Helft van Schiedam gaat afval scheiden Groen licht voor kinderopvang Eerbetoon voor voorbeeldige restauratie van monumenten jl jgenda Groenoord is van niemand 'Contact met het hiernamaals' Warme maaltijd in ontmoetingshuis Sprookjesperikelen in DrieMaasStede Aquarellen van Schiedamse plekjes Tentoonstelling over kasteel Rotterdams Dagblad Donderdag 19 december 1996 Mensen zijn gek op illusies, maar wees er voorzichtig mee. Aan het verrassende feit dat de twee Schiedamse woningcorporaties woens dagavond de Rotterdamse onderzoeker Arnold Reijndorp hadden uitgenodigd voor een inleiding in de Blauwe Brug, moeten we niet meer betekenis toekennen dan gewoon dat hij er was. Het is een sprong te ver om er meteen van uit te gaan dat de gezonde ideeën van Reijndorp volop ingang vinden bij de Woningbouwvereniging Schiedam en Womngstichting Noordvest Daar geloof ik nog niets van. Eerst zien. Ik ben een fan van Reijndorp. Toen hij nog in de Rotterdamse ge meenteraad zat, dacht ik al: waarom heeft Schiedam ze zo niet? Vandaag praat de Rotterdamse raad over een voortreffelijk onder zoek dat Arnold Reijndorp en Joke van der Zwaard hebben gehouden in Charlois, Feijenoord en IJsselmonde, Het moet leiden tot een 'so ciaal investeringsplan' waarbij wijkbewoners meer instrumenten krijgen om de dagelijkse leefomgeving te verbeteren. Naast de Brede School, waarbij het onderwijs samenwerkt met buurthuizen, ge meentediensten en bewonersgroepen, is er ook aandacht nodig voor de 'brede' strM. Aandacht kost tijd. Tijd is geld. Buurtopbouw kan alleen met i' #et van meer middelen. Een goede les, waar ook de vol gens burgmeester Reinier Seheeres niet diep genoeg gravende ge meenteraad van Schiedam veel van kan leren, ook de corporaties trouwens. ïn de Blauwe Brug zei Reijndorp dat bij leefbaarheidsproblemen het groen in de wijk het eerst onder druk staat „Het collectieve groen is van iedereen en dus van niemand," zeihjj. Niemand voelt zich er ver antwoordelijk voor en het groen is daardoor van lage kwaliteit Meer tuinen en gezellig aangeklede wijkparkjes kunnen in Groenoord veel goed doen, als tenminste de sociale verhuurders ondertussen hun woningen sociaal aanpassen. Wat Reijndorp zegt over groen, gaat ei genlijk op voor heel Groenoord. Die wijk is van iedereen en dus van niemand. Woudhoekers en Spalanders sjezen er massaal doorheen, de halve Rijnmond zorgt via rijksweg 20 voor herrie, er is nauwelijks bedrijvigheid in Groenoord (geen voorbeeldwerking), de bewoners- enhuurdersgroepen zijn heel versnipperd en er Is geen dub die zich nu eens voor de hele wijk opwerpt. Veel bewoners sluiten zichzelf af van deelname aan de samenleving. Er is veel doorstroming. Dit dies is slecht voor de identiteit en de buurtbmding. Dat los je alleen met steen niet op. De oplossing schuilt niet in hogere woningdichtheden. Groenoord vraagt niet in de eerste plaats om een beheerplan als Nieuwland, maar om sociale investeringen. Fenny de Graaf deed alvast een klein toezegginkje. De directeur van Woningbouwvereniging Schiedam beloofde dat nieuwe huurders be ter begeleid zullen worden. Leefregels uitleggen en.zo.lk beveel Fen; ny van harte aan om contact op te nemen met Ben Dubbeldam van het bureau voor samenlevingsopbouw De Vijf. -Dat zit jn Schiedam. Dubbeldam bedacht het Project Informatie OndèrsteuningNieuwko- mers (PION) datin enkeleRotterdarmestadsdelendëmeuwe huur ders wegwijs maakt in hun nieuwe omgeving. En ik wil nu ook wel eens zien dat de corporaties werkelijk ernst gaan maken iriet het sti muleren van het wijk- en buurtbeheer, Tot nu toe zitten ze er maar een beetje plichtmatig bij. Ze doen net alsof ze er geen visie op heb ben. KOR KEGEL Vlaardingen De tekeningen en aquarellen van Karla Gelens zijn tot en met 8 januari te zien in het filiaal van de ge meentebibliotheek in De Loper. Kenmerk van haar werk is het schijnbare contact met het hiernamaals. Gelens laat de toeschouwer zowel de positieve als ne gatieve kanten van de mens zien, zoals achterdocht. Ontmoetingshuis De Weerklank serveert haar maandelijkse warme maaltijd. Elke maand eten zo'n 25 mensen voor ƒ6,50 in de Weerklank met elkaar. Eters moeten zich van te voren opgeven bij Gera Groenwegen, telefoon 4709971. Het ontmoetingshuis aan het Cornelia van Zanten- plein is opgezet door een aantal kerken in Schiedam- Noord. Mensen kunnen er een kop koffie drinken, een praatje maken of de krant lezen. De openingstijden zijn: op dinsdag, donderdagen za terdag van 14.00 tot 17.00 uur. Eerste kerstdag en nieuwjaarsdag is De Weerklank gesloten. Op tweede kerstdag is er een gezellige inloop-middag. Sprookjesperikelen is de titel van de kerstshow die door personeelsleden van verpleeghuis DrieMaas Stede in elkaar is gezet. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 december voeren de vijftig medewerkers het stuk op in het Schiedamse verpleeg- en reactiveringscen trum. De show laat op een komische manier zien hoe een kerstshow tot stand komt Wat er allemaal bij komt kijken en vooral wat er allemaal fout gaat De uitvoe ringen beginnen op beide dagen om 19.30 uur. Zater dag is de kerstshow ook 's middags om 14.00 uur te zien. Rond 1980 schilderden de toenmalige Schiedammers Nico van Welzenes en Leo de Kruis stadsgezichten en plekjes uit de directe omgeving van Schiedam. De aquarellen hingen jarenlang in verschillende gebou wen in de jeneverstad. Inmiddels behoren de werken tot de collectie van de Artoteek en zijn ze voorzien van een nieuwe passe-partout en lijst. De verzame ling van Schiedamse plekjes is vanaf zaterdagmid dag in de Artoteek te zien. De tentoonstelling is aangevuld met historische af beeldingen van de geschilderde locaties uit het Ge meente Archief, waar de expositie eveneens te zien Het kasteel van Hatvan is het onderwerp van een tentoonstelling van het stadhuis m Maassluis. Het kasteel van Hatvan, een Hongaarse zusterstad van Maassluis, was een ontmoetingsplaats voor kunste naars. Later deed het dienst als school en ziekenhuis. Op de foto's is te zien hoe vroegere bewoners leefden. De tentoonstelling is te bezoeken tot en met 10 janua ri, maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 17.00 uur, vrijdag tot 16.00 uur. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desïree van der Jagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaat, Carel van der Velden Westhaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Schiedam Van alle huishoudens in Schiedam kunnen er mo menteel slechts 6000 gescheiden groente-, fruit- en tuinafval (gft) inzamelen. Bij 27.000 woningen is dat nu nog nagenoeg onmogelijk. Sinds 1994 geldt al een verplichting voor de ge meenten om afval te scheiden. De gemeente Schiedam heeft zich hier altijd terughoudend over opgesteld. De tijd staat ech ter niet stil en ook de gemeente Schiedam moet eraan gaan geloven. De helft van alle huishoudens zal vanaf het jaar 1998 gescheiden het afval inleveren. Uit een nieuw onderzoeksrapport van het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) wordt meteen duidelijk welke weg de gemeente in moet slaan om het scheiden mogelijk te maken. In de meeste wijken, waar nu nog niet geschei den wordt ingezameld, worden verzamelcontainers geplaatst. Dat geldt echter niet voor Oost, de Gorzen en het centrum. Het ONS denkt dat het scheiden van afval daar geen goed idee zal zijn. Er zijn veel portiekwoningen en in het centrum is bovendien weinig ruimte voor het plaatsen van verzamelcontainers. Het is volgens het ONS dan ook verstan diger om deze groep Schiedam mers niet te onderwerpen aan het gescheiden inzamelen. Hier zal gewoon de oude vertrouwde vuil niszak worden opgehaald. Opeen- trale plaatsen in deze wijken (zo als achter Albert Heijn aan de Bo- terstraat) kunnen de bewoners overigens wel hun gft-afval stor ten. Afvalcontainers De afgelopen tijd is het ONS in ge meenten met vergelijkbare wij ken op zoek geweest naar een goe de oplossing voor het plaatsen van de afvalcontainers. Ze kun nen zowel bovengronds als onder gronds worden geplaatst. Er zijn mini-containers, maar ook duo- bakken m omloop. Het ONS is voor het plaatsen van verzamelcontainers in de wijken met gestapelde bouw. Maar of zo'n container boven- of onder gronds moet, is een principiële keuze die de politiek moet ma ken. Vanuit stedenbouwkundige overwegingen ligt ondergrondse opslag voor de hand. Toch is het ONS voorstander van de boven grondse container, ondanks dat deze containers het straatbeeld niet verfraaien. Volgens het ONS is de investering voor de ondergrondse opslag aan zienlijk hoger dan voor de boven grondse en kost het legen van on dergrondse containers ook meer tijd. Het legen van de onder grondse containers is bovendien nog steeds een probleem. Inmid dels is daar wel een systeem voor bedacht, maar daarvoor moet een speciale huisvuilwagen worden aangeschaft. Het ONS gaat op verzoek van de gemeenteraad wél onderzoeken of deze methodiek ook toepasbaar is in de Schiedam se situatie. Voor de verzamelcontainers is ge kozen omdat het volgens het ONS GFT-bakken in Schiedam; vanaf 1998moetdehe!ftvanallehuishoudenshetafvalgescheiden inle veren. Foto Roel Dijkstra chanische wijze doet. Het ONS verwacht dat dit uiteindelijk twee arbeidsplaatsen zal kosten. Ook wordt gekeken hoeveel men sen extra zouden moeten worden aangenomen als de gemeente raad toch beslist om huisvuil op traditionele wijze door mensen handen te laten ophalen. voor de gebruikers een gemakke lijke manier van het scheiden van afval is. Een volle vuilniszak op het balkon of in de kelder behoort met de komst van de vuilcontai ners tot het verleden. Het vuil kan direct worden weggegooid. Een ander voordeel van de nieu we verzamelcontainers is dat het werk voor de vuilnismannen min der zwaar wordt. De regels voor de arbeidsomstandigheden voor de werknemers van de reiniging zijn de afgelopen jaren steeds verder aangescherpt. Voor het legen van de verzamelcontainers is slechts één persoon nodig, die dit op me- Geld Dankzy de vuilcontainers kan de helft van de Schiedamse bevol king aan de slag met de nieuwe manier van omgaan met vuil. De nieuwe manier van huisvuil inza melen gaat de Schiedammers wel geld kosten. Het ONS heeft een berekening gemaakt dat per jaar ongeveer vijftien gulden meer moet worden betaald. In Spaland, delen van Kethel en enkele straten in Schiedam-West wordt gekozen voor uitbreiding van de individuele gft-inzame- ling. Hier worden nu nog vuilnis zakken opgehaald. Er staan voor al huizen met tuinen. Per woning kan het gft-afval worden verza meld. Er worden dan ook ruim 5000 GFT-vefzamelbakken uitge deeld. In totaal komt het aantal GFT-bakken in Schiedam daar mee op 11,000. Vlaardingen De eigenaren van het huis van Verploegh Chassé, Kikkerts tweeling en het Wees huis der hervormden in Vlaardin gen hebben deze week de restau ratiepenning ontvangen. Deze legpenning, uitgereikt met een gevelschildie, is bedoeld als eer betoon voor het op voorbeeldige wijze restaureren of onderhouden van een historisch object. De Commissie Stad en Monu ment van de Historische Vereni ging Vlaardingen selecteert de kandidaten voor de penning. Maatstaf is dat het object voor Vlaardingen van historische bete kenis moet zijn. Niet alleen geld verslindende operaties komen voor een penning in aanmerking. Ook een particulier die zijn woon huis opknapt, kan de eer te beurt vallen. De villa die de Vlaardingse nota bele Verploegh Chassé liet bouwen op het kruispunt van de twee hoofdassen in de Qostwijk, is vanwege de goed bewaarde archi tectuur en vanwege de plek één van de belangrijkste monumen tenvan de stad. Volgens de Histo rische Vereniging hebben de be woners van het pand dit altijd be seft. Ondanks enkele veranderingen in het interieur en aan de achter gevel is het pand gaaf gebleven. De eigenaar heeft het pand on danks de hoge kosten en inspan ning goed onderhouden. De ver eniging wil met de toekenning van de penning niet alleen de hui dige eigenaren, maar ook hun voorgangers eren voor de bijdrage aan de historische kwaliteit van de stad. Een andere mijlpaal in de Vlaar dingse geschiedenis van monu mentenzorg noemt de vereniging het behoud van het karakteristie ke dubbele pakhuis genaamd Wijze, originele, typerende, dwaze en opvallende uitspraken pan be kende en onbekende streekgeno ten, in december gehoord door ver slaggevers van het Rotterdams Dagblad (deel l). Een Schiedammer ontdoet de koelkast van overjarige consump tiegoederen. Hij trekt een vies ge zicht bij het verwijderen van de aluminiumfolie: „Dit is zo bedor ven dat je niet eens meer kunt zien wat voor worst het is ge weest." Een nieuwsgierige collega komt kijken: „Dit is geen worst, dit is een maïskolf" Joke Fial-van Wingerden van Burgerbelangen neemt de resul taten van een door haar partij ge houden enquête over de toekom stige bestemming van de Broek polder door tijdens de gemeente raad. „In de Broekpolder ligt ver gif in de grond, dus daar kunnen alleen bejaarden wonen." „Er was niets. Het was zoals het aan het begin van de schepping was." Kien Lensvelt (SGP/RPF/ GPV) over de Broekpolder anno 1973. Voor de restauratie van de villa van de Vlaardingse notabele Verploegh Chassé werd deze weekde restauratiepenning uitgereikt. De eigenaresse van het pand, de winnares van de penning, loopt langs haar trots. Foto Roel Dijkstra rakteristieke bakstenen voorge vel met pleisterwerk. Het behoud van dit pakhuis is te danken aan particulier initiatief waardoor een stuk van de gevelwanden van de Oude Haven bewaard bleef. Kikkerts tweeling aan de Oostha- venkade 46 en 47. Het pakhuis ter hoogte van het Hollandiagebouw voldeed blijkbaar zo aan de eisen en de smaak dat een eindje ver derop aan de kade in 1871 een vrijwel identiek pakhuis werd ge bouwd. Dat gebeurde in opdracht van de vennoten van de firma H. Kikkert. Het pakhuis bleef tot 1945 in het bezit van de firma waarna een tijd van wisselend gebruik aanbrak. In 1988 moest de hengelsportspe ciaalzaak Woud van Leeuwen ver kassen en de eigenaar had inte resse voor de helft van het met sloop bedreigde dubbele rederij pakhuis. Sloop werd voorkomen, evenals het bedekken van de ka- Peter Roovers (PvdA) kan het niet nalaten hierop te reageren. „Aan het begin van de schepping had den we toch geen havenslib?" John Ranshujjsen (W200Ö) neemt voor de gelegenheid - het vaststellen van het bestemmings plan Broekpolder- plaats achter het katheder. „Dit is een uniek moment. Ook wij kunnen van harte instemmen met een voor stel van het college." Rien Lensvelt (SGP/RPF/GPV) over het parkeerbeleid in het cen trum. „Waar een wil is, is een weg. Waar geen wil is, is wel een weg, maar die wil men niet betreden." Wethouder Ton van der Steen: „De wil is er, maar de weg loopt niet altijd dezelfde kant op." Neg een keer Lensvelt over het parkeren: „Waar gaan we naai' toe met die auto's, die ook willen gaan winkelen." Advocaat mr. Moszkowiez sr. con fronteert tijdens de strafzaak te gen de Vlaardingse orthopeed H.B. een getuige met een uit spraak van een collega. „Ik weet de jaren vijftig dreigde het ge bouw eveneens onder de slopers hamer te komen. Als vers aangetreden wethouder, schreefT. van der Steen een prijs vraag uit voor herbestemming van het Weeshuis. Dit leidde tot de huidige situatie, waarbij Patri moniums Woningstichting het pand liet verbouwen tot woon- en winkelbestemming. Hoewel Pa trimonium de restauratiepenning heeft ontvangen, moet zij de eer delen met de Vlaardingse politici en burgers die duidelijk maakten dat dit gebouw behouden moest blijven. Naast de restauratiepenning deel de de Historische Vereniging ook op symbolische wijze een 'zwarte piet' uit aan alle boosdoeners die verantwoordelijk zijn voor de sloop van de zeventiende-eeuwse boerderij Nooitgedacht in de Zuidbuurt. De boerderij had, vol gens de vereniging, al jaren te lij den onder bestuurlijk falen en is in mei 1996 uit dat lijden verlost. Een opeenstapeling van fouten en vergissingen lagen aan de sloop van de boerderij ten grondslag. De vereniging noemt het smake loos dat op de plaats van het pand nu een slecht gelijkende kopie wordt gebouwd. Ook de vereni ging zelf deelt mee in deze zwarte piet; „Ook wij hebben te laat on derkend dat er processen gaande waren die uiteindelijk tot de on dergang van de boerderij hebben geleid." Weeshuis Ook het Weeshuis der hervorm den op het Weeshuisplein is van grote stedenbouwkundige bete kenis voor de gemeente Vlaardin gen. Als laatste restant van de his torische bebouwing te midden van de nieuwbouw bleef het Weeshuis bewaard. Toen de we zen waren verdwenen, werd het gebouw verkocht aan de stad en gebruikt voor allerlei sociale, cul turele en politieke activiteiten. In niet hoe hij dat kan zeggen. Mis schien had hij een blowtje gerookt en was hij in de war," antwoordt de getuige. Moszkowiez, die even het slepen de proces tegen zijn diént De Hakkelaar Is ontvlucht, begrijpt de getuige niet. ,.Wat zegt u, een bootje?'. De getuige, licht geïrri teerd nu: „Een blowtje". Weer verstaat de advocaat (die model stond voor tv-advocaat mr. Raab) de getuige niet en kijkt vra gend naar de rechtbank-presi dent. Deze geeft de raadsman een hint: „Het gaat om iets waar Chi rac zo'n hekel aan heeft." De arme Moszkowitcz snapt er nu hele maal geen snars meer van en kijkt hulpeloos in het rond. „Dan moet u het maar aan de Hakke laar vragen," snauwt de getuige Moszkowiez toe. In de commissie financiën wor den allerlei vragen aan wethouder Aad Wiegman voorgelegd, die niet in zijn commissie thuishoren. „Jullie vragen allemaal dingen waar ik niets vanaf weet," Marcel Houtkamp: „Maar Aad, dat komt omdat jij de vuilnisbak van het college bent." MaaslandVoor de initiatiefne mers van het Maaslandse pro ject voor kinderopvang is het eenfeestelykeweek.Naeen!an- ge discussie zétte de Maasland- se gemeenteraad'voor de kin- der- en naschoolse opvang het licht op groen. De kinderopvang wordt-gevestigd in de'voormali ge drukkerij aan de Doelstraat BeMnjtiatiefneemsters, M.,de Jong uit Maassluis en Y. van der Velden uit Vlaardingen}kunnen nu aan de slag om het gehuurde pand te gaanverbouwen. Er wordt na die ingreep gestart met twaalf kinderen voor de hele da gopvang en achttien kinderen voor de naschoolse opvang. De verwachting is dat dit aantal zich zal uitbreiden. Voor het project zijn twee full-ti me krachten en twee krachten op een zogenaamd nul uren-con tract aangetrokken. De gemeen te claimt voor een periode van drie jaar twee plaatsen voor kin deropvang en één plaats voor de buitenschoolse opvang. Volgens een in mei 1995 uitgevoerde rap portage, bestaat er onder de Maaslandse ouders en verzor gers voldoende belangstelling voor het project. De gemeente verleent een start subsidie van 100.000 gulden, die uit de algemene reserve wordt gehaald. Tevens wordt een ren teloze lening van 50.000 gulden verleend, die in tien jaar moet worden afgelost De initiatief neemsters sluiten zelf een le ning van 100.000 gulden af. Hier voor moet door de gemeente ga rantie worden verleend, want er bleek geen bank te vinden die het geld zonder gemeentegaran tie wil geven. Toch bestaan er wat bedenkin gen tegen het initiatief. De Open Groepering is 'warm voorstan- dert van kinderopvang, maar twijfelt aan de financiële haal baarheid. „Er zijn nog geen be drijven die belangstelling heb ben getoond, en de tarieven zijn hoog. Het risico ligt voor hon derd procent bij de gemeente; als het fout loopt kunnen we er voor een kwart miljoen instin ken". De dorpspartij vreest dat kinder opvang voor de meeste mensen onbetaalbaar is. „Voor een kind dat vyf dagen in de week ge bruik maakt van de opvang is dat 1400 gulden per maand," re kende raadslid Chung. „En voor twee kinderen is dat liefst 2660 gulden per maand. Dat is voor velen niet te betalen." Burgemeester M. Kokxhoom probeerde datte weerleggen met een rekensommetje van de gemeente, waarbij van vijftig procent rekening werkgever, twintig procent teruggave belas-, ting eft dertig piocènt ickenmg' werknemer wordt uitgegaan. „Dan komt er een tarief uit, dat alleszins aanvaardbaar is". De portefeuillehouder van welzijn vroeg zich af waardoor het fout zou kunnen gaan, „De behoefte peiling is solide, Maasland heeft behoefte aan kinderopvang."- Donderdag 19 december SCHIEDAM Podium. Oorsmeer: Rmi van Willi gen, 21.00u. Stadsgehoorzaal. 'II Trovatore', door Staatsopera Rous- se, 20.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45u. VOJ Clubhuis 'tTrimpad. Klaverjas sen, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Kerstconcert, 20.00u. Theater Zuidplein. Stfps R.J„20.15u. LuxorTheater. Hoera, we zrjn normaal, 20.15u. Zaal De Unie. Confrontaties VI: Amere-gar- de?, 20.30u. Nighttown. Van Dik Hout, 21.00u. De Vlerk. De Rebel lenclub presenteert, 22.00u. De Twijfelaar. Skunkfunk sessie, 22.30u.OnafhankelijkToneel.0n- afhankelijkToneel speelt HedenToe- komstmuziek, 20.00u, RO Theater. HetCryptogfam,20.15u. 'tKapelle- tje. HetWitte Vuur,20.30u.Theater Zuïdplein. Kl.z. Hans Dorrestijn, 20.30u. Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. LordoftheFlies, 20.15u. Lantaren/Venster. Jonge Dans 4. Popular. Open Podium, 20.15u. Vrijdag 20 december SCHIEDAM Filmhuis Schiedam. Hoogste Tijd van Frans Wetsz. 21.30 uur. Grote Kerk. Lustrumconcert Ammato, 20.00u. VLAARDINGEN Dienstencentrum Soenda. Kerst- lunch ,42.30u. en kerstconcert The Silverstars, 14.30u. VOJ Clubhuis't Trimpad. Kerstbingo, 20.00u, «OTTERDAM de Scheg. Kerstsamenzang, 19.00u. Nighttown. dEUSf20.00u. De Doelen. Kl.z. Argentijnse tango, 20.15u. Gr.z. Rotterdams Philhar- momsch Orkest, 20.15u. Luxor Theater. Hoera, we zijn normaal, 20.15u. Zaal De Unie. Confronta ties VI: Amere-garde?, 20.30u. De Vlerk. Dr. Bison (GB), 22.00u. R'dams Centrum voor Theater, 'een winterse avond ''rondom een kerstgedachte', 19,30u. Onafhan kelijk Toneel. OrjafhankelijkToneel speelt Heden' Toekomstmuziek, 20.00u. - ROTTERDAM Calypso Is The Hunchback of Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Sleepers' (16) dag. 6-9. Calypso 3: 'Secrets and Lies' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cine rama 1: 'Daylight' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Matilda' (al) dag. 1.15-4-6.45. The nutty professor' (al) dag. 9.30. Cinerama 3: TheLongkissgoodmght'(16)dag. 6.45-9.30. Cinerama 4: The Fan' (12) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (a!) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. 2-4. 'Survi val Island' (al) dag. 3. do.vr. 12.00. 'Ransom' (16) do. 7-9.30. Venster 1: 'Secrets and Lies' (al) dag. 7.30 ook matinee do.vr. 2. 'All things fair' (al) dag. 10.SneakPreview' ma. 22. Venster 2: 'Vrouw in het zand' (al) ook matinee do.vr. 2,30. Shakespe- are-verfilmingen: 'Othello' do. 7.30, 'Looking for Richard' vr. 7.30. 'Ri chard III' za. 7.30. ma. 2.30. 'Beau tiful thing" (16) dag. 10. Venster 3: 'Pmocchio' (al) (OV) do.vr.zo. 2. 'Les Affinités Electees' (16) dag. 8-10. Vcnstcr4: 'Chacunchergcscnchat' (al) dag. 8. 'O amor natural' (al) dag. 10. do.vr.zo.ma. ook2.30. Lumière 1: 'Jingle all the way' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Ransom' (16) do. 1.15-4-6.45-9.30.'E VI TA' (al) dag. (beh.do.) 12.15-3.15* 6.15-9.15. Lumière 3: 'independence day' (12) dag. 6.15- 9.15. Lumière 4: The nutty profes sor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Pa- thé 1: 'Ransom' (16) do. 11.50- 2.40-6.45-9.35. 'E VT A' (ai) dag. (beh.do.) 11.55-2.45-6.35-9.25. Pathé 2: 'Sleepers' (16) dag. 5.50- 9. Pathé 3: 'Mathilda' (al) dag. 11.15-1,40-4.15-6.55-9.10. Pa thé 4: The long kiss goodnight' (16) dag. 11.35-2.35-6.30-9.20. Pathé S: The hunchback of Notre Dame' (al) dag. 7.15-9.50. Pathé 6: 'J A C K' (al) dag. 11.10-1.55-6.40-9.30. Pathé 7: 'Jingle all the way' (a!) dag. 11.45-2.15-5-7.20-9.40, Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Ransom' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2:'EV IT A' (16) vrjza. 00.15, Lu mière 3: 'Dayiight'(16)vr.za. 00.15. Lumière 4: The tong kiss goodnight' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: The Leopard son' (a!) dag. 1.15-4. Cine rama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag. 2-4.30. Cine rama 4: 'De avonturen van Pmokkio' (ai) dag. 1.15-4. Corso: 'De Klok kenluider van de Notre Dame' (al) dag. 1.15-4. Imax: 'De klokkenlui der van de Notre Dame' (al) dag. 5. za. t/m wo. ook 11.00, Lumière 3: De avonturen van Pmokkio (s!j dag. 1.15-4. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag. 11.00- 1.35-4.10. 'De avonturen van Pmok kio' (al) dag. 11.05-1.20-3.35. Ven ster 2: 'RmTïnTin, Dewolfshond' (al) zo. 3-8. Venster 3: The adventures of Pmocchio' (al(OV) do.vr.zo. 2. 'Kleine Nemo: avonturen fn dromen land' (al) ma. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3