26 Foutje Rob van Vliet doet PPSC de das om Nermin Smajic weet de arbiters te overtuigen MW27 gaat door een heel diep dal Deltasport loopt zichzelf voorbij Excelsior mist scherpschutter Marco van Dijk redt Zwaluwen CION draait koploper loer Xerxes: lak aan reputatie HVO ODO begint met eentegenvailer Trainer Ron de Bruijn: 'Zo spelend hebben we bovenin niets te zoeken' Jos Houweling steekt hand in eigen boezem John Kraan velt Hoekse Boys TSB loert op periodetitel Schoffeltneer blij met punt Mosso scoort voor en tegen Van der Meer twee keer Zevenklapper SVDPW Demos pakt weer punten Zaterdag 16 november 1996 Rotterdams Dagblad Maandag 18 november 1996 Marken „Het wordt zo onder hand een eentonig verhaal," klonk Excelsior Maassluis-trainer Mark Nijssen zaterdag niet be paald opgewekt nadat zijn ploeg in en tegen Marken niet;verder was gekomen dan een remise (1-1 „Alsjezietdatwe vyfkeer alleen voor de keeper komen, hebben we gewoon twee punten te weinig ge pakt. Maar ja, zo gaat het al een aantal weken" De Maassluizers keken bij rust te gen een 1-0 achterstand aan. Hes- sel Hazewindus schoof de bal in de voeten bij Marken-spits Pieter van Zvdeten die de aangereikte mogelijkheid koelbloedig benut te. Al in de tiende minuut was Ed win Marijs oog in. oog met de kee per gekomen en ook in deel twee verzuimde hij - evenals Ruud den Engelsman en invaller Tom Bij kerk te scoren. „En dan mogen we nog van geluk spreken dat het afstandsschot van Edwin van Bu ren van richting wordt veranderd en het doel in zeilt," aldus Nijs sen. Edwin Marijs liep in Marken tegen een gele kaart aan. Delft Dankzij een treffer van verdediger Marco van Dijk zijn de voetballers van Zwaluwen afgelo pen weekeinde toch nog met een punt huiswaarts gekeerd. Vitesse Delft hield de bezoekende Vïaar- dingers op een 1-1 gelijkspel. De thuisploeg kwam na een door Brian Witteling verkeerd door- kopte uittrap van doelman Ro nald Bunte op een achterstand. Delft profiteerde dankbaar van het foutje (doelpunt Oscar Kelder) maar meer had het eigenlijk niet in de melk te brokkelen, Yuri Bu- del dacht de gelijkmaker te heb ben gescoord, maar zijn treffer werd op advies van de Delftse vlaggenist geannuleerd. Nadat bij Vitesse Steven Verhoef met twee maal geel was weggestuurd, zorg de Marco van Dijk met een kopbal voor de 1-1. In de slotfase schoot de lange krullenbol nog op de lat. De 'Zwaluwen' Jerffey Noordzij en Marco Kok werden op een geel kartonnetje getradeerd. Rotterdam Met een 3-0 zege beeft CION zaterdag De Zwervers koploper van de derde klasse C —een loer gedraaid. De Vlaardin- gers toonden de juiste Inzet en dat kon trainer Cees Goudswaard wel bekoren. „Ais Cion de juiste in stelling toont, is het tot heel veel in staat. Maar daar ontbreekt het nog wel eens aan." Volgens Goudswaard had deseore ook hoger uitmoeten vallen. San- der Spanjersberg ijam de eerste twee treffers voor en na de rust voor zijn rekening waarna doel man Erik Faassen voor Cion een strafschop zijn vierde dit sei zoen keerde. John van Spron- sen bepaalde de eindstand. Bij de thuisploeg werd Edgar van Rijn met dubbel geel weggestuurd. Viaardingen Tweedeklasser HVO is z'n ongeslagen status kwijt. De nummer twee van de ranglijst leed op eigen terrein te gen Xerxes de eerste seizoensne derlaag. Met 4-1 ging de ploeg van trainer Dick Suiker ten onder. HVO nam wel de leiding (doel punt Ad de Jong), maar kwam niet echt lekker in de wedstrijd. De Rotterdammers creëerden zat mogelijkheden zonder er voor de rust één van te benutten. Na de theepauze vond Xerxes wél het doel. Kort na de gelijkmaker kreeg HVO ook de nummer twee om de oren. Hendrik-Jan van Oos ten, een getalenteerde jeugdspe ler die straks de geschorste Mark Maatsen voorin moet vervangen, kreeg nog wel een kans om de ge lijkmaker te produceren, maar de speler uit Al faalde in de afwer king. Xerxes maakte het karwei op overtuigende wijze af. Maasland De korfballers van ODO zijn teleurstellend aan de zaalcompetitie begonnen. Tegen Swift, vooraf gezien als één van de tegenstanders waar punten van gepakt moeten worden, ging de formatie van trainer Rob Sïemer- vrij kansloos ten onder met 10-15. De overgangsklasser uit Maas land startte het duel optimaal en liep uit naar een 5-1 voorsprong. Swift herstelde zich knap en wist de verdedigende tactiek van ODO steeds beter te omzeilen. De Mid delburgers kregen de overhand en gaven ODO vooral in het iwee- Hp H&l pppn enkele kan« m«.r Door Ton de Leede Schiedam Nog niet eerder was de derby tussen WK en PPSC van zo'n tam gehalte als afgelopen zaterdag. Dat WK toch met de volle winst (3-1) ging strijken was voornamelijk te danken aan PPSC'er Rob van Vliet die, bij een stand van 1-1, te kort terugspeelde en zodoende Robin Smallegange in staat stelde zijn ploeg op voorsprong te zetten. De anders altijd zo onberekenba re partij, meestentijds opgesierd met een even verrassende als on gelooflijke uitslag, tussen koplo per VVK en subtopper PPSCkon het tegenvallend aantal toeschou wers geen moment boeien. Ex cuses hadden beide partijen na tuurlijk voorhanden. Zo kon WK- trainer Aad den Held niet be schikken over Marco Klein (schorsing) en de geblesseerde spelers Bart Raaymakers en Theo Smit, terwijl hij de net herstelde Edwin van Wijk en Ron Huysman voor de zekerheid naast zich op de bank hield. „Marco Klein is toch één van de smaakmakers," had Den Held zijn verhaal klaar, „en die mis je dan zeker in zo'n wed strijd. Elke week spelen we in een andere samenstelling. Ik heb dit seizoen al 22 spelers gebruikt, dat wil toch wel wat zeggen. Ook zegt dat iets over de breedte van de se lectie, dat is in elk geval een goed teken. Ook Ronde Bruijn, als trai ner-coach van PPSC aan zijn eer ste seizoen bezig, had met perso nele problemen te kampen. Eric van Harmelen, de dertiger die aan een heel sterk seizoen bezig is, had tot veler afgrijzen een mid- weekje in betere oorden geboekt, Jeremy Hagestein was geschorst en Remco Magni kon door stage werkzaamheden niet aanwezig zijn. Het duel begon nog wel zo veelbelovend nadat reeds in de vierde minuut de score werd ge opend. Richard Reijns onder schepte op de middenlijn de bal en trok als een speer richting doel waar hij in de korte hoek Marco van Veen kansloos liet (1-0), De thuisploeg vergat door te drukken en PPSC kon zich langzaam her steilen. Zozeer zelfs dat binnen het half uur de stand werd gelijk getrokken. Een lepe steekpass van Rob van Vliet werd door de volkomen vrij gelaten Ruud op den Brouw in één keer over de verbouwereerde Stefan van Hagen gelepeld (1-1). Beide ploegen leken zich al vroeg neer te leggen bij het gelijkspel en dienden zich zelden gevaarlijk aan voorde vijandelijke doelen. Dat PPSC toch zonder punten naar Thuriede moest terugkeren was te wijten aan Rob van Vliet, de persoonlijke cipier van Robin Smallegange, die het helaas soms niet kan nalaten een 'trapje na' te geven. Zijn te korte terugspeelbal was een prooi voor Robin Smalle gange, de attente sluipschutter van WK Dom balverlies uit een vrije trap van Cees van Leliveld zorgde ervoor dat Ronald van Harmeien de eindstand op 3-1 kon bepalen. „Persoonlijke fou ten," baalde De Bruijn, aan de zij lijn terzijde gestaan door de 'zwaargewichten' Jan 't Hoen en Nico Klaassen,' „hebben om de das om gedaan. Zo spelend heb ben we bovenin niets te zoeken." WK-PPSC 3-1 (1-1), 4. Richard Reuns 1-0, 27, Ruud op den Brouw 1-1,60 Robin Smal legange 2-376 Ronald van Harmelen 3-1 WK: Van Hagen, Scholte, Maagdenberg, Van Baarle, Durenkamp, Reuns 170 Van Wijk), smallegange, Hotierhoek, Van der Helm. Van Brugghen (65 Huysman), Van Harmelen PPSC: Marco van Veen, Op den Brouw, Van Leliveld, Van der Velde, Van Krugten, Van Vliet, Klaassen, Raymond van Veen (80. Harms), Zagi Mehjed, Van der Lugt. Zijdebos (78 Saag Mehjed) Door Bas van den Berg Viaardingen—Deltaspprt is tegen de zoveelste zeperd aangelopen. la d? Broekpolder leed dé'ploeg van trainer Tón Pattmama een 4- 2 nederlaag. -De uiterst pijnlijke veriiesbeurthadDeltasportvolle- dig'aan zichzelf te vhjtem Tegen het slimme RCL liepeniïé VTaar-*"'' dingers zich het eefste'half uüf; 'volledig over'dé kop."Hettempo'1 "lag zo hoog-dat de spelers, vaak wefcTiun eigen benen struikel1'-- dexj ën geen-kracht meer hadden ëeiv aanval naar behoren ,af te 1 ronden. De. gedrevenheid was zo 'groot/ dat de "Verdediging van ;.RCL; lange hajd stijf van schrik - stond én nauwelijks in staat was het'spel to verplaatsen. Ondanks de aanvalsdrang en de vastbera-- -.denheid ontbeerde de thuisclub .een leider. Vaste patronen vielen nauwelijks te ontdekken in het opportunistische spel van de Vteardingers. Trainer Ton Patti- nama zat zich vanaf het begin te verbijten bij de onvolwassen hou- dingvan zijn ploeg. Het liefst had hij als speler leiding gegeven. Toch zal ér wat móeten gebeuren om*van Deltasport snel een een heid te 'maken. Ook zonder John Sousa (familie-omstandigheden) en John van Leeuwenf<hëha" rust inviel en twee keer scoorde, was Deltasport voorrust veel te sterk en; had de-yèïub een 2-0 -voor- sprong niëthebben misstaan. De hardwerkende Achmed Eouehrit' was op links een keer dicht by een treffer, maar na enkele spe- - Iers te hebben, uitgespeeld ver zandde de èindpass in een zacht rollertje. Ook in een hoekschop van Patrick Lenselink school veel gevaar, maar nu was het Ha- mid Bouchrit die kracht tekort kwam. Deltasport kon niet de rust opbrengen en had niet het ■inzicht te wachten op een1 foutjej van de paniekerige verdedigers van RCL en dat werd de ploeg noodlottig. De eerste de beste aanval van de gasten, na ruim een halfuur spelen, leverde direct al een doelpunt op. Uit een hoek schop werd de bal doorgekopt naar de vrijstaande Remco Visser die doelman Marco Larooy ver sloeg: 0-1. Wie dacht dat Deltasport orde op zaken 20u stellen, kwam bedro gen uit In deel twee had de gast heer zijn krachten al gauw ver bruikt. Het slimme RCL ging steeds beter combineren en ver dubbelde dankzij Nico Oosterlee de marge. Deltasport was daarna rijp voor een flink pak slag slaag, maar had geluk dat doelman -Marco Larooy het hoofd koel hield en enkele malen knap red de. Ook het derde doelpunt was aan zwak ingrijpen van de Delta- sport-defensie te wyten, John Meuldijk had te weinig aandacht voor opnieuw Remco Visser die langs hem heen flitste en scoor de: 0-3. Invaller John van Leeu wen, lange tijd gekweld door een achillespeesblessure, had aan een mooie beweging (1-3) genoeg om zijn ploeg weer moed te ge ven. Steeds meer bleek dat de thuisclub zijn krachten niet goed had verdeeld en daarvan profi teerde RCL in de slotfase op nieuw door Remco Visser. Uit een strafschop bepaalde John van Leeuwen de eindstand. Deltasport-RCL 2-4 (0-1). 39. Remco Vis ser 0-1,08. Nico Oosterlee 0-2,76, Remco Visser 0-3,80. John/van Leeuwen 1-3,87. Remco Visser 1-4,89. JoHnvSuv Leeuwen 4. Bijionderhedeit Scheidsrechter Stof' koper floot een perfecte wedstrijd. Kees van der Weegen, John Meuldijk en Edwin Hulspas (allen Deltasport) kregen geel - Deltasport: Larooy, Kuiters, Vestdijk. Lenselink, Van der Weegen, Meuldijk (77. Zeebrechts), Hulspas, Van der Wilde. Wes- terdhk (65. Van Leeuwen), Achmed en H&- mit Bochrit RCL: Sinteur, Dorlandt, Mar cel en Ronald Roos, BraszeyVan Tol, Op- penheimar, Oosterlee, Nieuwenhuizen, Baren dsen. Visser. WK er Pim van de Helm (midden) pro- C'er Zagi Me njed de bal te ontfustelen als hij uitver dedigt. Cees van Leliveld houdteen oogje m het zeil. Foto Peter Molkenboer Door Simon van Zuilen Maasland Waar de ene trainer (Leon Booy) na de 6-0 nederlaag tegen Honselersdijk wordt weg gestuurd, begint zijn opvolger (Cor van Hoeven) al geen haar be ter. Onder leiding van Van Hoe ven werd MVV27 zaterdag thuis met 1-7 door BMT opgerold. Van een schokeffect is door de trai nerswissel dan ook absoluut geen sprake. MVV27 gaat dit seizoen door een diep dal. De competitie is nog niet eens halverwege en het leed is in Maasland niet meer te overzien. En alsof al de narigheid zaterdag nog eens werd geaccen tueerd, gaven de douches slechts koud water. Cor van Hoeven be seft als opvolger van Booy maar al te goed dat hij zijn trainerscarriè- re begint bij een club die volop in de probelemen zit. „Dat heb ik het bestuur ook gezegd," aldus de oud-speler van Excelsior Maas sluis, die dit seizoen samen met Lesley Wigmore, Remco Jansen en Gert Jan Vreugdenhii naar Maasland overkwam. „Verwacht van mij niet direct wonderen, ik heb zeker tot de winterstop nodig om alles op orde te krijgen. En misschien nog wel langer." De debuterende hoofdtrainer tilt niet al te zwaar aan het pak slaag tegen het Haagse BMT, dat geheel uit Turkse spelers bestaat. „Ik had voor mezelf op een gelijk- spelletje gehoopt, al wist ik dat dit er een beetje in zat. Er is hier deze week immers heel veel gebeurd, dat laat z'n sporen na." Het vertrek van Booy betekende dat assistent-trainer Fred Rijnen burg zich solidaire verklaarde Van de spelers heeft alleen Arno van Nierop zijn conclusie getrok ken en zijn tas ingeleverd. Gert Jan Vreugdenhii is op zijn besluit te stoppen alweer terug gekomen. Dat hij zaterdag niet speelde, kwam omdat hij ziek was. Van Hoeven: „Met Amo ga ik eer daags praten, waarbij ik hoop dat hij op zijn beslissing terug komt." Los van alle perikelen, heeft het bestuur alweer te kampen met een nieuw probleem. De A- en B- selectie, althans een deel daarvan, heeft per brief opheldering ge vraagd over betalingen. MVW27 heeft dit seizoen een premiestel sel; 25 gulden voor een gelijkspel en het dubbele voor een overwin ning. Per wedstrijd komen alle spelers inclusief de invallers, daar voor in aanmerking. Volgens de brief wordt er aan diverse spelers nog meer betaald, waarover voor komende donderdag een eerlijk antwoord wordt verwacht. Naar aanleiding van een viertal vragen, wordt het bestuur gevraagd het eigen funktioneren onder de lou pe te nemer.? Blessure Wat de wedstrijd betreft met Leon Booy en Fred Rijnenberg op de tribune en na afloop ook in de kantine was er voor het geha vend MW27 (zonder Jansen, Wigmore, Krayenbosch, Bennik, Rodenrijs) tegen BMT weinig eer te behalen. Ondanks zijn blessure speelde Van Hoeven wel mee, om vanuit het veld tevens te coachen. Hetgeen hem, zo meldde hij na af loop, niet direct bijster goed was bevallen. Na de 0-1 van Kanber Sarikaya hielp Ruud van den Hout de bezoekers een handje door een terugspeel langs inval ler-doelman Arthur Bavidse te poeieren: 0-2. Voor de rust werd het door Erken Polat ook nog 0-3, In de tweede helft liep de stand voor BMT door doelpunten van Harryet Bages, Ilhan Aydin, Mar- win Maduro en Dhmet Kolioy op tot 0-7, waarna Marco Moorman de nul toch nog wegwerkte. Leon Booy onthield zich van commen taar op de nederlaag. „Daarover heb ik zo mijn gemengde gevoe lens." Hoezeer zijn vertrek Booy parten speelde, bleek na afloop in de bestuurskamer. Bij het af scheid nemen werden de emoties hem teveel en kon hij zijn tranen niet bedwingen. MW2": Davidse, Goos, Chobm. Van der End. Van den Hout. Koenen. Van Walsum, Van Hoeven (Zuiderwijk), Moorman, Van Aalst (Van Zuilen, Vermeulen) BMT: Sultan üzdemir. Erhan Akin.Terean Ozdemir Erean AJun. Baghan, Ildiz. Giftsi, Tayii, Baggu, Polat, Sankaya (Kolioy). Nermin Smajic serveert tijdens het dubbelspel. De getalenteerde Bosniër sloeg zijn zoveelste hattrick van het sei zoen. Foto Peter Molkenboer Schiedam Echt belangrijk was het niet, het ging in het tafe'ten- nisduel tussen Nermin Smajic van De Korenbeurs en Henk Hartholt (Flits) veel meer om de persoonlijke eer. De beide scheidsrechters zagen oen smash van Smajic niet op maar buiten de tafel, waardoor Hartholt de derde game met 22-24 in zijn voordeel leek af te sluiten. Smajic wist de scheidsrechters er van te overtuigen dat de bal de ta fel wél had geraakt. Het punt ging na veel discussie terug, waarna de Bosniër de game alsnog met 25-23 won. Routinier Hartholt zat er niet mee, natuurlijk had ook hij gezien dat de bal de tafel wel had ge raakt. Zo gaf hij later ook grinni kend toe. Voor Smajic betekende de winst op Hartholt de aanzet tot zijn zoveelste hattrick van het sei zoen, want met Cernie van Rijs- sen en Herm Aalders had hij geen enkel probleem. Omdat ook Hans Lingen en Mark Heemskerk res pectievelijk van Aalders en Van Rijssen wonnen, zegevierde De Korenbeurs uiteindelijk met 7-3. Veel spannender dan bij de man nen ging het er bij de vrouwen toe. Er moest hoe dan ook gewon nen worden van de reserves van Irene om het behoud in de derde divisie veilig te stellen. De Schiedamsen wonnen met 6-4 van de hekkensluiter, en staan na, met nog één wedstrijd te gaan, vier punten voor op tweede degra datiekandidaat ATC Nijmegen. Net als vorige week was Sylvia Waterreus weer goed op dreef. Zij won haar drie partijen heel over tuigend. Yechtertje Danielle Maas volgde goed met twee keer winst, maar Carola Thalen stelde wat te leur. Zij won maar één potje omdat zij tegen Martens de winst uit handen gaf. Martens begeleid de haar eerste winst in de compe titie met dc nodige vreugde kreet jes. 4 Schiedam Waar aan het begin van dit seizoen de plannen nog zó ambitieus waren, moet HBSS alle zeilen bijzetten om degradatie naar de derde klasse te voorkomen. De Harga-ploeg ging zaterdag thuis met 1-0 ten onder tegen DSVP. De Schiedammers bungelen onderin de tweede klas se C en in die situatie lijkt vooralsnog geen verande ring te komen. HBSS-trainer Jos Houweling steekt de hand in eigen boezem en vraagt zich de laatste we ken misschien wel iets te luidruchtig af of een ander het niet beter zou doen op Harga. Het bestuur zegt nog altijd vertrouwen te hebben in de trainer. „Wij hebben het volste vertrouwen in een goede af loop," reageert voorzitter Henk van den Brink. Volgens Houweling kwam DSVP voor dc rust terecht op de 1-0 voorsprong. Na een wanordelijke situatie voor het doel van Comel Kramer deponeerde DSV- P'er René van Baarle de bal in het doei. Behoudens de mogelijkheid twee minuten voor tijd, waren de be zoekers niet meer gevaarlijk. Door fout ingrijpen van Roy Evers kwam een DSVP'er in kansrijke positie doch zijn inzet verdween via de paal in de handen van Kramer. Voor HBSS waren kansen op de gelijk maker niet aan Jaco van Tilburg. Maurice van de Put, Ene Olivier en Michel van Straten besteed. Zaterdagyoetbal derde klasse 's-Gravenzandse SV-Hoeksc Boys 2-0 (0-0). De toeschou wers moesten lang op de doelpunten wachten. In de spor tieve regionale ontmoeting stopte Hoekse Boys-doelman Dirk van de Ploeg een strafschop van Niels Scholtens, maar tien minuten voor tijd had hij geen antwoord op de pegel van John KraanEnkele minuten later verdubbelde de van Capelle gekomen spits zijn productie. 'Hoeker' Er nie Ketj kreeg een gele kaart ZBVH-DVO'32 1-2 (1-0). AJ na zeven minuten kwam de thuisploeg dankzij een dekkingsfout van Dennis Hof land op voorsprong. Na de thee trok Walter van Pernis de stand gelijk en Hennie de Ligt, die geel zag, bezorgde de Vlaardingers de verdiende winst. Spits John Naujoks viel na de rust m, maar .noest na vijf minuten al weer met een opspelende spierblessure worden vervangen. vierde klasse GGK-TSB1-3 (1-1). Met zes punten uit twee wedstrijden is TSB koploper m de tweede periode en de Vlaardmgse formatie is dan ook van zins een toegangskaartje voorde nacompetitie in de wacht te slepen. Peter Daskalakis opende de score met een vrije trap, maar drie minuten la ter was de stand weer gelijk. René Tjepkema zorgde met een ingekopte vrije trap voor 1-2 waarn3 Virgil Berveltng de wedstrijd defintief besüste. Eeen GGKer moest met twee prenten van het veld. „En wij," was trainer Pim van Reij trots, „kregen voor het eerst geen kaarten." GTB-PKC85 5-2 (1-0). Onder leiding van elftalletder Hans Hoogendoorn trainer Leen Kooijman zat ziek thuis pakten de Schiedammers eindelijk weer eens de winst „Een opsteker," sprak Hoogendoorn dan ook Be nito de Lange bracht GTB op 1-0 en na de rust lieten Paul Weber, Bud Lomans (2x) en weer De Lang het net bollen. Vijfde klasse DRtiS-Badios Boys 3-3 (1-2). DRGS-trainer Hans Schof- felmeer was achteraf tevreden met een punt. Zijn ploeg was immers tot twee keer toe op een achterstand geko men. Miro Mosteiro zorgde voor de 1-1 en toch moest de Harga-ploeg met een 1-2 achterstand de rust in. Het werd zelfs nog 1-3 totdat Ronald Warnaar en Michel van Ger- ven werden ingezet. Na de benutte strafschop van Jean- Paul Meijer redde Warnaar een punt voor zijn club. HSC-DVC 3-1 (1-1). Met twee treffers had Martin Witvliet een belangrijk aandeel in de overwinning avn de Vlaar dingers. Hij zorgde voor 1-1 en 3-1. Milan Racik nam de tweede HSC-treffer.voor zijn rekening. Steve Govera, Hans Voets en Johan de Zwart kreeg geel. Marcel Zee- bregts was nog van de partij; hij wacht op een schorsing. Zondagvoetbal derde klasse Hoek van Holland-RKSVM 0-0. Ondanks de vele kansen die de thuisclub kreeg, slaagden de Hoekers er niet m de punten te bemachtigen, Trainer Johan Voskamp sprak over een terechte uitslag. Edwin Roelvink en Martijn den Haan kregen een gele kaart. Hermes DVS-Musschen 1-1 (0-0). In de tweede helft bracht Mario Mosso de ploeg uit Schiedam op voor sprong, Dezelfde speler kon niet voorkomen dat vijftien minuten voor tijd de bal achter zijn teamgenoot in het doel verdween. Musschen kwam tien minuten voor tijd goed weg omdat een handsbal in het strafschopgebied door de arbiter niet gezien werd. Vierde kiasse Ursus-Schicbroek 4-2 (1-1). De Schiedammers kwamen moeilijk in de wedstrijd. Na rust speelde de ploeg uit Scbïebroek met tien man en Ursus kon de kansen met la- ten liggen. Doelpuntenmakers waren Guy Fiegel (twee- maal), Hans Hólzken en Marco Herben (strafschop). Ro- berto Lindenberg viel geblesseerd uit. RFC-Excelsior'20 0-3 (0-1). Excelsior wist de overmacht niet helemaal in doelpunten uit te drukken. Het spel was ?oed georganiseerd. Nadat Danyel Bakboord de score iad geopend, voegde Richard 'Kist' van der Meer er nog eens twee treffers aan toe. RKWIK-Germinal 3-3 (1-0). Een harde wedstrijd met veel oponthoud. Enige commotie ontstond tijdens een fel duel. Trainer Ger Mulder wond zich er zo over op dat de scheidsrechter de wedstrijd voor enkele minuten staak- •- te. Spits Raymond Kolsteren scoorde tweemaal en ook Guus van Adrichem vond het doel. Vijfde klasse Blankenburg-HSC 0-0. Doordat de ploeg het initiatief uit - handen gaf, was het niet een van de beste wedstrijden van de Vlaardingers. Andy Koemans waagde een poging met een schot van afstand, maar het projectiel miste doel. - SVDPW-Steeds Hooger 7-1 (3-1).Een doelpuntrijke wed strijd waarin het collectief overheerste. Al vroeg in de eerste helft werd de score door de Sehiedamse gastheren Teopend. De doelpunten werden verzorgd door Michel -unger, Robin Voets (3x), Rob Roeters, Multi Babur en Martijn van Deventer. Geel was er voor Jaco Verhoef. Maasstad-ODC 1-2 (1-2). Be Schiedammers voerden dui- f'( delijk de boventoon. Dat bleek ook uit het eerste doel punt van Ton Dijkshoorn en de tweede treffer van Ro- berto Dijkstra. Na de thee probeerde Maasstad meer pressie uit te oefenen maar dat mocht met baten. Doel punten vielen er na de thee niet meer. Wel werden er nog gele kartonnetjes tevoorschijn getoverd. Die waren voor de ODC'ers Patrick Wöhler en Roberto Dijkstra. NlVO-Schiedamse Boys 2-1 (1-1). Door gebrek aan con centratie kon de Harga-club niet tot een succesvol einde komen. Veel kansen werden aangeboden aan Dave van den Hurk, maar de trainerszoon kon er slechts één van benutten. Een doelpunt werd afgekeurd wegens buiten- spel. Niels Bruinsel moest met rood van het veld. Dave van den Hurk zag geel. Deraos-RFC'95 2-1 (1-1). Een pittige wedstrijd met veel mogelijkheden aan weerszijden. Voor rust maakte Peet Monster de gelijkmaker en in de tweede helft, twaalf mi nuten voor tijd, scoorde hu met een mooi afstandsschot Mai^in Groenhorst liep tegen geel op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3