rik- Stadsbeheer is de wereld buiten de eigen voordeur Zakenlui laten zich niet wegsturen door gemeente Beginnende artiesten krijgen 'n kans in nieuw theatercafé Noordvest wordt verhuurder van woningen Spaland-Oost fl genda Directeur Lidia Spindier: 'Ik denk weieens dat de wetten te streng zijn' met meer- ^ëtëredden Rotterdams Dagblad Zaterdag 21 december 1996 Door Menno Haddeman MaassluisEen aantal huurders van het voormalige gebouw van dè Dienst Gemeentewerken aan de Havenstraat in Maassluis is boos op de gemeente. De onder nemers moeten volgend jaar het pand veriaten. De gemeente wil het gebouw slopen omdat de grond moet worden gesaneerd. Dé huurders eisen dat de ge meente zorgt voor vervangende bedrijfsruimte. Om hun eis kracht bij te zetten hebben zij een advocaat in de arm genomen en de gemeente een boze brief ge stuurd. Op het terrein aan de Haven- 'Tgiaat ih Maassluis stond vroeger een gasfabriek. Nadat de fabriek werd gesloopt is er op die plek een gebouw voor de Dienst Ge meentewerken gebouwd. Later bleek dat de grond onder het ge bouw vervuild was met allerei gif tige stoffen zoals bijvoorbeeld kootteer. Toen de Dienst Gemeentewerken het pand een aantal jaar geleden verliet, heeft de gemeente ver schillende ruimten in het gebouw verhuurd aan ondernemers. De zakenlieden kregen een huurcon tract voor de duur van vijf jaar aangeboden, tot april 1997. In de tussentijd hebben de gemeente en de provincie Zuid-Holland een saneringsonderzoek laten uitvoe ren. In dat onderzoek werd er aanvankelijk vanuit gegaan dat het pand op de vervuilde grond aan de Havenstraat behouden zou blijven. Afgelopen jaar kwam de optie sloop echter in beeld. Uiteen stu die in het kader van het ROM- project bleek dat de locatie grote kansen biedt als plek voor wo ningbouw. Na sloop van de be staande bebouwing zou de grond voorafgaande aan de nieuwbouw eenvoudig kunnen worden gesa neerd. Met dit nieuwe uitgangspunt is het onderzoeksbureau voor grondsanering weer aan de slag gegaan. Momenteel zijn deskun digen nog bezig met het uitzoe ken welk van de twee mogelijk heden het aantrekkelijkst is voor Maassluis: behoud van het be staande bedrijfspand of sloop en nieuwbouw. Om het zekere voor het onzekere te nemen besloot de gemeente in oktober het huurcontract niet de ondernemers in het pand niet voor lange tijd te verlengen. Het oude contract loopt in april vol gend jaar af. De gemeente is be reid de huurders een verlengd contract tot december 1997 aan te bieden zodat de zakenlui de tijd hebben andere bedrijfsruimte te vinden. Een aantal ondernemers weigert de handtekening te zetten onder het nieuwe huurcontract Zij vin den dat de gemeente voor vervan gende ruimte moet zorgen als zij het gebouw wil slopen. Daarnaast zijn de ondernemers het niet eens met een huurverhoging die ze moeten betalen voor die acht maanden dat ze nog in het ge bouw aan de Havenstraat mogen blijven. De ondernemers die nu een advocaat in de arm hebben genomen en een boze brief naar de gemeente hebben gestuurd willen geen toelichting geven. Zij menen dat met een juridisch steekspel met de gemeente in het vooruitzicht publiciteit niet wen selijk is. De woordvoerder van de gemeen te Maassluis is ook terughou dend. Hij meent dat de huurders zich beter bezig kunnen houden met het zoeken naar andere be drijfsruimte dan een juridisch steekspel te voeren met de ge meente Maassluis, „We hebben afgelopen oktober met de huur ders gesproken en hun de moge- lijkheden voorgelegd Toen wa ren er geen problemen." Dat een aantal zakenlui er anders over blijkt te denken, vindt de woordvoerder vreemd. Toch laat het hem koud. Want als de onder nemers het contract niet onderte kenen, worden ze volgens hem per 1 april uit het pand gezet „Wy zijn niet van plan voor vervan gende bedrijfsruimte te zorgea We willen de ondernemers wel helpen met het zoeken naar een ander pand. De gemeente Maas sluis zou graag zien dat de onder nemers binnen de grenzen van de gemeente blijven." Volgens de woordvoerder zal de wethouder binnenkort met de ondernemers rond de tafel gaan zitten om over het probleem te praten. Op 1 januari 1997 worden in Vlaardingen de gemeentelijke diensten Milieu en Stadswerk samengevoegd tot de Dienst Stadsbeheer. Na een turbulente sollicitatieprocedure - concurrent Schreiner (direc teur Stadswerk) werd door b en w met een afkooppremie van 585.000 gulden naar huis gestuurd - komt mevrouw A. C. Spindier (directeur Milieu) aan het hoofd te staan van de grote dienst die zo'n driehon derd (van de achthonderd Vlaardingse) ambtenaren werk biedt. t Zij wordt daarmee verantwoordelijk voor het bouwen en onderhoud van de stad - van het ontwikkelen van bouwplannen en ervoor zorgen dat er geen gaten in de straten vallen, tot het hondenpoepvrij maken van de stoep en dat het gras van de parken op tijd wordt gemaaid. Daarmee wordt zij voor de gemiddelde Vlaardinger de belangrijkste ambtenaar. Vandaar wellicht dat Dick van der Lugt zijn wekelijkse column in de ze krant vaak aan 'lieve Lidia' wijdt. Een interview aan de vooravond van haar nieuwe baan. Over Begin ('Niemand heeft iets gezegd waar uit ik kon opmaken dat het iets persoonlijks tegen mij was'), Heden ('In die vier jaar heeft het milieu in Vlaardingen een profiel gekre gen') en Toekomst ('Er wordt niet meer alleen gekeken of een straat recht ligt'). Door Jan Rozendaal Vlaardingen „Heel vervelend natuurlijk^' al die perikelen rond de sollicitatie. Het ging om de pro- cedure. Niemand, niet in de poli- t tiek en niet binnen de diensten, heeft iets gezegd waaruit ik kon opmaken dat het iets persoonlijks tegen mij was. De politiek had wil len kiezen en daar kan ik me ook wel wat bij voorstellen. Maar door de rechtspositieregels bleef ik als enige kandidaat over." Na een slok thee: „Al had de ge meenteraad natuurlijk nee kun- :"nen zeggen. En ik had natuurlijk afstand kunnen doen van mijn rechtspositie en gewoon mee kun nen doen in een open soüieitatie- - procedure. Maar dan zou men zeggen: 'ze zoeken zeker een bete- re'. En als ik het dan toch ook was iXJ£r, r \'Hoek,van Holland r— Eigenlijk y, ;;>verd vorige wèekin de'com- "missie bestuurszaken het vort- fnisjal geveld,, over de VW. rMaar de 'deélgemeenteraad J dèerij de discussienog eens "'duimetjës,over.' Het CDA rilrapin met 'een amendement i, wa'arm werd'gevraagd om een sociaal' plan' voor het perso:. heel. Verder wide woordvoer-' édèr C, van' der-Pol" alleen geld Jjp$ak het\'Grenswisselk<mt<x)r sluizen, wanneer ér zékerheid i - -bestaat dat^ook. een deel van MéÊWV-persoheel wordt over- V gehomepNf r !^^fétellirig Van een Stichting --^5ofek;van .Holland Promotie j .QSjti pok een personeelslid kun- f. rien opnemen. De roarketing- lifuHctiezou door een externbu- 4u*e§u kunnen .worden- vastge- - iistdd^ Eeh'fgroot deel van de tWaséh'y$n het CDA' werd indoor voorzitter L. Vreugdenhil -PcSHèrecbjeven,' maar hij vond het riiet ripdig die in het besluit ;bpte nenien; omdat er uiterlijk 'over drie maanden en gedetail leerd plan op tafel moet liggen. - A. -Langenberg (D66) herhaal- -de 2yh visie dat opheffing van JCW. alleen kan gebeuren ...dóór de ledén. van die vereni ging. De, discussie, die werd bijgewoond door een aantal 'personeelsleden van de WV, kreeg een wat emotioneel ka-.;, rakter en Vreugdenhil moest ingrijpen toen woorden als leugenaar' en lafaard' over de tafel'vlogen. Maar Hoeks Wel- zijn," PvdA en WD velden het - vonnis ovér de VW, terwijl CDA en D66 tegen het voorstel stemden; vooral omdat men de garanties voor-; het personeel absoluut onvoldoende vond. geworden, zou er worden gezegd: 'ze konden die betere die ze wil den zeker niet krijgen'. Het is al tijd wat. Al verdientde hele proce dure natuurlijk geen schoon heidsprijs." Lidia Spindier (40) moest het wor den, directeur van de nieuwe Dienst Stadsbeheer in Vlaardin gen. Nu is ze niet de eerste de bes te. Ze begon na haar opleiding in Delft by het Projectbureau Stads vernieuwing. Daarna verhuisde ze naar personeelszaken waar ze het cultuurveranderingsproces binnen de gemeente Delft ging leiden. Vervolgens belandde ze bij de gemeente Zoetermeer op per soneelszaken. De volgende stap was in 1989; hoofd personeelszaken in Vlaar dingen, Ze moest het cultuurver anderingsproces leiden. Toen ook zij in het kader van de reorganisa tie in 1992 een 'belangstellingsfor mulier' in moest vullen, stonden daar achtereenvolgens ruimtelij ke ordening, milieu en economi sche zaken op. Ze werd per I ja nuari 1993 hoofd milieuzaken by de Dienst Milieu, die per diezelfde datum was losgeweekt van ge meentewerken. En nu, vier jaar later met de fusie van Stadswerk en Milieu, mag ze de baas spelen over haar tweede en eerste voor keur. Stadswerk en Milieu gaan vier jaar na de splitsing weer in elkaar op. Voorlopig wordt 'Dienst Stads voor Lidia Spindier is er nog een hoop te doen in Vlaardingen. Vooral lastige klussen. Foto Roel Dijkstra beheer' als naam gehanteerd. De Vlaardingse gemeenteraad neemt volgend jaar februari de beslis sing over een definitieve naam 'Het college wil dé organisatie Dienst Stadswerk gaan noemen. Spindier: „Vier jaar, geleden zei- den mensen dat 'dié twee diensten" nooit moesten worden gesplitst. Diezelfde mensen zeggen nu: 'zie je wel, ik heb gelijk'. Maar in die vier jaar heeft het milieu in Vlaar dingen wéleen profiel gekregen. Dat was er niet Er is in die paar jaar aandacht gekomen voor het milieu. Bijvoorbeeld bij de ver gunningverlening. Daarbij was een gigantische achterstand op gelopen en die is nu weg. Denk bijvoorbeeld aan duurzaam bouwen. Dat zijn allemaal zaken die de afgelopen jaren sterk zijn ontwikkeld." Spindier is niet bang dat het mi lieu nu het ondergeschoven kind je wordt in Vlaardingen. „Nee, juist niet, We hebben inmiddels voldoende kwalitatief goede men sen in huis. Het is juist de kracht van de nieuwe Dienst Stadsbe heer dat het milieu over de hele li nie meer aandachl krijgt. Zodat bij bouwplannen, verkeersmaat regelen, bij alles wat er gaat ge beuren in de stad automatisch wordt gekeken naar de milieu-as pecten. Ik hoop dat we allemaal juist beter op elkaar gaan letten." Ingeklemd Vlaardingen kent nog steeds veel milieuproblemen, concludeert Spindier. „Er is denk ik qua groot te geen vergelijkbare stad die zo zit ingeklemd tussen de herrie van rijkswegen, spoor en indus trie. Aan de overkant, .maar ook binnen de gemeentegrenzen. Ver der is er natuurlijk de stank van 'de overkant'.- "Toch," vervolgt zé,'„is'het frap pant hoe groot de verschillen zijn tussen de milieuwetgeving en hoe de mensen het beleven. Er is veel belangstelling voor wonen aan de Maasboulevard, maar volgens de wettelijke normen kén dat hele maal niet. Ja, mensen kijken graag vanachter hun raam naar het water, de bootjes en de bedrij vigheid. Ze nemen herrie en stank voor lief. Terwijl volgens de geldende wetten die woningen leeg zouden moeten staan. De vraag is in hoeverre je als over heid de mensen tegen zichzelf moet beschermen. Aan de andere kant is het weer te gemakkelijk om te zeggen: als u dat zo graag wilt gaat u daar maar aan het wa ter, tussen de bedrijven wonen. Wij bouwen wel wat woningen in de rivierzone. Dat is te kort door de bocht, want er zijn onderzoe ken bekend dat mensen last krij gen van slaap- en concentratie stoornissen als ze continue aan geluidsoverlast worden blootge steld. Het is dus lastig een grens te trekken. Maar ik denk dat die best wel wat zou kunnen opschui ven, waarbij meer rekening wordt gehouden met de wensen van de inwoners. Dat ligt anders als de veiligheid in het geding is. Dan wordt er niet gebouwd. Onveilig heid voel je niet, zie je niet, ruik je niet. Boem, dat is er ineens." Lastige klussen Er is nog' een hoop'te doen in Vlaardingen: En het zijn vooral lastige klussen. Spindier: „Een nieuwe wyk op 'éèri vrij stuk. wei land bouwen is niet zo moeilijk. Je zet een stedenbouwkundige een halve dag achter een tafel met een stuk papieren een potlood en hij heeft een nieuwe wijk ontworpen. Maar Vlaardingen heeft met het besluit om de Broekpolder groen te houden niet meer van die uit breidingsgebieden, En met de plannen voor de Westwijk en het Buizengat gaat het veel moeilij ker; je hebt met bouwen in een be staande wijk te maken, met men sen en hun belangen." „Natuurlijk duren dergelijke pro jecten langer. Maar dat wisten we toen we eraan begonnen. We wis ten dat de wet de geluidswalwo ningen in de Westwijk niet zou toestaan en dat er dus een hoop lobbywerk en overtuigingskracht aan te pas moest komen voordat die er staan. Het is een illusie, dat je zoiets in één jaar regelt. En bouwen in bestaande wijken ver gt natuurlijk een heleboeloverleg met de bestaande béwonèrs' over! van alles en nog wat." Wat dat betreft komt de fusie van Milieu en Stadswerk én het daar sterk mee samenhangende wijk beheer -waarbij milieu-en stads werk-ambtenaren al samenwer ken- op het juiste moment. „Zo iets vergt een integrale aanpak en de nieuwe dienst is wat dat betreft een logisch gevolg. Er wordt niet meer alleen gekeken of een straat recht ligt, maar ook hoe de men sen er zich voelen." Puzzel Rest de vraag wat de inwoners van Vlaardingen gaan merken van die nieuwe Dienst Stadsbe heer. „De komende maanden moeten we eerst de puzzelstukjes van do nieuwe dienst in elkaar zetten," besluit Spindier voor zichtig. „Voor het merendeel van de me dewerkers betekent het dat ze de - komende maanden; een nieuwe 'functie Icrygen.bTdat er met hen gaat worden gezocht naar een nieuwe baan; in Vlaardingen of el ders. Want bij de vorming van de nieuwe dienst moet ook nog een aantal forse bezuinigingen wor den gehaald. Dat gaat om miljoe nen. Tijdens het leggen van die puzzel, maar zeker wanneer die puzzel zo'n beetje af is, zal blijken dat het voor de Vlaardingers pret tig zaken doen is met die nieuwe Dienst Stadsbeheer. Bijvoorbeeld in het wijkbeheer. Want dat is het project waar nu alle Vlaardingers mee te maken krijgen - samen bouwen aan een leefbare wijk. Want vergeet niet, als je thuis je voordeur uitstapt, dan kom je meteen 'binnen' bij onze dienst." Vlaardingen Vermaak tijdens het eten. Dat is wat de twee eige naren van Vlaardings nieuwste aanwinst op hofecagebied voor ogen staat. In het nieuwe theater- en eetcafé Op De Planken in de Rijkestraat mogen beginnende artiesten hun kunsten tonen ter wijl bezoekers er een hapje eten. Eigenaren Clemens Heemskerk en Nicolette Schwedler denken daarbij aan startende cabaretiers, muzikanten en stand-up comedi ans. Contacten zijn er gelegd met kleine theatertjes in het land, zo als de Engelenbak in Amsterdam, die het duo op de hoogte houdt van aanstormend talent. Ook met de Vlaardingse Stadsgehoorzaal willen Heemskerk en Schwedler in onderhandeling gaan. „Er zijn natuurlijk best wel wat gelegenheden waar je kunt eten in combinatie met theater," zegt Heemskerk. „Het verschil met ons eetcafé is dat er tegen norma le eetcafé-prijzen kan worden ge geten. Het optreden krijg je er gratis bij. Het podium moet door het eetcafé worden gefinancierd." Ook heeft bet ondernemersduo ideeën voor een open podium waar onbekend talent een kans krijgt zich te presenteren aan het publiek. Want daar is volgens de twee grote behoefte aan. „We wil len ons niet teveel richten op mu ziek," licht Heemskerk toe. „Dat doen er al zoveel. Juist aan plaat sen waar beginnende artiesten het podium op kunnen, is een ge brek." Het nieuwe theater- en eetcafé, dat half januari wordt geopend, richt zich op mensen 'die een klein beetje interesse hebben in cultuur en iets meer willen dan al leen uit eten gaan.' „We gaan om elf uur 's morgens open en sluiten om twee uur 's nachts zodat be zoekers hier ook een kop koffie en een borrel kunnen drinken," zegt de uit Heinenoord afkomstige Heemskerk. Het theater- en eetcafé is zijn eer ste eigen zaak. Hiervoor was Heemskerk bedrijfsleider van een lunchroom/restaurant in Oud-Beijerland. Daar komt ook zijn vriendin en compagnon Nico lette Schwedler vandaan, die er verkoopster was. Voorlopig zijn beiden nog druk doende met de verbouwing van de voormalige pizzeria. De planning was om voor de kerst al open te gaan. maar het pand moest gron diger onderhanden worden geno men dan ze aanvankelijk hadden gedacht. „Alle wanden moeten worden geïsoleerd voor het ge luid," zegt de jonge ondernemer. „En ja, in een oud gebouw kom je van alles tegen, zoals schimmel restjes op de muren. Het pand is geloof ik in 1970 voor het laatst verbouwd." Grote plannen heeft het tweetal ook met de Rijkestraat, één van de oudste straatjes van het Vlaar dingse centrum Die sfeer van toen willen de nieuwe bewoners samen met anderen uit de buurt weer terugbrengen door bijvoor beeld oude straatlantaarns neer te zetten en het aantal geparkeerde auto's terug te dringen. „Maar daarover moeten we nog met de gemeente gaan praten," meldt het duo. Het uiteindelijke doel is dat mensen weer dóór het Rijke straatje lopen in plaats van er langs. Schiedam Na de bouw van Spa- land-Oost dragen de projectont wikkelaars Bokx, Bemog en Am- stelland zo'n honderd woningen over aan Woningstichting Noord- vest. Het vroegere Gemeentelijk Woningbeheer is door de gemeen te Schiedam aangezocht het seg ment sociale huurwoningen in de wijk te exploiteren. Noordvest treedt echter niet op als ontwikke laar. De risico's hiervoor zijn te groot. Tijdens een feestelijke bijeen komst in de aula van het Stedelijk Museum zijn de contracten voor de ontwikkeling van Spaland- Oost getekend. Het betreft een zo genoemde intentie-overeenkomst tussen de gemeente en de drie projectontwikkelaars. De partijen bekij ken de komende maanden of het door de Zweedse architect R. Erskine gesehetste masterplan Spaland-Oost haalbaar is. Het plan voorziet in de bouw van vier woonkernen tussen de grens van de bebouwing in het huidige Spaland en de spoorlijn Schiedam-Delft. De wijk krijgt een autoluw karakter. Het ont werp heeft een mime opzet, met veel waterpartijen. Op het 32 hec tare metende terrein moeten 973 woningen verrijzen. Het centrumgebied doet qua op zet denken aan de Schiedamse binnenstad, al streeft Erskine een Scandinavische sfeer na. Op dit moment wordt gezocht naar ar chitecten die de stedenbouwkun dige opzet van Erskine verder vorm kunnen geven. Het is de bedoeling om een exploi tatiemaatschappij op te richten voor het beheer van de grond in Spaland-Oost De gemeente en de drie marktpartijen nemen elk een belang van vijftig procent in de onderneming. Op de exploitatie van de grond dreigt een mil- joenenlekort. De gemeente wil de pijn eerlijk verdelen. Antwoord De ondertekening kon plaatsvin den nadat de Schiedamse ge meenteraad eerder deze week in stemde met de intentie-overeen komst. Op verschillende, by de raad levende vragen heeft wet houder A. Reijnhout echter nog geen antwoord kunnen formule ren. De raad maakt zich met name zorgen over de beheersbaarheid van de grondkosten. Er wordt ge vreesd voor een miljoenenverlies. Raadslid A. van Loenen vroeg zich deze week af wie de ontwor pen extra's in de nieuwbouwwijk betaalt. „In het plan zitten veel waterpartijen en. bruggen. Dat le vert bovengemiddelde onder houdskosten op. Ik ben benieuwd wie de rekening krijgen. De bewo ners van deze wijk of alle Schiedammers?" Ondanks de kanttekeningen is de stemming in de raad overwegend positief over Spaland-Oost. J. Poolman (GroenLinks) roemt de nnZet van de tuinstad waarin vnn' aandacht wordt besteed aan mi lieubeheer en duurzaam bouwen. Volgens hem is het wel zaak dat de planmakers hun poot stijf hou den „Het speciale karakter zit 'm in het terugdringen van de auto en de soepele overgangen van particulier naar semi-openbaar gebied. Het zou niet goed zijn als omwille van de consument grote concessies worden gedaan." Spaland-Oost is een zogenoemde Vinex-locatie, een door het rijk aangewezen plek voor nieuw bouw. In de gehele regio moeten de komende jaren in vergelijkba re polders buiten de bebouwde kom zo'n 45.000 woningen worden gebouwd. De beschikbare subsi dies zijn gerelateerd aan het aan tal gebouwde woningen. Omdat in Spaland-Oost relatief weinig huizen per hectare verrijzen, kan de subsidie tegenvallen. Raadslid van Collenburg (WD) liet weten zich zorgen te maken over de ge volgen. Volgens wethouder A. Reijnhout (volkshuisvesting) is het nog te vroeg alle vragen over de exploita tie te beantwoorden. De komende maanden worden benut om meer duidelijkheid in deze materie le scheppen. In dit verband noemde raadslid M. Reuderink het posi tief dat van meet af aan een ex tern kostenbewaker is betrokken bij het project. „Daarmee kan veel onheil worden voorkomen." In Spaland-Oost is twintig pro cent van de woningen bereikbaar voor mensen met een smalle beurs. Het leeuwendeel bestaat uit koopwoningen van ruim bo ven de twee ton. De opzet vormt daarmee een groot contrast met dat van vroegere nieuwbouwwij ken, constateert A. van Loenen. „In de jaren zeventig, toen ik nog bij de PvdA zat, vochten we tot in de kleine uurtjesom zoveel moge lijk sociale huurwoningen in Woudhoek te kunnen bouwen. Maar de samenleving is veran derd en ik ook. Sommige mensen moeten hun kleren kopen bij Wi- bra of Zeeman. Anderen gaan drie keer per jaar op vakantie. Daar valt vrees ik weinig aan te doen." Zaterdag 21 december SCHIEDAM Dorpskerk. Kerstconcert, 20.00u. De Ark. Concert Eneco, 20.0Gu. Filmhuis Schiedam. Hoogste Tijd van Frans Weisz. 20.30 uur. Grote Kerk. Kerstconcert, 2O.Ö0u. Podium. Rosswell, 22.00u. VLAARDINGEN 1 Triangel. Film AGoofyMovie, 13.30. VOJ Clubhuis 't Trimpad. Kmdet- bmgo, 13.30u. Kerstbingo,19,OÖa LegerdesHeils.FlmAGoofyMoyié; 14.30a Triangel. Film Santa Cfaus, 19.30a JC Europe. Mega Mix Party; 19.30u. Stadsgehoorzaal. 'Nu*, door Robert Long, 20.00u. MAASSLUIS Groote kerk. Kerstconcert,20.15u. Schuurkerk. Els de Schepper. 20.30u. ROTTERDAM Messiaskerk. Rotterdams Baro- kertsembie, 20.15a De Doelen. Gr.z. Radio kamerorkest, 20.15u. Luxor Theater, Hoera, we zijn nor maal, 20.15u. Zondag 22 december SCHIEDAM Woon- en zorgcentrum Thurlede. Zondagmiddagconcert, 14.0Qu. Dd de 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00- 13.00u en contactmiddag, 16.00a Wc Dreesplein. Kerst* markt, ll.OOu. Dc de Woudhoêkri Kerstdiner, 16.00a De Erker. Ketéë feest, 16.00-20.00u. Podium.^ê zondaganders, 21.30u, 't* VLAARDINGEN ,'J, Stadsgehoorzaal, Kerstconcert; The Deep River Quartet, 15.00u. Emmauskerk. Kerstzangdienst, 17.00u, Grote Kerk, Kerstzang, 19.30u. MAASSLUIS Oiympiahal. Vlooienmarkt, 10.00- 16.00u. d'Oude Koestal. Midwin terwandeling, 13-OOu. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Zondagochtend concert, ll.OOu. Volkskerstzang, 19.00 en 21.00u. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, 14.15u. Kl.z. Kamermuziek op zondagmorgen, ll.OOu. Zondagmatinee, 14.30u. Café Floor. Floor op zondag, 11.30u. de Larenkamp, Kerst-lnn, 13.00a. Prinsekerk. Rotterdams Barok Ensemble; 14j15u; 't Kapel letje. RETMannenkdoï\i4.3üu; ROTTERDAM Calypso 1: The Hunchback of Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: 'Sleepers' (16) dag. 6-9. Calypso 3; 'Secrets and Lies' (al) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Cine rama 1: 'Daylight' (12) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Cinerama 2: 'Matilda' (al) dag. 1.15-4-6.45. "The nutty professor' (al) dag. 9.30. Cinerama 3: The Longkiss goodnight'(16)dag. 6.45-9.30. Cinerama 4: The Fan' (12) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30. Imax Theater - 'Special Effects' (al) dag. 2-4. 'Survi val Island' (al) dag. 3. za. t/m wo. ooK 1. 'Evita' (al) vr. t/m wo. 7-9.30. Ven ster 1: 'Secrets and Lies' (aJ) dag. 7.30 ook matinee zo.ma. 2. -M things fair' (al) dag. (beh.ma.) 10. 'Sneak Preview' ma. 10. Venste^ Vrouw in het zand (al) ma. 7.2£L Shakespeare-verfilmingen: 'RichwÖ IH'za.7.30.ma.2.30.'RinTinTïn$g wolfshond' (al) zo. 3-8. 'Beautiftrf thing' (16) dag, 10. Venster 3f~ 'Pinocchio'(al) (OV)zo.2. 'LesAffim- tés Electives' (16) dag. 8-10. Ven ster 4: 'Chacuncherge son chat' (al) dag. 8. '0 amor natural' (a!) dag. 10. zo.ma. ook2.30. Lumière 1: 'Jmge all the way' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Evtta' (al) dag. 12.15-3.15-6.15"9.15.Lumière3: 'Independence day' (12) dag, 6.15- 9.15. Lumière 4: The nutty profes sor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Pa- thé 1: 'Evtta' (al) dag. 11.55-2.45- 6.35-9.25. Pathé 2: 'Sleepers'(16) dag. 5,50-9. Pathé3: 'Mathilda' (al) dag. 11.15-1.40-4.15-6.55-9. ÏG.- Pathé 4: The long kiss goodnight"" (16) dag. 11.35-2.35-6.30-9.2Öri- Pathé 5: The hunchback of Notre. Dame' (al) dag. 7.15-9.50. PathéG: 'JACK' (al) dag. 11.10-1.55-6.40- 9,30. Pathé 7: 'Jingleall the way'(al)' dag. 11.45-2.15-5-7.20-9.40. j; Nachtvoorstellingen: Lumière Ir 'Ransom' (16) za. 00.15. Lumière 2: 'Evita' (16) za. 00.15. Lumière 3:- 'Dayiight' (16)za, 00.15. Luni!ère4: The long kiss goodnight' (16) za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: The Leopard son* (ai) dag. 1,15-4. Cine rama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag. 2-4.30. Cine rama 4: 'De avonturen van Pmokkio' (al) dag. 1.15-4. Corso: 'De Klok kenluider van de Notre Dame' (a!) dsg. 1.15-4. Smax: 'Dè klokkenlui der van de Notre Dame* (al) dag. 5. za. t/m wo. ook 11.00. Lumière 3: 'De avonturen van Pinokkto' (al) dag. 1.15-4. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' (al) dag. 11.00- 1.35-4.10.'De avonturen van Pmok- kio'(al)dag. 11.05-1.20-3.35. Ven ster 2: 'RmTïnTin, De wolfshond'(al) zo. 3-8, Venster 3: The adventures of Pinocchio' (al(OV)yr.zo. 2. 'Klei ne Nemo: avonturen in dromenland' (ai) ma. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 1