11 r m Vlaardingen onderzoekt komst ouderenraad IA Sint Nicolaas omringd door muzikale pieten Maassluise kleuter even brandweerman Jubilaris Sursum Corda verrast met muziek en oorkondes Gemeente wil inbreng van senioren in de stad vergroten Commissaris van de koningin haalt Maassluis de wind uit de zeilen College in overleg met sloopcommissie uit raad Auto hangt boven sloot Gepakt met vuurwerk Inbraken Vervalste buskaart Auto gekanteld Brand in woning Beroofd van auto Auto's bekrast Nieuw gereedschap voor brandweer Vyftig mille voor het Kluphuis Oost Rotterdams Dagblad Maandag 18 november 1996 Hoek van Holland Tijdens een controle hebben agenten op de Oranjedijk in Maassluis zondag nacht een auto boven een sloot aangetroffen. De wagen hing boven het water en steunde op beide slootranden. De bestuurster had de auto verla ten en zat bij een familielid bij te komen van de schrik. Ze verklaarde dat ze tegen de brug aan was gereden en dat ze daarna van de weg was geraakt. Het voertuig was volledig ver nield. Maassluis Een 14-jarige Maas- sluizer is gistermiddag door de politie opgepakt nadat hy een stryker had afgestoken. De jon gen gooide het stuk vuurwerk op de brug langs de Weverskade. Hij werd meegenomen naar het bu reau. Hij bleek in zijn zakken nog drie rotjes te hebben zitten. De politie waarschuwde de ouders van de jongen die vervolgens in zijn kamer een doos strijkers von den. Deze is in beslag genomen. De Maassluizer moet naar Buro Halt - om daar te worden gestraft. Maassluis—In een woning aan de Guido Gezellestraat in Maassluis is zaterdagavond ingebroken. De daders namen de geluidsinstalla tie mee. Zwembad De Dolfijn kreeg ook inbrekers over de vloer. Ze braken een snoepautomaat open en namen een munttelefoon mee. Schiedam Een 15-jarige jongen is zaterdagavond op het Geuzen- plein in een bus tegen de lamp ge lopen met een vervalst abonne ment. Vlaardingen Op de Burgemees ter Prtüssingel is in de nacht van zaterdag op zondag een auto be stuurd door een 28-jarige Schiedammer gekanteld. De man, die alcohol had genuttigd, wilde op de rijbaan keren. Dat deed hij klaarblijkelijk met te hoge snel heid. De Schiedammer kreeg pro- ces-verbaaL Schiedam—In een woning aan de Halleystraat in Schiedam is zater dagochtend vroeg brand uitgebro ken. Een 22-jarige bewoonster werd wakker door hevige rook ontwikkeling en alarmeerde haar 24-jarige huisgenote. De brand weer was snel ter plaatse en blus te de brand. Schiedam Een 34-jarige Schiedammer is gistermiddag op een zeer ongelukkige manier be roofd van zij auto. De man wilde bij een tankstation aan de Nieuwe Haven in zijn woonplaats een pak je sigaretten kopen liet zijn auto met draaiende motor even onbe heerd achter. Toen de Schiedammer terug kwam was zijn auto weg. Wie er met de auto vandoor is gegaan, zoekt de politie uit. Schiedam Het afgelopen week einde zijn in Schiedam ongeveer dertig nieuwe auto's bekrast en vernield. De meeste beschadigde voertuigen waren geparkeerd in de Van Swindenstraat en Van Swindensingel, Maasland Het reddingsgereed schap van de Maaslandse vrijwil lige brandweer is aan vervanging toe. Gebleken is dat het niet goed meer functioneert. Het gereed schap is in 1979 aangeschaft, waarbij de afschrijvingstermijn van vijftien jaar inmiddels met bijna drie jaar is overschreden. Met de aanschaf van nieuw red dingsgereedschap is een bedrag gemoeid van 16.300 gulden, waar voor tijdens de raadsvergadering op 19 november instemming wordt gevraagd. Vlaardingen Er komt in Vlaardingen een onderzoek naar het instellen van een ouderenraad. Deze commis sie, die onafhankelijk ope reert van gemeente en instel: iingen, zou zich bezig moe ten gaan houden met het ge ven van adviezen bij tal van ontwikkelingen die (ook) voor ouderen van belang zijn. Dit is besloten naar aanleiding van een aantal oudereneonferen- ties die de gemeente Vlaardingen de afgelopen maanden heeft ge houden. Behalve lokale politici namen aan de conferenties veer tig vertegenwoordigers deel van instellingen op het gebied van zorg, wonen en welzijn, ouderen bonden en patiëntenverenigin gen. Vooruitlopend op de eventuele komst van een ouderenraad in Vlaardingen kondigde Wo ningstichting Samenwerking aan dat bij de opknapbeurten van de West- en Oostwijk in het kader van het wijkbeheer de ouderen worden betrokken. Volgens de woningcorporatie is de inbreng van ouderen juist bij de herinrich ting van de woonomgeving, vei ligheid, verkeer en vervoer 'bij uitstek belangrijk'. De tientallen organisaties hebben ook afgesproken om meer samen te werken. Daarnaast moet het pakket van diensten beterworden afgestemd op wat de ouderen in Vlaardingen willen. De inbreng van de senioren moet daarom worden vergroot, vinden de in stellingen. Wethouder A.K00I (welzijn) be pleitte verder extra aandacht voor het aanpassen van de woning voorraad. Zo telt Vlaardingen een groot aantal flats-zonder-lift: 35 procent tegen 27 procent gemid deld regionaal. Verder stemde de wethouder in met het voorstel van de Stichting Ouderenwerk Vlaar dingen om de leeftijdsgrens van 55+ voor activiteiten in diensten- centralostelaten. Afgesproken is jaarlijks een the mabijeenkomst te organiseren over 'ontwikkelingen op het ge bied van ouderenbeleid'. De ge meenten langs de Waterweg ver grijzen in Nederland de komende jaren het snelst. In 2015 hebben Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis de oudste bevolking van Ne derland. De komende tien jaar neemt het aantal 75-piussers met ruim vijftien procent toe. Op 1 ja nuari 2008 telt Vlaardingen zo'n 3300 mensen van 80 jaar of ouder, bijna twintig procent meer dan nu. Ruim een kwart (28 procent) van de Vlaardingers is bij de eeuwwisseling 55 jaar of ouder. Eerder heeft wethouder Kool al verklaard dat het belangrijk is om nu al het beleid daarop aan te pas sen. Zijn eigen partij, het CDA, heeft eerder dit jaar al aangekondigd een seniorenberaad op te richten. 'Om de dialoog met de ouderen in Vlaardingen een structureel ka rakter te geven.' Dat seniorenbe raad moet de politiek gaan voe den met ideeen en wijzen op pro blemen. Door Simon van Zuilen MaaslandAls er geen Provincie Nieuwe Stijl (PNS) komt, hoeft het Westland niet bevreesd te zijn voor gebiedsuitbreiding van Den Haag. „We kijken niet richting Westland," zei commissaris van de koningin J.M. Leemhuis tij dens een werkbezoek aan Maas land. Geen herindeling in het Westland ten behoeve van een ge biedsuitbreiding voor Den Haag. „Ik begrijp ook niet waar dat be richt vandaan komt," aldus Leem huis, „Den Haag heeft grondge bied nodig, maar daarvoor kijken we niet naar het Westland," Die mededeling was voor het Maaslandse college en de infor meel bijeengekomen gemeente raad één van de twee hoogtepun ten tijdens het bezoek van Leem huis. „Dit is groot nieuws," meen de wethouder D. Hanemaaijer van ruimtelijke ordening. „Zowel voor Maasland als het Westland." Geruststelling Het andere hoogtepunt betrof een geruststelling voor Maasland zelf, inzake de dreiging door Maassluis op de Dijkpolder. De buurge meente zou die polder het liefst morgen al willen inlijven om er overmorgen huizen te gaan bouwen. Die dreiging werd door mevrouw Leemhuis zo goed als weggenomen. De provincie heeft het streekplan Zuid-Holland West goedgekt dmaai' de daarop vol gende inspi aakprocedure is nog niet afgerond. Die loopt nog tot maart. De tegen dit plan inge brachte bezwaarschriften komen uitsluitend uit Maassluis, Aan staande week maakt de Maasslui- se wethouder J. Storm bij de pro vincie gebruik van het spreek recht, hetgeen in zijn kielzog ook zijn Maaslandse college Hane maaijer zal doen. Mevrouw Leemhuis liet meer dan doorschemeren dat de Maassluise bezwaren tegen het streekplan weinig kans op slagen maken. „De procedure loopt nog, dus er is nog niets definitief. Maar wij heb ben die Dykpolder niet nodig voor woningbouw. Er zijn daarvoor in de regio Rotterdam nog voldoen de Vinex-locaties. Ik zie niet dat wij op dit besluit voor de Dijkpol der zullen terugkomen." Het gezelschap ging tijdens het werkbezoek aan Maasland ook op visite bij de twee grootste werkge vers in de gemeente: het Defensie Duyverman Computercentrum (DCC) met 610 werknemers en Lely Industries, de landbouwma- chinefabriek in die door Maas sluis zo gewilde Dijkpolder met rond de 250 personeelsleden. Lely heeft altijd gedreigd bij annexatie van die polder door Maassluis naar het buitenland te vertrek ken. Het bijzondere is dat het be drijf door zijn ligging aan de di rect aan Maassluis grenzende We verskade niet eens vanuit Maas land over de openbare weg bereik baar is. Dus voerde de route via de Westlandseweg en zag mevrouw Leemhuis derhalve ook nog een aardig stukje van Maassluis, Is directeur Mulder van Lely In dustries altijd een vurig pleitbe zorger voor het behoud van de Dijkpolder bij Maasland geweest, op die problematiek ging hij tij dens het bezoek van Leemhuis nauwelijks in. Hij merkte slechts op dat de polder voor het grootste deel in het bezit van Lely is en dat al die grond nodig is als proefter- retn. „Deze vestiging is ideaal, we rijden voor die proeven vanuit de fabriek meteen het land op." Trots toonde Mulder de laatste grote uitvinding van het bedrijf aan de commissaris, de 'Astro naut' melkrobot. De koeien kun nen daarmee worden gemolken zonder dat de boer eraan te pas hoeft te komen. De Schiedamse kinderen zijn duidelijk onder de indruk van zwarte piet. Ondanks de eerste schroom waren enkele honderden kinde ren naar de Lange Haven gekomen om de Sint te verwelkomen. Foto Roei Dijkstra SchiedamToegezwaaid door en kele honderden kinderen en ou deren die zich hadden opgesteld aan de Lange Haven, heeft Sint Nicolaas zaterdagmiddag zyn op wachting gemaakt in Schiedam, De goedheiligman werd de haven door gevaren op de 'Spanje*. Hy was niet alleen omringd door een flink aantal Rieten, maar ook twee wachters verloren de Sint - en de ongetwijfeld talloze cadeaus die in het schip lagen opgeslagen - geen moment uit het oog. Voor de 'Spanje' voer de Madrid'. Daarop had zich onder meer de Zwarte Pieten Band opgesteld, die conti nu Sinterklaasliedjes speelde. Na het officiële welkom op het stadhuis ging het gezelschap uit Spanje verder in een open koets. Sint Nicolaas werd omringd door talloze Pieten die op fietsen de meest doldwaze capriolen uithaal den. Daarna was het weer dringen in het stadhuis, waar de kinderen de oude heilige de hand konden schudden. Ook in Vlaardingen wist Sint Ni colaas zich omringd door een groot aantal muzikale Pieten. De 'dakratten' liepen voor Sint Nico laas op zijn schimmel uit. Maar er was ook een treintje volgeladen met musicerende knechten, dat zaterdag door de stad reed. In Maassluis maakte Sint Nico laas 's morgens al een tocht door de stad, nadat hij rond tien uur Apetrots zat hij vanochtend als een echte brandweerman in zijn meest géiiefde auto. D© zwaailichten en sirenes maakten het feest compleet Een grotere verrassing was er voor Remco niette bedenken. Zelfs een groot bord patat met een kroket kon niet op tegen het ca deau dat het feestvarken vanmorgen van schooi kreeg aangebonden. Remco Is namelijk de 300ste leerling van de katholieke basisschool Kardinaal Alfrink in Maassluis. Om dat to vieren bedachten ze daar voor Remco de verrassing met de brand weerauto. Nadat het ventje met sirenes en ai thuis was opgehaald, werd hij op school door alle 120 kleuters feestelijk ingehaald. De regen trotse rend vormde de ukktes een haag waar Remco doorheen moest lopen. Luidkeels zongen ze de geluksvogel toe. De kleuter vond het alle maal prachtig en genoot van de belangstel ling. Pcto Roel Dijkstra Door Anke van Bree ViaarHinger, Het najaarsconcert in de Emmauskerk van het har monie-orkest Sursum Corda is wel heel feestelijk geworden door een verrassend intermezzo. De 49- jarige Aad Bot wist wel dat er iets zou worden gedaan, maar had geen flauw idee van hoe hij in het zonnetje gezet zou worden. De viering van zijn veertigjarig jubi leum werd op feestelijke wijze door een Tiroler orkestje ge opend. Een zestal leden van Sur sum Corda had zich voor deze ge legenheid in Tiroler kostuums ge stoken en compleet met hakbij len, een boomstronk en een ton netje met de bekende borrel vormden zij het begin van een verrassend intermezzo. Aad Bot vertelde dan ook er geen flauw idee van te hebben wanneer men alles ingestudeerd heeft want hij is altijd present geweest. „Ik ben als 9-jarige hoorn gaan spelen bij Sursum Corda omdat het spelen op het harmonium mij thuis zo leuk af ging en ik toeval ling een oom op Sursum had. Ik walde graag klarinet spelen, maar daar waren er al zestig van, dus is het hoorn geworden." De jubilaris heeft jarenlang In het bestuur gezeten, de Tiroler kapel geleid en zelfs een Zwarte Pieten orkest onder zijn hoede gehad. Bot is tevens assistent-dirigent van Sursum Corda en speeit in nog een flink aantal orkesten zijn partijtje mee. Bij zijn huldiging tijdens het con cert kreeg hij een gouden speldje en een oorkonde en zijn hoorn was met bloemen versierd. En ook muzikaal stond Bot zijn mannetje. In delen uit The Phantom liet hij op zijn bariton tijdens enkele solo's die kwalitei ten horen. Sursum, dat onder lei ding staat van dirigent André Glotzbach, opende de avond met de pittig gespeelde Puehinello Mars van W. Rimmer. Na delen van opera's van Puccini werd het optreden van Sursum besloten met twee Hongaarse dansen van J. Brahms. In deze dansen kwam het vurige karakter zeker tot zijn recht, maar met name de vijfde had hier en daar wel wat meer passie mogen hebben. Het was een beetje storend dat de snelle nootjes wat rommelig en ongelijk gespeeld werden, hetgeen wat on rust veroorzaakte binnen de bla zerssectie. Het jongerenkoor The New Life Singers met dirigent Aad Contze en aan de piano Wim Hazeu liet een zestal liederen ho ren. Ze begonnen hun optreden met 'Quiet Place', heel fraai inge togen gezongen. Het swingende 'Creature Praise' en als laatste het met paraplu's en zonnebrillen verrassende 'Sunshine and Rain' oogstte veel succes. Dit koor, dat als doelstelling heeft een diepere evangelische boodschap te bren gen, miste dezu kans voor een deei omdat teveel woorden slecht verstaanbaar waren. Uiteindelijk verraste Sursum Corda haar jubi laris nog met een speciaal voor hem ingestudeerd en toepasselyk stuk 'Men of music'. Dit met veel verve gebrachte werk maakte veel indruk op zowel jubilaris als publiek. met de stoomboot 'Spanje' was ge arriveerd. Alle winkelcentra wer den op de rondrit door Maassluis aangedaan, 's Middags hield'de kindervriend een druk bezocht feestje in de Koningshof. Schiedam Het Juliana Welzijn Fonds heeft 50.000 gulden overge maakt naar de girorekening van Stichting Color in Schiedam. De bijdrage is bestemd voor het in richten van de nieuwe accommo datie van Kluphuis Oost. Het Juliana Welzijn Fonds helpt verenigingen, stichtingen en groepen om plannen en projecten uit te voeren. De activiteiten moe ten liggen op het gebied van maatschappelijk welzijn om voor een bijdrage in aanmerking te ko men. Jaarlijks wordt meer dan twintig miljoen gulden door het fonds uitgekeerd. Maandag 18 november ROTTERDAM Rowtown. Quik and The Dead, 22.00uOnafhankelijkToneel. On- afhankelijkïoneei speelt Heden Toe komstmuziek, 20.00u. Museum Boijmans Van Beuningen. Kinder- kunstklassen: Kees van Dongen, 14.00u- Goethe Institut Rotter dam. JensJoh)er&AxelOliy,20.0Qu. Dinsdag 19 november SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN DC Babberspolder. Spelienmid- dag, 14.00u. Zaal Triangel. Postze- gelveiltng, 20.15u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Tosca, 20.15u. Kl.z. Le beau ma nage, 20.30u. Lantaren 2. Trust, 21.0ÖU. De Doelen. Kf.z. Strijkkwar tetten (i.s.m. de kamerrnuziekver.), 20.15u. Dizzy. Mamix Busstra, 22.00u. Museum Boijmans Van Beuningen. Kinderkunstklassen: Kees van Dongen, 14.G0u. Kees van Dongen (1877-1968), 14.00u. Zaal De Unie. De nieuwe directeur: Kristin Feireiss, 2O.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Cable Guy' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Le Huitiemejour' (al) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1,15-4. Calypso 3: Trainspotting' (16) dag. 6,45-9.30, ma.di.ookl.15-4. Cinerama 1: The Nutty professor' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'A time to kill' (16) dag. 12.15-3.15-6.15- 9.15. Cinerama3: 'Fargo' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Independence day* (12) dag. 12.15-3.15-6.15-9.15. Cinerama 5: 'Last man standing' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Cor so: 'Naardekfote!' (16}dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. 2-4-8.15, ma.al- Ieen8.15. 'Survival Island' (al) di.wo. 3. '2-m-lshow' (al) di.wo. 12. 'Inde pendence Day' (12) dag. 5.15-9.15. Venster 1: 'Beautiful Thing1 (16) dl. wo. 8-10. 'Sneak preview' ma. 10. Venster 2: 'Mamma Roma' (16) di .wo. 7.30, wo, ook 2.30. Antoniom- retrospectief: 'II Gndo' ma. 9.30. L'Awentura' di. 9.30. 'La Notte' wo. 9.30. Venster 3: 'Breaking the waves' (16) dag.7.30. 'A couch in New Vork' (al) dag. 10.30. Venster 4: 'Chacun cherche son chat' (16) dag. 8-10.wo.ook2.30. Lumièrel: 'Cham reaction' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Sleepers' (16) dag. 8.30. ma.di, ook 1.15-5. Lumière 3: 'Escape from LA.' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Lumière 4: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Pathé 1: 'Sleepers' (16) dag. 11.20-2.30- 5.50-9. Pathé 2: Tin Cup' (al) dag. 6.20-9.20. ma.di.ook11.30-2.20. Pathé 3: Twister' (12) dag. 11.10- I.45-4.20-6.55-9.30. wo. alleen II.10-1.45. Pathé 4: 'Naar de klo te!' (16) dag. 11.55-2.15-4.45- 7.15-9.45. Pathé 5: The nutty pro fessor' (al) dag. 11.40-2.25-4.50- 7.15-9.50. Pathé 6: The fan' (12) dag. 11.15-1.45-4.15-6.45-9.25. Pathé 7: 'Independence day' (12) dag, 11.50-2.50-6-9.10. Kindermatinees: Calypso 2: 'Lang levede koningin'(al) wo. 1.15-4. Ca lypso 3: 'JamesandtheGiantPeach' (al) wo. 1.15-4. Cinerama 5: 'Babe een buitengwonebig' (N)wo.l.l5-4. Lumière 2: 'A goofy movie' (N) wo. 1.15-4. Lumière 3: Tom and Jeny The Movie' (N) wo. 1.15-4. Pathé: Toy Stoiy' (N) wo. 11.30-1.10- 2.50,Venster3:,Mylifeasadog(a!) wo. 2. Schiedam Het Schiedamse col lege van b en w voert naar ver wachtingdeze week overleg met de commissie sloopzaken, die be staat uit de gemeenteraadsleden Schoenmakers (Platform Schiedam), Reuderink en Siljée (beiden PvdA). In een rapportage rept het trio van tal van onvolko menheden bij het aanbesteden en de uitvoering van sloopkiussen in de gemeente Schiedam. De kwes tie wordt op korte termijn aan de orde gesteld in de raadscommis sie algemene en economische za ken. Ondoorzichtig In een eerste tussenrapportage noemde de commissie sloopzaken het gevoerde sloopbeleid 'oncon troleerbaar' en 'ondoorzichtig'. De opdrachten voor sloopkiussen zijn in de afgelopen twintig jaar onder een zeer klein clubje aanne mers verdeeld. Ten opzichte van de aanneemsom worden regelma tig enorme kosten aan meerwerk opgevoerd. De specificaties ont breken veelal in de dossiers van de Dienst Gemeentewerken. Slopers die niet aan bod komen beschuldigen met het sloopbeleid belaste ambtenaren van 'vriend jespolitiek' en 'corruptie'. De kwestie is ook onderzocht door VB Accountants (in opdracht van de Dienst Gemeentewerken) en adviesbureau Moret, Ernst Young (in opdracht van het colle ge). Tot op dit moment weigert verant woordelijk wethouder L. A. Haf kamp openheid van zaken te ge ven over de rapportages. Hy wil slechts kwijt dat de bevindingen van Siljée, Reuderink en Schoen makers in grote lijnen stroken met de inhoud van de twee ac countantsrapporten. Over het eventueel treffen van sancties te gen de betrokken ambtenaren laat hij zich niet uit. Wel heeft hy aangekondigd dat het college werkt aan een nieuwe aanbeste dingsprocedure. De rapportages van VB Accoun tants en Moret, Ernst Young worden in ieder geval niet voor de commissievergadering openbaar gemaakt. De informatie is volgens het college 'te gevoelig.' Wat er daarna gebeurt, is niet bekend. Ook de definitieve versie van het rapport van de commissie sloop zaken wordt tot nader order niet aan de openbaarheid prijsgege ven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1