11 Bewoners eisen stilleggen grondreinigingsbedrijf Rotterdams Dagblad NBM begrijpt niets van beschuldigingen Voor een keertje uitgedost in Turkse feestkleding Rechter blokkeert bouw flat Woudhoek Raadslid biedt zijn excuses aan na uitkafferen wethouder De Wouthof: 'Geen sprake van achterstallig onderhoud' Daling aantal bijstands cliënten Achtervolging Abonnee Service Patatbakker springt van schrik van balkon Jongen gewond door kogel if, fl!BT-6419Ba. "iiazzeöas", voorstraat 54 tel, 0181-619066. "'t Oudtsi Huys", Voorstraat 18 tel. 0181-623451, Waterweg Donderdag 24 oktober 1996 Vlaardirtgen In De Wouthof. een woningcomplex voor ouderen in de Vlaardingse wijk Holy-Noord. is geen sprake van achterstallig onderhoud. In elk geval niet in de zin van de Woningwet. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van D66. De fractievoorzitter van de demo craten. W. van Rijn, schreef vorige maand aan het college dat hij zich zorgen maakt over de woonom standigheden van de bewoners van De Wouthof. Hij vroeg het col - lege om de eigenaar van het se niorencomplex. de Stichting Wo ningbedrijf Vlaardingen, te som meren hel achterstallig onder houd aan te pakken. Maar volgens b en w is er dus helemaal geen sprake van achterstallig onder houd. „In verband daarmee wordt aanschrijving niet overwogen," aldus het college. Dat standpunt komt overeen met wat algemeen directeur R. Vastbinder van De Wouthof eerder tegenover het Rotterdams Dagblad verklaarde, Het gemeentebestuur erkent wel dat de in de jaren zeventig neer gezette gebouwen niet meer zo toegankelijk zijn voor de bewo ners, van wie de gemiddelde leef tijd inmiddels is opgelopen tot bo ven de 70 jaar, „Vanuit de Regio nale Organisatie Gehandicapten Nieuwe Waterweg-Noord (ROG- NWN) is inmiddels een voorstel ontwikkeld om de toegankelijk heid van een aantal complexen ouderenwoningen, waaronder die van De Wouthof, te verbeteren," aldus het antwoord van b en w. Vlaardingen Het aantal Vlaar- dmgers dat is aangewezen op een bijstandsuitkering lag eind au gustus ruim twee procent lager dan vorig jaar. De verwachting van de gemeente bestaat dat aan het eind van dit jaar het aantal bij standscliënten 'iets onder het be grote niveau' uitkomt. In de be groting was van hetzelfde aantal (2600) uitgegaan. Als gevolg daarvan bespaart Vlaardingen naar verwachting 560.000 gulden, zo blijkt uit de de ze week gepresenteerde manage- mentrapportages. Daar tegenover staan forse tegenvallers met be trekking tot de invoering van de nieuwe Algemene bijstandswet (nABW), die op I januari van dit jaar is ingegaan. Het inzetten van extra tijdelijk personeel en hoge re kosten wegens de uitvoering van de nABW, hebben de gemeen te de eerste acht maanden van dit jaar al 650.000 gulden meer gekost dan was begroot. De verwachting is dat die kostenpost dit jaar nog verder oploopt De meevaller van de daling van het aantal bij standscliënten is daarentegen volgens een woordvoerder van de gemeente naar alle waarschijn lijkheid een tijdelijke zaak. Te genover de lichte tendens dat de werkgelegenheid aantrekt, staat een aanscherping van de eisen voor een WW- en WAO-uitkering. Daardoor, stelt de woordvoerder, zal het aantal mensen dat een be roep doet op de bijstand wellicht stijgen. Het is volgens haar dan ook niet aannemelijk dat voor vol gend jaar van een (verdere) daling kan worden uitgegaan. Schiedam De Schiedamse poli tie heeft gisteren na een achter volging door de stad drie Rotter dammers aangehouden. De jon gens van 16 en 17 jaar reden in een auto en maakten op de West- frankelandsedijk een gevaarlijke inhaalmanoeuvre, Agenten die dit zagen gaven de bestuurder een stopteken, maar deze negeer de dat sein. Met een tweede poli tieauto konden de vluchters op het Marconiplein worden klemge reden. informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18,00 tot 19.00 uur 2aterdagvan feggSg 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010-4004 444 Rotterdams Dagblad Door Mehno Haddeman Schiedam Bewonersvereniging Schiedam-West (BVSW) eist dat het grondreinigingsbedrijf NBM aan de Nieuwe Water wegstraat in Schiedam zijn werkzaamheden staakt. Volgens de bewonersvereniging worden erbij het bedrijf'ontoelaatba re' fouten gemaakt met gevaarlijke stoffen. Een woordvoerder van NBM-Milieu ontkent stellig dat er iets mis is. „Wij vol doen aan alle milieueisen die zijn gesteld door de autoriteiten. Ik begrijp niet hoe de bewoners ons kunnen beschuldigingen van het maken van fouten." Bestuurslid J. de Kievith van de bewonersvereniging zegt dat werknemers van het bedrijf hem hebben gemeld dat er regelmatig fouten worden gemaakt. De in stallatie waarmee vuile grond wordt gezuiverd vertoont volgens De Kievith nogal wat gebreken. Zo treden er volgens hem aan de lopende band storingen op. In de maand augustus, schrijft het be stuurslid, zelfs meer dan twintig keer. De bewoners en de werknemers van het bedrijf lopen volgens De Kievith gevaar. „Het bedrijf heeft sinds kort een vergunning om di oxine en kwik uit de vervuilde grond te halen. Dat zijn zeer scha delijke stoffen. Als daar iets mis mee gaat is dat zeer gevaarlijk voor werknemers en omwonen den." De bewonersvereniging heeft de DCMR Milieudienst Rijnmond een brief gestuurd waarin zij aan dringt op sluiting van het grond- verwerkingsbedrijf. Elke storing kan volgens de vereniging leiden tol 'een ongewenste uitsloot van schadelijke stoffen met alle gevol gen voor de omgeving'. Daarnaast hebben de bewoners vastgesteld dat het terrein en de machines van het bedrijf sterk zijn vervuild met resten origereinigde grond. „Onzin." reageert V. Kriek, woor- voerder van NBM-Milieu. „Er is helemaal niets mis met de instal latie. Het ding voldoet aan alle ei sen die zijn gesteld in de Milieu Effect Rapportage (MER) en door gedeputeerde staten. Ik begrijp niet hoe de bewonersvereniging over infomatie kan beschikken dat de installatie gebreken ver toont. De DCMR komt regelmatig controleren en er is niets aan de hand." Kriek wordt prikkelbaar wanneer hij wordt geconfronteerd met de kritiek van de bewonersvereni ging. „Bij een eventuele storing kunnen gevaarlijke stoffen nooit uit de installatie ontsnappen. Het hele apparaat is gasdicht. Daarbij komen alle stoffen terecht in een naverbrander en zolang dat ding brandstof krijgt kan er geen sto ring optreden." Volgens Kriek is NBM-Milieu nog niet begonnen met het onttrek ken van dioxine en kwik aan ver vuilde grond. „We hebben daar al wel een vergunning voor maar zijn nog bezig met een bruinkool filter. We hebben al een proef ge daan met een filter en die is goed verlopen. Er is nu een in veste- ringsaanvraag gedaan voor een vaste filter. Pas wanneer dat rond is beginnen we met het schonen van met kwik en dioxine vervuil de grond." R. Kufiper van de DCMR bevestigt dat er al lange tijd geen problemen met het be drijf aan de Nieuwe Waterweg straat zijn geweest. „Ze voldoen keurig aan de milieueisen; We ne men de klacht van de bewoners wel serieus, maar we hebben zelf niets geconstateerd." Volgens Kuijper zijn er in het ver leden wel wat problemen met de uitstoot van de installatie ge weest. Zo kwamen er af en toe stofwolken vrij. „Dat is echter in het afgelopen jaar niet meer voor gekomen. De machine draait mo menteel naar behoren." De bedrijfsjurist S. J. Meijer van NBM-Milieu denkt te weten waar om de bewonersvereniging zulke harde uitspraken in de richting van het bedrijf doen. „Ze hebben al van alles geprobeerd langs de juridische weg. Dat is ze niet ge lukt. omdat wij schoon werken. Nu proberen ze ons op een andere manier weg te krijgen." Ambulancepersoneel behandelt de onfortuinlijke patatbakker, die gisteravond van schrik van zijn balkon sprong. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Een bewoner van dc Florislaan in Vlaardingen kreeg gisteravond rond kwart over zes de schrik van zijn leven. De man wilde patat bakken en had in de keuken de frituurpan aangezet. Toen hij een tijdje later weer de keuken in kwam had de pan vlam gevat. Instinctief begon de man het vuur te blussen met water. Aangezien gloeiend hete olie en water elkaar niet verdragen spatte de hete vloeistof door de keuken. De be woner kreeg daarbij olie in het ge zicht en op zijn handen. Volledig in paniek liep hij vervol gens naar het balkon van zijn wo ning en sprong naar beneden. Hij maakte een val van ruim drieën halve meter en belandde op een binnenplaats. Daar bleef hij ge wond liggen. De brandweer, die zich inmiddels naar het pand had gespoed, hoef de weinig meer aan het vuur te doen. Dat was inmiddels gedoofd. Wel moesten de brandweerlieden de deur van de onderbuurman forceren. Deze was niet thuis en het slachtoffer lag in zijn tuin. Ambulancepersoneel heeft de man, na hem ter plekke te hebben onderzocht, meegenomen naar het ziekenhuis. Het slachtoffer bleek zijn enkel te hebben gebro ken. De keuken van de woning liep behoorlijke rook- en roet schade op. Do jonge deelnemers vonden het gistermiddag In De Erker schitterend om zich in allerlei exotische gewaden uit te dossen en hun ouders te verrassen met een wervelende show. Foto Roe! Dijkstra SchiedamBijna net zo gerouti neerd als topmodel Cindy Craw ford lopen twee Schiedamse meisjes heupwiegend over de catwalk in de kelder van wijk centrum De Erker. Voor de eer ste keer van hun leven gaan ze, speciaal voor de internationale modeshow, gekleed in originele Turkse feestkleding. Ongeveer zestig kinderen In verschillende workshops nemen de kleding en het uiterlijk van verschillende culturen onder de loep. Dit in het kader van het speciale herfstprogramma 'Cul turen als buren' gisteren in het wijkcentrum. Ze kunnen pop pen en knuffels maken, op ex cursie gaan naar de wereldwin kel, haarvlechten en de geschie denis in kleding en culturen ont- dekkea De kleintjes mogen maskers maken en tijger- en be renvellen. Hoewel de blonde Da- miën zich liever als ninja turtle wil vermommen. Ondertussen oefenen de jonge mannequins en dressmen hard voor de naderende modeshow. Muna uit Somalië, die normaal gesproken altijd in spijkerbroek rondloopt, heeft vooreen keertje een traditioneel zwart-groen, glimmend gewaad van haar moeder aangetrokken. „De blouse is een beetje te groot, maar ik vind het wel feestelijk. Al zie je mü nooit in deze kle ren," lacht ze onwennig. Haar broertje draagt voor de verande ring Turkse kledij en een vrien dinnetje voelt zich wel thuis in haar Indische klederdracht. In een andere ruimte van het wijkcentrum zitten een paar jon gens en meisjes serieus te kleu ren' en te knippen. Ze maken .collages van lelijke en mooie kleding en haardracht. Een stapel damesbladen en al lerlei lapjes stof worden aan flar den gekuipt. Figuren in kleder dracht uit Nigeria, Tibet üf Duitsland krijgen een spijker broek aan of een poezenkop op hun romp geplakt. Een lachende punker, een kaal kop en meisjes met lang haar vinden de kinderen grappig en mooi. Een foto van een meisje met een hoofddoek wordt door de meerderheid, ook de Turkse kinderen, lelijk gevonden. Des ondanks vinden de jonge deel nemers het schitterend om zich in allerlei exotische gewaden uil te dossen en hun ouders te ver rassen met een wervelende show. Door Carel van der Velden Schiedam—Raadslid C. Huijken (PvdA) heeft het boetekleed aan getrokken voor zijn gedrag tij dens een raadsreisje naar Hel mond. Ten overstaan van raads leden van andere partijen 'en ambtenaren kafferde Huijken onlangs op de terugreis In de bus zijn partijgenootK G. Wieg man (wethouder financiën) uit Het raadslid erkent dat er drank in het spel was. „Ik had een bor rel teveel op. Als dat niet meer mag, dan doen we dat niet meer." Het incident vond plaats tijdens de terugreis van het uitstapje, dat reeds op voorhand veelbe sproken was. Raadslid Th, Schoenmakers- (Platform Schiedam) tekende bezwaar aan tegen het feit dat de raadscom missie voor financiën tijdens het bezoek aan Helmond een open bare vergadering zou houden. Schoenmakers noemde dit voor nemen 'ondemocratisch'. Door ver van huis te vergaderen ont trok de besluitvorming zich vol gens hem aan het oog van de Schiedammers. De vergadering in Helmond duurde twintig minuten. De rest van de dag werd de Schiedamse delegatie geïnformeerd over de organisatie van het financiële beleid in Helmond, Deze ge meente in Noord-Brabant heeft ook school gemaakt met de reor ganisatie van het gemeentelijk apparaat. De Schiedammers, ge wikkeld in een vergelijkbaar proces, toonden zich zeer geïnte resseerd in de wijze van aanpak. Volgens goed Schiedams ge bruik werd het nuttige met het aangename verenigd. De dag werd afgesloten met een diner- tje en gevulde glazen. Een der gelijk informeel samenzijn wordt als een prima gelegenheid gezien om de onderlinge contac ten tussen de wethouder, de raadsleden en ambtenaren te verstevigen. In het verleden zijn tijdens dergelijke bijeenkom sten banden gesmeed die nog ja- Schtedam De gemeente Schiedam mag voorlopig geen bouwvergunning verlenen voor het flatgebouw dat is gepland op de hoek Scheepvaaitweg/Gilde- weg. Staatsraad mr. J. de Vries van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State heeft gisteren het bestemmings plan Woudhoek-Noord 1994 voor een belangrijk deel geschorst. Te gen het bestemmingsplan werd vorige week vrijdag bij de Raad van State een rechtszaak gevoerd door de wiik- en bewonersvereni- ging Woudhoek. Tijdens de rechtszitting vorige week consta teerde de rechter dat in het aange vochten bestemmingsplan een bepaiing is opgenomen die op ge spannen voet staat met de wet. Volgens deze vrijstellingsbepa ling is het mogelijk om op de be gane grond en eerste verdieping van het flatgebouw bedrijven te vestigen. Deze bepaling is niet door de wijk- en bewonersvereni ging aangevochten. De uitspraak van mr. De Vries is voorlopig. Het bestemmingsplan blijft geschorst totdat de zaak over ruim een jaar is behandeld in een bodemprocedure bij de Raad van State. "Voor de gemeente en andere belanghebbenden is het mogelijk om opheffing te vragen van de uitgesproken schorsing. Dan moeten er wel nieuwe feiten zijn. De uitspraak is een streep door de rekening van de gemeen te Schiedam en Bokx Bouw, die de nieuwbouw op de omstreden plek wil realiseren. Voorde omwo nenden betekent het een succes. Ze zijn fel gekant tegen de bouw, waarvoor een groenstrook moet worden opgeofferd. Ze menen dat de schaarse natuur in de wijk niet mag wijken voor een woning bouwproject. Verder vinden ze de geplande nieuwbouw te groot schalig. Op de strook heeft Bokx Bouw dertig koopwoningen in een T- vormig gebouw gepland. Aan de zijdè van de Scheepvaartweg zou het gebouw zes verdiepingen moeten krijgen. De woningen aan de Gildeweg zouden in vier lagen gestapeld moeten worden. In 1994 werd de bewonersvereniging Woudhoek in haar verzet tegen de nieuwbouw gesteund door 91 pro cent van de omwonenden. Naast het verlies van de groen strook vrezen ze voor verkeers overlast en een toenemende par keerdruk. De geplande nieuw bouw zou ook ten koste gaan van het uitzicht van de omwonenden. ren later hun nut bewijzen. De buschauffeurstaat .garant voor een veilige thuiskomst. Tijdens de terugreis,.(schond Huijken echter de code, aldusT een informant.. „Het drinken van een goed glas is het pro bleem niet. Er waren meer raadsleden die stevig hadden in- genomen. Het" was echter gê- nant hoe Huijken zijn eigen wet-" houder bejegende. Ten .over- staan van ambtenaren riep hei raadslid dat alle medewerkers van Wiegman een hekel aan hem hebben." Huijken erkent dat hij over de schreef is gegaan. ïn een fractie vergadering van de PvdA beeft hij de wethouder persoonlijk zijn excuses aangeboden. Naast - drankgebruik, was er volgens Huijken echter een andere oor- zaak voor het gedrag: irritatie over delen van het beleid van. het college, dat in de bus werd gepersonifieerd door wethouder Wiegman. „Ik heb spijt van mijn uitlatin gen, maar ik vind dat de wethou der echt wat fanatieker kan zijn in het steunen van zijn mede werkers. Ook op het financiële vlak kunnen we best wat leren van Helmond. Ik ben onder de indruk van hun begrotingsdisci pline. Wij moeten voorde meer jarenbegroting' weer potjes openrukken om het geheel slui tend te krijgen. Verder is het jammer dat goede mensen zijn gepasseerd bij de benoeming van sectormanagers. Zo'n amb tenaar als Frans Griffioen lijkt mij zeer geschikt om sectorma nager te worden. Ik vind het jammer dat hij niet in aanmer king komt." Onder het motto 'zand erover' heeft wethouder Wiegman de excuses van zijn fractiegenoot aanvaard. Fractievoorzitter P. Groeneweg zegt "geen enkele behoefte' te hebben op het inci dent tussen zijn fractiegenoten te reageren.Als zich al een inci dent heeft voorgedaan, zijn de betrokkenen volwassen genoeg de zaak uit de wereld te helpen." Maassluis Een 7-jarig jongetje uit Maassluis is gisteren gewond geraakt doordat een 15-jarige Viaardinger op hem had gescho ten met een luchtdrukpistool. Het ventje kreeg een kogeltje in zijn achterhoofd. De politie heeft de jongen die met het pistool speelde opgepakt Hij verklaarde per ongeluk te hebben geschoten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1