16) dag, 8. 'Bro thers McMullen (al) dag,(beh.ma.) 10, Lumière 1; 'De zeemeerman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: The Quest' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: Twister' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 13.15-4, Lumière 4: 'Striptea se* (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma- .di. ook 1.15-4. Pathé_l: 'Indepen dence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6- 9.10. Pathé2: 'Mission: Impossible' (12) dag.4,30-7.05-9.40, do.vr.ma.di.ook 11.20-1.55. Pathé 3: 'Phenomenon' (al) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.ookll.15-2.15. Pathé 4: 'Dezeemeerman' (al) dag. II.25-2-4.35-7.10-9.45.Pathé 5: Twister' (12) dag. 11.20-1.55- 4.30-7.05-9.40. Pathé 6: 'Eraser' (16) dag. 11.50-2.20-4.50-7.20- 9.50, Pathé 7: 'A time to kiH' (16) dag. 11.40-2.50-5.55-9. Nachtvoorstelfingen: Lumière 1: 'Independence Day* (16) vr.za.OO. 15.Lumière 2: 'Thequest' (16) vr.za.OO. 15. Lumière 3: Twis ter' (16) vr.za.OO. 15. Lumière 4: 'Striptease' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za.4, zo.wq.1.15-4. Calypso 2: 'Langleve de koningin'za.zo. wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'Babe* (N)za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper' za.zo.wo. 1.15-4Lumière 3: 'ittakes two' za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'AGoofy Movie'(N) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Stoty'(N) za.zo.wo. 11.2 5'1.30. 'AGoofy Movie' (N) za.zo.wo. 11.45- 1.45. Venster 1: 'James and the giantpeach'zo.wo.2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1