13 >1 Tweewielige perikelen in de polder Na tien jaar knokken viert PLN-buurt feest Integrale aanpak Groenoord in de maak Kromme begroting Begeleiders voor vluchtelingen gezocht Uitreiking Jeanne Oosting Prijs Oud papier voor bouwfonds kerk Nachtelijke zwervers in d'Oude Koestal - wmm Igenda Rotterdams Dagblad Vrijdag 1 november 1996 Het gaat slecht met Vlaardingen. Wethouder Henk Royers vertelde in 1994 als nieuwe bezem op het oude stadhuis het zo druk te hebben met het schoonvegen van de financiële paden dat hij geen tyd had om ten goed doortimmerde begroting te maken. Nu, twee jaar ver der,zijn derde begroting in discussie komt, blijkt hij de zaak nog niet op orde te hebben. Zelf bekende hij al bij de presentatie de eindcijfers van het gemeen telijke huishoudboekje alleen in evenwicht te hebben door een ruime greep uit een reservepotje. Even later huilde hij krokodillentranen toen het rijk Vlaardingen minder geld toekende uit het gemeente- fonds dan hij had berekend. Een, bij voorbaat vruchteloos te be- schouwen, boze brief aan zijn sax en radio-dj spelende partijgenoot - Dijkstal, de viee-premier van WD-zijde, voorzag hü van ruime publi citeit. Bij de bespreking in de verschillende commissies van de stukken voor de volgende week te houden jaarlijkse begrotingsvergadering wordt duidelijk datniet alleen raadsleden van oppositiepartijen deze producten van stadspenningmeester Royers onduidelijk vinden. Er- gemis klinkt van alle kanten over de veelvuldige vermelding - ommissie begroting 1996' voor vaak aanzienlijke bedragen. Het be tekent gewoon, dat tekorten van dit jaar naar volgend jaar worden doorgeschoven. Verder storen oplettende raadsleden zich aan het veel voorkomende, kromme taalgebruik waaruit zy de juiste bedoelingen van het college moeten raden. Royers' partijgenoot Pol de Beer bijvoorbeeld vraagt zich af wat hij moet opmaken uit de zin: „Venvacht wordt dat, onder andere door gezinsverdunning, de gemiddelde woningbezetting zal - stabiliseren Die zin deugt gewoon niet, stelde PvdA'er Peter Roovers al vast in "een lijstje van kromme begrotingstaai. En coalitiepartner De Beer denkt er net zo over. Hij wil weten waarmee het college rekening houdt. Bij gezinsverdunning daalt immers automatisch de gemiddelde wo ningbezetting, tenzij meer gezinnen in een woning zouden trekken. Maar die tijd is allang voorbij, Wat 'inwonen' betekent, weten in Vlaardingen alleen mensen van boven, de vijftig jaar die de kwantita tieve woningnood aan den lijve hebben ondervonden.' De praktijk geeft voorts aan, dat het kleiner worden (verdunnen) van e gezinnen ook over is. Alleen rekenmeesters, die zich blind staren op computersoftware waarin de oude trend van daling van de gemiddel- de woningbezetting is vastgelegd, zien die realiteit over het hoofd. Pas bij het stabiliseren van de Vlaardingse woningvoorraad en voort- 3 gaande stagnatie in de doorstroming zou er door vergrijzing een da- ling van de gemiddelde woningbezetting en daarmee een typisch 1 plaatselijke gezinsverdunning kunnen ontstaan. Maar die zou tijde lijk zijn. TYouwens, het wordt ontkend in de opmerking dat 'ondanks de toe- name van het aantai woningen wordt verwacht, dat het aantal inwo- ners gehandhaafd zal stabiliseren'. Nog enkele citaten uit Royers' derde begroting: ...temporisering bij de intensivering van het ophogingsprogramma... Ook speelt een andere tellingwijze van de deelnemers aan sportieve recreatie een rol bij de bepaling van de toeneming van het aantal deelnemers. De door de verkorting van de overbrengingstermijn veroorzaakte toestroom van archieven, neemt nu verderaf. Het totaal aantal werkzoekende werklozen groeit niet meer en is licht Op de begrotingstukken had zeker een sticker gepast, die de ontvan ger erop attendeert dat het gemeentebestuur terugzending van on duidelijke post op prijs stelt. BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van der Jagt, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal, Caref van der Velden De Stichting Vluchtelingenwerk Schiedam (SVWS) begeleidt en ondersteunt vluchtelingen en asielzoe kers die in Schiedam komen wonen. Daarvoor orga niseert de SVWS verschillende activiteiten die de nieuwkomers helpen te integreren in hun nieuwe omgeving. Voorbeelden zijn ontmoetings- en infor matiebijeenkomsten of een sportdag of kindermid dag. Voor het organiseren en uitvoeren van deze acti viteiten is vluchtelingenwerk op zoek naar mensen die affiniteit hebben met de doelgroep. Belangstel lenden die hun tijd (het liefst twee dagdelen per week) willen steken in hulp aan vluchtelingen en asielzoekers kunnen contact opnemen met de Stich ting Vluchtelingenwerk Schiedam, mevrouwElaheh Kaiantari, Laan van BoFEs 11, telefoon 4700330. De Jeanne Oosting Prijs wordt morgen om 15.00 uur uitgereikt aan Lisa Couwenbergh (olieverf) cn Helen Frik (aquarel), beiden afkomstig uit Amsterdam. De prijs bestaat uit een bronzen plaquette en een bedrag van 10.000 gulden. De schilderes en grafica Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994) heeft uit eigen middelen de Jeanne Oos ting Prijs ingesteld. Sinds 1970 worden jaarlijks twee prijzen uitgereikt aan figuratief werkende kunste naars: een voor de olieverfkunst en een voor de aqua relleerkunst. Het werk van de winnaars is de hele maand novem ber te zien in net Gemeentemuseum Maassluis. De prijsuitreiking heeft plaats tijdens de opening van de tentoonstelling. Het gemeentemuseum heeft een bijzondere band met het werk van Jeanne Oosting. In 1982 heeft zij een groot aantal werken van haar hand aan het mu seum geschonken. De figuratieve kunst is mede door deze schenking ruim vertegenwoordigd'in het mu- Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Bij de container van de Gereformeerde Kerk kan morgen oud papier worden ingeleverd. De opbrengst komt ten goede aan het bouwfonds van de kerk. De container wordt geplaatst aan de Broekpolderweg 3 in Maasland. De Gereformeerde Kerk zamelt oud papier in als deelnemer aan het oud papierproject van de Afval verwerking Rijnmond (AVR) en de gemeente Maas sluis. Alle deelnemers aan dit project ontvangen een garantiesubsidie van zes cent per kilo. In het bezoekerscentrum d'Oude Koestal in het Staelduinse Bos is zondag de film 'Nachtelijke zwervers' te zien. De film volgt het leven van enkele diersoorten die vooral 's nachts actief zijn zoals de uil, de vos en de das. De film duurt ongeveer 42 minu ten. Door Ben van Haren Vlaardingen—Een mini-kermis en een feesttent aan de Marinus van der Stoepstraat zijn maandag de symbolen van het begin van het einde van de verloedering van de Zuidbuurt in de Vlaardingse Westwijk. Burgemeester L. W. Stam en mevr. G. Verbrugge- Poot, de oudste bewoonster van het zeventien flats tellende PLN- complex, geven om 16.00 uur het startsein door de eerste paal te slaan voor de eerste liftschacht bij de galerijflats. Na ruim tien jaar knokken heeft de actieve bewonersvereniging eindelijk de uitvoering bereikt van daadwerkelijke verbeterin gen aan hun op zich populaire wo ningen. Daarvoor hebben ze het verzet tegen sloop van 180 van de 540 fiatwoningen opgegeven. Wel onder de nadrukkelijke voorwaar de, dat aan de.woonwensen van al le huurders van de vier te slopen blokken wordt voldaan. Afspra ken zijn gemaakt over voorrang bij herhuisvesting, binnen of bui ten de wijk. Verder heeft huisbaas Woningbedrijf Vlaardingen, die de vrijkomende grond gebruikt voor de bouw van eengezinswo ningen, een verhuisvergoeding van vierduizend gulden per huur der toegezegd. Daarnaast verwachten de bewo ners van gemeentezijde een zelf de bedrag ter dekking van de kos ten van verhuizing, ongerief en herinrichting. Zij redeneren dat het Vlaardingse gemeentebestuur die 'ereschuld' heeft tegenover de bewoners als voormalig eigenaar van het woningbedrijf. Dinsdag besluit het college van burgemeester en wethouders for meel over het verzoek van het wo ningbedrijf om deze 180 flatwo ningen en 32 ouderenwoningen in het naastgelegen Bothcomplex te mogen slopen in de komende drie jaren. Daarbij zijn ook de aanvra gen voor gemeentelijke verhuis- steun gekoppeld. De gemeente raad zal uiteindelijk de knoop moeten doorhakken. Misschien dat de burgemeester of verant woordelijk wethouder K. van, der Windt tijdens het door de Ama zing Stroopwafels muzikaal bege leide feest al een tip van de sluier wil oplichten. Nadat het sloopbesluit officieel is vastgesteld krijgen bewoners uit de te slopen blokken voorrang bij de toewijzing van de opgeknapte PLN-flats. De renovatie van drie van de der tien overblijvende blokken door Bokx bouw bv begint aan de Dr. W. Beckmansingel. hoek M. van der Stoepstraat, waar de eerste lift wordt geplaatst. In dat blok is in middels ook een modelwoning in gericht. Vier jaar is uitgetrokken voor de totale opknapbeurt van de Zuidbuurt. De renovatie met liftaanbouw van drie blokken, behalve aan de Dr. W, Beckmansingel aan de Samuel Esmeijer- en de Johannes Post* straat, en het wegwerken van ach terstallig onderhoud aan twee an dere blokken in de Samuel Es- meijerstraat staat voor komend jaar gepland. Daarna krijgen de resterende in stand te houden acht blokken een renovatiebeurt. Pas m 1999 wordt begonnen met de sloop van de flats aan de Prof. Rulgersstraat. Woningbedrijf Vlaardingen heeft het gemeente bestuur goedkeuring gevraagd om na herplaatsing van oude huurders de leegkomende fiats tegen een zacht prijsje tijdelijk te mogen verhuren. Dit om zolang mogelijk leegstand te voorkomen. Elders in de Westwijk verwacht wethouder Van der Windt ook op redelijke termijn met nieuwbouw van woningen te kunnen begin nen. Hij volgt hiervoor niet de for mele bestemmingsplanprocedure maar maakt gebruik van het zoge noemde artikel 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening. Dat is no dig omdat het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft laten weten tenminste twee, maar mogelijk zelfs tien jaar nodig te hebben voor de wijziging van de wet die de bouw van geluids schermwoningen nog niet toe staat. Het ontbreken van een geluids scherm maakt de bouw van veel woningen in de Westwijk onmo gelijk, maar torpedeert niet alle bouwplannen. Bij het bestaan van een goedgekeurd stedenbouw kundig plan kan de provincie toe stemming geven voor, niet door geluidshinder beïnvloede deel- plannen. Van der Windt denkt zo onder meer op het terrein van de voor malige Planciusschool het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten woningen te kunnen laten bouwen en Tuinzicht, zestig ter rasflats. achter De Valkenhof van de grond te brengen. Deze week meldde hij op korte termijn de naar aanleiding van de inspraak aangepaste Westwijk- plannen te presenteren. W-iZtfflS De Vlaardingse Vaart, op de grens tussen Abtswoude en Gaag. Foto Fred n<js Ntotnvs voor fletse ndMiddart-Deffland: er komt wellicht een ffetsverblnding over de Vlaardingse Vaart. De pro vincie moet daarover beslissen. En over een ander, meer dan dertigjaar oud plan voor een fietspad over de dijk langs de vaart, komt wéér overleg. Door Marion Rhoen VlaardingenFietsers die zijn in gevoerd in de geheimen van Mid den-Delfland kennen hen wel: het echtpaar Sonneveld aan de Vlaar dingse Vaart, op de grens tussen Abtswoude en Gaag. Zij bedienen ter hoogte van het gemaal, vlakbij de uitspanning Vlietzicht, een voetveer. Het meer dan zeventig jaar oude, zwartgeteerde sloepje is het enige oversteekmiddel tus sen Schipluiden en Vlaardingen. De enige twee bruggen, bij Schip- li liden en Vlaardingen, ligger vijf kilometer uit elkaar. En dat voor een gebied dat fietsers alle ruimte wil geven, zodat het bewust slecht toegankelijk is gehouden voor au to's. Om hier geen verbinding te ma ken is een gemiste kans, vindt de gemeente Maasland. Ze diende daarom bij Gedeputeerde Staten (GS) een verzoek in voor een Tietsverbinding' tussen de Duif polder en de Zouteveense polder. Te elfder ure, want het is de laat ste kans nog iets in het deelplan Abtswoude te veranderen, voor dat GS het volgende maand vast stellen. De naburige gemeente Schiplui den vindt zo'n verbinding een goed idee. De Midden-Delfland Vereniging, waarin verschillende belangengroepen van het gebied zyn verenigd, ook, evenals het re creatieschap, En zelfs GS vinden een verbinding over de vaart een welkome suggestie. Het woord brug vermijden zij nadrukkelijk, om de watersporters in het gebied niet voor het hoofd te stoten. De Watersportbelangenvereni ging Midden-Delfland ziet de 'brug' al bijna liggen, zo bleek vo rig week tijdens een hoorzitting. Die fietsers, zeggen ze, gaan juist fietsen omdat ze een eindje om willen. Die kijken niet op een kilo metertje meer of minder. De wa tersporters pleiten dan ook voor een andere oplossing. Een pont bijvoorbeeld. Feit is evenwel dat mevrouw Son neveld, roeister van de zwartge teerde sloep, niet meer thuis blijft om mensen over te zetten. „Die ene gulden die ik ervoor vraag, is niet rendabel meer," zegt ze. Geen geld In de reconstructieplannen voor Abtswoude is geen geld gereser veerd voor een fietsverbinding over de Vlaardingse Vaart. Maar als hij wordt opgenomen in het verkeers- en vervoerplan van Haaglanden zou de verbinding voor rekening van de provincie komen. Hel onderhoud moeten de gemeenten wel betalen. Haaglanden kan de komende ja ren ongeveer 12,5 miljoen gulden uitgeven aan fietspaden. Dat is krap als dar«r ook een verbinding van moet worden betaald. Maar met een bijdrage van de gemeen ten moet het lukken. De gemeen te Maasland heeft daar geen reke ning mee gehouden, blijkt uit een reactie van een ambtenaar. En dan is er nog de eeuwige ge schiedenis van provinciaal fiets pad nummer dertien. Gedepu teerde Staten stellen weer overleg voor met de bewoners langs de dijk van de Vlaardingse Vaart. De provincie wil het eeuwenoude schelpenpad al jaren vervangen door een geasfalteerd fietspad. Dat zou het pad aantrekkelijker en beter toegankelijk maken. Volgens het laatste plan moet het pad gedeeltelijk over en gedeelte lijk onderlangs dc dijk lopen. Alle bewoners vinden dat zonde. Ze krijgen dan zowel aan de voor- als achterkant van de woningen fiet sers en wandelaars. „De mensen komen juist voor dat schelpen pad," zegt mevrouw Jonker. Zij ziet ook niets in een fietsver binding. Bovendien verwacht ze dat het idee zal stranden door geldgebrek. De definitieve beslissing daarover valt in novemeber. Dan spreken GS zich uit over het definitieve deelplan Abtswoude. Door Carel van der Velden Schiedam Wethouder A. Reijn- hout komt binnen enkele maan den met een plan van aanpak voor de wijk Groenoord. Dat heeft de bestuurder deze week toegezegd tijdens de behandeling van de ge meentebegroting in de commissie stadsvernieuwing. Met name de PvdA hecht aan een kordate aan pak, gericht op het voorkomen van problemen in de fiatwijk uit de jaren zestig. De sociaal-demo craten bepleiten onder meer een vergroting van hel wijkbudget tn Groenoord. De PvdA pleitte afgelopen zomer in navolging van het CDA voor het opstellen van een beheerplan voor Groenoord, naar voorbeeld van het ambitieuze verbeterplan dat op dit moment wordt uitge voerd in de wyk Nieuwland. In dat voorstel zag wethouder Reijn- hout niet veel. Het geld (met de uitvoering van de plannen in Nieuwland is honderden miljoe nen guldens gemoeid) en de nood zaak ontbreken in Groenoord, al dus de wethouder. De situatie in Groenoord anno 1996 is volgens de wethouder - gelukkig- niet vergelijkbaar met de toestand in het Nieuwland van het eind van de jaren tachtig. Delen van deze eerste naoorlogse wijk waren toen reeds in een neer waartse spiraal terecht gekomen van verpaupering, leegloop en een eenzijdige, economisch en so ciaal kwetsbare bevolkingsop bouw. Een ambitieus verbeter plan vormde toen het antwoord van het Schiedamse gemeentebe stuur. Reijnhout: „In Nieuwland was de aanpak grotendeels preventief, maar we praten toch over een an dere prioriteit. Als we Groenoord goed in de gaten houden, kan wor den voorkomen dat een beheer plan a la Nieuwland noodzakelijk wordt. We hebben een heidere probleemanalyse nodig. Daar wordt nu aan gewerkt." Vooruitlopend op het integrale ge meentelijke plan is cr inmiddels fors geïnvesteerd in de wijk. Flat complexen op het Bachplein en het Straussplein zijn ingrijpend gerenoveerd. Ook in Groenoord- Midden (1092 woningen) zijn de galerijflats aangepast aan de ei sen van deze tijd. Ook zijn er initiatieven om de woonomgeving en het sociale kli maat te verbeteren. De opzet van een wijkomvallendc bewonersor ganisatie met vertakkingen op al le pleinen en straten is hiervoor wenselijk, meent hel gemeente bestuur. Het overleg wordt nu be moeilijkt doordat bewonersclubs versnipperd opereren. Het integrale plan is bedoeld om alle initiatieven aan elkaar te kno pen en uit te bouwen. Diep snij den in de wijk kan daarmee wor den voorkomen. Sloop van flats, zoals in Nieuwland, is wat Reijn hout betreft in ieder geval niet aan de orde. In de commissievergadering drong de PvdA aan op een verho ging van het wijkbudget in Groe noord om het verbeterproces te stimuleren. Wethouder Reijnhout erkende dat hij het gevecht om meer geld deze week in het colle ge van b en w heeft verloren. Reijnhout: „Vorig jaar had Groen oord bij gebrek aan initiatieven een overschot op het wijkbudget. Dat vormt geen sterk argument om nu om meer geld te vragen. Mocht blijken dat het overschot omslaat in een tekort, dan is het college bereid daar welwillend naar te kijken." Volgens M. Siljée kan het geen kwaad het budget, dat bedoeld is voor kleine verbeteringen in de woonomgeving, op voorhand te verhogen. „Een hogere begro tingspost is een positief signaal in de richting van de wijk. Zo'n post betekent niet dat het geld op hoeft. De besteding controleren we door het budget in de praktijk te activeren." Vrijdag 01 november SCHIEDAM Speel-o-theek Ikkie. Speelgoed beurs, 9,00-11.00u. Filmhuis. Lea ving Las Vegas, 21.30u. De Teer- stoof. 'Doos met kruimels'. Toneel vereniging Othello, 20.Q0u. De Ark. Lustrumconcert The Green Forest Selection, 20.00U. Podium. Schiedamse pop-pnjs, 21.00u. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein. Sneeuw witje, 19u. Popular. Nacht van de muizen, 20.30u. Zaterdag 2 november SCHIEDAM Margriethal. Drumband- en majo retteconcours, 9.30-18.00u. Grote Kerk. Piano inloopconcert Jac. Vm- ke, 15.00u. Scholengemeen schap Spieringshoek. 'Echtgenoot te huur', Toneelvereniging Intermez zo, 20.00u. Filmhuis. Leaving Las Vegas, 20.30u. Podium. Touch down (rock). 22.00u. VLAARDINGEN Dienstencentrum West Bridge drive, 09.30-17.00u. Cultureel Centrum Hollandia. Dagvan de kin deropvang, ll.00-16.00u. Mu seum Hoogstad. Steentijddag, 13,00uWc. De Telder. Dansavond voor alleenstaanden en paren vanaf 30jaar, 20.00u. Ton Stolk. Opening expositie Kees de Waal, 16.00u. MAASSLUIS Gemeentemuseum. Uitreiking Jeanne Oosting Prijs 1996,15,00u, Kunstuitleen. Dag van de Kunstuit leen, 10.00-17.00u. Grote Kerk. Cantate van Bach, Musica Vocalis Scyedam, 19.00u. Noordvliet NZ 19. Kant-In-stuif, trefpunt voor kant werksters en kantliefhebbers, 10.00-16.00u. MAASLAND Broekpolderweg 3. Inleveren oud papier. De Hoekstee. Franse dans avond. ROTTERDAM De Doelen KLz. Nederlands Koor- festival Klassieke Muziek, 9.30u. StLaurenskerk. Philharmomsch KoorToonkunst Rotterdam, 20.15u. De Evenaar. Viviany de Godoy En semble, 20.15u. Nighttown/Base- ment. Big Buzz Tour, 21u. Popular. Jazz in Popular, 21u. ('Esprit. Jum ping Arnold &The Blackjacks, 22u. De Buurman. Lawaora Live, 22u. Sensl Café. Them Me, 22u. Stln- gerick, Hard-Rock Sessie, 23u. Luxor Theater. Theo Maassen, 20.15uROTheater. Diggingforfire, 20,15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. The comedy of errors, 20.15u. KI.Z. Antigone, 20.30u. Bi bliotheektheater. Marcel Venreck, 20.30u. Lantaren 1. DeComanche, 20.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Fiirtingwith disaster" (al) dag. 4-6,45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15. Calypso 2: Trainspotting' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Calypso 3: 'Jude' (16) dag. 6.45-9.30,do.vr.ma.di.ookl.15-4. Cinerama 1: 'Independence Day' (12) dag. 12.15-3.15-6,15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: Twister' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Phenome non' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: The Rock' (al) dag. 6.15- 9,15, do.vr.ma.di.ook 12.45-3.30. Corso: 'Independence Day' (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater: 'Spe cs* Ejects' (al) dag (beh ma.) 2-4- 8.15, ma,alleen 8.15. 'Survival is land'(al) dag. (beh.ma.)3,za.zo,ook I. '2-in-l show' (al) do. vr.dr.wo. 12. 'Independence Day' (12) dag. 5.15- 9.15, zo.ook 10,15. Venster 1: 'Chacun cherche son chat* (16) dag. (beh.ma.) 8-10. Sneak Preview, ma.10. Venster 2: West Side Story' (16) dag. 8, cfo.vr.zo.wo.ook2. Ven ster 3: 'Breaking the waves' (16) dag.7.30, do.vr.zo.wo.ook 2. Train spotting' (16) dag. 10.30. Venster 4: 'A couch in New York' (al) dag. 8- 10.15, do.vr.zo.wo.ook 2.30. Lu- mière 1: The nutty professor' (al) dag.1.15-4-6,45-9.30. lumière 2: 'Cham reaction' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: The Quest' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di .ook 1.15-4. Lumière 4: 'Mission: Impossible' (12) dag. 6.45-9,30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag. II.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: 'Last standing man' (16) dag.11.20-2- 4.30-6.45-9.20. Pathé 3: 'Fargo' (16) dag,5,05-7.25-9.45, do.vr.ma.di.ook 11.30-2.30. Pathé 4: Twister' (12) dag. 11.10-1.45- 4,20-6.55-9.30. Pathé 5: The nut ty professor' (al) dag. 11.40-2.35- 4.55-7.15-9.50. Pathé 6: 'Atimeto kil!' (16) dag.11.35-2.50-5.55-9. Pathé 7: Tin Cup' (al) dag. 11.30- 2.20-6.20-9.20. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za- .zo.wo.1.15. Calypso 2: 'lang leve de koningin' za.zo,wo. 1.15-4. Ca lypso 3: 'My life as a dog' 2a- jo.wo.1.15-4. Cinerama 5: 'Babe' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Movie' (N) za- -zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: "A Goofy Movie' (N)za.zo.wo,1.15-4. Pathé: ToyStory' (N)za.zo.wo.ll.30-l-. 10- 2.50. Venster 1: 'James and the giant peach'zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3