Neptunus houdt SMC van het lijf Prijsschieten bij Fortuna k KV Vlaardingen neemt eerste hindernis Mannenpioeg WIK blijft winnen Rotterdammers komen in de slotfase goed weg MSV71 viert periodetitel DRGS kruipt uit het dal VDL pakt weer eens de winst SW zonder bezieling Sensatie bij VFC Oranje Nassau verspeelt punt Goede dag voor Rijnmond UVG is uitgebekerd Bottse doet Juventus das om Hollandiaan pakt volle winst Trio treffers Bart-Jeroen Petri Makkie voor CKC Maassluis TOG: over en sluiten Rotterdams Dagblad Maandag 18 november 1996 Maassluis Het Maassluise MSV71 heeft de eerste periodeti tel op zak. Dankzij de 6-1 overwin ning op Te Werve kon het periode feestje worden gevierd. Ronald Bolijn nam vier treffers voor zijn rekening. De gebroeders Virgil en Tim Kolmus deden er nog een schepje bovenop. Trainer Han van Leeuwen: „Dit was één van de beste wedstrijden tot nu toe. Jammer genoeg werden er te veel overtredingen gemaakt door de tegenpartij." Hellev >etsluis Langzaam maar zekc: begint DRGS uit het diepe dal te kruipen. In en tegen Helle- voetsluis werd in de slotminuut een 1-2 voorsprong uit handen ge geven en zodoende een 2-2 gelijk spel behaald. Voor de pauze domineerde de fu sieclub maar kwam ten onrechte op een 1-0 achterstand. Daarvoor had Willem Michielsen tweemaal op het aluminiumwerk gemikt. Na rust bracht Marco Verspuy de stand uit weer een vrijetrapop 1-1 en hielp hij zijn ploeg ook aan een voorsprong. In de laatste minuut leidde een wanhoopsschot van de thuisploeg tot de gelijkmaker. Maassluis Het supergemoti- veerde VDL won met 2-3 in Delft en verliet daardoor de laatste po sitie op de ranglijst. De wedstrijd begon wat onfortuinlijk want bin nen twee minuten stond VDL op een 1-0 achterstand. De koppies gingen nu eens niet omlaag en uit en voorzet van Dueo Heeneman kopte René Ver hagen de gelijkmaker op het sco rebord. Delft kwam op 2-1 en toen stond eindelijk het ware VDL op. Raymond Remmerswaal produ ceerde de gelijkmaker en de win nende treffer. Geel was er voor de VDL'ers Jeroen Roest, Duco Heeneman en Yuri Pauwels. Lelden SW heeft de uitwed strijd tegen Lugdunum niet be nut om zich weer bij de koplopers te scharen. Een 2-0 nederlaag was het gevolg van een zwakke instel ling van de Schiedammers. Trainer Henk Salari had zijn ploeg op enkele plaatsen gewij zigd. Zo speelde Remy Snel in de plaats van Robert van Gestel en Marco Eshuis voor Nilton Fortes. Ook doelman Ronald de Pee ont brak, Een blessure noopte Salari om Ricardo Gokke onder de lat te zetten. Na twintig minuten kwam de thuisploeg op een 1-0 voor sprong. Marco Eshuis en Niels Rooders raakten daarna de lat. Tien minuten voor tijd werd het zelfs 2-G. Bij SW was er geel voor Richard Nieuwdorp, Herman Zoetmulder en Marco Eshuis. Ri cardo Gokke stopte een penalty. Delft In een bijzonder leuke wedstrijd heeft VFC opnieuw een puntje gepakt. In de slotfase werd een 3-1 achterstand goedgemaakt en werd het bij Wippolder 3-3. De Vlaardingers zijn de laatste drie wedstrijden ongeslagen. De ruststand was 1-0 zodat na de thee meer pressie gespeeld moest wor den. Wippolder kwam zelfs op 2-0, Cor Brouwer zorgde met een klutsbal voor 2-1 en de gelijkma ker hing in de lucht. Wippolder counterde echter naar 3-1 en met nog tien minuten te spelen kwa men de Vlaardingers terug. Da niel Morea scoorde 3-2 en vlak voor tijd was het Thomas Raeymaekers die de verdiende 3- 3 op het bord bracht. Cor Brouwer en Aijan de Willigen kregen geel. Giessen De korfballers van Oranje Nassau hadden zich een betere start van het zaalseizoen voorgesteld. Op bezoek bij ACKC kenden de Vlaardingers wel een hele koude start (11-11). „We begonnen heel erg slecht," aldus speler Henk Poot, „en ke ken na zo'n twintig minuten te gen een 7-1 achterstand aan." Vol gens trainer Ed Mayer hield zijn ploeg zich niet aan de afspraken. Toch werd de achterstand tot 7-5 teruggebracht „Ik heb mijn spelers nogmaals op de afspraken gewezen. We moes ten hen op het blok snijden zodat we strafworpen zouden forceren. Helaas konden we onze voor sprong van twee doelpunten in de ciptfr'ss niet vasthouden DeSMC er Al berto Baptis taüma (links) werd gescha duwd doorLe- roy Hill. HUI had de parel vanThurlede' goed in be dwang. Foto Peter Moikenooer Door Sander Sonnemans Schiedam Al kort na het theekwartiertje voorspelde SMC-trainer Paul de Roos dat de ontmoeting met Neptunus een 'typische nul- nul-wedstrijd' was. Hij mag dan niet zijn toe gelaten voor de cursus Trainer Coach I, de oe- fenmeester toonde wel voldoende kijk op het spelletje te hebben, want de topper in de eer ste klasse B eindigde zoals die was begonnen: 0-0. Door het gelijkspel zag koploper SMC achtervolger Unitas, dat Quick met 4-0 afdroogde, op gelij ke hoogte komen, zij het met een wedstrijd meer achter de rug. Neptunus zakte van de derde naar de vierde plaats en werd voorbij gestreefd door VELO dat Alphense Boys de baas bleef (1-0). Hoe dan ook, SMC blijft de toon aangeven en het moge duidelijk zijn dat de Schiedamse formatie als debutant geen enkel aanpas singsprobleem heeft op het hoge re niveau, getuige de eerste perio detitel die de Thurlede-bewoners al op zak hebben. Van meet af aan was het duidelijk dat SMC en Neptunus elkaar niets cadeau wilden doen. De du els werden op het scherpst van de snede uitgevochten. Arbiter L. Verbeek stond erin de meeste ge vallen wel bovenop, maar voelde er kennelijk weinig voor na afloop veel schrijfwerk te moeten ver richten en hield de kaarten lange tijd op zak. Daar mochten de Rot terdammer Rob Prins (forse over treding op Kader Fares) en SM- C'er Murat Babacan (vieze trap op het been van de liggende Prins) blij om zijn, want hun zonden wa ren zeker goed voor geel. Pas toen Samir Boukhari John van de Belt afzaagde, greep de fluittist naar de borstzak en trok daar het enige kartonnetje van de middag uit. Aardig kijkspel Het duel werd er niet vriendelij ker op en dat kwam de attractivi teit niet bepaald ten goede. Echt uitgespeelde scoringsmogelijkhe- den werden nauwelijks geere- eerd, maar doordat het spel in een Wi razend tempo op en neer golfde, ontspon zich toch een aardig kijk spel. Opvallend was overigens wel dat zowel SMC als Thurlede gokte op snelle spelhervattingen en lan ge ballen richting frontlinie. Dat leverde na een halfuur een 'lekke re' kans op voor de bezoekers. Neptunus-doelman Marco van Knevel 'jaste' een uittrap hard en laag naar Boukhari die rechts back Ersin Bozkurt in de luren legde om vervolgens de vrijstaan de Aboulasli op maat de bedienen. De middenvelder verscheen al leen voor doelman John Bos maar mikte het buitenkansje naast. Ook SMC kreeg een 'kijkertje' en eigenlijk was het de enige keer dat Alberto Baptista de Lima aan de permanente bewaking van zijn opponent ontkwam. Babacan ge noot ver in deel twee van de vrij heid aan de rechterkant en depo neerde de bal precies op het hoofd van De Lima. De donkere aanval ler had de hoek voor het uitzoe ken maar kopte de kans recht in de handen van de keeper. Met het DoorMikosGouka Vlaardingen—Vlak voor het laat ste fluitsignaal klonk er zelfs ge zang vanaf de verpauperde staantribune achter het LMO- doeL De aanhang van Fortuna Vlaardingen had zich vermaakt en dat ondanks het bijzonder onaangename weer. De 6-1 over winning op- het zwakke LMO was meer dan verdiend. Met name het verschil in de in stelling leidde tot de niet alle daagse raonsterscore. Het ver schil op de ranglijst was vöor het treffen zeven punten in het voordeel van de Rotterdam mers, met die aantekening dat de Vlaardingers een duel min der gespeeld hadden. Fortuna startte zonder enige schroom aan de ontmoeting en had al na zes minuten succes. Robin Kloek liep op een bal waar ieder een van dacht dat het verspilde moeite was. Zijn voorzet bereik te echter Leen Muis die met bui tenkantje rechts de 1-0 aante kende. De Vlaardingers namen geen gas terug en hadden al in een vroeg stadium op een riante voorsprong moeten en kunnen staan. Sjaak Weber en Ed van de Lugt hadden het vizier op dat moment nog niet op scherp 'staan. Na een dik halfuur bleek dat er met Leen Muis' vizier in elk geval niks mis was. Hij om speelde zo'n beetje de hele LMO- defensie en krulde de bal wederom met zijn rechter om sluitpost Maikel Holleman. In de blessuretijd deed Ed van der Lugt er nog een schepje boven op en krulde zijn vrije trap met de precisie van een biljarter te gen het garen. Na rust bleek LMO nog steeds de knop niet om te kunnen zetten. De ploeg zette wel aan maar kon er nooit meer een echte wedstrijd van maken. -Zelfs niet toen Ramon Lafour profiteerde van een on- oplettendheidje van Dennis Heenenweer (3-1). Trainer John Banffer moet zich rot geschrok ken zijn. De oefenmeester die voor leuk en verzorgd voetbal staat, moest machteloos toe zien hoe zijn ploeg zich zonder slag of stoot naar de slachtbank liet lei den. Tien minuten voor tijd was een combinatie tussen Van de Lugt en aanvoerder Robert Boxem genoeg voor de laatste om de 4-1 achter de arme LMO- sluitpost te kegelen. En nog was de koek niet op. Sjaak Weber, één van de grote animatoren van de middag, eis te ook een plakje op. Eerst schoot hij de bal niet buiten de lijnen zodat de geblesseerde Ar jan van de Slot behandeld kon worden, maar zette in een keer Tldje' van der Lugt voor de kee per. De spits had geen enkele moeite met het buitenkansje: 5- 1. In de laatste minuut deed Sjaak Weber het helemaal zelf. Het verweer van Holleman was mi nimaal maar dat zal de Vlaardin- ger slechts een zorg geweest zijn. Na de afslachting was het contrast in beide kleedruimtes bijzonder groot LMO-trainer Banffer was des duivels. „Het is een hele tijd ge leden dat ik met 6-1 heb verlo ren. Wü hebben ons gewoon de kaas van het brood laten eten. Het is gewoon één grote menta liteitskwestie. Als het even te genzit gaat het bij ons niet meer. Drie weken geleden stonden we nog bovenaan en nu moeten we zelfs uitkijken dat we er niet uit vliegen". Jan Baksteen was heel wat vrolijker. „De zege was vol komen verdiend. Op die ene te- gengoal na hebben we zeer ge concentreerd gespeeld. LMO is toch een van de betere ploegen in deze afdeling enhad vandaag echter geen schijn van kans. Het blijft jammer dat we al zoveel punten hebben laten liggen". Fortuna Vfamxdingen-LMO 6-1 (341). 6 en 35. Leen Muis I-O en 2-0,45. Ed van der Lugt 3-0, 73. Ramon Lafour 3-1,80. Ro bert Bcxem 4-!, 84. Ed van der Lugt 5-1, BÖ. Sjaak Weber 6-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter Van Toom uit Ridder kerk toonde geel aan Ronald Nossent (LMO). Fortuna Vlaardingen: Molenaar, Bra- venboer, Van de Slot, Heenenweer, Voer man, Weber, Botem, Kloek, Van de Lugt, Muis, Hoogerboord (81 Bouman). LMO: Holleman, Dorst, Van Eisen, Hoekman, Broeders, Den Toom (46.Monster), Teeu- wen, De Held. Nossent, Lafour, Benja- mm (60. Pot). schoi van invaller Leo Letworry (voorlangs) en de knal op de paal van Toon Wolters was SMC in het slot nog dicht bij de winst. Daar tegenover stond slechts een vrije trap van Amilicar dos Santos die op de vuisten van Bos uiteen spat te. SMC-Ncptunus 0-0. Bijzonderheden: Scheidsrechter L Verbeek uit Rotterdam, die voor de vierde maal dit seizoen SMC leidde, gaf geel Samir Boukhari (Nep tunus) SMC: Bas, Bervebng, Bozkurt. Broklmg, Mulder, Van de Belt (66 Letwoiy),Tavares, Babacan, Baptista Luna, Fares, Wolters Neptunus: Van Knevel, Radojevic, Hill, Ur- banus (46. Ramalho), Kusten, Roos, Bouk hari, Aboulasli, Prins, Dos Santos, Kraay- beek Door Ton de Leede VlaardingenHet beladen treffen tussen de korfballers van KV Vlaardingen en WION bevatte alle ingrediënten waarvoor de toe schouwer de tribune waren opge klommen. De achteraf terecht als topper aangekondigde wedstrijd stond bol van de spanning en sen satie, emotie en irritatie. Blun ders maar ook prachtige ingevin gen van spelers en arbiters zorg den voor een enerverend verloop dat uiteindelijk Vlaardingen als winnaar opleverde. De thuisploeg trok pas in de slotfase, waarin de toeschouwers bijkans op de ban ken stonden en de coaches meer binnen dan buiten de lijnen bi vakkeerden, de winst (23-18) naar zich toe. Vooraf stelde Eric van Viersen, de oud-trainer van Vlaardingen en inmiddels aan zijn derde jaar bij WION bezig, dat hij zeker niet op winstpunten rekende. „WION is een nederig ploegje," trachtte hij zijn vereniging in de underdog positie te manoeuvreren, „dat de buteert in de eerste klasse. Vlaar dingen wil kampioen worden en daar hebben ze zeker de ploeg voor. Met WION wil ik gaan mee draaien, maar we hebben niet de kwaliteiten die Vlaardingen be zit." Hedi Mookhoek, de ervaren aanvoerster van Vlaardingen on derschreef de mening van Van Viersen en waagde voor het be- ginsignaal te stellen 'dat ze nog nooit van WION had verloren en dat daar zeker geen verandering in zou komen'. Van dat vermeende klassever- schil tussen Vlaardingen en WION was in elk geval in de eer ste rondgang weinig te merken. De ploegen lieten de score gelijke lijk oplopen, hoewel vooral Peter Hoornweg en Ronald Verweij aan de kant van Vlaardingen geen ge luk kenden met hun schoten. Omdat Vlaardingen zowel verde digend als aanvallend soms wat statisch onder de korf acteerde en de rebound meestal in WION-han- den viel, zag Jan de Jager, trainer- coach van Vlaardingen, zich ge noodzaakt een en ander in de rust (9-9) recht te zetten. „Verdedigend maakten we te veel foutjes," legde De Jager de vinger Speelsters van WION (links) en KV Vlaardingen graaien naar de bal. De Vlaardingers wonnen het beladen duel en worden ge tipt als titel kandidaat. Foto Peter y.-ag— tSSHBP op de zere plek. „Daar moest de concentratie dus verbeterd wor den. Ik vertelde mijn ploeg dat we wel en gnede partij speelden, maar dat we daar niks mee op schoten. Wij kunnen beter, stelde ik, en als we die extra twee of drie procent opbrengen dan moeten we de overwinning kunnen pak ken." Vlaardingen trad de tegenstander na de hervatting geconcentreer der tegemoet, WION echter gaf geen krimp en bleef keurig meescoren. Zelfs toen Roel van Leeuwen, een speler die nooit ver saagt, scoorde terwijl zijn oppo nent op de grond lag, liet het ge agiteerde WION zich niet uit het spel halen. Ook met nadat arbiter Van Gastel om onbegrijpelijke re denen een 'stip' aan Vlaardingen gaf. „De scheidsrechter maakte fouten," kon Van Viersen zijn on genoegen niet verbloemen, „die ji meestal in het voordeel van Vlaar dingen uitvielen. Maar ook hij had de nederlaag niet kunnen voorkomenHet verlies van WION begon zich pas in de laatste tien minuten af te tekenen. Ro nald Verweij, die de scherpte zag verdwijnen bij zijn met een bles sure spelende opponent Wim Nie- singh, zorgde voor 19-17 met twee rake worpen. Drie prachtige tref fers van Roel van Leeuwen en eentje van de sterke Peter Hoorn weg zorgden voor de, ietwat ge flatteerde, 23-18 eindstand. „De routine van Vlaardingen," stelde Van Vieiven, „heeft de doorslag gegeven. Vlaardingen is voor mij de torenhoge favoriet voor de titel." „Inderdaad zijn wij de favoriet," aldus De Jager, „maar WION moet je zeker niet uitvlakken. Wij hebben met deze overwinning alvast een belangrij ke slag geslagen." Vlaardingen De handballers van WIK blijven boven verwachting presteren in de eerste divisie B. Het bezoekende Hellas beproefde werkelijk elk middel om zowel de tegenstander als het arbitrale duo uit het evenwicht te brengen, edoch WIK liet zich niet van de wijs brengen en trok met 15-12 aan het langste eind. „We begonnen goed aan de wed strijd," keek WIK-eoaeh Wil Plug- ge met genoegen terug op de ope ningsfase in de fel meelevende Westwijkhal, „en liepen van 3-1 uit naar 7-3. Aan het eind van de eerste helft kwamen we in een moeilijke fase terecht omdat ik nog weinig wissels had toegepast en de conditie ons ging opspelen." Hellas maakte dankbaar gebruik van de Vlaardingse terugval en had met de ruststand van 7-5 nog alle kans opeen positief vervolg. „Voor ons was het zaak," sprak Plugge zich uit over de gevolgde tactiek, „de tweede helft uit te spelen zonder dat de tegenstan der dichterbij zou komen. Wij moesten zorgen om zo lang moge lijk in balbezit te blijven, dus lan ge aanvallen te spelen om de voor sprong te behouden. Aanvallend zetten we echter niet neer waar we normaal gesproken wel toe m staat zijn. Dat was ook te wijlen aan het zeer goede verdedigen van Hellas." Maar het lukte Hel las ook niet om makkelijk te sco ren omdat vooral WIK-doelman André Olsthoom in blakende vorm stak. De spelers van Hellas werden soms moedeloos als weer een zeker liikend doelpunt uit het doel werd geranseld door de bij vlagen onnavolgbare Olsthoom. „De wisselwerking tussen André en de verdediging was perfect," was Plugge gul met complimen ten. „Mede daardoor bleef de eindstand steken op 35-12, niet echt een heren-urtslag. Ook be langrijk was dat wij ons niet uit het spel lieten halen door de soms vreemde beslissingen van de twee dames die floten. Zij floten niet sterk, maar vooral Hellas liet zich daardoor uit de wedstrijd halen." „We staan nu met tien uit zes op de tweede plaats," aldus Plugge, „met één punt achterstand op Quintus. We hebben geen dromen over een eventuele titel, wel blij ven we elke week proberen de puntjes te pakken en dan zien we wel waar het schip strandt." SchiedamIn de eerste divisie volleybal wonnen de beide Rijnmond-teams zaterdag hun wedstrijd. In de Groenoordhal zegevierde de mannenpioeg met 3-0 over het Doetinchemse Orion. De vrouwen boekten een nuttige 1-3 zege op Gemini. In Schiedam hielden Rijnmond en Orion zich elke set tot aan tien redelijk in evenwicht, maar kon de ploeg uit de Achterhoek daarna de druk telkens niet aan. Na de 15-11 volgde een 15-11 setstand, waarna het verschil in de laatste set iets groter was: 15-8. Vrouwentrainer Hans van Setten was in Eist vooral blij met de terugkeer van Maureen van der Vugt. Zij zorgde ervoor dat haar team na 8-15 en 15-12 met 13- 15 op 1-2 kwam. Met 10-15 werd het tenslotte 1-3. Rotterdam De vrouwenploeg van handbalvereni ging UVG is door Ancora 2 uit het bekertoernooi ge knikkerd. De Schiedamsen verloren met 19-9 (9-6). Door zich te verkijken op de routine van de derde di visionist keek UVG al snel tegen een onoverkomen- lïjke achterstand aan. Het competitieduel tegen Westland leverde UVG een gelijkspel op: 12-12 (7-3). Tien minuten voor tijd sloeg de vlam in de pan en maakten de groen-witten een achterstand van vijf treffers goed. In het slot werd Martine Mensen grof onderuit gehaald en verzilver de Nicole van Boles de toegekende strafworp. Jumping Crabs (m)-Juventus 78-74 (36-39). Jumping Crabs speelt in het rayon Zuid, maar heeft de ambitie om door te stoten. Daarvoor heeft de club onder meer oud-in- temational Raymond Bottse aangetrokken. De schutter deed Juventus de das om met 20 punten na rust. Jumpers 2 (v)-Juventus 67-42 (36-21). Tegen de reserves van Jumpers, die na het kampioenschap vorig seizoen bedankten voor promotie, gingen de vrouwen van Juven tus tegen het einde van de eerste helft in de fout. Na een de stand 21-21 sloeg de paniek toe. BOB (m)-Green Eagles 84-58 (47-30). In de beginfase overrompelde BOB de bezoekers: 23-8. Van die tegenslag wist de ploeg van Karei Verwer zich niet meer te herstel len. Justin O rcho hep tegen vijf fouten aan. Hercules-DWS (m) 18-17 (9-6). Na een begin waar een aantal kansen gemist werd, leek er nog niets aan de hand. De ruststand werd binnen zeven minuten omgezet ineen 9-11 voorsprong. Er werd gedachtdat het niet meer mis kan gaan en juist toen maakte Hercules gelijk. Op het laatste moment pakte het zelfs de volle winst. Hercules-HVC (v) 16-7 (10-3). Na de goede wedstrijd van vonge week had HVC een lichte inzinking. Er werd niet aggressief genoeg verdedigd en in de aanval zat het ge luk niet mee. Al vrij snel keken de Schiedamsen tegen een 7-0 achterstand aan. HVO-W1K (v) 17-12 (8-7). In de eerste helft konden de Vlaardingse dames nog bijblijven, maar daarna konden ze niet voorkomen dat HVO uitliep en de wedstrijd naar zich toe trok. Witte Ster-UVG (m) 19-17 (8-6). In een sportieve wed strijd, waar het verschil tussen de twee ploegen erg klein v/as, had er minimaal een punt mee naar huis genomen moeten worden. Volgens UVG dachten de scheidsrech ters daar anders over. DES 3-Hollandiaan |m) 15-16 (7-9), De Vlaardingers had den in het spannende duel het geluk aan hun zijde. Zij maakten de doelpunten op momenten dat de tegenstan der dat vergat. Rob van de Linden en Martin van de Vlies scoorden beiden viermaal. DWS (v)-UDSV 15-18. Tegen de koploper speelde DWS het beste duel dvan het seizoen. De thuisploeg verdiende een punt. De vechtlust was er, maar de doelpalen stonden in de weg. Unitas (m)-Ancora 22-24 (12-9). Na drie gewonnen wed strijden is Unitas tegen de eerste nederlaag opgelopen. Met een zeer lastige verdediging tegenover zich wist de thuisploeg de eerste helft naar zich toe te trekken. Xan- der Zuidgeest viel uit met een afgescheurde achillespees. Unitas (vPAncora 313-14 (10-8). In de tweede helft lukte er niets van wat er in de eerste dertig minuten wel lukte. Doelvrouwe Marjo van de Lely hield met een aantal schit terende reddingen de ploeg op de been. Door een onbe nutte strafworp miste Unitas een punt. Vires-Hollandiaan (v) 13-13 (7-5). Gezien het vertoonde spel hadden de vrouwen van Ron Brokx het verdiend om te winnen. Met een hoofdrol voor junior Tamara Stans die op een belangrijk moment fraai scoorde. Vires-HVC (m) 13-23 (9-10). Chaotisch spel en onnodig balverlies zorgde ervoor dat op het nippertje met een voorsprong gerust kan gaan worden, Henny Plugge was met zes doelpunten de topscorer. Asvion (mhRing Pass 1-1 (1-0). Asvion opende de score met een wonderschone tip-ir. van Amcud Wanders. In de tweede rondgang kreeg Asvion de mogelijkheid om door te drukken, maar kreeg tien minuten voor tijd de gelijk maker om de oren. Tempo'34-Spir it (m) 5-1 (2-0). Tegen de koploper startten de Schiedammers met een verdedigend concept. Door twee persoonlijke fouten kwam Spirit op achterstand. Spint benutte slechts één van de vele kansen. Trainer- coach Frans Fiers sprak van een 'geflatteerde uitslag'. Forcial-Pollux (m) 3-6 (2-1). Pollux leed m deel een aan een lichte vorm van overschatting. Forcial kwam in die fase op een 2-1 voorsprong. In het tweede bedrijf walste Pollux over de hekkensluiter heen. Bart-Jeroen Petri sloeg driemaal raak. Evergreen (m)-Hisalis 2-2 (0-2). De Maassluizers speel den een erbarmelijke eerste helft In het tweede bedrijf kreeg Evergreen meer vat op de bezoekers en speelde met meer vuur. Ene Alblas scoorde beide treffers. Forescate-Spirit (v) 7-2 (3-0). Spirit bood de eerste helft goed tegenstand, maar met drie doelpunten in vijf minu ten sloeg Forescate alle Schiedamse hoop aan gruzele menten. Alleen Carolyne Breugein en de teruggehaalde Annette Hengst scoorden tegen. Roomburg-Evergreen (v) 2-1 (2-0). Na een afkeurde tref fer leek de moed in de schoenen van de Maassluissen te zinken. Roomburg kwam zelfs op 2-0 voor. Na de thee bleef Evergreen drukken maar het doelpunt van Karin van Voorthuizen was het enige wapenfeit. Krimp en-Asvion (v) 1-0 (1-0). Asvion probeerde kramp achtig op gelijke hoogte te komen en kreeg legio kansen. Asvion miste voorin echter 'afmakers'. Pollux (v)-Westland 4-2 (2-2). Tegen de koploper kwam Pollux op een 0-2 achterstand. Annemieke van der Steen en Patty van der Kooij maakten die ongedaan. Na de thee had Pollux geen antwoord op het sterke wapen van West- land; de strafcomer. CKC Maassluis-Animo 21-8 (114). Slechts in het begin kon Animo de Maassluizers nog enigszins bijbenen, maar een kleine tussensprint leverde een 114 ruststand op. „Na de rust," aldus CKC Maassluis-aanvoerder Sand ra Lekluse, „was het helemaal een makkie." Tafeltennis Kwiek-TOG 7-3. Op één enkel gelijkspelletje na is het voor TOG dit seizoen louter verlies dat de klok slaat. De promotieklasse is voor het Maassluise trio duidelijk te hoog gegrepen. Degradatie is onafwendbaar. GTTC Haarlem-NOAD 64. Na twee nederlagen moeten de Schiedammers genoegen nemen met een lagere klas sering. De Schiedamse tegenpunten kwamen van Peter Heijstek (2x)en Ronald van Kampen (2x).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4