24 Van Setten mist bezieling bij de Rijnmond-vrouwen Damclub Schiedam doet mee om titel Concrete voorstellen in laatste vergadering VRSR Sociale veiligheid in de schijnwerpers Sportiviteit hoog in het vaandel Darten voor goed doel Sumoërs naar WK in Japan Martin Vermeer tweede trainer bij MW'27 Dirk van Schalk, naar WK in Polen Hoek van Holland verschalkt koploper Finn van de Bas pakt goud en zwemt record CKC Maassluis boekt tweede overwinning 'Fortunees' SjaakWeber ziet rood Fikse tegenvaller HSC Dubbele winst Hollandiaan Rotterdams Dagblad Maandag 25 november 1996 Schiedam De sportraad van de gemeente Schiedam heeft sporti viteit hoog in het vaandei staan. In de wetenschap dat zich on danks dat op de sportvelden nog altijd incidenten en vechtpartijen voordoen, zijn alle sportvereni gingen onlangs per brief verzocht maatregelen te nemen of sugges ties te doen voor de verbetering van de sportiviteit Goede maatregelen en voorstel len worden door een jury beoor deeld en mogelijk beloond met een geldbedrag dat kan variëren van 250 tot 750 gulden. De clubs kunnen hun voorstellen schriftelijk indienen tot 1 januari 1997. Uiterlijk 1 februari van het komend jaar wordt de uitslag be kend gemaakt. De jury bestaat uit sportraad- voorzitter Frans van Krugten, Jan van Vugt (directeur Dienst Sport en Recreatie) en een lid van de sportraad. Waardingen—Strijden voor de eer en een goed doel dienen. Dat ge beurt vanaf volgende maand in het Vlaardingse café De Gouden Leeuw (Emaus). Daar wordt zon dag 15 december het eerste van de drie dart-toernooien van de win ter-ranking gespeeld. Per inschrijving is een gulden be stemd voor de 'Vrienden van Sophia'. De opbrengst wordt ge bruikt voor medische apparatuur op de afdelingen, kindervoorstel lingen of een dagje uit voor be paalde groepen patiënten die in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam zijn opgenomen. Inschrijven kan tot 15 december en kost zes gulden. Voor meer in formatie: 4746890 (tussen 21.30- 23.00 uur). De andere twee toernooien vin den plaats op 19 januari en 16 fe bruari. Op de laatste dag is ook de prijsuitreiking. Rotterdam Door hun goede re sultaten tijdens de Europese kam pioenschappen in Genève hadden de vier Nederlandse sumo-worste- laars zich geplaatst voor het WK in Japan. Dat wisten de Spijkenis- sers Stephen Gadd en Peter Ba ron, Vlaardinger Richard Vogel en Rotterdammer Henk Ender al Het Oranje-viertal kent nu ook plaats en tijd: op 14 en 15 decem ber in de Japanse hoofdstad Tokyo. Het is voor het eerst dat een Nederlandse afvaardiging drrjlneemt aan het wereldkampi oenschap. Baron (+115 kg), Vogel (+85 kg) en Gadd (-85 kg) strijden in hun eigen gewichtsklasse. Rot terdammer Ender is ingeschre ven jn de open klasse. De vier vertrekken al op 7 decem ber maar Japan, waar ze trainin gen zullen volgen in een sumo- school. De financiën voor de reis rijófnog niet geheel rond. De na tionale ploeg moet bijvoorbeeld nieuwe 'sumo-broeken' (officieel heten deze muwasi's) aanschaf fen. Tijdens het WK moeten deze van zijde gemaakt zijn, zo luidden de voorschriften. Maasland Martin Vermeer is met onmiddellijke ingang de tweede trainer bij MW27. Hij is de opvolger van Fred Rijnenberg die uit onvrede over het gevoerde bestuursbeleid betreffende het bntslag van Leon Booy opstapte. Na het vertrek van Booy en de komst van Cor van Hoeven is het de zoveelste wisseling in het trai nerskorps van de Maaslanders. De huidige tweede trainer, Fred Rijnenberg, gaat weer voetballen en het bestuur legde Vermeer di rect vast tot het einde van deze competitie. Cor van Hoeven kende de West lander nog uit de tijd dat hij bij Excelsior Maassluis voetbalde. Vermeer speelde later nog voor Maasdijk en het Poeldijkse Ver- burch. Begin dit seizoen stopte hij bij Maasdijk na een conflict met hoofdtrainer Peter van Velzen. Hij was overigens niet de enige die in onmin leefde met Van Vel zen. Ook doelman John van der Meij hield het bij Maasdijk voor gezien omdat hij geen heil meer zag in een verdere samenwerking met Van Velzen. Vermeer is in het bezit van het di ploma 'Oefenmeester UT en gaat volgend seizoen de cursus "Trai ner Coach H' volgen. Bij MW27 gaat hij de tweede selectie trainen en coachen. Incidenteel zal hij bij het eerste elftal op de bank plaats nemen ointuu het niet ondenk baar is dat trainer Cor van Hoeven ook nog als speler in actie zal ko men voor de Maaslanders. DoorWim Broere Schiedam In de volieybalcompetitie hebben beide Rijn mond-teams hun duel in de eerste divisie zaterdag met 3-1 verloren. De vrouwenploeg was in de Groenoordhal niet opge wassen tegen Somas/Activia uit Sint Anthonis, de mannenfor- matie moest naar Brabant en ging in Geldrop zeer verrassend onderuit tegen hekkensluiter Chip Market/VCG. „Wat sloegen die meiden hard," sprak Piet Moerman zaterdag na het duel van de vrouwen zijn be wondering uit voor de aanvals- kracht van Activia. De voormalig internationale arbiter, die nog al tijd actief is als rapporteur in de landelijke competitie, gaf daar mee precies het verschil aan tus sen de ploeg van Hans van Setten en de gasten uit Brabant. De pas 17-jarige Janneke van Tienen en de tweemaal zo oude Angeiie van de Bosch sloegen de ballen met enige regelmaat spijkerhard diep in de Rijnmond-verdediging. Zul ke spelers miste Rijnmond heel hard, want zowel Manon Worm- goor als Merit Beernjnk sloegen de ballen nog weieens hard, maar vaak te ver in het achterveld om de goed opgestelde verdediging van Activia in de problemen te kunnen brengen. Voor het geringe aantal toeschou wers nam het als vijfde geklas seerde Activia direct het initiatief waarbij opviel dat de bezoeksters elkaar veel beter begrepen dan de speelsters van de thuisploeg. Zo doende werden er door Rijnmond regelmatig eenvoudige ballen ge mist als gevolg van het feit dat de speelsters elkaar alleen maar aan keken. Pas na een tussenstand van 7-13 kon Rijnmond een aantal malen via het blok van Maureen van der Vugt scoren, maar via 10- 15 werd het toch 0-1. G«en wonderploeg In de volgende set veranderde er weinig aan het beeld van de wed strijd waarbij het betere volleybal Rijnmond in de verdedi ging. Het spel van de Schiedamse volleybal- sterskontrai ner-coach Hans van Set ten nauwe lijks bekoren. Hij vond dein zet 'flauw tjesFoto Peter Moikenboer door de Brabantse ploeg gespeeld werd en Rijnmond het na een tus senstand van 7-9 klaarblijkelijk opgaf en via 9-15 op 0-2 kwam. Daarna liet Activia in de derde set zien dat het ook geen wonder ploeg is waardoor mede door het goede blokkeren van Hanneke van Kempen de Schiedamse équi pe via 15-9 een vierde set kon af dwingen Dat bleek slechts uitstel van executie, want na 4-5 liepen de gasten pijlsnel uit en maakten zij er met 7-15 verdiend 1-3 van. Coach Hans van Setten vond dat Activa terecht had gewonnen. „Maar ik baal er wel van," rea geerde hij geprikkeld. „Aan het einde van de tweede set, was ik ontzettend kwaad ja. Het was veel te flauwtjes. Ik miste bezieling in de eerste twee sets. Ais Maunen van der Vlugt de kar moet trek ken, zegt dat genoeg over de an dere aanvalsters. Je moet een stuk instelling hebben om boven in mee te draaien. En dat hebben we niet. Misschien is het een men tale kwestie. We moeten wat gedr- evener opereren. Het is mijn taak daar op aan te sturen. "Wat dat be treft is er nog zat werk te verrich ten." In Geldrop hielden de mannen van trainer-coach Dmco van der Stoep thuisploeg VCG geheel on verwacht aan de eerste zege van het seizoen, Rijnmond zelf zakt door deze blunder af naar een plaats in de middenmoot en lijkt uitzicht op een klassering in de top wel heel erg ver weg. Door Sander Sonnemans Schiedam Geheel volgens de verwachtingen hebben de denk- sporters van Damclub Schiedam zaterdag het bezoekende CAB Holland/DEZ met een nederlaag terug naar huis gestuurd. In dien stencentrum De Vier Molens liep de vereniging van voorzitter Joop Smit zonder al te veel problemen over het tiental uit Hardinxveld heen. Het werd 15-5 voor de Schiedammers. Met zeven punten uit vijf wed strijddagen nam Damclub Schiedam tot afgelopen weekein de in de eerste klasse van de na tionale competitie de derde plaats in achter de koplopers Umuiden en Astra Informatica (beiden tien uit vijf). Dankzij de overtuigende zege en het verrassende verlies van IJmuiden nestelden de Schiedammers zich wat steviger in de kopgroep waartoe ook PSV Dammen behoort. Hoewel CAB Holland met slechts drie punten uit vijf competitieronden als een makkelijk te wassen varkentje kon worden beschouwd, was Joop Smit, de preses die het eerste tiental altijd begeleidt, niet gerust op een goede afloop. „Doordat we de tweede wedstrijd van het seizoen in Rijnsburg ver loren van EDC, zijn we wat ach terop geraakt. Zodoende hebben we het in de race voor de titel niet Frits Luteyn (rechts aan voorste tafel tie) bekijkt in opperste con centratie zijn mogelijkhe den. De rege- Schiedams kampioen kwam niet verder dan re mise. FotoPeter meer in eigen hand," sprak Smit voor de eerste van de tien partijen werd afgesloten. „Als we vandaag Maassfefe De Maassluizer Dirk van Schalk jr. neemt vol gende maand deel aan het we reldkampioenschap dammen voor aspiranten in Polen. Vorig jaar was de 15-jarige dammer in valler bh het iVK hv De Lier en eindigde hjj als zesde. Van Schaik plaatste zich voor het WK door afgelopen zomer in het Friese Mildam de Neder landse kampioenschappen op zijn naam te schrijven. Van de negen partijen sloot hij er zes winnend af, driemaal moest hij remise toestaan. Voor het WK in Polen, dat 10 de cember begint en negen dagen duurt, heeft de jonge Maasslui- zer wel een aantal dagen vrij moètoi-vragen van schoot Het toernooi valt gedeeltelijk in de kerstvakantie. Aan het WK wordt door dertig dammers deelgenomen. „Vorig jaar ben ik zesde gewor den," zegt de atheneum-stu dent „Dit jaar moet ik dus voor een medaille kunnen gaan." een punt laten liggen, is het over. We zijn wel sterker dan vorig sei zoen toen we derde werden nu we Frits Luteijn (regerend Schiedams damkampioen; red.) erbij hebben. Maar we zijn nog niet sterk genoeg. Wil je op dit ni veau aan de weg timmeren, dan heb je vyf spelers nodig die ont zag inboezemen. Ik heb mijn oog laten vallen op Dick van Dijk en Casper van der Tak. Van Dijk speelt bij RDC en is tevens lid van Schiedam. Van der Tak woont in Rotterdam en speelt bh een twee deklasser. Met die twee'erbij, wor den we sterker." In De Vier Molens, de thuishaven van de dammers, ontspon zich een spannende wedstrijd. De eer ste punten werden in de wacht ge sleept door Hans Lansbergen ten koste van Pieter Trapman. Door remise van Edwin de Jager werd het 3-1 en daarmee hadden de gastheren een redelijke uitgangs positie verworven. De puntende- lmg van De Jager viel niet tegen want de mogelijkheden tegen Pe ter de Hek oogden geruime tijd nogal duister. Adri van Huët kwam eveneens niet verder dan een remise. Tegen de ervóren Wim Huisman had hij een groot voordeel, maar hij slaagde er niet in dat uit te buiten. Daarna ging het snel. Henk de Witt won van Teus van Es en Dirk van Schaik ondanks de aan zienlijke lengte vooreen 15-jartge door voorzitter Smit steevast klei ne Dirk genoemd pakte Wim Kalis, de sterkste speler van de bezoekende formatie. Kalis raak te in tijdnood en kon het tegen de getalenteerde Maassluizer in 'Schiedamse dienst' tenslotte niet bolwerken. Zodoende werd het 8- 2 en de trotse voorzitter zag de goede afloop in zicht komen. Frits Luteijn damde ogenschijn lijk op zijn gemak. Zo af en toe deed hij zijn schoenen uit en één keer moest hij zelfs door de arbi trage tot de orde worden geroepen omdat hij met zijn tegenstander Ad de Hek eventjes te luid conver seerde. Geen moment kwam Lu teijn in gevaar, maar hij kreeg het niet voor elkaar de volle buit te grijpen. De winnende punten kwamen van Ton Burgerhout, waarna Tiny Mous sterk terug kwam uit verslagen positie en re miseerde, voorzitterszoon Ma- thieu Smit won en ook invaller Rob van Eyk de punten deelde. Opvallend was de afwezigheid van Wim Vrijland. De Schiedam mer is geblesseerd en kwam 's middags nog wel om een hoekje kijken. Door Bas van den Berg Vlaardingen De laatste vergade ringvan de Vlaardingse Raad van Sport en Recreatie (VRSR) is als een nachtkaars uitgegaan. Het in stituut voor de georganiseerde sport start vanaf 1 januari 1997 in een zeer afgeslankte vorm van zes sportbestuurders (uit de verschil lende secties) en vijf gemeente raadsleden. Het is te hopen dat na 26 jaar VRSR een sportraad met rugge- graat en visie ontstaat die initia tieven neemt en de openbare ver gaderingen niet m klachtenavon den laat verzanden. Op de laatste bijeenkomst kon voorzitter Ton van der Steen wat meer duidelijk heid verschaffen ten aanzien van de sportclubs die door woning bouw in de Westwijk verplaatst moeten worden. Naar aanleiding van een inspraakavond voor de betrokken sportclubs kwam het dagelijks bestuur van de VRSR zowaar nog met een aantal con crete voorstellen voor het college, t De voorzitter onderstreepte dat de herstructurering van de veld- sportseetor niet in relatie moet worden gebracht met sportclubs die niet moeten verhuizen. „Wel is in de beschikbare elf mihoen gulden voor de herstructuermg een bedrag opgenomen om ook wat aan de complexen van andere sportclubs te doen." Als voorbeeld noemde Ton van der Steen het complex van He voetbalvereni ging HVO. „Het aan te leggen We- tra-veld voor HVO, ter vervanging van het huidige trainingsveld, zal voorzien worden van verlichting. Alleen wordt van de voetbalclub verlangd dat het zelf de helft van de verlichtingskosten voor zijn re kening neemt. Wat betreft de ver plaatsing van hetatletiekeomplex zal het college worden gevraagd Fortuna meer zekerheid te geven over de datum van het vertrek naar de Broekpolder. Volgens het plan van aanpak komt Fortuna pas na 2005 voor verplaatsing m aanmerking. Bij de totstandko ming van de 'sportgordel Broek polder' zal aandacht worden be steed aan de infrastructuur met betrekking tot betere toe- en af- voerwegen en verlichting." Broekpolder Tenslotte stond de voorzitter stil bij het onderzoek dat Ron Steens in opdracht van de gemeente Vlaardingen en de Shell uitvoert. „Wanneer blijkt dat de Broekpol der een groot multi-functioneel sportcomplex wordt waarop ook de ROVS-leden gaan sporten, ont staat een geheel nieuwe situatie. Zolang daarover nog geen duide lijkheid is, houden we ons alleen bezig met de herstructurering zo als het voorstel van de gemeente luidt. Een mogelijk door het rapport van Ron Steens gewij zigde situatie in de Broekpolder zal geen gevolgen hebben voor de kredieten die aan de raad worden gevraagd om de sportclubs .met mgang van volgend jaar al te kun nen verplaatsen. In een volgende vergadering van het dagelijks be stuur van de VRSR zullen wij te vens ingaan op de brief van de KNVB. De voetbalbond heeft zich namens de voetbalclubs in Vlaar dingen uitgesproken tegen de herstructureringsplannen zolang het niet financieel onderbouwd is." De afgevaardigden John Rans- huijsen en Krijn van der Zwan hadden twijfels over de Financiële haalbaarheid van het herstructu reringsplan. Ranshuijsen: „Ik moet eerst nog maar zien dat er 11.1 miljoen gulden beschikbaar is voor de verplaatsing van-de ac commodaties." En Van der Zwan: „Het gevaar bestaat dat in ver band met de alom genoemde pri vatisering de steun aan clubs die niet onder de herstructurering vallen, vooruit wordt geschoven. Wij vragen het dagelijks bestuur gewoon mee te denken met de no den van de voetbalclubs. Ik ben niet negatief over de ontwikkelin gen, maar gewoon bezorgd dat na de verplaatsing voor de andere voetbalclubs niets meer over schiet" i Schiedam Schiedamse sportparken krijgen meer verlichting om de sociale veiligheid te ver groten. Voor de realisatie vanftet extra licht is een bedrag van 90.000 gulden uitgetrokken. Sportpark Kelhel, de voor- en binnenterreinen van de Harga-clubs Hennes DV5 en SVDPW, de Hargalaan en de parkeerplaats bij zwembad Zuid zijn allemaal in het plan van aanpak opgenomen. De buren Hennes DVS en SVDPW voeren de werkzaamheden zelf uit en krijgen de materiaal kosten vergoed. Ook ligt het in de bedoeling sportpark Thurlede te voorzien van extra verlich ting, maar de dienst gemeentewerken geeft voor alsnog geen toestemming voor het trekken van de kabels het asfalt open te 'gooien'. Rondom sporthal Margriet wordt zogenoemde preventieverlichting aangebracht en ook het par keerterrein tussen de sporthal en zwembad Groe- noord wordt aangepakt Die wordt regelmatig door prostituees gebruikt als afwerkplaats en ook wordt er door drugsdealers gehandeld. Om daar een einde aan te maken worden de bossages ge kortwiekt of verwijderd.tHet tunneltje^tussen de sporthal en het zwembad krijgt een opknapbeurt en wordt voorzien van vandalisme-bestendige verlichting. Hoek van Holland Derdeklasser Hoek van Holland heeft voor een kleine stunt gezorgd door in de streek- ontmoeting met Westlandia de koploper te verslaan. De formatie van trainer Richard Grootscholten ging met 2-0 ten onder. Martijn Wessels, die dit seizoen nog niet gescoord had, nam in de tweede helft beide doelpunten voor 2ijn rekening. Op sportpark De Hoge Bomen was Westlandia de be tere ploeg De Westlanders onder leiding van Groot- scholten, vong jaar nog assistent-trainer ran Aad An- driessen bij Excelsior Maassluis, raakten in de begin fase tweemaal de lat Charly Vijverberg, ook al ex-Ex- ceisior Maassluis, schoot een vrije schop tegen de dwarsligger en vlak daarna raakte goaltjesdief René van Schie hetaiuminiumwerk. Hoek van Holland be perkte zich tot verdedigen Na de rust zag het publiek wederom een furieus aan vallend Westlandia maar met kunst- en vliegwerk bleef de bal buiten de palen. Een kwartier voor tijd was het Martijn den Haan, ook hij is een voormalig Excelsior Maassluis-kracht, die de goal inleidde Zijn voorzet bereikte Marlijn Wessels die geen problemen had om de Schiedamse doelman Arwm Pit. dit sei zoen gekomen van het Vlaardingse Deltasport. te verschalken Westlandia gooide alles op alles maar kreeg vlak voor tijd het deksel op dc neus toen wederom Den Haan de voorzet gaf cn Wessels koelbloedig bleek. On danks de nederlaag blijft Westlandia wel koploper Xerxes speelde gelijk en staat op drie punten achter stand en de Hoekse formatie van Iramer Johan Vos kamp staat vyfde op acht punten De Hoekers, van we Piet Boon een gele kaart kreeg, hebben echter wel een wedstrijd meer gespeeld Vlaardingen VZC heeft zich zonder veel moeite kunnen handhaven op de vijfde plaats van het alge meen zwemklassement. Voor dc nationale zwem- competiticde eredivisie bij het /wemmenstond in Dordrecht de derde wedstrijd op het programma en daann behaalde de club elf van de 22 medailles Drie van de vier estafettes welen m Vlaardingse han den. Stefan Aartsen (200 meter vlinderslag in 2 09). -Thamar Henneken (200 meter wisselslag m 2 29 6). Mignon Henneken <100 meter vlinderslag m 1.10.2), Eddy van Vliet (200 meter wisselslag in 2 25.1Bren* da Starink (200 meter rugsiag in 2.20.0), Renee Snoek <200 meter vnj in 2 07.3), Finn van de Bass(100 meter 'vrij' in 59 6 én clubrecord) en Jasper van de Boogert (50 meter vryeslag in 27.3) waren de 'gouden' gang makers. De B-ploeg van VZC revancheerde ?ich voor de slech te resultaten van de voorlaatste wedstnjd en zwom zich in het Kotpabad uit de gevarenzone van dc ver enigingscompetitie C. De VZC'ers waren goed voor 25 medailles. Opmerkelijke prestaties weiden gele verd door: Monique Korb (goud op dc 200 meter rug slag in 2.39), Wendy Meder (goud op de 100 meter 'rug' in 1.29.5), Andy Markus (goud op de 50 meter vlinderslag in 39.G), Connor Vermeer (goud op de 400 meter vrije slag in 4.38.6) en good-old Connie Boer- Buys <50 meter vrije slag in 29 seconden). De oudste zwemster van VZC verscherpte by Masler- wedstrijden in Glasgow dne wereldrecords en een Europees record Op de 100 meter vrye slag klokte zy in de Schotse hoofdstad i.04.56, de 50 meter vrye slag zwom ze in 2923, de 50 meter vlinderslag m 3195 en op de 100 meter vlinderslag zwom ze een nieuw Euro pees record in 1.31.81. Kokengen Maassluis had het afgelopen weekeinde niet gemakkelijk in Kokengen tegen hel fel spelend ESDO, maar boekte toch een overwinning. Het werd t 12-11 in het voordeel van de Maassluise équipe. De titelpretendent liet zich intimideren waardoor het spel te gehaast enronrustig werd. Desalniettemin zorgden Paul van der Zee (3), Edwin Zeegers (4), Menno van der Gaag (2), Marleen Dekker, Martyn van der Wees en Sandra Lekluse voor de tweede Maasluisezege. Zondagvoetbal derde klasse Puttershoek-Hermes DVS 2-2 (0-1). Een wedstrijd met een sportief karakter en een goed leidende scheidsrech ter. In de eerste helft hadden de Schiedammers letterlyk en figuurlijk de wind tegen, zodat de 'ontvangende' ploeg met een voorsprong de rust inging In de tweede helft kwam Hermes DVS op gelijke hoogte dankzij een eigen doelpunt. John Lecluae zorgde oor de Schiedamse - sprong we)ke mede tot stand kwam door een aardige mis greep van de keeper De Harga-ploeg kon de ietwat for tuinlijk verkregen voorsprong met vasthouden. DBGC-Fortuna Vlaardingen 1-0 (0-0). De Vlaardiogers waren gedurende de negentig minuten de dominerende party. De ploeg kreeg redelijk wat kansen maar kon die met benutten Een minuut voor tijd scoorde de tegen stander vanu it een vrye trap en Fortuna Vlaardingen zag geen kans meer de achterstand teniet te doen Marco Bravenboer kreeg geel, Sjaak Weber zag rood Vijfde klasse HSC-Maasstad 1-6 (1*3). De ploeg van trainer Piet Kat- testaart werd geplaagd door blessures en schorsingen. Piet Kattestaart. „Het was een rampzalige wedstrijd We kregen bij wijze van spreken voor iedere mvaller een doelpunt tegen. We schoten kwalitatief tekort," aldus de oefenmeester. In de eerste helft scoorde Edgar Dresmé Zyn teamgenoten Rick de Haas, Henk Boomsma en Luca Taurozzi kregen geel. Hollandiaan (m)-Olympus 20-9 (9-5) Door de Haarlemse Handbalweek lag de handbaicompetitie nagenoeg stil, maar de vrouwen en mannen van Hollandiaan moesten gisteren aantreden Door rommelig spel en veel balverlies van de thuisploeg kon Olympus bijblijven hoewel zij de bezoekende ploeg de mindere was Bij de stand van 54 weid de wedstnjd wat feller en kwam de ruststand gemakkelijk tot stand. Daarna was het eigenlijk een gelopen wedstnjd Hollan diaan had het beste spel en zette de tegenstander goed onder druk Eventjes was er wat concentratieverlies en werd het nog 13-8 maar de duidelijke overwinning is nooit echt in gevaar geweest. Remco van Meel en Martin van de Vlies scoorden beide vijfmaal. Hollandiaan (v)-GSC 12-8 (8-6). By de vrouwen ging het iets minder. De eerste twintig minuten liepen zij achter de feiten aan en mede doordat er veel kansen onbenut bleven, keken ze tegen een lichte achterstand aan, Door hard werken werd die vry snel weggewerkt en kon er met een 8-b voorsprong gerust gaan worden. In de tweede helft vertoonden beide ploegen het zelfde spel als voor rust en waren het vooral de Vlaardingse datnes die zich mee lieten slepen door het rommelige spel van GSC

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4