19 f SC Feyenoord verlangt naar winterstop Laat, maar verdiend punt DHZ DRL slaat tegen SVW de juiste toon aan Volop rumoer op de velden HWD schiet te kort in afwerking Rotterdams Dagblad I Maandag 16 december 1996 Door Hans Schelling Rotterdam Sportclub Feyenoord-oefenmeester Hans Maus zal deze week met bijzondere belangstelling de weersverw achting volgen. „Het mag van mij gaan vriezen," lachte de succestrainer na het 1-1 gelijkspel in de thuiswedstrijd tegen het Leidse UVS. „Ik zit niet alleen met geblesseerde spelers, maar een aantal jongens kan niet volledig fit aan de wedstrijd beginnen. Zij willen rust, maar krijgen die door het competi tieprogramma niet. Deze ploeg verlangt naar de winterstop." Zover is het echter nog niet. Zon dag wacht voor Feyenoord de las tige uitbeurt bij het Amsterdamse DCG, dat in de onderste regionen verkeert. En dat juist in een perio de dat de trots van het Rotterdam se amateurvoetbal punten in de hoofdklasse A morst. De Var- kenoordse formatie - lijstaan voerder sinds de eerste speeldag - vermorste gisteren na het ge lijkspel ook de koppositie aan AFC'34. De sportieve ontmoeting kreeg de paar honderd toeschouwers (Maus: 'Deze ploeg verdient meer pubhek') op Varkenoord met warm. In de openingsfase was combinatievoetbal met als motto voorzichtigheid troef het spel* beeld. Halverwege de eerste helft schrok 'het legioen' wakker. Fey- enoords laatste man Frans van der Heide verspeelde op kinderlij ke wijze de bal aan UVS-spits Raymond Bennekers, die alleen voor doelman Pun Doesburg dankbaar profiteerde: 0-1. „Zo'n fout mag natuurlijk nooit worden gemaakt," baalde Hans Maus, die vlak voor het duel naast alle blessure-perikelen de afmel ding van de zieke Marcel Lippu- neT kreeg. „Er werd totaal geen druk op Van der Heide gemaakt. it Het was een ru moerig weekeinde op de voet balvelden in Rotterdam en om geving. Gisteren werden maar liefst vijf standaardwedstrij den gestaakt Ook in de lagere regionen ging het er heftig aan toe. Zaterdag werd in Bleis- wijk scheidsrechter Gomez door een speler van Bolnes 2 gemolesteerd, een dag later moest de politie zelfs optreden bü de duels SMVHillegersberg 7-Jai Hind 4 en DJSCR 2-Nep- tunus 3. De ontmoeting tussen WRW en OHW (4 H) eindigde in de 86 ste minuut Arbiter VeTzij- den voelde zich bedreigd, na dat hij Eef van Splunder (OH- W) de rode kaart wiüe tonen. Het publiek dreigde toen zijn richting op te komen. Eerder had de scheidsrechter OHW- doelman Schipper weggezon den. Ook gaf hij WRW drie strafschoppen. Poortugaal-BZC'95 {ook 4 ID werd in de 3iste minuut voor enkele minuten stil gelegd. Scheidsrechter Van de Boor staakte het duel, omdat vanuit het publiek beledigende op merkingen werden gemaakt Toen de wedstrijd werd hervat zag Ed.de Visser (BZC95) rood. Hij blokkeerde Edwin Roosen burg (Poortugaal). Enkele rai- nuten later staakte de arbiter het duel definitief, want twee spelers van (BZC'95) maakten dreigende opmerkingen in zijn 1 richting. De stand Was0-0. Het duel tussen Demos en het Rijswijkse Tempo (6 O werd in de tweede helft ge staakt. Het bezoekende Tempo leidde op dat moment met 0-2. De vlam sloeg in de pan, nadat de doelman van Demos met een sliding op de bal een te genstander raakte. De keeper werd daarna door de aanvaller getrapt en geslagen. Na een af koelingsperiode wilde scheids rechter J. van Houten uit Spij- kenisse de wedstrijd hervat ten. Als gevolg van verschillen de bedreigingen aan hun adres, durfden verschillende Demos-spelers het veld niet meer op te komen. Arbiter Westdijk staakte het duel tussen VND en FKC'85 (klasse 6 D, stand 1-2) in de vijf tigste minuut De scheidsrech te: werd bedreigd, toen hij de doelman van PKC'85 wilde wegsturen wegens natrappen Ook WICO en Swift Boys (eveneens 6 D) konden voortij dig inrukken. Drie minuten voor het einde werd arbiter Van Zanten beledigd door le den van de thuisclub. Reden voor hem om bij 0-1 stand te staken. En dan toch balverlies. Aan de an dere kant speelde UVS een verve lend spelletje met veel mensen achter de bal." Vlak na de openingstreffer ver dubbelde UVS bijna de score. Ste ve van Dalen dolde Feyenoord- aanvoerder Marco van Brouwers haven op de vierkante meter en uit zijn voorzet knalde Jelle Kor- bee by de tweede paal tegen de benen van Doesburg aan. UVS bleef met een aantal vlijmscherpe counters levensgevaarlijk, maar de bezoekers uit Leiden verzuim den om het karwei af te maken. In de 74ste minuut kwam Feyenoord verrassend langszij. De vrije trap op maat van Wessel Weezenberg werd by de tweede paal keihard door Frans van der Heide inge kopt (1-1). De routinier haalde op gelucht adem. Hij had er niet aan moeten denken dat zijn blunder in de eerste helft voor de tweede thuisnederlaag op nj had gezorgd. In het Rotterdamse slofoffensief leek UVS rijp voor de slacht. Een vnje trap van Michel Spienngs ging via de vingertoppen van UVS-sluitpost Dave de Heiden en de kruising over. In blessuretijd mocht de thuisclub niet klagen. De pegel van UVS-aanvoerder Carl Roest ging rakelings naast. „Het was op een gegeven moment pompen of verzuipen," meende Hans Maus, die alle geruchten over onrust in de spelersgroep naar het rijk der fabelen verwijst. „Je moet dan met een punt genoe- Frans van der Helde wacht op de felicitaties, nadat hl] kort daarvoor de Sportclub langszij heeft ge kopt. Foto Ccr Vos gen nemen. Vooral in de eerste helft was de opbouw vrij traag. Feyenoord miste voor de goal de scherpte." Daar zei de Feyenoord-oefen meester geen woord te veel mee. De Sportclub creeerde in negen tig minuten voetbal geen enkele uitgespeelde kans. SC Feyeuoord-UVS 1-1 (Ml. 23 Raymond Bennekers 0-1,74 Frans van der Heide 1-3 Bijzonderheden: Scheidrechter De Boer raakte m de tweede helft aanlig op dreef met het wapperen van het gele kaarten De Feyenoorders Wessel Weezenberg cn Dan ny Kalden en het ÜVS-duo Arthur van Ors- sagen en Jack Honsbeek ontvingen een be keuring. SC Feyenoord- Doesburg, Van Brouwers haven, Van der Heide, Van Schijndcl, Rijs- dijk, Weezenberg, Spienngs, Kalden, Za- nen. Stam (78 De Graaf), Bossehaart UVS: De Heiden, Van Orssagen, Van Tol, Pikoar, Akerboom. Roest, Kijk in de Vegte, Honsbeek. Van Dalen (87 Zoetemelk?. Bennekers, Korbee Door Ed Voortmeijer Rotterdam Het gebaar was on miskenbaar van een trainer die zijn ploeg heeft zien winnen. Het gevoel was van de dirigent die zijn orkest de juiste muziek heeft la ten spelen. Stanley Rieborn was drie maanden op zoek naar die muziek: gistermiddag kreeg hij die van DRL te horen. Zijn ploeg speelde op de juiste toonhoogte, bij vlagen zelfs perfect. Terwijl de thuisclub de ovatie nog in ont vangst nam, vertrok SVW met stil le trom richting Gorinchem. Een onplezierige rit na een 5-1 neder laag. Stanley Rieborn wilde toekomst muziek en DRL bediende hem op maat, Snelle combinaties werden gevolgd door legio kansen. SVW kreeg geen moment tijd om op adem te komen. De ploeg liep zich suf achter de spelers van de thuis club aan. Rieborn genoot er na af loop nog van. De door alle misfor tuin wat dof geworden pretoogjes glinsterden weer als vanouds „Zo wil ik mijn ploeg laten spelen. Dit was het beste voetbal, dat ik tot nog toe van mijn spelers heb ge zien. Van de eerste tot de laatste minuut hebben we gedomi neerd." Best voetbal, hoge productie. Als DRL op de tegen SVW ingeslagen weg voort gaat, zal het Rieborn een gelukkig mens maken. Voor lopig heeft de dodenmars aan de Spinozaweg plaatsgemaakt voor de polonaise. De ellende van een plek onder de 'beruchte streep' lijkt tijdelijk vergeten; jolijt in de leeuwenkuil. De 5-1 was, over de hele wedstrijd gezien, zelfs aan de magere kant. Ruud Rijsdijk en de zijnen had den voor het eerst onder het regi me van Rieborn de dubbele cijfers kunnen halen. DRL creeerde de mooiste kansen, maar verprutste er met name in het eerste bedrijf, toen SVW helemaal zoek werd ge speeld, nog te veel. Zo veel zelfs dat de gasten, die hun zieke 'top per' Perry Leydsman node mis ten, tot hun eigen verbazing met 1-1 konden gaan rusten Verweer Nadat Sacha Schalier na een pass- je van Michel Phielix, halverwege de eerste helft, het broze verweer van de Gorkumse laagvlieger had gebroken (1-0) en Ben van Dru- nen, Michel Phielix én Frank Everdmg in het vervolg de koel bloedigheid hadden gemist om de score op te voeren, restte Marco de Groot bij de eerste vlotte SVW- aanval m de 44ste minuut wei nig anders dan de doorgebroken Peter Bouw in het strafschopge bied 'beentje te lichten'. Scheids rechter Martijn Voogt was de kwaadste niet en toonde de reeh- terverdediger zyn gele kaart. Aanvoerder Fred de Boon schoot vanaf elf meter, na een gewiekste schijnbeweging, nauwkeurig in: 1-1. Een echte mokerslag zo vlak voor de pauze, maar DRL heeft geleerd van de tegenslagen eerder dit sei zoen. „Ze kwamen uitstekend uit de kleedkamer," vond Rieborn achteraf. Daarin had de oefen- meester z'n spelers ongetwijfeld voorgehouden dat dit echt niet kon. De ballen, die er na de thee wél in gingen, maakten de mis sers in de voorliggende periode echter ruimschoots goed. Num mer twee, m de 57ste minuut, kwam wederom van de linkervoet van Schalier. De lichtgeblesseer- de spits stond op de goede plaats om een door Phielix tegen De Stigter aangeknalde bal in de re bound in het net te schieten. De 2-1 gaf het in een hoog tempo spelende DRL vleugels en ver lamde de gasten zo zeer, dat ze twee minuten later door doelpun ten van Henri Engelman en Mi chel Phielix, z'n zesde dit seizoen, al tegen oen 4-1 achterstand aan keken. 'Oerknal' Het waren stuk voor stuk wonder schone treffers, die het Rotter damse publiek van dankbaarheid vervulden. Het SVW van trainer Rob Verweij kwam er totaal met meer aan te pas en het was Henri Engelman, met een 'oerknal' on der de mistastende De Stigter door, die de vernedering compleet maakte: 5-1. DRL-SVW 5-1 (1-1). 21 Sacha Schalier 1-0, 44 Fred de Boon 1-1 (strafschop), 57 Sacha Schalier 2-1, 58 Henn Engelman 3-1, 59. Machel Phielix 4-1,78 Henn Engelman 5-1 Bijzonderheden: Arbiter Myndert Voogt, dte de touwtjes uitstekend rn handen had. behoefde slechts één keer geel te trekken voor Marco de Groot (DRL) DRL: Seton De Groot, Rijsdyk, Van de Post (79 Van der Linden), Choua (46 Viel- voye), Van Rosengarten, Everdmg, Engel man. Van Drunen, Phicbc, Schalier (71 Gravelyn) SVW: De Stigter, De Boon (70 Ozsoy), Van Daler,. Eijmers, Willemse, Langerak, Rink, Stout, Bouw, Dekker, Rijsdijk Door Perry Menexis Rotterdam Wat memand ver wachtte, gebeurde dertien secon den voor tyd alsnog. Gelegen- heidshbero Matin Hassankhan bracht het door blessures en schorsingen geteisterde EDS met een simpel mtikkertje naast HWD. Een koude douche voor de thuiselub, die m het kwartier voorafgaande aan de gelijkmaker de derby moeiteloos in z'n voor deel had kunnen beslissen. Je roen Langedijk hielp echter vier prachtige kansen om zeep. Hoewel de ongelukkige aanvaller veel opgelegde kansen miste, blijft hij toch het volste vertrou wen van zijn trainer gemeten. „Het zit Jeroen op dit moment niet mee," verklaarde HWD-trai- ner Ron Rietbroek. „Daarom wens ik met in te grijpen. Ik ben ervan overtuigd dat Jeroen in het vervolg wél zijn kansen benut. Bovendien speelt hij verder goed en geeft hij regelmatig beslissen de voorzetten." Hiermee refereerde Rietbroek aan het doelpunt dat HWD. Na een half uur schoot Jeroen Lange dijk de bal in kansrijke positie te gen doelman Ron van Zadelhof, waarna Ger Wiekens in de re bound de 1-0 scoorde. Rollertje Hoewel beide ploegen op dat mo ment gelijkwaardig leken, ver diende HWD de voorsprong. De thuisclub toonde zich in de vlakke eerste helft opmerkelijk gevaarlij ker en had ook de betere kansen. Na een dik kwartier verzuimde Robin van Eekert om een slechte terugspeelbal af te straffen. In kansrijke positie produceerde hij een slap rollertje. De club uit Overschie kreeg ook na de hervatting diverse opgeleg de kansen, maar dat wil zeker met zeggen dat HWD de betere ploeg was. De bezoekers van de Thurle- deweg drongen juist meer aan, waardoor de jongens van Ron Rietbroek naar hartelust konden counteren. Dat leverde de thuis club de vier levensgrote kansen op, die Jeroen Langedijk miste. Aan de andere kant waren er ook goede mogelijkheden voor EDS. De bezoekers hadden halverwege het tweede bedrijf pech dat een uitgekiende kopbal van Matin Hassankhan via de binnenkant van de paal in de handen van doelman Eniee Okonovic beland de. Diezelfde sluitpost onder scheidde zich kort daarop nog drie keer door in een één-tegen- één-situatie het hoofd koel te hou den. Dikverdiend „Dit gelijkspel is dan ook dik ver diend," vond EDS-trainer René Wolterman, die veel mogelijkhe den in zijn jonge ploeg ziet. „Dat HWD zoveel opgelegde kansen kreeg, zat in ons spel van de twee de helft opgesloten. Ik verlies zo'n wedstrijd als deze veel liever met 3-0 dan dat het 1-0 blyft, omdat ik niets heb geprobeerd. Die instel ling werd in de laatste mmnut be loond. Wel besef ik mij heel goed dat wij door het oog van de naald zijn gekropen." HWD-EDS1-1 (1-0) 31 Ger Wiekens t-0,89 Mathin Hassankhan 1-1 Bijzonderheden: scheidsrechter Don deelde gele kaarten wit uoft Lulu San.ch&nd en doereen Lar,gedu<> (beiden HWD) en Mathew Brusik (EDS) HWD: Okonovic. Oomen, Frehe, Fernan dez. Wiekens. Huuksloot. Rasic, Samchand (60 Stuifzand), Langedyk. Van Eekert. HoJsteui EDS; Van Zadelhof, Leeuwenburg (46 Vcenman), Hassankhan, Grevel, Lubben, Horeman, Gravendijk, Kraaivanger, Goes. Brusik, Klerks Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Op goed geluk, dat was de knal van Jan-Ane van der Linden zeker. Op goed geluk, schoot hij de bal m de vijfde minuut blessuretijd van veertig meter richting het doel van Spartaan'20. Op goed geluk, maar wel fraai eindigde de pegel over de graaiende handen Art hur Kempen in de tomven. Met de 1-1 kreeg DHZ gistermiddag als nog waar het recht op had. Niet dat ie mand nog iets voor de kansen van de Varkenoorders had gegeven. Oké, het spel van de bezoekers was vooral voor rust veel beter dan dat van de thuisclub. Het scorebord aan de Oldegaarde wees echter anders aan. „Het zag er ook niet uit dat we het zouden redden," bekende DHZ-tramer Hans Ruitenberg. „De eer ste helft waren we de betere ploeg. Na de pauze konden we het spel niet meer ma ken, ook al omdat het tempo zo hoog lag. De goal kwam dan ook als een verlos sing, maar was tevens verdiend Collega Hans van der Toom kon zich in de analyse van het wedstrijdbeeld wel vinden. „We hadden het in de tweede helft niet meer uit handen mogen ge ven. We hadden het gewoon slimmer moeten uitspelen. Maar ja, met een kar- revraeht afwezigen was het vandaag heel rpoeilijk voor ons. Voetballend kon den we niet brengen, wat mocht worden verwacht." Op het loodzware veld aan de Oldegaar de leek goed voetbal trouwens heel moeilijk. En aangezien koploper Spar taan'20 onder de absenten ook de ge schorste middenveldmotor Patrick Kok telde, doolden de gastheren al snel over hun akker. Te vaak probeerde laatste man Archoen Rosinda zijn voorwaart- sen met een lange pass te vinden. Het balverlies was legio. DHZ was gewoon scherper en draaide in de nagenoeg vas te formatie moeiteloos. De Varkenoor ders hadden echter de 'pech' dat Spar taan-doelman Arthur Kempen prima op dreef was. De aanvoerder ranselde na elf minuten reeds een schot van Marcel Koenen buiten de palen. Later zou de goalie zijn talenten nog eens aanspre ken bij een voorzet van Remco Wols en een knal van Mustafa Hu oudi. Niemendalletjes Inmiddels had Spartaan'20 na 29 minu ten een onterechte voorsprong geno men. De bal plofte uit een hoekschop van Raymond Brouwer voor de voeten van Patrick Molenaar, die wel raad wist met dat kansje: 1-0. Het was ook het laat ste positieve bericht van het eerste deel. Meer en meer eiste arbiter N.GJ. de Wolff de aandacht voor zich op. Nadat hij na 22 minuten reeds de aanvoerders bij zich had geroepen, waren vanaf dat moment de kaarten vlug zichtbaar. Vaak voor niemendalletjes, waarvan de Spartanen Rosmda en Schilders slacht offer werden. Soms ook terecht. Patrick Schaerlaeckens en Jan-Arie van der Lan den en m mindere mate Ed Schut had den het kartonnetje aan eigen gedrag te wijten. Na de pauze werd het duel er met beter. Integendeel, het balverlies was legio. Spartaan'20 kreeg door de gedwongen inhaalrace van DHZ voldoende ruimte. De uitvallen werd echter slecht uitge speeld. Daarom mochten de bezoekers lange tijd hoop houden. Die verwachtin gen waren voornamelijk gebouwd op op portunisme. Echte kansen had geen van beide ploegen gehad. Op die geweldige knal van Jan-Ane van der Linden had echter niemand meer gerekend. Spartaan'20-DHZ 1-1 (1-0). 29 Patrick Molenaar 1- 0,90 Jan-Ane van der Linden 1-1 Bijzonderhe den: scheidsrechter N G J de Wolff uit Schiedam toonde Frank Schilders, Raymond Brouwer, Pa trick Schaerlaeckens. Archoen Rosmda. Guido Pfahl (allen Spartaan'20). Ed Schut en Jan Arie van der Linden (beiden DHZ) de gele kaart Het be stuur van DHZ heeft doelman John Klein uit de se iectie gezet Spartaan'20: Kempen, Schaerlaeckens, Rosinda, Molenaar (84 Oostenvolde), Schilders. Kaph Brou u,er, Pfahl, Develi (02 Braalhart),Booms,WiUemse DHZ: Mehssant, Harroudi, Leentvaar, Koenen, Van der Linden, Ed Schut, Rene Schut, Wols, Gmnote, Uytcrwerf, Koopal Scheidsrechter De Wolff roept na twintig minuten de aanvoer ders Arthur Kempen (links) en DHZ's Mike Leentvaar bij zich. Foto Cor Vos Zondag hoofdklasse Nipt verlies Papendrecht Rotterdam Papendrecht (hoofdklasse A) kwam net tc kortbyDWV 10 DWV-Papendrecht 1-0 (0-0), Alles wees erop dat de wedstrijd in een 0-0 gelijkspel zou eindigen Amsterdammers Jan de Haze brak de ban twee minuten voor tijd na een snelle uitval 1-0 In de blessuretijd kon Andre Sitck, dte door doelman Hans Roelofs was afge stopt, vanaf elf meter voor 2-0 zorgen Roelofs had voor zijn vermeende overtreding geel gekregen De sluitpost was het niet met deze beslissing eens Hu bleef, toen Si- tek de strafschop wilde nemen, demonstratief tegen de paal staan Roelofs kreeg hiervoor zijn tweede gele kaart Verdediger Henk Molenaar nam zijn plaats m het doel over en stopte tot ieders verbazing de inzet van Sitek Neptunus: negen man Neptunus eindigde het tumultueuze duel by KBV met negen man en dne punten 0-2 KBV-Neptunus 6-1 (0-2). De wedstrijd hep na een half uur volledig uit de hand toen KBVer Dave Phihpoom met een gestrekt been inkwam op Neptuniaan Raymond Urbanus Urbanus duwde de Amsterdammer van zich weg en om het tweetal heen ontspon ach een vechtpartij Scheidsrechter Slutj- ter raakte het overzicht kwijt en besloot het spel voorlo pig sT*l te leggen In de kleedkamer vroeg hij de namen op van de spelers die bij het incident betrokken waren Sluijter besloot hierop Urbanus en Bobby Radojevic van Neptunus, alsmede twee Amsterdammers uit het veld te zenden en het duel, na een oponthoud van buna een half uur, te hervatten Amtlcar dos Santos en Nition Ramalho stelden de Rotterdamse zege veilig. 0-2 Knappe zege Leonidas Leonidas liet zich in de tweede klasse D bij Zwyndrecht gelden- 4-1 Z wijnd rech t-Leonidas 1-4(1-2), Leonidas be gon vol zelfvertrouwen aan het duel Een foutje van doel man Manuel Texeira, benut door Arno Schaap, deerde de gasten met. Nog voor de pauze werd de achterstand door twee treffers van Raymond Lupgens sn een 1-2 voor sprong omgebogen In de laatste minuten zorgden Jan Vermulm en Brian Mo-Ajok voor 1-4 Zondag derde klasse Xerxes op schot Xerxes speelde de zorgen van de laatste weken tegen RA- VA weg: 9-0 TOGB klopte REMO met 2*0. In 3 C pakte SMV Hillegersberg punten bij Qlympia Alexandria'66 won met ruime cijfers van VEP. B: Xerxcs-RAVA9-0 (3-0). Zico Ramos 1-0, Barry Gyzen 2- 0, Zico Ramos 3-0,4-0, Patrick Ruter (strafschop) 5-0, Zico Ramos 6-0,7-0, Patrick Ruter 8-0,9-0. Hoewel er genoeg mogelijkheden waren, werd de tien net met gehaald. Rood was er voor Hagenaar Rob van Gooi (twee maal geel) Sparta-Hoek van Holland 1-3 (1-2). Martijn Wes- sels 0-1, Michel Vermaas 1-3, Jeroen Kramer (strafschop) 1-2, Walter Poley 1-3 Het zit de rood-witten de laatste tijd niet mee. Veel balbezit resulteerde met in een overwin ning Bij 1-2 miste Ben Bijl een strafschop voor de thuis ploeg. TOGB-REMO 2-0 (L-O). Glenn van der Baard 1-0, Dennis de Wekker 2-0 De bezoekers hadden mks in te brengen tegen het sterke TOGB, dat daarmee verder af stand nam van de onderste regionen C: OlympSa-SMV Hillegersberg 1-2 (0-1). Jendel Doran 0-1, Junior de Man 0-2,Ton Molenaar 1-2 De bezoekende ploeg speelde over tuigend. In de laatste minuten kregen ze het echter even benauwd, nadat de Gouwenaren 1-2 maakten. Zwervers- Overmaas 2-1 (2-0). Enk Stekelenburg 1-0, 2-0, Rodney Dumee 2-1. De Varkenoorders werden net te Iaat wakker om de geleden schade te herstellen. De sprong naar de top werd daarmee gemist. HION-CKC 2-2 (1-1). Frans van der Ham 1-0, Andre van Ballegooijen 1-1, Theo Leenderts (strafschop) 2-1, Johan Zevenbergen 2-2. De thuisploeg vergat de wedstrijd nog voor de thee te beslissen, waar door het zichzelf in de moeilijkheden bracht, Angelo van Santvliet van de thuisploeg ontving rood. Alexandria'86- VEP 3-0 (0-0). Dennis Barzilay 1-0, Xander van Lambaart 2-0, Joep Goverde 3-0. De thuisploeg het zich m het eerste bednjf onder druk zetten. Na de openingstreffer was het varkentje gewassen. D; Coai-PFC 0-2 (0-1). Frank van Gils 0-1, Evert van de Beek (strafschop) 0-2. De wedstryd werd sterk beïnvloed door scheidsrechter De Romph Hu keurde de openingstreffer vanaf de middenlijn goed, ter wijl vriend en vijand erover eens waren dat de bal de lijn niet gepasseerd had. Eric Zwama (Coal) zag twee maal geel en dus rood LMO-Hellevoet sluis 1-1 (1-1). Richard Poot (eigen doel) 1-0, Ed Noordyk 1-1 De thuisploeg do mineerde de volledige negentig minuten alleen werden de doelnjpe kansen met afgemaakt. DBGC-De Mus- schen 1-1 (6-0), Jan Willem PuUeman 0-1, RuudMeinen 1- 1. Een spannende wedstrijd, waann beide elftallen de overwinning met verdienden. De Musschen pakte het eerste punt onder leiding van Frans van Helden Zondag vierde klasse Transvalia sloopt CW Transvalia was vorige week tegen SVS (6-6) al lekker op dreef. Gisteren gmg CW met 7-2 aan het spit. Koploper HOV maakte tegen Excelsior R geen fout: 2-1. E: Gouda- Soccer Boys l-l (0-0), Sander van Ekeren 0-1, Marco Hen- nch (strafschop) 1-1. De Bleiswykers ontbrak het aan scherpte in de aanval. Doelverdediger Wun Meijer (Soc cer Boys) pakte een strafschop van Rob van Huis. F; Anti- barbari-Tediro 1-1 (0-1). André Vettenaar 0-1, Koen Kuy- pers 1-1. Beide teams namen genoegen met de punten verdeling. IIQV-Excelsior R 2-1 (0-1). Ncrbcrt Lucas 1, Oswaldo Rosano Silva Neves 1-1, Nees Maksutaj 2-1. De bezoekende ploeg speelde het laatste kwartier met tien man, nadat Norbert Lucas voor de tweede maal geel kreeg SV Ommoord-SVS 3-1 (1-6). Ricardo Rens (eigen doelpunt) 1-0, René Hofman 2-0, Leon Versnel 3-0, Peter van Assendelft 3-1 Na de openingstreffer waren de be zoekers mentaal gebroken, waarvan de thuisploeg goed profiteerde. Transvalia-CW 7-2 (2-1). Antonio Garcia Mendes 0-1, Ronald Mulder 1-1, Robert van der Wielen 2- 1, Leon van Elzakker (eigen doelpunt) 3-1, Huib Rijsdijk 4-1Flip van Opijnen 4-2, Robert van der Wielen 5-2,6-2, Ronald Mulder 7-2 De thuisploeg was oppermachtig Ro bert van der Wielen maakte m twee duels acht doelpun ten Zwarte Pijl-Belvédère 3-1 (0-1). Erwm Ruis 0-1, Ra mon Kortzorg 1-1,2-1 en 3-1. De thuisploeg had duidelijk het betere van het spel DEH-NOC 3-1 (1-0), Jeroen Delno 1-0, Gerard Vermeulen 1-1, Ronald Terwijn 2-1, Frans Vermeegen 3-1 Een Jeuk duel, dat DEH weer eens be loond zag met de volle winst. G: RFC-Stecds Volharden 2-0 1-0). Patrick de Ridder 1-0, Ah Kunk 2-0 De bezoekers speelden zeer aanvallend De uitvallen van de thuisclub waren gevaarlijker VOC-DJSCR 3-1 (14)). Berend Taken 1-0, Robert de Widt 2-0 en 3-0, Berend Taken (eigen doel punt) 3-1 VOC was beter en had m De Widt junior een drijvende kracht Sporting Lode wijk Pionlers- Schiebroek'94 l-l (1-0). Arthur Mandos 1-0, Albert Hub- regtse 1-1 Een levendige en gehjkopgaande wedstrijd, waarin de thuisploeg m de eerste helft sterker was, RKWIK-Aeolus 0-0. Beide teams schoten mets op met het gelijkspel H: WCR-Oud-Beijerland 3-2 (1-1). Mare Tol 0- 1, Matthijs Nederlof 1-1, Daniel den Hoed 2-i, Marcel de Goey 2-2. Damel den Hoed 3-2 De thuisploeg speelde sterk, maar dat resulteerde pas na de thee. Meeuwen- plaat-Flakkee 4-2 (2-0). Rob van Gilst 1-0, Laurens Bellel 2-0, Chamber Versluis 2-1, Martin Hoogstad 3-1. Rob van Gilst 4-1Maarten van Veen 4-2 De thuisploeg drukte een stempel op de wedstrijd door de kansen te benutten Zondag vijfde klasse Goed punt Blijdorp Blijdorp verraste m de vijfde klasse C koploper GLZ 1 -1 Jai Hrnd speelde gelijk met Nieuwerkerk 2-2 In 5 D ging RDM ten onder by Dirksland 3-1 Maasstad kon koplo per SVDPW met temmen 0-1 Uithaal Noorderkwartier Noorderkwartier haalde m 6 C uit tegen N1VO- 5-2. C. Portugues herstelde zich m D door met 3-0 te wmnen by Oudewater The Harvards (6 E) verspeelde by Hdlesluis de eerste twee punten- 1-1. DOZ (7-0 tegen PAC'93) en AVS (8-4 by RTG) rukken op

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7