Basketballers tonen grote veerkracht Hockeysters voor dertien minuten naar Leiderdorp FVT'er Michel de Boer wacht op telefoontje bondscoach Van de Weide nieuw gezicht in hockeyploeg RRC redt eer op valreep Jeugdschaker Middelburg aan leiding Succes voor Peter Voshol in veldrit Constant leeft op Idétrading dwingt Den Helder na drie verlengingen op de knieën: 89-86 Van Rootselaar weer beschikbaar 'Oude nieuwe' coach Hendrikse bij Ancora Atomium'ól kansloos tegen sterk Quintus Basketbalbond zit bijna op minimum RKC kan voorbeeld nemen aan WSC-vrouwen Maandag 11 november 1996 Rotterdams Dagblad Sun nik Bondscoach Roelant Oltmans heeft middenvelder San- der van de Weide van Den Bosch toegevoegd aan de nationale hockeyselectie. Dat was noodza kelijk door de blessures van Leo Klein Gebbinken Peter Windt. De eerste heeft al langer last van een spierblessure in een bovenbeen. De routinier hervatte onlangs voorzichtig de looptraining. Peter Windt van Amsterdam, debutant in Oranje, brak in de wedstrijd te gen Pinoké zijn duim. De 20-jari- gc Van de Weide dankte zijn uit verkiezing aan zijn goede optre den tijdens hel EK onder 21 jaar in Denemarken. Daar werd Jong Oranje Europees kampioen. De selectie bereidt zich voor op het toernooi om de Champions Trophy in de tweede week van de cember in Madras. India. Daar voor speelt de Olympisch kampi oen twee oefenwedstrijden: over morgen tegen Belgie in Eindho ven en op 27 november tegen Duitsland op het complex van HC Rotterdam aan de Beekweg. Rotterdam De rugbyers van RRC hadden vooraf een neder laag tegen de Haagse Rugby Club ingecalculeerd. Maar deze viel gistermiddag aan dc Beekweg wel erg zwaar uit: 546. Pas in de laat ste minuut wisten de Rotterdam mers de hatelijke nul van het sco rebord weg te poetsen. RRC had niet alle spelers uit de eerste selectie opgesteld. Een aantal sleutelspelers die met klei ne'blessures tobben, had vrijaf ge kregen. Op het zware veld was Den Haag dan ook op vrijwel alle fronten de meerdere van Rotter dam. De toeschouwers zagen met name dat de Haagse verdediging sloot als een blok. Er was voor Rotterdam geen doorkomen aan. Niet dat Rotterdam niet op Haag se grond speelde. Vele malen wa ren de RRC ers in de buurt van de try-lme. maar dan werd de eind- pass slecht gespeeld. Rotterdam De 16-jarige Ton Middelburg, in de meesterklasse van de landelijke competitie uit komend voor Rotterdam, prijkt in het jeugdkampioenschap van dc Rotterdamse Schaakbond (tot 20 jaar) na vier van dc zeven ronden met 3 1/2 punt alleen op kop. Zaterdag versloeg hij in de derde en vierde ronde achtereenvolgens titelhouder Wijnand den Dekker en IroyOckeloen. De achtervolgers volgen op min stens een half punt. RijswijkPeter Voshol was in zijn eerste veldrit van het seizoen met een succesvol. De Nieuwerkerker won in Rijswijk de derde rit van de Zuid-Hollandse interclub- competitie. Op het parcours, dat grotendeels was te fietsen, bleef Voshol de Dordtenaren Emiel Maas en Jacob Sintnicolaas ruim voor. Maas blijft wel aan de lei ding van het klassement. Rotterdam Na enkele ongeluk kige nederlagen heeft damclub Constant zich gerehabiliteerd. De Rotterdamsedammers wonnen in de vijfde ronde in en tegen Ben- nekom met verpletterende cijfers: 6-14. De overwinning was dikver diend en kwam geen moment in gevaar. De setwinnaars van het Rotterdamse tiental waren team leider Jaap Regenkamp, Danny Grava, Soerinder Jagram, Radjin- der Jharap, Gerard Meyer en Ben Smeenk. De vijfde speelronde leek voor Charlois op papier een verloren race. Met twee invallers èn een door griep getroffen topspeler ke ken de Rotterdammers tegen CE- MA/DVZ uit Geleen dan ook al snel tegen een achterstand aan. Pas laat in de wedstrijd, tijdens een zinderende tijdnoodfase, wis ten Ashok Bhajan en Ruud van Drunen hun partijen winnend af te sluiten en zo de stand gelijk te trekken. Vooral de spectaculaire overwinning van Van Drunen was bevredigend. Met hoge koorts cn spierpijn tot in zijn neusvleugels strompelde hij tijdens de partij zwetend langs de borden. Zijn winst liet zes" uur lang op zich wachten, maar werd uiteindelijk wel veilig gesteld. Door Nick van der Sluis Rotterdam In aanmerking genomen dat de Rotterdamse liefhebbers over het algemeen uiterst kritisch zijn en derhal ve de verrichtingen van Idétrading/RB met argusogen volgen, was het eigenlijk geen verrassing dat er zaterdagavond zo weinig toeschouwers op het basketbalduel met Den Helder in sporthal Rijnmond-Noord waren afgekomen. Immers, twee recente uitwedstrij den (bij Donar en Akrides) wer den min of meer beschamend - met één punt verschil - verloren en daarmee kwam de positie van dc Rotterdammers op de ranglijst danig op de tocht te staan. Maar tegen Den Heffler liet de ploeg van coach Jan Sikking weer eens nadrukkelijk zien wel dege lijk van alle markten thuis te zijn. De wedstrijd werd niet alleen uit eindelijk na drie verlengingen (65-65. 71-71 en 76-761 met 89-86 gewonnen. Maar de verdienste van Idétrading was zaterdag voor al dat de/e ploeg wilde en kon knokken voor een resultaat dat dringend noodzakelijk was. „We hebben geconcentreerd en controlerend gespeeld." vond de Rotterdamse coach na afloop. Maar bovenal was zijn ploeg ge tergd. Sikking herkor.de een vechtlust die hij tot nu toe had ge mist. Het enige dat men de Rot terdammers zou kunnen verwij ten was dat zij zich na de tien eer ste -en voortreffelijk gespeel de - minuten wal al te gemakke lijk door Den Helder lieten terug dringen in de rol van underdog. De rol van de schlemielige ploeg die wederom rijp leek voor een nieuwe nederlaag. Kritisch Maar Jan Sikking is een kritische coach, met een ruim bemeten in zicht in de mogelijkheden van z.ijn spelcrsmateriaal. „Na die eer ste tier. minuten vielen we wat stil ja. maar ook Den Helder kon toen geen ruist maken." weerlegde Sikking op voorhand alle kritiek. Dat geschetste beeld klopte met de realiteit. Idétrading liep m tien minuten weg naai- 24-10 maar kon zich. toen Sikking ging doorwisselen. niet ontworstelen aan de Helder se omsingeling. Met een aantal drie punters kwam Deri Helder weer in de buurt en bij de rust restte nog slechts een 33-31 voorsprong voor Idétrading. Nu de hervatting sloop een algehele malaise in bei de ploegen, zonder dat het score- verloop (heel mager somsj voor beide partijen een rampzalig ver loop kreeg. In de 28ste minuut veroverde Den Helder door Cecs van Rootselaar voor het eerst een voorsprong (43- 44). Bij een 63-65 stand, achttien seconden voor het tijdsignaal, le ken de Noord-Hol landers een riant uitzicht op de winst te heb ben. maar Terry Coner redde Idé trading in de gong. nadat Rob de Graaf eerder een driepuntspoging had zien stranden. De drie verlengingen waren door het scorevertoop en de spanning van een zinderend gehalte. San der Kales en Paul van Maren ble ven de constante factoren in de spelopbouw cn onder de borden. Joe Moore leidde degelijk de spel opbouw. Rob de Graaf ontpopte zich steeds meer als een talent en Terry Coner (geblesseerd en al) was voortdurend de reddende en gel De eerste verlenging bracht Den Helder in de gunstigste uitgangs positie, maar toen behoedde al weer Terry Coner zijn ploeg voor Terry Coner (m) stormt naardeHel- derse bas ket- Om een persoonlijke fout te ver mijden, ver dedigt Rolf Franke al leen op zijn voeten, maakt hij zich breed maar laat hij zijn handen veiligheids halve achter wege. Coner maakte te gen Den Hel der 23 pun ten voor Idé trading, dat na drie ver lengingen WOn. Foto Fred de nederlaag (71-71Aan het ein de van de tweede extra speeltijd verstoorde Eclco Derks (met twee vrije worpen) echter de Rotter damse illusies. Beslissend In de derde verlenging zouden de vijfde fout Cees van Rootse laar (de eerste en enige uitsluiting van de wedstrijd), de eerdere bles sure van Rolf Franke en het niet meer inzetbaar zijn van center Er- win Hageman (ook al geblesseerd) voor Den Helder beslissend zijn. De ploeg van coach Maarten Tromp miste toen lengte, een schutter en een leider om de ge tergde Rotterdamse formatie van de winst te houden. Idétrading UB-Den Helder 89-86 (rust 33- .11, reguliere eindstand 65-65. Verlengin gen 1 1-71,7 ti-76>. Scores-: Idétrading: Torrv Coner 2.1. Sander Kak-.- 20. P.,ui .in Mm mi 18 J'X.' Mmne 'l, R,v) dc Graaf R Anlhnnv van üijck 7 Marco Pikaar 1 Den Helder: Rootsflaar 19. Rol! Hanke 10. BJ Pcndlctmn 14, Km.n Hageman II. Kelen Derks lü Rotterdam Cees van Rootse laar is weer beschikbaar voor de nationale basketbalploeg. Dat heeft hij zaterdagavond na de wedstrijd van Den Helder tegen. Idétrading in Rotterdam aan bondscoach Toon van Helfteren medegedeeld. De spelverdeler van Den Helder, die ruim honderd interlands achter zijn naam heeft staan, werd na de Haarlem Basketball Week in januari door Van Helf teren uit Oranje verwijderd. De bondscoach was gepikeerd over uitspraken van zijn aanvoerder en twijfelde aan diens ambities. Vorige week zondag nam Van Rootselaar het initiatief om het oud zeer uit de wereld te helpen. De nationale ploeg heeft nog een kans zich te plaatsen voor de eindronde van het EK van 1997 in Barcelona als van de resteren de vier kwalificatiewedstrijden er minimaal drie worder. gewon nen. Van Helfteren heeft personele problemen met de spelverde- lersrol. Vincent Krieger, die te gen Bulgarije speelde, studeert in de Verenigde Staten en Dolf Duyvelshoff van BS Weert is langdurig geblesseerd. Een ren tree van de ervaren Van Rootse laar zou de ideale oplossing zijn voor de wedstrijdserie tegen Kroatië, Oekraïne (uit), Turkije en Roemenië (uit). .Desondanks vroeg Van Helfte ren zaterdag bedenktijd. Boven dien is er de complicatie dat Ne derland in september aan de FI- BA (wereldfederatie) een lijst met 24 internationals opgaf, waarop de naam '?an Van Root selaar ontbreekt. Leiderdorp Als enige hockey wedstrijd in de vrouwen-hoofd klasse is Alecto-Rotterdam gister middag gestaakt. Dat gebeurde al na dertien minuten, bij een 0-0 stand. Op het met zand inge- strooide kunstgras in Leiderdorp was verder spelen door de over vloedige regenval onmogelijk ge worden. Het duel wordt op 15 de cember uitgespeeld. De vrouwen van Victoria waren in de overgangsklasse B niet opge wassen tegen de fysieke kracht van EMHC en gingen met 1-0 tenonder. Die stand was bij de rust al bereikt. Victoria was nog dicht bij de gelijkmaker toen An toinette de Kanter uit een strafbal tegen de paal sloeg. De mannenploeg van Victoria deed het in de overgangsklasse B beter tegen EMHC. De Eindho- vense ploeg, die al vroeg dit sei zoen in degradatiAood verkeert, had weinig in te brengen en keek al spoedig tegen een 0-1 achter stand aan. Cees Kruythoff hielp Victoria met een bekeken bal aan die voorsprong. Hoewei zij EMHC steeds meer overklasten, slaag den de Kralingers er niet meer in de voorsprong uit te bouwen. Een verdedigingsfout leverde de thuisclub zelfs de gelijkmaker op: 1-1, Na rust kwam EMHC op voor sprong, maar Thijs Stoop maakte aan alle onzekerheid een einde. Tot twee maal toe zag hij kans een actie doeltreffend af te ronden. Zijn tweede treffer kwam tot stand na een fraaie solo van de op komende Jan Willem de Ruiter. Voor Leonidas waren in deze klas se de druiven zuur. Trainer Johan Wolthuis had zich veel van de top per tegen SCHC voorgesteld, maar verloor met zijn ploeg met 1- 0. Bij rust was het nog 0-0, daarna sloeg de koploper zijn slag. Rotterdam kreeg van Wagenin- gen een pak slaag (4-1) dat de ploeg nog lang zal heugen. De dub van de Beekweg had door een overwinning de weg naar de top kunnen inslaan. Daar is Rot terdam echter nog niet aan toe, zo bleek. Hoewel doelman Theo Buwalda op de training zijn kniebanden had gescheurd en werd vervan gen door John Mosterd uit het tweede elftal, kon dat moeilijk als excuus worden aanvaard. Dat gold ook voor de hamstring-bles sure Jos Pieter Baardse. „Uit deze nederlaag blijkt dat we nog lang niet toe zijn aan een top positie in de overgangsklasseai- dus de teleurgestelde trainer Mark Kaptein. Ais je 'werkelijk wat in je mars hebt, moet je ook slechte wedstrijden kunnen win nen. Tegen Wageningen hadden we mogelijkheden, maar het ging bij ons allemaal te netjes. De ploeg is nog veel te jong om op fy sieke kracht een wedstrijd te be slissen. Toch is dat in de top van de overgangsklasse nodig." Tot aan de rust waren beide teams aan elkaar gewaagd. Ook in het begin van de tweede helft was er geen vuiltje aan de lucht, maar twee treffers van Wageningen brachten Rotterdam aan het wan kelen. Stijn Bakkeren scoorde nog tegen, daarna counterde de thuisclub succesvol en liep tot 4-1 uit. Door Simon van Zuilen Rotterdam Hy is als enige nog ongeslagen in de competitie, maakt nog steeds progressie, maar is bij bondscoach Peter En- gel nog altijd niet in beeld. „Wat moet ik nog méér doen om door te dringen tot de nationale selectie," vraagt tafeltennisser Michel de Boer zich vertwijfeld af. Ook gisteren behield de Haagse tafeltennisser in Rotterdamse dienst bij landskampioen FVT/ Visser zijn ongeslagen status in deze competitie. In de tweede hal ve finalewedstrijd tegen Pecos kwam de perfecte score van de 26- jarige De Boer tegen Ted van den Berg (21-15,21-17) en Herman van den Broek (21-12,21-10) geen mo1 ment in gevaar. FVT won de wedstrijd opnieuw met 5-2, waardoor die ploeg zich heeft geplaatst voor de finale om het najaarskampioenschap. De andere finalist is Perfection Irene, dat twee maal met 4-3 won van GKB Salamanders. De eerste van de twee finalewedstrijden is zon dag 24 november bij Irene in Til burg. Op zondag 8 december volgt de return in de speelzaal van FVT aan dc Persoonsdam. De najaars- kampiocn plaatst zich voor de na tionale titelstrijd, tegen de kampi oen van dc voorjaarscompetitie. Michel do Boer had afgelopen week wegens een liesblessure in bed gelegen en niet getraind. Hij meldde zich voor de wedstrijd te gen Pecos echter fit, r.ct als Jörg de Cock. Die had de eerste wed- Coach Alfred de Jong en teambegeleider Jan Barendregt (beiden op de ruggezien) kijken naar een enkelspeipartijvanhun FVT-pupil Ronald Vijverberg. De ambiance in de Rotterdamse Persoonshat was in de tweede halve finalewedstrijd tegen Pecos weer uitstekend. Foto Fred Emsvcorvos strijd tegen Pecos eveneens door een liesblessure gemist. Leek De Boer met agressief en aanvallend spel geen hinder meer te ondervinden van het ongemak. De Cock was nog niet in goede doen. De Brabantse international (18) won in de openings partij wel van Herman van den Broek (22- 20, 21-15), maar legde het in drie games af tcgcr. Jürgcr. Pastoors (21-23, 21-11 en 24-26). 'Waarmee de stand van 3-0 naar 3-2 werd te ruggebracht, want ook het Rotter damse dubbel (Vijverberg/Dc Boer) ging in drie games (21-6,22- 2-1 en 21-23) verloren. Naast Dc Boer bleef ook Ronald Vyverbcrg ongeslagen. De inval ler van Oranje, dat afgelopen weck met 1-4 van Duitsland ver loor, is eveneens bezig aan een sterk seizoen. Ihj bli-ci JuigtUi Pastoors (21-14,21-16) en Ted van don Berg (21-18,21-19) eenvoudig de baas. In dc eredivisie is Michel de Boer nog de enige speler zonder punt- verlies. „Dat verbaast mij ook," zegt hij. „Het gaat dit seizoen h el lekker. De nederlaag zou een keer moeten komen, maar het gaat elke week juist wat beter. Hoe dat komt? De backhand zat altijd wel gut:d. luuul het piuuleeill idg bij mijn forehand. Mijn techniek moest beter," wist De Boer, die zijn spel verbeterde door een ge sprek met zijn coach Alfred de Jong cn het zien van videobeel den van zijn speelstijl. De Boer: „Het verbaast me nu wel dat ik nog niet in beeld ben bij bondscoach Peter Engel. Ik hoop dat hij niet slaapt..." Wel traint De Boer één keer per week mee met de Oranje-selectie, waarvoor zijn teamgenoten Vijverberg en De Cock wèl zijn geselecteerd. Twenty One Up Na een zwakke eerste competitie- helft heeft Twenty One Up zich tijdens de returns goed hersteld. Voor degradatie uit de vierde divi sie hoeven de Rotterdammers niet meer te vrezen, zeker niet na de ruime 8-2 overwinning zater dagmiddag thuis tegen Beierum 4. Waarvan destijds in Breda nog met 64 weid verloren. Onno Trip en Rob Bron scoorden ieder twee keer, Niels van der Wal was met een hattrick de man van de wed strijd. In de schaduw van dc mannen presteert ook het vrouwenteam van FVT dit seizoen opvallend sterk. Patricia Zwartjens. Tanja Revet. Elise Versteeg en Esther van der Sluijs staan aan de voor avond van promotie naar de derde divisie. Zwartjens en Revet ble ven tegen Nieuw Vennep ongesla gen. maar Van der Sluijs meest hel enige punt afstaan. Zaterdag kan in de uitwedstrijd tegen Vic- luiia (Hilveibumj ai na vier winst- partijen de vlag in top. Rotterdam De trainer die eind vorig seizoen op stapte bij Ancora omdat het toenmalige bestuur al op zoek was naar een opvolger, is terug bij de Rotter damse handbalclub. Hagenaar Peter Hendrikse maakt zijn rentree bij de eredivisionist, die coach Paul Coenders vorige week zag opstappen vanwege een hooglopend conflict met het stichtingsbestuur Het feit dat dit een ander bestuur is dan een halfjaar geleden, was voor Hendrikse een belangrijke reden om terug te keren. Afgelopen vrijdag heeft hij de me ningen van de speelsters gepeild. Die waren vorig seizoen niet allemaal even lovend over de werkwijze van de coach, die door de Ancora-leiding is gevraagd Morgenavond speelt Ancora onder leiding van Hen drikse de u'wedstrijd bij Anova/E&O. Zonder de drie zusjes Ven Tilburg en Nicoleta Boriceanu, die vanwege het conflict-Coenders meteen zijn gestopt. Door Paul Hoes Rotterdam De uitoverwinning bij Bevo had Atomi- um'61 vorige week moed gegeven, maar die Rotter damse zege kreeg tegen Quintus geen vervolg: 24-31. Snelwiek won één divisie lager wel (24-20), maar Ro- da'71 was tegen Delta Sport .vansloos (19-28). De te zwakke dekking van Atomium 61 in de eerste helft betekende eigenlijk al de beslissing tegen Quintus. De op alle posities sterk bezette Westlan ders maakten goed gebruik van de geboden ruimte, wat resulteerde in de 7-13 ruststand. In het tweede bedrijf werd het een zeer attractieve wedstrijd, waarin Atomium'61 de suprematie van de Westlanders echter niet kon doorbreken. Aanvallend werd wel beter gespeeld, waardoor de achterstand niet verder opliep. De eindstand werd, mede door de elf treffers van Lotfi Ajlani, bepaald op 24-31, welis waar in het voordeel van het oppermachtige Quintus. De mannen van Snelwiek zijn aan een goed herstel bezig. Bij het altijd lastige Westlandia wordt traditio neel door weinig ploegen gewonnen. Snelwiek speel de echter een zeer degelijke wedstrijd.. De Rotter dammers overspeelden de Naaldwijkers, met name door schutter Jeffrey Levenberger in de eerste helft. Dat resulteerde in een 7-13 ruststand. Na de pauze maakte Westlandia gebruik van de ver slapping in de defensie van Snelwiek, maar dichter dan tot vier doelpunten verschil lieten de gasten de tegenstander niet komen. Als daarnaast het vizier nog wat scherper had gestaan was het verschil veel groter geweest dan de uiteindelijke 20-24 eindstand. Roda zag in de wedstrijd tegen Delta Sport geen kans om het goede optreden van de eerste twintig minu ten voort te zetten. Vanaf het moment nam Delta Sport het initiatief over en strafte slordigheid en bal verlies van Roda beter af. Ook in de tweede helft be gon Roda redelijk, maar het kreeg uiteindelijk een lesje in doeltreffendheid; 19-28 winst voor de Zeeuw se koploper. Rotterdam Het bestuur van de Nederlandse Bas ketbal Bond slaagt er niet in de begroting voor 1997 sluitend te krijgen. De NBB heeft na forse bezuini gingsmaatregelen het aanvankelijke tekort van drie ëneenhalve ton al teruggebracht tot 65.000 gulden. Indien de clubs tijdens de algemene vergadering op 23 november in Den Bosch niet met het openstaande restant akkoord gaan, treedt een noodscenario in werking. „Er ligt een alternatief klaar," aldus pen ningmeester Pierre Robben. „Maar dan worden we echte minimumlijders." In de vijf rayons neigt een meerderheid naar verdere maatregelen. De NBB was dinsdag tijdens de jaarvergadering van NOCNSF met de volleybal- en hockeybond initia-: liefnemer van de resolutie die de overheid op het be lang van breedtesport moet wijzen. Staatssecretaris Erica Terpstra zal 27 november als bezoekster van dé EK-kwalificatiewedstrijd Nederland-Kroatië de wen sen aanhoren. Met de Nederlandse Bond voor Aange paste Sporten (Nebas) volgt een evaluatie van de pro blematiek van het rolstoelbasketbal. De nationale vrouwenploeg int waarschijnlijk de laatste revenuen van financieel aantrekkelijker situ aties uit het verleden. Gisteren begon een oefentrip naar de Verenigde Staten. Tubbergen Waalwijk levert niet de beste voetbal lers, wèl dc beste baskctbalsters. RKC kan een voor beeld nemen aan WSC dat zaterdag in Tubbergen de Final Four won. In de eindstrijd versloeg de Brabant se ploeg Lions uit Landsmeer met 70-58. RKC Waalwijk, de plaatselijke voetbaltrots, stuurde trainer Cees van Kouten wegens slechte resultaten naar huis. Opvolger Bert Jacobs is evenmin succes vol, het ligt dus niet altijd aan de trainer. WSC, de lo kale basketbaltrots die voor de reis naar Twente een bus van de RKC-voetballers leende, bewierookt coach Ronny du Jardin. De Belg spreekt zijn speel sters aan met 'u\ Een bal afpakken heet -nog veel fraaier- 'recupereren'. Du Jardin relativeert zijn aandeel in het succes. „Een radertje," zo noemt hij zichzelf. De kracht is het col lectief, al heeft de ploeg in Jessica van Gils en Caro line Smits notoire uitblinksters. In Waalwijk, hon derd kilometer motorrijden van zijn woonplaats Kon- tich, verwacht Du Jardin vooral inzet. „Dat is het minste dat de speelsters mij verschuldigd zijn." Zelf hoopt hij op een terugkeer naar België, waar hij na het faillissement van de mannenploeg van Deur- ne weg moest. „Ik kan elk beetje publiciteit gebrui ken," roept hij uit. WSC is voor het moment de beste basketbalploeg van Nederland. Het eerste deel van de competitie sloot voor het derde achtereenvolgende seizoen af met de Final Four, met de beste twee ploegen uit elke poule. In de halve finale won WSC van Den Helder, voor me nigeen de favoriet. De Noord-Hollandse ploeg verloor in de reguliere competitie maar een maal, van pro- vinciegenoot Uons. De ploeg uit Landsmeer won vrijdag in Tubbergen van Lieshout, dat in de laatste drie seconden de zege uit handen gaf. In Tubbergen. waar WSC eerder de Twentse hoop Jolly Jumpers uitschakelde, was de ploeg uit Waai- wijk het beste op dreef. De finale was al binnen tien minuten beslist, by een stand van 24-1 maakte Maai ke Sohne voor Lions pas de eerste echte score. Lions kon terugkomen, onder impuls van de 17-jarige gu ard Jildis Pronk, maar de kloof bleek niet te dichten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3