HVC weerstaat koploper Wings 4 Juventus krijgt klop van gebroeders Koek UVG in eigen huis onderuit Onderzoek herstruciuring nadert de laatste ronde Zwakke start nekt handbalsters WIK Gesprek levert hockeysters Asvion winst op Green Eagles houdt hoofd koel Korenbeurs met twee teams in de eerste divisie fciSltlèf Basketbalcoach Van Dijk rekent op overwinningen De Walrus/Shell is uitgebekerd Rotterdams Dagblad Maandag II november 1996 Door Bas van den Berg Schiedam In een verhelderend gesprek vertelden de speelsters van Asvion vonge week elkaar ongezouten' de waarheid. In een sfeer van beloofde beterschap moest tegen Spijkemsse de eens gezindheid weer de boventoon voeren, maar op Thurlede werkte het weer gisteren met mee om de hockeyvrouwen optimaal te moti veren. Een wervelende start werd afgewisseld door een zwak laatste kwartier waardoor de overwin ning (3-2) als een verlossing kwam. „Het was ook geen wedstrijd om te laten zien wat we allemaal kun nen," sprak trainer Ronald Ja cobs. ..Is het vijftien graden boven nul, dan is het aangenaam om een wedstrijdje te spelen De regen had tot gevolg dat met een koude stick moest worden gespeeld en dat de speelsters pas na afloop bij de dug-out hun handen konden warmen." Asvion was als subtopper in de derde klasse A verplicht geen pro blemen met het laag geklasseerde Spijkenisse te hebben In de vier de mmuut joeg Suzanne Wester de bal achter de keepster en na 26 minuten leidde Asvion door Ellen Jager met 2-0. Nog voor de rust zorgde Spukenisse voor de aan sluitende treffer, maar een kwar tier na de hervatting was het gat weer twee doelpunten door op nieuw Suzanne Wester. Daarna kreeg de thuisclub nog vele ma len de mogelijkheid de overwin ning veilig te stellen. Schoten van Suzanne Wester en Maaike Hulst hadden een beter lot verdiend Pech had ook Ellen Jager die een bail op haar teen kreeg en naar het ziekenhuis moest om foto's te la ten maken. Van de moedeloos heid die zich daarna van Asvion meester maakte, profiteerde Spij kenisse Asvion gaf hel midden veld uit handen en kwam m het laatste kwartier volledig onder druk te staan. De afwachtende houdmg leidde tot de tweede tref fer van Spijkenisse en een derde doelpunt leek in aantocht. De ploeg forceerde drie strafcorners op nj die door keepster Broekhui zen op knappe wijze ongedaan werden gemaakt. „In plaats van rustig de wedstrijd uit te spelen en de kansen te be nutten, brak er in de verdediging weer eens paniek uit," hekelde Ronald Jacobs de instelling van ploeg. Gelukkig voor Asvion leid de het zwakke laatste kwartier niet tot een gelijkspel. Maassluis In een benauwde at mosfeer hielden de basketbal- sters van Green Eagles zaterdag avond hun hoofd koel. Ondanks de pressie van tegenstander Flush en de warmte in de Wethou der Smithal speelden de Maas- sluise tweedeklasser de tijd pro fessioneel uit: 44-37 (20-18). Green Eagles begon overdonde rend (8-0), maar verzandde daarna in slordig spel. De speelsters uit Papendrecht namen in de tweede helft brutaal de leiding (27-28). Door er in de verdediging een schepje bovenop te doen ging de thuisploeg uiteindelijk met de winst aan de haal. Daniëlle Broekhuizen werd aan Maassluise zijde wederom topsco- orster {18 punten). Miranda van Aalst maakte er negen. „Maar ook Annemiek van Hoom toonde haar gaven," vond spelend coach Jen- neke van Loon. „Begin tweede helft scoorde ze met enkele drives zes punten op rij." Schiedam Het schaduwteam van tafeltennisvereniging De Ko renbeurs is er in geslaagd te pro moveren naar de eerste divisie, waarin ook het eerste team uit komt. De Schiedammers Arjan Karbaat, Jeroen Bastiaanse en René Waterreus, vierden afgelo pen weekeinde twee wedstrij den voor het einde van de eompei- titede titel én de promotie. Als compeititeleider Jan van den Berg gevoel voor 'understate ment' bezit, plaatst hij beide teams van De Korenbeurs in één poule. De kans daarop is vijftig proeent, want de eerste divisie be staat slechts uit twee poules. Al doet de uitslag anders vermoe den, de reserves hadden in hun kampioenswedstrijd toch de nodi ge moeite met Renata dat slechts met twee spelers kwam opdagen. De reglementaire 3-0 voorsprong werd uiteindelijk tot 7-3 uitge bouwd. Aijan Karbaat won zijn twee partijen, Jeroen Bastiaanse won één keer. René Waterreus bleef met lege handen. Door Ton de Leede Schiedam Even leken de handballers van HVC voor een gro te sensatie te zorgen in hun treffen tegen Wings. In een hecti sche slotfase boog Wings de achterstand echter om en uitein delijk mocht de thuisploeg in de handjes knijpen dat het tot een puntendeling (eindstand 21-21) wist te komen. Dc volgelingen van HVC-coach Wil op 't Ende kenden een uiterst voorspoedig verlopen voorberei ding op het zaalseizoen waarin menig hoger ingedeelde tegen stander op een verrassing werd getracteerd Ook in het bekertour- nooi werden opvallende resulta ten-geboekt en was het Satumus. nota bene uitkomend in de eerste divisie, dat HVC met pijn en moei te een halt toeriep ..Tegen een te genstander die twee klassen ho ger speelt." constateerde een trot se Op 't Ende. ..werden we in de derde ïonde van de beker uitge schakeld. En dat was nog met eens nodig geweest, we hadden zeker kunnen wmnen. Al die be kerwedstrijden haalden we een hoog niveau." De eerste partij in de zaalcompeti- tie, twee weker, geleden, zorgde HVC voor een sensationele optre den. Tegen Ancora, volgens 'ken ners' ge/ien als de titelkandidaat m de derde divisie, bleven de Schiedammers met twee doelpun ten verschil aan de positieve kant van dc score. Groot was de verba zing dat HVC vorige week tegen het Maassim se Unitas*63. de pro movendus die met bepaald als een hoogvlieger werd beschouwd, /.eer knullig onderuit ging. „We gingen tegen Urn tas'63 vooral de boot m." baalde Op 't Ende, die aan zijn derde sei/oen a'» trainer- coach bezig is bi) HVC. ..omdat we aanvallend te weinig presteerden. We stonden in de rust met 10-7 voor en verloren uiteindelijk met 14-16. Maar vier doelpunten sco ren in één helft is natuurlijk heel matig." Strafworpen Tegen Wings, dat de eerste twee wedstrijden in de nog prille com petitie met glans had gewonnen, had HVC duidelijk minder moeite met het vinden van het net. Het waren vooral Guido Jeurissen en Hcnme Plugge. de laatste overi gens uit vier makkelijk toegeken de strafworpen, die HVC aan een 8-4 voorsprong hielpen. Dat Wings zo moeilijk tot scoren kwam, kon geheel en al op het conto van Bernard Dries geschre ven worden. Deze lange doch leni ge doelman, die tevens voorzitter van zijn vereniging is. voorkwam met op het oog onmogelijke red dingen. en soms met behulp van hel aluminium, dat de Haagse koploper aansluiting kreeg met HVC, Toch kwam Wmgs nog voor de thee helemaal terug in dc wed strijd Ondanks de rode kaart voor Wings-speler Maicol Puardeko- per. die na een gele kaart te heb ben gekregen iets ie nadi ukkehik zijn ongenoegen kenbaai maakte en onmiddellijk op dc tribune moest plaatsnemen, zorgde een tussensprint van de Haagse gas ten dat na het eerste half uur een ruststand van 10-9 op het bord prijkte In de rust liepen de gemoedeien nog aaidig op omdat HVC de op ponent van hai .-gebruik beschul digde De plakkerige bal en en kele vlokken op het shirt van Henme Plugge gaven inderdaad spoien van het vei boden middel te zien. Ondanks aandringen van HVC-zijde weigerde hel arbitrale duo Van der Ende-Van Hoek maatregelen te nemen. Aanvan kelijk leek HVC het tweede deel volgens planning uit te spelen, maar de beoogde break-out-tac- tiek sorteerde met het juiste ef fect Zelfs de grootse Bernard Dries kon de grote gaten, die de vvemig zekere defensie liet vallen, met dichten. Het agressieve Wings wist zelfs, met nog tien mi nuten te gaan, op een voorsprong HVC in de te komen middels Remo Bon. aanval. De Daarbij liep Bon een zodanige Schiedam- oogwond op dat verder speten mers zetten voor hem onmogelijk werd. Zon- tegen de der wisselspelers diende Wings de koploper een spannende partij uit te zingen, prima pres- Met groot succes, ware het niet tatie neer. dat Hennie Plugge met doodsver- Foto Peter achting voor HVC de eindstand Moikenboer van 21-21 op het bord bracht. Door Mikos Gouka VI aard in gen De WIK-aan han gers moeten gisteren enigszins te leurgesteld de Westwykhal heb ben verlaten. De vrouwenhoofd macht van de Vlaardmgse hand balclub speelde weliswaar een ac ceptabele tweede helft, maar had in de eerste rondgang opponent Achilles zo ver weg laten lopen dat ze met lege handen (11-13) achter bleven. Door hun flitsende start en het zwakke optreden van de thuisfor- matie in de eerste helft werd het nimmer spannend. WIK-traincr Arnold van Wurmond had enkele excuses aan te voeren voor de slappe start van zijn pupillen. „Onze vaste keepster Linda Olst- hoom heeft zich deze week ver tild. Zij had teveel last van haar rug. Ik was dan ook genoodzaakt vrij snel een andere keepster in te brengen." WIK begon wat terughoudend aan het trefl'en met Achilles. Ondanks het feit dat het vorige week uit bij Elsthout ook met lege handen thuiskwam, was het initiatief voor Achilles. In een mum van tijd leek dc strijd gestreden Onder aan voering van aanvoerster en uit blinkster Annette Bertcls vloog Achilles naar een ruime 1-6 voor sprong. Voor WIK was alleen Fransje Vader succesvol. Vlak voor de pauze werd de stand iets draaglijker. Twee persoonlijke fouten by Achilles brachten de ruststand op 3-6. Van Wurmond sommeerde zijn pupillen de kleedkamer in te gaan terwijl de tegenstander ontspannen in de zaal bleef. Achilles kon bijna niet wachten het varkentjeeventjes te wassen zodat met de volle buit vertrokken kon worden. Een sup porter van middelbare leeftijd vatte de tactiek die de tweede helft gevolgd moest worden in een pakkende slogan samen. Luid hoorbaar voor alle aanwezigen riep de man: „Kom op WIK, een beetje tempo hoor. jullie staan achter." De man had gelijk en WIK reali seerde zich dat. De thuisploeg was veel beweeglijker en kwam met name bij het afronden van de aan val eindelijk wat beter uit de verf. ..On/e oei Me en tweede aam als- iase liep heel de hele wedstrijd al goed Alleen bij het afronden van de aanval kwamen wc gewoon te kort Ik heb echter te maken met een bij/ondei jongt' ploeg Het /yn stuk voor stuk goeie speel sters maai vaak nog te onstuimig We hebben /fits nog een |unioi in de ploeg Diane Sieraa is pas ze ventien jaai maai speelt nu al zooi goed Zij moeten nog veel leien maar dat heeft gewoon tijd nodig. Net al» terleden ucok li ouwen» lijkt het wel of we de een>te helft nodig hebben om warm te draai en. De tweede helft was van hoger niveau maar helaas voor ons met toereikend voor een gelijkspel," was Van Wurmond enigszins te leurgesteld. ..Achilles is natuurlijk een goede tegenstander Vooral collectief is het een hele goede ploeg. Ik denk zelfs de beste ploeg die ik dit sei zoen gezien heb. Wat betreft de toekomst zie ik toch perspectief. Onze voorbereiding was /eer goed. Deze nederlaag is jammer maar zeker niet rampzalig In de 'eigen' Margriethal zijn de vrouwen van UVG gisteren door Blauw Wit getracteerd op een 16-25 nederlaag. Bij de rust was het al 9-14 voor de bezoeksters. Reeds na tien minuten ke ken de Schïedamsen tegen een 1-6 achterstand aan en was er eigenlijk geen eer meer te be halen, in de tweede heiri wordt het nog wel 15-16 maar door veel persoonlijke fouten kon Blauw Wit makketijk uitlopen. Op de foto tracht Jolanda Weber tevergeefs door te dringen richting cirkel. Foto Peter Moikenboer Door Roland van Wagenmgen Schiedam Voor emotie, strijd en rampza lige arbitiage was men gisteravond in de Margnethal aan het juiste adres. Voor goed basketbal niet. In een partij die het aanzien niet waard was. hield MSVthuisclub Juven tus zonder al te veel problemen onder de duim-60-66 (18-29). Schuilt do kracht van Juventus doorgaans m de centers, gisteravond m de Margriethal weiden juist die spelers door het bezoeken de MSV volledig aan banden gelegd. Twee grote kerels telt de subtopper uit Noord- .jk' de broertjes Jan en Bart Koek. De xrachlpatsers beheersten lange tijd de bor den, pakten rebounds en troffen doel met simpele lay-ups en schoten van afstand. Jan mikte twee driepunters raak en scoor de 22 punten. Bart nam er 15 voor zijn reke ning Jan Stolk, Attila Gültuna en Ronald Jonkman stolden er bitter weinig tegen over. Gultuna is een wendbare atleet die over een arsenaal aan schijnbewegingen beschikt. Maar als dc tegenstander niet de lucht in gaat, krijgt Gültuna zijn schot ook niet los. Hij bleef steken op 2 punten, maar plukte nog wel 7 rebounds. Stolk kwam tot. 8 punten. Jonkman tot nul. Laatstgenoem de ondernam geen enkele schotpoging en dat was de verdienste van de strakke MSV- defensie. De Noordwijkers verdedigden de pass-Iynen uitstekend en gaven hun tegen standers geen millimeter ruimte. Juventus slaagde er nauwelijks in de bal rond te spe len en veel schotkansen te creeren. „Toch hebben we goeie schoten kunnen nemen, maar die werden gemist." vond Juventus- coach Arjan de Bruin. Uitblinker aan Schiedamse zijde was zonder meer Dejan Barisie. De jongeling mocht halverwege de eerste helft (8-16) opdraven en hield zijn ploeg in de race door 8 punten voor rust te scoren. Barisie beging ook de nodige stom miteiten (vergat uit te blokken. leed balver lies), maar was de enige Schiedammer die aanvallend uit de verf kwam. Hy eindigde met 17 punten. Dankzij twee scores en een 'assist' van Ba risie liep de voorsprong van MSV halverwe ge deel twee tot zes punten terug (35-41). Maar toen volgde een fase waarin de scheidsrechters met de Schiedammers een loopje namen. „In die paar minuten vielen alle beslissingen in ons nadeel uit," brieste De Brum na afloop. Een overtreding op At tila Gultuna werd door de vingers gezien en gevolgd door een driepunter van MSV. Ro nald van Ooijen liep tegen een technische fout aan en Ronald Jonkman zelfs legen een opzettelijke. MSV nam de vrije worpen dankbaar in ontvangst, herstelde de marge tol tien punten en kwam niet meer in de problemen. Vier minuten voor tijd haalde De Bruin zijti lange mensen naar de kant en schakelde over op pressie. Met het wan hoopsoffensief bracht de ploeg de marge te rug, maar kwam niet meer langszij. De Schiedammers oogstten bewondering door te strijden tot de allerlaatste seconde. Vlaardingen De sportverenigingen in Vlaardingen hebben vanavond de laatste mogelijkheid zich uit te spreken over de verplaatsing van hun accommodaties uit de Westwyk in verband met de geplande wo ningbouw. Na het definitieve advies van de VRSR (Vlaardmgse Raad voor Sport en Re creatie) op 21 november zal de gemeente raad begin december worden gevraagd een eerste deelkrediet beschikbaar te stellen voor dc verhuizing van de clubs die buiten de Broekpolder vallen. In vrijwel alle gesprekken met de sportver enigingen is gebleken dat zij hun eigen identiteit willen behouden. De clubs blijven liever op hun complex en zijn tegen een ge zamenlijk gebruik van velden en gebou wen. Naar aanleiding van de hcrstiucture- ring van de veldsportsektor zijn verschil lende onderzoeken gehouden. De vereni gingen hebben vanavond de laatste moge lijkheid hun standpunt te bepalen. De postduivenhoudersveremging De Ade laar moet verkassen van de Claudius Civi- iislaan naar het kceperstrainingsveld van de voetbalvereniging DVO'32 aan de Mara- thonweg. Handbalvereniging WIK verhuist van de Hugo de Vries straat naar het korf- balcomplex van Oranje Nassau aan de Claudius Civilislaan. Ook ligt het in de be doeling de voetbalclubs CION en Fortuna naar een eigen complex m de Broekpolder te laten vei huizen, evenais atletiekvereni ging Fortuna. Voor de Jeu de Bouieclub Vlaardingen (Claudius Civilislaan) wordt gedacht aa« do eosMjde van de landijs- baan en een aangrenzend stuk grond in de Broekpolder. Op het (verkleinde) korfbal complex van Spirit moet een kunstgrasveld komen en op het terrein van HVO is een Wetraveld wenselijk. Tut slot ligt er ook nog een subsidieverzoek voor een nieuw club gebouw van de honk- en softbalclub Holy aan de Zwaluwenlaan. Verder wordt ge vraagd in te stemmen met het besluit voet balvereniging VFC tenminste twintig jaar aan de Sportlaan te handhaven en handbal vereniging Hollandiaan op liet huidige complex te laten zitten. Met de verplaatsing van de sportaccommo daties is een totaalbedrag gemoeid van ruim elf miljoen gulden. De gemeenteraad wordt in december voorgesteld een eeiste deelkrediet goed te keuren van 3.140.000 gulden. In dat bedrag zijn de kosten van de verbreding van de Broekpolderweg opge nomen. Om de bredere toegangsweg te rea liseren moeten 26 bomen worden ver plaatst. Ook wordt gedacht aan een openba re parkeerplaats bij de steenafstag in de buurt van Die Fiardingha Ruiters. In de verplaatsings- en inrichtingskosten van 11.1 miljoen gulden is geen rekening ge houden met de inpassing van de ROVS- sporten. Het onderzoek in opdracht van de gemeente Vlaardingen en de Shell naar een verplaatsing van verschillende sporten die in ROVS-verband worden beoefend naar de Broekpolder, is nog niet afgerond. De ver huizing houdt verband met de aanleg van nieuwe wegen voor de Beneluxtunnel waarvoor sportpark Vijfsluizen grond moet afstaan. De gemeente gaat er van uit dat de kosten voor inpassing van ROVS-sporten (sporthal en zwembad in de Broekpolder) voor rekening van de Shell komen. De in spraakavond vindt plaats in de burgerzaal van het Stadhuis om 20.00 uur. Schiedam Met slechts één overwinning op zak zijn de basketbalsters van Juventus het zorgenkindje van de eerste klasse rayon. In Sportzaal Oost beet de Schiedamse hekkensluiter zaterdag voor de zevende keer dit seizoen m het stof. Onderbezetting op de cenlerpositie speelde Juventus parten. BC Shooters nam na een 63-71 overwinning de punten mee naar Bunschoten. Shooters acteerde vorig seizoen nog in de promotie divisie, maar degradeerde vrijwillig. De Utrechtse club is thans middenmoter. „Maar het is een goede ploeg. Ze sleepten tegen koploper Binnenland een verlenging uit het vuur.'" wist Juventus-coach Martin van Dijk. „Het geeft ook aan dat het niveau in de eer ste klasse een stuk hoger ligt dan vorig jaar. De krachtsverschillen zijn veel kiemcr. Ik ben er dan ook van overtuigd dat we wedstrijden gaan winnen. Daarvoor heb ik speelsters nodig die nu nog uit de roulatie zijn." Martin van Dijk kan al geruime tijd met beschikken over Roelie van der Zouwen (blessure) en Anita Door nik (zwangerschap). En onlangs bedankte Sandra van Noord, die van de zomer van Cady overkwam, voor een plekje in de selectie. Van Dijk: „Door haar drukke baan kon Sandra de trainingen niet bijwo nen. Ze vond het tegenover de anderen moeilijk om dan wel veel minuten te spelen." Tot overmaat van ramp kampt Elles de Jong sinds het dubbelprogramma van twee weken geleden met een kuitblessurc. Van der Zouwen, Doornik, Van Noord en De Jong kunnen allemaal uit de voeten op de center-positie. Tegen Shooters was Naney Mid deldorp de enige fitte center. „Daarom heb ik Wendy Polder ook de nodige minuten onder de borden laten spelen. En dat deed ze heel goed," vond de coach. „Ze is niet zo groot, maar wel heel snel. Zo maakte ze het haaropponentes lastig." Polder werd topschutter aan Schiedamse zijde met 16 punten. Middeldorp maakte er 15. Toen Van Dijk zijn basisspeelsters rust gaf. schiep Shooters de eer ste voorsprong van betekenis: van 10-10 werd het 14- 19. Het kleine verschil stond ook in de rust op het scorebord: 28-34. „Helaas slaagden we er niet in om langszij te komen." blikte Van Dijk terug. „De ploeg heeft heel goed verdedigd, veel druk gezet op Shooters. Maar op beslissende momenten gaven we makkelijke scores weg. Bijvoorbeeld na een uitbal of een fast-break. Dat is eeuwig. Op de training werken we er keihard aan en daarom is het voor ons zo teleur stellend." Het werd in de slotfase nog wel even spannend. Maar toen een driepunter van Karin van de Woestijne (14 punten) uit de ring draaide, was het boek uit. Toch komen de Schïedamsen in aanvallend opzicht steeds beter voor de dag. Van Dijk: „Tijdens de eerste com petitiewedstrijden hadden we moeite om de dertig te halen, nu scoren we toch wekelijks een punt of zes tig. Er komt steeds meer lijn in en het pass-tempo ligt hoger." VlaardingenDe Walrus/Shell heeft de tweede ronde van het toernooi om de KNZB-beker niet overleefd. De Vlaardingse waterpoloploeg trof geen blaam omdat met slechts 9-8 van eersteklasser Gouwestaete werd verloren. Halverwege het duel in het Maassluise zwembad Dol-Fijn leidde De Walrus/Shell nog met 4-3. Omdat de gasten in fysiek opzicht sterker waren, slaagden de Vlaardingers er niet in de voorsprong vast te hou den. De periodestanden waren 2-3,4-5,6-7 en 8-9. Voor De Walrus/Shell scoorden Jerry Doumenis (2x), Arjen Hoogerwerf. Cees van der Knaap, Meïndert Prins (2x) en Sander Maarleveid 2x. Unitas gaat de goede kant op EHC-Unitas <m> 18-24 (7-101, De Maassluizers speelden verdedigend een goede wedstrijd maar lieten aanvallend te veel kansen liggen. Met een zichzelf bewijzende junior in het doel had het team na de rust een wat mindere pe riode. In het eerste jaar in de derde divisie doet Unitas het met zes punten uit drie duels helemaal met slecht Sittardia2-WIK (m) 15-29 (9-12). Na tien minuten keken de Vlaardingers tegen een 4-0 achterstand aan. Toen Art hur Mijnsbergen WIK over het dode punt had geholpen, was de ploeg van trainer-coach Wil Plugge niet te stop pen. Ruud Smnigen was met zeven doelpunten topscoor der in de Vlaardingse formatie UVG (m)-Tachos Z18-18 (8-8). Na twee mindere wedstrij den had UVG door datje als collectief heel ver kan ko men De Schiedammers hadden eigenlijk de winst moe ten pakken. Doelman Edwin Tonnon ontpopte zich tot de absolute uitblinker. HVC (v)-Gcmlni 13-15 (7-5). In de eerste helft had de ploeg van Theo van Geene de tegenstander redelijk in be- dwaiig, niddr na de thee viel de organisatie weg. Vvan Geene „We gaan de goede kant op maar de ploeg moet nog meer een eenheid worden." DWS (m)-EMM 11-18 (4-8). DWS bleef in het begin goed op de been Maar m de tweede helft hadden de Schiedam mers wat pech met de arbitrage en kon EMM makkelijk uitlopen. De blauw-witten hadden meer verdiend. Hollandiaan (m)-Achilles 23-12 (1Ö-3). De Vlaardingers hadden weinig moeite om de tegenstander onder de duim te houden. In de tweede helft werd rommelig ge speeld. maar Achilles kon niet van het vele balverlies pro fiteren Rob van de Linde had met zes doelpunten een groot aandeel in de zege. Hollandiaan (v)-HVC 210-4 (6-2). De thuisploeg was ook duidelijk de betere. De Schiedamse reserves hadden wei nig in te brengen. Cynthia Bodan en Jessica de Nys scoorden beiden drie treffers voor de Vlaardmgse gast vrouwen. Fortissimo-DWS (v) 17-13. De Schïedamsen zijn dit zaal- seizoen nog altijd niet in goede doen. Het team van de toekomst was ondanks het jeugdige elan niet opgewas sen tegen Fortissimo dat duidelijk in het handbalwereld je al meer heeft meegemaakt. Asvion afgedroogd Zw art Wit-Asvion <m) 6-1 (3-8). Het spelsysteem waar mee Asvion haar opponenten tegemoet treedt, vereist discipline en dat was juist hetgeen de Schiedammers ont beerden Asvion kreeg ook genoeg kansen maar alleen Jeltner van der Windt was succesvol. Ommoord-Pollux (vl 3-3 (2-2). In een gelykopgaande strijd keek Pollux steeds tegen een achterstand aan. Ra chel de Boer (twee strafcorners) en Katmka Kuil namen de Vlaardingse produktie voor hun rekening Meer dan een remise zat er voor Pollux met in. Tafeltennis NOAD is terug bij af ATC Almere-NOAD 7-3. NOAD kan zijn kansen op de ti tel wel vergeten De Schiedammers hebben heel even de ranglijst aangevoerd, maar zijn na twee nederlagen terug by af In en tegen Almere scoorde alleen Ronald Kalmeij- cr Hot d"rc!e punt k,vam uit het dubbelspel. De Korenbeurs-Red Stars (v) 5-5, De Schïedamsen doen er alles aan om zich in de derde divisie te handhaven. I Iet gelijkspel was vooral hot werk van Sylvia Waterreus, die drie keer scoorde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5