21F Van der Linden haakt DHZ Jan Kruis redt punt voor Alexandria'66 KNVB start onderzoek toekomst betaald voetbal Winst voor Cees van Kooten Laatste plaats zaalvoetballers Belgische veiligheidsman: ordeproblemen in 2000 Pech blijft Danny Kalden achtervolgen Spanje is kandidaat EK voetbal 2004 Papendrecht kansloos DRL toch onderuit Punt SMV Hülegersberg Excelsior tegen ADO niet op Woudestein ADO Den Haag wil meldingsplicht vandalen Rotterdams Dagblad Maandag 11 november 1996 Dedemsvaart Aanvoerder Ar nold Schrijver dacht even dat ze hem in de maling namen Cees van Kooten de nieuwe trainer van zondag derdeklasser Lemeler- veld, dat moest wel voetbalhumor zijn Niets is echter minder waar De onlangs bij RKC ontslagen Van Kooten voelt zich niet te groot voor een club als Lemeler- veld, waar hij maximaal blijft tot het eind van dit seizoen. „Ik weet nog helemaal niets van deze club, maar ik ga liever ergens trainen dan de hele dag aardappelen schillen," aldus de fenmeester over zijn opmerkelijke overgang „Ik ben weer even van de straat Van Kooten is weer van de straat en dat is hot news. Sport? is er als de kippen by en maakt er meteen maar een uitgebreide reportage van. De hele dag loopt er een ca meraploeg achter de ex-mterna- tional aan, die zijn nieuwe ploeg m Dedemsvaart met 0-1 ziet win nen Van Kooten wordt er met anders van. „Ik ben die poespas wel ge wend. Voor de spelers is het wat moeilyker. Die waren vandaag stijf van de zenuwen. Of ik hun namen al ken? Ben je gek, ik ken een paar gezichten. Ik heb de spe lers vanmiddag om half één voor het eerst gezien. Deze overwin ning is dan ook van de jongens en van de trainer van het tweede. Harry Poelhekke heeft de opstel ling gemaakt. ïk heb alleen wat aanwijzingen gegeven." Van Kooten heeft eerder bij ama teurclubs getraind. „Dus waarom zou ik dat nu niet doen Het geeft je weer een doei. Ik verwacht geen problemen omdat ik by de profs gewerkt heb. Het is gewoon een kwestie van omschakelen Ik heb daar geen moeite mee. Je moet op hun niveau gaan zitten, dat is even terug naar nul. De mensen zijn in elk geval enthousiast en dat is het belangrykste Zaragoza De Nederlandse zaal- voetballers zijn by een oefentoer- nooi ter voorbereiding op het WK als laatste geëindigd In Zaragoza verloor Oranje zaterdag van een All Star-team uit Brazilië, giste ren was in de stryd om de derde plaats Portugal de sterkste De toernooizege ging naar de gasthe ren uit Spanje. Oranje, dat zich m Spanje aan het voorbereiden is op het binnenkort startende WK, bleef zaterdag in gebreke tegen een sterrenteam van Brazilianen. De ploeg van Ron Groenewoud scoorde slechts een keer, via de onlangs bij RBC vertrokken Edwin Grünholz. De Brazilianen maakten zes treffers. Tegen Portugal ging het één helft redelijk. De ruststand was 1-1. De gelijkmaker kwam weer van de voet van Grünholz. Oranje kwam daarna met 3-1 achter. Via Belomo en Hoekema kwam Nederland weer op gelijke hoogte. De Portu gezen scoorden vervolgens nog vier keer, Oranje (Hoekema) slechts één keer. Hilversum De Belgische crimi noloog en veiligheidsofficier Ste ven de Smet voorziet grote orde problemen bij het EK voetbal dat in 2000 door Nederland en Belgie gezamenlijk wordt georgani seerd. Dat zei hij* zaterdag voor de NCRV-radio, „Ik ben ervan overtuigd dat de wedstrijden in de stadions perfect zullen verlopen," aldus De Smet, „maar dat er onlusten zullen uit breken in de centra van de ste den." De Smet is betrokken by de Belgische versie van het CIV, het Centrale Informatiepunt Voetbal. Hij vreest dat de centra van de steden overspoeld zullen worden door toeristen en supporters. „Elke stad houdt m 2000 zijn ei gen eeuwfeest. By overmatig drankgebruik is vandalisme onaf wendbaar. Ik weet niet of er dan nog genoeg personeel ter beschik king is om de orde te handhaven." De Smet was aanwezig bij het WK van 1994 in de Verenigde Staten en het EK van 1996 in Engeland. Daar vielen nauwelijks wanklan ken. „Dat waren eilanden. De sup porters kwamen met de boot of per vliegtuig, dus bestond er een perfecte toegangscontrole. Men sen die op weg naar de USA m het vliegtuig per grap hun mreisfor- mulier verkeerd invulden, wer den zonder pardon terugge stuurd." De Belgische hoobgan-specialist denkt dat alleen een enorme poli tiemacht de orde kan handhaven. „Maar dat gaat enrome bedragen kosten." Hij dringt aan op keihard overleg en samenspraak tussen de Nederlandse en Belgische or ganisatoren. Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Een klem wonder was het dat gistermiddag op Varkenoord kon worden gespeeld. Een groter wonder was de inhaalraee van Hellevoetsluis. Het elftal van Ad Bijl keek met nog vier minuten te spelen bij DHZ tegen een schijnbaar kansloze 3-0 achterstand aan. Het onmogelijke geschiedde vervol gens. In het restant plus de door scheidsrechter J.M.F.W. Covers terecht bijge telde tijd maakten de bezoekers alsnog gelijk: 3-3. Velen wezen na afloop in de rich ting van Jan-Ane van der Linden. De linksachter van DHZ kon ntf1 een met bestrafte overtreding op Orlando Uijterwerf zijn mond niet houden en kreeg zodoende bij een 3-0 stand zijn tweede gele kaart. „Ik had het in de rust nog zo ge zegd," vertelde trainer Hans Ruij- tenberg na afloop „Het was een onnodige gele kaart en mede de oorzaak van het gelijkspel Uiter aard hadden we ondanks dat de party moeten winnen. We hadden niet alleen twee geweldige kan sen op meer doelpunten. In zo'n slotfase moet je de bal gewoon weg peren Collega Ad Bijl moest na de zinde rende slotfase bijkomen. Hy waakte echter voor een juich stemming. zoals uit zijn woorden in de kleedkamer bleek. „Ik heb de jongens duidelijk gemaakt dat zy de hele wedstrijd hadden moe ten spelen zoals in de laatste tien minuten Toen konden ze wel voor elkaar knokken Juist dat was ons sterke punt de afgelopen wedstrijden We hebben een leu ke selectie, maar we moeten het wel van een collectief hebben. Pas dan komen de betere spelers uit de verf" Bijl had ook een verklaring voor het tegenvallende spel. „Ik moet te veel geblesseerde spelers op stellen Wie met filis, kan nooit la ten zien wathy werkelyk kan." Hellevoetsluis het zich op het druilerige Varkenoord aftroeven door een gretig DHZ De thuis club speelde gewoontegetrouw op het randje van het toelaatbare De gasten verloren duel op duel. Al na vier minuten troefde Orlando Uijterwerf bewaker Erwin van der Lee af, maar doelman Peter van Veluw bracht redding Aan de an dere kant spraken de Hellevoe- ters ook een woordje mee. He fleg matieke Edwin Boogaard vond maatje Ed Noordyk, doch de inzet van de spits werd door Ed Schut uit de doelmond gewerkt. Had DHZ in de beginfase het be tere van het spel, na een kwartier kwam Hellevoetsluis in de wed strijd. De gastheren antwoordden regelmatig met fysieke middelen. Binnen het half uur stonden de namen van Van der Landen, René Schut en Koopal m het boekje van arbiter Gevers. Toch was de thuis club niet uit z'n doen. Tien minu ten voor de pauze opende René Koopal de score. De aanvaller, die by absentie van Wendei Samsey zijn opwachtig maakte, bekroon de een fraaie steekpass van Hus- sam Taibi met de 1-0. Op slag van rust verdubbelde Remeo Wols de voorsprong. Uijterwerf speelde de sprintende middenvelder in de diepte aan. Arbiter Gavers, opéén lijn met grensrechter Kievit, ne geerde het vlagsignaal. Met een beheerste voetbeweging tekende Wols voorde 2-0. Met Bas Aberson voor Oktay Erad zorgde Ad Byl er voor dat Helle voetsluis een compleet elftal hield. De gewisselde aanvaller had zich in de slotfase bezondigd aan natrappen en kwam later goed weg met een gele kaart na Rene Koopal rechts heeft de bal over doel man Peter van Veluw (liggend) ge wipt, ziet Hel- levoetsluis- aanvoerder Fabian Theu- venet: l-O. Foto Fred Ernst/ een harde overtreding Aberson deed als eerste van zich spreken na de doelwisselmg. Zijn schot werd gekeerd door doelman John Klein. De opvallende situaties waren vervolgens op een hand te tellen. Pas na 79 minuten werden de ver kleumende toeschouwers op hun wenken bediend, Hussein Taibi zette deze keer Orlando Uijter werf voor Van Veluw: 3-0. Gelopen koers Een gelopen koers, zo dacht een ieder. Tot Van der Linden onvnj- wiüig het veld moest ruimen. Plotseling liep het niet meer bij de thuisclub. Plotseling kreeg ook Ed Noordyk alle ruimte. Het doel gebied van John Klein leek op dat van Nevil Southal). Bijna elke aanval leverde wel een gevaarlij ke situatie op. Peter Boutkan opende de inhaalrace, Hij rea geerde alert op een kopbal van Noordyk, die van de paal terug sprong. De Oud-Beyerlander maakte koppend en schietend in de extra tijd alles goed: 3-3. Door het gelukspel, het zevende in negen duels van Hellet- voetsluis, blijven beide clubs on derin de derde klasse D hangen. DHZ-Hellevoetsluis 3-3 (2-0). 36 Rene Koopal 1-0,45 Remcc Wols 2-0,79 Orlando Uijterwerf 3-0.86 Peter Boutkan 3*1,92 en 94 Ed Noordyk 3-3 Bijzonderheden: scheidsrechter Govers gaf twee keer geel aan Jan Arie van der Linden (DHZ) Rene Koopal, Rene Schot en Rafaël Gumotte (DHZ) en Oktay Erad (Hellevoetsluis) za gen geel Hellevoetsluis miste de geschors te Poot en de geblesseerden Lankhorst, Burggraaff en Van der Velde Peter Burg graaf? vreest voor het einde van zijn carriè re Hij heelt last van zwevend kraakbeen in de knie Daan van der Velde brak vermoe delijk donderdag op de training een teen DHZ: Klem, El Harroudi Leentvaar, Snij ders, Van der Linden, Wols, Taibi (79 Van M oenen). Ed Schut, Rene Schut, Uijterwerf (82 Guinotte), Koopal (74 Holband) Hellevoetsluis: Van Veluw, Legrand, Theuvenet, Van der Lee, Van Bommel, Boutkan, De Kneger, Brouwer, Erad (46 Aberson). Noordyk, Boogaard Amsterdam Danny Kalden zal bly zijn als het jaar 1996 achter de rug is. De afgelopen maanden heeft de aanvoeirier van Sportclub Feyenoord heel wat tegenslag gehad. Gisteren maakte de 25-jarige Schiedam mer zijn rentree na een ham stringblessure. Het duel bij DCG duurde slechts 22 minu ten. Toen viel Kalden uit met een grote vleeswond en werd de wedstrijd, die misschien nooit gespeeld had moeten worden, alsnog afgebroken bij een 0-0 stand. „Het was geen opzet, maar wel een fikse botsing. Ik zag direct dat mijn linker beenbescher mer kapot was. Voor allezeker- heid keek ik er nog even on der. Toen zag ik de wond Ik ben vervolgens met de zieken wagen naar het Lucas Zieken huis gebracht. Daar hebben ze de wond van vier centimeter breed en vijftien centimeter lang schoon gemaakt. Meteen paar grote hechtingen hebben ze het gat dicht gemaakt Vol gens die dokter mag ik volgen de week weer gaan lopen. Ik hoop in elk geval het beker duel bij Volendam (27 novem ber, red) weer mee te doen." Scheidsrechter Berg staakte de ontmoeting na het voorvaL Kalden: „Als het aan mij had gelegen waren we nöoit begon nen. Het veld was door en door nat," Madrid Het bestuur van de Spaanse voetbalbond is gisteren akkoord gegaan met de kandi daatstelling voor de organisatie van het EK voetbal in 2004. Vol gens de bond zijn er slechts mini male investeringen nodig om de stadions voor de Europese titel strijd gereed te maken. Spanje heeft nog geen definitieve plannen. De lokaties zyn by voor beeld nog niet aangewezen. Span je was ook kandidaat voor het EK in 1992. Toen zonder succes. Het komende EK, in 2000, is aan Ne derland en Belgie toegewezen. Door Hans Schelling Gouda Alexandria'66-tramer Cor Hazebroek zat met een kee persprobleem. André de Waard stopte aan het einde van vorig sei zoen, maar dat leek met de komst van Patnck Baas geen probleem. De van VOC overgekomen sluit post is echter door een enkelbles sure langdurig uitgeschakeld. Daarom moest Hazebroek by de competitiestart een beroep doen op Richard Weideman. De doel man van het tweede team maakte een redelyk debuut in de hoofd macht. Toch werd er achter de schermen naar een vervanger ge zocht. De oplossing lag voor het oprapen, want in één van de lage re elftallen stond Jan Kruis tus sen de palen. Kruis werd meteen paar keeperstramingen klaarge stoomd, En met succes. Gisteren m zijn vierde competitiewedstrijd tegen het Goudse DONK was Jan Kruis de grote uitblinker. De 31* jarige sluitpost hield Alexan dria'66 met een aantal fantasti sche reddingen op de been: 1-1. „Jan Kruis pakte een punt voor ons," oordeelde ook Cor Haze broek over de doelman, die vorige week tegen CKC na een ongeluk kige handsbal rood kreeg. „Hy is iemand met een enorme uitstra ling. Dat geeft mijn verdedigers vertrouwen. Niet dat Richard Wei- deman de grote zondebok was, maar we kregen gewoon te veel doelpunten om de oren. Er moest iets gebeuren. Aan de andere kant is Alexandria'66 de hele as van vo rig seizoen kwijtgeraakt. Met hard werken moeten we het ver lies van spelers als Bob Verwoerd, Joop Rijsdijk, Piet Stam de Jonge en BennoCeelen opvangen." Gesteund door de harde wind kwam Alexandna'66 op het com plex bij de Julianasluizen in Gouda goed uit de startblokken. Maurice Oomens was in de ope ningsfase tweemaal dicht bij de openingstreffer. Gaandeweg kwam DONK beter in de wed strijd. Rond de dertigste minuut regende het kansen voor de thuis club. De doelpogingen van Menno de Jong (kopbal over), Patrick Akerboom (lob over) en het schot van Kevin Blom (onderkant lat) misten het gewenste resultaat Vrij onverwachts nam Alexan- dria'66 in de 38ste minuut de lei ding. Maurice Oomens verscheen na een dieptepass vry voor DONK-sluitpost Bert van de Kaa, die in eerste instantie redde De terugspringende bal was voor de aanvaller een buitenkansje: 0-1. Dertig seconden na de hervatting was de stand bijna rechtgetrok ken. DONK-middenvelder Rae- mon van Tol schoot tegen de bui tenkant van de paal. De thuisclub ging opjacht'naar de gelijkmaker. DONK-trainer René van Beek ging m de verdediging één-op-èén spelen en bracht Moustafa Ham- tait binnen de lijnen. De invaller gaf meteen zijn visitekaartje af. Hamtait bediende op maat spits Menno de Jong, die een onoplet tendheid m de Alexandrta-defen- sie goed afstrafte: 1-1. DONK bleef de weg richting het doel van Jan Kruis, die door de toeschouwers op de tribune met een tot de 'man of the match' werd uitgeroepen, zoeken. Eén keer had de sluitpost niet over geluk te klagen Een punter van Patrick Akerboom ging via zijn vingertop pen en de lat over. Alexandna'66 kwam amper nog over de midden lijn. Een kopbal van invaller Mark Bresser in de handen van Bert van de Kaa was m de tweede helft het hoogtepunt aan Rotterdamse zijde. Alexandna'66 eindigde de wed strijd met tien spelers Dennis de Ridder ontving terecht de rode kaart. Arbiter Meyer vergat alleen John Veerman, de boosdoener van de vechtpartij, te bestraffen. „Ik ben blij met een punt," vond Cor Hazebroek. „Ik denk dat we op dit veld met hadden moeten voetballen. Er waren te veel plas sen Maar ja. de scheidsrechter wilde er een one man-show van maken en dan moet je wel aan de bak. De 1-1 eindstand geeft de verhoudingen goed aan. Alexan dna'66 zal wekelijks tot op de bo dem moeten gaan." DONK-Alexandna'661-1 (O-I). 38 Maunce Oomens 0-1,63 Menno de Jong 11 Hijzon- derheden.sScheidsrechter Meijer uit Berg ambacht gaf gele kaarten aan de DONK- spelers Kevin Blom en John Veerman Dennis de Ridder (Alexandria 66) kreeg vlak voor üjd de rode kaart wegens natrap pen DONK: Van de Kaa Kalmeyer, Ovcrkamp (58 Hamtait) Coomans, Van der Sprong (78 Do Blok) Veerman. Olsthoom Van Tol, Akerboom, De Jong, Blom Alexandria'66: Kruis, Asmowidjojo (62 Bresser). Michel van Someren, Barzüaj, Hartman, Van Nooit. Banffer, De Haas Oomens De Ridder Ronald van Someren (69 Slotboom) Alexan- drla'66-aan- voerder Den nis Banffer (links) pas seert DONK- middenvel- der John Ol sthoom. Meryl As mowidjojo (rechts) geeft rugd ekking. Foto Martin Droog ZeistIn opdracht van het sectie- bestuur van de KNVB starten twee bureaus volgende maand met een onderzoek naar de toe komstige ontwikkelingsmogelijk heden van het betaalde voetbal in en buiten Nederland. KWW uit Rotterdam en Signicom uit Am sterdam voeren het project uit. Het onderzoek is naar verwach ting medio 1997 afgerond. De studie is aangekondigd m het beleidsplan betaald voetbal 1996- 1999. Het onderzoek moet basisin formatie leveren voor toekomstig beleid. Daarbij gaat het om een doorlopende oriëntatie op het ge bied van het profvoetbal, natio naal en internationaal, en op de passieve recreatie in het alge meen De twee bureau's richten zich m hun onderzoek op de clubs, het publiek en trends die van invloed zijn op de ontwikke ling van het voetbal. Begeleiding en toetsing van het onderzoek berusten bij een klank bordgroep van de KNVB. met ver tegenwoordigers van onder meer clubs en spelers. Voorzitter van dat orgaan is Cor van Rijn, oud- preses van Sparta Hij is tevens leider van de stuurgroep die ver- antwoorderlyk is voor de directe aansturing van het onderzoek. Zondag hoofdklasse Rotterdam Het blijft met Papendrecht kwakkelen m de hoofdklasse A. Ook de ontmoeting met AFC iiep op een teleurstelling Uit' 0-3. Papendrecht-AFC 0-3 (0-2). Maarten Junjens 0-1, Jo ey Zebeda 0-2," Maarten Jurrjens 0-3. Papendrecht, zonder wederom meerdere basisspelers, had tegen de Amsterdammers weinig in te brengen. Binnen het uur was de ontmoeting beslist. Zondag reist de Ro- myn-bngade naar Sportclub Feyenoord op Var kenoord. Zondag tweede klasse DRL hield niet veel pie/ier over aan het duel bij kop loper Nieuwenhoom De dne punten bleven achter en doelman Seton zag rood. EBOH, dat Slikkerveer met 6-2 versloeg, blijft Nieuwenhoom volgen. Onder in deelden SVW en Alblasserdam de punten: 1-1. Nieuwenhoorn-DRL 2-1 (0-0). DRL kon het tegen koploper Nieuwenhoom net niet bolwerken: 2-1. Na dat een onschuldige overtreding van Marco de Groot op de stip belandde was de ban voor de thuisclub ge broken. Edwin van der Roest verzilverde de straf schop: 1-0. Nauwelijks vijf minuten later kwam Nieu wenhoom via Ruud Sierag op 2-0. Een mooie vrye trap van Fred van Zon gaf DRL nog enige hoop. Maar vlak voor tijd moest de Rotterdam se doelman Ricardo Seton met rood het veld verla ten. Een onopzettelijke handsbal werd door arbiter Dekker uit Schiedam als opzettelijk beoordeeld. Se ton moest eraf en DRL kon vervolgens geen vuist meer maken. Zondag derde klasse SMV Hülegersberg hield aan de lastige ontmoeting bij VEP in Woerden een punt over. C: VEP-SMV Hülegersberg 1-1 (0-0). Bert Kruiter 1-0, Jack de Haan 1-1. De ploegen hielden elkaar gedu rende driekwart wedstrijd goed in evenwicht, totdat de thuisploeg de score onverdiend opende. Het slotoffensief van de ploeg van Kriesch werd twee mi nuten voor tijd beloond met een gelijkmaker. Rotterdam De gemeente Rotterdam weigert Ex celsior toestemming te geven om het risicoduel te gen ADO Den Haag op Woudestem te spelen. De wedstrijd stond gepland voor gisteren, maar werd vnjdag verboden door burgemeester Peper uit angst voor supportersTellen. Volgens directeur Simon Kel der mag Excelsior-ADO ook in de toekomst niet in Kralingen worden gespeeld. ,,Mede omdat we een houten tribune hebben. Nee, die hebben we daar vo rige week neergezetAlsof de gemeente dat al niet veel eerder wist." De Rotterdamse eerste divisieclub moet derhalve op zoek naar een andere locatie. .Misschien kunnen we uitwijken naar Sparta," denkt de directeur voetbal zaken hardop. „Of naar de Kuip, als een soort voor wedstrijd voor Feyenoord. Dat is in het verleden ook weieens gebeurd. De komende dagen moeten we maar eens naar een creatieve oplossing zoeken. Als ADO Den Haag een kanshebber blijft voor de tweede periodetitel, kunnen we het duel ook niet te lang uit stellen." Deze week gaat Excelsior met de politie om de tafel zitten om een oplossing te vinden voor het gerezen probleem. Kelder: „Men heeft ons gevraagd om eens naar 3 december te kijken, de dinsdagavond waarop Feyenoord in de Europa Cup thuis speelt tegen Te- nerife." In een eerder stadium werd al gesproken over morgenavond, maar dan komt de aanhang van NAC op bezoek in Rotterdam, voor Feyenoord-NAC. 'Raar gevoel' Kelder zegt een 'raar gevoel' aan de affaire te hebben overgehouden. Hy baalt vooral van het late tijdstip waarop de wedstrijd werd verboden door burgemees ter Peper. „En dan word ik diezelfde avond nog eens helemaal de grond in gescholden door Will van Rhee, de competitieleider. Die mij zei dat niet de gemeente maar de KNVB de competitie bepaalt. Nou, dat is dus duidelijk niet het geval Den Haag ADO Den Haag streeft een meldings plicht na voor personen, die als gevolg van een be stuursbesluit een stadionverbod hebben gekregen. Tijdens alle thuis- en uitwedstrijden zouden zy zich moeten melden op het politiebureau. Het bestuur, van ADO Den Haag heeft daarover al diverse ge sprekken gevoerd met onder anderen waarnemend burgemeester H. Meijer van de gemeente Den Haag. De voorgenomen maatregel ligt in het verlengde van de manier waarop het Haagse gemeentebestuur tij dens de jaarwisseling - en niet zonder succes - tracht de openbare orde te handhaven. Mensen, veel al jeugdigen, die zich in het verleden tijdens de vie ring van oud en nieuw schuldig hebben gemaakt aan vandalisme en verstoring van de openbare orde, wor den van de straat gehouden via een huisarrest dan wel meldingsplicht op het politiebureau. John Krupe, in het bestuur van ADO Den Haag be last met veiligheid en supportersbeheersmg: „In Den Haag hebben wij nu zo'n vijftig mensen een sta dionverbod opgelegd. Dat doen we niet voor onze lol, maar omdat het de enige manier is waarop wij onze toekomst kunnen garanderen. Het verbaast ons tel kens weer dat die vandalen - supporters noem ik ze met, want ware supporters steunen de club en rich ten die met ten gronde - tydens uitwedstrijden toch weer op de tribunes zitten." Krupe nam zaterdagavond in Eindhoven na Neder- land-Wales de gelegenheid te baat om zijn plan aan te kaarten by andere clubs uit het betaalde voetbal. ..Ik heb bestuursleden van Ajax, FC Utrecht, Den Bosch en Dordrecht'90 gesproken en allen reageerden en thousiast. Dat was voor mij aanleiding om te probe ren er een landelijke actie van te maken." Mailing „Ik zal mijn bestuur voorstellen om aüe bvo's in Ne derland via een mailing te vragen of zij zich achter dit initiatief willen scharen Zo ja, dan lijken de KNVB en FBO 'Federatie Betaald Voetbal Organisa ties, redde aangewezen instanties om in overleg met de ministeries van Binnenlandse Zaken cn Jus- titie de materie verder uit te diepen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7