9 Rijk schiet gat in begroting Maassluis Rijnmondkoor oogst routinematig applaus VTM wil klaarheid over A 4-standpunt regioleden 'Appartementen langs Oosthavenkade begin van nieuwe stadsgezicht' Verkeerde pagina 'Slang' in holle boom Vernielingen Agressief tweetal Overval Culturele Raad huldigt Judith Mokoginta Tekort loopt op naar drie ton Extra bezuinigingsmaatregelen nodig Steiger omgegooid Controle Verdachte moet cursussen volgen om op het rechte pad te blijven Zadel-maakster af van dwangsom genda Rotterdams Dagblad Maandag 21 oktober 1996 VlaardingenDoor een fout bij de drukkerij is in ufr krant van zaterdag niet de Waterweg Plus maar een andere pagina verschenen. Op het moment dat de fout werd ontdekt, was het onmogelijk deze nog te herstellen. Wij bieden u hier voor ome excuses aan. De directie.' Maasland Een wakkere wande laar in Maasland dacht zondag morgen in een holle boom een slang te hebben ontdekt. Uit voor zorg werd hulp ingeroepen van reptielenzoo Serpo uit Delft, want het zou best een gifslang kunnen zijn. De Serpo-medewerkers gingen bewapend met slangenvangmid- delen naar Maasland. Maar ter plaatse bleek de paniek mee te vallen. De vermeende levensge vaarlijke slang bleek een kussent je te zyn met een tijgerpython- motief. Het kussentje was door een kanoer uit gemakzucht in de 'holle boom gelegd. Vlaardingen Een groep van 26 jongeren is gisterochtend vroeg aangehouden omdat zij op station Vtaardingen-Oost vernielingen had aangericht. 5r was onder meer een aantal n iten ingegooid. De spoorwegpolitie heeft de van dalen gearresteerd. Maassluis Een 49-jarige Rotter dammer en zijn 29-jarige vriendin zijn gisterochtend vroeg in Maas sluis aangehouden omdat zij op de Oude Maasdijk een bromfiet ser hadden aangereden. De brom fietser brak daarbij zijn been en werd afgevoerd naar het zieken huis. Het tweetal reed in zijn bestelauto na het ongeluk door. Agenten kwamen een tijdje later de bestel wagen tegen. De bestuurder 'ont kende echter iets met het ongeluk te maken te hebben. De politie wilde de Rotterdammer toch mee nemen naar het bureau voor ver hoor. De vriendin van de man probeer de dat te voorkomen. Er ontstond een worsteling tussen de politie en het opstandige tweetal. Een agent raakte hierbij gewond aan het gezicht. Ook sneuvelde de achterruit van de politiebus. De agressievelingen zijn meegeno men naar het bureau. Daar bleek de Rotterdammer onder invloed van alcohol te verkeren. Het twee tal zit nog steeds vast. Schiedam Een café aan de Ap pelmarkt is gisteravond rond half elf door vier mannen overvallen. Twee van hen waren gewapend. In het café zaten op het moment van de overval negen bezoekers die allen ongedeerd bleven. De omvang van de buit is nog niet be kend. - Joke Mokoginta is gistermiddag gehuldigd door de Culturele Raad Maassluis. In Theater Schuurkerk kreeg zij de bijbehorende oorkonde en het kunstwerkje. Het was de zevende keer'dat de Culturele Raad Maassluis een huldiging organiseerde voor 'per sonen of instellingen die opmer kelijke prestaties hebben gele verd op cultureel gebied'. Deze keer viel de eer te beurt aan Joke Mokoginta. De juiy loofde haar vanwege haai' inzet binnen de Culturele Raad Maassluis, waar van zij vanaf het begin lid is. Ook is zij vanaf de oprichting van het Gemeentemuseum actief geweest binnen het museum, onder ande re als lid van het bestuur van de Vereniging Vrienden van het Ge meentemuseum, waarvan drie jaar als voorzitter. Mokoginta is in Maassluis boven dien betrokken geweest bij ver schillende andere activiteiten op cultureel gebied, zoals Theater Schuurkerk, De Engelenbak, Sa men 30.000, Theatergroep Arge loos en de opening van Konings hof De Culturele Raad is van me ning dat Mokoginta voor haar 'grote persoonlijke, belangeloze en stimulerende inzet op hef ter rein van de cultuur alle lof ver dient'. MaassluisNog voordat de vorige maand gepresenteerde be groting voor 1997 door de gemeenteraad van Maassluis is goedgekeurd, is er al een gat van driehonderdduizend gulden in geschoten. Het tekort is het gevolg van de septembercirculaire van het rijk. Daarin staat dat Maassluis met in gang van dit jaar 452.000 gulden minder tegemoet kan zien uit het Gemeentefonds: Een en ander houdt in dat de begroting voor volgend jaar nu opeens drie ton in de min staat. Hoe burgemeester en wethouders dat gat willen dichten, is niet dui delijk gemaakt. Daarover wil het college op 4 en 5 november met de gemeenteraad debatteren tijdens de behandeling van de gemeente begroting 1997. Overigens staat Maassluis niet al leen in de vuurlinie van de snij ders in Den Haag. Schiedam en Vlaardingen worden wat forser aangepakt: beide om en nabij de één miljoen. Dat is logisch omdat Schiedam en Vlaardingen ruim twee keer zoveel inwoners tellen als Maassluis. Een en ander is een gevolg van de koppeling tussen de hoogte van het Gemeentefonds en de ontwik keling van de rijksuitgaven: als de rijksoverheid minder geld be steedt, krijgen de Nederlandse gemeenten automatisch ook min der uit de pot. Dit jaar zijn de uitgaven voor de Algemene Bijstandswet lager en worden enkele begrotingsposten niet helemaal benut. Daarnaast wordt er door enkele gemeenten vanwege de artikel 12-status en omvangrijke woningbouwpro gramma's een groter beslag ge legd op het Gemeentefonds. Zo blijft er voor de overige ge meenten, waaronder dus Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis, nog minder over om te verdelen. Overigens moet Maassluis ook nog met terugwerkende kracht een in 1994 te veel ontvangen be drag terugbetalen aan het rijk. Maar dat bedrag, vijfduizend gul den, is te overzien. B en w doen nog geen uitspraak over hoe het gat van drie ton vol gend jaar moet worden terugver diend. Het putten uit de reserves is een optie. Maar bij de presenta tie van de begroting liet wethou der L. D. Wesenhagen (financien) venge maand weten dat de finan ciële positie van de gemeente 'verschraalt'. In heel Zuid-Hol land waren vorig jaar slechts ze ven gemeenten met een nog zwakkere reservepositie. De spaarpot van Maassluis telt 8,9 miljoen gulden. Daar komt bij dat b en w voor de komende vier jaar beslag op nogeens een miljoen gulden hebben gelegd om de meerjarenbegroting tot en met 2000 sluitend te krijgen. Daar naast gaat een aantal tarieven voor de inwoners omhoog, waar onder de onroerende-zaakbelas- ting met zeven procent. Ook zet de gemeente het mes in de eigen organisatie. Overigens is de spaarpot van We senhagen altijd nog voller dan die van haar collega Roijers in Vlaar dingen, die nog maar 3,5 miljoen op de gemeentelijke spaarreke ning heeft staan. Schiedam Een groepje van on geveer acht mannen heeft zater dagochtend rond half drie in de Havensteeg in Schiedam een vijf tien meter hoge steiger omge duwd. Daardoor is een lantaarn van de muur gebroken. Ook een fiets die tegen de muur stond is bescha digd door het gevaarte. De man nen zijn door de politie nog niet aangehouden. Hoek van Holland Tijdens een verkeerscontrole op de Lichtto renstraat in Hoek van Holland heeft de politie zeven automobi listen bekeurd. Zij negeerden een stopverbod dat in de straat geldt. Bewoners hadden geklaagd over overlast van de stilstaande auto's. Het Gemengd Rijn mond koor lie {zaterdagavond in de Grote Kerk fn Waardfngentijdens het tweede jubileumconcert een boeiend programma horen. Foto Roei Dijkstra Door Anke van Bree Vlaardingen Het 90-jarige Ge mengd Rijnmondkoor heeft za terdagavond in de Grote Kerk'in Vlaardingen zijn tweede jubi leumconcert gegeven. Deze avond was alle aandacht gericht op het oratorium en daarom was het des te meer verbazend dat er niemand van de coüega-oratori- umvereniging aanwezig was. De aandacht voor eikaars werk zal met he' verminderen van de sub sidie hard nodig zijn om dit soort grote, kostbare en cultuurrijke concerten mogelijk te kunnen blijven maken.. Toch was de kerk redelijk goed bezet' en liet het Rijnmondkoor er een boeiend programma ho ren. Het koor, dat onder leiding staat van dirigent Ad de Joode, begon het concert met de niet vaak ten gehote gebrachte 'Mes- sa di Gloria' van Vieenzo Bellini (1801-1835). Deze Italiaanse ope racomponist laat ook in deze mis duidelijk zijn affiniteit met de opera horen en de flinke orkest bezetting past geheel in zijn stijl. Toch was het juist het wat al te sterk musicerende orkest dat zowel solisten als koof veelvuldig slecht tot volledig onhoorbaar maakte. Het koorliet terecht flin ke, dynamische schakeringen horen, maar was juist daardoor soms slecht te verstaan en miste een veerkrachtige beweging. De koorMank was, voor zover hoorbaar, overwegend zuiver en de heldere, homogene klank van de stemmen ym opvallend. Het ontroerendste deel uit deze mis was wel het 'Qui tollis peceata mundi' waarin eerst alle solisten begonnen en het koor besloot met het 'suscipe'. De bas Mare Pantus had met zijn warme en ver dragende stem schijnbaar geen moeite met het orkest. Hij bracht in het 'Domme Deus' met boeiende voordracht heel fraai de emotie over op het aandachtige publiek. Warme alt De alt An Schrama, wiens aan deel in deze mis going was en die in het verdere programma he lemaal niets te doen had, bracht daarom,.een viertal losse stukjes ten gehore. Zijn begon met 'O, del miü dolce ardor' van Ch.W. Gluck, begeleid door Ad de Joode aan het koororgei Schrama zong met haar warme alt de kleine aria's heel muzikaal en met over tuiging en oogstte dan ook te recht een warm applaus. Het was natuurlijk een blunder van de eerste orde dat al tijdens het voorspel van het laatse lied de koffie met veel kabaal werd bin nen gebracht. An Schrama liet zich er echter niet door storen en besloot met het zeer intiem ge zongen 'Nina' van G. B. Pergo- lesie. Na een ruime koffiepauze en de resterende twee liederen van Schrama vervolgde het koor met de drie overige solisten met de len uit 'Die Jahreszeiten' van Jo seph Haydn. Het was duidelijk dat dit voor het koor oude koek was, want de werken werden met heel veel gemak en lichtheid ge bracht Hierin was de soms wat zware klank uit Bellini groten deels vervangen door een lichte, veerkrachtiger wijze van musice ren die voor het welslagen van Haydns meesterwerk noodzake lijk is. Het Kamerorkest Conti nuo met als concertmeester Mar co Bons zorgde hierin voor een perfecte balans met koor en solis ten. De op het laatste moment op getrommelde organist Wim Ha zen nam in 'Die Jahreszeiten' die Continuo-partij op het koororgel voor zijn rekening. Stralend begon het Rijnmond koor met het beginkoor 'Komm, holder Lenz1 en daarmee werd di rect de blije sfeer van de lente ge troffen. In het zomergedeelte ontspoorden de heren van het koor wel heel opvallend en werd het een complete chaos, maar na een duidelijk intermezzo van het onverstoorbaar doorspelende or kest, wisten de dames de draad weer goed op te pakken. Solisten Na de pauze was het aandeel van de solisten groot en naast de eer der genoemde bas vielen ook de sopraan Anja Brands en de tenor Nico Bolmer gunstig op. Brands heeft een fraaie, lichte en heldere stem die in 'Ein Madehen, dass awf Ehre hielt' volledig tot haar recht kwam. Samen met het koor liet zij hierin een doorleefd stuk je muziek horen. Tenor Nico Bol mer was in het duet met Brands al goed op dreef, al stoorde daar soms de wat scherpere Mank, maar in 'Abgesponnen 1st der Flachs' wist fuj met warme voor dracht te boeien. Na een herhaling van het begin koor bedankte het publiek met een routinematig staand, maar welgemeend warm applaus. Door Menno Haddeman Rotterdam/Schiedam Auto's, brommers en autoradio's. De 33- jarige Schiedammer die vrijdag voor de Rotterdamse rechtbank moest verschijnen draaide er zijn hand niet voor om. Tussen juni 1995 en juli 1996 pleegde hij 46 in braken en diefstallen. Met de op brengst van de gestolen goederen onderhield hij zyn gezin, betaalde hij z'n schulden af en, bleek giste ren tijdens de zitting, kocht hij co caine. Dat laatste was nieuw voor zijn advocaat en de reclassserings- ambtenaar die hem begeleidt. De verdachte had bij de politie al zijn daden bekend, maar over zijn drugsverslaving had hij niemand iets verteld. „Ik heb een paar maanden cocaïne gebruikt," biechtte hij de rechtbankpresi dent op. „Met een aantal vrienden snoof ik zo'n twee gram per dag. Ik heb dat niemand verteld omdat ik me ervoor schaam." De rechtbankpresident vond het jammer dat de verdachte daar nooit met zijn reclasseringsamb- tenaar over had gesproken. „Hij is een hulpverlener en het is zijn werk naar uw problemen te luiste ren." De verdachte gaf als ant woord dat hij sinds hij door de po litie werd opgepakt geen cocaine meer gebruikt. Hij heeft geen drugsprobleem meer. verklaarde hij. Ook volgens de reclasserings- ambtenaar heeft de verdachte geen last meer van zijn versla ving. Daarom hoefde volgens hem het rapport dat hij over de Schiedammer heeft gemaakt, niet te worden aangepast. „Ik heb niets van een verslaving waarge nomen," zei de ambtenaar tijdens de zitting. „Het zal van de ver dachte een manier zijn geweest om erbij te horen." Daar stond het rapport dat de hulpverlener ovei de verdachte uitbracht namelijk vol mee. De Schiedammer had het in zijn jeugd erg moeilijk. Hy is nooit ge accepteerd. Sinds zyn 'late jeugd' doet de Schiedammer er alles aan bij een clubje te horen. Zo is, vol gens de hulpverlener het gedrag van de man te verklaren. Mensen in zijn omgeving gebruikten drugs, dus deed de verdachte dat ook. Zekerheid Om de man meer zekerheid en in zicht in zichzelf te geven is vol gens de hulpverlener een aantal cursussen hard nodig. Na een kor te gevangenisstraf zou de ver dachte een acht maanden duren de videocommunicatie-training moeten doen. Daarna zou hij een budgettenngscursus van een half jaar moeten volgen, waarna hij rijp is voor de zelfconfrontatie methode die ook een halfjaar in beslag neemt. Als een herboren man zou de verdachte volgens de hulpverlener daarna weer terug de maatschappij in stappen. De rechtbankpresident wilde van de verdachte weten wat hij vond van het advies van de hulpverle ner. „Ik vind het wel goed," zei hy. Toen de president daarop vroeg waarom de verdachte dan al die cursussen wil volgen, ant woordde hij: „Gewoon, omdat het goed voor me is." De officier van justitie dacht ook dat het goed voor de verdachte zou zijn om een aantal cursussen te volgen. „Maar niet voordat hij een gevangenisstraf van een jaar heeft uitgezeten. De man heeft met zijn inbraken en diefstallen voor aardig wat schade gezorgd. Hij moet daarvoor boeten," meen de hij. De advocaat van de man hoopte dat de rechtbank in het vonnis iets milder zal zijn dan de officier. „Dat de man een gevangenisstraf verdient is zonder meer duide lijk." zei zij. „Maar als mijn cliënt erg lang achter de trahes ver dwijnt, bestaat de kans dat hij he lemaal geen zin meer heeft om die cursussen te volgen En dié zijn juist zo belangrijk voor mijn cli ent." De rechtbank doet over elf dagen uitspraak. SchiedamDe Vereniging Tegen Milieubederf (VTM) wil van de vier Schiedamse leden uit de re gioraad duidelijkheid over hun standpunt over de aanleg van de A 4. Met stijgende verbazing heeft het bestuur van de VTM de afgelo pen weken kennis genomen van het afwijkende standpunt van de Schiedamse leden in de regio raad. De vier Schiedamse regioleden, Houtkamp (D66), Van Collenburg (WD), Kaptein (CDA) en Reude- rink (PvdA), stemden voor een brief aan de minister waarin de aanleg van de A 4 'cruciaal' en 'noodzakelijk1 werd genoemd. Een opstelling die niet alleen in Vlaardingen en Maassluis be vreemding wekte, omdat de drie Waterweg-gemeenten tot dan toe altijd gezamenlijk verzet hebben gepleegd, maar ook in Schiedam. GroenLinks-wethouder A.F. de Leede voelde zich zelfs 'verraden'. En ook bij de VTM proberen ze het waarom van de plotselinge ommezwaai te achterhalen. „Wij en alle andere leden van de Schiedamse samenleving die zich verzetten tegen deze weg willen weten op welke manier door deze politieke partyen het belang van Schiedam wordt verdedigd." Het stemgedrag van de regioraad sleden heeft de VTM zo verbaasd dat ze de vier de afgelopen weken heeft aangeschreven. „We willen niet alleen uitleg, maar ook pra ten over de gevolgen van hun standpunt, Het is allemaal een beetje vaag hoe het is gegaan en wat voor waarde aan die regioraad moet worden gegeven," zegt E. Verhaar van de VTM. Vier reacties Inmiddels hebben twee van de vier gereageerd op de uitnodiging om met de milieu-organisatie te gaan praten. „Van Reuderink hebben we begrepen dat zijn stem een vergissing was en daar heb ben we dus geen gesprek mee. Op korte termijn zal wel een gesprek plaatshebben met Houtkamp (D66). WD en CDA hebben nog niets van zich laten horen en dat vinden wij heel teleurstellend." Tijdens een door de Schiedamse PvdA-jongeren georganiseerde forumdiscussie eerder deze week liet Kaptein overigens weten 'ook als gemeenteraadslid voor de A 4' te zijn. De enige voorwaarde die hij aan zijn steun koppelt is dat het asfalt in een tunnel wordt aan gelegd. Vlaardingen„Een lot uit de lote rij," noemt ze hun nieuwe appar tement. „Het begin van het nieu we stadsgezicht van ons oude cen trum," typeert de wethouder. „Een plaa(je in het stadsbeeld," roemt de projectontwikkelaar. De officiële oplevering van het ap partementengebouw op de hoek van de Oosthavenkade en de Bleekstraat in Vlaardingen levert uitsluitend tevreden gezichten op. Directeur P. Jongepier van projectontwikkelaar Hopman uit Zoetermeer, die samen met aan nemer J. Schouten het risico droeg, roemt architect Ton Poot omdat hij almaar bereid bleek in vulling te geven aan nieuwe eisen en dankt de gemeente voor de sa menwerking, maar verheelt niet dat zijn eerste rekensom een an dere uitkomst gaf. Zijn eerste kennismaking met Vlaardingen is hem desalniettemin goedbeval- len. „We willen graag nog meer doen in deze stad." 'Lange adem' Wethouder K. van der Wmdt sprak over 'een project van lange adem'. „In 1971 werd het op deze plek staande pand gesloopt ten behoeve van woningbouw. Dat er nu tien van zulke appartementen zyn verrezen op zo'n kleine ruim te, vind ik bijzonder." Verder wees hij het in de oorspronkelijke rooilijn opgetrokken gebouw aan als voorbeeld. „In de komende vijftig jaar wordt dit gebied langs de Oude Haven, tussen Buizengat en Pelmolen, het belangrijkste voorde gemeente om in te inves teren." Alle kopers van de 270.000 gulden kostende drie kamer-apparte menten komen uit Vlaardingen. De één ruilde er zijn eengezins woning, die hij 36 jaar geleden kocht in de Roemer Visscher- straat, voor in; de ander zijn ne gentien jaar oude eengezinskoop- huis in Holy-Noord. Als overeen komst hebben ze, dat ze na al die jaren hun tuin zat waren, de kin deren de deur uit zyn en ze een woonplek in de binnenstad met mooi uitzicht wilden. ..Bij mooi weer zie ik vanuit mijn erker de Erasmusbrug in Rotter dam. Op myn terras heb ik de ge hele dag zon en uitzicht op de stad en de Oude Haven." De verkoop van de woningen heeft weinig moeite gekost. Ook de bouw verliep voorspoedig, vol gens de uitvoerder, die ervaring heeft met woningbouw in binnen stedelijke gebieden. Alleen by bet slaan van de eerste palen had den we problemen. In een mum van tijd stonden allerlei bewoners uit de buurt op straat en dreigden met het ergste. Ze schrokken van de klappen en trillingen. Nie mand had hen geïnformeerd, dat we gingen heien." Den Haag/Maassluis Staats raad mevrouw mr. J. Leyten van de Raad van State heeft besloten de dwangsom te schorsen, die het gemeentebestuur van Maas sluis zadelmaakster L.R, de Gruyter oplegde. De Gruyter huurt van J.H. de Haas een voormalige boerderij aan de Korte Buurt in Maas sluis. Bij de boerderij staat een oude olietank, die heeft gelekt. De gemeente wil dat de bodem onder de tank wordt onderzocht om zo te kunnen inschatten hoe groot de verontreiniging is. De Gruyter weigert het onder zoek te bekostigen. Zij heeft de gemeente doorgestuurd naar haar huisbaas, met wie zij in on min leeft. Omdat De Gruyter de tank heeft gemeld toen zij inder tijd een milieuvefguning aan vroeg voor haar zadelmakerij, blijft de gemeente haar verant woordelijk houden voor de tank. De Gruyter werd een dwangsom opgelegd. Die dwangsom is nu in een spoedprocedure bij de Raad van State geschorst Waarom de rechter dat heeft gedaan, blijkt over enkele weken uit haar schriftelijke motivering. Maandag 21aktober SCHIEDAM De Erker. Kinderprogramma. Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB. Dia-lezing Peter Hellemons 'geloof en kunst', 20.00u. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Jeugdrondlet- dmg, 14.30u en film, 15.30u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Symphomeorches- ter des Bayerischen Rundfunks, 20.15u. Rotterdamse Schouw- burgGr.z.Prometheus,20.15u. Ki.z. Mooi/üefhebber, 20.30u. Zjaak. Heksenjacht, 13.30u, Lantaren/ Venster. Cinekid Filmfestival, 14u. Popular. Popifilm,21.30uJThema- week: The Urban Ritual, 21u. Dinsdag 22 oktober SCHIEDAM Woon zorgcentrum Tburlede. Verkoop, lO.OOu, Dc 4 Molens. Thema-middag gezonde voeding, lAOOu. De Erker. Kinderprogram ma. Wijkcentrum Dreesplein. Ver trek uitstapje Duinrell, 09.00u. VLAARDINGEN DienstencerrtrumBabberspolder, Vlaardmgs Vissersvrouwenkoor, 14.00-16.00u. Visserijmuseum. Rondleiding, 14.30u en film, 15.30u. De Lijndraayer. Ledenver gadering WD, 20.15u. HOEK VAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding, 13.30u. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. SoLaRe Strijktrio Stnjktrio, 20.15u. Dizzy. Benjamin Herman - Maarten v.d. Grinten Quar tet, 22u. Luxor Th eater. HansTeetL wen, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Prometheus, 20.15u. Kl.z. Mooi/üefhebber, 20.30u. Maritiem Museum Prins Hendrik. Herfstvakantie-activitei ten. 12u. Bibliotheektheater. Pop pentheater Pierrot, 15u. Venster 2. Achterde schermen. 20 u. Popular. Themaweek: The Urban Ritual, 21u. Parkzicht. Talkshow 'Deeldervan A totZ', 21u. ROTTERDAM Calypso 1: Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1,15-4. Ca lypso 2: 'Fargo' (16) dag. 4-6.45- 9.30, do.vr.ook 1.15. Calypso 3: 'Jude' (16) dag. 6.45-9.30, do .vr.ook 1.15-4. Cinerama 1: 'Inde pendence Day' (12) dag. 12.15- 3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: Twister' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4; 'Eraser* (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ook 1.15-4. Cinerama 5: The Rock' (al) dag. 6.15-9.15, do.vr.ookl2.45-3.30. Corso: 'inde- pendenceDay' (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater: 'Special Effects* (al) dag. 2-4-8.15. 'Survival Island' (al) dag.1-3. 'Independence Day' (12) dag. 5.15-9.15 za.t/m wo.ook 10.15. Venster 1: 'Chacuncherche son chat' (16) dagjbeh.ma.) 8-10. Sneak Preview, ma.lO. Venster 2: 'Les 400 coups' (16) ma.wo. 7.30, do.vr.zo.wo.ook 2.30. 'Bellowing clouds'do.zo. 7.30, 'Faceofanother' do.vr.l0za.7.30. 'Longmg' vr.7.30, ma. 10. 'Bad Boys' za.10. 'She and he' zo.10. 'Ran' wo.10. Achter "ere schermen: met 'De tranen van Mapa Machita' en 'De salon van het ver- dnet', di.8. Venster 3: 'Breakmgtfte waves' (16) dag.7.30, do.vr.ook*?, Trainspotting" (16)dag. 10.30. Ven ster 4: 'A couch in New York' (16) dag. 8-10.15, do,vr.zo.wo.ook2.30, Lumière 1: The nutty professor" (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'De zeemeerman' (ai) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: The Quest' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.oQk 1,15-4. Lumière 4: 'Striptease'(12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ook 1.15-4. Pathé 1: "independence Day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: Laststandmgman' (16) dag. 11.50- 2-4.30-6.45-9.20. Pathé 3: 'Mis sion: Impossible* (12) dag.4.30- 7.05-9.40, do.vr.ook 11.20-1.55. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11.10- I.45-4.20-6,55-9.30. Pathé 5: The nutty professor' (al) dag. 11.40- 2-4.20-6.45-10. Pathé 6: 'Pheno menon' (al) dag.6,30-9.20, vr.ook II.15-2.15, za.zo.ma.di.wo.ook 4. Pathé 7: 'A time to kill* (16) dag. 11.35-2.50-5.55-9, za.met om 11.35. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Independence Day' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Crying Freeman'(16)vr.za.00.15. Lumière 3: The Quest' (16) vr.za.00.15. Lu mière 4: Twister' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za.zo.ma.di.wo.1.15-4. Calypso 2: 'Lang leve de koningin' za.zo.ma.di- .wo.l.15. 'De nieuwe moeder" za.zo- .ma.di.wo.1.15-4. Cinerama 4: 'Babe' (N) za.zo.ma.di.wo.1.15-4. Cinerama 5: 'Flipper' za.zo.ma.tii- .wo.l. 15-4. Lumière 3:*lttakestwo' za.zo.ma,df.wo, 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za.zo.ma.di- .wo.1.15-4. Pathé: Toy Stoiy' (N) za.zo.ma.di.wo.ll.45-L.50. 'A Goofy Movie' (N) za.zo.ma.di.wo. 11.30-1.30. Lantaren 1: Cinekid Festival zo.3. Venster 1: 'Jamesand the giant peach" dag.(ueii.za.} 2. Venster 3: 'Mijn vader woont m Rio' ma.2'Dejongen die niet meer praat te' di.2. 'Kijk ik vlieg' wo.2. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1