Bal na Patricio Graff: tien weken zonder voetbal A C H SpO tl' 9 P Sport even We gaan... nog niet naar huis Gaan Feyenoord en Ajax door knieën voor KNVB? Matty verkamman, Schoenmaker bij Excelsior o m Actie supporters 'Sjprta naar Rivium' Het laatste woord Nooit meer ^tierdams Dagbfad Maandag 9 december 1996 Vandaag laten Feyenoord en Ajax de KNVB per fax weten of ze ak koordgaan met het pakket eisen dat het KNVB-sectiebestuurbetaald voetbal de clubs heeft voorgelegd. De kern: of de clubs akkoord gaan met de voorgestelde aanpassing van de statuten en of de KNVB nog geruime tijd over de tv-rechten van de thuisspelende clubs mag be schikken. Als Feyenoord en Ajax daarmee niet instemmen stapt het sectiebestuur alsnog op. Wat doen Feyenoord en Ajax? Jorien van den Herik (l)en Michael van Praag (r) tïjdens^enpauze in Zeist. Foto Paul Vreeker/AMP JAN TlMftQlR, president commissaris van Sport7: „Ik denk dat het onwaar schijnlijk is dat beide clubvoorzit- iers van hun allang ingenomen standpunten zullen afweken. Welnu» dan zal het sectiebestuur daar de consequenties aan moe ten verbinden" JAAP DE GROOT, voetbal specialist van De Telegraaf: „Ik denk dat het heel moei lijk wordt voor de KNVB, Feye noord en Ajax zullen minder wa ter bij de wijn doen dan Jos Staatsen hoopt Die rechtszaak houden ze sowieso aan, De KNVB wacht op een eigen formulering van Ajax en Feyenoord waarmee de bond dan toch uit de voeten kan. Het wordt heel, heel moeilijk voor de KNVB." voetbalspecialist dag blad Trouw: „Ik kan me nauwelijks voorstellen dat Feye noord en Ajax nu nog dingen zul len doen waardoor ze de tv-rech ten, die ze eigenlijk al hebben, zullen teruggeven aan de KNVB. Ze zouden wel gek zijn ook, zeker na alles water bij de KNVB de af gelopen maanden is misgegaan. Het zou betekenen dat Van den Herik en Van Praag hun recht ge woon weer zouden weggeven. Bo vendien zijn er ook nogal wat per soonlijke tegenstellingen. Dat hebben we allemaal weer kunnen zien in de vergadering van zater dag. De sfeer was nou niet zo heel erg aardig. Daarom denk ik dat de twee topclubs voet bij stuk hou den." JACQUES HOGEWONING, ex-voorzitter sectie betaald voetbal KNVB: „Hier geef ik geen antwoord op. Ik heb een heel duidelijke mening, ik volg het al lemaal met grote interesse en ik herken ook een heleboel zaken uit mijn eigen periode als sectiebe stuurder, maar ik weiger com mentaar te geven.,." JAAP BONTENBAL, ex-sec tiebestuurder KNVB en ex- voorzitter Excelsior: „Het is moeilijk in te schatten wat Van den Herik en Van Praag gaan doen. Ik kan alleen maar hopen dat ze van die rechtszaak afzien. Want dat schaadt het voetbal enorm. Maar ook als de rechten straks weer zouden toebehoren aan de KNVB is de hele zaak de wereld nog niet uit. Want dan moeten alle partijen gauw om de tafel gaan zitten om eens te pra ten over een nieuwe verdeelsleu tel. En die zou weer niet zo dras tisch moeten veranderen, anders komen de kleinere clubs alsnog in de problemen. Veel dubs hebben allerlei uitgaven gepland. Ex celsior is bijvoorbeeld bezig met een nieuw stadion." Na de wanprestatie tegen het zieltogende Haarlem gonst het op Woudestein weer van de geruch ten over een vervroegd afscheid van trainer Hans van der Pluijm. Die zou het vertrouwen van z'n spelersgroep hebben verloren. De werkloze Lex Schoenmaker, die op de tribune met meer dan normale belangstelling de ver richtingen van het lelijkste eend je uit de eerste divisie gadesloeg, staat met stip genoteerd op delist van kandidaten om de gemoede lijke Brabander op te volgen. Moet kunnen Allerlei boteriullen houden mi]n verkeerde imago in stand. En dat imagodat mij is aangesmeerd, bemuktidt ook scheidsrechters. Als ie- mand zomaar in mijn buurt valt, loat herhaaldelijk voorkomt, wordt "sneller gefloten. Dat imago... ja. Ook jij begint er weer over. Je wordt -bedankt met je opmerking: veld., je krijgt altijd wel weer een rode "prent. Maar als tfe je waag koeveel kaarten dat zijn geweestweet je het niet. Wat ben jij nou voor een figuur"? Raymond Atteveld (FC Groningen) in VL "„On2e boekenkast bestaat uit twee delen. De ene helft is van mij, de andere van mijn vriend. Gescheiden boekenkasten zijn heel han dig voor aIs je uit elkaar gaat. Maar dat was niet de aanleiding, hoor! Atlete EUeii van Langen in HP-De Tijd .,lk koud niet van honden en katten. Katten zijn de gemeenste beesten die er bestaanGeef mij maar lekker een vis of een sckildpad. Die doen tenminste niks. Ik heb een klein schildpadje thuis. Maar volgens mij is hij dood. Htj ligt zo stiL Urvin Lee (Fortuna Sittard) in VL „Luister nou: ik ben voor nul weggegaan. Voor helemaal niks. Prach tig toch? Ik lach me dood. Ze icaren ziek hoor, bij Ajax." Edgar Davids in Nieuwe Re vu. „Als ik jou bel en ik zeg op jouw antwoordapparaat: 'Ik bel je terug'. Wat doe je dan? Begrijp me goed, hè: zc is het gegaan. Op mijn ant woordapparaat stond de mededeling: 'Dit is Hiddmk, ik bel jou nog.' Meneer liet «iets achter, geen nummer of wat dan ook" Davids in Nieuwe Re vu. „Daarna belde hij Michael Reiziger op Milanello. Ze praatten wat, ik stond ernaast en toen vroeg Michael: 'Moet ikje Edgar even geven? Hij staat nu toch naast me.' Hiddink antwoordde: 'Nee, dat hoeft niet, ik bel kem zo wel' Mkhael legde nog uit waar hij me bereiken kon, in welke kamer ik sliep en zo. Maar Hiddinkkeeftmenooit meer gebeld." Nogmaals Edgar Davids. „Wat mij nou vorige week gebeurde. Staat hier ineens iemand die zegt: 'Ik moet erdoor, ik ben een vriend aan Ruud Gvllit'. Ik 7nx 'O ja, en wie ben je dan wel'? Zegt hij: 'Ik ben Marco van Basten.atuur- lijk', zeg ik 'En ik ben de Kerstman." Een steward van Chelsea in HP/De Tijd. Door Peter Ouwerkerk ONTHOUD één ding: zodra We in Nederland iets Gaan doen, gaat het mis. In 1934 gingen We naar Rome; nou, in Milaan leed de reis al schipbreuk. In 1996zijn Weiets nieuws gaan doen, maar na nog geen vier maanden houden We er alweer mee op 01 We - 2e, want We hebben er emotioneel nooit .ets voor gevoeld. Sport7 was als een ongevraagde stapel drukwerk. Als je je ergens op wilt abonneren, roep je de bla denman. Geen keuze kunnen ma ken? Dan neem je de leesporte feuille. Maar zodra anderen ons iets gaan opdringen, ontstaat er in ons binnenste een soort automati sche weerzin. Nieuw is niet alleen nieuw omdat er nieuw op staat. De fenomenen zyn niet helemaal vergelijkbaar, maar De Krant op Zondag heeft het evenmin gered. We leggen de zatereü. bijlagen wel op het nachtkastje, voorde zondagoch tend. Dat Sport7 weinig meer nieuws is gaan doen dan ons te confronte ren met ook de saaiste, de meest vervelende momenten in de sport, dat is bekend Toch werd met de vergadering van het be taalde voetbal, zaterdag, veel goed gemaakt. Alle erfgenamen waren bijeen in Zeist, vooreen verdeling van de erfenis, die alleen uit las ten bestond en allang niet meer uit lusten. Een legaat m negatieve cijfers. Maar Sport? deinsde hier met terug voor een integTale live- uitzendmg. En dat was mooi. Zeven uur rechtstreekse tv van een bijeenkomst met 99% man nen en één vrouw. Voor de Twee de Kamer was allang de knop om gegaan, hier met. Hoewel bet sce nario bekend was, elk standpunt in wezen ook. de stemming nooit anders kon zyn dan twee a vier le gen en de rest voor. Maar de regis tratie was een prachtige zoektocht langs het menselijke aura om vast te stellen wie nu by welke club past, en wie waarom met. Van den Henk ademt Feyenoord, ja; een straatvechter, met een te rugwerkende formulenngs- kracht, die zelfs Staatsen nog tot razemy brengt: *Wy zyn geen voetveeg'. Van Praag straalt de zelfde arrogantie uit als Van Gaal, als heel Ajax - hooghartig als het weer eens een keer wint. Van Raay is PSV, is het provincia le derde wiel aan de fiets, pleitend voor de contente mens, ogen- schynlyk wat behoeftig pratend en handelend, veel minder 'de Randstad' dan zijn twee 'grote1 broers, immer op zoek naar het CD A-compromis. Maar er zyn ook anderen, al dan niet gepaaid of schuwgemaakt door de aanwezigheid van media en camera. De vertegenwoordi gers van 'de met rijke clubs', zoals de Bossche bolleboos Jan Schou ten duitdt. Zoals MWs Benoit Wesly, met zijn prachtige casino- strofe 'Rien na va plus, het geld is niet meer van u.' En Frans Derks (Dordrecht'90), die er vooral zit en staat om zichzelf te profileren, spreekwoorden te prevelen, fruit manden te sturen en zyn sjaal af en aan te doen. of Karei Aalbers (Vitesse) om het rookverbod te ne geren en Gaston Sporre (Zwolle) om de pseudo-pohticus uit te han gen Waar gaan We dit keer heen? Het kan tussen half elf en half zes wer kelijk alle kanten op. De kapitein en zyn bemanning hangen over boord. het vlaggeschip van de KNVB maakt slagzy, het loopt nog meer averij op, wordt gestut met schotten, vindt opnieuw rich ting, gaat toch weer op halve kracht vooruit, slaagt er in een ui terste poging in zich in veilige ha ven te loodsen En dan na zeven uur loven en bieden, pappen en nathouden, dreigen en drillen spreekt Staatsen het ultieme woord op een vraag van de verte genwoordiger van Volendam. En het begin klinkt - o god nee, hè - weer o zo bekend in de oren: „We gaan... nog met." bedekte korte toe en de we rs werden uitgenodigd tuiglngvoor de Rrvtum-ac mars mee te zingen. Potocor Na de warming up van Sparta en Vitesse hebben leden van de Sparia Supportersvereniging enige tijd het veld bezet niet grote clubvlaggem Met de actie beoogden de supporters het college van b en w van Rotterdam erop te wijzen dat het bedrijvenpark Rivium moet worden gekozen als locatie voor het nieuwe stadion. Vrijdag nemen ben wdaarovereen beslissing. Vandaag boden de Sparta-aanhangers een petitie aan op bet stadhuis. Dennis de Nooijer was gisteren voor het eerst sinds zijn auto-ongeluk weer op Spangen, Slechts een paar schrammetjes op zijn rechterwang herin neren aan het zware ongeval ,,'s Avonds heb ik wat vermoeide kaken door die breuk. Maar verder heb ik nergens meer last van," aldus de spits, die na de winterstop weer inzetbaar is. Hij gaat ook met Sparta mee op trainingskamp van 21 tot 28 januari in de Portugese Algarve. Aan vankelijk zou Sparta op uitnodiging van Sport7 om streeks die datum naar de Canarische Eilanden af reizen voor een toernooi meto.m, FC Groningen en Heerenveen. Gepoogd wordt om nu een oefenwed strijd te regelen tegen FC Groningen of een Portu- Patricio Graff heeft van alle Feyenoorders de langste vakantie in de winterstop. De Argentijn is gisteren begonnen aan een voet- balloze periode van tien weken. De reden daarvan is dat Graff als nog zijn strafvan vier wedstrijden uitzit. Die kreeg hij vorige maand na de rode kaart tegen NAC we gens een kopstoot tegen Yassine Abdeüaoui. Graft" ging aanvanke lijk in beroep tegen die straf, waardoor hij - heel slim - tegen Ajax nog van de party kon zijn. Deze week besloot hij het beroep in te trekken, Er wordt, kortom, door sommi ge dubs heel creatief omgegaan met de beroepsmogelijkheden. Sparta komt dit jaar niet meer in actie, maar Feyenoord 'heeft nog twee partijen te goed voor de winterstop. Woensdag 18 decem ber spelen de Rotterdammers thuis tegen Roda JCen op zondag 22 december staat NEC (uit) op het programma. Graff; „Heb ik in elk geval een dag vrij om de kerst boom op te tuigen." De paar duizend meegereisde supporters van Feyenoord zorgen heel de wedstrijd luidkeels hun 'idool' Jorien toe. Kennelijk in de gedachte dat de preses van de Rotterdammers, die zij een dag eerder op de vergadering de be langen van hun club weer hadden zien verdedigen, op de tribune zat. Maar Jorien zat op tien kilo meter hoogte, ergens boven de At lantische oceaan op weg weer naar de States. Arie Haan is teleurgesteld dat Feyenoord er niet in is geslaagd om Frank Verlaat naar de Kuip te halen, Op voorstel van de Gronin ger was Van den Henk in contact getreden met de libero van VfB Stuttgart Verlaat vond de aanbie ding van Feyenoord echter te laag. Feyenoord stelde nog een sa larisverhoging voor, maar ook die vond Verlaat niet interessant. Ook PSVhengelde naar zyn dien sten en dacht zelfs al rond te zyn met Verlaat, die uiteindelyk zijn contract met de Duitse Bundesli- gadub verlengde. Verlaat zou bij Stuttgart meer dan twee miljoen per jaar gaan verdienen, „HeeJ te leurstellend," zegt Haan, die op zoek blyft naar ver sterking. Henk Fraser speelde gisteren zijn 250ste competitiewedstrijd in het betaalde voetbal gespeeld. Zijn eerste speelde hij 3 novem ber 1984 voor Sparta in de thuis wedstrijd tegen Roda JC. De loop baan van de 30-jarige verdediger wordt gekenmerkt door langduri ge blessures. In twaalf jaar be taald voetbal had hij in theorie ruim 400 wedstrijden kunnen spe len. Tegen de Graafschap speelde hij zondag eindelijk zijn 250e. Het was zyn 122e voor Feyenoord. Daarvoor speelde hij er 58 bij Ro da JC, 58 bij FC Utrecht en de eer ste twaalf bij Sparta. Arrigo Sacchi naar AC Milan! En Barend en Van Dorp hadden nog zo gezegd dat Louis van Gaal de nieuwe man in Milaan zou wor den. Nou ja, Sven-Göran Ericsson kan in ieder geval nog naar Ajax. Peter Wijker (AZ): „Het was erg druk in de zestien." Sport7-kyker: „Ja, maar wat bedoelt hij nou? Op de AlSofin Lijn 16?" Sport7 uit de lucht. Als nieuwe onderdeel van de operatie Centu rion van Jan Timmer. Toch heel opmerkelijk dat Lex Muller het nog niet wist. Sport7-presidsnt-eommissaris Jan Timmer: „Het beste voor ie dereen is dat er nu een tijdje ra diostilte wordt ingelast." Zou het daar niet aan liggen, dat Timmer nooit heeft geweten dat het hier een tv-station betrof? Trouwens ook tot Benoit Wesly, voorzitter van MW, was de naam van de zender kennelijk nooit goed doorgedrongen. Wesly had het almaar over TV7. Timmer werd zaterdag be noemd tot erelid van PSV. En dat zit ook al niet in de afvloeiingsre geling van alle 250 Endemol- en Sport?-werknemers. Timmer praatte gisteravond te gen Postema alsof hij Sinterklaas was. Hij had alleen weinig weg te geven. Opmerkelijke bekentenis van de oud-Philips topman: „Ik heb me pas veel later dan 1 okto ber met Sport? kunnen bemoeien. Ik moest een hernia-operatie on- da'gaan." Jos Staatsen hernia, Jan Tim mer hernia, en de kijkers en ad verteerders gaven Sport7 ook al geen rugdekking. KT^VB-vergaderirig, De Graaf- sehap-Feyenoord als Wedstrijd van de Week, Koos Postema inter viewt Jan Timmer - de kijkcijfers zijn nog nooit zo hoog geweest. De Feyenoord-aanhangin Doe- tinchem op de deun van Weliow submarine': 'Staatsen, Staatsen, Sport7 isvoenbij.' Een spandoek aan de hekken van de Vijverberg: 'Sport?, de bal len!' Vast door Barend en Van Dorp opgehangen. Nu kan Koos Postema zeker gaan voorlezen bij de bejaarden. Nóg een slechte kant van het verdwijnen van Sport7: al dege nen wier video nu al maanden ka pot is, maar die geen doelpunt hebben gemist dankzij al die her halingen, die worden nu mooi op Sport7man van het Jaar: Ruud Hendriks. Uiteen persbericht van Sport7, medio augustus: „Sport? heeft o.a. de Europa Cuprechten voor de komende vier jaar van Sparta, omdat we ervan overtuigd zyn dat Sparta in die periode Europees voetbal zal halen." Hoewel het ook bepaald geen vrolijkheid troef is op Spangen, Sparta kan zijn beloften xn ieder geval nog wel inlossen. Want dit was het dan, Sport, even. Mike Tyson sneller rijk dan Ronaldo Bokser Mike Tyjon wia In 1936 «te «portman met het hoogste Inkomen. Do zojuist onttroonde wereldkampioen in het zwaargewicht zag zijn bankrekening met 75 miijoen dollar (125 miljoen gulden) stijgen. Sulzoiirigwokkond djn ook do ttdraün de ftners! oyer zon hebben voor oen tussentijdse transfer van Ronaldo, do topscorer van CdF Barcelona, Intotaalzou het gaan om 175 triljoen gulden: 55 miljoen voor Barcelona, 120 srijjoen In tien jaar voor Ronaldo. Afgezet tegen het fortuin, dat Tyson in nog geen drie kwartier (één helft van een voetbalwedstrijd) bij eikaar steg. moet Ronaldo In Londen keihard werken voor zfjn gefd. is. begeerd doo. rüg pa»»* 'SöartSHWBwu'*/,- IM-.VSkill# uur ƒ300.000 De ranglijst van gronlvcrjitntrss.in' <tr volgenv-r.et gezaghebbende. Amerikaanse tijdschrift Forbes, a Is volgt uit- 1,52,6 reBjosn doUar 33 miljoen dollar 24,4 miljoen do*ar 16,5 miljoen doUar 15,5 miljoen dollar 15,2 miljoen dollar 15,1 miljoen dollar 12,6 mfljoen dob ar 12,4 müjoon dollar Andre Agasal Arnold Palmer Dennis Rodman Patrick Ewtng Rotterdam» DagtRKtïJrwiie Fatwy d» JwiswrGN r K WIL NIE1 meer ovei Sport? horen Nog nooit is er zo veel over een commerciële televisiezender ge sproken en geschreven in de vier maanden tijd van zyn bestaan Maar we zyn er nu dan eindelijk vanaf. Wat een opluchting Geen Sporteafe meer, of Sportzo- ne, geen aanualluh meer met Frank Masmeyer. geen eindeloze herhalingen meer, geen RKC-Ro- da JC meer tot vervelens 10e. En geen portretten meer, zoals van FC Twente-aanvaller Jan Venne- goorofHessehnk. De enige die ik zal missen is Koos Postema. Du. moet iets nieuws gaan doen. Wat een prachtige uitzending trouwens van Sport?, zaterdag, zeven uur lang met boeiende be togen. Alleen Peter van der Burg had zichtbaar haast. Sparta's voorzit ter wrong zich in allerlei bochten om de clubs aan het stemmen te krijgen. Hij wilde snel duidelijk heid, maar zyn pogingen bleken vruchteloos. Nóg eens stemmen en nóg een keer. En wie er ook haast had was Hany van Raay, de nieuwe voorzitter van PSV. Naast hem zat zijn tech nisch directeur Frank Arnesen zich stierlijk te vervelen. „Laten we nou gaan, Hany...?" zag je hem vragen, En Harry kwam hem tegemoet. „Ik moet om kwartover vier weg," zei PSV voorzitter, „want ik heb nóg een afspraak." Hij wilde terug naar Eindhoven om PSV te zien voetballen tegen Volendam. En om twee minuten voor half vijf stapte hij op. Maar ook Michael van Praag moest weg. Tegen het eind van de vergadering zat hij in de verga derzaal te bellen met zijn vrouw. „Ik ga wel rechtstreeks naar die bruiloft," het hy haar weten Waar een zaktelefoon al niet goed voor is... Wat ook opviel was dat Stmon Kel der antwoordde als de naam van Martin de Jager werd omgeroe pen als naar diens stemgedrag werd gevraagd. Waar was onze voorzitter van Excelsior? Toch niet bezig met het uitschrijven van wéér een vergadering? Nee, Martin zat gewoon in Portugal te genieten van zyn vakantie- Ik wil niets meer horen over 5port7. Al zal ik Wim van Hanegem mis sen met zijn analyses, maar met als het over een eerste divisieclub ging. Maar verder... Ik moest wel even grinniken, toen voorzitter Jos Staatsen het niet kon laten om Jorien van den Herik weer met enkele vergeelde citaten om de oren te slaan, waar opmedebestuurslid Van Holten hem stiekem achter zijn hand een pluim uitdeelde voor de sneren m de richting van de voorzitter van Feyenoord. Zoals Van den Herik met een min achtend glimlachje het compli ment-met-een-omweg van FC Den Bosch-voorzitter Schouten in ontvangst nam, nadat deze eerder had voorgesteld om Feyenoord uit de competitie te nemen. Benoit Wesly had ook nog een aar dige, toen de voorzitter van MW tegen het slot van de vergadering met een licht Limburgs accent op merkte: „Het is me niet helemaal duidelijk..." En Jos Staatsen bewaarde zijn ge duld. Want hij wilde zo graag blij ven en hij werd zo graag herko zen, al bleek zijn vice-voorzitter Peter Groenenboom niet hele maal te begrijpen hoe een demis sionair bestuurslid herkozen moet worden. Verder wil ik niets meer over Sport? horen. Al was de uitzen ding van de vergadering van de sectie betaald voetbal de mooiste die Sport7 in die vier maanden tijd heeft geproduceerd. En ik moet myn video laten ma ken. Maar nu wil ik er echt niets meer over horen. Nooit meer!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 6