ACH Sport B 0 p H Bal na... 'Wales in de zevende hel' Kraaysrnatweepiiletjes: Amateurs zien weinig in voorstel van KNVB De Zwaan verdringt Willemsbrug uit logo Polderman 'mist' rampvlucht In Diekman hebben ze een echte Bosvelt hangen Het laatste woord f- Gemist Maandag 11 november 1996 Al jaren worden spelers in het amateurvoetbal betaald. De plaatselij ke bakker, kruidenier, slager of autohandelaar, allemaal dragen ze een steentje bij om het eerste elftal van hun favoriete club zo sterk mogelijk te maken. Uiteraard ziet de fiscus vaak weinigvan die beta lingen. Ze geschieden vaak via het illegale circuit. De KNVB wil in het voorjaar een voorste] aannemen, dat clubs toestaat om maximaal 15.000 gulden per speler of maximaal 125.000 gulden uit te keren. AAD VAN DER LAAN, voor zitter van Sportclub Feye- noord: „Voetballers wor den betaalde krachten. Dat is het enige dat verandert Ik ben wel bang dat de verschillen groter worden. Niet alleen tussen de clubs. Ik denk ook dat clubs de ene speler meer dan de ander zul len geven. En dat werkt in slechte tijden tegen zo'n vereniging. Voor ons verandert er niet veel. Wij hebben altijd al volgens de KNVB-normen betaald. Met een selectie van twintig spelers zitje al snel aan de 125.000 gulden." JAN LELIEVELD, elftalleider van Capelle: „Ik zie heel wei nig in deze regeling. Het is voor de spelers nu een stuk min der aantrekkelijk geworden, want zij komen op de loonlast te staan en houden van die vijftiendui zend gulden nog acht mille over. De KNVB zou er veel beter aan doen de onkostenvergoeding op te trekken naar tienduizend gul den. Aan zo'n belastingvrij bedrag hebben spelers veel meer. Voor Capelle maakt het niet veel uit Wij komen nooit aan dat maxi mumbedrag van 125.000 gulden. Als ik zo veel geld zou kunnen uit geven, zou Capelle nu bovenaan staan." JANUS VAN PEENEN, voor zitter van Heerjansdam: „Dit is de grootste onzin die ik de laatste jaren heb gehoord of ge zien. Ronduit belachelijk. Waar bemoeit de KNVB zich mee? Laat de KNVB eerst maar eens zorgen dat ze de eigen organisatie op po ten krijgt Daar deugt na de her structurering niets van. Je kunt wel stellen dat het slechts een voorstel betreft, maar neem van my aan dat het praktijk wordt In België zoeken de clubs het zelf uit. Zo hoort het ook. Ja, ik ben be hoorlijk nijdig op de KNVB. Ik baal als een stekker. Het is de KNVB gewoon te doen om macht Waarom is er geen overleg ge pleegd met de hoofdklassers? Ik vraag me af hoe men alles wil reg lementeren. Niemand houdt zich toch aan de regels? De bedragen die worden genoemd, kunnen de besturen toch niet uitkeren. Spe lers worden meestal buiten de clubs om betaald. Dat zal in de toekomst heus niet veranderen. De KNVB slaat voor de zoveelste keer de plak weer eens mis! De bollendubs zijn eveneens furieus, heb ik begrepen. Zaterdag sprak ik nog met Leen Korbee, de voor zitter van Noordwijk. Die zei ook: 'Dit pikken we niet'. Ja, dit voor stel zal nog voor de nodige dei ning veroorzaken." EEF VAN SPLUNDER, de 36-jarige topschutter pur sang van vroeger Nieuwen- hoom en nu OHW: „Er is altijd veel gesuggereerd. Als ik bijvoor beeld een auto kocht, dan werd gezegd: Uieuwenhoom zal wel weer geschoven hebben.' Nee, er zijn bedragen genoemd die zijn absurd. Ik zou twintig- of dertig duizend gulden krijgen. Nou, met de helft ben ik al tevreden. In dit geval is de legalisering een goede zaak. Voor de lager voetballende clubs is het natuurlijk minder aantrekkelijk. Zij zullen goede spelers gaan verliezen omdat zij niet de sponsors hebben om tegen hoger spelende clubs op te bie den." ENK OFFENBERG, voor zitter SMC:Jk vraag me .af wat de KNVB er mee wil bereiken. Waar moet een ver eniging 125.000 gulden vandaan halen? De sponsors, die buiten het gezichtsveld van het bestuur dingen doen voor bepaalde spe lers, blijf je toch houden. Dat help je met betalingen echt de wereld niet uit Ik vind het een gekke re gel Voor topclubs in het amateur voetbal is het misschien wel te doen. Daar staan drie- of vierdui zend mensen langs de lijn. Gewo ne clubs kunnen een bedrag van 125.000 gulden niet ophoesten. SMC in elk geval niet." Links het oude Marathon-loge, rechts het nieuwe. 1 Mits het niet te hard waait, is de Erasmusbrug volgend jaar het nieuwe herkenningspunt van de Rotterdam Marathon. De lopers laten de Willemsbrug op zondag 20 april 1997 links liggen (of rechts - het ligt er maar aan van welke k*nt ze komen) en dat maakte een aanpassing van het beeldmerk van de organiserende stichting noodzakelijk. In samenwerking met het Rotter damse grafisch ontwerpbureau Opus is een nieuw logo ontwor pen, dat met onmiddellijke in gang op alle uitingen van de Stichting Rotterdam Marathon te vinden zal zijn. Overigens staat nu al vast - heli copters of geen helicopters - dat de zeventiende editie van de Rot terdam Marathon 4op 20 april 'als vanouds' (schrijft de organisatie) rechtstreeks wordt uitgezonden door de NOS. Het startschot valt die zondag al om 12 uur, een uur eerder dan de laatste jaren ge bruikelijk. Moet kunnen „Uw hoop dot ik wat over Harry wil vertellen, kan ik onmiddellijk de bodem instaan. Maar dat had u vast wel verwackt Waarom ik niets over Harry wil vertellen? Ik denk dat dat zich wel laat raden." Henk Spaan over Harry Vermeegen in Nieuwe Revu. Jlarry moet Henk Spaanvoor heel veelgeld terugvragen of op zijn knieën gaan. Hij dacht dat het om hem draaide en dat is dus niet zo. Bij Voetbal'80 was-ie ook al zo bang wie de leukste was. Maakten wij een leuk filmpje en dan zei hij: 'Ik ïrind het maar niks'/' Maarten Spanjerover Harry Vermeegen In Nieuwe Revu. Je weet datjevoorde gemiddelde kijker een klootzak bent als je com mentaar geeft bij een wedstrijd waarin hun favoriete club verliest Je moet soms een bont voor je kop hebben als je dit vak wilt uitoefe nen." Studio Sportcommentator Evert ten Napel in de Sport TV Gids. Het leed over de verpletterende nederlaag van Wales tegen Neder land werd in de Engelse zondags bladen ruim weggedrukt door de vreugde over de 2-0 overwinning van bondscoach Glenn Hoddle's recidivisten op het nietige Geor gië. Wales raakte in Eindhoven, om met de Independent on Sun day te spreken, in de 'zevende hel', maar Engeland in Tbilisi in de zevende Hemel. „Gaseoigne was onherkenbaar, hij gedroeg zich excellent," aldus de Sunday Times. „Vmnie's Crazy Gang verne derd," kopte de Observer, een ver wijzing naar de bijnaam die Jones en zijn dub verdienden met keihard spel. ,,De manier waarop de Nederlanders ten aanval trok ken was angstaanjagend. Vloeien de driehoekscombinaties met één keer raken. Iedere speler voerde perfect de ideeën uit die hem voor ogen stonden," aldus het blad. Hoe anders was de stemming bij de Britten in Tbilisi. Er ging vrij wel niets mis tegen Georgie, con stateerde de Engelse bondscoach Glenn Hoddle. Spelers als Tony Adams (drankprobleem) en Gas eoigne (drank en vrouwen) reha biliteerden zich sportief volledig, vond hij. „Gaseoigne speelde zo als ik het graag wilde: met zijn verstand, niet met zijn hart" Waar Jones zijn reputatie tegen Nederland met een gele kaart nog enigszins bevestigde, was Gas eoigne („Ik heb mijn vrouw en mijn club beschadigd, dat mocht me met het nationale team niet voor een derde keer overkomen") de liefste van de klas. Bij de 43 procent Engelse vrou wen die Gaseoigne nooit meer op de velden wil zien, hoort zeker schrijfster Marcelle d'Argy Smith. „Het is misselijkmakend dat voet bal belangrijker is dan een tot pulp geslagen vrouw. Mannen zijn slechts geïnteresseerd in bal len- voetballen en die van hen zelf," schimpte ze. Eerst hadden 'we' de affaire Reiziger, die in het Oisterwijkse landgoed De Rosep een rel veroor zaakte tijdens de persconferentie van het Nederlands elftal. Je zou denken dat ze er bij de KNVB wat van zouden hebben opgestoken. Maar zaterdagavond zorgde bondscoach Guus Hiddink zelf voor een regelrechte blamage van de pr-afdeling. Persvoorlichter Rob de Leede - de man die ervoor heeft gezorgd dat de persconfe renties beter verlopen dan ooit, hetgeen internationaal zeer wordt gewaardeerd - bracht Hiddink zaterdagavond van de kleedka mer naar de zaal met wachtende journalisten. Onderweg, in de ca tacomben van het PSV-stadion, werd Hiddink achter de rug van De Leede aangesproken door een redacteur van RTL. Of Guus eerst even voor'zyn' station een praatje wilde houden. Hiddink; „Hoe lang duurt het?' RTL-man: „Paar minuutjes." Hiddink: „Goed, doe ik wel even." De Leede, plotseling bewust van het feit dat hij Hiddink kwijtraakt aan één van de vele camera-ploe gen die tegenwoordig de voetbala rena's overbevolken: „Oh, nee. Guus, we gaan eerst naar de pers conferentie." Hiddink: „Wacht even, Rob." De Leede: „Nee, we hebben af spraken, we hebben regels." Hiddink, nijdig: „Eh, ik doe eerst dit even." De Leede: „Dat kan niet." Hiddink, nu helemaal boos: „In dit stadion bepaal ik toevallig wat ergebeurt" En weg was de bondscoach. Zijn persvoorlichter stond voor joker in het bijzijn van vele media. Het Neville Sout- hall: door de knieën voor het geweld van Oranje. Foto Jasper Juinen/Reutere was te gênant voor woorden. In diezelfde catacomben kwam zo'n drie kwartier na de wedstrijd een brancard op wieltjes voorbij. Er lagen zoveel dekens en medi sche apparatuur op de brancard, dat het nauwelijks te zien of er nu daadwerkelijk iemand werd afge voerd. Een wakkere Brabander: „Oh, je hoeft je geen zorgen te ma ken. Er is niemand gewond. Dit is de ontsnappingsroute van Mi chael Reiziger. Hij wil de pers ont lopen..." Er was in Eindhoven ruim een half uur gespeeld, Wïm Jonk had 3-0 gescoord en de Belgische bondscoach Wilfried van Moer zei tegen zijn assistent Ariël Jacobs: „Ik berg mijn notitieblok op en ga genieten van de wedstrijd- Houd jij de aantekeningen verder maar bij." De Rode Duivels zyn op 14 de cember in Brussel de volgende te genstander van Oranje in de kwa lificatie voor het WK Beide lan den verzamelden zes punten uit twee duels. Van Moer was dan ook aandachtig toeschouwer in Eind hoven. „Ik ben onder de indruk van Ne derlands prestatie," zei de voor malige middenvelder na de 7-1. 43e enige kanttekening is dat Wa les een vrij zwakke indruk maak te. Maar zelfs dan is zeven goals in een interland tegenwoordig heel wat. Het leek zo gemakkelijk te gaan by Nederland. Dat geeft aan hoe indrukwekkend het was." De KNVB heeft het sponsor contract met Opel zaterdag ver lengd tot het jaar 2000. De bond heeft sinds 1985 een verbintenis met de autofabrikant Opel is be hoorlijk actief in de voetbalsport, via contracten met onder meer de Ierse en Franse voetbalbond, Bay- ern Munchen, AC Milan, Paris St Germain, Sparta Praag, Standard Luik, Ajax, Feyenoord en PSV. De monsterzege op Wales bete kende de 50e overwinning van het Nederlands elftal in WK-verband. Oranje bracht zaterdag het aantal WK-wedstrijden op 94: 69 in de kwalificaties, 25 in de eindron den. Van die 94 werden er 50 ge wonnen, 23 verloren en 21 gelijk gespeeld. De eerste op 8 apnl 1934 won Nederland tegen Ierland met 5-2, In de 94 duels scoorde Oranje 194 keer en kreeg 89 doelpunten tegen. Topscorer in WK-wedstrij- den is Johan CruijfF met 13 tref fers, gevolgd door Dennis Berg kamp, die zaterdag in zijn 51e in terland driemaal doel trof, met 11. Achter Bergkamp volgen Nees- kens, de huidige assistent-bonds- coach, en Rep met 9 goals en Kieft, Van Vossen en Rensen- brinkmet6. Er waren bloemen, een taart en heel veel blije ge zichten. Luchthaven Rotterdam, zaterdagochtend. Maarten Polderman (44), oud-voetballer van' CW, oud-scheidsrechter in het Rotterdamse amateurvoet bal en de laatste tijd een actief golfer, was gezond en wel terug uit Nigeria. In de binnenzak van zijn colbertje had hij het vlieg ticket voor de vlucht ADC 086, donderdagmiddag van Port Harcourt, Zuid-Nigeria, naar de hoofdstad Lagos. Een vlucht waarmee wel een begin was ge maakt, maar die op zestig kilometer van Lagos voor tijdig zou eindigen in een moeras. Alle 141 inzitten den dood. Je hoort het wel vaker: die en die is net aan een ramp ontsnapt. Maar dit is anders, eens iemand van dicht bij. Maarten Polderman, tegenwoordig inwoner van Ba- rendrecht, was een avond en een nacht spoorloos ge weest, en het ergste werd gevreesd. Er vallen dit jaar toch al zoveel vliegtuigen uit de lucht. Toen hij vrijdags alsnog een teken van leven gaf werd er opgelucht adem gehaald. Er werd even voor waar aangenomen dat hij de Boei ng 727 van de Aviation Development Company per soonlijk had afgekeurd. „Hij liep eens onder het toe stel door, zag wat roestplekken, en zei toen: jullie mo gen me wel eigenwijs vinden, maar ik ga er niet in mee. Ik zie wel." Zo ging het verhaal tenmimnste. 'Vliegende doods kisten', worden de toestellen van de binnenlandse Nigeriaanse maatschappijen immers wel genoemd. Van Polderman was bekend dat hij bij voorkeur nfet de slechtste maatschappij uitkoos, maar hij had wèl op vlucht ADC 086 geboekt- Zaterdag, toen hij het zelf kon vertellen, lag het ver haal ietwat genuanceerder. Maar toch... Polderman, die als export manager van Ashland Drew Division nogal eens in de Nigeriaanse olievel den opduikt: „Ik zat oorspronkelijk ook op die vlucht. Ik was twee dagen eerder met hetzelfde toe stel van Lagos naar Port Harcourt gevlogen. Maar omdat een afspraak anders liep dan gepland, heb ik de terugweg per auto afgelegd." Vrijdagochtend kreeg Polderman in het Sheraton een krant onder zijn hotelkamerdeur doorgescho ven. Vliegtuig vermist, verongelukt, alle inzittenden dood. Zijn toestel. Hij zat op het moment van de vliegramp aan de rand van een zwembad in Lagos. Was in geanimeerd ge sprek met ex-Ajacied ïknidi George, die voor een wedstrijd van het Nigeriaanse elftal tegen Burkina Fasso toevallig in hetzelfde hotel verbleef. Hé, hoe is het in Holland? Maarten Polderman dit weekeind dus weer gezond en wel thuis bij vrouw en dochter in Barendrechti „Toen ik zaterdagmiddag naar het voetbal ging en het verhaal vertelde, zei iemand tegen mij: het zal je tijd niet zijn geweest. Nee. zei een ander, maar het zal de tijd van de piloot maar zijn.,." Maarten Polderman heeft zich voorgenomen het ticket in te lijsten, het heel dierbaar te koesteren, en er een engelbewaarder boven te hangen. De I.tednjondsc- voolbjlvcr- eniging De Zwe!"vt;rs houdt "al avond. Traditiegetrouw windt op z<öi "bijeenkomst eea praatje ge-' .houtfandooreeatwièud iemand ui', de sportwereld.. Vrijdag was het de beurt aan Hans Kraay, de oudewdtevtssiaan: IJ.' 'Kitk|rêiervün B'eyenoord eit ..DOS, ttainer."van»'o.m.f Rye noord. Ajax, PSVenAZ, dlrcc- teuKvan Feyenoord en.tegen- woortig commentator van Sta-» dio Sport, boeide zijn. toehoorder van begin tot'eind met anccdo- - ,-tes.*Zo bekende de .inwoner van iCnlemborg tijdens zijn loopbaan rxjk wel eens x'n toevlucht te de rd.diKlHt'Wt moesten-met gei staan eri dacht. ^Wat ben ik gttsöt geworden.' Ik stond in het- veld tegenover Binus lüqhels.® iüyerledetó0dk ö»»j3iétbfiden.4 Dat was toch .een grote vent Ik .Mensen verdenken mjj.er'wd dachu'Watis-ie klein geworden.' eeiüs vanieistegeir T-Vyenocui V: .Ik ging die middag alshen vlieg»h8)ben,~Bal is nietwaar. 'Als Jgf tuig over heiveld," rjchl jkir bij -die. club hobt ge» r '..Eenpaarjaarlatermoestikmet sj«M'en'gewerktdan heb je Fevenootd'tegai Heal,Madrid aen'ïey<m«ml-hirt.Ik.l»neen - spdemto de thuiswedstrijd had^ ■Feyenoorcerd. d "v ik'eea schoen in mijn gezicht ge-' - had. Veer&n dagen later zag ik nog-bijna niets. Dus. stapte ik naar dokier AbaibaneL Die'gaf mij'ook een pilletje. Maar ik voelde mij helemaal niet betes wotden: Integendeel, ik zag nu -'helèmaai-iuete. Maar goed,, ik speeMetochStaaiwekiaarvioor - de aSrap! U weet hoe je zo'n af- ..JVrdbvrn Gaal denkidrit bij het.Keefttaitgevonden,Datisten bestaan,'"dan was, het door Wil- tem -rap Hanegem uitgevonden. -Die was als voetbalter al zo slim éii "zo gemeoni ïicbt'dinwist ai- -„...ifrn dfdje geiedenieide.Yan' den Herite»g'®etnaar tnS, sDÓSJeièrijax.'.ft was zo moe;'- medespeler.te.-plaatsen, ia «ft pijnitfiS'n knie,' pijn in ïatoch-. Maar die Vémeter gaf de to'E".mg.Móarik-wöderpekn.Ik bai een beis richting de comer- ".kreeg raii de'dokter twee pilte 1 ?;vla& ,"Dse heeff'ook geslikt!' rtj®|tetn5n?hand_ geduwd.' Bc-.'^Sacht iki later bleken het ge- knooest zeéénvoor één nemen.-—-wonn mni'neete?nnjl --;:» - - rjnaafSstpptëïeiëgeüjkniYëhneker; 'Dat verfraai is Hioml.Ik voelde-me ai sneï een ---.eeaheètjeovertrokken.Ik speek i beetje raarj Jfc ging voor de spie- re- de *m naar Mn Bouwmeester, ■trap'neèmt'ISè pitfoeérje naar .r/'araaraverniB.Ikltad'gezegddat^ 'deirihmerwaatopAiieHaimwas „Int Rri^enk/Vm. biniieDgèhaalct niét dé" schoon heidsprijs-" v^erdiènflé- :'Daa[mee wilde ikniets over Haan zeggen, dat is" een goede coach. Hét ging mlinlTww nmj» ma nmf wfflrop.-- ïifaar ja, Van den fièrik fiing wel aan de telefoon bij Jahsma. Ik-\ moest iets vriendelykerzijn-" Paul Bosvelt met een van zijn creaties. De nieuwe Feyenoorder heeft (ook) talent achter de tekentafel. Foto Rainier van wiingetVGPo De dames van de administratie van FC Twente zien Paul Bosvelt straks met lede ogen naar Feye noord vertrekken. Ze vinden hem een scheetje, vooral 'omdat-ie zo bescheiden is.' Maar als hun voet ballende vriend volgend jaar de turbo in de Kuip laat ronken, res teert in het kantoortje van Diek man een stoffelijk herinnering. De vrouwen zullen dan regelma tig met weemoed een blik werpen op die tekening aan de wand. Van Paul. „Wij hebben een echte Bos velt hangen," klinkt het nu al no stalgisch uit vier vrouwenmon den. Bij toeval ontdekten de Twentse meiden dat er achter Bosvelt meer schuilging dan een rustige, plichtsgetrouwe profvoet baller. Bij een bezoekje aan de ad ministratie schetste hij eens ach teloos op een rondslingerend vel letje papier een stripfiguur. „Kun je zó goed tekenen," verbaasden de dames zich. Enige kunstzinni ge aanleg hadden ze de stille kracht van FC Twente eerlijk ge zegd niet toegedicht. Of hij dan een tekening vooi hen wilde maken? Natuurlijk wilde hij dat, want Bosvelt is een voorko mend persoon. Enkele dagen na dien sierde een echte Bosvelt een Diekman-muur. De dames in hun sas en Bosvelt trots, ook al zal hij dat nimmer laten blijken. Van zijn tekenkunsten geeft de voetballer namelijk niet hoog op. „Ik teken vooral figuurtjes na." doet luj be scheiden. „En soms geef ik ze weg, meestal aan kinderen." Vanaf het moment dat Bosvelt zijn talent ontdekte, heeft-ie het tekenen niet kunnen loslaten. Als hij geen voetballer was geworden, zou-ie m de teken-richting werk hebben gezocht. Reclameteke naar, dat leek hem wel wat. Sedert de lokroep van de bal die van het schetsboek overtrof, beperkt Bos velt zijn creatieve daden tot huis- tuin-en-keuken-gefröbeL Bosvelts specialiteit is het nateke nen van stripfiguren. „Nee, nee, met overtekenen, maar nateke nen. In andere afmetingen, gro ter. Stapels stripboeken heb ik; daar ben ik stapelgek van. En na tuurlijk veel striptijdschriften. Om figuurtjes na te tekenen, koop ik vooral kinderstrips van Walt Disney. En hel winkelpersoneel maar denken, dat die voor mijn kinderen zijn bestemd Maar ik heb niet eens kinderen..." WILDE IK GISTEREN ein delijk weer eens naar Ex celsior - het debuut van Glaucio op Woudestein, daar moet je bij zijn' - bbjkt burgemeester Peper ineens bang voor opstootjes. Met die twintig Exeelsior-suppor- ters?' dacht ik. Nee, hy was bang voor rellen tus sen de Feyenoords-fans, die een vrye dag hadden, en onze Haagse vrienden van ADO, die ook iets schynen te hebben metwurgstok- jes, fietskettingen en andere attri buten die niet bedoeld zijn om mee naar een voetbalwedstrijd te nemen. En aangezien die Hagenezen op zondag ook altijd met hun ziel on der hun armen lopen, was het met geheel ondenkbeeldig dat er paar honderd naar Woudestein zouden komen om te gaan rossen. Het was met mijn enige tegen slag: vandaag ook geen kort ge ding (komt goed uit, dacht ik nog, want ik heb weinig tijd), dat de KNVB wilde aanspannen tegen Feye noord. Uit angst voor een nieuwe neder laag? Ik was juist zo benieuwd wat Feyenoord vandaag zou hebben gedaan. In de rechtszaal, bedoel ik dus, want daar zie ik Feyenoord de laatste tijd vaker in actie dan op het voetbalveld. Al die gedingen. Ze houden 't wel spannend en mij van de straat, want Feyenoord zonder een rechts- of een beroepszaak - ik zou me geen raad met mijn vrije tijd weten. Zo was ik donderdagavond nog even in het sportcentrum in Zeist bij het beroep dat Feyenoord na mens George Boateng had aange spannen tegen de KNVB voor de schorsing van vier wedstrijden als gevolg van de rode kaart die hij te gen PSV had opgelopen. Vroeger gingen Jonen van den Herik en Nicole Edelenbos nog wel eens gezellig mee, zoals des tijds met loan Sabau en Tomek Iwan. Nu moest Feyenoords jonge verdediger het zonder enige mo rele steun doen. Ja, van mr. P.S. van Minnen, ook een verdediger, maar dan van het FNV en inge huurd ^oor de WCS. Verder moest ij zichzelf verdedigen en ik moet zeggen, Boateng heeft zich kranig geweerd. Hij kreeg niet eens een gele kaart. Maar ook geen strafverminde ring. Nu komt er weer een kort geding tegen Reebok, de kledingsponsor, die Feyenoord plotseling in zijn hemd wil laten staan. Dan is het Feyenoord tegen de KNVB, omdat Van den Herik de tv-rechten in eigen hand wil hou den. En dan is het weer de KNVB, die Feyenoord wil verplichten toe stemming te geven voor het recht streeks uitzenden op Supersport van de wedstrijd tegen NAC en van Feyenoord-Ajax op Sport7. Dat wil Van den Herik niet, omdat de Kuip niet is uitverkocht. En om zijn vriend Jos Staatsen een loer te draaien. Want dèn is hij in vorm, omdat deze hem aan het be gin van dit jaar als een kleine jon gen in de hoek heeft gezet. „Mond houden en netjes zitten," zo onge veer wilde de voorzitter van de KNVB hem duidelijk maken waar zijn plaats was. Maar dan ben je bij Jorien aan het verkeerde adres. Hij is gewend zijn zin te krijgen en als dat niet lukt, ben je nog niet jarig. Want zodra Jorien kans ziet om zijn gram te halen, zal hij die grijpen. Jammer trouwens, dat Jorien vol gende week maandag de najaars vergadering moet missen, omdat hij dan met Feyenoord op Teneri- fe zit Wel slim van die Staatsen, om die vergadering precies dan te houden. Benieuwd trouwens, wat Feye noord morgenavond doet. tegen NAC. Maar dat zien we wel op Super sport. Of heb ik misschien een kort ge ding gemist?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 6