9 WD eist voortgang afsluiting busbanen Vlaardingse Peter beste op de flipperkast The Green Forest Selection overtreft zichzelf flgenda Erasmusspeld voor Cees Vermeulen Rest coalitie en college weigert verder te gaan dan Dillenburgsingel Kinderen vieren vijfde verjaardag kinderopvang Automibilist valt agent aan Na melding schietparij 37 cafébezoekers aangehouden Man geslagen en beroofd Messentrekkers aangehouden Vandalen opgepakt Auto's slippen op Vulcaanweg Rotterdams Dagblad Maandag 4 november 1996 Hoek van Holland Deelraads- voomtter Leen Vreugdenhil speldde zaterdagmiddag in de grote hal van SV De Waterv.reg de Erasmusspeld op bij Cees Ver meulen. De Hoekse sportman kreeg daar mee een waardige beloning voor het werk dat hij gedurende tien tallen jaren heeft gedaan voorde korfbalafdeling, eerst als onder deel van de Hoekse Sport Ver eniging, daarna als zelfstandige vereniging en nu als onderdeel van SV De Waterweg. Vermeulen was oprichter van de korfbalvereniging en hij be kleedde verschillende bestuurs functies. Verder was hij vele ja ren lang korfbalscheidsreehter en was hij ook betrokken bij de oprichting van de jeu-de-boules- vereniging 'Le Bon Courage', Voorzitter Herman Stout van SV De Waterweg noemde ook de verdiensten van Cees Vermeu len als vertegenwoordiger van het FNV. Ook is hij al vele jaren lid van de harmonievereniging 'Botterdam aan Zee' die hem zaterdagmid dag verraste met een serenade, Vreugdenhil stelde hem als voor beeld voor alle mensen die zich vrijwillig verdienstelijk maken voor hun vereniging. Door Ben van Haren Vlaardingen Binnen de coalitie in Vlaardingen blijft de dis cussie gaande over de afsluiting van een aantal busbanen. De WD is van mening dat wethouder mr.T.W. van der Steen on voldoende zijn best doet om wat hierover in het collegepro gramma is opgenomen ook uit te voeren. Raadslid J. Bulva, al jaren strij dend tegen de gevolgen van het Verkeers Circulatie Plan, heeft de wethouder laten weten dat hij de tekst by de begroting 1997 over dit onderwerp onaanvaardbaar vindt. Uit die tekst blijkt dat het college verwacht onvoldoende geld beschikbaar te hebben om al le bij de coaütiebesprekingen ge noemde afsluitingen te bekijken op eventuele heropening. „Op deze wijze zet u de afspraken die de coalitiepartijen hebben ge maakt op het spel," waarschuwde hij de D66-wethouder, Daarop rea geerden de woordvoerders van PvdA, D66 en de oppositiepartij GroenLinks verbolgen. Onderzoek „U interpreteert een en ander ver keerd," kreeg Bulva verweten. „Er is in totaal 2,7 miljoen gulden gereserveerd voor onderzoek naar en het uitvoeren van de afsluitin gen. Tot nu toe is daar al ruim een miljoen voor besteed aan enque- tes en het werk voor de afsluiting van de busbaan Parijslaan-Kor- hoenlaan," regaeerde L. den Hoedt van D66, P. Roovers (PvdA) en B. van der Velde (GL) sloten zich hierbij aan. Ook wethouder Van der Steen re kende hem voor, dat na de enque- te over de busbaan in Holy en het Landje van Chardon er zelfs niet voldoende geldis om de Parijs-/ Korhoenlaan en de Dillenburgsin gel beiden af te laten sluiten. Bulva redeneert echter dat het be drag bedoeld is om uit te geven in de lopende collegeperiode. De vol ledige reservering van de werk zaamheden aan de busbaan tus sen Holy-Noord en Holy-Zuid (ruim i miljoen gulden) zou der halve niet in z'n geheel van het bedrag mogen worden afgetrok- Schiedam Een 60-jarige Schiedammer is zondagmiddag tussen 16.30 en 17.00 uur op de Laan van Spieringshoek met ge weld beroofd van zijn bril en por temonnee. De man vertelde de po litie dat hij op de fiets zat toen hij door twee personen in het gezicht we;d geslagen. Hy is gevallen en buiten bewustzijn geraakt. De da ders zijn na de beroving gevlucht. Schiedam Een 17-jarige en 18- jarige Rotterdammer zijn door de politie aangehouden wegens be dreiging van een 21-jarige Schiedammer, By het Hof van Spaland maakte het slachtoffer een opmerking tegen een van de Rotterdammers toen deze een fiets omver schopte. Daarop pak ten de daders hem bij de keel, trokken een mes en lieten hem zijn zakken leegmaken. Na een zoekactie zijn ze gearresteerd. Waardingen—Vier jongens van 16 tot 19 jaar zyn zaterdagavond door de politie opgepakt. Zij had den aan de Kethelweg een tele fooncel vernield. Omwonenden hadden dit gezien en de politie snel gewaarschuwd. De vandalen hebben de vernieling bekend. Te gen hen is proces-verbaal opge maakt. ken, omdat door beroepsprocedu res de uitvoering zal vertragen. De WD wil dat er aivast gewerkt wordt aan enquetes voor de vier andere voorgenomen afsluitin gen. De rest van de commisse voor ver keerszaken vindt echter dat het collegeprogramma dat niet ver meld, Het voor deze periode gere serveerde geld gaat op aan de Van Dillenburgsingel. „Wij willen niet over ons graf heen regeren/' al dus Roovers. Bij de begrotingsbehandeling de ze week komt de WD op de zaak terug. De Stichting Kinderopvang Vlaardingen vierde zaterdag In cul tureel centrum HoJlandia aan de Oosthavenkade de vijfde ver- Jaardag. Kinderen van 2 tot 12 jaar werden bezig gehouden met spelletjes en creatieve activiteiten. De ouders konden zich een beeld van de Vlaardingse kinderopvang vormen aan de hand van een foto-impressie. Daarbij was er speciale aandacht voor het belang van kinderopvang voor kinderen in achter standsituaties. Foto Roel Dijkstra Door Kees Bos Hoek van Holland Iedereen kent dat gevoel: handen op de zijkant van de kast. Ogen gericht op het metalen balletje dat voortdurend door de schuin aflopende kast rolt. Lampen knipperen, sirenes loeien. Totdat het balletje tussen de Dippers in een gat verdwijnt. Voor de meeste flipperaars is het spel vaak snel uit. Maar degenen die de flipperkunst echt beheer sen, kunnen er minutenlang mee doorgaan. Ze doen wat ze willen met het balletje. Zonder moeite mikken ze het tien keer tegen het zelfde pilonnetje. Naar links, naar rechts. Het scorebord kan de mil joenen punten nauwelijks bijhou den. Voor zulke spelers is flipperen een ware sport. Met serieuze kam pioenschappen en grote geldprij zen. Gisteren kwamen ze bijeen in Hoek van Holland, om het eer ste Hoekse kampioenschap te spelen, Op het podium van café De Parade mepten ruim twintig deelnemers de balletjes in zeven flipperkasten urenlang alle kan ten op. Veel langejongens met stekeltjes- haar en oorbelietjes.afkomstiguit Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland en Rotterdam. Met gespannen gezichten, zonder een woord te zeggen, staan ze om beurten achter dekasten, Vol con centratie. Eén vlugge vingerbe weging en de flipper mept het me talen balletje weer naar boven. Nogmaals en nogmaals. Goed flipperen is een hele kunst. Sommige vaardigheden helpen om meer punten te halen. „Je kunt het balletje op de flipper la ten stuiteren en dan met de ande re wegmeppen. Of juist eerst stil leggen en dan een tik geven," legt wedstrijdleider Ed van Eersel uit Vlaardingen uit. Hij spreekt over flipperen alsof het om een soort ballet-techniek gaat. „Flipperen kun je alleen leren door veel te oefenen. Je ziet ook dat de mensen die thuis een flip perkast hebben staan, vaak het hoogste eindigen." Nadrukkelijk zegt hij dat flippe ren een behendigheidsspel is. Géén gokspel. „Dat is zo'n groot misverstand," verzucht hij, „Vee! mensen verwarren flipperkasten met gokkasten. Maar flipperkas ten keren geen geld uit. Bij ons kun je niets verdienen. Toch krij gen we onterecht een negatief imago." Wel wordt het flipperen vaak in eafé's gespeeld. Vaak met een biertje in de hand. De invloed van de alcohol bevordert het spel ech ter niet. „Door de alcohol reageer je langzamer. Net als bij autorij den. En daardoor mis je soms net het balletje," vertelt Van Eersel. Helpt een joint bij het flipperen? In café De Parade wordt opval lend veel stuff gerookt. Een stuff- prijslijst staat op de toonbank. 'Afghaan' kost hier 25 gulden. De rokers zijn echter de jonge, vaste gasten van café De Parade. Het zijn veelal niet de flipperaars die hier te gast zijn. Wedstrijdleider Van Eersel kent de invloed van joints ook niet. „Ik zou denken Bal virtuozen aan het werk. Voorde echte liefhebbers kennen de flipperkasten geen geheimen meer. FotoWestlandsfotoperfcuro datje er langzamer van reageert" House Ondertussen gaat het spel in hoog tempo door, De kasten met de na men 'Freddie Nightmare' en 'Ma rio Andretti' knipperen dat het een lieve lust is. Tekeningen van een gewapende James Bond en een wulpse Pamela Anderson kij ken vanaf de kasten toe. Harde house-muziek bonkt door de luidsprekers. Deelnemers lo pen af en aan naar de kasten, waar de teamleden elkaar aflossen. „Het zit tegen," zegt de Vlaar dingse Meinsje Maat, als ze het podium komt aflopen. Ze was bin nen enkele seconden uitgespeeld achter de eerste van de zeven flip perkasten. „Het balletje kwam te gen de zijkant en ging zo achter langs naar beneden. Pech. Dat kun je wel eens hebben. Maar er komen nog meer kansen," zegt ze hoopvol. Onlangs scoorde ze bij de Open Limburgse kampioenschappen in Valkenburg aanmerkelijk beter. „Dat is juist het leuke aan flippe ren," zegt ze lachend. „Het is ie dere keer anders. En iedereen kan van iedereen winnen. Als het meezit kun je zo de Europees Kampioen verslaan." Het jonge meisje uit Vlaardingen had gisteren ook verder weinig geluk, Haar team 'De Bonnefooi' eindigde niet in de hoogste krin gen. Andere deelnemende café teams haalden wel honderden miljoenen punten binnen. Uitein delijk, na het spelen van een fina le op vier flipperkasten, werd gis teravond rond tien uur het win nende team uitgeroepen. De wis selbokaal ging naar Big Bambu in Rotterdam. De hoogste persoon lijke score bereikte een ihaardin- ger, waarvan de organisator al leen de voornaam Peter kent. Europees Het idee voor het Hoekse flipper- kampioenschap werd drie maan den geleden by café-eigenaar Rick DeVito geboren. Dat ging ei genlijk heel toevallig. „Ik had ge lezen dat twee Nederlanders Eu ropees kampioen flipperen waren geworden. Nooit geweten dat zo iets bestond, maar ik vond het prachtig. Zoiets wilde ik dus ook voor Hoek van Holland doen," zegt DeVito met zijn hese stem. Het is misschien een begin van een grote flippertraditie in zijn ca fé, waar normaal twee kasten in een hoekje staan. De Nederlandse Flipper Vereniging overweegt na melijk om hier volgend jaar een voorronde voor het Europees Kampioenschap te houden. Dat zou dan een regionaal of Ne derlands kampioenschap worden. DeVito vindt het allemaal gewel dig gaaf. „Die gasten kunnen een balletje zo twintig minuten hoog houden. Tien keer in dezelfde hoek. En ze kennen elk onder deeltje van die kast. Die jongens zijn zo heerlijk gek. Prachtig." Binnen vijf uur tijd raakte gisteren twee auto's in de slip op de Vulcaanweg in Vlaardingen. De eerste auto reed rond vijf uur 's ochtends een lantaarnpaal omver nadat hij op het gladde weg dek was geslipt. De twee Inzittenden raakten hierbij gewond. Zij zijn overgebracht naar het ziekenhuis. De bestuurder van de auto, een 27-jarige Maasslulzer, had vermoedlijk te veel ge dronken. Hij was er met een flinke hoofdwond het zwaarst aan toe. Later op de dag raakte een tweede auto {zie foto) een paaltje langs de weg. Daarbij vielen geen gewonden. De oorzaak van dit ongeluk is bij de politie nog niet bekend. Foto Roet Dijkstra. Schiedam Een agressieve auto mibilist heeft volgens de politie zondagmorgen op de Nieuwe Damiaan een agent een kopstoot gegeven, Het gebeurde 's och-_ tends om drie uur toen de 39-jari- ge Schiedammer werd staande gehouden omdat hij te hard reed. Toen de man uit zijn auto stapte werd hij handtastelijk. Hij greep een van de agenten beet, die ove rigens geen letsel opliep. De auto mobilist werd vervolgens gearres teerd wegens mishandeling. Schiedam Met een flink aantal agenten is de politie zaterdagoch tend rond drie uur uitgerukt naar een. café aan de Koemarkt in Schiedam. Op het bureau was een melding van een schietpartij bin nengekomen. Uit de gehele regio werden auto's naar de Koemarkt gedirigeerd. De bezoekers van de horecagelegenheid moesten op last van de politie het pand verla ten waarna de kroeg werd geslo ten. Alle 37 gasten zijn meegeno men naar het bureau. Niemand kon echter verklaren iets van schoten te hebben gehoord. Op het politiebureau bleek dat vier van de aangehouden bezoekers il legaal in Nederland verblijven. Zij zyn overgedragen aan de vreemdelingendienst t ri in bewa ring gesteld. De andere arrestan ten zijn Sn de loop van de dag weer vrijgelaten. De politie heeft nog geen idee wie de melding van de schietpartij heeft gedaan. Een woorvoerder wil niet zeggen om welk café het gaat. Maandag 4 november ROTTERDAM Rotown.Townesvan Zandt, 22.00u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. JozefTnlogie, 20.15u. Zaal DeUnie. Stad-Zonder-Eigenschappen-Show, 20.30u. Dinsdags november SCHIEDAM Beatrixpark. Lezing over bollen en knollen, kantine volkstumencomplex Thurlede, 20.00u. PodiumJamses- sie,21.30u. VLAARDINGEN DfenstencentrumBabberspoWer. Zingende keukenmeiden, 14.00- I5.30u. DC Soenda. Schaken en bingo, 14,00u. Holy Ziekenhuis. Voorlichtmgsmiddag weefsel- en or gaandonaties, 14.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Zoeklicht-bijeen komst, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen KI.Z. Stnjkkwartetten: Vanbrugh Kwartet (Cork), 20.15u. Zaal De Unie. Kameroperaatjesvan JohnsonenJanssen,20.30u. Dizzy. Ben Boogaard Quartet, 22u. Thea ter Zuidplein Gr.z. Der Bettelstu- dent, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Jozef Tnlogie, 20.15u. Lantaren 2. De Gerausch- macherA Aqua Noque Noque, 21u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Flirting with disasteT (a!) dag, 4-6,45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15. Calypso 2: Trainspotting' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Calypso 3: 'Jude' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ookl.15-4. Cinerama 1: 'Independence Day' (12) dag. 12,15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 2: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: Twisted (12) dag 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Phenome non' (ai) dag 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: The Rock' (al) dag.6.15- 9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45-3.30. Corso: 'Independence Day' (12) dag. 2-6-9.15. Imax Theater: 'Spe cial Effects' (ai) dag. (beh.ma.) 2-4- 8.15, ma.alleen 8.15. 'Survival Is land' (al) dag. (beh.ma.) 3,za.zo. ook I. '2-m-l show' (al) do.vr.di.wo. 12. 'Independence Day' (12) dag 5,15- 9.15, zo.ook 10.15. Venster 1: 'Chacun che/che son chat' (16) dag (beh.ma.) 8-10. Sneak Preview, ma.10. Venster 2: "West Side Story' (16) dag. 8, do.vr.zo.wo.ook 2. Ven stér 3: 'Breaking the waves' (16) dag 7.30, db.vr.zo.wo.ook2. Train spotting' (16) dag 10.30. Venster 4: 'A couch in New Vork' (al) dag. 8- 10.15, do.vr.zo.wo.ook 2.30. Lu- mière 1: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Chain reaction' (16) dag 1.15-4- 6,45-9.30. Lumière 3: The Quest' (16) dag 6,45-9.30, do.vr.ma.di .ook 1.15-4. Lumière 4: 'Mission: impossible' (12) dag 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Pathé 1: 'Independence Day' (12) dag II.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: 'Last standing man' (16) dagll.20-2- 4.30-6.45-9.20. Pathé 3: 'Fargo' (16) dag.5,05-7.25-9.45, do.vr.ma.di.ookll,30-2.30. Pathé 4: Twister' (12) dag 11.10-1.45- 4.20-6.55-9.30. Pathé 5: The nut ty professor' (al) dag 11.40-2.35- 4.55-7.15-9.50. Pathé 6:'Atime to kill' (16) dag11.35-2.50-5.55-9. Pathé 7: Tin Cup' (al) dag. 11,30- 2.20-6.20-9.20. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Independence Day' (16) vr.za.00.15, Lumière 2: The Fan' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Strip tease' (16) vr.za.0Q.15. Lumière 4: 'Crying Freeman' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'J3- mes and ine giant peach, za- .zo.wo.1.15. Calypso 2: 'Lang leve de koningin' za.zo.wo. 1.15-4. Ca lypso 3: 'My fife as a dog' za .zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Babe' (N) za.zo.wo.1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The MoviV (N) za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'AGoofy Movie' (N) za.zo.wo.1.15-4. Pathé: ToyStory'(N)za.zo. wo. 11.30-1.10- 2.50. Venster 1: 'James and the giant peach'zo.wo. 2. Door Anke van Bree Schiedam Het ruim driehon derd koppige publiek heeft vrij dagavond met volle teugen geno ten van een wel heel gevarieerd programma dat vrijdagavond in kerkgebouw De Ark in Schiedam ten gehore werd gebracht. Op een 6-jarig ventje na, die al spoedig bij zijn vader op schoot in slaap suk kelde, zat iedereen op het puntje van de stoel. The Green Forest^ Selection liet zich ter gelegenheid van het der de lustrum bijstaan door een drie tal andere koren en twee solisten. De avond werd op gemoedelijke, lichtvoetige wijze aan elkaar ge praat door Nanda Gelderolom- Hupse en pianist Jan Hosman vulde op voortreffelijke wijze alle gaatjes op met afwisselend piano spel wat zeer werd gewaardeerd. Kinderkoor Kakelbont uit Rotter dam beet het spits af met een aan tal door een orkestband begeleide liedjes. De ruim vijftien kinderen beschikken met hun dirigent Jo- han van Egdom over een groot scala aan maniertjes die ze met bijzonder veel enthousiasme lie ten zien. Jammer was wel dat daardoor het grootste deel van de ongetwijfeld boeiende teksten niet waren te verstaan. Het liedje 'Af en toe denk ik, verhip' en 'Ja- pie, mijn papegaai' kwamen er wat dat betreft juist prima uit. De ze twee lieftjes oogstten evenals het swingende 'Altijd hetzelfde' een daverend applaus. Het Vlaardings Dubbelmannen- kwartet heeft onder leiding van dirigente Cora de Koning een zes tal klassieke composities laten ho ren. Zij begonnen hun optreden met 'La pastorella' en 'Die Nacht' van Franz Schubert welke wer ken. evenals de rest van hun re pertoire, geheel a capella zijn ge zongen. De heren musiceerden met fraaie legato gedeelten en mooie dynamische contrasten. Het zijn echter met name de hoge re stemmen die wat krapjes into neren waardoor de zuiverheid niet altijd even goed is. Het lied Der Jagerabschied' klonk enthou siast en werd met veel verve ten gehore gebracht. Het publiek rea- gerde met wat hilariteit toen voor de tweede maal tijdens dit optre den te vroeg werd geapplaudis seerd. The Green Forest Selection heeft voor de pauze besloten met een selectie uit de operette 'Maske in Blau' van Fred Raymond. Dat was een goede keus van dirigent Paul Jonkers want het operette-reper toire is deze ongeveer vijftig mu sici op het lijf geschreven. In het begin klonk alles wat moeizaam, alsof men met was ingezongen, maar naarmate het programma vorderde werd de koorklank en zuiverheid steeds fraaier. Koor en solisten waren op hun best in Tm Gegenteil' en 'In dir hab'ich mein Glück gefunden'. Sopraan Liane van den Oever en tenor Jules Schaap wisten samen met het koor op boeiend, verha lende wijze de teksten te brengen. Het aandachtige publiek heeft hen zeer terecht bedankt met een daverend applaus. Meidengroep Masc was na de pauze een open baring. De vijf dames hebben een aantal schiterende a capella ge zongen ballads ten gehore ge bracht met zoveel gemak, perfec te presentatie en een zeer fraaie samenklank dat een groot deel van het publiek op het puntje van de stoel zat. Zij hebben hun een optreden besloten met een eigen, in het Nederlands gezongen ar rangement wat mede door de pri ma verstaanbaarheid en voor dracht veel waardering oogstte. De The Green Forest Selection overtrof zichzelf in de selectie uit musicals als Cats, Miss Saigon en West Side Story. Het koor werd de gehele avond begeleid door de vaste pianiste Ellye Vroom. Zij heeft het koor op voortreffelijk wijze begeleid en heeft ook de en kele korte solopassages fraai uit laten komen. Jammer is het als een koor en so=- listen applaus krijgen, niet even de pianiste erin wordt betrokken. Ziji is, evenals de dirigent, de spil waar koor en solisten het van moeten hebben en het belang hiervan wordt door menigeen be hoorlijk onderschat Het koor had een leuke toegift in petto in de vorm van twee liederen speciaal gecomponeerd ter gelegenheid van het haven- en muziekfestival. Het 'Molenlied' en 'Jan, de Schiedammer' waren de enige Nederlandstalige liederen en wa ren perfect te verstaan. Ook de muzikale voordracht was een ge not om n aar te luisteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1