e iort Diederik Kunst is Mahorokans beste judoka van het jaar F PPSC komt te Iaat op gang Eindelijk weer winst Juventus Baasm Öike klappen - b^j Zwaluwen-NSW Cor van Hoeven geeft voorbeeld 'Wereldgoal' Spanjersberg Schoffelmeer verlaat DRGS TSB klimt naar tweede plaats Gevoelig verlies Oranje Nassau Excelsior Maassluis Neipt Barendrecht in middenmoot 'Rijnmond staat stil in z'n ontwikkeling' Maandag 16 december 1996 Maasdijk Een overwinning zat er tegen Maasdijk niet in {2-2), maar duidelijk werd het zaterdag wel dat MW27 na het ontslag van trainer Leon Booij aan de beteren de hand is. Spelend trainer Cor van Hoeven gaf zijn volgelingen het goede voorbeeld door zelf de twee Maasland se treffers voor zij n rekening te nemen. Van Hoevens eerste treffer was een intikkertje bij de eerste paal en vijf minuten later sloot de oefenmeester een solo doeltreffend af met een schot in de korte hoek. René van Leeu wen bracht Maasdijk weer in het zadel (1-2) en Van Hoevens zwa ger Bert Bakker zorgde voor de gelijkmaker. In de regio-ontmoe ting liepen Van Hoeven, Bakker en Steven Chobin (MW27) tegen Vïaardingen Cion blijft goed meedraaien in de derde klasse C. Zaterdag boekten de Vlaardin- gers een 3-0 zege op Siveo'60 zo dat de ploeg van trainer Cees Goudswaard nu de derde plaats inneemt met drie punten achter stand op koploper Soccer Boys. De openingstreffer van Fred Lou ter viel pas tien minuten voor tijd en daarna kreeg Sander Spanjers berg het op zijn heupen. Hij nam de overige twee doelpunten voor zijn rekening. De 3-0 was volgens Goudswaard een 'wereldgoal', Spanjersberg liet de bal Marco van Basten in de EK-finale van '88 achter de doelman inslaan. André de Brabander kreeg gëel. Schiedam Trainer Hans Schof felmeer houdt het na dit seizoen bij DRGS voor gezien. De oefen- meester en het bestuur zajn dat 'na goed overleg' overeengeko men. Schoffelmeer kwam zater dag met zijn ploeg tegen Nelson/ L5V niet verder dan een 1-1 ge lijkspel. De eindstand was al bij de rust bereikt. „Twee punten te weinig," mokte de scheidend trai ner. „Peter de Graaf, Robert Ver- hoeff en Mario Mosteiro hébben een aantal kansen gehad,.maar niet benut." DRGS kwam op een achterstand nadat Ronald Jung (geel) een strafschop had veroor zaakt. Miro Mosteiro kopte de ge lijkmaker binnen. Vïaardingen— Ondanks het gelijk spel (1-1) tegen Perkouw is het Vlaardingse TSB in de vierde klasse C opgeklommen naar de tweede plaats, TSB deelt die posi tie met Oudewater en Gouda en de clubs staan vijf punten achter op koploper Alexandria'66. René Tjepkemaen Leo de Jonge verzuimden om de score namens TSB te openen. Ook de van zijn blesssure herstelde Martin Vader was dicht bij een treffer, maar de topschutter mikte op de paal en zag een doelpunt afgekeurd. Een kwartier voor tijd werd TSB- doeïman Marc van Duuren met een lob verslagen. Niet veel later mocht Vader vanaf elf meter de gelijkmaker scoren. Peter Daska- lakis liep tegen zijn derde kaart aan en wacht een schorsing. Vïaardingen De regelrechte strijd om de koppositie in de der de klasse tussen Oranje Nassau en RWA leverde een gevoelig ver lies (12-13) voor de Vlaardingers op, In de Westwijkhal zag Oranje Nassau in de slotfase een 11-9 voorsprong verloren gaan. De volgelingen van trainer Ed Mayer kenden een flitsende start en namen een 2-0 voorsprong. „Daarna begonnen we het eigen lijk al uit handen te geven," aldus speelster Sandra Doornink. „We maakten heel veel uitwerkfouten, soms gooiden we de ballen ge woon buiten de lijnen." In de rust (6-5) trachtte Mayer zijn ploeg op scherp te zetten. Door nink: „We moesten ons eigen spelletje blijven spelen en we mochten in elk geval niet meer zo simpel de ballen kwijtraken, We pepten elkaar op omdat we min stens een puntje tegen de mede koploper wilden pallen." Vooral door hard werken kwam Oranje Nassau met 11-9 voor en RWA leek geklopt. Tn de laatste tien minuten presteerden de Rot terdammers echter het onmoge lijke en scoorden ze vier treffers op rij waardoor de stand op 11-13 kwam. Oranje Nassau vocht zich naar 12-13 en Ed Mayer bracht Ar jen Meijer tevergeefs voor Martin de Kruijk in het aanvalsvak. Door Bas van den Berg Maassluis Wat in 1971 begon als een eenvoudige huldiging van judoka Dirk van Driel in de Olympiahal, is uitgegroeid tot een jaarlijkse happening zoals Maassluis geen tweede kent. Terwijl even verderop de supporters mopperden op de presta ties van Excelsior Maassluis, vierde de Olympiahal met drie honderd judoka's en een overvolle tribune volop feest. Het middelpunt van de belang- voorde verkiezing van de judoka stelling was de 19-jarige Diederik Kunst. Hij kreeg door zijn juiste mentaliteit, doorzettingsvermo gen en inzet op de training bij Ma- horokan de status van judoka van het jaar toegewezen, „Ik zie het als een verjaardagscadeau en ben er ontzettend blij mee," sprak de judoka en leerling bedrijfskun dige informatica aan de HES trots, „Judo betekent alles voor me en ik ben er toen ik vier jaar was al mee begonnen: Hoewel ik doorgedrongen ben tot de natio nale jeugdtop.en enkele medailles op het NK heb gewonnen, gelden van het jaar zware nonnen. Je wordt het hele jaar door beoor deeld, zonder dat je het weet. Ik wist er tenminste niets van dat ik judoka van het jaar zou worden. Alleen de laatste dagen zeiden de andere judoka's tegen mij dat ik een goede kans maakte." In de rij van sporters die tot judo ka van het jaar werden gekozen en die met naamplaatjes op een speciaal bord staan vermeld, prijkt ook de naam van Anthony Wurth. „Ik ben in 1984 judoka van het jaar geworden en altijd nog blij dat ze mij toen gekozen heb ben. Als een voetballer zo'n prijs krijgt, is dat meestal voor z'n ver dienste als speler en de doelpun ten die luj maakt. De beker als ju doka van het jaar kryg je op grond van je karakter als individueel en teamsporter toegekend." Dirk van Driel was in 1971 de eer ste judoka van het jaar by Maho- rokan en kon zich er zaterdag niet al te veel meer van herinneren. „Het was allemaal wel bescheide ner van opzet. Maar ik vind het fijn dit weer eens mee te mogen maken." Lof was er ook van bur gemeester Sterkenburg-Versluis die de kampioenen huldigde en de bekers uitreikte. Zij stelde dat de topjudoka's van Mahorokan de beste ambassadeurs van Maas sluis zijn geworden. Filmopname Ruimtevaarder Wubbo Qckels verleende zijn medewerking met onder andere een filmopname waarin hij zijn eigen carrière als ruimtevaarder vergeleek met Ma horokan: als een raket omhoog. Voorzitter Huub Paalvast van de stichting Mahorokan Sport Sup port somde op dat de rij van kam pioenen elk jaar groter wordt. „Om die reden hebben wij enkele jaren geleden een stichting opge richt om de judoka's van Mahoro kan faciliteiten te bieden die zij als topsporter nodig hebben. Met het jeugdfonds staan wij als stich ting garant voor de begeleiding, ook op het gebied van schoolre sultaten. van de jeugdige judo ka's. Naast de huldigingen was er een groots opgezet kersttoernooi van 300 judoka's. Mahorokans op richter Koos Henneveld had met zijn staf voor een sfeervolle Olym piahal gezorgd. Hem kennende zal hij volgend jaar bij de der tigste editie—waarschijnlijk nog grootser uitpakken. Mahorokans judoka van het jaar Die derik Kunst met de trofee. De prijs werd hem overhan digd door Wubbo Ock- els (rechts). Links Koos Henneveld, de oprichter van het sport instituut. FotO Peter Molkentosr Door Emri van Vlaarifingen In-hêiïiiieMussen "Zwaliiwen Vu-atimpm' Kt het .bezoekende N5W- zijn'zaterdag ï-riét alleen vier dtrèlpiinfen (2-2). maar ook rake Happen gévallen. '■Tijdenseeii ppstootje inde twee- i- de Kelfl'iaakten.'Zwaluwérf Bri- j. iiri vWitièürig NSWraaaYoer- dt'r v-Torv Havelaar slaags.' ,',Süi3'dsrêchter Leo Looüe rea geerde resoluut met twee rode- "kaarten enïwapperdé.'-in het duel .obfc nog'ééns vjjfinaal met een gele kaart. "W.vlagep'speelde Zwaluwen te- gerislander NSW van de gladde grasmat, Zodra de thuisploeg echter voor het goede spel werd belöond met eec treffer, rakten vde TOaardingers-weg. Zeker de kwaliteit en dé :spannuig iii de tweede helft vérgoedde vee! van .de veel mindere eerste rondgang. middelpunt .van een opstootje. Het geheel v' ..Zwaluwen' dicteerde yanaf :het. teerste fluitsignaal van.de uitste-, kerid leidende arbiter Lootje; dé wedstrijd. Dat noopte. NSW- doeiman Clement .van der Stel al na'driè nunüten.tot êèh'katachti- ge reactie op eènsdbot van Carlos Herreira.Tre kleine dribbelaar op het nüddèriveld'iontpopte? zich niet zijn 'zaahroétbalacties' tot stuurde hi) Jchan Bammeretein inde diépte,; die échter zelf het, succe s zocht in plaats vari de bal terug teleggêno'pHeheifi Toch 'was de spits iets later hetnüddel- füt vail één feestje? Eeii corner! ddé tot eeii half mislukte bm- haal Vaii Mareó Kok en Hammer- 1 stciri stond op de juiste plekjom j dé'lifl.hmnen té,tikkén.;Zwélu- wen vergat vervolgen- de score uittebouwen. 'NSW kwam na de thee als her- .jdlet geheel vloeide voort uit boren uit de kleedkamer. De on- actie van Hammerstein. Zijn berin de eerste klasse B bivakke- schuiver smoorde in een mêlee rende Numansdorpert. hadden'-.* van spelers en .viaivia belandde echter de hulp van arbitefüxnje het leer voor de voeten van Ste- om op gelijke hoogte te ko- Doelman Ronald: Buhte nodig: men. nam in de ogen van Looije te veel stappen- waardoor hij op -'ranflje zestien' een "indirécte .vjije. tiap^ tegenkreeg HetwasLooijeech- ter ontgaan dat Burite-aan' zijn arm.wetd getrokken, toén hij uit ts wilde gooien waardoor hij wH"' fan .Geldof die Van der Stel op izjja weg vond; Vervolgens wérd Arjan van den Bos onderuit' ge trokken eh dat was Looije niet „ontgaan. - Terwijl iedereen nog een beetje nazeurde, haalde Brian Witteling opeens uit Slachlotfer Leendert Kats ging néér en terwijl ieder- terwijl meer stappen moestriemen. Tot een zich ermee bemoeide kreeg overmaat van ramp schocfKarö ook Zwaluw Yuri Budel eeri stoot - og binnen van armvberdertü Ton Havêlaar. schudde Looije. trok, twee terechte rode Zwaluwen.wel wakker. Invaller ...kaarten en toegekende penalty Brian Witteling kopie tweemaal werd nonet door Jeftrey Noord- te zacht in en.was daarna het üj'; 2-1. De weelde van de voor-. sprong kon Zwaluwen echter niet lang aan. Leendert Kats mocht in de zestien langs twee 'Zwaluwen' slalommen en de bal op Conto Langerak terug leggen die droog de gelijkmaker binnenschoof. Daar bleef het bfj ondanks de schitterende, acties, van Carlos Herreira die met vooral kappén maar. ook draaien tweemaal Ar, Ijah van den Bos de kans bood. Zffaiuwen.NSWZZ(ie).14.JohanHam- roeretein.;l-4.52. Karei Snijders 1-1/60. gaf roodaan-■Zwalaw-. Brian Fttteling en Ton Hsvelaw (NSW). Carlps Herreira en s Reedijk, F' uurenwn Van bergen. Van der.Giessen zagen eed- mte, Noordzij,Kok, Hetrara, Van dendoa, Dijk;' Snijders de vrije trap nóg binnen - ook.- De geljjkmakei:;- s (45. .'Witteling}, Hammer- stein, Geldot (85. BerperaL NSW: Van der Stél, Biemond, In ÏVeld. Snijdere, Langerak; Kats, Havelaar, Lel}- dens (69.. Van der Giessen), Reedijk, Ze venbergen, Snijder». •- Maassluis Excelsior Maassluis hunkert naar de winterstop. De hoofdklasser heeft een behoorlijk aantal geblesseerden, verscheen zodoende gehavend tegen Baren drecht binnen de lijnen en kreeg op eigen terrein met 2-1 klop. Tot overmaat van ramp werd voor ko mende zaterdag ook nog eens het inhaalduel tegen IJsselmeervo- gels (thuis) op het programma ge zet. Inzet zaterdag was een plekje in de middenmoot. Dankzij de over winning klom Barendrecht (13-18) de veilige zone binnen. De Maas- sluise gastheren kunnen met der tien punten uit twaalf wedstrijden in de verte het degradatiespook ontwaren en weten slechts nog Marken, Volendam en DTS'35 on der zich. De wankele positie baart het Excelsior Maassluis-bestuur geen zorgen en doet geen afbreuk aan het vertrouwen in trainer Mark Nijssen. Het gerucht doet de ronde dat hij een gesprek heeft gehad met Barendrecht, maar Ge rard Wiegmann, p.r.-man van Ex celsior, zegt dat 'Maassluis' en Nijssen de intentie hebben nog een seizoen met elkaar door te gaan en verwacht dat deze week de zaak rondkomt. Barendrechter Danny van der Krogt opende een minuut voor de rust tegen de verhoudingen in de score, Raymond Erehé dacht Ex celsior met zijn doelpunt in deel twee een puntje te bezorgen, maar tien minuten na de thee was hij met zijn kopbal in eigen doel ver antwoordelijk voor de nederlaag. Ruud den Engelsman die vorige week op de bank begon, werd in de rust gewisseld Amstelveen In Amstelveen tstonden de: basketballers zater dag met de rug tegen de muur. De ploeg van coach Arjan.de PBniin trachtte met slechts zeven spelers indeuitwedstrijdtegen Piranhas eèn einde te maken aan eèri akelige reeks nederla gen. Dankzij een uitstekende teairiprestatïe slaagden 1de Schiedammers in hun missie: 68-76. Jeroen van Schaik. (ziekte), Eo- jnald Jonkmam (werk) en Dejan Bdrisie, ïjumoremvedstrtid) wa- ren niet vaiï de partij, Halyertye- ge de tweede helft viel spelver deler Willem Doornik tot over maat van ramp uit met een en kelblessure. Juventus bleefech- ter geconcentreerd spelen en behield na rust de voorsprong, die in de eerste helft werd gerea liseerd (31-35). In de sïotsecon- den.'toen Newton v'aiies met vijf fouten moest inrukken, stonden slechts vier Schiedammers in het veld, „Een misverstandjè," oordeelde De Bruint :„Ik wilde center Jan Stolk voor Newton in het veld brengen, maar riij zat' opeens niet meer naast me op de bank. Hjjms bij WRlem Doornik indé kleedkamer om te vragen hoe hètmefzijn enkel Was." Over de teamprestatse :.was :Arjan de Bruin wel. e spreken, ^Piranhas speelde de gehele wedstrijd een zone:press, maar -- die hebbenweprima opgelost Wé- namen de juiste schoten, controleerden het tempo en gin gen j niet met de tegenstander meerennen. Twee maanden ge leden '^aren we. wellicht nog de kattenbak op gegaan, nu ging het naar wens.-;- b Door Ton de Leede Schiedam PPSC is er op eigen terrein niet in geslaagd koploper Rijnmond Hoogvliet Sport een poets te bakken. Pas in het laatste halfuur, met een 0-3 achterstand op het scorebord, kwam PPSC op gang tegen RHS. De twee Schiedamse doelpunten konden niet meer voorkomen dat de Thurledeformatie met 2-3 de bie- tenberg werd opgestuurd. Zeker in het eerste kwartier toon den de mannen van PPSC-trainer Ron de Bruijn, met veertien pun ten uit elf partijen zo langzamer hand een middenmoter die rich ting gevarenzone zakt, geen enkel ontzag voor de koploper. Na vijf minuten schoot Remco Magni, aanvankelijk reserve maar in de basis gekomen voor de in de war ming-up afgehaakte Andries Klaassen, op aangeven van Rui ger Zijden'oos rakelings voor langs. Even later had Magni te veel tijd nodig om de bal te contro leren en kon RHS-verdediger Alain Sevenije de bal wegperen. „Het begin van de wedstrijd was duidelijk voor ons," constateerde De Bruijn terecht „We kregen twee mogelijkheden om te scoren maar de accuratesse ontbrak. Dan zul je altijd zien dat het doelpunt aan de andere kant valt." Jeremy Hagestein leidde de ope ningstreffer van RHS in. De aan voerder dacht bij het uitverdedi gen 'eventjes' een tegenstander te poorten en verloor de bal aan Le on Pols. Pols legde de bal pan klaar voor de instormende Ri chard Nijman die de bal beheerst achter PPSC-doelman Dennis van Limburg schoot <0-1). Voor Dennis van Limburg, spelend voor Marco van Veen die komende week aan zijn meniscus wordt geopereerd, betekende het eerste gevaar met een de trieste gang naai' het net. Gelukkig voor PPSC had die te genslag geen nadelige gevolgen voor het optreden van Van Lim burg, die overigens pas vier jaar onder de lat staat. Dom balverlies Vijf minuten na de openingstref- PPSC'er Remco Magni (links) heeft uitgehaald voor een schot. De Schiedammer met Italiaans bloed scoorde wel, maar kon 'PP' niet aan een zege helpen. Foto Peter fer verdubbelde Lennard Broe ders de voorsprong van RHS. Een verre diagonale voorzet van Ri chard Broeders werd door Len nard Broeders, die Cees van Lelie veld keurig onder de bal door zag lopen, vallend in de verre hoek ge kopt (0-2). „De koppies gingen na die 0-1 al hangen," schetste De Bruijn een juist beeld, „en als op nieuw dom balverlies ook nog eens de 0-2 oplevert mag je blij zijn dat het met de rust maar 0-2 staat. We werden helemaal zoek- getikt in een festival van fouten omdat we niet kort genoeg dek ten." Een kwartier na de hervatting liep RHS middels Lennard Broeders, die een perfecte aanval over de linkerkant al glijdend afrondde, naar 0-3 uit en leek PPSC op een debacle af te stevenen. „Hoewel ik vreesde voor een grote neder laag," bekende De Bruijn, „liet ik na die 0-3 achterin één op één spe len. We moesten opportunisti- scher spelen en meer gebruik ma ken van onze kwaliteiten. Vooral de rechterkant, met Remco Magni en Ruud op den Brouw, moest hun trage Hnksback onder druk 2etten." Dat alles-of-niets-offen- sief leverde nog twee doelpunten op. Eerst lobde Remco Magni 1-3 binnen waarna Rutger Zijdenbos vanaf de penaltystip de eindstand (2-3) bepaalde. „We moeten oppas sen," aldus De Bruijn, „dat we niet gaan afglijden op de rang lijst." PPSC-RHS 2-3 (0-2). 21. Richard Nijman 0- 1, 213. Lennard Broeders 0-2, 57. Lennard Broeders 0-3,65. Remco Magni 1*3,8Ö, Rut ger Zijdenbos 2-3. Bijzonderheden: Scheidsrechter WJvS. Hunsche toonde geel aan Erik van Harme: !en (PPSC), Richard Broeders en René Riegman (beiden RHS). PPSC: Van Limburg, Hagestein, Van Har- melen, Van der Lugt, Van Krugten, Magni, Lelieveld, Zakaria en Saad Mejhed, Zijden- bos en Op den Brouw. RHS: Kolbeek, Richard Broeders, Van der WerfT, De Maeker, Alain Savenije (55. Snij der), Nijman (85. Van Klaver), Lennard Broeders, Riegman, Vonk, Pols en De Snoo (80. Seiou Savenije). Schiedam Hot mannen- en vrouwenteam va.: vol leybalvereniging Rijnmond hebben 1996 in de eerste divisie met een 3-0 nederlaag afgesloten. In sporthal Groenoord zag vrouwencoach Hans van Setten op nieuw dat zijn team fysiek tot de mindere ploegen uit de competitie behoort. ,.In de wedstrijd zijn we tech nisch en tactisch zeker niet de mindere van Elektro/ Super geweest, maar die meiden hebben gewoon meer kracht in hun aanval waardoor ze net een bal op de grond kunnen slaan waarbij onze aanval vaak nog te verdedigen is." Ondanks het verschil in kracht zat er ook in wedstrijdfanatisme verschil lussen de Schiedamse ploeg en de bezoeksters uit Roosendaal. Dat bewees het Brabantse team vooral in de eerste en derde set. In de eerste liet Rijnmond een 12-6 voor sprong schieten waardoor hel via 12-15 0-1 werd. Na de 11-15 van de tweede set kwam Rijnmond na een 2- 9 achterstand nog we! knap terug, maar kreeg het de gasten toch niet definitief door de knieën waardoor zij met 14-16 ook de laatste set wonnen. De mannen- ploeg van Rijnmond is aan een teleurstellend sei zoen bezig waarbij coach Dincu van der Stoep er alles aan doet om er voor te zorgen dat het team de aan sluiting met de andere ploegen niet verliest. „Ik denk dat Rijnmond stilstaat in zijn ontwikkeling en daarom zou of de speler als René Valster moeten doorbreken of er zou nieuw bloed bij moeten ko men," aldus Van der Stoep die ondanks de 0-3 tegen CITO vond dat het vertoonde spel beter was dan in het vorige week gewonnen duel tegen EAW. Meuldijk en Kiuiters: ziekenhuis Naaldwijk-HBSS 1-0 {0-OkHBSS verloor verdiend in het Westland van het slecht spelende Naaldwijk. ..En dat zegt genoeg over ons," aldus Jos Houwt?'-— IM collectief faalde in de ogen van de trainer. Slee: -kker Ar jan Gijze scoorde na een onzeker be, uime vol doende, Vyf minuten na de thee werd <i< treffer ge scoord. Wout Griep kreeg geel. Monstcr-Deltasport 2-0 (O -0). Pas vijf minuten voor tijd kreeg de nederlaag gestalte. Toen liepen John Meuldijk (gele kaart) en Stef Kiuiters a] meteen bloedende hoofd wond rond. Door het hoofdletsel, dat later in het zieken huis werd gehecht, lag de wedstrijd twintig minuten stil. Ondanks het karakter van het tweetal ging Deltasport voor het eerst in een uilwedstrijd onderuit. KKV-HVO4-fl 1-0). In Katwijk kreeg HVO vier messcher pe counters om de oren. Want ondanks het veelvuldige balbezit scoorde KRV. Na rust nam de ploeg van Dick Suiker, die het seizoen zo sterk begon, meer risico's met alle gevolgen vandien. Derde klasse Smallegange houdt zijn woord NTW-WK 2-4 (1-3), Robin Smallegange hield zich aan zijn woord. De licht geblesseerde VVICer verklaarde in de rust nog eenmaal scoren om vervolgens gewisseld te wor den. Een kwartier na rust zorgde hij met zijn tweede tref fer voor 4-1 en werd hij vervangen door de disciplinair ge strafte Marco Klein (te laat). Voorrust vonden Smallegan ge, een NTWer en Roos van Harmeien het net. Hoekse Boys-JAC 0-2 (0-1). Na twintig minuten had de thuisploeg een numerieke meerderheid, maar kon die niet uitbuiten. De tien JAC'ers kwamen zelfs op voor sprong. Tien minuten na rust viel de beslissing. Michel van Zanten moest ook vroegtijdig de douche onder. DVO'32-GOZ 1-1 (0-0); Na het kunststukje van vorige week tegen WK kon DVO'32 de accu niet nog eens opla den. De thuisploeg verloor, twee punten nadat Ron van Wieringen nog wel voor de betwiste 1-0 had gezorgd. Na dat de arbiter ten koste van een rode kaart aan een GO» Z'er had beslist dat de bal wel degelijk de lijn had gepas seerd, scoorde GOZ in dezelfde minuut de gelijkmaker. Vïertteklasse GTB heeft smaak te pakken GTB-Oudewater 1-0 (0-0). De Schiedammers konden hun derde overwinning op rij vieren. GTB miste vier om uiteenlopende redenen vier selectiespelers en dus wend den'good-old'Frans Schaap en Rob B ei ning opgeroepen. Danny Trouborst was weer de gevierde man. Vijfde klasse HSC pakt de koppositie Wanica Stars-HSC 0-3 (0-2). Een lekkere overwinning voor de ploeg van trainer Arwin Verburgh die direct de koppositie overnam. Johan de Zwart benutte in de 24ste minuut een pingel. Hans Voets zorgde voor een aangena me ruststand. Pas halverwege de tweede helft vond Mi lan Rakic weer het net De geblesseerd uitgevallen Mar cel Zeebregts is vanaf nu voor drie wedstrijden gesehorst. Zondagvoetbai derde klasse Hoofdro! Marcel Jansen Sparta-Hoek van Holland 1-3 (0-1),'Al na twintig secon- den opende Marlijn Wessels de score. Jeroen Kramer ver dubbelde vanaf elf meter de marge. Walter Foley bepaal de de eindstand. Een hoofdrol was weggelegd voor kee per Marcel Jansen. Hij speelde een wereldpartij. Pnttershoek-DRGS l-l (O-O). Tegen alle verhoudingen in kreeg de ploeg uit Schiedam in de laatste minuut een doelpunt tegen. De DRGS-treffer werd verzorgd door Carlos Nascimento, die scoorde vanuit een vrije trap. Vierde klasse Raaymakers ziet rood Den Hoom-VFC 8-2 (2-1). In de eerste hellt gingen de ploegen gelijk op. In deel twee was dat wel even anders, Trainer René Oomen; „Elke aanval was een doelpunt en de jongens verloren hun.motivatie. We kregen nog drie grote kansen, maar die werden niet benut." Job Raayma kers kreeg twee keer geel, dus rood. Ook Arjan de Wille- gen, Daniel Marea en Ronald Krouwel kregen geel. Vijfde klasse A/ Van Buuren pareert pingel Maasstad-SVDPIV 0-1 (0-1). Het spel werd in een hoog tempo van de ene naar de andere kant verlegd. Robin Voets scoorde het enige doelpunt en de Schiedammers kwamen in de 40ste minuut goed weg toen een pingel ge stopt werd door keeper Hennie van Buuren. ODC-Rockanje 0-0. In de eerste helft kreeg de ploeg aan biedingen genoeg om tot scoren te komen. Üe arbiter greep niet in bij een handsbal van een Rockanje-speler in het strafschopgebied. Ook het ten val brengen van Pa trick Wöhler in de 'zestien' bleef onbestraft. HSC-Steeds Hooger 0-0. Een wedstrijd met redelijk wat kansen voor de club uit Vïaardingen. Die mogelijkheden werden vooral gecreëerd door Andy Koemans en André Vink, maar hun teamgenoten faalden in de afwerking. Zesde klasse Twee treffers Ronald Boüjn RFC95-MSV712-4 (l-l). „Wanneer je als ploeg de meeste wedstrijden wint, ga je er makkelijk en nonchelant over denken, en dat kwam ons vandaag duur te staan. Pas in de tweede helft begon het een beetje te lopen," aldus trai ner Han van Leeuwen. Doelpuntenmakers waren José Garcia, Ronald Bolijn (2x)en Raymond van Baaien Schiedamse Boys-Te Werve 3-3 (0-1). Een wedstrijd waarin de twee ploegen aan elkaar gewaagd waren. De eerste helft werd gedomineerd door de bezoekende club terwijl de laatste 45 minuten voor de Schiedammers wa ren. Dave van de Hurk vond als eerste het net. gevolgd door Edgar Stijn, die twee keer raak mikte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 4