fl^ 1 '19, geeft altijd anderen de schuld' 'Wethouder Bezoekers meteen aan het werk gezet Vrolijke stoker viert een zeldzaam jubileum 'College kiest voor harde lijn, dat is zeker geen kleinigheid' Tegemoetkoming in afvalstoffenheffing Donker danshol wordt fris uitgaanscentrum a j I Zaterdag 9 november 1996 I m Rotterdams Dagblad Door Jan Rozendaal Vlaardmgen Tot een echte climax kwam de donderdag inge zette aanval van wethouder H. C. J. Koijers (financiën) op zijn voorganger gisteren niet. Het doelwit. J. Ranshuijsen. had een nachtje geslapen waardoor de ergste emoties waren verdwe nen. Wat overigens niet inhield dat beiden elkaar na afloop de hand drukten. Volgens Ranshuijsen was de felle aanval van Roijers in eerste ter mijn van de begrotingsbehande ling, waarin hij de huidige fractie voorzitter van W2000 de schuld van de huidige financiële malaise in Vlaardmgen m de schoenen schoof, ingegeven door 'frustra tie'. ..Ik vind het wat zielig van de heer Roijers om na tweeeneenhalf jaar zijn voorganger de schuld te- geven van zyn eigen falend be leid." ..Bovendien." stelde Ranshuijsen. ..is de kritiek op mij ook meteen kritiek op de drie andere wethou ders iVan der Windt. Kool en Van der Steen, red i die zowel de vori ge als deze periode deel uit maken van het college." Hoewel Rans huijsen zowel van coalitie als op positie nauwelijks steun kreeg - alleen Burger Belangen pleitte voor een onderzoek naar 'de schuldvraag'- kreeg hij in laat ste constatering steun van Groen- Links. Ranshuijsen verweet Roij ers gisteren verder "altijd anderen de schuld te geven": net njk. de Vereniging Nederlandse Ge meenten. hel vorige college 'en ik mag mij ook in dat rijtje wanen". .„Als het altijd de anderen zijn. dan vraag ik me af wat hij zelf ei genlijk doet?" Voor Ranshuijsen was in elk geval één ding duidelijk: ..Bij het aan treden van dit college was er een tekort van 4.5 miljoen, heeft u ge zegd. Nou. dat klopt. Maar nu is er volgens het college een tekort van achttien miljoen. Dan vraag ik me afwaar die 13.5 miljoen gulden is gebleven." lokte Ranshuijsen zijn opvolger uit. Maar Roijers ging daar niet in houdelijk op in. Hij zei wei dat hij juist had geprobeerd om te voor komen iemand de schuld te geven van de barre financiële positie van de gemeente. Maar vriend en vijand in de raadszaal waren het erover eens dat hij daarin met was geslaagd. Want donderdag be schuldigde Roijers Ranshuijsen wel degelijk van potverteren door "geld dat er helemaal niet was' te bestemmen voor de kinderop vang en hel milieu. En vervolgens uit de archieven een citaat van Ranshuijsen opdiepen waarin de ze zegt dat hij 'een gezond financi eel beleid" had achtergelaten. In elk geval ging de confrontatie tussen de wethouder van finan ciën van het armlastige Vlaardm gen en zijn voorganger als een nachtkaars uit. En de hoofdrol spelers hielden vast aan hun ei gen. rotsvaste overtuiging. Rans huijsen: ..Het huidige financiële beleid faalt." En Roijers: ..Het huidige financiële beleid is con sistent." J. Fial (Burger Belangen) had het in elk geval bij het rechte eind: „Over vijfjaar zullen we wel kunnen vaststellen wie er gelijk heeft." Zaterdag 09 november SCHIEDAM Moestuin Prinses Beatiixpark. Werkdag voor jongeren, 9.30- 16,30u. Sociëteit de Vonk. Reünie CJV. Grote Kerk. Inloopconcert, 15-OOu, De Ark. Smg-m concert. 16.15u. De Teersteof. 'Hartstikke Mietersch1', Ajuinen en Look. 20.30u. Filmhuis. Jan Wolkers, 20.Q0U. Wc. Blauwe Brug. Concert Harmonie Harps Davids. Podium. Vlaszaty (moonfunk), 22.00u. Dc. de 4 Molens. Openingsbal, Cama-" vaisveremgingDeRietzeilefS. 19.30- 23.30u. VLAARDINGEN Wijkgebouw De Deel. Rommel markt, 10.00-16.00u. Grote Kerk. Vlaardings Korenfestival, 13.30- 22.15U. Stadsgehoorzaal. Optre den Vioolgroep, scoutinggroep 9. 20.15u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Vincent Bijlo met 'Nietzeiken, gewoon doen'. ROTTERDAM Rotown, Mad Dog Loose, 22u. Sen- si Café. After the Party, 22u. RO Theater. Bedrog, 20.15u. Rotter dams Centrum voor Theater. Car-, nal Knowledge, 20.30u. Zondag 10 november SCHIEDAM Natuurcentrum De Boshoek. 'Ge-' otogie=kenms van de aardeV lO.OOu. Dc de 4 Molens. Koffie-m-' loop, 11.00-13.OOu. Contactmid- dag en ruilbeurs, 13.3Q-16.00u, Thurlede. Zondagmiddagconcert, I4.00u. Boerderij Landvreugd. Themamiddag fruitbomen snoeien, 13.00-16.00u. Dc de Woudhoek. Dansmiddag, 14,00-16.00u. De Teerstoof. 'Een reuzenvnend', pop pentheater E. Burgeijon, 14.00u. Podium. DeZondaganders (akoesti sche jam), 21.30u, VLAARDINGEN NS-station Vlaardlngen-West. Wandeling Te Voet, ll.OOu, Dc Soenda. The-dansant, 14.00- 16.30c. ROTTERDAM Calypso 1: 'Fargo'(16) dag. 4-6.45- 9.30, ma.di.ook 1.15. Calypso 2: Trainspotting' (al) dag. 6,45-9.30. ma.di.ook 1,15-4. Calypso 3: 'Phe^. nomenon' (al) dag. 6.45-9.30, ma- .di.ook 1.15*4. Cinerama 1: The. Fan' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The nutty professor', (a!) dag. 1.15-4-6.45*9,30. Cine rama 3: 'Independance Day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cine rama 4: The Quest' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: The Rock' (16) dag. 6.15-9.15, ma.di- .ook 12.45-3.30, Corso: The Nutty Professor' (al) dag, 1.15-4-6.45- 9.30. Imax Theater: 'Special Ef fects' (al) dag,(beh.ma.) 2-4-8.15, ma.afleen 8.15. 'Survival Island' (al) dag. (beh.ma.) 3,za.zo.ookl. '2-in- 1 show' (al) di.wo. 12. 'Independen- ce Day' (12) dag. 5.15-9,15, zo.ook 10.15. Venster 1: 'Beautiful Thing' (16)zo.2 'Chacuncherche son chat' (16) dag.(beh.ma.lO) 8-10. Sneak Preview, ma. 10. Venster 2: 'De gro- testrlte'(16)ma.wo.7.30,zo.wo.ook 2.30. 'DasWeibdesPharao'en 'Die AugenderMumieMa'za.8. 'Kohlhie- sels Tochter' en 'Als Ich tot war' zo.2.30-8. 'Cromca di un amore' za.10.15. 'Lasignorasenzacamelie' zo.ma.10, W&.9.30. 'Grote Klaas, kleine Klaas' en 'Wildgroei'di.8. Ven ster 3: 'Breaking the waves' (16) dag.7.30. 'A couch in New York' (al) dag. 10.30, wo.ook 2.30. Venster 4: 'Global Village' (al) dag,7.30. Lu- mière 1: 'Chain reaction' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: cape from L.A" (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Indepeden-, ce Day' (12) dag. 6-9.15, ma.di.ook -. 2. Lumière 4: 'Mission: Impossible' (12) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook- I.15-4. Pathé 1: 'Independence,. Day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Pathé 2: 'Le huitieme jour' (16) dag,11.45-2.25-6.30-9.25. Pathé 3: 'Last man standing' (16) dag.5.15-7.30-9.45, ma.di.ooic II.30-1.45. Pathé 4: Twister'(12) dag. 11.10-1.45-4.20-6,55-9,30., Pathé 5: The nutty professor' (al) 1 dag. 11.40-2.25-5,50-7.15-9.50, 4 zo.met om 9.50. Pathé 6: 'Atime to 1 kill' (16) aag. 11.35-2.50-5.55-9,. zo.met om 9. Pathé 7: Tin Cup' (al) dag. 11.30-2.20-6.20-9.20. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: "Independence Day' (16) za.00.15.,. i Lumière 2: 'Cable Guy' (16); za.00.15. Lumière 3: 'Crying Free:' man" (16) za.00.15. Lumière 4: Mission:Impossible'(16)2a.00.15. Venster 1: 'Ghost m the shell' za.00.15. 'Wicked City' za.02.00. Venster2:Trainspotting'za,00.15: Venster 3: 'Doom Generation' za. 00.30. Venster 4: Sneak Preview Extra, za.00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Ja mes and the giant peach, za*- .zo.wo.1.15. Calypso 2: 'Lang leve f de koningin' za.zo.wo. 1.15-4, Ca- lypso 3: 'My life as a dog' za- .zo.wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Babe' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Movie' (N) za .zo.wo. 1,15-4. Lumière 4: 'A Goofy Movie' (N) za.zo.wo.1.15-4, Pathé.* ToyStory'(N)za.zo.wo. 11.30-1.10- 2.50. SchiedammerToon Moonen bekijkt het beeldje dat speciaal voor zijn unieke jubileum is gemaakt. Foto Roei Dijkstra Door Carei van der Velden Schiedam Een jonge Schiedam mer stelt een vraag. „Wat bete kent GTB eigenlijk?" Een reccp- tieganger geeft het antwoord. ..GTB staat voor Gemeente Tech nische Bedrijven, het is dc voorlo- „per van het huidige ONS." Dan acht de oude stoker Toon Mooncn (90) de t(jd rijp zich ermee te be moeien. „Kloptniks van. GTB staat voor Ge-Temde Beren." Hij slaat op rijn knieën, de feestgan gers lachen mee. De jubilaris heelt zijn gevoel voor humor nog met verloren. Moonen wordt deze vrijdagoch tend in het zonnetje gezet wegens een bijzonder jubileum. Vak bondsbestuurder Nico van Haas ten overhandigt hem een sculp tuur vanwege zijn 75-jarig lid maatschap van de vakbond. In 1921 maakte zijn moeder hem lid van Algemene Nederlandse Me taalwerkers Bond. De bode kwam dat jaar voor het eerst bij hem langs om vijftien cent te incasse ren en een zegeltje te plakken op zijn bondskaart. Dat het jubileum bijzonder is, blijkt uit het decoratiestelsel van de vakbond. De AbvaKabo kent een zilveren, gouden en een dia- manten speld voor trouwe leden. Maar voor wie na het 65-jang lid maatschap een nieuw lustrum be reikt. heeft de bond eigenlijk niks. ..We hebben daarom een -beeld laten maken door kunstc naar Corrie Ammerlaan-Van Nie- kerk." vertelt Van Haastert. Geheugen Moonen kan de lol van de bijeen komst wel inzien. Gezegend met een scherp geheugen en gevoel voor detail vertelt hij over het be gin van zijn werkzame leven. ..Ik werkte hier om de hoek aan de "Nieuwe Haven" vertelt Moonen, die twee jaar geleden vanuit Groe- noord verhuisde naar verzor gingshuis Frankeland. „Ik moest een half uur lopen om 's ochtends in alle vroegte de ovens van bak kerij Tetteroo op te stoken. Dat deed ik met takkenbossen. Om acht uur liep ik met brood een ronde, door de Konijnen buurt en ovei het Spinhuispad naar kapper Ncunng en terug naar dc zaak. Daarna ging ik thuis mijn moeder helpen. Ik verdiende 2,25 gulden in de week." Moonen wc-rd in 1939 door de werkverschaffing mot een overall en een 'pakkie levensmiddelen' naar Dantzig gestuurd. Een brief die hij uit die plaats naar zijn vrouw stuurde, werd later zijn redding. „In 1942 was ik terug in Nederland, ik zat ondergedoken. De Duitsers kwamen mij halen. Mijn vrouw liet dc brief zien en maakte ze wijs dal tk nog m Polen was." Vanaf 1942 tot 1971 werkte Moonen bij de GTB. Aanvankelijk was hij los arbeider. In 1948 achtte hij de tijd gekomen voor een vaste aanstelling, maar de directeur lag dwars. Moonen: „Die beweerde dat ik niet hard genoeg werkte. Ik vroeg hem of hij weieens de hele dag met zakken kolen had ge sjouwd. Toen ben ik naar mijn chef gegaan, de toenmalige voor zitter van de Abva in Schiedam. Die kwam niet voor mij op, hij had zelf net een sollicitatie voor een andere functie bij de gemeente lo pen." Uit boosheid verspeelde Moonen bijna zijn latere bondsjubilea. Hij liep over naar de Kabo, de toen malige katholieke bond voor over heidspersoneel. Zijn vaste aan stelling werd alsnog geregeld. Hij bleef tot zyn pensioen in 1971 ac tief m de toenmalige gasfabriek in de Dwarsstraat. Eind goed. al goed. Bij de fusie van de Abva en dc Kabo werd jaren later zelfs de breuk in zijn vakbondscarrière geheeld. „Doe je de groeten aan de burgemeester?" vraagt de le- vensluehtige Schiedammerals de ook aanwezige wethouder A.G. Wiegman van de receptie ver trekt. Moonen zit op dat moment al een uur op de praatstoel. Na het instemmende knikje van de be stuurder maken anekdotes plots klaps plaats voor gezang: „Adieu, wij moeten elkander groeten. Adieu, vaarwel, tot wederziends." Over vijfjaar is het vast weer feest in Frankeland. Drieëndertig Britse kinderen werden gisterochtend na aankomst op de openbare basisschool De Klinker in de Schiedamse wijk Woudhoek meteen aan het werk gezet. De hele morgen kregen ze les van zowel Nederlandse als Britse leerkrachten. In de les handvaardigheid was voor de jonge 'toeristen' een toepas selijk onderwerp gekozen. De kinderen mochten oer-Hol- landse klompen beschilde ren. De kinderen, afkomstig van een basisschool uit Neath in Wales, brengen een kort be zoek aan Nederland. Onbe kenden zijn het niet want de Nederlandse kinderen van De Klinker gingen dit jaar al een keer naar Wales en voor vol gend jaar staat opnieuw een tegenbezoek in Wales op het programma. Tussen de be zoeken door houden de kin deren contact met brieven, cassettes eri videobanden. De Britse leerlingen logeren de komende dagen thuis bij Schiedamse scholteren. Dit weekeinde bezoeken ze on der meer de molen De Palm boom in Schiedam en maken ze daar een rondvaart. In Rot terdam wordt een bezoek ge bracht aan de Euromast en het schoolmuseum. Burge meester Scheeres ontving de kinderen vanochtend om tien uur in het oude stadhuis. Foto Rod Dijkstra Door Pi eter Vermaas Maassluis Nestor van de Maas- sluise raad is hij. Maar wie denkt dat WD-fractievoorzitter John Seheerslra rustig en routinematig zijn interrupties meepikt, komt bedrogen uit. Als een jonge hond van een agressief soort beet hij zich dinsdagavond vast in het col lege. Zijn WD-wethouder L.D. Wesen- hagen-Kastelcin (financiën) wei gerde (voorlopig?) toe te geven, maar kreeg anderzijds haar frac tieleider ook niet terug in zijn hok. Schecrstra viel aan, Scheer- stra twijfelde openlijk aan de kwa liteit van het college, en Scheep stra noemde zijn wethouder 'ongeloofwaardig'. Bij de presentatie van de begro ting had het college al gezegd dat de totstandkoming van de voor stellen 'van au was gegaan'. Dins dagavond draaide Seheerslra. met steun van coalitiepartners CDA en D66. zijn wethouder van Financiën echter nog verder de duimschroeven aan. Moties Zo strak, dat het college uiteinde lijk weigerde om verantwoorde lijkheid te dragen voor de vier aangenomen moties. Drie ervan sproten voort uit het brein van de WD-fractieleider. Het college, meende Scbeerstra. moet verder bezuinigen, de stijging van de OZB-tarieven beperken, en tus sendoor ook nog geld opzij zetten voor een buffer voor toekomstige tegenvallers. De krachtmeting wordt dinsdag 12 november 'in de verlenging' beslist, want het college vertikte zoals gezegd de raad zjjn zin te ge ven. „Een grote verrassing," noemt Seheerslra die handelwij ze. „De mededeling van het colle ge kwam echt uit de lucht vallen. Kennelijk hebben ze duidelijk een streep willen zetten." U pakte het college ook met zacht aan. „Ach. niet zacht. Wat ik deed, is niets anders dan belangrijke fei ten constateren. De meeste pyn zit dan in het OZB-verhaal. maar daarover kun je nog inhoudelijk discussiëren. Voor de andere za ken geldt gewoon dat het college de tering naar de nering moet zet ten. Onze motie om een financiële buffer te creëren is bovendien een ondersteuning van het college, dat eerst met dat idee kwam. Heel merkwaardig dat het college dan ineens zijn eigen gedachten ver laat. Het gaat trouwens vooral om het idee voor een fonds. Hoeveel daar dan in moet. is wat mij be treft een tweede verhaal." Wordt er al druk overlegd om vit de crisis te komen? „Er is nog niks gebeurd, maar we gaan met de coalitiepartners pra ten. Dinsdag moet er tenslotte toch een aangenomen begroting liggen. Ik hoop dat we er uiteinde lijk met het college uit gaan ko men. In elk geval was het verstan dig om afgelopen dinsdagnacht de vergadering te beeindigen. Het was tenslotte twee uur toen het college na schorsing verklaarde de aangenomen moties niet voor zijn rekening te nemen. Op dat moment kun je daarover geen in houdelijke discussie meer gaan starten, je moet wel fris zijn." Wordt 12 november wellicht de 'Nacht van Scheerstra'? „Je bedoelt dat de WD zijn eigen wethouder en college naar huis zou willen sturen? Dat zou na tuurlijk de makkelijkste oplos singzijn. maar het is niet de opzet van de WD-fractie. Dan zou de OZB trouwens sowieso Hink moe ten worden verhoogd, vanwege de wachtgelden die dan moeten wor den betaald. Maar het college heeft wel voor de harde lijn geko zen en dat is geen kleinigheid. Het college moet zich realiseren dat het zoiets niet voor niets moet doen." Vlaardingen De gemeenteraad van Vlaardingen heeft gisteren bij de behandeling van de begro- ting voor volgend jaar een motie van de SP aangenomen waarin wordt tegemoet gekomen aan de verhoging van de afvalstoffenh effing. De gehele raad onder steunde de motie. Wel vroeg, en kreeg, wethouder K. van der Wiedt (milieu) de tijd om de pre cieze getallen in te vullen. "In de begroting was een verho ging van de afvalstoffenheffing voor één- en meerpersoonshuis- houdens opgenomen van respec tievelijk zeven en twee procent tot ƒ349,32 en ƒ415,55. De SP wees op het bestaan van het vo rig jaar ingestelde Verevenings- fonds. Dat was met het oog op de komende verzelfstandiging van stadsreiniging ingesteld om eventuele tegenvallers op te van- i gen. „Zodat," lichtte wethouder Van der Windt toe, „niet elke kostenverhoging (bij het dan zelfstandige bedrijf. Ted.) met- een moet worden doorgevoerd in de tarieven voor de burgers." In dat fonds zit inmiddels één miljoen gulden. Donderdag zei de wethouder nog dat het oor spronkelijk de bedoeling was om dat te laten groeien tot drie mil joen. Toch noemde hij de motie sympathiek, maar wilde hij niet verder gaan dat deze in pré-ad vies te nemen. Dat houdt in dat de college de gevolgen van het verzoek gaat bekijken en daar ia- ter op terugkomt. Voor de SP was die - niet zoveel betekenende - toezegging te weinig, zo bleek gistermiddag. Woordvoerder A. R, van Immer- seel vond dat er maar eens een einde moest komen aan de ver hoging van de afvalstoffenhef fing, Ook al omdat hij vreest dat ondanks de inspanningen van de mensen, de tarieven maar blij ven stijgen. Dat zou er naar zijn mening wel eens toe kunnen lei den dat men niet meer zo hard blijft lopen voor een milieuvrien delijke verwerking van hel afval Ook coalitiepartij D66 en SGP/ RPF/GPV maakten zich hard voor de motie, die overigens de ruimte biedt om slechts een deel van de tariefsverhoging terug te draaien. Dat was meteen de enige finan ciële ingreep (van maximaal drie .ton) die dc gemeenteraad in de begroting deed. Wel werd nog één andere motie aangenomen die was ingediend door SGP/ RPF/GPV en ook was onderte kend door SP, D66 en Groen links, Daarin wordt het college opgedragen een onderzoek te verrichten naar het zoeken van een oplossing om het toenemen de aantal ongevallen op de kruising Holysingei/Churcbill- singel terug te dringen. Daarbij wordt met name gedacht aan het aanleggen van een rotonde. Wethouder T, W. van der Steen (verkeer) zegde dat onderzoek toe. maar kon niet beloven dat dit inhoudt dat die rotonde er ook op korte termijn komt: „Dat hangt nnrfp-r mper af van de kos ten," Door Menno Haddeman Vlaardingen In het pand aan de Vlaardingse Koningin Wilhelmi- nahaven wordt nog druk geverfd en getimmerd. Ook aan ue gevel moet nog het één en ander wor den opgeknapt. Ruim zes weken lang zijn werklui dag in dag uit bezig geweest met d.e metamorfo se van discotheek Close Up in uit gaanscentrum - géén disco dus - Sam-Sam. Helemaal klaar is het pand nog niet. maar eigenaren Reinier Dijkmans en Kees Janse zijn ervan overtuigd dat hun nieu we uitgaanscentrum klaar Is voor het grote openingsfeest van avond. Afgelopen zomer ontstond bij de Schiedamse aannemer Dijkmans en de in dezelfde plaats opereren de horeca-ondernemer Janse het idee discotheek Close Up over te nemen. Na een marktonderzoek - 'het is toch belangrijk te weten dat er animo is'- besloot het tweetal het pand te kopen en er een uitgaanscentrum van te ma ken. „Het is een gelegenheid die ge schikt is om door particulieren en bedrijven te worden afgehuurd." vertelt Janse. „Uit ons onderzoek je is gebleken dat er bij bedrijven uit de regio behoefte bestaat aan een partycentrum waar meer dan tweehonderd gasten naar binnen kunnen. Het is dus geen disco theek. Voor publiek zijn wij op za terdagavond geopend. Andere da gen zijn we dicht. Dan kan het pand worden afgehuurd." Binnen in Sam-Sam is het licht. De wanden zijn in frisse kleuren geverfd. Bewust volgens Dijk mans. want hel is de bedoeling er geen donker 'danshol' van te ma ken. „De gevel krijgt een klassiek Op elke ver dieping van Sam-Sam is een bar inge richt. Foto Roel Dijkstra karakter. Het pand moet een chi que uitstraling krijgen." Dansvloer Op de begane grond van het drie verdiepingen tellende gebouw is een bruine kroeg. Midden in de ruimte staat een flinke bar en te gen de muren banken. Op de eer ste verdieping bevindt zich een dansvloer. Deze verdieping is het disco-gedeelte van het pand. Bo ven de ronde dansvloer hangt een scala aan boxen en liehtappara- tuur. Ook op deze verdieping is een bar waar allerlei soorten drankjes kunnen worden besteld. De bovenste verdieping is inge richt als cocktail-bar. In deze ruimte kunnen de bezoekers nip pend aan een exotisch drankje wat praten of naar een groot vi deoscherm kijken. Op de zater dagavond zullen daar oude zwart wit films te zien zijn. Ook kunnen er videoclips op het scherm wor den geprojecteerd. Janse: „Door het gehele pand is ook een tv-installatie aangelegd. Dat is voor bedrijven die hier een feest organiseren erg makkelijk. Zo kan iemand die een speech houdt in het hele pand werden ge zien." Die bedrijven zijn voor de twee horeca-ondernemers de categorie waar zij zich op gaan richten. „We zijn nog in onderhandeling met een bekende cateraar. Zo krijgt een bedrijf, wanneer het bij ons haar bedrijfsfeest houdt, een to taal-pakket aangeboden, inclusief bijvoorbeeld maaltijden." 'Streng' Alleen op zaterdagavonden kan het Vlaardingse uitgaanspubliek het pand betreden. Toch zal niet iedereen zomaar naar binnen kunnen. „Nee." zegt Dijkmans, „we gaan een streng deurbeleid voeren. Bezoekers met sport schoenen en trainingspakken ko men hier niet binnen. Ook dat jonge publiek laten we niet toe." Het tweetal geeft toe dat meer ho reca-ondernemers hun gelegen heid openden met ambitieuze plannen wat de toelatingscriteria betreft, maar waar vervolgens niets van terecht bleek te komen. „Het is uiteraard onl/.cttend moeilijk een goed deurbeleid te voeren," vertelt Janse. „Toch denk ik dat het ons lukt omdat we beiden naast Sam-Sam ook ons 'normale werk' nog hebben. Het is niet zo dat Sam-Sam onze boter ham is." De opening van het uitgaanscen trum wordt vanavond volgens het tweetal een spektakel. „Een tipje van de sluier kan ik wel oplich ten," vertelt Janse. „Een groots vuurwerk zal de officiële opening inluiden. Dat vindt plaats om tien uur."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1