15. Voorrang voor armoedebestrijding Kraker zorgt voor overlast in Vlaardingse volksbuurt Schiedam krijgt meer geld dankzij relatief arme inwoners Monumenten beter beschermd CHAUFFEUR/ MAGAZIJNMEDEWERKER M/V -Bijnamen 2 Smartlappen in het Pandemonium Thema-middag over gezonde voeding Schilderijen van Maassluise kinderen Aktie Kerstgroet JONG, DYNAMISCH, SNELGROEIEND BEDRIJF NIMCO TRADING B.V. Rotterdams Dagblad Vrijdag 18 oktober 1996 - daap Kolkman werkte met Koos van de Linden en Kees de Jong in de drukkerij van Dorsman Odé in Vlaardingen. Hij was redacteur van •j-jde Nieuwe Vlaardingsche Courant en het bijbehorende, landelijke, -.ojfisscherijblad toen hij zijn eerste novelle publiceerde met ais titel -IDie twee van het Hoofd'. In 1938 verscheen rijn eerste roman 'Janus T^Krul en ZoonDe tweede, "Job Andersom', schreef hij dat jaar direct nadat de haringrace, die hij telkenjare aan boord van de als jager aan gewezen logger volgde, was afgeblazen door een vissersstaking. -Het was de laatste onder zijn eigen naam. Op advies van zijn broer 'Gerard schreef Jaap Kolkman hierna onder het pseudoniem Fenand "Jvan den Oever. Fenand naar de in die jaren bekende schipper Fe(rdi) ,n nand van der Velden en Van den Oever als aanduiding voor zijn ver- i£v"büjf op de walkant. ~^Hij maakte die keuze vrijwel zeker om persoonlijke discussies over u;-4jn romans te vermijden. Veel schrijvers geven dit trouwens op als «Jredenvoorzo'n keuze in het literair pseudoniemenboek van WimHa- _zeu. Bemardus G.F. Brinkel bijvoorbeeld kon als seminarist zijn ei- .i.gen naam onmogelijk gebruiken en wilde na het afbreken van zijn ^'priesterstudie de nering van zijn vader nietin diskrediet brengen. Zo '"werd hij bekend als Michel van der Plas, welke naam hij, overigens ijia zeer veel moeite, ook in zijn paspoort kreeg vermeld met de toe voeging 'schuilnaam'. Fenand van den Oever, waarschijnlijk ue meest gelezen Vlaardingse schrijver aller tijden, die in 1941 naar I Jmuiden verhuisde en daar la- "e ter als Jaap Kolkman vele jaren werkzaam was ais wethouder, begon ""zijn vissersromans met enkele inleidende woorden onder de titel 'Bij ""•Het vertrek'. Voorin zijn populairste boek "Brood uit het water' schrijft hij hieronder; „Ter bevordering van de lokale kleur en sfeer ..Jieb ik tal van bekende Vlaardingse namen en bijnamen - tweede -Van's zogezegd - gebruikt" _Toenvan deze roman, vier jaar geleden, een musical werd gemaakt, verzamelden de makers informatie over de mensen achter die Vlaar dingse bijnamen. Hun lijst werd aanzienlijk langer dan die archiva ris Sigal vijftig jaar eerder aanlegde. Zij waren door oude stadgeno ten uitgebreid voorgelicht. Het gaat om namen die onder meer verwijzen naar beroepen, opval lend gedrag, uiterlijk of woonplek. Zo noteerden ze "Willem de Rau- zer, Polletje de Asbak {een vuilnisman), De Duim (kuiper met platge slagen duim), De Slinger (kastelein die elke dag dronken was), Piet in 't Gangetje (kastelein van café aan het eind van lange gang), De Gla diool (bloemenverkoper), Arie Stokverf (schilder), Cor Steegie, de Rabbi en de politieagenten Bommelse Boot, Balienjatter en Brand- neus. 't Wekkertje maakte met zijn kouwe drukte mensen wakker, Kloek met Kuikens bad veel kinderen, Met de Mond dronk bier uit het flesje, Geile Giel kon zijn lustgevoelens niet verbergen, Duifje Pik Alles was een gretige vrouw en De Dop droeg altijd een bolhoed. Van Mina Rulle, De Harde Spruit, De Poon. Toon de Soep en Kaatje Kak'n Urretje zijn wel de echte namen bekend, maar niet de oor sprong van hun bijnamen. In Kethel, zo kreeg ik deze week te horen, had je een waker met de bijnaam Hannes Kippedrol en de kapper Piet de Plukker. In Schiedam is op de Koemarkt JHles de Fruitkoning (uit Maassluis) opgevolgd door Bram Ravage (uit Rotterdam). BEN VAN HAREN Vlaardingen Het Pandemonium m Vlaardingen verandert zater dag 2 november in het 'kleine café aan de haven' van Vader Abraham. Die avond zijn alleen maar smart lappen te beluisteren. Op hét programma staan on der meer optredens van Christine, Marieke, Tweede Jeugd, Marlijn van Dijk, Johan Ommeriing, Carolien en Rachel en huisband De Tranentrekkers, Dichter Kees Alderliesten verzorgt de presentatie en draagt enkele van zijn smartlappengedichten voor. In de pauze speelt Frau Antje op haar draaiorgeltje De Fiiere Fluiter. De hoofdact van de avond is een optre den van het speciaal samengestelde trio Arthur Ebe- ling, Friedricht Hlawatsch enMieke Stemerdink van de Gigantjes. De avond van het levenslied begint om 20.30 uur en de entree is vijf gulden. Over gezonde voeding gaat het op dinsdag 22 oktober tijdens een thema-middag van het Schiedamse Ou derenwerk. De diëtiste van de Thuiszorg Nieuwe Wa terweg-Noord gaat met de deelnemers na hoe het v>t hun dagelijkse voeding is gesteld. Ook be- eekl zjj hoe dat voedingspatroon aangepast kan uurden. De thema-middag wordt van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in dienstencentrum de 4 Molens. Als afsluiting van het project Kinderrechten van het Sociaal Cultureel Werk in de Wijken hebben Maas slib se kinderen tussen 5 en 14 jaar enkele schilderij en gemaakt. De thema's die in deze schilderijen zijn verwerkt, gaan over de rechten van het kind zoals de vrijheid van meningsuiting, het recht om te leren en het recht om te mogen spelen. De kunstwerkjes van de scholieren hangen van 23 oktober tot 1 november in het gemeentehuis in Maassluis. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Onder de naam AK'96 is deze maand de nieuwe inza melingsactie van hulpgoederen voor Transkarpatiè, een provincie in het zuidwesten van de Oekraïne, ge start. Een stuurgroep van de Aktie Kerstgroet 1996 uit Maassluis heeft besloten om deze keer ook baby- en kindervoeding en operatiekamerbenodigdheden in het zamelen. Tijdens het laatste bezoek van een Maassluise delegatie dit voorjaar aan het land, bleek de situatie in het plaatselijke ziekenhuis van Bereg- szasz rampzalig. De vorig jaar opgezette werkgelegenheidsprojecten (een rijwielwerkplaats, een timmermanswerkplaats en een naaiatelier) zijn goed van de grond gekomen. De stuurgroep hoopt dat dit initiatief ook ruim wordt gesteund zodat men daar zelf de handen uit de mou wen kan steken om de streek maatschappelijk en economisch nieuw leven in te blazen. Wie een voedselpakket wil leveren, kan ƒ25,- per pak ket overmaken op Poslbank(giro)nummer 1334554, ten name van Oekraïne Aktie NGK in Maassluis. Een dergelijk voedselpakket bevat eenvoudige voedings- middelen zoals meel, suiker, boter en olie. Wie ge schikte goederen voor de fietsenwerkplaats of het ziekenhuis heeft of goede tweedehands kleding en schoenen wil afstaan, kan contact opnemen met Ets Vreugdenhil,"telefoon 010-5920787, Joke van Waar- denberg, 010-5921913 of Aria Poldervaart, 010- 5912875. Het hulptransport vertrekt op 21 november .vanaf de loods van de firma Poldervaart. Door Carel van der Velden Schiedam Wethouder A. G. Wiegman bevindt zich in een positie die vergelijkbaar is met minister Zalm (Finan ciën). Net als het kabinet is de gemeente Schiedam voor 1997 in staat een financieel beleid te presenteren dat er gezond uitziet. Er is voor mil joenen guldens aan nieuw beleid en tegelijkertijd blij ven pijnlijke bezuinigingen uit. „Dat laatste lukt me nu al voor de elfde keer," sprak Wiegman gisteren tevreden. Schiedam heeft om verschillende reden.en het financiële tij mee, hoewel de stad net als buurge meente Vlaardingen werd gecon fronteerd met tussentijdse tegen vallers. Over 1995 kreeg Schiedam achteraf te maken met een korting van twee miljoen gul- den uit het VNG-fonds. Dit jaar biedt de belangrijkste inkomsten bron één miljoen gulden minder dan verwacht. Tegelijkertijd 'profiteert' de ge meente jaren van de relatieve ar moede van haar inwoners. De ko mende jaren krijgt Schiedam na melijk meer geld uit het gemeen tefonds, wat mede het gevolg is van het feit dat bij de verdeling van het geld voortaan meer wordt gelet op de sociaal-economische situatie in een stad. Verder stijgt het inwonertal, wat in financieel opzicht ook gunstig is. De verhoogde inkomsten lopen op tot zeven miljoen gulden in 2001. Verder verwacht Schiedam mee te delen m het geld dat het paarse kabinet beschikbaar stelt voor het Grote Steden Beleid. Met veertien andere steden mag Schiedam meedoen. De derde meevaller dankt Schiedam aan de eigengereidheid van Wiegman. Gemeenten als Schiedam hebben honderden mil joenen geleend om alle bezittin gen te financieren. De provincie vindt dat Schiedam dat geld moet aantrekken middels langlopende leningen, waarop zeven procent rente moet worden betaald. Dat beschermt de lokale overheid te gen de gevolgen van rente-schom melingen, meent Zuid-Holland. Want als een gemeente met kort lopende leningen direct wordt ge confronteerd met een rentestij-- ging van één procent, levert dat al snel een domper van een miljoen op. Wiegman ziet dat anders. Hij sluit liever kortlopende contrac ten af, die veel minder rente kos ten. „Dit jaar verdienen we daar drieëneenhalf a vier miljoen gul den mee. Onze keuzes sporen niet volledig met de inzichten van de hogere overheid, maar dat moet daarnaar." Ondanks de wind in de rug in De brand in molen De Walvisch heeft het Schiedamse gemeente bestuur een dure les geleerd. De dag na de fatale brand vertelden brandweerlieden dat het leed mogelijk te voorkomen was ge weest als het monument zou zijn uitgerust met een brandmeldin- stallatie. Het was achteraf pra ten, de fraaie molen uit de 18e eeuw brandde volledig uit Om herhaling te voorkomen wil het college van b en w nu geld uit trekken om de stedelijke monu- Scbiedam is ammunitie snel ge vonden. Kreeg minister Zalm het verwijt dat hij kunstgrepen toe past om zijn begroting rond te breien, ook Wiegman presenteert een begroting die slechts op pa pier sluitend is. Want wie reserves opeet om het huishoudboekje rond te breien, geeft feitelijk meer uit dan hij verdient. Dat gebeurt in Schiedam, in de ja ren 1997 en 1998. In totaal wordt in die jaren 1,9 miljoen gulden onttrokken aan de reserves, die in Schiedam reeds zeer beperkt van omvang zijn. Wethouder Wieg man vindt de greep in de kas ech ter verdedigbaar. „We willen snel ler aan de slag dan het njk ons geld geeft," verdedigt hij de be- menten beter te beschermen. De kwestie werd verleden jaar aanhangig gemaakt door Ge meentebelangen, die naar aanlei ding van een onderzoek door het Rotterdams Dagblad vraagte kens plaatste bij de brandveilig heid in historische panden als de Korenbeurs, het oude Stadhuis, de Grote- of St. Janskerk en het Stedelijk Museum. Het college van b en w moest bekennen dat vele panden niet of slecht waren beveiligd tegen brand. grotïngsmethodiek. „Vandaar dat we in 1997 en 1998 een probleem hebben. Ik vind het zeer verde digbaar om reserves voor dit doel aan te wenden." Uitkering In 1997 heeft Schiedam voor 2,5 miljoen gulden aan nieuw beleid in petto op een begroting van 392 mi(joen. Een belangrijk deel wordt in de praktijk benut waar voor het is ontvangen; armoede bestrijding. Een nieuw element is het zoge noemde incentivebeleid. Dit is er op gericht de economische positie van bijstandtrekkers te verbete ren. De overheid gaat op dit mo ment streng om met mensen met In de meerjarenbegroting wordt toten met 200196.000 gulden ge reserveerd om verschillende on vervangbare gebouwen te voor zien van eën brandmeldinstalla- tie. Naast het Zakkendragers huisje (zie foto) worden het oude stadhuis op de Grote Markt en de Korenbeurs van een dergelijke installatie voorzien. Ook de toren van de Grote- of St. Janskerk maakt dankzij de gel delijke bijdrage een grotere kans een brand te overleven. De roek een uitkering die geld bijverdie- nen. De extra's worden direct ge kort op de uitkering, De incenti ves bieden gemeenten nu alsnog de mogelijkheid om financiële prikkels te geven. Ze komen ten gunste aan mensen die middels scholing of het aanvaarden van een werkkring pogen uit 'de soos' te komen. Schiedam trekt daar 450.000 gulden per jaar voor uit. Ook zaken als de financiering van Melkertbanen en de fraudebe strijding bij de sociale dienst kos ten de komende jaren veel geld. Daalt landelijk het aantal uitke ringsgerechtigden, in Schiedam is er sprake van een stijging. Dat komt omdat veel Rotterdamse mi nima zich in Schiedam vestigen; melder staat in directe verbinte nis met de brandweerkazerne, waardoor de spuitgasten snel kunnen uitrukken. Monumen ten worden vaak niet bewoond, waardoor een brand er zonder brandinstallatie niet snel wordt ontdekt. Een dergelijke fik werd De Walvisch verleden jaar fataal De investering is een onderdeel van het nieuwe beleid, dat het college van b en w gisteren pre- senteerde.Foto Roei Dijkstra volgens wethouder Wiegman in middels honderden per jaar, voor al omdat Schiedam veel relatief goedkope woningen telt. Woning zoekenden hoeven zich boven dien niet in te schrijven. Schiedam dringt in regionaal ver band aan op het overnemen van het door Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gehanteerde model. Met name wethouder Reijnhout (volkshuisvesting) zou dat graag zien. Zijn stadsverbeterprojeeten zijn er onder meer op gericht het sociaal en economisch draagvlak van Schiedam te vergroten. Dat Jukt volgens hem niet als minima een te groot aandeel in het per centage nieuwkomers in de stad hebben. Door Menno Haddeman Vlaardingen In de Ruijterstraat in Vlaardingen zitten de bewo ners met een probleem, Al twee jaar lang wordt één van de huizen in de straat bewoond door een kraker. In de loop van de tijd heeft, de man zich, volgens zijn buren, ontpopt tot een 'potentaat'. „Iemand die de buurt terroriseert en angst aanjaagt door bewoners te bedreigen en te mishandelen.'-* Ook volgens de politie is de kra ker de buurt tot last. Maar er is geen instantie die zegt iets struc tureels te kunnen ondernemen. „We worden er zó moe van," zegt bewoner Klaas van Asch. „Al twee jaar lang is het gedonder. Deze week barstte de bom. We hadden 'm al een lange tijd niet gezien en dachten dat hij voorgoed was ver- trokken. Dat bleek niet zo te zijn. Vorige week komt hij doodleuk weer aanlopen. Zijn gekraakte woning was dichtgetimmerd door de gemeente. Met een paar flinke rukken heeft hij de houten schot ten voor zijn deur weer wegge haald en is-naar binnen gegaan." Hoewel de gemeente de woning had dichtgetimmerd, rukte de kraker vorige week doodleuk de schotten voor de deur weg en nam opnieuw zijn intrek in het pand. Foto Roei Dijkstra De problemen voor de bewoners van de Ruijterstraat begonnen naar hun zeggen toen de man. na- zoekt: voor 40 uur per week, in het bezit van rijbewijs BE Voorkeur verdient diegene die Eerlijk en betrouwbaar is. Keihard en nauwkeurig kan en wil werken. Flexi bel en stressbestendig is maar ook begrijpt dat „de klant koning is" ons cre do altijd zal blijven. Sollicitaties (uitsluitend schriftelijk) aan: Postbus 413100 AA Schiedam. T.a.v. de heer N. van Willigen. dat hij een tijdje in het huis woon de, plotseling 'doordraaide'. „In het begin deed hij allerlei klusjes voor de bewoners in de straat," zegt zijn onderbuurman. „Hij was best aardig. Ik had geen enkel probleem met hem. Plotseling veranderde zijn houding en werd hij agressief. Waarom weet ik niet, maar hij ging zich steeds vreemder gedragen. Je mag het gerust weten: ik ben bang voo^ die man. Ik durf soms niet eens mijn eigen huis in." De kraker begon zich volgens de bewoners als een 'terrorist' te ge dragen. Als bewoners hem aan spraken op zyn gedrag, kregen zij dc wind van voren. Zo zou hu vol gens de buurtbewoners de ruiten van hun woningen ingooien. Hij zou straatgenoten bedreigen en aanvallen, fietsen stelen, illegaal stroom aftappen, auto's bekras sen, kortom een waar 'schrikbe wind' voeren in de straat. Waarom hij dat deed, begrijpt niemand. De politie in Vlaardingen erkent dat zij al meerdere malen met de man te maken heeft gehad en dat er processen-verbaal tegen hem zijn opgemaakt Het stempel van 'terrorist' en 'potentaat' dat de medebewoners de kraker opplak ken, is volgens de woordvoerster te zwaar gekozen. Erg gevaarlijk is hij volgens haar niet. „De politie heeft in dit geval een bemiddelende en reprimerenede rol," vertelt de woordvoerster. „We hebben geprobeerd om door met de man en de buurtbewoners te praten een oplossing te vinden. Dat is tot nu toe niet gelukt. Daar naast hebben we de man een aan tal keer opgepakt om hem te on dervragen. De processen-verbaal die we tegen hem hebben opge maakt, zijn doorgestuurd naar justitie. Die moeten nu een oor deel vellen over de zaak." De politie kan er niet voor zorgen dat de kraker de woning verlaat. „Ook al zien de bewoners dat graag gebeuren. Wij kunnen dat niet doen. Daar moeten de ge meente en de woningbouwvereni ging voor zorgen." „Ik begrijp best dat de politie niets meer kan doen dan ze tot nu toe voor ons heeft gedaan," vertelt Van Asch. „Het is de gemeente die eigenlijk al veel eerder actie had moeten ondernemen. Het pand is hun eigendom en zij heb ben het zover laten komen. Dat de kraker nu in die woning zit, is lo gisch. Hij krijgt geen andere wo ning aangeboden. Zolang dat niet gebeurt, blijft hij hier zitten." De kraker vindt alle ophef onzin. „Wat ze over mij zeggen, is alle maal niet waar." reageert hij. „Ik heb het pand gekraakt omdat het leeg stond en dat vinden de buurt bewoners niet leuk. Ze voeren daarom een hetze tegen mij. Ze verzinnen allerlei dingen om mij weg te pesten." De kraker kijkt wat nors, maar praat beschaafd Nederlands. Zijn woning is opgeruimd. Hy is geen moment intimiderend of vijandig. Hij laat wel merken alle commotie over zijn aanwezigheid in de straat niet op prijs te stellen. „Ik probeer hier rustig te wonen. Door al dat gedoe van de buurtbe woners valt dat niet mee, maar ik laat me niet wegsturen." „Ik gedraag me niet agressief en gooi ook geen ruiten in, bedreig geen mensen en sla ze ook niet op hun gezicht," gaat hij verder. „Ik ben een paar maanden weg ge weest. Ik zat in de gevangenis. Waarvoor vertel ik niet, dat is iets van vroeger. Toen ik vrij kwam en naar mijn huis terugkeerde, had den ze mijn woning dichtgetim merd. Ik heb de houten schotten toen weer weggehaald en ben naar binnen gegaan." De kraker ziet wel in dat zijn aan wezigheid in de straat niet ge wenst is. Als de gemeente of de woningbouwvereniging met een goed alternatief komt, is hij be reid te verhuizen. „Ik heb al ver schillende keren zo'n woonbon in gevuld. Tot nu toe heb ik nooit iets anders gekregen." Een woordvoerder van de ge meente zegt dat die er ook niet zo veel aan kan doen. „We kunnen natuurlijk om de tafel gaan zitten. Er staat voor volgende week een gesprek gepland. Het is niet zo dat wij zeggen: 'Hier heb je een' ander huis.' De kraker zal zelf naar een woningbouwvereniging moeten om zijn situatie uit te leg gen. Zij kunnen hem dan een ur gentieverklaring geven." De bewoners zijn bly dat er vol gende week een gesprek plaats heeft. Maar, zegt Van Asch: „Voor ons is er maar één optie en dat is dat hij uit de buurt verdwijnt." Vrijdag 18 oktober SCHIEDAM Teerstoof. Angela Groothuizen, 20.30u. Filmhuis. Ma ne Antoinette is met dood, 21.30u. Podium. Schiedamse Pop-Pnjs, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'Geschud' door Schudden voorGebrurk,20.00u. De Pijpetaar. Tienersoos, 15.00- 17.30u. ROTTERDAM Ahoy'. Celine Dion, 20u. De Doelen Gr.z. Rotterdams Philharmontsch Or kest, 20.15u. Kl.z. Marokkaanse muziek, 20.15u. Luxor Theater. Purper elf, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Scapino Rotter dam, 2Q.15u. Kl.z. Ashes to Ashes, 20.30u. Theater Zuidplein Gr.z. Zenga. 20.15u. KJ.Z. Mylene d'An- jou, 20.30u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. De Scheg. John Buisman, 20.15u.Bibliotheektheater.DeAf- faire, 2Q.30u. Lantaren L Registra ties, 2Q.30u. Lantaren 2. Visioe nen, 21u. Jeugdtheater Hofplein. Sneeuwwitje, 19u. Zaterdag 19 oktober SCHIEDAM Stedelijk Museum. Orgelconcert, 15.00u. Filmhuis. Mane Antoinette is met dood, 20,30u. De Erker. Lan- dendag NederlanGrote Kerk. In loopconcert, lS.OOu. Filmhuls. Ma ne Antoinette is met dood, 20.30u. De Erker, landendag Nederland, 18.00-22.00u. Cafe de Grote Markt 17. Dutch Drums, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Queen fanclub dag, 12.00-24.00u. Vredes- en Ichtuskerk, Leger des Heils. Toy Story, 10.30, 14.00, 13.00 en 14.30u. Waalstraat 57. Open ate lier Elly Dijkshoorn, 14.00-i?„00u. Hotel Ibis. Receptie 40-jang jubi leum hengelsportfederatie De Rand stad, 15.30-17.30u. Grote Kerk. Jubileumconcert Gemengd Rijn mondkoor, 20.00u. De Deel. Bingo dansant, 20.15u. MAASSLUIS Groote-of Nieuwe Kerk.Concertop Garrelsorgel, 20.15u. Theater Schuurkerk. Crème fraiche met Ala Minute, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1.15-4. Ca lypso 2: 'Fargo' (16) dagr 4-6.45- 9.30, do.vr.ook 1.15. Calypso 3: 'Jude' (16) dag. 6.45-9.30, do .vr.ook 1.15-4. Cinerama 1: 'Inde pendence Day' (12) dag. 12.15- 3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor'-(al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: Twister" (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Eraser' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ook 1.15-4, Cinerama 5: The Rock' (al) dag 6.15-9,15, do.vr.ookl2,45-3.30. Corso: 'Inde- pendence Day' (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater 'Special Effects' (al) dag. 2-4-8.15. 'Survival Island' (a!) dag.1-3. 'Independence Day" (12) dag. 5.15-9.15 za.t/m wo.ook 10.15. Venster!: 'Chacun cherche son chat' (16) dag.(beh.ma.) 8-10. Sneak Preview, ma.10. Venster 2: les 400 coups' (16) ma.wo.7.30, do.vr.zo.wo.ook 2.30. 'Bellowing clouds'do.zo. 7.30,'Faceofanother' do.vr.10 za.7.30. 'Longing'vr.7.30, ma.10. 'Bad Boys' za.10. 'She and he' zo.10. 'Ran' wo.10. Achter de schermen: met'Detranenvan Mana Machita' en 'De salon van het ver driet', di.8. Venster 3: 'Breakmgxhe waves' (16) dag.7.30, do.vr.ook 2. Trainspotting' (16)dag. 10.30. Ven ster 4: 'A couch in New York' (16) dag. 8-10.15, do.vr.ZQ.wo.ook2.30. Lumière 1: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Lumière 2: 'De zeemeerman' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: The Quest" (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1.15-4, Lumière4: 'Stnptease'(12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: 'Laststandingman' (16) dag.li.50- 2-4.30-6.45-9.20. Pathé 3: 'Mis sion: Impossible' (12) dag.4.30- 7.05-9.40, do.vr.ook 11.20-1.55. Pathé 4: Twister" (12) dag. 11.10- I.45-4.20-6.55-9.30. Pathé 5: The nutty professor' (al) dag. 11.40- 2-4.20-6.45-10. Pathé 6: 'Pheno menon' (al) dag.6.30-9.20, vr.ook II.15-2.15, za.zp.ma.di.wo.ook A Pathé 7: 'A time to kill' (16) dag. 11.35-2.50-5.55-9, za.niet om 11.35. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za.zo.ma.di.wo.1.15-4. Calypso 2: 'Lang leve de koningin' za.zo.ma.di- .wo.1.15. 'De nieuwe moeder'za.zo- .ma.di.wo. 1.15-4. Cinerama 4: 'Babe' (Nj za.zo.ma.di.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper' za.zo.ma.di- .wo.1,15-4. Lumière 3: 'Ittakestwo' za.zo.ma.di.wo. 1.15-4. Lumière4: 'A Goofy Movie* (N) za.zo.ma.di- .wo.1.15-4. Pathé: Toy Storv' (N) za.zo.ma.di.wo.11.45-1.50. 'A Goofy Movie' (N) za.zo.ma.di.wo. 11.30-1.30. Lantaren 1: Cmekid Festivalzo.3. Venster 1: 'James and the giant peach' dag.(beh.za.) 2. Venster 3: 'Mijn vader woont in Rio' ma.2. 'Dejongen die niet meer praat te' di.2. 'Kijk ikvlieg' wo.2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3