Hooman kan standbeeld wel vergeten Toernooizege Deetos met forse bijsmaak Prima werk FVT'ers De Cock en De Boer John Talen werkt aan z'n conditie s°Ea el DIADORA Hoenselaar Hint in Londen Dick Jaspers in halve finale Bokstitel voor Bulgaar Krastev CKC Maassluis raakt achterop Simpele klus Oranje Nassau Nieuw record zwemmers VZC Rotterdams Dagblad T <8 pscorersktassement '96-'97 iL Mil ijiT 2 M O Q| BH B9i +r o |3 H9H o £3 |KH °E1 U s I 2 EI o in 11 10 1 o[3 Rotterdams Dagblad Maandag 30 december 1996 Londen Francis Hoenselaar heeft in Londen het British Open gewonnen. In de finale versloeg de Rotterdamse dartspeelster ze de Engelse Deta Hedman met 3-1. Door haar overwinning in Enge land staat Hoenselaar, die van avond kandidaat is voor de prijs van sportvrouw van Rottterdam, nu weer op de eerste plaats van de wereldranglijst. Zundert Dick Jaspers heeft de halve finale bereikt van het invi- tatiedriebandentoemooi in Zun- dert De Brabantse biljarter won zonder veel moeite van Ad Broe ders. Hij haalde een gemiddelde van 1,724 en maakte op weg naar de 50 caramboles een hoogste se rie van dertien. Broeders maakte precies een punt per beurt, 29. Jaspers staat vandaag tegenover de Belgische veteraan Raymond Ceulemans. Die maakte de partij in de kwartfinale tegen Raimon Burgman in slechts zeventien beurten af, goed voor het fantasti sche moyenne van 2,941 Er staat in biljartcentrum Den Hoek in eik geval een Belg in de eindstrijd. De andere halve finale gaat tussen Frédéric Caudron (50- 34 tegen Jan Arnouts) en Eddy Merckx, die iets beter was dan de Turk Semih Sayginer. Ctermont-Ferrand De Bulgaar Martin Krastev is de nieuwe Euro pese bokskampioen in het licht- vedergewicht. Hij versloeg titel houder Salim Medjkoune in Cler mont-Ferrand. De Fransman ging al in de eerste ronde knockout. Medjkoune nam de kampioen schapsgordel vijf maanden gele den over van de Italiaan Vineenzo Belcastro. De korfballers van CKC Maassluis zuilen komend weekeinde tegen koploper Sagitta de punten moeten pakken mm* kanshebber te blijven. De derde klasser verkeek zich zaterdag op hekkensluiter Fortis'75, verloor met 1.4-12 en zag de achterstand op Sagitta oplopen tot dne pun ten. De eerste helft van het inhaalduel ging gelijk op. Pas pal voor rust slaagde Maassluis erin een voor sprong te nemen, die met de thee alweer was verdwenen (6-6). De tweede episode bood het zelfde spelbeeld. Nnadat de Maasslui- zers bij de stand van 9-8 de kans op de gelijkmaker (strafworp) hadden laten liggen, nam de thuisploeg verder afstand en trok die de eerste zege van de zaalcom- petitie naar zich toe. Menno van der Gaag was met slechts drie treffers de topschutter bij CKC Maassluis. Vlaardlngen Zonder problemen heeft Oranje Nassau ook de laat ste korfbalwedstrijd van het jaar in winst omgezet. Het bezoeken de TOGO uit Goes keek al vrij vlot tegen een grote achterstand aan, kwam nog sterk terug maar moest tenslotte toch met een 12-10 ne derlaag terug naar Zeeland. Tegen het in de onderste regio nen van de derde klasse bivakke rende TOGO stonden de Vlaar- dingers in een mum van tijd op een 5-1 voorsprong. Oranje Nassau kon die weelde niet aan en kende een behoorlijke terug val, waarvan TOGO dankbaar ge bruik van maakte (6-5). Oranje Nassau stond niet toe dat de ploeg uit Goes op gelijke hoog te kwam maar kreeg het nog wei even benauwd toen het in de slot fase nog 10-9 werd. Precies op tijd stelden de Vlaardingers orde op zaken om de winst in eigen huis te houden. Henk Poot werd nog ge wisseld maar daarvoor had hij zich met een trio rake worpen wel ontpopt tot de meest trefzekere Vlaardinger. Vlaardingen De estafetteploeg van VZC (5x50 meter) heeft tij dens de jaarlijkse oudejaarswed- strijden in het Kolpabad kans ge zien het clubrecord vanuit 1987 scherper te stellen. De ploeg, be staande uitEddy van Vliet, Jasper van den Boogert, Bas van de Nou- welant, Jamo van Kluyven en Finn van der Bas, verbeterde de tijd met drie seconden en kwam uit op 2.15.6 minuten. Door Edwin Albias Berkel en Rodenrijs De kans dat ze bij de tafeltennisbond voor Mirjam Hooman een standbeeld oprichten is na gisteren weer een stukje kleiner geworden. De speelster uit Eindhoven werd bij de Top Twaalf gediskwalificeerd, omdat ze weigerde om twintig minuten na de halve finale op te draven voor de fi nale tegen Gerdie Keen. Hooman wenste een langere rustpau ze. De bureaucraten van de NTTB besloten in al hun wijsheid niet naar haar pijpen te dansen. Om de klucht in Berkel en Ro denrijs werd door weinigen gela chen. Hooman lachte met. Keen gniffelde evenmin en hel publiek had era! helemaal de smoor in. De toeschouwers bleven verstoken van een op papier alleraardigst potje. Alle partijen hadden schuld aan het onverkwikkelijke incident. De één een beetje meer dan de an der. Volgens de reglementen had Hooman geen poot om op te staan. Voor een pauze tussen twee wed strijden, ongeacht of dat een hal ve finale en een finale zijn. staat officieel vyf minuten. „Maar wij beseffen ook wei dat die tijd erg kort is," mompelde topsportcoör dinator Comelis Sluiter. Dus kwam bondsgedelegeerde Dick Jeras met een compromis op de proppen. „Om kwart over vier be ginnen," berichtte hij Hooman, die inmiddels in het clubgebouw verderop aan het wegkauwen van een paar broodjes was begonnen. „Half vijf, eerder kom ik niet in de zaal," riposteerde Hooman. Jeras glibberde onverrichter zake terug naar de speelhal. Daar greep Sluiter de telefoon en belde naar een toestel, dat nog geen tweehonderd meter verderop in clubhuis Den Opper stond. „Voor jou," wenkte de barkeeper Hooman. Maar de speelster uit Eindhoven liet zich niet ompra ten. „Het blijft half vijf." De bood schapper sloot het gesprek af met de woorden 'dan moeten we je dis kwalificeren'. Dat gebeurde. Hooman liet haar gezicht nog even in dc sporthal zien. „Het tafeltennis is hier de grote verliezer." jammerden top- sportmanagerTon van Happen en Comelis Sluiter in koor. Beiden stonden vervolgens tandenknar send toe te kijken hoe Miijam Hooman haar verhaal deed voor de tv-camera. Die mogelijkheid werd de twee met gegund. Hooman beende na haar zegje te hebben gedaan de zaal uit. De achterblijvers raakten vervolgens verstrengeld in een hevigediscus- sie, Finaliste Gerdie Keen en Me lissa Muller, die m de halve finale Hooman nog het vuur na aan de schenen had gelegd, kozen de kant van de speelster.„Dit is aeh- Beritet en RodenrijsDe FVTers Michel de Boer en Jörg de Cock leverden tijdens de Top 12 by de mannen in Berkel en Rodenrijs optimale prestaties. Beiden be reikten de halve eindstrijd. De ais zevende geplaatste De Cock pakte een set tegen de latere winnaar Trinko Keen (2): 12-21, 27-25, 9-21, 18-21. Michel de Boer, achtste op de lijst, gingten onder tegen favoriet Danny Hei ster; 13-21,21-16,14-21,15-21. De Boer had verrassend de laat ste vier bereikt. In zijn beslis sende pouleduel tegen Van der Leur knokte hij zich terug van een 2-0 achterstand. Op de ande- terbjk," brieste Keen. „We staan hier al vanaf tien uur achter de ta fel. Mirjam heeft bovendien net een vijfsetter gespeeld. Dan is drie kwartier rust reëel." Sluiter telde daar nog een kwar tiertje bij op. „Ze wilde pas om half vijf in de zaal komen. Met plakken en inspelen ben je nog een kwartiertje kwijt. Dan zyn we een uur verder. Dat is te gek," Bovendien vond Van Happen het een principekwestie. „We kunnen met accepteren dat een speelster eenzijdig bepaalt wanneer een fi nale begint. Want wat gebeurt er dan een volgende keer? De men- re tafel verloor teamgenoot en vriend Ronald Vijverberg, die De Boer in het onderlinge duel klopte, van De Bruin. Jörg de Cock had op zyn beurt opzienbaar gebaard door Chen Sung in vier games te kloppen. Het laatste pouleduel tegen Frank Boute kostte de jonge FV- Ter heel wat meer moeite: 21-16 in de vijfde game. Danny Heister en Trinko Keen maakten van de finale een ener verend duel. Met voor de eerste keer Heister als winnaar, In vier games (17-21 21-16 21-15 23-21) troefde hij de rebel uit de tafel- tennistop af. sen moeten ook nog naar huis. Als het buiten nou mooi weer was ge weest..." Keen. die in de halve finale met speels gemak van Emily Noor had gewonnen, vond het maar niets. „Nu wordt er iemand gediskwali ficeerd, terwijl het systeem niet deugt. En ik maar wachten in de kleedkamer. Ik hoorde via de luidsprekers dat de finale niet doorging. Nou, dat is lekker zeg." Hooman beweerde ook bij eerdere edities het probleem van de pro grammering te hebben aange kaart. „Het is dat we verplicht zij n om hier aan deel te nemen. We krijgen niet eens reiskosten ver goed. Het programma deugt ook al jaren niet, maar er wordt ge woon niet naar ons geluisterd." „Het gaat al jaren zo en er is nog nooit een probleem van ge maakt," counterde Sluiter. Het voorstel van de speelsters om dan eerst Trinko Keen en Danny Heister hun finale te laten spelen, werd van tafel geveegd. „Die jon gens hebben net gegeten en heb ben zich daar niet op voorbereid', aidus Van Happen. „Je moet de halve finales van de vrouwen en mannen na elkaar la ten spelen. Dan heb je dit pro bleem niet," meende Hooman. Maar dat maakt de dag weer lan ger. Ook geen oplossing, vond Van Happen. Partijtjes van drie games dan in plaats van 'best of fi ve'? Van Happen: „Internationaal wordt ook alles best of five ge speeld. Terug naar drie willen de spelers ook niet." Toen Hooman al lang en breed in de auto zat, op weg naar huis, werd in Berkel en Rodenrijs nog even vergaderd. De hamvraag: moet Hooman na diskwalificatie nu uit de uitslag worden ge schrapt of wordt ze gewoon twee de? Of beter gezegd: krijgt ze die duizend gulden wel of niet. Na een half uurtje waren de hoge he ren eruit. Hooman de 'winstpre mie' onthouden zou onmenselijk zijn. Op het erepodium nam Keen, die in eerste instantie zelfs haar eigen trofee niet wilde opha len, de envelop voor Hooman in ontvangst. De bloemen die erbij hoorde kreeg ze niet mee. Door Cor Visser Dordrecht Deetos heeft voor de vierde achtereenvolgende maal het Automatic Holland Drechtste- den Zaalkorfbaltoemooi gewon nen, De euforie in het Dordtse kamp bleef achterwege, want coach Jan Sjouke van den Bos zag in de finale tegen aartsrivaal Blauw Wit (19-16) Daniëla Riet en Oscar Mulders geblesseerd uit vallen. Riet liep een verstuikte pols op, de kmekwetsuur van Mulders zag er heel wat ernstiger uit. „Ik hoop dat de blessures zullen meevallen, want de komende we ken wachten ons een paar top wedstrijden," aldus Van den Bos, die weet dat het eerst volgende competitieduel tegen stadgenoot Oranje Wit is. Ook korfballer van het jaar Dennis Voshart is nog niet genezen van zijn teenblessu re, zodat de coach de tweede com- petitiehelft met zorgen tegemoet ziet. „Uiteraard ben ik blij dat we dit toernooi gewonnen hebben. We hebben eindelijk van Blauw Wit kunnen winnen, dat geeft deze ti tel extra glans. Het is toch al weer een paar jaar geleden, dat we die Amsterdammers hebben kunnen verslaan. In het korfbal zyn per jaar vier prijzen te verdienen. Ui teraard is de zaalkorfbaltitcl de belangrijkste. Daarna volgt het veld en eventueel een Europa Cup, Maar dan volgt toch de hoog ste eer op het eindejaarstoemooi. Eén titel hebben we nu binnen, voor alle andere prijzen zijn we JKENS IN Al-li: f>l>U%KI AS SI N Met een knieblessure wordt Oscar Mulders weggedragen. Het Is voor Deetos en hem te hopen dat de kwetsuur meevalt. Foto FredEmst cor vos nog volop in de slag." Van meet af aan speelde de Dordt se formatie gedreven. Het duel verloor echter aan glans, omdat de twee beste korfballers van Ne derland Dennis Voshart (Deetos) en Rob Middelhoek (Blauw Wit) geblesseerd aan de kant bleven. Van het goede spel van de Am sterdammers in de eerste twee da gen was dan ook niet veel meer over. Deetos had een overwicht, maar kon dat toch niet in de score tot uitdrukking brengen. De 9-8 ruststand was dan ook een mage re afspiegeling van de krachtsver houdingen. Van den Bos: „Blauw Wit is voor ons altijd een moeilijke tegenstander. We hebben nu met veel balbezit het tempo by de Am sterdammers proberen weg te houden. Dat oogt niet altijd mooi, maar is wel uiterst effectief geble ken, Deze tactiek zullen we over twee weken ook gaan hanteren in het competitieduel tegen Blauw Wit." Ook de tweede helft bleef de thuisclub domineren. Belgisch in ternational Eva de Mulder speel de wederom een uiterst solide partij en zag haar Deetos naar een 15-12 voorsprong uitlopen. Tijd voor Blauw Wit trainer Jacko Ver meer om leven in de brouwerij te brengen. Wim Schaap probeerde het record van stadgenoot Marcïo Santos te verbeteren. Slechts ze ven seconden was Schaap in het veld toen hij de bal keihard in het kruis van arbiter Spelbrink gooi de. De leidsman was echter zo ver bouwereerd, dat hij de kaarten op zak hield. Ruud Machielse, inval ler voor Oscar Mulders, paste zich uitstekend in de Dordtse formatie aan en tekende voor de 19-16 eindstand. Hans Leeuwenhoek (4x), Gert Jan Kraaijeveld (3x), Ruud Machielse (3x) waren de Dordtse topschutters. Bij Blauw Wit was Dennis Doves met vijf treffers het meest produktief. PKC en Oost Arnhem maakten er in de strijd om het brons een geza pig partijtje van. PKC, met drie in vallers, kon de competitievorm geen moment waar maken. Via de 11-6 ruststand stoomden de Arn hemmers door naar de 22-16 eind stand. Leon Simons (7x) en André Simons (4x) waren de Papen- drechtse topscorers. Bij Oost Am- hem waren Frank van 't Kaar en Jan Willem Beekhuizen met ieder acht treffers het meest succesvol. Mariët Huitema (Blauw Wit) en Bandy Csupor (Oast Arnhem) werden uitgeroepen tot meest waardevolle spelers van het toer nooi. Door Hans van Houdt Rotterdam John Talen voelde zich in de veldrit bij Ahoy' aan de Rotterdamse Doenkade in zyn sas. Op een hard bevroren par cours. dat in hoog tempo geheel fietsend kon worden afgelegd, wa ren de renners met de betere con ditie meer in het voordeel dan de erkende crossers. Ofwel hard rij den ging boven de betere veldrit- teehnlek. Talen reed het rondje van 1400 meter in net drie minu ten. Op ruime afstand van de winnaar legden ploegmaten Jan Hordijk en Michael van der Wolf beslag op de overige podiumplaatsen. De aanvoerder van het regio-klasse- ment Emile Maas, nog achter Cees Slingerland, Peter Voshol en Patrick Graal klasseerde zich pas als zeveride. Bij de ATB-ers ging nu niet alleen Michael van der Wolf, die aan beide wedstrijden deelnam, maar ook Ronald Roos leider Richard Visscher vooraf. Bij de B-klassers beschikte Ro nald Bastemeijer over de langste adem. Dat John Talen al hard aan het verbeteren van zijn conditie werkt, wil hij laten weten. Elke De coureurs hoefden tijdens de veldrït aan de Doenkade niet van de fiets. Foto Fred Emsvcor vos dag fietst de 32-jarige prof, die druk bezig is terug naar Spijke- nisse te verhuizen, met zijn ploeg maten van Forelderado Michael van der Wolf en Jan Hordijk plus TVM-collega Maarten den Bakker het eiland in de rondte. „Mijn ei land," lacht John Talen. „Voorne- Putten, niet de Hoeksche Waard, dat is Van der Wolfs zyn traject. Fietsen is echter niet het enige wat ik doe om de winter door te komen. Zo'n drie, vier keer per week ga ik ook naar de sport school. En dan ook nog elke vrij dag naar Eindhoven, naar Peter Verbeek, onze nieuwe ploeglei der". „Wat ik van hem moet denken..." peinzend overweegt John Talen zijn woorden.Als je van te voren de namen hoort van Jelle Nijdam, Hennie Kuiper of Jacques Hane- graaf, dan valt het natuurlijk wel tegen dat Ve-beek nu onze ploeg leider is geworden. Van de andere kant heb ik hem leren kennen als een enthousiast man, die zelf toe geeft, dat hij nog veel moet leren, maar van andere zaken veel ver stand heeft. Als hij zijn woord houdt en doet waar hij sterk in is, dan zal het allemaal wel meeval len." „Dat Jan Hordijk er bij ons bij komt is leuk," vervolgt John Ta len. „Door de gezamenlijke train- gen ken ik hem natuurüjk al be ter. Hij heeft mij advies gevraagd wat te doen. Ik zelf vond mij op riie leeftijd nog niet rijp genoeg en behaalde wellicht daardoor in het laatste amateurseizoen naast de nationale titel nog twee zilveren WK-medailles. Bij Hordijk ligt het anders. Als hij elite-rener zonder contract blijft, dan zal hij in de Ne derlandse klassiekers, wellicht niet meer opvallen. Nu kan hij zich geleidelijk aan ons niveau aanpassen. Meegaan met ons op trainingskamp in Mallorca en zich aan ons optrekken in de koers, dat is ook goed voor hem. en waarom niet - hij is rap zat." Badminton Haarlem. Nationale beker. Halve Finale: BCN-Dumwyck 1-2, BCO-Culemborg 2-1 Finale: Dumwyck-BCO 2-1 Basketbal Haarlemse Basketbal week. Den Helder- Varese (Ita) 74-75 (41-25), Bulganje-North Carolina (VStJ 61-104; Varese-Rode Ster Belgrado (Ser) 100-83 {49-45), Den Bosch- Bulganje 96-85 (55-50) Biljarten Kwartfinaies; Ceuiemans-Burgman 50-22/ 2,941-1.294, Amouts-Caudrors 34-50/1,478- 2,173, Merckx-Sayginer 50-46/1,190-1,095, Broeders-Jaspers 29-50/1,000-1,724 Handbat Sittard/Geleen. Limburgse Handbalda- gen, tweede dag. Halve finales: Sittardia- US Ivry25-27 (13-12), Vadum f F-Tus Nettel- stedt 27-34 (13-16). Om de zevende plaats: Blauw-Wit-VL 21-17(12-5), om de vijfde plaats: Skövde-Karlovacka 24-21 (12-11), om de derde plaats: Vadum Sitlardta 30-21 (15-10) Finale: US Ivry-Tus Netlelstedt 29- 24(14-12) Hockey Den Bosch. Zaalhockey. Vrouwen: Am sterdam-Groningers 4-4 (Groningen wns). Den Bosch MOP 7-2, Groningen- Kampong 6-7 Finale: Kampong-Den Bosch 4-3, Der de plaats MOP-Grormgen8-3. Mannen: Oranje Zwart-HDM 8-6, Bloe- mendaal-HCKZ 10-8, Amsterdanj-HGC 5-9, Den Bosch-Tdburg 10-3. Halve finale: Btoemendaal-HGC 17-6, Den Bosch- Oran je Zwart 9-4 Finale: Den Bosch-Bloemen- daal 9-5. Korfbal Overgangsklasse A: LutoNaas 15-10, tweede klasse F: Keep Fit-KC Rotterddam 23-15; G: TOP (AHJsselvogels 12-19; derde klasse l: Fortis-Maassluis 12-10; M: Orarye Nassau-TOGO 12-10; M: ONDO(M>-THOR 19-9,0: ELKV-Zwejvers8-13. Paardensport Mechelen. CSIO. Grote Prijs van Vlaande ren (1.50m), na barrage: 1 Stockdale(GBr) Toggi Santa's Echo 0-29,43.2. Ehnmg (Dui) Co sta 014 Q-31,39,3. Roeuet (Fra) Athos du ValJot 0-33,90, 4. Schneider (Dui) Sprehe Classic Touch 0-34,09, 5. Lansmk (Ned) Bachus 24-28,92. Landen wedstrijd. 1, Nederland (Bnl, Huis in 't Veld, Zoer, Lansink) 4,2. Frankrijk 8, 3 Oostenrijk 15, 4. Zwitserland 20, 5. Bel gië, Duitsland 24. Schaatsen Utrecht NK marathon, kunstijs. Mannen; 1. Baars (Nieuw Vennep), 2, Bouma (01- detryne),3 Stam (Spmng-Caj»lle),4, Borst (Leiderdorp), 5. Krook fLoosdrecht), 6. Groenendal (Oldehove), 7. Alberts (Sint Ni- colaasga), 8. Kleine (Kerkenveld), 9, Tak ken (Amsterdam), 10 De Ronde (Amster dam). Vrouwen: 1. Semstra (St. Johannesga), 2. Duivenvoorden-Grimbergen (Noordwyk), 3. Mager (Landsmeer), 4. Bron (Oldeber- kooo), 5. Pasveer (Groningen), 6. Zonder land (Heerenveen), 7. Voskuil (Epe), 8 De Boer (Amsterdam), 9 Dickhout (Holysloot), 10. Jemta SmitfRouveen). Giethoorn. Holland Venetié-tocht, 50 km. Mannen: 1, Huizebosch (Gramsbergen), 2. Kramer (Oudeschoot), 3. Angenent {Alphen aan den Rijn), 4, Baars (Nieuw-Vennep), 5. Feenstra (Abbekerk), 6. Takken, 7, Krom kamp (Wolvega), 8. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 9. Henk van Benthem (Ens), 10. Gaasen beek (Westbroek). Vronwen: I. Seinstra (Sint Johnnnesga), 2. Bron (Oldeberkoop), 3 Smit (Terschelling), 4 Duursma (Lemmer) Lekkerkerk. Korte baan, mannen: 1. Riet veld (Haastrecht), 2. Van Zwienen (Lakker- kerk), 3. Troost(Oud-Beyerland). Schaken Groningen. Koop Tjnchem Invktletoer- noci, negende ronde: Hodgson (EngpVan Wely (Ned) 1-0, Gelfand (WRu>Onitsjoek (Oek) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi)-Akopian (Arm) 1-0, Short (EngkTimman (Ned) 1-0, Svidlor (RusPSjirov (Spa) 1/2-1/2, Sokolov (Bos>Leko (Hon) 1/2-1/2. Tiende ronde: Van Wely-Leko 0-1, Sjuw-Sokolov 1-0, Timman-Svndler 1/2-1/2, Akopian-Short 1/2- 1/2, Onitsjoek-Kortsjnoi 0-1, Hodgson- Gelfand 0-1. Stand: 1. Short 61/2 punt, 2. Timman, Gelfand 5. Van Wely, Leko, Sjirov 5 1/2,7. Svidier 5,8 Hodgson 4 1/2,9. Omtsjoek, Sokolov, Akopian 4, 12. Kortsjnoi 31/2. Ski Semmering (Oos). Wereldbeker slalom vrouwen (zaterdag). 1. Wiberg (Zwe) 1.42,76 (51,18-51,58), 2. Compagnon! (Ita) 1.43,88 (51,92-51,98), 3. Wachter (Oos) 1.43,94 (51,61-52,33), 4. Eder (Oos) 1.44,50 5. Nowen (Zwe) 1.44,57; slalom (zondag): 1. Compagnoni (Ita) 1.42,94 (52,13-50,81), 2. Chauvet (Fra) 1.43,99 (52,97-51,02), 3. Rn?g- ler (NZe) 1.44,65 (53lf-51,20), 4. Wiberg (Zwi) 1.44.66,5. Hrovat(Slv) 1.45,13. Stand WB slalom: IWiberg 3'punten, 2. Ricgler 289.3 Compagnom 220 Stand WB algemeen: 1 Wiberg 612,2. Seizinger (Dui) 494,3 Gerg415. Bonnlo (Ita). Wereldbeker afdaling, man nen. 1 Alphand (Fra) 2 00,51,2. Besse (Zwi) 2 00,72,3 Ghedrna (fta)2.01,18,4. Podivins- ky (Can) 201.47, 5 Josef Strobl (Oos) 201,56, Stand WB afdaling: 1. Alphand320 punten, 2. Ghedrna 265,3. Strobl 194, Stand WB algemeen: 1 Knauss (Oos) 421,2. Alp hand 352.3. Von Grónigen (Zwi) 331. Tafeltennis Berkel en Rodenrijs. Nationale Top Twaalf. Mannen. Poule A, eerste runde: De Cock-Chen Sung21-1821-I715-2121-19, tweede ronde: Heister-De Cock 21-14 21- 10 21-12; derde ronde: De Cock-Pastoors 21-18,21-11,17-21,23-21: vierde ronde: De Coek-Paetzei 21-12 22-14 21-17: vijfde ron de: De Cock-Boute 22-24 23-21 19-21 21-15 21-16 Eindstand: 1 Heister 5-10, 2. De Cock 5-8,3. Chen Sung 5-6.4, Boute 5-4,5. Paetzel5-2,6 Pastoors 5-0. Poule B, eerste ronde: Vijverberg-De Boer 21-16 21-17 15-21 21-16; tweede ronde: De Boer-Verhulst 21-1217-2115-2121-1623-21, Vijverberg-Van de Leur 21-18 21-13 21-17; derde ronde: Keen-De Boer 21-14 21-1119- 21 21-12, Verhulst-Vijverberg 21-18 21-14 18-2121-10; vierde ronde: Keen-Vijverfoerg 21-5232121-13, De Boer-De Bruin 14-2121- 1821-1022-2421-16: vijfderonde: De Boer- Van der Leur 19-21 19-2124-14 21-14 21-19, De Bruin-Vijverberg 18-2121-1918-2121-17 21-17. Eindstand; 1, Keen 5-10,2. De Boer 5-6,3 Verhulst 5-6,4. De Bruin 5-4,5 Vij verberg 5-4,6. Van der Leur 5-0. Halve finales: Keen-De Cock 21-125-2721- 9 21-18. Heister-De Boer 21-13 16-21 21-14 21-15 Finale: Heister-Keen 17-21 21-1621- 1523-21. Vrouwen. Halve finales: Keen-Noor 21-12 21-15 21-18, Hooman-Muller 19-2122-2019- 2121-16 21-10, Finale: Keen walk over te gen Hooman (gediskwalificeerd). Tennis Perth. Hopman Cup. Groep A: Kroatië-An- stralië 2-1. Majoh-Bradtke 64 6-3, Ivanis- evic-Philippoussis 2-6 3-6, Majoli/lvanis- evic-Bradtke/Philippoussis 7-5 7-5. Ver enigde Staten-Frankrijk 2-1, Rubin-Pierce 64 6-2, Gtmels tob-Forget 6-23-6 3-6, Gimei- stob/Rubin-Forget/Pierce 3-6 6-3 6-2. Volleybal Almelo. Internationaal toernooi, mannen. Groep A: Ventspils Nafta (LetpZVH (Ned) 2-0 (15-6 15-7), Gentofte (Denj-Mladost Za greb (Kro) 2-1 (11-15 154 15-13), ZVH-Za- greb 2-0 (15-12 15-8). Nafta-Gentafte 2-0, ZVH-Gentofto 24) (15-12 15-6). Nafta-Za- greb 2-0(15-316-14). Eindstand: 1. Nafta 3- 6.2. ZVH 34.3. Gentofte 3-2,4. Zagreb 34). Nafta en ZVH naar halve finales. Groep B: I. CS KA Moskou 3-6,2. CS Gran Canana 34,3. Perttelm Peikot 3-2,4, Paris Lodron Salzburg 3-0. CSKA Moskou en CS Gran Canaria naar halve finales. Wielrennen Veldrijden. Diegem (Bel). Super Prestige Trofee, zesde wedstrijd: 1. Pontoni (Ita) 56.20,1 Do Vos (Ned) 0.04, 3. De Clercq (Bel) 0.114.'Van der Poel (Ned),5. Nijs(Bel) 0 30,6. Bramah (Ita) 0.52,7. Van Santvüet (Bet) 1.02,8. Vervecken (Bei) 1.30,9. Groe- nendaal (Ned) 1.22,10. Moonen (Bel) 159, 11. Gerritsen (Ned) 1.33. 12 De Bie (Bel) 1.42,13. Berden (Bel) 2.05,14. Wuyts (Bel), 15. Wouters (Bel) 2.10,18. SchefferS.17,19. Coehorst 3.22,23. Nijland 3.47,27. Nijboer 4.05,30. Alleleijn 5.30. Stand: 1. Van der Poel 76 punten, 2. De Clercq 67,3. Groenendaal 81,4. Bramati 57, 5. Van Santviiet 56,6. Jamsens (Bel) 51,7. Vervecken 50,8. Chiotti (Fra) 4 5,9- Pon toni 42,10. Simunek (Tsj) 39,12. De Vos 29,18. Boezewinkel 6, 20 Gerritsen 5, 32. Gom- mersl Rotterdam, Ahoy*, A-klasse: 1. John Talen (Spijkem;se), 2. Jan Hordijk (Mijnsheren- land), 3. Michael van der Wolf (Rotterdam), 4. Cees Slingerland (Bergambacht), 5. Peter Voshol (Nieuwerkerk a/d IJssel), 6. Patnck Graal (Rotterdam), 7, Emile Maas (Dor drecht), 8. Jan Peter de Wit (Delft), 9. Jacob Smtmcolaas (Dordrecht), 10. John Sjiek (Potsbroek), 11Thijs van Gemert (Hi-Am bacht), 12 Arie Overbeeke (Dordrecht), 13. Fulco van Gulik (Rotterdam), 14. Haroid van de Ham, 15. Ferry Bergwerf (Maasluis). B-klasse: 1. Ronald Bastemeijer (Poortugaal), 2. De Jong (Woerden), 3. Van Spanje (Woerden), 4 Van de Ven (Gouda), 5. P. Smit (Gouda), 6. J, Mulder (Spijkenis- se), 7. E. Ros (Lekkerkerk). ATB-klasse: 1. Michael van der Wolf (Rot terdam), 2. Ronald Roos (Zoetenneer), 3. Richard Visscher (Dordrecht), 4, Jan van Velsen (Zoetermeer), 5. E, Hulspas (Berg- sehenhoek), 6, Denms van den Hurk (Ba- rendrecht), 7. Van Aaist, 8, Ron van Veltho- ven (Naaldwijk), 10. Ronald van der Wal (Vlaardingen). IJshockey Oberhause m Eindronde Europa Cup. Düs- seldorferEG-LadaTcgliatü (Rus)2-7 (2-20* 3 0-2), Mo Do Domsjö (Zwe>HPK Hameen- linna(Fm)34(l-l 0-12-2). Doelpuntenmaker van de week Doelpuntenmaker van de maand Robert van der Wielen {Trmtsvafia) Eef van Splunder (OHW) René Verhagen (VOL) Jaco van Vliet (Seccer Boys) Daniël den Hoed (WCR) Robert van der Wielen (Transvalla) Daniël Los (TOGR) O /tl Lennart Broeders (RHS) Robin SmaJIegange (WK) Marco van den Berg WOR) Richard Ptrio (Xerxes za) schenkt de topscorer van de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar zij hun pnjs kunnen afhalen. Aan het einde van het sei2oen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetba'schoenen, een sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook knjgen de winnaars een respectievelijk gouden,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3