25 Jeugdspeler beslist Schiedamse derby m Handbalsters DWS bieden koploper dapper tegenstand Fortuna en Hermes DVS spelen 'hots-knots-begonia-voetbaP SMC blijft kwakkelen VDLin de lift RKWIK blijft droog staan Flink pak slag voor 'Eagles' Ursus-trainer Jan van der Velden: 'Winst Excelsior'20 is verdiend' Zevenklapper op Harga De Walrus/Shell twee punten los Refoba heeft zesde titel binnen handbereik WIK grijpt naast de overwinning Eerste zege voor DWS Vaa Duikeren is er weer Edwin Zegers: 'Geen tegenstand' Rotterdams Dagblad Maandag 16 december 1996 Voorburg SMC heeft de winter stop dan eindelijk bereikt. Ook te gen Wilhelmus leed de voormalig koploper en periodetitelwinnaar van de eerste klasse B een neder laag. De Voorburgers waren met een 4-1 overwinning spekkoper. De ploeg van trainer Paul de Roos startte goed en kreeg in de begin fase enkele kansen. Alberto Bap tists de Lima en Edwin Berveling waren echter niet trefzeker. Na de sterke start kwam de thuisploeg aan het bewind en scoorde de ope ningstreffer. Met de thee achter de kiezen ging SMC op zoek naar de gelijkmaker maar zoals zo vaak vielen de treffers aan de an dere kant. Siuitpost John Bos was twee maal kansloos op inzetten van de Voorburgers. Leo Letwor- ry:. in de ploeg gekomen voor Joey Tavares, maakte op schitterende wijze nog wel 3-1 maar SMC kon Wilhelmus nooit meer bedreigen. In de slotminuut werd het zelfs nog 4-1. SMC speelde zonder Kader Fares die geblesseerd aan de kant bleef maar had Edwin Berveling weer terug van een schorsing. Gele prenten waren er voor Jan Mul der, Murat Babacan en John van de Belt. Af deze kaarten hebben gevolgen en De Roos zal dus na de winterstop zonder dit drietal aan moeten treden. Volgens de oefen- meester is er nog geen paniek. „We gaan maar eens gezellig met z'n allen lekker stappen en praten met elkaar. Dan pakken we de boel echt wel weer op en staan we er in januari gewoon weer. Wilhel mus is gewoon een goede ploeg en is samen met SMC en koploper Unitas èèn van de best voetballen de ploegen in onze afdeling." Maassluis Door de 2-1 winst op degradatieconcurrent Schiplui den heeft VDL enigszins afstand genomen van de fatale onderste plek. Ondanks dat de bezoekers het betere van het spel hadden trokken de Maassluizers aan het langste eind. De gasten namen di rect na de aftrap het initiatief en kwamen dankzij Mlke de Blij op een verdiende Ö-I voorsprong. VDL begreep dat de mouwen op gestroopt moesten worden en deed dit als in de oude tijden. De pijlsnelle Rob Visser ontweek op slag van rust de buitenspelval en schoofde gelijkmaker in het doel. Na de pauze bleef Schipluiden be ter maar de vechtlust van de Maassluizers resulteerde vlak voor tijd in de volle winst. Een af standpoeier van Yuri Pauwels was de Schipluiden-sluitpost te mach tig (2-1). In de slotfase speelde de blauw-witten de wedstrijd koel bloedig uit. Bij VDL verlieten Ben Tureay en Hennie Brinkman ge blesseerd het veld. Invaller Dan ny van de Engel, maakte zijn de buut in de hoofdmacht Van de Engel was een tijd lang gestopt met voetbal maar beleeft bij VDL weer spelvreugde. Gele kaarten waren er voor Renè Verhagen en Yuri Pauwels, Vlaardingen—Ondanks dat de uit slag (0-0) andere doet vermoeden, speelde RKWIK gisteren tegen Aeolus een boeiende wedstrijd. De Vlaardingers, zonder Jeroen Ploeg die op vakantie is en met wederom Niek Verhaxt onder de lat, hadden het betere van het spel maar wisten dit niet in doelpun ten uit te drukken. Door het verlies van koploper Ur- sus denkt men ook in Vlaardin- gen aan een stunt die eventueel in het kampioenschap moet kunnen uitmonden. Tegen Aeolus waren de halve kansen niet aan de front linie besteed. Arbiter Landsber gen floot een perfecte wedstrijd. Volgens de elftalleider van RKWIK heeft alleen Excelsior'20 dit seizoen de Vlaardingers weg gespeeld. Verder doet men voor niemand onder en vandaar dat men nog enigszins vertrouwen heeft in een kampioensfeestje. Volgende week komt koploper Ür- sus op bezoek bij de blauw-witten. Een uitgelezen kans om de titelas- piraties kracht bij te zetten al lig gen er meer ploegen op de loer. Ridderkerk De basketbalsters van Green Eagles hebben van het weekeinde een flink pak slaag ge kregen van Dragons. Ze gingen met 75-27 ten onder. De 'Eagles' kwam er in Ridder kerk niet aan te pas. Dragons, de ongeslagen koploper in de tweede klasse, veegde bijna letterlijk de vloer aan met de ploeg van coach Jenneke van Loon. Green Eagles speelde de opponent in de kaart dooreen ongegeneerd aantal vrije worpen te missen: 29 van de 38. Door Sander Sonnemans Schiedam Het was als in een stripverhaal van 'De won- dersïoffen van Sjakie': jeugdspeler Danny Koevermans mocht zich in de rust van de derby tussen gastheer Excelsior'20 en Ursus warmlopen, viel in en scoorde prompt de enige treffer van de wedstrijd waarmee de Thurlede-ploeg volkomen ver diend de (1-0) winst op zak stak. De getalenteerde frontspeler stond op de juiste plek om het voorbereidende werk van Eric Ruts doeltreffend af te ronden en had in een later stadium de marge zelfs kunnen verdubbelen, maar niemand in het zwart witte kamp die daar later nog om maalde. De spitsen weten wat op Thurle- toen Rammerstein wegging. de. Na de verhuizing van Johan Hammerstein (Zwaluwen) werd Richard van der Meer uit het tweede gehaald om met Erik Ruts en Marco Jalink danwel Ersin Kaplan de aanval te leiden. Tegen Ursus ontbraken Van der Meer (schorsing) en Jalink er. moest Kaplan die niet verder was geko men dan wat nutteloze dribbel tjes, na de rust binnen blijven. Zijn vervanger Danny Koever mans (18) lijkt de spits van de toe komst, maarzoals het nu eenmaal gaat met getalenteerde voetbal lers, zal hij binnen afzienbare tijd wel door een 'grote' vereniging worden weggeplukt. De houterig ogende gymnasiast heeft een be hoorlijk voetbalintellect, een neus voor doelpunten en wordt met in gang van het nieuwe jaar defini tief aan de selectie toegevoegd. Marco Jalink bekeek de verrich tingen van Excelsior'20 in burger. De van OHWafkomstige aanval ler heeft voor de tweede keer dit seizoen bedankt voor de eer uit onvrede over de aanpak van trai ner Hans de Rover. „Een schandalige man die De Ro ver," uitte Jalink zijn ongenoe gen. „Ik zou zijn spits worden maar in de voorbereiding heb ik geen enkele kans gekregen." Na dat Jalink eerder dit seizoen alom bepaalde redenen had bedankt voor het eerste, werd hij toch weer opgeroepen. „De Rover heeft me teruggevraagd omdat Van der Meer werd geschorst, Vorige week tegen EDS wisselde hij me toen we met 1-0 achter stonden voor een verdediger. Een grotere vernedering bestaat er niet. Kijk, ik heb op een bepaald niveau ge voetbald. Dan laat ik me niet door een figuur als De Rover piepelen. Hij haalde Dennis Gouka terug in het eerste zonder dat hij had ge traind. Dat is lekker voor de spe lers van het tweede zeg. Dat het nu zo goed draait met het eerste is niet het succes van Hans de Ro ver, maar van tweede trainer Ro nald Buyt. De helft van de spelers is uit het tweede afkomstig en speelt nu eenmaal anders, aanval lender. Ik vind Excelsior'20 een prachtige vereniging, maar die Hans de Rover is een hele enge man." Kritiek „Ik maak aan die jongen geen woorden meer vuil," reageerde De Rover enigszins geïrriteerd. „We hebben afgesproken kritiek binnenskamers te houden. Schrijf het maar op wat hij zegt, dan kan ik hem laten schorsen. En die wissel tegen EDS? Dat is toch een juiste geweest? We maakten daarna immers gelijk." Blij was De Rover in elk geval wel met de zege. „Ja, want dit was on ze laatste kans om mee te blijven doen voor de titel. Ursus is een pu re counterploeg en daarom heb ik de jongens gezegd niet blind te gaan aanvallen. Het enige verwijt dat ik de ploeg kan maken is dat ze (lees Koevermans; red.) er geen 2-0 of 3-0 van hebben gemaakt." „Een verdiende overwinning," er kende Ursus-trainer Jan van der Velden, die vijf basisspelers mis te. „We hadden voorin niets te bie den. Dat heeft ons opgebroken. Maar ach, er is nog geen man overboord," ExcelsiorMfr-Ursus 1-0 (0-0). 60. Danny Koevermans 1-0. Bijzonderheden: Scheidsrechter O. Ben Ali zwaaide iets te makkelijk met geel en liet daar John de Vries (Ursus), Erwin van Deventer, Emile Smits, Allan Haieplioglu en Stefan Bosdijk (allen Excelsior'20) het slachtoffer van wor den. Excelsior'20: Maglajac, Van Deventer, Bakboord, Smits, Haieplioglu, Bosdijk (81. Eikenbroek), Ruts, Eikmans, Van Dun (80. Zuydaml. Gouka, Kaplan <46. Koevermans) Ursus: De Jonge, Van Schijndel, Herben, Konings, Van Beek, Ibrisimovic, De Groot (60. De Maar), Schoenmakers (70. De Vries), Van der Lee. Hokken, Bosselaar. Terwij! een stadgenoot de ba tracht de blokkeren, levert flank aanvaller Erik Ruts (rechts) zijn zoveelste voorzet af. La terzou inval Ier Danny Koevermans van'Ruts e de winnende treffer tegen het garen schieten. Foto Door Bas van den Berg Schiedam Even zag het er naar uit dat DWS de schade zou kun nen beperken tegen koploper OSC, maar uiteindelijk gaf de su perieure conditie van de Amster damse handbalsters de doorslag. Ondanks de te groot uitgevallen 19-30 nederlaag, kon DWS metop- geheven hoofd sporthal Groen- oord verlaten. De ploeg van de Hongaarse trainer Sigmund Ma- ckay was, zoals vooraf werd ge vreesd, niet weggespeeld en ver raste OSC in de eerste helft metin hoog tempo uitgevoerde aanval len. De ruststand van 10-12 was dan ook veelzeggend en bood voldoen de perspectief voor een zinderen de tweede helft. Maar halverwege kwam het gebrek aan conditie tot uiting en liepen de Amsterdam sen snel weg naar een onover brugbare voorsprong. Vreemd was dat niet omdat OSC drie in ternationals telde en vier speel sters van Jong Oranje in de ploeg had. Daarbij traint OSC gemid deld elf uur per week en de Schiedammers zes uur. Toch trok de thuisclub zich weinig aan van de reputatie van de Amsterdamse oppponent. Met name Nicole Grandazzi was ongrijpbaar en scoorde acht keer. De thuisclub kwam door Marjon Hoogersteger op een 1-0 voor sprong, maar werd daarna op een permanente achterstand gezet. Het verschil bedroeg in eerste in stantie niet meer dan twee doel punten, maar halverwege deel een konden de bezoeksters uitlo pen naar 3-7, Het getuigde van een goede in stelling dat DWS zich niet willoos naar de slachtbank liet leiden en kwam door drie achtereenvolgen de treffers van Nicole Grandazzi terug tot 8-9. De Schiedamse uit blinkster kreeg ook nog de moge lijkheid de balans weer in even wicht te brengen, maar alleen voor het Amsterdamse doel 'schoot' zij tegen de voet van de OSC-keepster. Hoog tempo De gerechtvaardigde hoop op een goede tweede helft werd direct al in de kiem gesmoord. Na 10-13 lie pen de Amsterdamsen in enkele minuten tijd uit naar 13-18. Nog eenmaal verzamelde DWS alle moed en kwam in hoog tempo te rug tot 15-18. Daarna werd de Schiedamse formatie door de in dividuele kwaliteiten van OSC overklast. De ploeg moest lijd zaam toezien dat de koploper spe lenderwijs de marge kon vergro ten en met 19-30 zegevierde. Bij DWS werd het doel verdedigd door Saskia Franken en Lisette Eijgermans. Zij zijn de opvolgers van Ellen van Engelen die gestopt is door uiteenlopende blessures. Ook voor de carrière van Anita de SchiedamSW heeft in de thuis wedstrijd tegen Voorburg goede zaken gedaan. Waar de ploeg de laatste weken nog wel eens ver zuimde de kansen te benutten om de volle winst te pakken, sloegen de rood-groenen nu genadeloos toe. Op Harga werd een harde ze venklapper tot ontbranding ge bracht. Het team van trainer Henk Salari zat binnen een kwartier spelen op rozen. Al in de eerste minuut ver zilverde Marcel van Hees de eer ste kans (1-0). Een aanval uit het boekje leverde binnen tien minu ten de tweede van de zeven tref fers op. De voorzet was van Den nis van Oers en de afwerking van Scott Wulferdingen. Ook Niels Rooders wist de Voorburg-doel man te verschalken. Met zijn zwakke rechtervoet rondde hij een loepzuivere voorzet van Ri chard Lodder af (3-0). SW-sluitpost Ronald de Pee kon vervolgens werkeloos toezien hoe de thuisforaiatie korte metten met de bezoekers maakte. Scott Wulferdingen, die eindelijk ver lost lijkt te zijn van zijn blessure, bepaalde de ruststand op 4-Ö op aangeven van Remy Snel. Na de theepauze wijzigde het spelbeeld nauwelijks. Wulferdin gen maakte zijn derde treffer en bracht de stand op 5-0. Salari bracht vervolgens Raymond We ber en de talentvolle a-junioren Gokhan Cayir en Dennis de Vette binnen de lijnen. Cayir toonde aan een neusje voor doelpunten te hebben want in het halfuur dat hij mee mocht doen, liet hij twee tref fers achter z(jn naam noteren. De eerste werd voorbereid door inval ler Raymond Weber, de tweede kwam voort uit een voorzet van de prima spelende Remy Snel. Bij SW ontbrak Nilton Fortes om privé-redenen terwijl Hany Vlas veld was geschorst. Zijn vervan ger Marco van Vugt speelde als linksback een prima wedstrijd. Robert van Gestel keert niet meer terug in het eerste elftal van de Schiedammers. Volgens Henk Sa lari is de spits een 'gesloten boek'. „Van Gestel speelt geen minuut meer in SW 1 zolang ik trainer van deze club ben," aldus Salari. Verder wilde de oefenmeester geen woorden vuil maken aan de affaire. „Hij," reageert Van Gestel ver baasd op die uitspraak, „heeft me kennelijk niet meer nodig en be handelt me als uit vuil. Ja, als hij geen fatsoen heeft, ga ik aan hem ook geen uitleg vragen." SW haalt zondagmiddag op Har ga de eerder dit seizoen afgelaste wedstrijd in tegen Verburch uit Poeldijk. Vries moet worden gevreesd. Zij Doelpunten: Nicole Grandazzi Boer (beiden 2x), Diana Zandwijk, tobt met knieblessures en is al zes (8x), Sandra van Minnen (3x), Ellen Peitsman, Sylvia Zandwijk weken uitgeschakeld. Marjon Hoogersteger, Christa en Irma van der Gaag. Door Mikos Gouka Vlaardlngen— Een derby blijft toch een beladen wedstrijd. De streekderby tussen Fortuna Vlaardingen en Hennes DVS vormde daarop geen uitzonde ring. Diep in blessuretijd schoot Ed van der Lugt uit een strafschop de thuisploeg naast de bezoekers (2- 2). Of de strafschop terecht was of niet, Hermes DVS raakte zijn duur verdiende voorsprong toch nog kwijt. Eerder dit seizoen was Hermes DVS de gelukkige ploeg toen het in blessuretijd, via een buiten- speldoelpunt, Fortuna Vlaardin gen met een 2-1 nederlaag naar huis stuurde. Nu waren de rollen dus omgedraaid. Fortuna was te vreden en voor Hermes DVS wa ren de druiven zuur. De bezoe kers hadden immers tot twee maal toe een voorsprong geno men maar wisten die niet over de eindstreep te trekken. Arbiter Platteschorre was de gebeten hond voor de bezoekers. „Die pe nalty was gewoon een cadeautje. Die man liep op veertig meter van de bal en kon dus nooit zien wat er aan de handwas, Bovendien telde hij veel te veel tijd bij," mopperde Hermes-trainer Prans Schaap na afloop. Ook de 36-jarige centrum spits van het derde elftal Jack Kerklaan vond de strafschop om streden. „Die strafschop was een lachertje en waar die scheidsrech ter zoveel blessuretijd vandaan haalde is my een raadsel." Kerklaan had met zijn prima kop stoot de ruststand op 0-1 bepaald. Na zjjn doelpunt rende hij naar een verlaten hoek om zijn feestje, zonder supporters, te vieren. „Ik heb geen vrienden, laat staan kennissen," lichte de spits met gevoel voor humor zijn actie toe. „Als dit trouwens het niveau is wat het moet gaan worden met de derde klasse dan is het slecht ge steld met het voetbal. Ik moet ei genlijk niet meer mee kunnen, maar je ziet het." Na de pauze trachtte Fortuna de opgelopen schade goed te maken. De formatie van trainer Jan Bak steen slaagde daar snel in. Een loepzuivere voorzet van Robert Boxem werd door Dennis Hoogcr- bord keurig tegen het net gekopt. Kermes DVS wankelde even maar ging nooit knock-out. Het was zelfs Kevin Stiefel die onze ker optreden van Fortuna-sluit- post Marcel Molenaar af wist te straffen. Zijn pegel leek de win nende treffer (1-2). De rood-gelen kwamen nog wel gevaarlijk opzet ten maar wisten doelman Mike de Vette nooit te verrassen. Tot in blessuretijd Mario Mosso invaller Schippers al dan niet aantikte. De strafschop werd met dank aan vaard en benut door Ed van der Lugt. Met het resultaat blijven beide formaties in de grauwe mid denmoot verkeren. Ondanks het niet altijd even sprankelende veldspel (Kerklaan: „Zeg maar ge rust hots-knots-begonia-voetbaT) zal het publiek zich geamuseerd hebben. Beide ploegen speelde met, het door bondscoach Guus Hiddink, zo gepredikte passie. Al zal met name Hermes DVS daar na vanmiddag even geen bood schap aan hebben. Fortuna Vtaardingen-Hermes DVS 2*2 (0- 1). 28. Jack Kerklaan U-l, 47. Dennis Hoo- gerbord 1-1.65. Kevin Stiefel 1-2,97. Ed van der Lugt (strafschop) 2-2, Bijzonderheden: De wedstrijd begon een halfuur (e Iaat omdat er geen scheidsrechter aanwezig was. Vervangend arbiter Platteschorre uit Capeiie aan den I Jssel gaf gele kaarten aan Arjan van der Slot. Robin Kloek (beiden Fortuna) en Laurens van Dijk en Arsenio Ramos van Hennes, Bij Fortuna Vlaardin gen viel Marco Bravenboer mei een zware knieblessure uit. Fortuna Vlaardingen: Molenaar, Voer man, Van de Slot, Bravenboer (75. Schip pers), Heenenweer, Boxem (65. Plank), We ber, Kloek, Hooger'bord. Van der Lugt, Muis (51. Bouman). Hemes DVS: De Vette. Mosso. Hadzic, Van Dijk, Ramos. Arslan (62. Lecluse), Berenschot, Stiefel, Clumper, Kerklaan, Roelofs(85. Heuchemer). 'Gooi 'm maar hoog voor dan kop ik 'm erin geeft Jack Kerklaan aan. De rap van de tong riem gesne den Hermes- spits is de laatste weken lekker op dreefen scoorde te gen Fortuna de openings treffer Peter Molkenboer Vlaardingen De zwaar bevochten 4-7 overwinning op RWV deed geen afbreuk aan de wintertitel die De Walrus/Shell binnenhaalde. Het waterpoioduel in Rotterdam was beladen omdat de gastheren er fors tegen aan gingen. De periodestanden waren 1-2,3-4, 3-5 en 4-7, Voor de Vlaardingers, die twee punten voorsprong op Hieronymus hebben genomen in de landelijke derde klasse, scoorden Rene Boer, Arjen Hoogerwerf en Sander Maarleveld allen twee tref fers. Ook Glenn Tollens wist het doel te vinden. SZC kwam in dezelfde klasse niet uit de verf tegen Stormvogel en verloor in bad Groenoord met 3-6. De periodestanden waren 0-1, 1-2, 1-3 en 3-6. Voor de Schiedammers scoorden Ard Wildenboer (tweemaal) en Patrick van de Most. Vlaardingen Na de eclatante 8-0 overwinning op Alouette hoopt Refoba op zaterdag 4 januari de zesde kampioenstitel op rij binnen te halen. Remco Hak- hoff had met zijn tegenstander weinig moeite: 15-3 en 15-3. Alleen bij Nitte van Landschoot kon de te genstander enige punten pakken: 15-10 en 15-4. Ook Christa Boeters en Dana Kuil wonnen eenvoudig. Het mannendubbel van Peet en Nitte van Land- schootwerd simpel gewonnen: 15-2en 15-8. Hetvrou- wendubbel en de mixdubbels eindigden eveneens in winst. Vlaardingen Sinds de overhandiging van de sport- prijs van de maand, gaat het niet best met de hand- ballkers van WIK. Zondag werd thuis met 22-26 {14- 13) verloren van Groene Ster. De wedstrijd had nooit verloren hoeven te worden, maar doordat er vergeten werd uitgespeeldeen opge legde kansen om te zetten in doelpunten kon de te genstander blijven volgen. Na twee ongelukkige en ook onbegrijpelijke beslissingen van de seheidsreeh- sters stonden er vier WIK-spelers tegen zes van Groe ne Ster aan te kijken en dat was te veel. In het timul- teuze einde gaven zij de Vlaardingers het nakijken. DWS (m)-Hermes 21-18 (10-8). Het grote probleem van doelpunten maken lijkt eindelijk opgelost. Er werd door DWS weer eens het eigen spelletje gespeeld. Zowel aan vallend als verdedigend ging het goed. Door het goede spel van de hele ploeg kon Rick Ehlert negen maal scoren HVC (m)-Gemini 13-21 (8-10). Bij een teamsport als hand bal is het belangrijk dat er ook gezamelijk getraind wordt. Als dat bij HVC door werk en studie niet kan, is dat in de wedstrijd goed te zien. In de dramatisch verlo pen strijd kon er vooral in de tweede helft geen vuist ge maakt worden tegen de bewegelijkheid van Gemini. Unitas (m)-Vires 35-17 (19-12). Weinig fouten maken en heel. solide spelen. Dat in combinatie met een hoog bal tempo heeft de gasten van Unitas de das omgedaan. In de eerste helft konden ze het nog wel by houden, maar daar na was het snel gedaan met Vires dat duidelijk een maat je te klein is voor deze klasse. HVC (v)-ODlS 9-16 (5-6). Voor rust werd er nog wel rede lijk gespeeld. Daarna kon HVC nog6-6 maken, maar door wat aanvallende fouten kregen ze twee break-outs om de oren. Vervolgens ging er niets meer goed en Het het hele team het koppie hangen. Voor de bezoeksters was het vrij gemakkelijk om de stand op 7-13 te brengen waarmee de wedstrijd gelopen was, WIK (vi-Mountain Stars 16-13 (7-7). Na een spannende en gelijkopgaande eerste helft wisten de Vlaardingse da mes wat meer overwicht in de strijd te gooien en speel den eindelijk weer eens als een team. Giesela Vermeulen was topscoorster met acht treffers. Aalsmeer-UVG (v.) 15-14 tfl-9). Omdat Aalsmeer net zo veel punten had als UVG was het belangrijk om dit duel te winnen, maar dat kwam er niet van. In het begin liep het al mis maar twee gestopte strafworpen hielden de Schiedamse vrouwen in de race. In'de tweede helft kwa men ze zelfs nog twee doelpunten voor, maar door twee ongelukkige fouten kwam Aalsmeer weer langszij. Vlak voor tijd stond het weer gelijk, doch UVG was niet tevre den met een gelijkspel en ging voor de winst. Die ging he laas naar de tegenstander. UVG (m)-Avanti 14-13 (5-6). Na een wat moeizame start kwamen de Schiedammers wat beter in de wedstrijd en werden er twee punten gepakt van een team dat hoog in de rangschikking staat In de laatste vijf minuten van een eente om-en-om- wedstrijd werd er eindelijk gedaan wat er altijd gedaan zou moeten worden: goed verdedi gen en makkelijk scoren. Spirit (m)-Rijswijk 2-0 (1-0), De Schiedammers dicteer den van de eerste tot de laatste minuut de wedstrijd. Uit blinker daarin was mid-mid Tjeerd Poot. Doelpuntenma ker was echter Jeroen van Duikeren die na een afwezig heid van vijf weken (gebroken hand) met twee doelpun ten zijn rentree opsierde. Pollux (ra)-Ommoord 7-2 (2-1), De Vlaardingers waren duidelijk een maatje te groot voor Ommoord. Ommoord kwam weliswaar op voorsprong, maar deze werd rap te- ni< ^edaan door Pollux. Bart-Jeroen Petri nam met vief treffers (waarvan drie strafballen) het leeuwendeel van de Vlaardingse produktie voor zijn rekening. Jom Kal- der, Joris van Neerbos en Barry van de Berg scoorden de andere drie doelpunten. Spirit (v)-Craeyenhout 1-5(0-1). Een in de eerste helft op gelopen achterstand werd alras in de tweede helft onge daan gemaakt door een treffer van Florence Smit. Twee prachtige doelpunten van Craeyenhout deed Spirit ech ter wankelen- Toen doelpunt nummer vier en vijf van Craeyenhout vielen, moest Spirit bakzeil halen. Evergreen (v>-Strawberries 2-0 (2-0). Het gemis van keepster Mareva Steehouwer en de zusjes Brigitte en Laura Dossin bleek een te zware aderlating voor de Maas- sluissen om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Al voorde wisseling van speelhelft keek Evergreen tegen een achterstand aan, die nooit meer goedgemaakt werd. KVS-ÖDO 26-22 (11-10), Slechts in de beginfase en tij dens het laatste deel van de partij tegen KVS toonde ODO haar kunnen. De Maaslanders verspeelden een 5-9 voorsprong en zagen KVS naar 19-13 uitlopen. De achter stand was te groot voor ODO om nog goed te maken. ODO, dat in Andre Pellikaan en Erik Passchier haar top scorers had, blijft door dit verlies met twee punten onder in de ranglijst van de overgangsklasse bungelen. Gcmlni-CKC Maassluis 13-19 (6-9). „Als we niet zo veel voor onszelf hadden gespeeld," stelde Maassluis-speler Edwin Zeegers, „hadden we Gemini met veel grotere cij fers opgerold. Zij misten vijf basisspelers, en niet de min sten, waardoor van enige tegenstand geen sprake was." Voor Maassluis namen Chantal Soekra en Paul van der Zee (beiden 5x) de meeste treffers voor hun rekening. Het Zuiden-KV Vlaardingen 10-21 (5-11). Koploper Vlaardingen toonde haar vorm door Het Zuiden op eigen bodem een fikse nederlaag te bezorgen. „Het ging veel gemakkelijker," aldus Vlaardingen-speler Roel van Leeuwen, „dan we voorafhadden we gedacht Na de rast liepen we uit naar een verschil van acht doelpunten en was het potje gespeeld." Voor Vlaardingen scoorden Roel van Leeuwen, Ronald Verweij (beiden zes treffers), IJs brand den Breems (5), Hedi Mookhoek (2), Cindy van Hulst en Astrid van Huët.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5