Alcoholcursus voor jongeren moeizaam van de grond W Rotterdams Dagblad 11 Oma's gratis naar het circus Tipgever pleegde 'kapsalonmoord' Maassluis accepteert duur, maar goed draaiend Dol-fijn Initiatiefnemers willen voorwaarden versoepelen Strenge richtlijnen voor organisatie houseparty's Bewoners Vlaardingen doen beroep op geweten Midden-Delfland Controles bij auto's en fietsen Dronken rijder betrapt Autoradio's gestolen Vrouw zakt door het trottoir Papieren van Schiedammer kloppen niet Expositie Dick Smit in d'Dayer ISS Aangepaste openingstijden Woon Informatie Centrum voorkatitoor- verpakking- en decoratiemateriaal - Donderdag 21 november 1996 Jk Waterweg Maassluis De politie heeft gis termorgen diverse controles ge houden. Automobilisten werden gecontroleerd op hun parkeerge- arag, Twee van hen werden be keurd omdat ze de auto niet goed hadden weggezet. Ook fletsere ontkwamen niet aan de controle. Nabij de Kortebuurt werd de ver lichting gecontroleerd. Twee fiet sers moesten hun verlichting la ten maken en een aantal fietsers werd gewaarschuwd omdat ze zonder licht reden. VlaardïngenEen 47-jarige Vlaar- dinger is vannacht betrapt op het rijden onder invloed in de Wilhel- minastraat. De man moest naar het politiebureau voor een blaas- test. Zijn rijbewijs werd ingevor derd en hij kreeg een proces-ver baal. Hoek van HollandUit een gepar keerde auto op de Prins der Ne derlandenstraat zijn. gisteravond vier cd's en de autoradio-cd-speler gestolen. De wagen werd bij de in braak beschadigd. Later op de avond werd ook een autoradio ge stolen uit een auto die op de Presi dent Jan Lelsstraai stond. Schiedam Een 59-jarige Schiedamse vrouw is gistermid dag gewond geraakt toen zij in de Lekstraat door het trottoir zakte. Het zand onder de trottoirtegels was weggespoeld waardoor de te gels wegzakten toen de vrouw er op ging staan. De Schiedamse is voor behandeling overgebracht naar het Schieiand Ziekenhuis. Ze raakte gewond aan haar scheenbeen. De gemeente laat het trottoir met spoed repareren. Schiedam De politie heeft gis teravond een 26-jarige Schiedam mer op de Nieuwpoortweg aange houden. De man bleek in een on verzekerde auto te rijden. Aan vankelijk gaf de Schiedammer een valse naam op en wilde hij de agenten laten geloven dat de auto van hem was. Na controle van de gegevens bleek dat niet zo te zijn. De man had ook geen geldig rijbe wijs en er stond nog een boete open. Zowel de bestuurder als de auto zijn meegenomen naar het politiebureau. Hij kreeg daarvoor een proces-verbaal. Vlaardingen In galerie d'Dayer in Vlaardingen is van 23 novem ber tot 29 december een expositie van Dick Smit te zien. De aquarel len van Smit zijn ook op Tweede Kerstdag te zien. De expositie is te zien van woens dag tot vrijdag van 15.09 tot 21.00 uur en van zaterdag 11.00 tot 16.00 uur. Galerie d'Dayer is te vinden aan de Bayer 6. Schiedam Het idee om baldadige, dronken jongeren in plaats van een flinke geldboete een cursus te geven, komt in Schiedam moeizaam van de grond. In augustus dit jaar begon de politie Schiedam het zogenoemde Project Alcohol Delicten. Een gebrek aan klanten noopt de initiatiefnemers (de politie, het Boumanhuis en het Openbaar Ministerie) nu tot een her ziening van de voorwaarden om deel te nemen In de vier maanden dat het pro ject nu draait heeft zich nog nie mand voor de cursus gemeld. Het project is bedoeld voor jongeren tussen de 15 en 25 jaar die nadat ze teveel hebben gedronken, wor den opgepakt vanwege baldadig gedrag. Met teveel alcohol in het bloed een bushokje in elkaar trap pen of een prullenbak in de fik steken zijn daar voorbeelden van. Als blijkt dat de relschopper nooit eerder met de politie in aanraking is geweest en hij voor zijn vergrijp niet meer dan een boete van vijf honderd gulden zou krijgen, kan hij kiezen uit de boete of de be wuste cursus. De cursus is er op gericht het ge drag dat jongeren na een avondje stevig stappen ten toon spreiden te veranderen. Het is de bedoe ling met het lesprogramma te voorkomen dat jongeren, nadat zij door de politie zijn opgepakt, opnieuw rottigheid uithalen. Volgens R. J. van Beekum van het Boumanhuis, het centrum voor verslavingszorg Zuid-Holland- Zuid, heeft tot nu toe nog nie mand aan de cursus deelgenomen omdat de meeste opgepakte jon geren geen first-offenders zijn. „Het blijkt dat bijna alle jongeren die worden gearresteerd al eerder mèt justitie in aanraking zijn ge weest. Daardoor komen ze niet in aanmerking voor de cursus." Om dat probleem te ondervangen hebben de politie en het Bouman huis aan het Rotterdamse Open baar Ministerie (OM) voorgesteld de voorwaarden iets te verande ren. Van Beekum: „Het plan is nu om ook recidivisten tot de cursus toe te laten. Jongeren die voor hetzelfde vergrijp al eens zijn op gepakt." Het OM, dat de derde partij in de samenwerking tussen politie en hulpverlening vormt, moet de voorstellen eerst goedkeuren. „Als het OM akkoord gaat met de aanpassing, wordt deze meteen ingevoerd," vertelt Van Beekum. „Ik heb nog alle vertrouwen in de cursus. Het is een goede zaak jon geren in te laten zien wat alcohol kan veroorzaken. Met wat aanpas singen zal de cursus goed gaan draaien." Vlaardingen De gemeente Vlaardingen wil strenge richtlij nen opstellen voor de organisa tie van houseparty's. Doordat Rotterdam een strakker beleid voert voor de toelating van dit soort grootschalige evenemen ten is de kans volgens de Vlaar- dingse beleidsmakers groot dat de organisatoren van de house party's in de omliggende ge meenten neer zullen strijken. Binnen het Vlaardingse ge meentehuis staat vast dat het hier om evenementen gaat die door 'de combinatie van zeer jeugdigen die hele nachten doordansen op doordringende harde muziek en door het drugs gebruik deel uitmaakt van de house-seene'. Bovendien zijn voor de burgemeester van Rot terdam de by de houseparty's behorende aspecten als overlast, geluidsoverlast, harddrugs, on veiligheid en illegaliteit aanlei ding geweest om strenger op te treden. Een aanvraag voor een houseparty in een leegstaande hal aan de Deltaweg werd on langs nog afgewezen. Deze aanvraag en het strakkere beleid in Rotterdam zijn voor de gemeente Vlaardingen redenen om de strenge regels vast te gaan stellen. Zo moet een aan vraag voor een houseparty vol doen aan alle wettelijke voor schriften zoals die zijn vastge steld in de Algemene Plaatselij ke Verordening, moet de organi sator een vergunning hebben volgens de wet Milieubeheer, een vergunning Brandveilig heid, een ontheffing van de drank- en horecawet en moet het feest passen in de gebruiks- bepalingen van het bestem mingsplan. Daarnaast is het voor de openba re orde en veiligheid van belang dat een evenement gped en vei lig verloopt en dat het evene ment beheersbaar is. Ook moet het woon- en leefklimaat worden beschermd. In de omgeving waar het feest wordt gehouden mag geen kans zijn op vandalis me, geluids-, verkeers- en par keeroverlast en van vervuiling van de omgeving. Ook moeten de risico's van het drugsgebruik worden ingedamd. Belangrijk is ook da t de aanvrager van de ver gunning 'kredietwaprig' is en dat die in de praktijk alle ver gunningvoorschriften kan nale ven. Pas als aan alle voorwaarden wordt voldaan zal het in Vlaar dingen mogelijk zyn om een vergunning voor een grootscha lig evenement als een housepar ty te krijgen. Het voorstel wordt maandag behandeld in de com missie algemene zaken en vei ligheid, die voor de gelegenheid wordt gehouderi in de brandt weerkazerna. SchiedamWegens de stormloop» rond het middaguur op het in sep tember geopende Woon Informa tie Centrum, zijn de openingstij den aangepast. Het centrum op het Stadserf is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur. Op donderdagavond staan de deuren tot 20.00 urn- open. Het Woon Informatie Centrum, dat een samenwerking is tussen gemeente, makelaars, verhuur ders en projectontwikkelaars, wordt doordeweeks door zo'n der tig mensen bezocht Op zaterdag stappen er vijftig geïnteresseer den over de drempel. Bezoekers kunnen in het cen trum een actueel overzicht krij gen van alle Sebiedatnse nieuw en vemieuwbouwproj ecten in de koopsector en de wat duurdere huurwoningen. Ook kunnen wo ningzoekenden er de NVM-gids met bestaande koopwoningen en de Woonkeuzekrant met alle huurwoningen van de Wo ningstichting Noordvest en de Woningbouwvereniging Schiedam afhalen. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur foom 010-4004444 Of de oma's laten circussen tegenwoordig links liggen of het beeld van de gemrddelde oma moet maar eens flink worden bijgesteld. Alleen oma's konden gistermiddag gratis een be zoek brengen aan het Circus Bongo, dat deze dagen in Schiedam staat. Voorwaarde was we! dat die oma's mini maal vijftig jaar oud zouden zijn. Voor niets werden oma's dan door hun betalende kleinkinderen meegenomen om bij voorbeeld kamelen in de circuspiste te zien. Een tribune vol oma's, daar kon gisteren niet over gesproken worden. De kleinkinderen namen toch de meeste plaatsen In. Oma's hebben nog twee kansen om door hun kleinkinderen te wor den meegenomen naar het circus. Dat kan zaterdag 23 no vember en zondag 24 november. De twee uur durende cir cusvoorstelling op het Bachpiein in Schiedam begint om 15.00 uur. VlaardingenEen 38-jarige Vlaar- dinger heeft de geruchtmakende 'kapsalonmoord' op de 44-jarige Dixk Boot gepleegd. Dat heeft de Vlaardingse politie gisteren na maanden intensief recherche werk bekend gemaakt. Boot werd op 17 maart dood aangetroffen in zijn woning boven de kapsalon van zijn echtgenote Joke van der Bend aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Hij kwam door een aantal messteken om het leven. De dader is degene die kort na de moord de politie tipte over een verdachte situatie ter hoogte van de kapsalon. De verdachte heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Hij wordt morgen voorgeleid aan de officier van justitie. Volgens de politie ligt de oorzaak van de_ moord vermoedelijk in de Telatio-' nele sfeer.' De politie geeft voor alsnog geen informatie over het verloop van het onderzoek, dat maandenlang op een dood spoor leekte zitten. Het onderzoek van de Vlaar dingse recherche richtte zich van meet af aan op de identiteit van de beller, die enkele uren na de moord de politie inlichtte. Hij meldde het volgende:Ja hallo, ik was daarnet op de Schiedamse weg mijn hond aan het uitlaten. Toen kwamen er twee Zuid-Euro- pesiaanse typetjes uit de kapsa lon. Volgens my is dat geen zui vere koffie. Het was op nummer 21." Het bleek een groot probleem de beller te traceren. Zijn stem was te beluisteren op Radio Rijnmond en op de kabelkrant van het Rot terdams Dagblad. Ook op televi sie vroeg de Vlaardingse politie om inlichtingen. Er kwamen tien tallen reacties binnen, maar de gouden tip zat er destijds niet by. In een poging het onderzoek een extra impuls te geven, loofde de officier van justitie een beloning van 25.000 gulden uit om achter de identiteit van de moordenaar te komen. Een ander spoor liep eveneens vast Burgemeester Stam van Vlaardingen gaf justitie toestem ming de gegevens van de ge meentelijke hondenbelasting in te zien. Alle hondenbezitters in de omgeving van het misdrijf wct- den persoonlijk door de recherche benaderd Deze sprekkoi le verden echter ook. oiets op. In Vlaardingen werd kort na de moord driftig gespeculeerd over de achtergronden van het mis drijf. Een buurman vermoedde dat Boot het slachtoffer was van inbrekers, die uit schrik op hem - hadden ingestoken. Geruchten als zou het gaan om een afreke ning in het criminele circuit wer den kort na de vondst van het li chaam ontzenuwd doardepafftie. Ook zijn vriendem verwezen dit verhaal naar het z, der fabelen. „Dirk was een soc ui bewogen man, Iemand die nog geen vlieg kwaad zou doen," vertelde een buurman. Boot werkte als systeem beheer de bij verShhriekVevro mWad- dinxveen. In d naar kappersbemzen, zowel in binnen- en buitenland. Hel week einde van 16 en 17 maart vonnde een uitzondering op «Be regeL Zijn echtgenote bezocht een kap- persbeurs in België. Mik Boot bleef alleen thuis achter, roet fata le gevolgen. VlaardingenHet bewonerscomi té Vlaardingen tegen Rijksweg 19' heeft er bij de reconstructie- commissie Midden-Delfland op aangedrongen niet in te gaan op het verzoek van minister Jorrits- ma. De minister wil onderhande len over bovengrondse aanleg van de A 4, dwars door het natuurge bied. De actiegroep vindt dat Mid den-Delfland voet bij stuk moet houden en zich tegen de aanleg van de weg boven het maaiveld moet blijven verzetten. De reconstructiecomrnissie werd vorige week benaderd door het ministerie van Verkeer en "Water staat met het verzoek het verzet tegen een bovengrondse aanleg van de rijksweg op te heffen. In ruil daarvoor zou het ministerie een bijdrage leveren aan de vol tooiing van enkele door de com- misssie gewenste projecten in het gebied Midden-Delfland. Verdiept Het bewonerscomité herinnert de commissie aan de voorwaarde die .zij een aantal jaar geleden stelde aan de aanleg van de toen nog Rijksweg 19 geheten snelweg. Midden-Delfland ging toen ak koord met de aanleg maar wel op voorwaarde dat de baan verdiept zou worden aangelegd. Het comité schrijft in een brief aan de reconstructiecomrnissie dat het er geen enkel begrip voor op kan brengen als de commissie zou afwijken van haar standpunt en akkoord zou gaan met een aan leg op maaiveldhoogte. Dat is vol gens het comité de meest milieu- en landschapsonvriendeüjke va riant die denkbaar is. By de reeonstruetieeommissie wordt verbaasd gereageerd op de brief van het comité. „Ons stand punt is altijd al geweest dat we verdiepte aanleg van de A 4 wil len. Maar het woord is uiteindelijk aan de minister, die moet beslis sen," aldus de woordvoerder. De brief moet volgens de woordvoer der dan ook gezien worden als een ondersteuning van het protest te gen de ondertunneling van de rijksweg tussen Delft en Schiedam. - op een moment dat subtropische zwembaden eigenlijk al weer op hun retour waren. Er kranen 30900 bezoeken minder danvoor- speld, zoals mbeel Nederland het recreatief zwesnbadbezoek de laatste jaref Toot de Finance Ookm beta het water. Op naren geschetst met welke con currentie Doi-fijn te kampen Lad. nDeijsperiorie.sfecidweertijdg» schoolvakantie, EK-voetba!,Wim- bledon. Tok de France, Olym pische speten en on de veestten Door Pieter Vermaas Maassluis Na een bezoek aan Dol-fijn heeft de raadscommissie voor sport en recreatie geconclu deerd dat het onverstandig is om het mes te zetten in het Maasslui- se zwembad. Zonder veel gemor accepteerde Maassluis gisteren dan ook de gegroeide verliezen van het bad. Inmiddels kost het bad de ge meente jaarlijks ruim een half miljoen meer dan bij de start in 1993 nog werd aangenomen. Ging Maassluis toen nog uit van een jaarlijks tekort van vijf tot zes ton, voor 1997 en volgende jaren wordt het tekort op 1,1 miljoen gulden becijferd. Dat is bijna dertig gul den per inwoner. Het oude bad, gebouwd in 1968, kende al een jaarlijks tekort van negen ton. Verwijzend naar het oude zwembad wil wethouder L. D. Wesenhagen-Kastelein daar om niet doemdenken: „Voor twee ton per jaar meer heeft Maassluis nu een prachtig zwembad." Waar het oude bad zonder heim wee 'een rechthoekige bak met v.en groot en duur burengebeu ren' wordt genoemd, biedt het vernieuwde bad heel wat meer: een wedstrijd- en recreatiebad met zwembassin, een kleuter- en peuterbad, een vijfenveertig me ter lange glijbaan, een whirlpool, 'Jetstream', sauna en een zonne bank. Tijdens de algemene beschouwin gen van twee weken geleden sug gereerden sommige bezorgde fracties al forse ingrepen. Maar het 'eraf hakken' van het recre atiebad is geen serieuze optie dag-, woensdag- en denóadag- avon± bet ss te weridasrera da& Doorhetsucces van hetzwembad Dol-fijn accepteert degemeenteraaddefinandèleverliezen. Foto Roel Dijkstra meer, meende CDA-fractievoor- zitter G. J. Enzerink gisteravond. „Dat is slechts kapitaalvernieti ging, we kunnen niet meer terug. Achteraf kun je zeggen dat we een vergissing hebben gemaakt door het bad te luxe te maken. We heb ben nu een schitterend bad, maar er zijn er gewoon teveel van." Hij kreeg bijval van J. van der Kolk (RPF/SGP/GPV). „We kun nen alleen maar met zorg kennis nemen van dc opening van zwem baden in 's-Gravenzande en Vlaardingen." Bezuinigingen wa ren voor het steunlid van de frac tie niet meer aan de orde: de rek is eruit „De bijeenkomst in het zwembad heeft voor mij in elk ge val alle vragen opgelost. Het be stuur is creatief in zijn aanpak van de financiële problemen." Jammer* D66-raadslid A G. Bijtenhoom en Groenlinks-raadslid E.V. Broe der hadden het bezoek aan het zwembad moeten missen. Niet toevallig bezigden zy fermere taal. Bijtenhoom: „Blijven we er rücksichtlos geld in pompen, of gaan we nu bezuinigen1"' Broe den „Het tekort gaat uit de klau wen lopen en wordt alleen maar meer." Jammer, meende de rest van de commissie, dat zij het be zoek aan het zwembad hadden la ten schieten. Anders zouden zij wel verstandiger woorden hebben gesproken. De raadscommissie meent dat er nu eindelijk sprake is van een reë le begroting. Eerdere ramingen van bezoekersaantallen waren te hoog. 2e gingen uit van een door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten voorspelde 240.000 bezoekers per jaar. Maar die ver zijn te h Toch c lijking met j moeiteloos. Lanefetgk gwifrw be hoort het bad tot de vilten bel draaiende zamnbaden. het Sport&sidse!w«tand m zwembadenlhiwtMreiaiiiKZBgfc de zevende pfesate. Dat wszadfi. de financiële pijn «oor ftfcasshris. Bovendien, mttnde de ammró- dehjk geld ningen. De nieuwste mmntromgnni «oer bet zwembad slaan ntettiemin een gA van een halve tea in de begroting 1997. Bij de bespraSóng de Voorjaarsnota 19®? üaxratdesaad dat zich ook na ISS? I doen. Showroom: Buitendijken Ingang Oranjestraat- 3274 BA-HEINENÖORD "i Open! ngsti] den: Maandag van 9.00-21.00 uur- Dinsdag t/m Vrijdag van 9.00-17.00uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1