Vlaardingen wil meer geld uit autobezoek aan centrum A Zuidamerikaanse sfeer in Holy Kaartenactie tegen aanleg van rijksweg A4 SP steunt bewoners n protest tegen sloop Auto over de kop op rijksweg Schiedam heeft een disco, maar niemand weet ervan Opbrengst parkeerbonnen van rijk naar gemeente en tarieven gaan omhoog Pinpas, geld en fiets gestolen Gepakt tijdens woninginbraak Bromfietsdief aangehouden Brand door frituurpan Schiedammer krijgt klap Gewonde hij ongeluk jenda Recordopbrengst van gft-afv al in Schiedam Rotterdams Dagblad Maandag 25 november 1996 Schiedam Een 41-jarige Schiedammer stond vrijdagmid dag bij een bank aan het Broers- vest te pinnen, toen hij zag dat zijn fiets werd gestolen. De man zette de achtervolging in, maar zonder resultaat. Toen de Schiedammer terug kwam bij de bank, bleken ook zijn bankpasje en zyn gepinde geld te zijn gestolen. Maassluis De politie heeft dit weekeinde een 22-jarige man uit Maassluis aangehouden, dte in een woning aan de G.A. Bre- derolaan aan het inbreken was. De man zit nog vast voor verhoor. Maassluis Bij een controle is de politie zaterdag gestuit op een bromfietsdief. De 23-jange man uit Maassluis reed op de brom fiets, die bij de politie als gestoien stond geregistreerd. De man ss aangehouden. Schiedam In een woning aan de Geert Remdersstraat is gister morgen rond vyf uur brand uitge broken in de keuken. De 47-jange bewoner was op de bank in slaap gevallen, terwijl een frituurpan op bet gas stond. Door de rookontwikkeling die toen ontstond, is de man wakker geschrokken. De brandweer moest er aan te pas komen om de brand te blussen. Do man is behandeld m het Schie- land Ziekenhuis. Schiedam Een 48-jarige Schiedammer is gisteravond om streeks half elf door een jongen mishandeld bij de tramhalte van het Hof van Spaland. De man was kort daarvoor uit de trant gestapt, waarbij zijn echtgenote een op merking maakte legen een groep baldadige jongens die tegen de tramdeur schopten. Toen de groep jongens begon te schelden, probeerde het slachtof fer de jongens te kalmeren. Als antwoord daarop kreeg de Schiedammer een klap in het ge zicht. Hij viel daarbij in een plantenbak. De politie hield een onderzoek in de omgeving maar dat leverde niets op. Maassluis Op de kruising Laan 1940-1945 en de P. C. Hooftlaan is gistermiddag rond kwart over vier een aanrijding ontstaan tus sen twee personenauto's. Een Rotterdamse passagiers raakte hierbij gewond. Zij moest door de brandweer uit haar benarde posi tie worden bevrijd. Hoe het ongeluk kon gebeuren is nog niet bekend. Door Care! van der Velden Schiedam Twee portiers knik ken welwillend, de juffrouw van de garderobe neemt de jas in ont vangst. Een trap op en de bezoe ker kijkt naar het prachtige par ket van een lege dansvloer. Het meisje in het hokje van de munt- verkoop wijst naar boven. Een re genachtige zondagavond in Schiedam. Vijf medewerkers zoe ken warmte aan de bar op het bal kon van de Arena, Schiedams eer ste discotheek. De eigenaar van het vroegere Mo- nopole-theater op de hoek van de Hoogstraat en de Appelmarkt komt een praatje maken. „Sorry dat het nog niet erg gezellig is. We hoorden pas afgelopen donderdag van de gemeente dat we open mochten. We hebben geen tijd ge had om reclame te maken, van daar dat niemand weet dat we open zijn. Vanaf volgende week zal het een stuk drukker zijn," be looft hij. De zaak lijkt op het eerste gezicht aan de smaak van de moderne dansliefhebber te voldoen. De discjockey verheft zich als een ei gentijdse variant op een dominee ver boven de grote vloer, die nog stamt uit de tijd dat de Sebiedam- se dansfamilie Sitton hier de scepter zwaaide. De kleur zwart domineert. De flit sende spotlights hadden kunnen Door Ben van Haren Vlaardingen Het Vlaar- dingse gemeentebestuur wil twee vliegen in een klap slaan met een serie maatre gelen voor het betaald parke ren in het centrum. De doe len zijn: terugdringing van de parkeeroverlast voor cen trumbewoners en verhoging van de gemeentelijke inkom sten. In de raadscommissie voor ver keer en vervoer komt morgen avond een voorstel aan de orde om het belanghebbendengcbied uit te breiden met alle straten tus sen Maassluissedijk. Burgemees ter Prmsstnge) en Van der Drift- straal. Bewoners uit dat gebied klagen ai geruime tijd by de ge meente dat zij. vooral op koop avonden en zaterdag, hun auto's niet meer m hun buurt kwijt kun nen. De vrije parkeerplaatsen bij Schiedam Het gaat goed met de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval m Schiedam. Dat blijkt uit de cijfers van het composteerbedrijf de Leeuwenakker uit Bergschen- hoek, waar het Schiedamse afval wordt verwerkt. De piek voor het inzamelen van gft-afval ligt normaal gesproken in de maanden mei en juni. Dit is vooral te danken aan de enorme hoeveelheid tuinafval die in die periode wordt aangeboden. In het najaar lopen die cijfers dan weer terug. In december wordt er bij figuren in Naar De Klote, de film over de housecultuur die twee we ken geleden in première ging. De grote videowand vormt een vage echo aan de tijd dat de door jeugd sentiment geplaagde Schiedam mer Stietz een filmpje pikte in het krakende Monopole-theater. Dit is Nighttown in Schiedam, een danspaleis in een oude bioscoop. Toezicht De opening van de Arena vormt een tweede start voor de zaak, die afgelopen zomer reeds op de eer ste avond werd gesloten. Omwo nenden trilden in hun stoel van de herrie van de discotheek, die open ging zonder de benodigde papieren. Op de Hoogstraat waren die avond vechtpartijen. Loco burgemeester A. G. Wiegman liet destijds onmiddellijk ingrijpen. Nu staan de zaken er anders voor. De benodigde milieuvergunning zit sinds donderdag in de knip. De Arena moet echter aan een Hink aantal eisen voldoen. De eigena ren dienen onder meer toezicht te houden op de openbare orde in de directe omgeving. Ter voorko ming van parkeeroverlast moet bezoekers worden gewezen op de mogelijkheid om per fiets of met het openbaar vervoer te komen. Automobilisten worden verwezen naar parkeerterreinen in de om geving. Op drukke avonden moet de Arena een pendelbusje inzet- hun woningen worden in beslag genomen door centrumbezoe kers. De officier van justitie in Rotterdam is ook al door de bewo ners gewezen op de onhoudbare situatie, nadat zij waren bekeurd wegens het niet in een vak, maar langs de straat parkeren van hun voertuig. Daarbij verwezen zij naar de onmogelijkheid om by de gemeente een parkeervergun- ning aan te vragen. Wanneer het voorstel het haalt in de raad. dan krijgen de bewoners deze moge lijkheid wel. voorbeeld de helft minder ingeza meld dan in de piekperiode. Maar dat gaat in Schiedam niet op, want de opbrengst in oktober was zelfs veel hoger dan in de drukke zomermaanden. In de nieuwe topmaand voor de ge meente was de opbrengst 206.000 kilo, in de drukke zomermaanden lag de gemiddelde opbrengst nog rond de 190 ton. Heel erg enthousiast wil de ONS Milieu nog niet direct worden. Een kleine opleving is in de herfst wel vaker gebruikelijk door de grote hoeveelheid bladafval, dat ten om de bezoekers op te halen en weg te brengen naar hun voer tuig. Op de eerste avonden heeft nie mand last van de Arena. De zaak is de afgelopen maanden ingrij pend geïsoleerd. Binnen is de maximale geluidsproductie 91 db, hetgeen in de praktijk betekent dat een goed gesprek tot de moge lijkheden behoort. De housebeat is stevig, maar zeker niet over heersend. Een test in de omgeving bewyst dat de maatregelen werken. Qua geluidsbelasting ligt een rijtje panden aan de Lange Haven in de vuurlinie van de Arena. In de tuin van een van deze woningen is het zondagavond zo stil als op de Moo- kerhei. Dat was een paar jaar gele den anders, toen de zaak nog dienst deed als bingohal. Bij ge brek aan isolatie drongen de afge roepen getallen door tot in de woonkamers van de Lange Ha ven. Op verloren avonden speel den bewoners met een boekje op schoot weieens een potje mee. Protest Een groep bewoners is er ondanks het rustige eerste weekeinde nog niet gerust op. Zij beraden zich op een gang naar de Raad van State, als protest tegen de door de ge meente Schiedam verstrekte mi lieuvergunning. Zij stellen dat de Arena de druppel is die de emmer De andere onderdelen van het voorstel betreffen het streven van de gemeente om de kosten van de parkeervoorzieningen en de con trole een betere dekking te geven. Zo worden bijvoorbeeld de dagta* neven voor de garages Liesveld cn Hoogstraat verhoogd van vijf gulden naar respectievelijk 7,50 en 6. Behalve dat er nog steeds moet worden toegelegd op de exploita tie van de parkeergarages, legt de gemeente ook geld bij op de kos ten van de 'eigen' parkeercontro- tijdens het schoonvegen van tui nen in de mini-container terecht komt. Ook de ONS heeft vee! bladafval opgeveegd in de straten, maar dit deel wordt apart gewo gen. ONS Milieu heeft geen directe verklaring voor het recordcijfer. ONS vermoedt dat steeds meer Schiedammers het nut van de ge scheiden gft-inzamelmg en hei gebruik van compost inzien. Deze inzet van de Schiedammers wordt in het voorjaar beloond, doordat op het milieustation gratis com post wordt verstrekt. doet overlopen. Ook zonder de nieuwe zaak is er reeds sprake van een bijna ontoelaatbare over last van horecabedrijven in de omgeving, stellen zij. Met betrek king tot de Arena wordt, als het drukker wordt, onder meer ge vreesd voor parkeeroverlast en problemen met de openbare orde. De gemeente Schiedam stelt op haar beurt dat het onmogelijk is de vergunning te weigeren nu de Arena aan de gestelde voorwaar den voldoet. Op het pand rust een horecabesternming. De openstel ling is daarmee niet in strijd met de leefmilieuverordening in de binnenstad, aldus de voor het ver gunningenbeleid verantwoorde lijke burgemeester R. Scheeres. leurs. De opbrengst van de bon nen die zij uitdelen aan foutpar- keerders in de belanghebbenden- gebieden. vloeien namelijk ge woon via justitie in de 's rijks kas. Dat is overigens met het geval met de bonnen die zij geven aan overtreders van de parkeerregels bij meters en automaten. Daar geldt het regime van een plaatse lijke parkeerbelasting en zijn de bonnen kennisgevingen van een naheffing. die net als de meterop brengst voor de gemeente is. Om de belanghebbendengeble den te kunnen fiscaliseren willen b en w daar ook parkeerautoma ten plaatsen. Daarmee zal de over- lastcontrole van haar ambtenaren ook profijtelijk worden voor de ge meentekas. De gemeente wil ech ter vcrmijdc.' dat de bewoners in de bewuste gebieden die voor zes tig gulden per jaar een vergun ning hebben aangeschaft, straks toch weer hun parkeerplekje kwijt raken aan een centrum be zoeker. Daarom worden de tarie ven van de automaten in de be- langhebbendengebieden hoger dan op andere parkeerplaatsen. Waar elders voor twee of drie (Waalstraat en Westhavenkade) gulden per uur kort geparkeerd kan worden, gelden in de vergun- ninggebieden taneven van zes gulden (voor vier uur) en tien gul den (per dag). Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat ze door deze maatregelen ruim 150.000 gulden per jaar bin nenhaalt. Er is gerekend met 275 bewonersvergunningen en twee duizend parkeerhonnen. Bijna de helft van die opbrengst is nodig om het korps parkeercontroleurs met een tot vijf uit te breiden. Van de gelegenheid wordt tevens gebruik gemaakt om de nu aan wezige acht parkeerautomaten te vervangen cf aan te passen. Straks zijn alle parkeerautomaten in Vlaardingen ook geschikt om met magneetkaarten te betalen. Andere kosten vormen de aanpas sing van de teksten op borden, on der meer aan de gewijzigde win keltijden. De gehele operatie gaat 575.000 gulden kosten. Maandag 25 november MAASSLUIS De Groene Stip. Muziekuitwisse- iing, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Beroemde Barok- orkesten, 20.15u. Kl.z. Internationa - Ie kamerorkesten, 2Ö.15u. Dizzy. Trio Rem de Graaf featuring tee Ko- mtz, 22,QOu, Onafhankelijk To neel. Onafhankelijk Toneel speelt Heden Toekomstmuziek, 20.00u, Museum Boijmans Van Beunïn- gen. Kmdemunstklassen: Kees van Dongen, 14.00u. Jeugdtheater Hofplein. Eenakter Festival 1996, 19.45u. Goethe Instituut Rotter dam. Jakob Arjoum, 2Q.QOU. SKVR. De Beurs van Berlage, 20.00u. Dinsdag 26 november VLAARDINGEN DcSoenda. ConcertGewestelykSe- morenorkest, 14.00 uur. SCHIEDAM Het Gebouw Broersveid 142. The ma-avond bij SVO. 20.00 tot 22.00 uur. MAASSLUIS De flat. Vrouwen- en kinderochtend, 9.00-11.15u. Kinderspeelmiddag, 16.00-18.00u. De Groene Stip. Buffet, 16.00-18.OOu. Volksdan sen, 20.30-23.00u. Muziekuitwis- selmg,2Ö.0Ö-23.00u. ROTTERDAM Ahoy. 6e Hemeken Night of the Proms, 2Q.0ÖU. Hal 4. Booyaka, Booyaka, 20.00u. De Doelen. Gr.z. Mannierskapel der Koninklijke Mari ne, 20.15u. Luxor Theater. Smgin' in the Ram, 20.15u. Zaal De Unie. Tomoko Plus, 20.30u. Nighttown. ZuccheroFornacian,2i.OCu. Dizzy. Barend Middelhof Quartet, 22.Q0u. Rotown. Kleurrijk Talent, 22,OOu. Theater Zuidplein. Gr.z. Comedy- tram, 20.15u. Lantaren 1: Kleine Teun, 20.30u. 2. Demonen 3, 21.00u. Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. Scapino Rotterdam, 20.15u. Museum Boijmans Van Beuningen. Kinderkunstklassen: Kees van Dongen, 14.00u, Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Cable Guy' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30.Calypso 2: 'Em ma' (al) dag. 4-6.45-9.30, ma.di. ook 1.15. Calypso 3: 'Le Huitieme jour' (at) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15-4. Cinerama 1: The Nutty pro fessor' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama h 'Fear' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Fargo' (16) dag. 6.45-9.30., ma.di. ook 1.15-4. Cinerama 4: 'independen ce day' (12) dag. 12.15-3.15-6.15- 9.15. Cinerama 5: 'A time to kill' (16) dag. 6.15-9.15, ma,dt. ook 12.15-15.15. Corso: 'Naarde klote! (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater 'Speciai Effects' (al) dag. (beh.ma.) 2-4-8.15, ma.alJeen 8.15. 'Survival Island' (al) dag. (beh- ,ma.)3.. '2-in-lshow' (a!)di.wo. 12. 'Independence Day' (12) dag. 5.15- 9.15. Venster 1: 'Beautiful Thing' (16) dag. (beh.ma. 10) 8-10. wo. 2.30. Venster 2: 'Ik wandel door Moskou' (a!) ma.di.wo. 7.30, ook matinee, wo. 2.30. Antomom-retro- spectief: 'Zabnskie point' ma. 9.30. 'Professione: Reporter' di. 9.30. 'II mistero di Oberwald' wo. 9.30. Ven ster 3: 'Like grams of sand' (al) dag. 7.30. 'Chacun cherche son chat' (16) dag. 8-10. ook matinee wo. 2.30. Venster 4: 'Breaking the waves' (16) dag. 7.30. 'Lap Rouge' 'Kutzooi'(al)dag. 10.30. Lumière 1: 'Cham reaction' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: The nutty professor' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Escape from L.A.' (16) dag. 6.45-9.30, ma.di.ook I.15-4. lumière 4: 'Sleepers* (16) dag. 8.30. ma.di.ook 1.15-5, Pathè 1: 'Naar ae klote!' (16j dag. 9.45., ma.di.wo. ook 11.45. Pathé 2: Tin Cup' (ai) dag. 9.20., ma.di.wo. ook II.25. Pathé 3: Twister' (12) dag. 11.10-1.45-4.20-6.55-9.30. Pa thé 4: The nutty professor' (al) dag. 11.40-2.25-4.50-7.15-9.50. di. ai- leen 4.50-7.15-9.50. Pathé 5: 'Sleepers' (16) dag. 11.20-2.30- 5.50-9. Pathé 6: The fan' (12) dag. 11.15-1.45-4.15-6.45-9.25. wo. vervalt 11.15. Pathé 7: 'Independence day' (12) dag. 11.50-2.50-6-9.10. Kindermatinees: Calypso 2: 'Lang leve de Koningin' (ai) wo. 1.15. Ca lypso 3: 'JamesandtheG>antPeach' (al) wo. 1.15-4. Cinerama 3: 'Babe een buttengwone big' (N)wo.l. 15-4. Cinerama 5: Toy stoiy' (N) wo. 1.15-4. Lumière 3: Tom and Jerry The Movie' (N) wo. 1.15-4. Lumière 4: 'A goofy movie' (N) wo. 1.15-4. Venster 4:'My iifeasa dog(a!) wo. 2. De danspassen zaten er al een beetje in, want de afgelopen tijd had een groep leerlingen van de Sint Jozefmavo in Vlaardfngen- Hoty onder leiding van een heuse dansleraarzich de baslspassen van de salsa al eigen gemaakt. De school was vrijdagavond voor heel even omgebouwd tot een tropisch strand, in dit Zuidamerikaanse danspaleis konden de leerlingen zich een avond lang uitle ven. Maar de palmbomen, de salsa en de verkoelende drankjes waren slechts tijdelijk. De leerlingen hebben nu weer gewoon te maken met de kou en nattigheid van de Nederlandse herfst, Foto Roei Dijkstra. Vlaardingen De Socialistische Partij wü dat het college van bur gemeester en wethouders van Vlaardingen afziet van de sloopplannen in de Zuidbuuri De SP dringt hierop aan in schriftelij ke vragen aan het college. Binnen het plan voor de opknapbeurt van het nicest besproken deel van de Westwijk moeten 180 woningen in het PLN-complex worden ge sloopt en 32 woningen in het Both-complex De sloopplannen zijn inmiddels door het college goedgekeurd, alleen de financie ring voor de opknapbeurt is nog niet rond. De SP is en blijft tegen. De reden voor de SP om opnieuw tegen de sloop te protesteren is de commotie die tijdens de extra ver gadering van 12 november ont stond onder de bewoners. „Ook u heeft getuige mogen zijn van he vig geëmotioneerde bewoners en dat was, gezien hun betrokken heid, volledig terecht,' schrijft Bertie Vugts namens de SP-frac- tie Vlaardingen. „Het zal je maar gebeuren dal de plaatselijke poli tiek voor jou heeft besloten je wo ning maar te slopen en je vervol gens nog eens dwingt om te ver huizen zonder te kijken wat het. voor jou als bewoner nou betekent en ondanks alle politieke beloftes en ondanks alle inspraak gewoon moet accepteren dat je woning wordt gesloopt en vervolgens rnet een aalmoes het bos in wil sturen. Dit is en blijft onacceptabel." De SP constateert dat het project Westwijk 2005, waar de plannen met PLN- en Both-complex onder vallen, te groot van omvang is. „Zeker gezien het feit dat het nog allemaal kostendekkend moei zijn." De bewoners vari de wijk kunnen in ieder geval rekenen op de steun van de SP. „De bewoners zijn een strijdbare en zeer betrok ken groep die hun strijd niet op zuilen geven en wij steunen hun rechtvaardige strijd." Ondanks dat er al een beslissing is geno men over de sloop, zijn bij de SP- fractie nog vele vragen blijven hangen. Zo wil de SP meer weten over de constructie van de op no minatie van sloop staande flats, blijven er vragen over de financie ring en wil de SP dat het college een rechtvaardiging geeft waar om er de laatste vijftien jaar geen groot onderhoud is gepleegd aan de PLN- en de Both-woningen. De SP kan de sloopplannen ook niet rijmen met de vraag naar goedkope woonruimte. „Kunt u onze stelling onderschrijven dat er op het ogenblik meer dan 900.000 woningen in Nederland niet meer toegankelijk zijn voor mensen met de laagste inkomens en dat dit de komende jaren enorm zal toenemen," vraagt de fractie aan het college. „Door het sloopbesluit krygen de bewoners van de PLN- en Bothcomplex voorrang bij het toewijzen van de beschikbare woonruimte. De spoeling voor andere woningzoe kenden wordt dan enorm dun," De SP wil weten hoe het college dat gaat oplossen. Het college zal de vragen van de SP binnenkort beantwoorden. Een over de kop geslagen auto riep gistermorgen nogal wat vraagtekens op de bij de Schiedam se politie. Op de noordbaan van de A 20 vonden agenten een jeep op zijn kop op de weg. Er be vond zich echter niemand in de auto. In de omgeving was ook niemand te vinden, zelfs geen spo ren. Een takelwagen moest er aan te pas komen om de jeep weg te slepen. Waardoor het voer tuig over de kop is geslagen, is niet bekend. Inmiddels heeft de politie de eigenaar van de auto kunnen achterhalen. Hij had zijn vierwieler zaterdag als gestolen opgegeven. Van de dief ont breekt nog ieder spoor. Fata Roei Dijkstra Vlaardingen/Schledam Een Sint- Nicolaasactie tegen de aanleg van de rijksweg A4. De afdelingen Schiedam, Vlaardingen en Delft van Groen Links, de bewonersco mités Vlaardingen en Schiedam, de werkgroep Stop Rijksweg 19 en de Vereniging Tegen Milieube derf (VTM) zijn gezamenlijk een kaartenactie gestart. Het streven is om voor 5 december zoveel mo gelijk Sint-Nicolaaskaarten naar de PvdA-fractie in de Tweede Ka mer testuren. Die fractie is door de plaatselijke politici en actievoerders uitgeko zen, omdat de PvdA er nog niet uit lijkt te zijn. „Ze draaien nog wat. Om ze toch tot een keuze te dwin gen is deze actie speciaal op hen gericht," zeggen de initiatiefne mers. Ondergronds, bovengronds, ver diept of in de lucht. Het maakt Groen Links niet uit. Die partij blijft zich verzetten tegen de komst van de A 4. Maar het kabi net denkt daar anders over. Mi nister Jorritsma (verkeer) maakte ruim een week geleden bekend voorstander te zijn van een boven grondse aanleg van de snelweg tussen Delft en Schiedam. Zij krijgt daarvoor steun van Milieu minister De Boer. Verzet tegen deze plannen is volgens de initia tiefnemers van de kaartenactie niet zinloos. Nog niet alle partijen in de Tweede Kamer staan achter het plan van de minister. Voor de actievoerders zijn de standpunten van de WD (voor, maakt niet uit in welke uitvoe ring) en D66 (tegen, en als die komt dan alleen ondergronds) duidelijk De pijlen zijn daarom op de twijfelende Kamerleden van de PvdA gericht. De actiekaarten worden de ko mende week huis-aan-huls ver spreid in de buurt vaft het dijkli- chaam. Ook worden tijdens koop avonden de kaarten in de winkel centra verspreid. De kaarten zijn ontworpen en getekend door Len Munnik en door een gelegen heidsdichter van een Sint-Nieo- hasgcdicht voorzien. In hel vooi- jaar staan nog meer acties van de initiatiefnemers op de rol.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1