Rotterdamse hockeysters zakken steeds verder weg Verplicht nummer voor Idétrading in Hilversum BCR'91 maakt 't zich wel héél moeilijk Waterpoloërs SVH achterhalen rivalen Ancora in openingsfase overrompeld door SEW Breur gaat door magische grens Verdoold ongeslagen Damkampioen nog onbekend Jeugdschakers in spanning Rotterdamse in Zeeuwse dienst bij verliezers Jan de Waard grote man bij overgangsklasser Leonidas Grote medaille-oogst junioren op EK judo WION onderuit in hoogstaande strijd Capelle op jacht naar overwinning en spelers Monsterzege Alcazar Tafeltennissters FVT op rand van promotie Rotterdams Dagblad Maandag 18 november 1996 Rotterdam De Rotterdamse drieb&nder Danny Breur heeft de magische score van 2.000 bereikt, 40 caramboles in twintig beurten. Dat deed de 26-jarige speler van Geveke Verlichting in de competi tiewedstrijd tegen I&A adviseurs, die de Rotterdammers met 6-2 wonnen. De magische score viel in zijn partij tegen routinier Wil Janssen. „Het liep allemaal ver schrikkelijk goed. Allemaal klei ne series met een hoogste serie van vijf. Uiteindelijk nog zes 'poe dels', waardoor ik de veertig in zestien beurten beb gemaakt." Rotterdam Martin Verdoold is ongeslagen gebleven in de finale van het kampioenschap van de derde klasse in de spelsoort kader 38/2. De kadrist uit Numansdorp pakte dertien punten en een alge meen gemiddelde van 9.21. Twee de werd Leo Baay (DR Spijkenis- se) met negen punten. De titel van de vierde klasse libre was voor Jaap Verschoor, lid van Vrienden kring, die met veertien punten eveneens ongeslagen bleef. Huub van Sehaik {PTT) werd tweede, Ton van Vliet (Hoogvliet) derde. Papendrecht Fred Roedolph en Anton Kosior moeten in een be slissingsduel uitmaken wie de damkampioen wordt van Zuid- Holland-Zuid. Na de laatste speel ronde staan beiden op de eerste plaats. De winnaar van de extra wedstrijd gaat door naar de halve finales van Nederland. Roedolph stond op winst tegen ti telverdediger Harry Clasquin, maar de Capelienaar wist door knap spel toch nog remise uit het vuur te slepen. Clasquin eindigde als derde in de titelstrijd, waarin ook werd gespeeld om vier finale plaatsen voor volgend seizoen. Omdat de als vierde geëindigde Francis Tolell (Sliedrecht) vol gend jaar niet van de partij is, gaf ook de vijfde plek daarop recht. Die ging naar Ruud van Drunan die Radjinder Jharap remise moest toestaan. Jharap verdween pas een kwartier voor het vallen van zjjn vlag ten tonele. Terwijl Roedolph grote moeite had in zijn duel met Clasquin, won Dordte- naar Anton Kosior van Jacco Am- bagt. Deze dammer uit Alblasser- dam ging in de tijdnoodfase lelijk in de fout. Rotterdam—Het jeugdkampioen schap van de Rotterdamse Schaakbond krijgt een spannend lot. Leider Tom Middelburg (vijf punten) die in de vijfde ronde re miseerde met Dirk Pulles en in de zesde Rick LaHaye versloeg, zal in de laatste ronde (op 30 novem ber) moeten winnen van Fred Jonker om de titel te veroveren. De nog regerende kampioen Wijnand den Dekker, Dolf Meijer en Fred Jonker liggen slechts een half puntje achter op Tom Middel burg. Koos Kamerling is met vier punten nog niet uitgeschakeld. Bij een gelijke eindstand worden beslissingsduels gespeeld. In de RSB-competitie heeft CIOB/Groothoofd (Dordrecht) het heft stevig in handen. De koplo per zegevierde in de derde ronde met 51/2-21/2 over SO'8I (Om moord). Schiebroek/Westen Re- gina versloeg Parsifal met 5-3. Spijkenisse klopte Overschie I! met 41/2-31/2. Shah Mata won in een rommelig duel, dat werd ont sierd door verprutste kansen over en weer, met dezelfde score van Hillegersberg. Vlissingen De uitwedstrijd bij Vlissingen kende weinig proble men voor de basketbalsters van Idétrading/RB. De Rotterdamsen wonnen met 67-60, waren in de slotfase heel betrouwbaar op de vrije worpUjn (80 procent) en had den in Antoinette de Koning (20 punten) en Ria Hoogland (19) twee degelijke schutters. Het meest opmerkelijke voor Cor Jansen, de coach- van de Idétra- ding, was in Vlissingen wellicht dat hij bij de tegenstander een rasechte Rotterdamse ontwaarde. Haar naam: Christa Zaal. Ze woont en werkt in de Maasstad en heeft gespeeld bij RZ. Jansen vond het onbegrijpelijk dat Zaal na de ineenstorting van RZ's vrouwenimperium voor een Zeeuwse ploeg had gekozen en niet even haar licht bij Idétrading had opgestoken. Rotterdam De hockeysters van Rotterdam had den ondanks de kleine 0-1 nederlaag tegen HGC weinig reden tot klagen. De Rotterdamse vrou wen toonden zich redelijk gelijkwaardig aan de regerende kampioen in de hoofdklasse, die op voorsprong kwam door Nicole Kooien. Zij werd vanuit het middenveld goed aangespeeld en plaatste de bal ongehinderd achter keepster Eve lien de Haan van Rotterdam. HGC'ster Noor Holsboer (zittend) probeert de opmars van Janneke Schopman te stuiten. Inzetje: Hoog bezoek aan de Beekweg. BondscoachTom van 't Hek (midden) volgt samen met Rotterdam-voorzitter Jan Hagendijk (I) en oud-international Tim Steens (r) de verrichtingen van Rotterdam en HGC. Foto's Fred Emsvcor vos De thuisclub stelde daar drie strafcomers tegenover, waar Flo- rien Corrtelis echter geen raad mee wist. Ook na rust waren beide teams aan elkaar gewaagd. In de slotfase trachtte de thuisclub energiek een gelijkspel te force ren, maai' Karlijn Petri en Florien Cornells vonden steeds de Haagse keepster op hun weg. Door deze nederlaag zakte Rotterdam naar de zesde plaats met negen punten uit negen wedstrijden; HGC klom naar de vierde plaats. HGC-Coach Kevin Knapp was het vaak niet eens met de beslissin gen van de scheidsrechters. Zo vond hij dat een doelpunt van HGC onterecht afgekeurd was. De gasten hielden in de chaotische slotfase echter stand. Victoria speelde in de overgangs klasse A een van de betere wed strijden van het seizoen. Warande werd daarvan met 3-0 het slachtof fer. Marjolein Blusse opende de score voor de Kralingsen en door Femke van de Wissel werd de ze ge kort na rust veilig gesteld. Jen nifer de Poorter verzilverde nog een strafcomer: 3-0. Zij was ge blesseerd aan de hamstrings, maar viel in bij de strafcomers. De mannen van Victoria werden afgedroogd door SCHC. De Rra- lmgse ploeg had zich terdege voorbereid en stuurde vorige week zelfs een 'spion' naar de Stichtse club. In de eerste helft was de thuisclub oppermachtig en mocht in enkele minuten tijd vier strafcomers nemen. Omdat de thuisclub slordig met de kansen omsprong, kreeg de koploper steeds meer moed. De ploeg slaagde erin het spel te verplaat sen cn kwam kort voor rust zelfs op voorsprong. Nadat de gasten meteen na de thee opnieuw hadden toegesla gen, was het gebeurd met Victo ria. „Wat zich daarna afspeelde, is met geen pen te beschrijven," al dus trainer Frank van Duivenbo- de. „Zo goed het allemaal voor rust ging, zo slecht was Victoria daarna. Het was gewoon een dra ma om de ploeg zo lamlendig te zien spelen." Victoria, dat zonder de geblesseerde broertjes Lloyd (Huib en Job) speelde, moest in de slotfase nog twee treffers toe staan. Leonidas In deze klasse richtte Leonidas zich weer op. De ploeg van trainer Johan Wolthuis was de 1-0 neder laag tegen SCHC van vorige week snel vergeten en tracteerde Breda op een 3-2 nederlaag, Bij Leonidas was Jan de Waard de grote man. De aanvaller, die lange tijd ge blesseerd is geweest, moest op de bank beginnen. Toen de thuisclub de meerderheid niet tot uitdruk king bracht in doelpunten, werd De Waard ingezet. Eerst opende Jorg Brouwer de score en daarna was het de beurt aan hemzelf. De Waard maakte 2-0 en na de aan sluitende treffer van Breda scoor de hij ook 3-1Nadat Breda was te ruggekomen tot 3-2 werd het nog spannend aan de Kralinger Esch. Met kunst- en vliegwerk bleef Le onidas overeind en klom het naar de vierde plaats. In de overgangsklasse B kwamen de mannen van Rotterdam op nieuw niet tot een overwinning. Kort voor het einde lieten de Rot terdammers zich verrassen door Hudito dat een 2-2 gelijkspel uit het vuur sleepte. Bij HC Rotter dam namen Jan Jaap de Vin en Remeo Beuvens de doelpunten voor hun rekening. Bij de thuis club werd strafcornerspecialist Stijn Bakkeren node gemist. RotterdamIn de race om promotie naar de eredivi sie hebben de badmintonners van BCR'91 het zich zelf erg moeilijk gemaakt. De Rotterdammers verlo ren het onderlinge duel met de concurrent om de tweede plek, Amersfoort. Dat betekent dat die ploeg nu vaster tweede staat, met een beter gamesaldo in handen. In de laatste vijf duels kan BCR'91 zich nau welijks nog puntverlies permitteren, en dat terwijl de ploeg over twee weken op bezoek moet bij koploper Culemborg 2. Komend weekeinde is de club uit Rot terdam-Zuid vrij. Omdat Martel Couwenhoven nog altijd geblesseerd is, moest Michel Redeker opnieuw invallen. Hij won samen met Patrick Scholtes de herendubbel, zodat BCR'91 op een 1-0 voorsprong kwam. Maar daarna liep de thuisclub voortdurend achter de feiten aan, al poetste het nog wel een 1-3 achterstand weg door ze ges van Redeker en Emile Vrolijk. Maar op een 3-3 tussenstand verloor Manon van den Bosch haar single. Het kwam dus aan op het ge- mengd-dubbel van Jeanet van der Werff en Patrick Scholtes, maar die partij ging in de derde game nipt (want met 17-18) verloren. Een smash van Emile Vrolijk, één van de BCR'e- rs die tegen Amersfoort tegen een 3-5 neder laag aanliepen. Foto Fred EmsVCor Vos Rotterdam Het waterpoloteam van SVH heeft rivaal Rotterdam op de ranglijst van de tweede klas se A'achterhaald. Met zes punten uit even zovele wedstrijden staan beide teams nu in de middenmoot geklasseerd. Komend weekeinde staat de derby tussen beide Rot terdamse ploegen op het pro gramma. SVH speelde in één van de betere wedstrijden van het seizoen met 7-7 gelijk tegen De Rijn. Het was een juiste uitslag, hoewel de thuisclub drie minuten voor tijd nog tegen een 5-7 achterstand aankeek, De laatste doeltreffende acties waren echter van SVH. Mare Peter Verveer doelpuntte vier keer. Patrick van der Eist, Kees Roomers en Ubbo Romm- erts waren de overige schutters. Rotterdam leed bij WZK een even onverwachte als onnodige 5-6 ne derlaag. Opnieuw kende de for matie van coach Krijn de Heer grote problemen met het benut ten van de kansen. Zelfs strafwor- pen waren niet aan Eelco Vrolijk en Kees van Duin besteed. Het was de voornaamste oorzaak voor de verliespartij. In de laatste twee perioden kwamen de Rotterdam mers niet eens tot scoren. WZK kon daardoor een 4-5 achterstand alsnog in een 6-5 zege omzetten. Dino Dijksman (2x), Paul Gast, Eelco Vrolijk en Marcel Seiner scoorden voor de 'R'. RWV leed in 3E een 4-3 nederlaag bij ZDHC, maar nog schrijnender was het verlies van Spartaan. In Den Haag waren de Rotterdam mers niet opgewassen tegen DSZ: 13-4. De absentie van Ingmar van Gelder (gebroken sleutelbeen) woog bijzonder zwaar. Coach Leo Hendriks was daardoor genood zaakt zichzelf als speler in te zet ten. Alleen Reyer van Middelkoop (2x) en Arjan Merks (2x) waren in staat DSZ enige productieve te genstand te bieden. Door Paul Hoes Rotterdam De handbalsters van Broekhuis Training/Ancora hebben hun eerste thuiswed strijd onder de (op)nieuwaange stelde trainer Peter Hendrikse niet met winst kunnen afsluiten. SEW was veel te sterk voor de wel hardwerkende Rotterdamse handbalsters: 13-25. De mannen van Atomium'61 konden ook niet tot winst komen. In Eindho ven was EHZ met 25-23 te sterk, In ae tweede divisie had Snel- wiek geen kind aan Aalsmeer (22-12), Roda was kansloos tegen koploper EMM: 25-16. Het fysiek en technisch sterkere SEW overrompelde Ancora in de eerste tien minuten volledig. De thuisclub wist zich geen raad met de kracht en de break-outs van de Noord-Hollandsen en keek na tien minuten al tegen een 0-6 achterstand aan. Ancora bleef hard werken en kwam daardoor beter in het spel, zonder daarbij SEW serieus te bedreigen. Daarnaast had de ploeg ook zeker geen geluk. Veel schoten op paal of lat gaven SEW extra kansen om gebruik te maken van de break-out. Het verlossende eindsignaal kwam bij 13-25. Coach Hendrikse: „Dit SEW is op dit moment een maatje te groot voor ons. Het positieve aan deze wedstrijd is dat de meiden bleven knokken en proberen hun eigen spelletje te spelen." Ancora staat met twee punten uit acht duels op de voorlaatste plaats in de eredivisie. Atomium'61 leek lange tijd op weg naar de tweede seizoensze ge. Het Eindhovense EMZ keek bijna de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan, maar maakte in de slotfase van de wedstrijd gebruik van de vele gemiste kansen. Negen minuten voor tijd stond het 19-23 in het voordeel van Atomium, maar toen bleek de defensie weer het zwakke punt. De Rotterdam mers dolven alsnog met 25-23 het onderspit en blijven daar door voorlaatste in de eerste di visie B. Slordig Een klasse lager kende Sneï- wiek weinig problemen met Aalsmeer. Na een matige start nam Snelwiek halverwege de eerste helft het initiatief over. Na de 9-6 ruststand kwam Aals meer er in de tweede helft niet meer aan te pas en mocht het nog blij zijn met de 22-12 eind stand. Na een snelle 6-Ö achterstand besloot Roda een offensieve dekking te hanteren om tegen stander EMM te beïnvloeden. Dat lukte tot de veertigste mi nuut, waarin Roda geconfron teerd werd met een rode kaart. De opbouwrij raakte verzwakt De achterstand werd langzaam weer groter en Roda moest uit eindelijk genoegen nemen met een 25-16 nederlaag. Hilversum De overwinning van Idétrading/RB in Hilversum (59- 70) was bepaald .geen sensatie. Hooguit zou een vraagteken pas sen achter de ietwat mager uitge vallen marge van 13 punten in de eindafrekening. Maar Dunckers is nu eenmaal geen tegenstander die het verdient om gekleineerd te worden. Daarom koos coach Jan Sikking voor de optie om zijn tweede garnituur meer dan hun normale speeltijd te gunnen. Dunckers-Idétrading werd daar door een wat saai ogende kracht meting tussen twee kwalitatief ongelijke tegenstanders. De Hil- versumse formatie mist nu een maal Amerikaanse inbreng en moet zich in de eredivisie met een klein budget zien te handhaven. Vorig seizoen nog eindigde de ploeg van coach Roy Leijsner op de laatste plaats in de eredivisie, dit seizoen boekte Dunckers toch al twee overwinningen. De hoop op betere tijden wordt echter niet opgegeven in De Kerk- elanden. Roy Leijsner blijft een gedreven, maar vooral optimisti sche coach en daarom verdient de Hilversumse ploeg alle respect. De Rotterdammers wilden dan ook niet het onderste uit de kan halen en toen na tien minuten spelen een 12-25 stand op het sco rebord stond (met 14 punten van Sander Kales, 7 uit 7,100 procent dus) greep Sikking in Hij ging zijn basisopstelling doorwisselen. De marge van dertien punten bleef, gezien de 30-43 ruststand, en na de hervatting liep de marge nog even op tot 18 punten. Maar ook toen vond Sikking het weer welletjes. Alleen werd ook in Hilversum weer duidelijk dat Idétrading kwetsbaar wordt als Terry Coner buiten de lijnen bivakkeert. De ploeg lijkt dan stuurloos te wor den en creecrt nog nauwelijks echte kansen. Daarom ging de mildheid van de Rotterdamse coach niet zover dat hij Dunckers illusies wilde voorspiegelen. Hij greep in toen de Hilversumse aan- valsrebounds opvallend omvang rijk werden. Maar omdat Dunckers die 'twee- da' kansen nauwelijks wist te ver zilveren, kwam Idétrading ner gens in de wedstrijd echt in de problemen. Het gemis aan Rotter damse aanvalsrebounds (slechts 8) werd gecompenseerd door een hoog schotpercentage: 56 procent (29 uit 52). Defensief controleerde de Rotterdamse formatie de orga nisatie door liefst 24 verdedigen de rebounds te pakken.„Een ver plicht nummer m Hilversum," was dan ook alom de gedachte in de Kerkelanden. Dunckers-Idétrading/RB 59-79 <30-13). Scores: Dunckers: Steve D'jksteel 13. Raoul Leusner 13, Enk Huitzmg 10. Idétra ding: Sander Kales 21. Terry Cónere 12. Paul van Maren 10. Monaco Bij de jeugd is Nederland het beste judo- land van Europa, Op de Europese titelstrijd in Mona co behaalde Oranje vier keer goud, een keer zilver en een keer brons. Goud was er voor Tamara Meijer (AJ- phen aan den Rijn), Edit Bosch (Den Helder), Emmy Schapendonk (Tilburg) en Marcel Bosse (Zaandam). Zilver voor Brenda Vermeulen (Alkmaar) en brons voor Nicky Boontje (Culemborg). Meijer veroverde na de wereldtitel bij de junioren ook de Europese titel. Meijer stapt na dit toernooi over naar de klasse tot 52 kilo. Edith Bosch en Emmy Schapendonk waren ook al wereldkampioen. In Monaco bleken ze ook de sterk- sten in het Europese onderonsje. Bosch won in de fi nale op yugo van de Duitse Karl. Schapendonk was in de finale nauwelijks actief. Haar tegenstander, de Poolse Wegrzyn, liep drie straffen op voor inactivi teit. Marcel Bosse verraste bij de junioren tot 21 jaar. Hij won in de finale door opgave van de Duitser Frisch. Op dat moment stond hij een yuko voor. Door André Kouwenhoven Rotterdam In de eerste ronde van de zaalkorfbai- competitïe werd er meteen lustig gescoord, vooral in de hoofdklasse waarin in totaal 327 keren gescoord werd, een gemiddelde van 41 treffers per duel. In de eerste klassen kenden de teams uit de regio Rotterdam een matige start. Het Zuiden verloor van Tilburg met 11-15. WION ging in een zeer spannende en hoogstaande strijd bij Vlaardingen met 23-18 tenonder en De Overkanters sneuvelde bij Refleks in Rijswijk. Trekvogels lijkt het ook in de zaal goed te gaan doen en keerde van het Zoetermeerse Phoenix huiswaarts meteen 11-16overwinning. Vlaardingen-WION is een uitstekende partij gewor den, waarin de score hoog opliep. Zes minuten voor tijd was de stand 17-17, waarna de thuisclub twee maal scoorde. WION, met de goed ingezwachtelde Wim Niesing in de gelederen, nam toen veel risico's en dat pakte verkeerd uit: 23-18. Ondanks de neder laag toonde coach Eric van Viersen zich tevreden. Het Zuiden begon sterk tegen gast Tilburg, maar slaagde er in de eerste doorgang niet in verder te ko men dan 54. Na de rust werd het nog eerst 64 door Alex Geurts. Maar Tilburg, met coach John Boogers als animator, kwam sterk opzetten. Vooral de Bra bantse vrouwen sloegen hun slag met zes treffers en daarop hadden de Tuindorpers geen antwoord: 11-15. Coach Aad van Herk toonde zich teleurgesteld: „Het tweede aanvalsvak liet het erg afweten, waardoor het sterke vak van Alex Groeneveld en de zijnen on danks zeven treffers niet tot z'n recht kwam." Grote, uitblinker was Alex Groeneveld met vier goals. In de zelfde afdeling (1H) stelde Bolnes teleur door met 14- 17 de winst aan ONDO uit 's Gravenzande te laten. In IE gaf De Overkanters tot aan de rust tegen Re fleks nog goed partij (7-6) en kon daarna nog tot 9-8 bijblijven, maar toen ging het mis (17-12). Trekvogels stal de show bij Phoenix dat tot 5-5 hal verwege bijbleef. Daarna keken de Rotterdammers nog tegen een 10-7 achterstand aan, maar Serge van Rutten, Ronald de Ronde, Mark 's-GravendijkenEls de Roode bogen de stand om in 10-11. Na 11-11 wees De Ronde zijn ploeg de weg (11-13), daarna wend het in de slotfase nog 11-36. Dordrecht Ze hadden zich er veel van voorgesteld. De volleyballers van Dïmplex/Ekspalvo dachten hun tegenstander, Alcom/Capelle, op z'n minst een moei lijke avond te bezorgen, De Dordtenaren hadden im mers ook onverwacht van Rentokil/Zevenhuizen ge wonnen. Capelle bleek echter véél te sterk: 1-3. Capelle is op de transfermarkt eehtpr minder succes vol dan op het veld. De club zoekt naarstig naar ver sterkingen en heeft daarvoor een Poolse makelaar ingeschakeld. Manager Pieter van Keulen: „Die man heeft voor ons drie spelers op het oog, van wie er twee internationals zijn. Maar hij is vooralsnog niet tevre den met wat wij hun financieel willen bieden. Hij suggereerde in een fax dat ik een tikfout had ge maakt. Er zou een nul te weinig staan... Dat is ge woon een spel van die man, maar we zullen hem deze week laten weten dat we ten dele aan zijn eisen wil len voldoen. Dan nodigen we ze uit voor een stage van een weekje, waarna onze trainer Pieter Jan Leeu werink mag zeggen of ze goed genoeg zijn." Rotterdam De voileybalsters van Alcazar/Erasmus hadden een 'makkie' tegen de reserves van het Goudse Radius, die in de derde divisie E op de laatste plaats staan. De Rotterdammers wonnen met 3-0. De setstanden waren 15-1,15-1 en 15-0. Hetwas zowel de grootste overwinning van Alcazar ooit ais de grootste nederlaag van Radius. Maar blij waren de Rotterdamse studentes niet. Ra dius, dat deze zomer ook al noodgedwongen zijn mannenteam uit de eredivisie terugtrok, is een ver eniging in ontbinding. De zes speelsters, die zater dag tegen Alcazar aantraden, kwamen vorig seizoen nog uit in de tweede klasse van het district. Radius verloor deze zomer veel speelsters uit het eerste team, dat uit de tweede divisie degradeerde. Het be stuur besloot de totaal onervaren speelsters van het tweede team door te schuiven. Hilversum—Het kan niet meer misgaan voor de tafel tennissters van FVT/Visser, zo lijkt het. Na de 3-7 overwinning bij Victoria in Hilversum staat het kwartet Elise Versteeg, Patricia Zwartjens, Esther van der Siuijs en Tanja Revet al met één been in de derde divisie. Zaterdag kan in de thuiswedstrijd te gen de reserves van Olyrapia Enkhuizen de kroon op het werk worden gezet. De voorsprong op naaste con current Woerden bedraagt zeven punten, zodat FVT, op grond van het veel betere onderlinge resultaat nog maar drie puntjes nodig heeft voor promotie. Het mannenteam van Twenty One Up is één wed strijd voor het einde zo goed als zeker van lijfsbe houd in de vierde divisie. In Heenstede werd met 4-6 gewonnen van het laaggeklasseerde KBC. OnnoTVip leidde de dans met een hattrick, terwijl Rob Bion en Niels van der Wal ieder één potje wonnen. Het zesde punt kwam uit het door Trip en Van der Wal gewon nen dubbelspel. Twenty One Up heeft zaterdag thuis tegen Huizen nog vier punten nodig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 2