217 Papendrecht zet deur voor Sportclub open Coal heeft liever punten dan lof na Oldegaarde-derby 1 Lichtzinnigheid kost Xerxes twee punten SMVHillegersberg weer op de rails ïtósScitr* Neptunus bedwingt SMC Leonidas mist bezieling Overmaas langs Alexandria'66 CW nikt op GLZ koploper The Harvards blijft winnen Rotterdams Dagblad Maandag 18 november 1996 Door Ed Voortmeijer RotterdamComplimenten ver tegenwoordigen geen enkele waarde. Coal-trainer Aad Ver schoof heeft inmiddels een tas vol met steunbetuigingen en an dere lovende woorden. Maar nog •steeds slechts zeven punten. Ook na afloop van de derby te gen koploper Spartaan'2Ö hoor de Verschoof dat het wel goed komt met Coal. Dat zijn vecht- ploeg dit seizoen de derde klasse ongetwijfeld zal overleven. De oefenmeester is daar zelf ook niet bang voor. Al baseerde hij dat gevoel dit keer veel meer op de hartverwarmende inzet, die zijn formatie aan de dag legde dan op de cijfers, die wéér nega tief waren: 0-2. •Verschoof staarde slechts voor zich uit. „Deze nederlaag is," 'verklaarde hij zijn stemming, „heel frustrerend voor de spe lers. Goed gespeeld, hard ge werkt, drie opgelegde kansen gekregen. Maar in de krant staat gewoon weer zwart op wit dat Coal heeft verloren." Een bittere conclusie die de rood-witten, machteloos in de af werking, zich toch echt zelf mo rgen aanrekenen. Coal, met Ed iTalman na een afwezigheid van anderhalf jaar (gescheurde kruisbanden) weer in de ploeg, begon overdonderend. Het dreigde z'n technisch meer be- fde opponent in de eerste twintig minuten zelfs onder de voet te lopen. Een loeiharde in zet van Serge de Lobel had Spar- taan'20 al na dertien minuten in verlegenheid kunnen brengen. Uit een voorzet van Tamar Okay mikte hij echter op de lat, waar door de formatie van Hans van der Toom van een snelle achter stand bleef gevrijwaard. Overtuigend was het allemaal nog niet zoals de kampioenen van de eerste periode in de be ginfase op de been bleven. Ze .gaven niettemin blijk van wils- ;kracht Met name Archoen Ros- inda gaf het goede voorbeeld. De laatste man toonde zich een rots in.de branding van de Spar- taan'20-defensie en was opbou wend ijzers terk. Nadat De Lobel in de negentien de minuut voor de tweede maal had verzuimd Coal op voor sprong te zetten - de betrouw bare Spartaan'20-goalie Arthur Kempen, keerde zijn vlijmscher pe inzet met beide vuisten - na men de met wat meer overleg spelende gasten het initiatief over en creëerden ook kansen. Zoals in de 21ste minuut toen Dimitri van Lierop er nog net op de doellijn in slaagde een kogel van Patrick Kok onschadelijfrte maken. Toch zouden de bezoekers voor rust nog op een voorsprong ko men. In de 38ste minuut kreeg Eduard Booms alle ruimte de bal uit een voorzet van Veli Er- soy op het hoofd van Nuri Kapli te leggen. Tegen diens simpele knik had invaller-doelman Ed win de Brum (Perry Batenburg was geschorst) geen verweer: 0- 1. De kans dat zijn ploeg er na de thee nog in zou slagen langszij te komen, schatte een gedesillu sioneerde Coal-fan tijdens de rust met z'n opmerking 'die is even groot als de kans dat een Nederlander volgend jaar de Tour de France wint, nihil dus' op treffende wijze in. Klasseverschil Was de voorsprong na 45 minu ten nauwelijks verdiend, in de tweede helft liet Spartaan'2Q bij vlagen zien dat er een pijnlijk klasseverschil bestaat tussen de beide Oldegaarde-ploegen. Het keihard werkende Coal, dat wel, mocht uiteindelijk niet eens kla gen dat de gasten met slechts een treffer van Ricardo Willem- se, na een dieptepass van Kapli, genoegen namen: 0-2, „Drie punten, mooi meegeno men toch!?" glunderde Hans van der Toorn, die erop ver trouwt dat zijn team de race om de titel tot het eind zal volhou den. „De ploeg wordt steeds meer volwassen. De spelers ver dienen een compliment voor de wijze waarop zij zich wisten staande te houden tegen al dat fysieke geweld." CoaPSpartaan'20 0-2 (O-l), 38. Nun Kapli O-l, 69. Hicardo Wülcmse 0-2. Bijzonder heden: De sterk en gedecideerd leidende arbiter Peter van Ötekoven gaf geel aan Coal-verdediger Dimitri van Lierop. Coal: Edwin de Bruin; Van lierop, Snij ders (90. Verschoof!, Hekeiaar, Zwama; Michel de Bruin, Van Leeuwen, Talman (70. Lopes Dias), Abbassi; De Lobel, Okay (78. VanBodegom). Sparta ac'20: Kempen; Pfahi, Rosinda, Molenaar, Horro VEcario; Brouwer, Kok, Ersoy, Kaph, Booms' Wiliemse. Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Sportclub Feye- noord blijft riant koploper van de hoofdklasse A. Toch heeft ook een lijstaanvoerder z'n zwakke dagen, zo bleek gistermiddag op Varkenoord. Maar ja, als zelfs op die mo menten de opponent ver zuimt om te profiteren, dan lijkt de positie van elke hoog vlieger onaantastbaar. Van die gedachte beroofde Hans Maus zijn Varkenoorders snel na de 7-1 op Papen- drecht. Ook de oefenmeester kon niet anders stellen dat zijn elftal geen overtuigende prestatie had geleverd. „Ik vind het triest voor Ane, maar Papendrecht heeft slechts twee punten, en als ze zo blijven spelen dan blijven ze op twee punten staan," waren de weinig bemoedi gende woorden die Maus zijn col lega Arie Romijn kon meegeven. „Wij maken gemakkelijk zeven doelpunten, maar de manier waarop gaf te denken. We waren slordig, maar Papendrecht profi teerde daar niet van. De opbouw in de eerste helft was niet goed. Daarnaast was onze spits te sta tisch. Vandaar de omzettingen in de rust. ïn het begin van de twee de helft liep het even, maar dat was dan ook dat." Maus had het gistermiddag druk met het maken van aantekenin gen. De oefenmeester kon niet an ders constateren dan dat zijn elf tal aan alle kanten rammelde. De opbouw was ronduit slordig. Dat verwijt mocht vooral libero Mauri ce Wijmans aan te rekenen, die de ene na de andere slordige pass af leverde. De laatste man moest daarentegen vooral de oplossin gen in de eigen zone zoeken, omdat de afspeelmogelijkheden beperkt waren. Papendrecht was in de beginfase dan ook de gelijke van de gastheren. André Tamcrus kreeg zelfs de eerste kans op de openingstreffer. De spits ontnam Marco van Brouwershaven de bal. maar Pim Doesburg redde zijn aanvoerder. Heel Papendrecht dacht met wee moed terug aan dat moment toen na zeventien minuten de bal ach ter Hans Roelofs lag. Wessel Wee- zenberg deponeerde het leer in de doelmond, waar Marcel Lippuner ongehinderd de 1-0 kon binnen- knikken. Het was het begin van het einde voor Papendrecht. Hoe wel het de thuisclub aardig kon bijbenen, werd in het vervolg de fensief fout op fout gestapeld. Zo als na 33 minuten, toen een in- worp voor veel verwarring zorgde. Laurens den Breejen wilde de bal wegrammen, maar schoot het ding tegen de benen van Richard van Schijndel. Dat was voldoende om Roelofs voor de tweede keer te doen capituleren. Weer driehon derd seconden later stond diezelf de Van Schijndel na een mislukte aanval vry voor Roelofs, zonder dat hij daarop had gerekend. Een bekeken schuiver was voldoende voor de 3-0. Sterk Met Frans van der Heide voor Maurice Wijmans en Michel Spie- rmgs voor Ton Stam opende Feyenoord de tweede helft sterk. Hoewel, het was mede de verdien ste van Hans Roelofs. De Papen- dreeht-doelman, vorige week te gen AFC vervangen, liet een voor zet van Pascal Bosschaart voor langs zijn doel stuiteren. Bij de tweede paal stond Jacco Zanen klaar: 4-0. Scheidsrechter Bos uit Vlissingen bespaarde het arme Papendrecht niets. In de 49ste mi nuut probeerde John Martens een schot van Van Schijndel te blok ken. Hooguit een geval van ge vaarlijk spel, maar zeker geen strafschop. De arbiter liet Van Brouwershaven wel van elf meter aanleggen. De mooiste aanval van de wed strijd leidde doelpunt zes in. Van Schijndel en Weezenberg zetten het spektakel in met een vloeien de beweging, Lippuner rondde het karwei af. De laatste zet was voor Van Brouwershaven. De aan voerder benutte wederom een kalktrap, nadat Marco de Regt de bal verspeelde aan Jaceo Zanen en in zyn poging tot herovering de Alblasserdammer vloerde: 7-0. Gelukkig voor Papendrecht het Pim Doesburg zien dat het leed niet alleen aan de bezoekers was besteed. De Rotterdamse doel man leek een voorzet van Edwin Brouwer simpel te pakken. De goalie was, zoals Maus het uit drukte, blijkbaar al zo druk bezig met het vervolg, dat de bal via zijn handen over de lijn stuiterde: 7-1. „Ach, ja," zei Arie Romijn, „wat moet ik er van zeggen? Ik kan m'n spelers wel beledigen, maar wat is de zin ervan? Wij kunnen gewoon niet beter. We missen de kwaliteit." Toch is de kans groot dat de oud-prof volgend seizoen weer actief is op het Slobbengors. „Ik ben al druk met het bestuur in gesprek. Het laatste woord is aan de spelers. Als minimaal tachtig procent voor is, dan ga ik verder." SC Feyenoord-Papcndrecht 7-1 (3-0), 17 Marcel Lippuner 1-0,33 en 38 Richard van Schyndel 2-0 en 3-0,47 Jacco Zanen 4-0,49. Marco van Brouwershaven (strafschop) 5-0, 55. Marcel Lippuner 6-0, 72. Marco van Brouwershaven (slrafschop) 7-0,86. Edwin Brouwer 7-1. Bijzonderheden: arbiter Bos, kandidaat voor het betaald voetbal, toonde John Mai tens de gele kaart SC Feyenoord: Doesburg, Van Brouwers haven, Wij mans (46. Van der Heide), Lippu ner, Sturrus; Weezenberg (66. De Graaf). Van Schijndel, Rijsdyk, Zanen, Stam (46. Spiermgs), Bosschaart Papendrecht: Roelofs; Van Vrouwerf, Hes- sing (66 Duthler), Martens, Sehreuders; Den Breejen, De Regt. Harmans, Ooyen; Tamerus (66 Van de Graaf), Brouwer. Pascal Bos schaart maakt een overtreding op Papen- drechts Mar co de Regt. Feyenoords linksbuiten was zeker niet de slechtste op Var kenoord. FOtO CorVos Zondag eerste klasse Door Perry Menexis Rotterdam Het zag er gisteren heel even naar uit dat Xerxes de streekderby tegen TOGB met dubbele cijfers zou winnen. De nummer twee van de derde klasse B liet de bezoekers uit Berkel en Rodenrijs het eerste half uur alle hoeken van het veld zien. De 3-0 voorsprong was een logische af spiegeling van het overwicht. Wie daarna op een doelpuntenfestijn rekende kwam niet bedrogen uit, alleen nam TOGB ook een hap uit de koek. Xerxes liet de teugels vieren, waardoor het steeds meer tegen zichzelf begon te voetbal len. Het was dan ook niet meer dan logisch dat TOGB in blessure tijd alsnog op 4-4 kwam. Kosta Karaivanof kon' na afloop wei janken om de knullige manier waarop zijn pupillen de winst weggaven. De trainer van Xerxes liep na afloop zwaar aangeslagen richting kleedkamer. „We koer sten op dubbele cijfers af," zucht te Karaivanof moedeloos. „Die jongens speelden de eerste dertig minuten een wereldpartij. Na dat derde doelpunt hadden er zeker nog een paar bij moeten komen, maar in plaats van door te stoten, verslapte de ploeg." De oefenmeester had zo zijn ver moedens over de terugval, „Het ging ook allemaal zo makkelijk tot die 3-0, dat de heren dachten dat op de automatische piloot een monsterscore zou worden ge boekt. Ze hadden de afgelopen week immers in een oefenwed strijd Dordreeht'9Ö van de mat ge speeld." Volgens de coach van Xerxes leef de bij zijn spelers het idee dat ze de hele eerste divisie aankonden. „Die gedachte was fataal. Ieder een weet dat TOGB iets extra's zpu geven. Daar moet je je als ploeg tegen wapenen. Ik hoop dat we veel lering hebben getrokken uit wat er vanmiddag allemaal is misgegaan." En er ging inderdaad het nodige mis. Het was opvallend om te zien hoe vrij de doelpuntenmakers van TOGB stonden. Alsof het de simpelste zaak van de wereld was, werkten Gerry Schumacher, Jeff rey Vermeulen en Dennis de Wek ker na uitgespeelde aanvallen een hopeloos ogende achterstand weg: 3-3. Een saillant detail was dat Xerxes in welgeteld 29 minu ten net zo veel tegentreffers kreeg als in de zeven voorgaande duels. De pupillen van Kosta Karaivanof waren geen schim meer van de overtuigende ploeg, die via tref fers van Barry Gijzen, Patrick Rü- ter en Raymond de Jong spelen derwijs naar een 3-0 voorsprong reikte. Vooral de derde treffer was uiterst curieus. Raymond de Jong pakte de bal na een volledig mis lukte doelkans van een medespe ler op en plaatste deze onhoud baar achter Maurice Langstraat in het doel. Xerxes leek na de inhaalrace van de nummer voorlaatst ry p voor de slachtbank. Karaivanof stak daar een stokje voor met een dubbele wissel, die hij een kwartier voor tijd doorvoerde. De met zichzelf tobbende Edwin Li-a-Sam en Ed win Eger werden om de ploeg meer aanvalskracht te geven ver vangen door Robert van Buuren en Michael Wilkes. „Ik wilde ook nadat het 3-3 was geworden toch voor de winst gaan," verklaarde Karaivanof zijn gedurfde zet. De oefenmeester van de zebra's schoof ook met an dere spelers, waardoor de grip op de wedstrijd en de voorsprong weer werd heroverd. Jeffrey Lang kopte in de slotfase Xerxes naar een 4-3 voorsprong, maar dat bleek niet genoeg. Patrick Ver meulen had in blessuretijd het laatste woord door in volledig vrij staande positie de 44 in te tikken. TOGB-trainerHuub Hulst was na afloop verguld over de manier waarop zijn spelers alsnog een punt pakte. De Berkelaar bleef wel realist. „Het is heel erg leuk dat we van Xerxes én koploper Westlandia een punt hebben ge pakt. We hebben er alleen niets aan als we komende zondag tegen RAVA, een concurrent in strijd te gen de degradatie, niet winnen." Xerxes-TOGB44(3*l)13 Barry Gyzen 1-0. 19 Patrick Rüter 2-0,23 Raj mond de Jong 3-0.39 Gerry Schumacher 3-1,47 Jeffrey Vermeulen 3-2. 68 Dennis de Wekker 3-3, 84 Jenrvy Leng 4-3.92 Pairicit Vermeulen 4 -4 Bijzonderheden: scheidsrechter Henk Poort gaf Barry Gyzen (Xerxes) en Vincent Switzer en Patrick Vermeulen (TOGB). Xerxes: Londema; Lang. Van Loon (90 Ra mos). Dunvou. Van Dort, Rüter, Eger (78 Wilkes), De Jong. Van der Starre, Li-a-Sam (78 Van Buuren), Gijzen TOGB: Langstraat; Mensen, Van der Burg, Rob Vermeulen. Banst, Jeffrey Vermeulen, Sander Vermeulen (76 Van der Baard), Pa trick Vermeulen, Schumacher, Switzer, De Wekker Door Hans Schelling Rotterdam Het contrast was groot na afloop van de derby in de derde klasse C tussen SMV Hille- gersberg en HION. De thuisclub vierde na de matige competitie start de tweede overwinning van het seizoen: 5-0. De fusieclub be haalde zeven punten uit de laatste drie duels. Bij HION was de te leurstelling groot. De promoven dus zakte door het verlies verder in de onderste regionen. „Er is duidelijk een stijgende lijn," meende SMV Hillegersberg- trainer Piet Krieseh. „De blessu res en schorsingen zijn voorbij. Daardoor stonden wij onderaan. En daar hoort SMV Hillegersberg niet. Ik beschik nu weer over een nagenoeg volledige groep. Alleen de zieke Koos van Eijk ontbrak. Jack de Haan trainde de afgelo pen week niet en dan begint hij op de bank. Ook merkte ik veel meer rust bij mijn verdedigers, nu de van een blessure herstelde keeper Fernando Andrade weer terug is. Ik ben blij met de 5-0 zege, maar we hebben nog een aantal schitte rende kansen laten liggen. Ieder een is weer tevreden, want succes bepaalt de sfeer binnen de selec tie." tf i de aftastende openingsfase - r jmb'natievoetbal van beide earns met veelvuldig balverlies - was de eerste kans voor de bezoe ken.. HION-linkerspits Frans van der Ham profiteerde van knullig balverlies in de Hillegersbergse defensie, maar verkeek zich op de kwaliteiten van sluitpost Fernan do Andrade. SMV Hillegersberg nam in de 32ste minuut de lei ding. Na een staaltje flipperkast- voetbal in de HION-verdedigïng strafte Mas Wasiman de chaos af: 1-0. De thuisclub verdubbelde zes mi nuten na de hervatting de score. Wasiman strandde in eerste in stantie op doelman Dennis Bran derhorst. De linkerspits had met de terugspringende bal geen pro blemen. Hy bood Wendel Piqué een niet te missen kans: 2-0. Eigenlijk was op de moment de wedstrijd al gespeeld. HION, zon der de geblesseerde Wim van der Steene en Robert van de Veer donk, trachtte nog wel een tegen treffer te fabriceren. De formatie van Ronald Feiten ontbeerde de nodige stootkracht. Ook het inzet ten van Mike Vaarnold en Romeo Danièls miste het gewenste resul taat. De beste mogelijkheden wa ren voor SMV Hillegersberg. Aan voerder Junior de Man (schot te gen de lat) en Mas Wasiman (te gen de benen van Branderhorst) verzuimden HION opeen grotere achterstand te zetten. Dat ge beurde pas in de slotfase. Twee maal Jack de Haan en de 18-jarige invaller Jendel Doran bepaalden de eindstand op 5-0. Het hoogte punt aan HION-zijde was in bles suretijd een schot van Vaarnold tegen de lat. De Rotterdamse arbiter Stïgt hield het op papier beiaden duel goed in bewang. Slechts één mo ment leek de derby te ontsporen. SMV Hiliegersberg-trainer Piet Krieseh greep meteen in en haal de de opvliegerige Augen Jones naar de kant. „We zitten in de problemen," treurde Ronald Feiten, die als speler van HION onder collega Piet Krieseh trainde. „Er ontbre ken door blessures een aantal be langrijke spelers. HION mist daardoor de rust m de ploeg. Het wordt steeds moeilijker. Zeker nu we op de ranglijst duikelen." SMV Hillegersberg-HION 5-0 (1-fl). 32 Mas Wasiman 1-0.51. Wendel Piqué 2-0.85. Jack de Haan 3-0 86 Jendel Doran 4-0 90 Jark de Haan 5-0 Bijzonderheden: de SMV Hik legersberg-spelers Augen Jones en Junior de Man zagen de ge!e kaart SMV Hillegersberg: Andrade, Marco van Velzen (72. De Leon), De Butter, Van Rij, Brandenburg; Jones (57 De Haan), Voorn, De Man, Burggraaf, Dique. Wasiman (73 Doran) IIION: Branderhorst: Mendonca. Hage naars, Leenderts (75 Danièls), Hoppzak, Cock van Velzen, Van der Vegt, Van der Velden, Femandes. Van Santviiet, Van der Ham (63 Vaarnold). Rotterdam Neptunus verrichtte knap werk door koplo per SMC in de eerste klasse B m Schiedam op 0-0 te hou den. SMC-Ncptunus 0-0. Neptunus speelde zeer gedisci plineerd en haalde een verdiend punt binnen. De Dnetanders hadden zelfs een licht veldoverwicht, zonder dat dit overigens goede kansen opleverde. De beste kan sen waren voor SMC. Alberto Baptista Lima kopte de bal m vrije positie in de handen van Neptunus-doelman Mar co van Krevel. Peter Roos van Neptunus en Schiedam mer Toon Wolters, die tegen de paal schoot, waren in de slotfase dicht bij de winnende treffer. Zondag tweede klasse DRL(2D) had bij EBOH geen schijn van kans: 5-1 Leoni das verloor met 2-0 bij Slikkerveer. Slikkerveer-Leoni- das 2-0 (0-0). Leonidas speelde zonder bezieling en leed tegen Slikkerveer zijn eerste nederlaag van het seizoen Op de overwinning van de thuisploeg viel niets af te din gen. Slikkerveel was felter en zat de Rotterdammers bo ven op de huid, Johan Jokkens kopte twintig minuten voor tijd de eerste treffer binnen. In de laatste minuut maakte hij er met zijn voet 2-0 van. E80H-DRL 5-1 (3-1) EBOH draaide op volle toeren. De Rotterdammers kon den EBOH alleen in de eerste twintig minuten bijbenen. De Dordtse voorsprong door Ries Fok(l-0)werd door Ben van Dranen teniet gedaan: 1-1. Een foutje van DRL-doel- man Rteardo Seton, dat door Ries Fok werd afgestraft (2- 1), kwam de gasten duur te staan. De Dordtenaren stoom den via wederom RtesFok op naar een 3-1 ruststand. De thuisploeg gmg na de pauze op dezelfde voet verder. Ries Fok zorgde voor 4-1 en Rob van Eseh voor 5-1. Zondag derde klasse Overmaas boekte in 3 C een 2-1 zege op Alexandria'66. LMO is in 3 D van slag en leed bij Fortuna (6-1) de derde nederlaag op nj, DHZ (0-6) tegen DBGC bad geen prettig weerzien met ex-tramer René Milot. B; Sparta-Groen Wit'581-1 (1-1). WemerTout 0-1, Michel Vermaas 1-1. Het elftal van Jan van der Laan speelde een teleurstellende wedstrijd, waarin beide teams weinig goede kansen cre- eerden. C: Overmaas-Alexandria'66 2-1 (1-1). Ronald van Someren 0-1, René van de Avoixd 1-1 en 2-1. Een span nende wedstrijd waarin de bezoekende ploeg al in de eer ste mmuut de score opende. De einduitslag zou hoger zijn uitgevallen, mdien beide doelverdedigers niet m uit muntende vorm verkeerden D: DHZ-DBGC 0-6 (0-2). Jos van Eijkeren O-l, Jan-Willem Pulleman 0-2, Tim Franzen 0-3, Wilco Pulleman 04, Tim Franzen 0-5, Jos van Eijke ren 0-6. De Varkenoorders missen voorin nog te veel stootkracht om uit de ondersten regionen te komen. Or lando Uijterwerf van DHZ mistte bij 0-2 een strafschop, Hennes DVS-De Musschen 1-1 (O-O). Mario Mosso 1-0, Mario Mosso (eigen doel) 1-1. Een terechte uitslag, ook al kwamen de vogels tien minuten voor tijd goed weg toen de scheidsrechter een handsbal in het strafschopgebied van de bezoekende club niet opmerkte. Fortuna Vlaar- dingen-LMO 6-1 (3-0). Leen Muis 1-0 en 2-0, Ed van der Lugt 3-0, Ramon Lafour 3-1, Robert Boxem 4*1, Ed van der Lugt 5-1Sjaak Weber 6-1. Op het terrein aan de Mara- thonweg leden de blauw-witten alweer hun derde verlies op rij. En niet eens onverdiend. Zondag vierde klasse CVV klimt langzaam omhoog in de vierde klasse F. Dilet tant werd met 5-3 geklopt. HQV klopte SV Ommoord (3-1) en zag Transvalia op 0-0 steken tegen Antibarban. In 4 H temde WCR runner up Abbenbroek. E: Soccer Boys- Haastrecht 1-3 (0-0), Jerry van Duren 0-1, Raymond Zwarteveld 1-1, Rick Pronk 1-2, Conrad Dijkstra 1-3. Een teleurstellende uitslag voor de thuisploeg. In het eerste bedrijf gmg de wedstrijd gelijk op. Na de thee leidden de counters van Haastrecht tot meer succes. F: C W-Diletta nt 5-3 (3-1). Mike Sporksleden 0-1, Leon van Elzakker 1-1 en 2-1, Antonio Garcia-Mendes 3-2, Fouad el-Harraoui 4- 1, Antonio Garcia-Mendes 5-1, Mark Nederlof 5-2 en 5-3. De thuisploeg was duidelijk de betere, maarlietzich ont regelen door de laatste twee tegendoelpunten. SVS-NOC 0-3 (0-2). Gerard Vermeulen 0-1 en 0-2, Alfred Tetteh 0-3. De goed leidende scheidsrechter Costa do Rosario deelde maar liefst zeven gele kaarten uit, DidierLïtvande thuis ploeg miste b(j nul-twee een strafschop. Tediro-Zwarte Pijl 2-1 (1-1). Kenneth Steward 0-1, Rogier de Jong 1-1, Ben Timmermans 2-1. De oekers waren gezien het spel blijkbaar al tevreden ir en puntendeling, maar de Varkenoorders wilden en Kregen meer. Antibarbari- Transvalia 0-0. De wedstnjd kwam door het vele balver lies helemaal niet op gang. De Transvalen, die zeer onder hun niveau presteerden, zagen hun tweede plaats verlo ren gaan. HO V-SV Ommoord 3-1 (1-1). Robert van Geen huizen 0-1, Hakan Akgul 1-1, Nordin Bouchtaoui 2-1, Fou ad el Hamdaoui 3-1. De wedstrijd ging gelijk op tot aan het tweede bedrijf, want toen verhoogde de thuispartij het tempo, De gasten konden het niet meer bijbenen. DEH-Belvédère 2-3 (2-2). Danny Schram 0-1 en 0-2, Jean- Pierre Melissant 1-2 en 2-2, Mark Boeimer 2-3. In de eer ste helft werd Michel Lemen (DEH) bekeurd met rood. Belvédère was net iets scherperin de onderlinge duels en op basis van die instelling greep de ploeg die zege. G: Ur- sus-Schiebroek'94 4-2 (1-1). Jeral Neral 1-0, Guy Fiegel 1- 1 en 2-1, Ab Hubregtse 2-2, Hans Hólzken 3-2, Marco Her ben 4-2. De Schiebroekers verzuimden tot aan de thee de score op te voeren. In de tweeue helft waren de amateurs geen schim meer van wat ze voor de thee waren. In het tweede bedrijf werd Wil Hubregtse (Schiebroek) met twee maal geel (rood) bekeurd. EDS-Aeolus 1-0 (1-0). Ro bin Hassankhan 1-0. Aeolus speelde zeer offensief, maar liet zich in de luren leggen door het op de counter loeren de EDS. DJSCR-Sporting Lodewijk Pioniers 3-2 (1-1). Aad Hagestem 1-0, Sly do Rosario 1-1, Ron Hagestein 2-1, Sly do Rosario 2-2, Robert de Jong 3-2. Voor rust dicteerde Sporting het spel. maar miste riante mogelijkheden om op voorsprong te komen. In de tweede helft trok DJSCR het spel naar zich toe. RFC-Excelsior'20 0-3 (0-1). Daniël Bakboord 0-1Richard van de Meer 0-2 en 0-3. RFC zag in een gehjkopgaande wedstrijd Excelsior'20 een bevlie ging knjgen, die in drie tegentreffers resulteerde. VOC- HWD 0-1 (O-O), Ger Wiekens 0-1. Waar de thuisclub legio kansen om zeep hielp, had HWD genoeg aan een moge lijk om te winnen. In het tweede deel van de wedstrijd vijfentwintig minuten voor het einde van de wedstrijd zag Mark Oomen (HWD) twee maal geel (rood). RKWIK- Germinal 3-3 (1-0). Raymond Kolsteren 1-0, Michel Wig mans 1-1, Guus van Adrichem2-l, Raymond Kolsteren 3- 1, Ronald Brandt 3-2, Michel Wigmans 3-3. Enige commo tie ontstond bij een extra fel duel, RKWIK-trainer Ger Mulder wond zich hier zo over op dat de scheidsrechter dhr. H. van den Boor de wedstrijd voor enkele minuten staakte. H: FIOS-MeeuwenpIaat 3-2 (1-2), Jan Hagens 1- 0. Wim Lagendijk 1-1, Laurens Bellel 1-2, Jan Hagens 2-2, Cor-Jan van der Made 3-2. Een wedstrijd met veel doel punten. Meeuwenplaat knokte voor wat het waard, was, doch FIOS bleek koelbloediger. OW-BZC'95 3-1 (2-1). Fred van de Spek 0-1, Hasan Balbag 1-1, Edwin Crezee 2- 1, Arthur van de Spek 3-1. In de eerste heift werd Wïebe Dedert (OW) met twee maal geel (rood) bekeurd, OW kwam met tien man te spelen. Na de thee kreeg Leon van de Weezen twee maal geel (rood) na 38 minuten speten. Oud-Beijerland-Poortugaal 0-2 (0-0). Daniël Casanova 0- 1, Edwin Roosenburg 0-2. Poortugaal kreeg vele kansen, benutte slechts twee. WCR-Abbenbroek 2-1 (1-1). Dame! den Hoed 1-0. Jurgen de Ronde 1-1, Daniel den Hoed 2-1. WCR opende sterk. Na de thee werden de Abbenbroekers onder druk gezet. De counters leidden tot meer succes. Zondag vijfde klasse GLZ nam in de vijfde klasse C de leiding alleen over. ESTO weid duur Jai Hinii (1-0/ zelfs na de derde plaats verdrongen. DCL haalde in D belangrijke punten bij Rockanje: 1-2. FC Pretoria R liet zich verrassen door Dirksland, dat de eerste zege behaalde. Zondag zesde klasse The Harvards bleef m 6 E ook in de zesde wedstrijd zon der puntverlies. In D houden Ammerstol en C. Portugues elkaar in evenwicht. MSV71 pakte in C de eerste periode-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 6