19 F Gelijkspel is zege voor Neptunus SMV Hillegersberg in vicieuze cirkel Sportclub overleeft middagje Holland Steeds Volharden nog altijd puntloos Papendrecht in mineur DRL laat punten liggen Bloemen LMO in kast Van der Graaff op scherp GLZ op dreef Goede dag WICO Rotterdams Dagblad Maandag 21 oktober 1996 Door Rob Weeda UtecfitAan de Utrechtse Thor- beckelaan is de wind inmiddels weer gaan liggen. Kruitdampen zijn opgetrokken, arbitrale dwa- lirgen vergeven en smerige Utrechtse overtredingen - voor lopig - vergeten. Holland liep zich tegen Feyenoord de longen uit het lijf, maar reikte ondanks de inspanningen - net als vorig jaar - niet verder dan een gelijk spel (1-1). Feyenoord reisde niet ontevreden met hèt punt af naar Rotterdam. In Utrecht bleef de frustratie van wéér geen zege. Niemand zal het ooit weten. Maar misschen dankte Feyenoord het punt m eerste instantie wel aan de onopvallend spelende Jacco Za- nen. Ilf minuten na rust immers, 'beroerde Feyenoords rechterspits de balna een voorzet van Mustafa Talha in het eigen strafschopge bied sven met het hoofd. De aan- rakiig bleek voldoende om de bal voorde schietgrage voet van Pa- trickHondeveld weg te houden. Wél feker is, dat Feyenoord het punt'(mede) te danken heeft aan het sterke optreden van Pim Doe&urg. Met een handvol prachtige reddingen hield Feyen- oorck doelman zijn elftal over eind Vrijdag pas keerde Does- bur| terug van een drie weken durfnde huwelijksreis in Zuid- Afrka. Zaterdag vernam hij van trailer Maus dat hij gisteren aan de bak moest, omdat collega Ed- winvan Zwieteren tijdens de trai ning een vinger had gebroken. Natst Van Zwieteren kon Feye- nocrd in Utrecht ook niet beschik ker over Danny Kalden. Een haiistringblessure hield de RoV teriamse aanvoerder aan de kant. Mcbi was het allemaal niet wat Vai Zwieteren en Kalden giste ren temidden van de 1200 loe- sclpuwers hebben aanschouwd. Spinnend des te meer. Al ba drie minuten kwam Feye- nojrd op voorsprong. Marco van Brouwershaven zette vanaf rechts scterp voor, Theo van der Werf wekte niet voldoende weg, Pas- catBosschaart trok het gat, waar- naWessel Weezenberg vanaf de raid van het strafschopgebied km uithalen (0-1). Mtt Pascal Eosschaart is de naam genoemd van de opvolger van de vaige week plotseling verdwe nen Jan Hendrik Kiela. Afgelopen maandag werd de zestienjarige Rotterdammer aan de selectie toegevoegd. Maus toonde zich niet ontevreden over het eerste optreden van de de Nederlandse jeugdinternational. „We hebben weer een echte linkerspits," aldus Maus. „Een aanspeelpunt. AI moet hij natuurlijk nog veel le ren." Tegen het soms bikkelharde in grijpen van een paar Utrechtse verdedigers (Bert Aipassa op Van Brouwershaven en de schandali ge overtreding van Pascal de Bruyn op Ton Stam, die door de zwakke arbiter Wezenberg niet werd bestraft) was Bosschaart in elk geval niet opgewassen. Eén keer slechts ontsnapte Bos schaart na rust - de stand was door een treffer van Niels Creutz- berg vlak voor rust inmiddels weer in evenwicht gebracht - aan de scheermessen van de Holland- defensie. De l:.jaie passeerbewe ging langs Theo van der Werf en het stiftballetje binnendoor op Ri chard van Schijndel bracht Feye noord bijna opnieuw aar» de lei ding. Van Schijndels inzet werd door Aipassa echter van de lijn ge haald. De gemiste kans leek voor Hol land (zonder de geblesseerde Etienne Kelders en Henme Let- tinck) en slechts uitstel van exe cutie. Want hoewel het elftal van Melbi Raboen door Rick Testa la Muta en de knap spelende Gert van Hanegem een paar keer dicht bij een tweede treffer was, waren de beste kansen toch voor Feye noord. Omdat Michel Spiermgs in kansrijke positie echter tot twee keer toe over de bal maaide en Ton Stam de bal na een diepte pass van Johan Sturrus net over het doel lepelde, bleef de 1-1 stand gehandhaafd. Met die uitslag had Feyenoord aan de opdracht voldaan. Spelen voor de volle winst, maar hoe dan ook niet verliezen, luidde vooraf immers het parool. „Een topwedstrijd," omschreef Maus na afloop grijnzend. „Of je dat vandaag met een p f een b moet schrijven, laat ik in het mid den. Maar gezien de gelijke spe len van AFC'34 en VCS ben ik niet ontevreden." Holland-Feyenoord 1-1 (1-1). 3 Weasel Weezenberg ö-1,43. Niels Creutzber^ 1-1 Bijzonderheden: Geel voor Aipassa, De Bruyn, Hondeveld en Van der Werf fallen Holland) en Bosschaart en Van der Heide (beiden Feyenoord) Holland: Hogeveen, Creutzberg, Van der Werf, De Bmyn, Aipassa; Talha, Stem- mann, Van Hanegem, De Haan, Testa la Muta. Hondeveld (84. Wdlekes). Feyenoord: Doesburg, Van der Heide, Van Brouwershaven, Van der Heide, Lippuner, Sturrus; Van Schijndel, Spienngs, Weezen berg, Zanen (68 Mars), Stam,. Bosschaart (84 Rohde). DüorPenyMenexis Rotterdam De aanhang van Steeds Volharden wacht nog aïtyd ir.et smart op het eerste puntje. De brigade van trainer Aart Trees heeft na de kansloze 3-0 neder- laig bij Schiebroek'94 nog steeds dé hatelijke nul niet weggewerkt, Dj club van Duyvesteijn staat na zd/en wedstrijden dan ook muur vast op de laatste plaats in 4 G. Het pakken van een punt begint dan ook langzaam een obsessie te worden voor de hekkesluiter, die vorig seizoen na een iets minder slechte start goed draaide. Het gisieren vertoonde spel doet VTe- zen voor het ergste. Ondanks de slechte vertoning van beide ploe- gei, maakte Steeds Volharden duidelijk de mindere indruk. Md name Patrick van Boerum presenteerde zich uitermate zwik. De rechtsachter, die alleen in kopduels sterk was, had steeds de grootste moeite om een bal aan te nemen en zijn voortzettingen belandden bijna nooit bij ee* me despeler. Met dat laatste pro bleem had niet alleen Van Boe rum, maar ook veel van zijn ploeg genoten te maken. Ook Aart Trees vraagt zich af waarom het in sportief opzicht kor en kwel is. De sfeer bin nen oToep is ondanks de tegen slagen goed. „Het is duidelijk, wij zitten inde hoek waar de klappen vallen. De ploeg heeft te lijden on der de vele blessures en dan is er de kwestie met Peter van Her waarden. Deze voor ons zo belang rijke speler durft nog niet te voet ballen, nadat hij tegen RKWIK eenhoofdwond opliep." .Als we maar een puntje pakken," vervolgde de geplaagde oefen- meester, „dan hebben we waar schijnlijk het absolute dieptepunt overwonnen" Met deze opmer king gaf de trainer een knipoog naar bet vorig seizoen. Toen had Steeds Volharden na zeven wed strijden slechts twee punten en herstelde het zich op formidabele wijze Het kampioenschap van de tweede periode werd slechts op ees.semist. Schicbroek'94 profiteerde giste ren nauwelijks van de zwakte van de tegenstander. De door Piet van Veen getrainde thuisclub deelde naar mate de wedstrijd vorderde steeds meer mee in de malaise. Dat werd na een half uur nog het meest geïllustreerd door Jeral Ne- ral, die de bal voor open doel hoog over schoot. Op dat moment had den de pupillen van Piet van Veen het zwakke Steeds Volharden al op de knieén kunnen hebben. Doelman René Vol voorkwam echter met twee fraaie reddingen een vroege achterstand voor rijn ploeg. Pas tien minuten voorrust vond Pascal van de Ven een gaatje in de vesting van Steeds Volhar den. De voorstopper plaatste de bal van 25 meter via de voet van een tegenstander en de vinger toppen van doelman Vol binnen; 1-0. Ook na de rust werd Steeds Vol harden met de rug tegen de muur gezet Via Travis Maitina en Mo hammed Yardi, acht minuten in blessuretijd, kreeg de 3-0 gestalte. Een score die veel hoger had kun nen uitvallen als de thuisclub wat geconcentreerder speelde. „De grote fout die werd gemaakt, was dat de tegenstanders te veel ruimte werd gegund," analyseer de Piet van Veen. „Het was duide lijk wie er bij Steeds Volharden de zwakke schakel was. Juist zo'n rechtsachter moet constant op de huid worden gezeten. Daardoor kun je niet alleen veel kansen scheppen, maar ook nog eens de tegenstander flink in de proble men brengen." Sddebrock ^Steeds Volharden 3-0 (1*0) 35 Pascal van de Ven 1-0,63 Travis Mar tina 2-0,98 Mohammed Yardi 3-0 Bijzon derheden: scheidsrechter Haripersad toonde in de 74ste minuut voor de tweede keer geel aan Cock Spiering {St Volhar den) Mohammed Yardi {Schiebroek'94) en Ronald van 3ssen (Steeds Volharden) za gen geel Schlebroek'84: De Weert, Schouten, Engel- bracht, Van de Ven, Top, Bouhou (46 Yvs Blokland), Dinga Blokland Martina, Neral, Yardi, Gommers (84 Hoefman) Steeds Volharden: Vol, Patrick van Boe rum, Waltz, Bouwens (67 Gemtse de Hoop i Bouwmeester; Zwier, Spiering, Van Es sen Posthoorn, Kees van Boenim, Tho Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Het dak zit nog altijd stevig vast op de Van Heusden Burcht. Willem Schouten deed gistermiddag na de 1-1 tegen Unitas een dappere kwaliteitstest, doch de Spijkenisser oefenmees- ter van Neptunus moest er kennen dat het thuishonk so lider oogt dan zijn elftal. „Ik heb voorafgaand aan de com petitie gezegd dat het tweede sei zoen in een klasse altijd moeilijk is," zo hield Schouten een slag om de arm. „We hadden na vorig jaar bijna in de hoofdklasse gespeeld. Dan had er een nieuwe uitdaging gelegen. De twee nederlagen van de afgelopen weken kwamen het zelfvertrouwen niet ten goede. Als dan ook nog eens de dragende krachten met in vorm zijn, wordt bet moeilijk. Ik zie het aan de jon ge jongens. Die spelen ook bene den hun kunnen, gaan twijfelen door het minder presteren van de ouderen,'* De gevestigde orde was tegen Unitas zeker met in goede doen. Aanvoerder Raymond Urbanus werd na de eerste helft zelfs ge wisseld, zoals ook Peter Roos met een vroege prent op zak niet opti maal presteerde. Robert Ouwen- dyk haalde na zijn tweede gele kaart van arbiter Roland van der Hilst niet eens het einde. Het is overigens de waag of het ervaren trio als libero, voorstopper en mid delste middenvelder niet te dicht bij elkaar speelt. Vooral op snel heid zijn de routiniers simpel te kloppen. Ook laat door het gebrek aan tempo de aansluiting tussen de linies te wensen over. Tegen Unitas, volgens Schouten één van de betere clubs uit de eer ste klasse B, rammelde Neptunus alle kanten. De Gorcummers ~i het initiatief, waren ster- k de duels en stuurden de Rotu-i dammers veelal van het kastje naar de muur. De defensie van de gastheren gaf de opponen ten ruimschoots de gelegenheid om naar hartelust te combineren. Doelman Marco van Krevel moest al in de eerste minuut miraculeus redden op een inzet van Martin de Man, terwijl ook Menno Bosman de keeper op zijn weg vond Het overwicht van Unitas bete kende niet dat Neptunus niets presteerde. Na zeventien minuten legde Amilear dos Santos de bal op het hoofd van Raymond Kraay- beek. De inzet van Neptunus' topscorer eindigde tot opluchting van doel man Piet Kroon op de paal. Vijf minuten later lag de 0-1 wel ach ter Van Krevel, toen deze een kop bal van Leon Eieanus niet op waarde schatte. Kroon stond nog na te genieten bij de aftrap van Amilear dos Santos. Tot opluch ting van de Gorcumse aanhang zag de doelman de verrp poging bijtijds. Via de vingertoppen en de lat sprong de bal weer het veld in. De eerste helft boeide de toe schouwers vanaf het begin tot het einde. Voor beide doelen ontston den vele aantrekkelijke momen ten. De score onderging tot aan de thee goen wijziging. Met Querien van Suylekom voor Raymond Ur banus hoopte Schouten na de rust meer vat op het middenveldspel van Unitas te krijgen. De omzet tingen hadden echter niet het ge wenste resultaat. Integendeel, de bezoekers leken het duel stevig in de greep te hebben. Zeker toen Robert Ouwendijk na ?6 minuten aan de noodrem moest trekken om Barry Raaymakkers de door gang te beletten. Tien Neptunianen persten er nog iets van een offensief uit. Vier mi nuten voor het einde werd de daadkracht beloond. Kraaybeek kopte uit een vrije trap op de lat. De terugspringende bal werd door Rob Prins moeiteloos in het doel geschoven: 1-1. Neptnnus-Unitas 1-1 (0-1). 22 Leon Eie anus 0-1, 86 Rob Pnns 1-1. Bijzonderhe den: de Rotterdamse arbiter Roland van der Hilst toonde Robert Ouwendijk (Nep tunus) (wee keer de gele kaart Diens team genoten Feter Roos en Raymond Kraay beek zagen het prentje eenmaal. Neptunus: Van Krevel, Rsdojevic, Ouwèn- dijk. Roos, Hili; Boukban, Urbanus (46 Van Suylekom). Prins, Kusten (61 Ramal- ho, 8?" Meijer), Kraaybeek, Dos Santos. Unitas: Kroon, De Jong, Bosman. Van Til burg, Ceton, Bergman (52 JanTAmi), Eie anus, Raaymakers; De Man (68 HiniJ.Bou- ziani, Roza DoorEdVoortmeijer Rotterdam Het gezicht verraad de ontgoocheling. SMVHillegers- berg-trainer Piet Kriesch is mo menteel niet te benijden. Zo kort na de zoveelste dreun, 4-3 verlies tegen Overmaas, wist hij eigenlijk niet precies wat er nou allemaal van te zeggen. Boos was hij niet, het gezicht stond ook niet op on weer. Teleurgesteld in de mentali teit van zijn spelers was hij wel. „Het zit bij een aantal spelers niet goed in de bovenkamer. Labili teit, ouwehoeren en schoppen, het is SMV Hillegersberg eigen." Na zeven competitiewedstrijden kijkt zijn ploeg nog altijd reikhal zend pit naar de eerste overwin ning van het seizoen en de manier waarop het vierde verlies tot stanc, kwam, doet het ergste vre zen voor de nabije toekomst. By SMVHille gersbergzit momenteel alles tegen. Op het medische vlak is sprake van een vicieuze cirkel: de selectie telt veel geblesseerde spelers, waardoor de druk op het elftal toeneemt. Kriesch kon om die reden op Varkenoord geen be roep doen op Willem Deering, Ste ve Berggraaf en doelman Fernan do Andrade, Voorwaar niet de minsten en daarbij kwam nog eens dat Marco van Velzen was geschorst. Een geluk bij een ongeluk was nog, dat de schorsing van Stanley Nooitmeer (vier wedstrijden) pas volgende week ingaat. Maar dan ontbreekt ook nog eens Gilbert van Rij, die - evenals Overat; s- speler Robert John van den Buig - gistermiddag door arbiter Suli Iffandi met twee keer geel uit het veld werd gestuurd. Duidelijk is dat Kriesch m de huidige situatie wekelijks een andere puzzel moet oplossen. Reinier .Krejjermaat, zijn collega bij Overmaas, voelde weliswaar met hem mee („Ik sta niet graag m zijn schoenen"), maar wond zich behoorlijk op over het intimidatievoetbal van de gasten „Ze slaan en trappen naar alles wat beweegt. Onbegrij pelijk. Zo'n ploeg heeft dat hele maal niet nodig. Op deze manier maken die gasten het zichzelf ver schrikkelijk moeilijk Beertje probeert met Overmaas in Als een duveltje uiteen doosje kopte Rodney Dumee de 2-1 voor Overmaas in. Wendel Piqué (2), Berry van Rij en Berry Brandenburg kijken toe. Foto cor vos de fop mee te draaien en eventu eel een periodetiteltje mee te pik ken. Daar heeft hij de middelen toe. Kriesch verkeert in een geheel andere positie. Hij doet zijn best om zijn team overeind te houden in de derde klasse. Het re sultaat van het onderlinge treffen was daarom niet verrassend, het scoreverloop des te meer. Na tien minuten leidde een grove defensieve blunder tot de ope ningstreffer van de Kreyermaat- brigade. Jeroen den Butter, neer gezet ais laatste man, verzuimde Gilbert van Rij rugdekking te ge ven toen deze voorbij werd ge sneld door Marcel Roodbergen, De Overmaas-spits mocht met de bal aan de voet oprukken en de als verstijfd op de doellijn staande Pascal van de Broek passeren; 1-0, Grove overtredingen van Vincent Voorn (geel) op Salim Kusadas» en Wendel Piqué (onbestraft) op Er- win de Pee, die geblesseerd werd afgevoerd, leidden in het vervolg tot een grimmige sfeer in het veld. Dat de gasten zich onder die om standigheden het best op hun ge mak voelden, bleek in de 26ste minuut toen Mas Wasiman vanaf twintig meter snoeihard raak- schoot: 1-1. De snode plannen van de SMVers om via intimidatievoetbal - Gil bert van Ry (geel) schopte Rodn ey Dumee op grove wijze onderuit - met een gelijke stand de rust te halen werden doorkruist door de zelfde Dumee. die op fraaie wijze eerf corner van Milco den Boer achter de apattsche Van de Broek kopte* 2-1. Een snelle tegentreffer van Wasi man bracht de gastheren in het tweede bedrijf even van hun stuk en pas na de 2-3 van Koos van Eijk in de 64ste minuut, slaagden zij er in de bakens te verzetten Een door René van de Avoird verzil verde dubieuze penalty - de bal zou via het dijbeen van Piqué te gen diens arm zijn gestuiterd - was de aanleiding voor de instor ting van SMV Hillegersberg, Vijf minuten voor het eind besliste Remco Koenen de strijd met een rake kopbal: 4-3. Overmaas-SMV Hillegersberg 4-3 (2-1). 10 Marcel Roodbergen 1-0,26 Mas Wasiman 1 -1Rodrey Dumee 2-146 Mas Wasiman 2- 2.64 Koos van Eijk 2-3,68. Rene van Avoi rd 3-3 (strafschop), 85 Remco Koenen 4-3. Bijzonderheden: Robert John van Burg (Overmaas) en Gilbert van Rij (SMV Hille gersberg) werden met twee maal geel van het veld gestuurd Ceel was er ook voor Wendel Pique en Vincent Voorn van de gas ten alcmivfn vnor M'ke Verbak van Over maas Jack de Haan miste in de dertiende minuut een strafschop Overmaas: Milder, Kusadasi, Verbeek, Van Kleef, De Pee (24 Snoek), Den Boer (46 Van de AvoirdKoenen. Dumee, Wage- makers Roodbergen, Van den Burg SMV Hillegersberg: Van de Broek, Pique, De Butter Van Ry. Van Eyk, Jones l72 Do- ran). Voorn. De Man. Brandenburg, De Haan.Was'-ian Scheidsrech ter Roland van der Hilst vraagt de Neptunianen de mond te houden. De Rotterdam mers waren niet zo blij met het gestrekte been, waar mee Unitas' Frans Ceton de knie van Amilear dos Santos (op grond) raak te. Foto Cor Vos Zondag hoofdklasse RotterdamPapendrecht heeft het degradatieduel in de hoofdklasse A thuis tegen OSV met 1-3 verloren. Papen- drecht-OSV 1-3 (1-2). Het Amsterdamse OSV deelde Pa pendreeht een gevoelige tik uit. Een paar defensieve fou ten werd de "thuisclub fataal. Het dueL begon aardig met twee doelpunten in de eerste vier minuten van Patrick Tenthof (0-1) en Anton Schreuders (1-1) De Amsterdam mers profiteerden vlak voor rust van de ruimte en namen door Jeffrey Schmeitz wederom de leidingt Papendrecht had met de kracht om OSV terug te dringen. Schmeitz besliste het duel twintig minuten voor tijd* 1-3. Zondag tweèdè klassè Leomdas liep zich in de tweede klasse D vast op Slie- drecht. 1-1 DRL pakte een punt bi) DFC: 0-0. DFC-DRLO- 0. Voor DRL zat er duidelijk meer ra dan een gelijkspel. DFC-doelman Michel van Haren werd een kwartier voor rust wegens hands rat het veld gezonden. De Rotterdam mers drongen DFC hierna in het defensief, maar de Rot terdamse aanvallers waren met bij de les. Michel Phielix, Sacha Schalier en Ruud Rijsdyk lieten het allemaal op het beslissende moment afweten. Leonidas-Sliedrecht 1- 1 (0-1). Leomdas is de aansluiting met koploper Nieuwen- hoom, dat met 3-0 bij Zwijndrecht won en periodekampi oen werd, voorlopig kwijt. De Rotterdammers speelden met naar vermogen en kwamen in de eerste helft op ach terstand door een treffer van Ron Vlot: 0-1. In de tweede helft viel de thuisploeg massaal aan. Remco Verhagen maakte vanuit een scrimmage 1*1. Zonda^tierde klasse LMO kon de bloemen voor de eerste periodeütel houden. De 2-0 nederlaag bij Puttershoek, betekent dat de beslis sing in 3 D over twee weken valt bij LMO-Spartaan'20. Xerxes liet twee dure punten bij DHL. B: DHL-Xerxes I-I (0-1). Edward Li-A Sam 0-1, Paul van Berg 1-1. De zebra's overklasten hun opponenten volledig, wat alleen niet in doelpunten resulteerde. Eén uitval van de Delftenaren was voldoende om het duel in een gelijkspel te laten ein digen. TOGB-Scheveningcn 0-1 (0-1). Dennis van Does 0- 1- Een terechte uitslag, waarin de bezoekende p - het de laatste tien minuten met tien man moest doen, nadat een speler van de groen-witten een elleboogstoot had uit gedeeld, RKSVM-Sparta 1-2 (0-1). José Almeida-Hurajo 0-1, Michel van Vianen 0-2, Ruud van der Arend 1-2. Bij een 0-1 voorsprong voor de Rotterdammers stopte Spar- ta-doelverdediger Jim Nederhand een strafschop. Michel van Vlanen besliste met een fantastische lob van zestig meter de wedstrijd. C: Zwervers-AIexandria'66 3-2 (0-1). Mark Bresser 0-1, Peter Heiszwolf 1-1, Johan de Ridder 1- 2, ErikStekelenburg(strafschop)2-2,EmoWichelinkh ui- zen 3-2. Een misverstand in de Oosterflank-verdediging zorgde voor het winnende Capelse doelpunt, HION- DONK 2-1 (1-1). Frans van der Ham 1-0, Patrick Aker boom 1-1, Frans van der Ham 2-1. De Gouwenaren kwa men terug in de wedstrijd, nadat Frans van der Ham een strafschop miste. Diezelfde van der Ham maakte het ook weer een paar minuten later goed. Joop Wijnholds ver- rang arbiter Arie Vhegentbart, die alleen per taxi van huis gehaald wilde worden. D; DRGS-Coal 2-0 (1-0). Ri chard Lecker 1-0, John Machielsen 2-0. De Oldegaarde- club had het moeilijk in Schiedam, Vele kansen werden gemist. DHZ-PFC 1-2 (0-2). Benito Kenswil 0-1 en 0-2, Kussein Sahin 1-2. De Varkenoorders domineerden de gehele tweede helft. De 1-2 viel echter te laat om meer aan de achterstand te kunnen doen. SpartaanWDBGC 3-0 (2-0). Eduard Booms 1-0, Ricardo Willemse 2-0, Frans Bernardino 3-0 De club uit Oude Tonge werd totaal overklast. Het kreeg een paar kansen, maar die resulteer den niet in doelpunten. Puttershoek-LMO 2-0 (0-Ö). Peter Molendijk 1-0, Jan Hoogerwerf 2-0. De Puttershoekers verhoogden na de thee het tempo, wat de genadeslag was voor de Rotterdammers. De strijd om de periodetitel blijft open. De Musschcn-Fortuoa VI2-1 (1-0). Ferry Bos- hart 1-0, Marco van de Burg (eigen doel) 1-1, Frans Ruys 2-1. De vogels heten zich even ontregelen door het eigen doelpunt, maar herstelden zich toch tien minuten voor tyd. Zondag vierde Jtlasse Richard van der Graaff, vorig seizoen scheipschutter in de regio, maakte zijn faam tegen RFC weer waar met vier treffers. Leon Versnel (SV Ommoord) bleef met dne tref fers tegen Zwarte Pijl niet achter. E; Soccer Boys-Wad- dinxveen 4-2 (1-1). Amoud in 't Veen 1-0, Remori de Vogel 1*1, Raymond Zwarteveld 2-1, Frank Schmitz3-I, Ivo van Rheenen 4-1, Melvin Roosendaal 4-2. Tot de thee aan een gelïjkopgaande wedstrijd, maar het tempo waarin de thuisploeg in het tweede bedrijf mee speelde was vernie tigend voor de bezoekers. F: NOC-Antibarbari 1-0 (1-0). Gerard Vermeulen 1-0. NOC was duidelijk de betere ploeg. Een doelpunt van Gerard Vermeulen werd wegens buitenspel afgekeurd en diezelfde Vermeulen miste eveneens een strafschop. Dilettant-Tediro 2-2 (1-2). Dan ny den Butter 0-1, Rick Overkleeft (eigen doel) 1-1, Ben Timmermans 2-1, Mike Sporkslede 2-2. De Varkenoor ders domineerden de eerste helft, na de rust namen de Krimpenaren, die taak over. Belvédère-Excelsior 3-1 <1- 1). Henry van Westreenen 1-0, Rick Killestein 1-1, Henry van Westreenen 2-1 en 3-1. Dankzij de individuele klasse van Henry van Westreenen hielden de blauw-whren de punten op.eigen veld. CW-SVS 5-0 (3-0). Steven Borg 1-0, Antonio Garcia Mendes 2-0, Leon van Èlzakker 3-0, Rick Coomans 4-0, Fouad El Harraoui 5-0. Een wedstrijd met talloze kansen voor beide partijen, maar de thuisploeg was veel scherper in de afronding. Transvalia-DEH 2-2 (l-O). Robert van der Wielen 1-0, Je. vPierre Melissant I- 1, Robert van der Wielen 2-1, P=> -iv Soyturk 2-2. Een saaie wedstrijd, waann beide teams de kansen die ze kre gen benutten Zwarte Pijl-SV Ommoord 2-3 (2-1). Silvino Fortes 1-0, Ene Schreuder (strafschop) 2-0, Leon Versnel 2-1,2-2 en 2-3. Een zeer spannende wedstrijd, waarin de Ommoorders via Leon Versnel net iets doelteeffender wa ren. Aeolus-RFC 6-1 (2-1). Richard van der Graaft 1-0, Wil son dos Santos 1-1, Richard van der Graaff 2-1, Lloyd Winatdum3-1, Richard van derGraafT4-l,5-1, René Note- boom 6-1. Een zichtbaar verdiende zege voor de bezoe kers, die niet meer dan schrokken van het tegendoel punt. Germmal-DJSCR 2-3 (l-O). Ronald Brandt 1-0, Ri chard Wigmans 2-0, Andy Marto 2-1, Frank de Haan 2-2, Michael Creeze 3-2. Een spannende ontmoeting, waann de bezoekers uiteindelijk enigszins gelukkig aan het langste eind trokken. Ursus-EDS 2-2 (l-O) gestaakt. Ro nald Palsrok l-ö, Martijn van Lee 2-0, Matin Hassankhan 2-1. Marvm Grevel 2-2. Hard duel. Twee minuten voor het einde werd de wedstrijd gestaakt toen Ralph Kraaievan- ger (EDS) aanvoerder Arjan vanj der Lee (Ursus) neersloeg en meerdere personen zich met het voorval be-" moeiden. Van der Lee deed aangifte bij de politie. Sport ing Lodewijk Pioniers-VOC 0-2 (0-0). Tony Barca 0-1, Robbert de Widt 0-2. De ambitieuze VQCers hadden de betere kansen en wonnen dan ook verdiend. BZC95- WCR1-3 (0-1). Chris Rien 0-1, Jacco van der Giessen 0-2, Daniël den Hoed 0-3. Tonny Muller 1-3. Gelïjkopgaande wedstnjd, maar door een onoverzichtelijke situatie voor het vijandelijke doel vergat Dennis Brouwer (BZC'95) zichzelf en werd bekeurd met rood. Abbenbroek-Meeu wen plaat 4-1 (2-0), Ton van Ooyen 1-0,2-0, Rob van GUst 2-1, Marco Hoogenboom 3-1Ton van Ooyen 4-1. Een pitti ge widstryd waann zichtbaar een overwinning vaor Ab- benbroek Poortugaal-SCO'63 2-0 (0-0). Renzo Bos 1-0 en 2-0. Kort voor rust speelde SCO'63 met tien man. Keeper Cor Leyen werd bekeurd met rood voor het wegstompen van een bal buiten het strafschopgebied Zondag vijfde klasse GLZ verrichtte m 5 C knar werk door koploper Jai Hind met 4-1 te verstaan. DCI wees Dirksland met 4-1 te rug. RDM baalde metij Blankenburg. Zondag zesde klasse WICO had in 6 D een goede dag. Het won met 1-2 bij Ou dewater, terwyl de hoogvliegers Portugues, Ammerstol n De Roef onderuit gingen. Swift Boys en Kralingen -n elkaar in balans: ï-1. The Harvards won-ii. 6 E I i i, net vijfde duel: 6-1 tegen PAC'93,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7