TlW- Hoop op een legale status Het is 'reusachtig' in het nieuwe Spaland Maassluis doet echte zaken pas in de achterkamertjes ftgenda Waarom een Zaïrese in Vlaardingen 's morgens vroeg door de regen fietst De geest uit de fles Burgemeester uitgeschakeld Akkoord over aanleg A 4 Rotterdams Dagblad j Zaterdag 16 november 1996 Door Jan Rozendaal Vlaardingen Op 28 augustus dit jaar werd de 27-jarige asiel zoeker Jean Claude Luzonzo door de Vlaardingse politie van zijn bed gelicht. In opdracht van het ministerie van Justitie is hij in een auto geladen en naar Schiphol gebracht. Daar is hij op een vliegtuig naar Kinshasa gezet, de hoofdstad van Zaïre, het land dat hij driejaar geleden ontvluchtte. Omdat hij bang was te worden gearresteerd. procedure viel al weer negatief voor haar uit. Het wachten nu is op de uitspraak in de beroeps zaak. Leven In de zomer van 1994 kreeg ze sa men met een andere vluchteling een woning toegewezen in Vlaar dingen. Een woning die wordt ge- hu urd door de sociale dienst. Een grote foto op een kast in een spreekka mer van het kantoor van Vluchtelingen werk is het enige wat nog rest van Jean Clau de in Vlaardingen. Sinds die woensdagochtend in augustus hebben de medewerkers van de hulporganisatie niets meer van de uitgeprocedeerde vluchteling ge hoord. Ook bij zijn voetbalclub VFC, V/aar hij zich een plekje in de se lectie had verworven, sloeg het bericht m de krant over zijn uit zetting in ah een bom. Zijn team genoten hadden juist geld ingeza meld zodat Jean Claude mee kon op trainingskamp ter voorberei ding op het nieuwe seizoen. Hel mocht niet zo ver komen. Jean Claude viel de twijfelachtige eer te beurt om als eerste in Vlaar dingen wonende asielzoeker het land te worden uitgezet. Acht an dere (bijna) uitgeprocedeerde asielzoekers hangt momenteel eenzelfde lot boven het hoofd. „Een onzekerheid die enorm aan je vreet." zegt Odette. Zij is een 32-jarige vrouw die driejaar gele den na diverse pogingen haar land wist te ontvluchten. Odette - de naam is vanwege haar veilig heid veranderd - komt uit het noorden van Zaïre. Ze is intelli gent, spreekt haar talen en werd door haar politieke activiteiten voor de oppositie - ze hield onder meer zeer kritische lezingen door de regering van Mobutu als een bedreiging gezien. Odette heeft de vreselijkste din gen moeten doorstaan voordat ze een plekje in een vliegtuig naar Europa kon bemachtigen. Wat precies, daarover doet ze het zwij gen toe. Haar ogen worden al vochtig bij alleen de gedachten er aan. „Pralen erover doet tc veel /pijn." fluistert ze m een kamertje van De Halte, het thuis aan de Oosterstraat van Vluchtelingen werk Vlaardingen. Ze heeft het verhaal een paar keer verteld sinds ze in Nederland is. Tegen een man van het ministerie van Justitie, tegen de mensen van Amnesty Internationa) die zich inmiddels over haar zaak buigen en tegen een heel enkele vertrou weling in Vlaardingen. „Het is elke keer weer heel pijnlijk. En emotioneel.'' Desondanks kreeg ze na een maand een negatieve beschik king van Justitie. Er kwam een beroep dat werd verworpen. Daar na begon de procedure helemaal opnieuw omdat Justitie een aan tal feiten buiten beschouwing had gelaten io de beoordeling van Odettes zaak. Weer haar verhaal doen. Tussendoor gesprekken met psychiaters in een poging de ellende te venverken. Maar de eerste uitspraak in die nieuwe waarin ook een sobere inrichting slaat. Odette krijgt per maand vierhonderd gulden om van rond te komen. In afwachting van de afloop van haar procedure probeert ze in Vlaardingen een leven op te bouwen. Hoewel ze weet dat ze volgende maand misschien wel terug moet naar Zaire. „Ik voel me alsof ik zit opgesloten in een kamer zonder contact met dc bui tenwereld. Ik ben zo machteloos omdat ik het proces niet kan beïn vloeden. Het enige wat ik kan doen is zoveel mogelijk proberen bezig te zijn. Nederlands leren, le zen. naailessen en de politieke ontwikkelingen in Zaire volgen. Maar het valt niet mee om dat op te brengen. „Als ik 's morgens vroeg door dc regen naar Neder landse les fiets vraag ik me wei eens af waarvoor ik het doe. Heeft het wel zin als je weet dal je mis schien volgende maand moet ver trekken. Je hoopt dat je door de lessen te volgen en niet te veel te zeuren bij de sociale dienst een beetje het recht verdiend om hier te blijven. Maar de uitspraken van de rechter zijn altijd weer in mijn nadeel." Verraad En ook in haar eigen land, waar ze met een groep van veertig in tel- DoorMariëttc Olsthoorn Schiedam Die eerste dag in het Schiedamse verzorgingshuis Spa- land kan de 95-jarige bewoonster zich nog levendig voor de geest halen. Het was 6 april 1978. Haar huisje in de Gorzen, waar zij sa men met haar man al 53 jaar woonde, moest gerenoveerd wor den. Het echtpaar Breijer kreeg een tijdelijk onderkomen in Spa- land. „We mochten terug, maar ik had het hier zo naar m'n zin," zegt een kwieke mevrouw Breyer. Boven dien vond ze het huis in de Hek straat er niet mooier op geworden. De Breijers besloten in Spaland te blijven. „Later kreeg ik er weer spijt van," vertelt ze verder. „Dan werd ik 's nachts wakker en dacht aan mijn centrifuge, die had ik net nieuw, maar daar was in het verzorgingshuis geen plaats meer voor. Later heb ik me er maar aan overgegeven." Mevrouw Breijer woont dus ai ruim achttien jaar in verzorgings huis Spaland in Sehiedam-Noord. In mei van dit jaar verhuisde ze samen met de 82 andere bewoners naar de deze week feestelijk ge opende locatie aan de Willem An- driessenlaan. Niet alleen werd de opening van het nieuwe huis ge vierd, het was op 12 november ook precies dertig jaar geleden dat Be jaardenhuis Spaland werd ge opend. Vergeleken mèt dc nieuwe locatie een wereld van verschil. Bewo ners moesten het doen met kleine kamers en de douche deelden zij met de anderen op de afdeling. Toch waren de mecsten tevreden, weet afdelingshoofd Esther Dolle man. „De mensen die toen het verzorgingshuis binnenkwamen, hadden de crisisjaren meege maakt. Zij zagen het huis als een luxe. Bewoners die nu binnenko- Schiedam De Schiedamse burgemeester R. Scheeres is enkele dagen uitgeschakeld omdat hij geblesseerd is ge raakt bij een wandeling door de Boterstraat in zijn woon plaats. De burgemeester viel in een kuil, waarbij hij zijn enkel blesseerde. Op advies van de dokter houdt hij thuis enkele dagen rust. Afdelingshoofd Esther Dolleman en mevrouwBreijer (95): 'leder een die komt zegt: meid, wat zitje hier mooi.' Foto Roei Dijkstra men, zijn veel meer gewend en stellen dus ook andere eisen." De gemiddelde leeftijd van nieu we bewoners ligt ook hoger dan toen. Verhuisden mensen dertig jaar geleden al op hun zestigste naar een bejaardenhuis, nu ligt die leeftijd op negentig. Mensen blijven langer thuis wonen, wat mogelijk is door de zorg die wordt aangeboden, zoals de Thuiszorg en Tafeltje Dekje. De trend binnen verzorgingshui zen is nu ook extramurale zorg: al le soorten van zorg voor de oude ren in de wijk. Mensen uit de buurt kunnen deelnemen aan ac tiviteiten die in het verzorgings huis worden gehouden. Zo is er in Spaland een visiteclub voor buurtbewoners die meeéten in het huis. Andere voorbeelden zijn de alarmering in de Heijermans- flat, waarop bewoners zich kun nen laten aansluiten en de aan leunwoningen die naast het ver zorgingshuis worden gebouwd. Een andere verandering die in de loop der jaren heeft plaatsgevon den, betreft de zorg. Die is vol gens Esther Dolleman veel inten siever geworden. Niet alleen van wege de hoge leeftijd van de be woners. maar ook door de invoe ring van het zorgplan. „Het zorg plan maakt duidelijk wat de zorg behoefte is van de bewoner: men geeft zelf aan wat de problemen zijn en wij spelen daar op in." zegt het afdelingshoofd. „Er wordt nu ook samengewerkt met andere disciplines zoals ergo- en fysiothe rapie. waardoor mensen langer in het verzorgingshuis kunnen blij ven. Vroeger werden mensen sneller naar een verpleeghuis ge stuurd." Zo is er in het in 1995 met De Harg gefuseerde verzorgings huis ook een aparte afdeling waar bewoners via de zogenoemde Aanvullende Verpleeghuis Zorg langei- in Spaland kunnen blijven wonen. Op m'n eigen Mevrouw Breijer had er erg tegen opgezien om haar stek in het oude Spaland te verlaten. „Het viel niet mee," zegt de 95-jarige bewoon ster over de verhuizing. „Ik mocht bij mijn dochter komen inwonen, maar dat wilde ik niet, ik wil op m'n eigen. Maar het is reusachtig hier hoor," zegt ze tevreden. „Ie dereen die komt zegt: meid, wat zitje hier mooi. Ik heb mezelf al tijd kunnen redden en dat doe ik nu nog. Laat ik het mezelf voor het korte poosje dat ik nog teef maar naar de zin maken." De technische snufjes die in haar nieuwe huis te vinden zijn. daar heeft ze het nog niet zo op. Na al die maanden weet ze nu pas een beetje hoe alles werkt. Hoe ze bij voorbeeld het zonnescherm van binnenuit automatisch naar bene den kan laten zakken. En die rode knop waar is die ook alweer voor? O ja, dat is het alarm. Maar die douche, helemaal voor haar alleen, die vindt ze het einde. Al dat gedoe in het oude huis waar ze zich vaak in de keuken waste. „Ik heb er een grote witte stoel staan, er is vloerverwarming en als ik klaar ben ga ik er gewoon nog even zitten lezen. Zeg maar dat ik erg tevreden ben." lectuelen actief oppositie voerde tegen het bewind van Mobutu, heeft 7c geen invloed. „De kliek van Mobutu is zo sterk. Ook ais Mobutu (die ernstig ziek is) weg valt trekken zijn handlangers alle macht naar zich toe." Jean Claude kende Odette niet goed. Zijn positie laat zich niet vergelijken omdat Odette echt staat geregistreerd als politiek ac tivist, wat een reden voor Amnesty was om zich in te spannen voor haai'. Maar ook over de huidi ge situatie van Jean Claude is zc somber. „Alleen het feit al dat hij zijn land is ont vlucht wordt door de Mobutu- kliek gezien als verraad. Alsof de regering niet goed voor de men sen zorgt. Hij kan geluk hebben gehad als hij contacten had op het vliegveld. Dat is heel belangrijk en kan zijn lot veranderen. Maar ook na een maand kunnen ze je nog steeds oppakken. De huidige chaos in Zaire werkt misschien in zijn voordeel. De regering heeft op het moment tenslotte wel an dere zorgen. Maar hij is ook een gevaar voor zijn familie. Ook die is in gevaar als ze hem op het spoor komen." Voorspellingen over haar eigen toekomst durft ze niet te maken. Over haar wensen wil ze na enig aandringen wel nadenken. „Het zou mooi zijn als het overal in de wereld vrede zou zijn en iedereen zich vrij kan bewegen." En voor haar persoonlijk: „Ik hoop een le gale status als Nederlander te krijgen. Dan wil ik nuttig werk doen als verpleegster of in de so ciale sector. Dat is myn ideaal." Een foto van Jean Claude Luzonzo Is het enige wat nog rest van de door de politie opgepakte asiel zoeker in Vlaardingen. 'Hij kan geluk hebben gehad als hij contacten had op het vliegveld.' Foto Roei Den HaagHet kabinet wil de rijksweg A 4 tussen Delft en het Kethelplein bovengronds aanleggen. De kosten daarvan bedragen 390 mihoen galden. Met het akkoord is een een ja renlange discussie over de komst van het zeven kilometer lange stukje snelweg in een nieuwe fase gekomen. De ver lengde A 4 moet de rijksweg A13 tussen Den Haag en Rot terdam ontlasten. Eerder wa ren de ministers Jorvitsma (Verkeer) en De Boer (Milieu) het niet eens over de ligging van de weg. De laatste wilde bezien of de open ruimte die de weg doorsnijdt, niet via een verdiepte ligging beter be schermd kan worden. Deze op lossing kost echter 1,7 miljard gulden. D66 heeft al aangekondigd on tevreden te zijn over de beslis sing, De coalitiepartij wii mapdag tijdens een debat pleiten voor een milieuvrien delijker oplossing. De Kamer bespreekt dan de meeijarige investeringsplannen voor de infrastructuur. Eerder hebben de gemeente besturen van Vlaardingen en Schiedam al aangekondigd al le mogelijke juridische en poli tieke krachten aan te wenden om een bovengrondse aanleg te voorkomen. Kon het nu wel, of kon het eigenlijk niet? Dat is de vraag die blijft hangen bij velen die de Maassluisebegrotlngsbehandellnginde afgelopen twee weken hebbengevoigd. Moties die door de raad zijn aangenomenworden op voorhand door hot college genegeerd. Ter wij i het initiatieven uit de raad waren die het financiële hart van de begroting raakten. Kan dat zo maar? Het Rotterdams Dagblad sprak met de Leidse politicoloog dr. R. Hilde- brand over deze kwestie. Schiedam In de serie spirituele middagen van het Nederlands Gedistilleerd Museum staan zon dag antieke flessen centraal. Le den van de landelijke verzame laarsclub De Oude Flesch houden 17 november hun jaarlijkse beurs. De club richt zich op het verzame len van antieke, ambachtelijk ver vaardigde gebruiksflessen. De Oude Fles biedt ook een thuis aan verzamelaars van drinkgla zen en kruiken. Sinds de oprich ting in 1979 is het verzameldo- mein verbreed met zalfpotjes, voorraadflessen, apotheekflesscn en inktpotjes. Met het verzamelen van modern en mechanisch gefa briceerd glas houdt de vereniging zich niet bezig. De club is uniek in Europa. De leden komen uit Ne derland. Belgie en Duitsland. Ambachtelijk glas heeft van ouds her nauwe verwantschap met de jeneverindustrie. De aanwezig heid van dc Vereenigde Glasfa brieken in Schiedam is terug te voeren op de aanwezigheid van een groot aantal distilleerderijen in Schiedam. De beurs begint om 16.00 uur in de VSB-zaal. Het mu seum is vanaf half een open. Toe gang tot het museum en de beurs kost vijftien gulden, inclusief twee consumpties. Door Pieter Vermaas Maassluis De gemiddelde Maassluizer begrijpt waarschijn lijk niets van hetgeen zich tijdens de begrotingsbehandeling in zijn gemeente heeft afgespeeld. De Leidse politicoloog dr. R. Hilde- brand heeft er voor doorgeleerd, maar in het geval-Maassluis is on begrip hem ook niet vreemd. „Het is in elk geval niet zo fraai, wat zich in Maassluis heeft afge speeld," zegt hij over de handel wijze van CDA, WD en D66 in de laatste dagen. Even terug naar dinsdagavond. De begroting werd zonder veel discussie aangenomen. Dat ge beurde nadat een week eerder de eerste poging om het huishoud boekje vast te stellen was ge strand. De raad en het college gin gen met ruzie uiteen. Maar dins dagavond was er opeens een brief van het college en de raadsfrac ties die haar steunen. De opposi tie mocht daaruit begrijpen dat de zaak inmiddels was gesust. Beide partijen hadden water bij de wijn gedaan. De vraag is echter of de raad met goed fatsoen nog wel water in de wijn kon doen. Bij motie had het hoogste orgaan zich een week eer der immers ai uitgesproken over een OZB-verhoging van vijf pro cent over de hele linie. En wat de gemeenteraad beslist gebeurt, mag je als eenvoudige Maasslui zer verwachten. Niet dus, merkt het bedrijfsleven volgend jaar. In het compromis staat dat deze categorie volgend jaar zeven procent meer belasting betalen, ondanks de motie. Met een andere motie gebeurde iets dergelijks. De raad sprak uit dat het college met terugwerkende kracht drie ton moet bezuinigen. Ook dit zal niet gebeuren. Uitvoeren Formeel kan het wel, dat gegoo chel met die moties, meent Hille- brand. gespecialiseerd in ge meentepolitiek. „Een motie is een uitspraak waarin de raad het col lege verzoekt iets te doen. Het col lege is dus niet verplicht een mo tie uit te voeren. Er zijn zat voor beelden van aangenomen moties die nooit worden uitgevoerd. Een ander verhaal wordt het als de raad een amendement, een echte begrotingswijziging, had aangenomen. Het college heeft die maar uit te voeren. Maar de Maassluise situatie is zeker op merkelijk. Kennelijk is er in de communicatie iets misgegaan waardoor college en coalitiepartij en het niet eerder eens zijn gewor den en waardoor het op deze ma nier moest." PvdA-fractievoorzitter P. E. H. Kromdijk sloeg dinsdagavond de spijker op zijn kop. De oppositie leider die, zonder dat hij er iets voor hoefde te doen, een scherp conflict binnen de coalitie zag ont staan, constateerde terecht dat de achterkamertjespolitiek van de coalitie niet de schoonheidsprijs verdient. Verlenging Voor de geïnteresseerde toe schouwer die de begroting vanaf de publieke tribune in de raads zaal volgde, was het een rare ge waarwording. Vorige week dins dag had hij nog zijn nachtrust op geofferd om te zien wat het colle ge met de moties zou doen. Bur gemeester Sterkenburg noemde de moties toen onaanvaardbaar en schorste de vergadering voor een week, nadat de spanning juist een climax had bereikt. Diezelfde toeschouwer was dins dag dus opnieuw naar het stad huis getogen. Om het duel in de verlenging beslist te zien worden. Toch wel boeiend hoor. onze ge meentepolitiek, dacht hij. Haalt zelfs NOVA. Wat gaatcr vanavond nu gebeuren? Met welke bezuini gingen gaat de politiek de finan ciële problemen te lijf.' En hoe veel onroerende-zaakbelasting ga ik volgend jaar betalen? „Wacht straks maar niet op mij hoor, ga maar lekker naar bed. We zien elkaar morgen wel," had hij nog geroepen voor hij zijn huisdeur achter zich sloot. Maar bijna nog voor het thuis front aan de tweede bak koffie zat, plofte hij al weer thuis op de bank. Zijn vrouw keek op van haar boek, Nee, de vergadering was niet afgelast. Er was wel degelijk een crisis geweest, de krant schreef het zelf. „Maar er werd iets gemompeld over een brief. De afgelopen weck zijn ze bij elkaar over de vloer ge weest. Ze hebben elkaar eens diep in de ogen gekeken en zijn toen een brief gaan schrijven. Iedereen was laaiend enthousiast. Zelfs Maarten 't Hart had nog een punt je kunnen zuigen aan de kwaliteit van de brief, begreep ik. En nu is alles weer dik in orde." Zondebokken De coalitie-eenheid was er inder daad weer. De pijlen werden weer op nieuwe zondebokken gericht. Zoals op de PvdA. die volgens CDA-fractievoorzitter G. J. Enze- rink geen snat beter was dan de coalitie. ,.U weet toch ook hoe het werkt." kreeg Kromdijk te horen. Om zijn argument kracht bij te zetten, meende Enzerink er zelfs de handelwijze van de landelijke PvdA in het paarse kabinet bij te moeten halen. Een andere zondebok zocht en vond WD-wethouder L. D. We- senhagen-Kastelein (financiën). Het kabinet was de boosdoener, meende zij. De financiële proble men van Maassluis had het kabi net veroorzaakt door 'plotseling de spelregels te veranderen'. Daarmee verwees de WD-wet houder naar de september-circu- laire van het kabinet, waardoor Maassluis plotseling werd gecon fronteerd met een tegenvaller van tonnen. De uitkering uit het Ge meentefonds was omlaag gegaan. Dat was een pijnlijke verrassing voor de wethouder, maar haar ver wijt raakte kant noch wal. Wesen- hagen wist zelf best dat de uitke ring uit het Gemeentefonds sa menhangt met de uitgaven van het rijk: geeft het rijk minder uit, dan ontvangen (alle) gemeenten naar evenredigheid ook minder. Reëler was de WD-wethouder twee weken eerder. Toen ver klaarde zij nog ruiterlijk dat Maassluis niet zou hebben ge piept als de uitkering hoger had uitgepakt door gestegen rijksuit gaven. De fracties van WD, CDA en DG6 zag ze na de alles beslis sende brief in elk geval weer hele maal zitten. De fracties hadden haar inmiddels weer expliciet hun vertrouwen toegezegd, terwijl dat een week eerder, onder aanvoe ring van WD-fractievoorzitter J. F. Scheerstra, nog ver was te zoeken. Hogere politiek Erg handig hebben de coalitie partners at met al niet geope reerd, zoveel is wel duidelijk. In zekere zin leverde het schimmen spel toch wat duidelijkheid op. Met name de WD vocht een machtsstrijdje (fractievoorzitter versus wethouder) openlijk uit. Hadden de coalitiepartners en college vóór de aanvang van de begrotingsbehandeling de me ningsverschillen - al dan niet in besloten kring- weggewerkt, dan had er geen haan naar ge kraaid. Maar dat lukte niet. De te genstellingen werden op de spits gedreven: beide kampen wacht ten op een knieval ,m de ander. En de tijd tikte weg. En dus was er 'hogere politiek' voor nodig om de begroting als nog door de raad te jassen. En die hogere politiek regisseer je na tuurlijk buiten de raad, in beslo ten kamertjes veruit het zicht van de gewone Maassluizer. Zaterdag 16 november SCHIEDAM Spaland. Pianoconcert, 14.00u. Stedelijk Museum. A. Bergwerff (orgel) en I. Klemjan (sopraan), 15.00u. Oud-KatholiekeKerk. Kle- dmgbeurs, oude ansichtkaarten, 11.00 tot 17.00 uur. DeTeerstoof. Annie De Formicas, 20.30u, Mag- nalia Deïkerk. Najaarsconcert, Schied. Chr. Mannenkoor, 20.00u. Filmhuis. Sense Sensibility, 20.30u. Podium. Sugar 'n Spice (soui en rock), 22.00u."De Rank. Feestavond. reumeTamboer-, Trom petter-, Majorettenkorps Juliana. VLAARDINGEN Grote Kerk. Inloopconcert Holy- koor, 15.00u, Cantatedienst, 19.00-20.00u. De Triangel. Open dag, computerclub COT, 10.00-- 16.00u. Wijkgebouw De Deel. Bingo Dansant, 20.15u. Ichtus- kerk. Bazar, 10.00-16.00u. Stads gehoorzaal. 'Kranige kunst', door Samenwerkingsverband Kunstvlam, 19.30u. Emauskerk. Najaarscon cert Sursum Corda, 20.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Jules Deel- der, 20.30u (uitverkocht). HOEK VAN HOLLAND Hoekse Berghaven. Intocht Sint Ni- colaas, 13.30u. Hoekstee. Voor stelling Circus Rigolo, 15,30u. ROTTERDAM Ahoy'. BZN, 20.0ÖU. Nighttown. Is- raei Vibration, 21.00u. Rotown. Cornfields, 22.00u. De Doelen. Gr.z. Rotterdams Philharmomsch Or kest, 20.15u. Zondag 17 november SCHIEDAM Margriethal. Computerbeurs, 10.00-17.00u. Boerderij Land- vreugd. Themamiddag fruitbomen snoeien, 13.00-16.00u. Dc de4 Molens. The-dansant, 13.30- 16.30u. De Teerstoof. 'Beer ge zocht' (toneel met poppen), 14.00u. Wijkcentrum Dreesplein. Flippo- ruilbeurs, 13.30-15.00u. 30- 16.30u. Dc de Woudhoek. Muziek- middag, 14.00-16.30u. Klubhuls Oost Rommelmarkt, 11.00- 16.00u. Podium. De zondag anders (akoestische jam), 21.30u. VLAARDINGEN DC de Bijenkorf. Thé-dansant, U.OOu. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Cable Guy' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Le Huitieme jour' (ai) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Calypso 3: Trainspotting' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di.ookl.15-4, Cinerama 1: The Nutty professor' (af) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: A time to kill' (16) dag. 12.15-3,15-6,15- 9.15. Cinerama 3:'Fargo'(16) dag. 1.15-4-5.45-9.30. Cinerama 4: 'independence day' (12} dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama_ 5: 'Last man standing' (16} dag." 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Cor so: 'Naarde klote?'(16) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. 2-4-8.15, ma. al-ï- ieen8.15. 'SurvivalIsland' (al) dag" (beb.ma.) 3, za.zo. ook 1. '2-in-l- show' (al) di.wo. 12. 'Independency; Day' (12) dag. 5.15-9.15, zo.ook 10,15. Venster 1: 'Beautiful Thing' (16) dag. (beh.ma. 10) 8-10. 'Sneak preview' ma. 10. Venster 2: 'Mam ma Roma' (16) ma.di.wo. 7.30, ook matinee, zo.wo. 2.30. Antoniom-re- trospectief: 'I Vmti'za. 7.30. 'LeAmi- che' za. 9.30. 'II Grido'zo. 7.30, ma. 9.30. 'L'Awentura' zo.di. 9.30. 'La Notte' wo. 9.30. Venster 3: 'Brea king the waves' (16) dag.7.30. 'A couch in New York (al) dog. 1C.30. Venster 4: 'Chacun cherche son chat' (16) dag. 8-10. ook matinee zo.wo. 2.30. Lu mière 1: 'Cham reac tion' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 2: 'Sleepers' (16) dag. 8,30.ma.di.ookl.l5-5.Lumière3: 'Escape from LA.' (16) dag. 6.45- 9,30,ma.di.ookl.l5-4.lumière4: The nutty professor' (ai) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Pathé 1: 'Sleepers', (16) dag. 11.20-2.30-5.50-9, Pa- - thé 2: Tm Cup' (al) dag. 6.20-9.20. ma.di. ook 11.30-2.20. Pathé 3: Twister' (12) dag. 11.10-1.45- 4.20-6.55-9.30. wo. alleen 11.10- 1.45. Pathé 4: 'Naarde klote?' (16) - dag. 11.55-2.15-4.45-7.15-9.45. Pathé 5: The nutty professor' (al) - dag. 11.40-2.25-4.50-7.15-9.50. Pathé 6: The fan' (12) dag. 11.15-- 1.45-4.15-6.45-9.25.Pathé 7: 'In dependence day' (12) dag. 11.50- 2.50-6-9.10. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Chain reaction' (16) za.00.15. Lu mière 2: 'Independence day' (16) - za.00.15. Lumière 3: "Crying Free- man'(16)za.00.15.Lumière 4: The nutty professor' (16) za.00.15. Cor so: 'Naar de klote!' (16) za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: 'Lang leve de koningin' (al)za.zo.wo. 1.15- 4. Calypso 3: 'James and the Giant Peach' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 5: 'Babe een buitengwone big' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 2: 'A goofy movie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Mo vie' (N) za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: ToyStor/(N)za .zo.wo. 11.30-1.10- 2.50. Venster 3: 'My life as a dog (al) zo.wo. 2,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1