13, VV2000 mist 'de wol' bij het college J eugdbrandweer haalt geld binnen Wmmmsm-wmmsmmmmmsm Ook in rolstoel kan goed worden gedanst 'De Uitspraak' 'De financiële situatie in Vlaardingen is slechter dan ooit' ^genda Het echte centrum van Rotterdam Vijfjarige Stichting Kinderopvang viert feest Smartlappenavond in het Pandemonium Wedstrijden Reddingsbrigade Presentatie digitale stad Maassluis Flipperkampioenschap Hoekse politie moet wijken voor hotel T Rotterdams Dagblad Donderdag 31 oktober 1996 't Is gedurende 466 jaar onopgemerkt gebleven, maar misschien komt dat wel omdat Schiedam tijdenlang een rooms-katholiek nest is geweest. De constatering van Niklas Koppemigk dat de aarde niet plat is, betekende impliciet dat Schiedam niet plat is. Koppemigk, beter bekend ais Copernicus, ontleende zijn theorie gedeeltelijk aan Pythagoras en met zijn heliocentrisch wereldbeeld inspireerde hij op zijn beurt Galileo Galilei, die het hierover danig aan de stok kreeg met de paus. Het heeft de relatie tussen de natuurkunde en de kerk eeuwenlang vertroebeld en al die tijd gingen de gelovige Schiedam mers eronder gebukt dat ze plat waren - en dat voor een katholiek bolwerk! Dat was niet goed voor het zelfvertrouwen. Maar kop op! Nu Schiedam een nieuw élan krygt, is het tijd voor de ontsluiering van een ander geheim. De aarde draait om de zon en dus draait Schiedam ook om de zon, maar... Rotterdam draait om Schiedam! Men hoeft niet lang naar bewijzen te zoeken. Overschie heet Over- schie omdat het vanuit Schiedam gezien aan de overkant van de Schie ligt Ais de naam van Overschie vanuit Rotterdams oogpunt was bepaald, had het Schiedijk of Voordelft kunnen heten. Veel Schiedammers denken dat de Rotterdamsedijk helemaal tot. aan het Marconiplein loopt, maar Schiedam hoeft zich niet platter voor te doen dan het is. Schiedam is zo belangrijk dat de Rotterdam mers het al vanaf de Grensfiat over Schiedamseweg hebben. Er zijn veel meer bewijzen, maar ik beperk me. Toen Rotterdamse ondernemers op ontdekkingsreis naar Minneapolis gingen, bleek aan de overzijde van de oceaan dat ze allemaal wel iets metSehiedam te maken hadden. Sindsdien wordt in Rotterdam anders over de maatschappelijke verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven ge dacht. En nu de Schiedamse gemeenteraad zich gaat opmaken om verdere verwijten van luiheid te voorkomen, ontstaat ook in de be lendende metropool Rotterdam discussie of de politici wel voldoende doen aan terugkoppeling aan de bevolking. 't Begint allemaal in Schiedam. Je had in 1980 een D66'er, drs. Rob Hijmans, die als eerste de suggestie deed om Schiedam de hoofdstad van de Rijnmond te maken. En warempel - prof. Frans Anciriessen, adviseur van het kabinet-Kok. doet nu de aanbeveling om het Pro vinciehuis van de toekomstige stadsprovincie Rotterdam niet aan de Coolsingel te vestigen. De proefballon van Hijmans wordt nu op nieuw opgelaten door regiobestuurder Marcel Houtkamp {uit Schiedam). Tenslotte is Schiedam met nu 75.000 inwoners de tweede stad van de Rij nmond. Vlaardingen is voorbijgestreefd. Daar hebben ze niet eens een tram. Schiedam straalt zelfs door tot in Den Haag. Toen de Tweede Kamer dinsdag moest stemmen over de benzine-accijns, was er volgens de Volkskrant de vrees dat er een PvdA-kamerlid ineens een plasje moest doen; dat hebben ze natuurlijk van het Schiedamse PvdA- raadslid Maarten Reuderink afgekeken! Kent u dat spelletje? Commando plat, commando bol, pimpelen. KORKEGEL Vlaardingen Onder het motto Dag van de Kinderopvang viert de Stichting Kinderopvang Vlaardingen haar 5-jarig be staan. Dat doet zij op zaterdag met een bijeenkomst van 11.00 tot 16.00 uur in het Cultureel Centrum Hoi- iandia aan de Oosthavenkade. In de afgelopen vijf jaar is de stichting uitgegroeid tot een organisatie waarin op verschillende manieren zo'iï 1500 Viaar- dingse kinderen worden opgevangen. Wethouder A. Kool opent het feestprogramma om 11.30 uur. Daar na kan er worden meegedaan aan activiteiten zoals knippen, plakken, schilderen en fotograferen, kleu terdans en beweging, zingen en muziek maken, Ver der is er een clown, open podium voor kinderen en mime, bruisend theater en muzikale verrassingen. Het kleine café San de haven, Ketelbinkie of Huilen is voor jouw te laat. De smartlap, het Nederlandse le venslied, is vaak verguisd maar de verkoopresulta ten tonen aan dat er wel degelijk een groot publiek voor is. De smartlap staat zaterdagavond centraal in het Pandemonium. Op het programma staan optre dens van diverse acts wel of niet begeleid door de huisband De Tranentrekkers. Het in het bezit heb ben van een zakdoek is verplicht. De hoofdact is spe ciaal samengesteld voor deze gelegenheid en bestaat uit Arthur Ebeling, Friedrieh Hlawatsch en Fay Lo- vksy. Zij brengen heldere luisterliedjes. De combina- tie van de teksten van Hlawatsch met de hartstochte lijke op R B geënte muziek van Arthur Ebeling en de zang van fay Lovsky resulteert in prachtige onmo gelijke liederen waarop men bierdrinkend wil dans en, maar tegelijkertijd heel geconcentreerd naar wil luisteren. De smartlappenavond in het Pandemoni um aan de Zomerstraat 41 begint om 20.30 uur. De Schiedamse Reddingsbrigade houdt zaterdag re- giowedstrjjden voor aspiranten, junioren en senio ren in het sport- en recreatiebad Groenoord. De wed strijden beginnen om 16.00 uur. Een halfjaar geleden is er tijdens een internetcafé ai iets getoond van Maassluis als digitale stad in op bouw. De bouwfase is nu voltooid en de digitale stadsrechten zijn verworven. De officiële presentatie van de Digitale Stad Maassluis is vanavond om 20.00 uur in het Carillon aan de Petrus Cockstraat 2. Wet houder L. D. Wesenhagen zal de openingshandeling verrichten. Om zover te komen is in juni de Stichting Digitale Stad Maassluis opgericht. De stichting be staat uit een groep enthousiaste mensen die particu lieren, bedrijven en organisaties in Maassluis willen ondersteunen. Hoek van Holland Wie wint de felbegeerde Flipperbokaal? In De Para de aan de Harmoniestraat in Hoek van Holland doen zondag 3 november tien teams mee met de Hoekse Flipperkampioensehappen. De teams, elk bestaand uit drie spelers en gerecruteerd uit verschillende ho recagelegenheden, strijden dan om de Heineken/Ho- bea Bokaal 1996. De Nederlandse Flipper Vereniging zal de competitie en de organisatie begeleiden. De flipperkasten en de- monstratiespelen stelt Hobea Speelautomaten BV ter beschikking. ï)e kampioenschappen beginnen om 14.00 uur en de entree is gratis. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Vlaardingen Oppositiepartij W2000 vindt het 'naïef te ver onderstellen dat burgemeester en wethouders van Vlaardin gen alle aangekondigde bezuinigingen en tariefstijgingen doorvoeren. „De coalitiepartijen kunnen nu al geen eensge zindheid bereiken over de kleinste puntjes, Hoe moet dat dan bij het verdelen van de - mede door toedoen van dit college zelf- alsmaar groter wordende pijn?" vraagt de fractie zich af in de deze week alvast gepresenteerde algemene beschouwin gen voor de begrotingsbehandeling van volgende week. Volgens W200O is het duurzaam evenwicht 'verder weg dan ooit' en wordt een volgend college (in 1998 zijn de verkiezingen) 'met zeer grote problemen opgeza deld'. „De financiële situatie is slechter dan ooit." Volgens fractievoorzitter en voor malig wethouder van financien J. Ranshuijsen maakt zijn opvolger er 'een potje van'. „Tot voor kort werd beweerd dat de gezondma king van de Vlaardingse finan ciën op koers lag. Uit de begroting blijkt dat daarvan helemaal niets klopt. U moet een greep in de kas doen om deze sluitend te maken. Gesuggereerd wordt dat dit vooral wordt veroorzaakt door nieuwe kortingen op de rijksuitkermgen. Hoewel het natuurlijk slecht is dat gemeenten daarmee steeds worden geconfronteerd, is het niets nieuws. Dat overkomt alle Nederlandse gemeenten, al jaren lang. Hei was dus zaak geweest voor het college om hiermee voor af rekening te houden, zoals som mige andere gemeenten wel heb ben gedaan." Plannetjes De oppositiepartij herhaalt het eerdere pleidooi dat het burge meester en wethouders ontbreekt aan een duidelijke beleidsvisie. „Er worden wel wat plannetjes ge maakt, maar enige financiële on derbouwing in de begroting ont breekt. ..We zijn goed in het orga niseren van allerhande conferen ties over Allemaal Vlaardingers en de Minimaconferentie. De uit komst van die discussie is altijd dat de verantwoordelijk wethou der (Kool, red.) vertrekt met de mededeling het allemaal te zullen meenemen. Maar op concrete, substantiële begrotingsposten wachten we nog steeds. Het is veel praten, maar weinig wol," al dus Ranshuijsen in een toelich ting. Daarentegen wordt er wel dras tisch bezuinigd op onderdelen van het sociaal beleid, stelt de fractievoorzitter van W2000 vast. „Zonder dat daarvoor overigens duidelijke criteria zijn. Sterker: er ligt een ambtelijk voorstel waarin tegen de wijk- en dienstencentra wordt gezegd: 'U moet 642.000 gulden inleveren. Dat betekent dat er een wijk- of dienstencen trum moet worden gesloten. Zegt u maar welke: in Holy of in de Westwijk?' Terwijl voor dat soort beslissingen, als je tenminste vindt dat je die moet nemen, juist de politiek is." Kritiek uit W2000 ook op de invoering van de 34-uri- ge werkweek voor de Vlaardingse ambtenaren Een maatregel die is genomen om gedwongen ontsla gen bij de bezuinigingen te voor komen. W2000 concludeert dat de vierdaagse werkweek onder meer heeft geleid tot verminder de dienstverlening en kostenver hoging. Waarvan de burgers het gelag betalen. Kostenpost Want in tegenstellig tot wat b en w altijd hebben beweerd, heeft fi nancieel specialist L.F.M. ten Have van W200Q uitgedokterd dat bij stadsreiniging tweeenhal- ve ton als kostenpost in de reini gingsheffing is opgenomen voor 1 herbezetting. ..Dat bedrag had dus m mindering kunnen worden gebracht op de totale afvalstoffen heffing. die in Vlaardingen kos tendekkend is. Dus dat betekent dat de burger toch meebetaalt aan de 34-urige werkweek." W2000 heeft overigens voor een in Vlaardingen bijzondere aanpak gekozen van de begrotingsbehan deling. De fractie heeft in een brief aan de gemeentesecretaris laten weten dat de commissiever- gaderingen deze week niet wor den bezocht omdat dat Volstrekt zinloos' is. „In plaats van het veel geroemde besturen op hoofdlij nen wordt dat naar onze mening alleen maar wat rommelen in de marge." Achterwege Verder zijn de algemene beschou wingen deze week al aan de overi ge fracties en het college toege stuurd. Dat ondersteunt het plei dooi van de partij om voortaan het voorlezen van algemene beschou wingen achterwege te laten. „Dat zou een dagdeel vergaderen kun nen besparen." Als alle andere fracties dat ook zouden doen, bepleit W2000, zou er een zinvollere discussie kun nen plaatsvinden omdat iedereen dan meer de tijd heeft om van eikaars standpunten kennis te ne men. De gemeenteraad van Vlaar dingen heeft dat in mei gedane voorstel door Ranshuijsen overi gens verworpen. TlllTTrS niiiuuiM Dat dansen alleen is weggelegd voor diegenen die soepel uit de voeten kunnen, met dat vooroordeel werd in het diensten centrum Soenda in Vlaardingen voorgoed afgerekend. Dansen is voor ledereen. Dus ook voor mensen in een rolstoel. En met die rolstoel is een hoop te doen bleek tijdens de demonstratie rotstoeldansen. Op de maat van de muziek werd door Soenda gereden. Niet iedereen was direct enthousiast, maar na een tijdje lieten steeds meer mensen zich overhalen om even de dansvloer uit te proberen. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland De meerder heid van de commissie ruimtelij ke ordening voelt niets voor nieuwbouw voor de politie en brandweer op het terrein langs de Planciusstraat in Hoek van Hol land. Daar moeten seniorenwo ningen komen, vindt de commis sie. Het dagelijks bestuur van de deelgemeente moet nu met een nieuw plan komen. Brandweer en politie zitten nu nog in de Riet dijkstraat, maar het huidige ge bouw belemmert de plannen die voor het gebied tussen het cen trum van Hoek van Holland, de Stena terminal en het station zijn gemaakt. De bebouwing rond het station nodigt volgens de dienst stadsontwikkeling niet uit om een bezoek te brengen aan het Hoek se centrum. Om het centrum aan trekkelijker te maken moet vol gens het deelraadsbestuur in de buurt van de Rietdijkstraat en het Pastoor Onderwaterhof attractie ve bebouwing worden neergezet "en daarvoor moet het huidige ge bouw van de politie en brandweer wijken. Op dé plaats van het hui dige politiebureau kan dan een nieuw hotel worden gebouwd. Ook de Hoekse vrijwillige brand weer en de politie hebben al een aantal keren aangegeven dat de huisvesting niet meer voldoet. Een eventuele nieuwe plek moet centraal gelegen zijn, moet aan een hoofd-ontsiuitingsweg liggen en moet goed bereikbaar zijn. De dienst stadsontwikkeling heeft zeven mogelijke plaatsen aangegeven voor de vestiging van de diensten, maar politie en brandweer hebben al een voor keur uitgesproken voor de Planci usstraat en ook het deelraadsbe stuur voelt daar het meeste voor. Wijze, origineletyperende, dwaze en opvallende uitspraken van be kende en onbekende streekgenoten, in oktober gehoord door verslagge vers van het Rotterdams Dagblad. „De politiek is niks voor mij," klaagt een Schiedammer op een receptie. „Dat geeft niet meneer," repliceert Theo Schoenmakers. „Voor de meeste raadsleden is het eigenlijk ook niks." Menno (de zoon van ex-raadslid Yvonne) Siljée bestudeert vooraf de vragen die gesteld zullen wor den bij een interview met Radio Schiedam. „Hoe ben je in de poli tiek terecht gekomen?" is er één. „Da's een gemakkelijke," zegt Menno, die in de voetsporen van zijn moeder is getreden. „Dat is bij mjjn geboorte zo bepaald." Restaurateur Michael van Brug gen (La Duchesse) vertelt op een receptie dat zijn broer een tijdje voor het roddelblad Story heeft ge werkt. Burgemeester Reinier Scheeres: „Je broer is toch niet on ze Van Bruggen, hoop ik? Ik be doel Martin van Bruggen, de ge meente-voorlichter. RaadslidPictcrKrcmdijk in Maas sluis is tegen een plan. Hij noemt het ideeomeen weg langsde Oran jeplasjes aan te leggen een 'oneer baar voorstel.' Wethouder Jan Storm: „Oneerbaar vind ik niet zo'n goede uitdrukking. Er zijn zat mensen die wachten op een oneer baar voorstel." Café-eigenaar Rob van Klaarwater windt zich op over de matheid in de Schiedamse politiek. Zelfs het be- richtdatPvdA-afdelingsvoorzitter Chris Zijdeveld Schiedam wil uit leveren aan Rotterdam heeft nau welijks reacties uitgelokt. „Ongelofelijk. Mijn café heet 't Spul, naar het Spul van Jonker Franssen Oorloeh. In die oorlog verzetten Schiedammers zich in 1450 met ware doods verachting te gen Rotterdam. En die Zijdeveld kan zomaar zijn gang gaan." Fractievoorzitter van het CDA Bert Kaptein is het tijdens een dis cussie over de aanteg van de A 4 niet eens met Theo Schoenmakers die meent dat meer asfalt leidt tot meer autogebruik. „Onzin," roept Kaptein waarop Schoenmakers spottend reageert: „Bert heeft ge lijk, ook fietspaden worden ge maakt van asfalt." Een studente uit Utrecht bezoekt voor het eerst van haar leven Vlaar dingen. In café De Steeg meent ze een dubbelganger te zien van een docent van de Schooi voor Journa listiek Voorlichting in haar woonplaats. Ze weet niet dat De Steeg de stamkroeg van de man- in-kwestie is. Op fluistertoon: „Er zit hier een man aan de bar die pre cies op Dick van der Lugt lijkt." Schiedammer Piet Sonnemans is volgens sommige stadgenoten ge schikt om in de rol van Sinterklaas te kruipen. Zonder hem te kennen maakt een Ylaardinger een tegen werping: „Een Sint kan nooit Piet heten." In de wandelgangen praat een handjevol raadsleden bij. Wethou der Henk Roijers meldt trots dat hij voor de eerste keer opa is ge worden. CDA'er Cees Oosterom doet ook een duit in het zakje: hij is voor de vierde keer vader. Het tweetal wisseltdedrukteopde ver loskamervan het Holy Ziekenhuis uit. „Er zijn er wel veertig geboren de afgelopen dagen," zegt Ooster om. „Zo," zegt zijn fractievoorzit ter Klaas van Netten hoopvol,dan halen we Schiedam misschien toch nog in met het aantal inwo ners." Een beetje saaie commissieverga dering in het stadhuis over de be groting voor volgend jaar. SGP/ RPF/GPV-raadslid Rien Lensvelt mompelt bij elk punt dat de voor zitter opsomt wat Het zesde punt is dan aan de beurt: openbare orde en veiligheid. „Daar zijn wij voor," aldus Lensvelt. De Pluspakken hadden ze voor 'het geval dat' wel aan, maar de leden van de jeugd brandweer Vlaardingen had den het bluswater gister avond niet nodig. De jeugdige brandweerleden hielpen bij de jaarlijkse collecte voor de brandwondenstichting. Bij de grote flat op de Fazantlaan werd begin deze week begon nen met de collecte. Met de bluspakken aan konden de jongeren de meeste bewo ners snel overtuigen van het belang van de brandwonden stichting. De jeugdleden heb ben deze week twee avonden meegewerkt aan de collecte. Foto Roel Dijkstra Donderdag 31 oktober SCHIEDAM Speel-o-theek Ikkie. beurs, 9.00-15.00u en 19.30- 20.00U. Podium. Oorsmeer: Manjke en Co, 2l.00u. DC West. Bingo, 14.300. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Stadsgesprek overarmoede in Vlaardingen, 13.00- 20.00u. DC West. Bingo, 14.30u. ROTTERDAM De Doelen. 14.30u. Kl.z. Muziek en dans uit Turkije, 20.15u. Matrix. NoiteBrasileira, 20u.Zaal De Unie. Tomoko Plus, 20.30u, Nighttown. Maxwell, 21u. De Vlerk. Apartment 3 G, 22u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. The comedy of errors, 20.15U. Kl.z. Malte, 20.30u. 't Ka pelletje. NCA Amateurtheatercir- cuit, 20.30u. Bibliotheektheater. Schrijversdiner, 19.30u. Goethe In- stïtut. Matthias Zschokke, lezing, 20u, Popular. Open Podium Rotter dam, 20.15u. Café de Paris. André Hazes, 20u. Vrijdag 1 november SCHIEDAM Speel-o-theek Ikkie. Speelgoed beurs, 9.00-11.00u. Filmhuis. Lea ving Las Vegas, 21.30u. De Teer- stoof. 'Doos met kruimels', Toneel vereniging Othello, 20.15u. De Ark. Lustrumconcert The Green Forest Selection, 20.00u. Podium. Schiedamse pop-pnjs, 21.00u. ROTTERDAM Luxor Theater. TipTop, 20.15u. De Doelen Kl.z. Voices of the world, 20.15u. Gr.z. Rotterdams Philhar- momsch Orkest, 20.15u. Biblio theektheater. Peter Goedhart, 20.30u. Dodorama. Rotterdamse Improvisatie Poel, 20.30u. Night- town.TracyBonham,21u. De Vlerk. Snap-her, 22uRO Theater. Digging for fire, 20.15u. De Scheg. New Twinkling Stars, 20.15u. Rotter damse Schouwburg Gr.z. The co medy of errors, 20.15u. Kl.z. Antigo ne, 20.30u. Lantaren LDeComan- che, 20.30u. Theater Zutdpleln Kl.z, Bottum, 20.30u. Lantaren 2. Pick Up Kanker, 21u. Jeugdthea ter Hofplein.Sneeuwwitje, 19u. Po pular. Nachtvandemuizen,2Q.30ü. ROTTERDAM Calypso 3j 'Flirüngwith disaster' (al) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15. Calypso 2: Trainspotting'(al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Calypso 3: 'Jude' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1,15-4. Cinerama 1; 'independence Day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: Twister' {12} dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Cinerama4: 'Phenome non' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: TheRock'(ai}dag.6.15- 9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45-3.30. Corso: 'Independence Day" (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater: 'Spe cial Effects' (al) dagjbeh.ma.) 2-4- 8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival Is land' (al) dag. (beh.ma.)3tza.zo,ook I. '2-m-l show' (al) do.vr.di.wo. 12. 'independence Day' (12) dag. 5.15- 9.15, zo.ook 10.15. Venster 1: 'Chacun cherche son chat' (16) dag. (beh.ma.) 8-10, Sneak Preview, ma.10. Venster2: West Side Story' (16) dag. 8, do.vr.zo.wo.ook 2. Ven ster 3: 'Breaking the waves' (16) dag.7.30, do.vr.zo.wo.ook 2. Train spotting' (16) dag. 10.30. Venster 4: 'A couch in New York' (al) dag. 8- 10.15, do.vr.zo.wo.ook 2,30. Lu- mière 1: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Lumière 2: 'Chain reaction' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: TTie Quest' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di .ook 1.15-4. Lumière 4: Mission: Impossible' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag. II.50-2.50-6-9,10. Pathé 2: 'Last standing man' (16) dag. 11.20-2- 4,30-6.45-9.20, Pathé 3: 'Fargo' (16) dag.5.05-7.25-9.45, do.vr.ma.di.ook 11.30-2.30. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11.10-1.45- 4.20-6.55-9.30. Pathé 5: The nut ty professor' (al) dag, 11.40-2.35- 4.55-7,15-9.50.Pathé 6: 'Atimeto kill' (16) dag.il.35-2.50-5.55-9. Pathé 7: Tin Cup' (al) dag. 11.30- 2.20-6.20-9.20. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Independence Day' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: The Fan' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Stnp- tease' (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Crying Freeman' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the grant peach, za- .zo.wo.1.15. Calypso 2: 'Lang leve de koningin' za.zo.wo. 1.15-4. Ca lypso 3: 'My life as a dog' za .zo.wo. 1,15-4. Cinerama 5: 'Babe' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Movie* (N) za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: Toy Story' (N)za.zo.wo.ll.30-1.10- 2.50. Venster 1: 'James and the giant peach'zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3