9 Grote ravage na brand in De Singel Warme sterretjes in ijskoude nacht Rotterdams Dagblad Hi Intensieve begeleiding jonge werklozen Schiedam Spoetnik ontfermt zich over hongerige chauffeur if» .It |l- ffi 'Heel slecht begin voor basisschool van het nieuwe jaar' Nieuwjaarsduik met parachute Auto brandt volledig uit Brandstichting Ravage door viiurvverkbom Tegen de lamp met slok op Abri vernield door vandalen Mannen slaan passagier Inbrekers slaan toe tt; £tisabettsh(teve"| Gaddijk 43 tel. 0181-641988.ITtoebas^Voorsfraat 54 tel. 0181-619066.9,tt Oudtse Huysn, Voorab^at 18tel. pt8G623^tf If "ft «1 'aterweg Donderdag 2 januari 1997 Door Danielle Hermans Vlaardingen Ze zien er aangeslagen uit. Stilletjes en met een ongelovige blik in hun ogen bekijken ze de ravage. „Ons klas lokaal is er het ergste aan toe. Alles is vernield en ook mijn pennenbak moet de container in," zegt Anniek spijtig. De brand in basisschool De Singel aan het Kraidenpad in Hoiy-Nooid werd nieuw jaarsochtend rond zes uur ontdekt door een beveiligingsbedrijf. Kort daarvoor ging het alarm inde school af doordat vermoedelijk een plafondtegel omlaag was gevallen. Aan vankelijk leek het loos alarm, maar kort daarna laaiden vlammen op aan de voorzij de van het schoolgebouw. Het vuur is ver moedelijk in één van de lokalen in het mid dengedeelte van de school ontstaan. De Vlaar dingse brandweer rukte met groot ma terieel uit De vlammenzee werd bestreden door veertig brandweerlieden ran het korps van Vlaardingen en Schiedam. Ook een lad derauto en materiaalwagen waren ter plek ke. Vanuit de verbinding- en commandowa- gens van de regionale hulpverleningsdienst werd de hulpverleninggecoördineerd. Om ongeveer kwart voor zeven kon het sein brand meester worden gegeven. Direct na het blussen begon de brandweer met het wegpompen van het bluswater, omdat de school anders zou veranderen in een ijs baan. Het afgebrande dak werd tijdelijk ge dicht net als de ramen en deuren van het ge bouw. De schade aan het complex en de in ventaris is nog niet bekend, maar loopt in de tonnen. Naar de oorzaak van de brand werd gistermiddag een onderzoek ingesteld. Een uitslaande brand richtte gis terochtend grote schade aan aan openbare basisschool De Singel. Anniek hoorde het slechte nieuws van haar vader die een paar uur na de brand voorbij wandelde. „Ik schrok me rot en snapte er niets van. Ik dacht dat hij een grapje maakte en belde mijn vriendin Leonie. We zyn toen samen gaan kijken of mijn vader gelijk had," aldus de scholiere uit groep 7. Tranen Toen de twee op het schoolplein arriveerden, zagen ze hun Ieraar voor het uitgebrande lokaal staan. „Hij had tranen in zijn ogen. Nou, hij was niet de enige die verdriet had," deelt Anniek mee. De enor me puinhoop in de school stemt meer kijkers bedroefd. „Kom, we gaan weg. Ik word hier treurig van," merkt een vrouw op terwijl ze het bitterkoude en gladde schoolplein verlaat. Een winters zonnetje schijnt op de zwartgeblakerde resten van een deel van het gebouw. De twee lokalen aan de voorkant van de school zijn h"t zwaarst getroffen en moeten worden gesloopt. Van het dak is slechts een geraamte overgebleven. De grote ramen lig gen eruit en de muren zyn afge brokkeld. Binnen heerst grote chaos. De door de hitte verwron gen tafeltjes en stoelen liggen her en der verspreid. Lesmateriaal en knutselwerkjes van de scholieren zijn veranderd in een troosteloze vastgegekoekte brij. Negen van de elf lokalen zijn de komende tijd onbruikbaar. De meeste lokalen hebben flinke rook- en waterschade opgelopen. In de ruimten waar de allerklein sten les krijgen, ligt een laag zwarte drab op de vloer en hangt een sterke rooklucht. In de gang ernaast brengen medewerkers vaneen gespecialiseerd bedrijf de computers en andere electronica in veiligheid. Een deel van de aan getaste apparatuur kan worden gerepareerd. Uiterst triest „Een aantal computers was net nieuw. Maar dat is niet de ergste schadepost. Die zaken kunnen worden vervangen. Dat geldt niet voor de dingen die wij de afgelo pen negentien jaar zelf hebben De brandweer probeerde het vuur binnen de perken te houden, maar de schade viel desondanks tegen. Foto ro«i Dijkstra gerealiseerd. Deze brand is uiterst triest en een heel slecht begin van het nieuwe jaar," reageert direc teur H. Robers van De Singel, Hij klinkt vermoeid en afgemat ik gebeld. Sinds dat tijdstip heb ik niet stil gezeten. Er moeten zoveel zaken worden geregeld en opge lost." De directeur is van plan om de ouders van de circa 340 scholie* atie. „Gelukkig heb ik van een groot deel van het computerbe stand van de sehoo1waaronder de scholierenadministratie, een back-up thuis. Het is onmogelyk seren. We proberen samen met de gemeente snel tot een oplossing te komen." De kerstvakantie loopt deze week af. Volgens het rooster moeten de Robers: „Om zes uur 's ochtends Ten zo snel mogelijk per brief op om voor aanstaande maandag al leerlingen maandag weer naar toen de brand werd ontdekt, ben de hoogte te brengen van de situ- vervangende huisvesting te reali- school. Hoek van Holland Tien parachu tisten hebben woensdag bij Hoek van Holland vanaf vier kilometer hoogte de traditionele nieuw jaarsduik in de Noordzee ge maakt. In twee vluchten kwamen telkens vijf parachutisten naar beneden ter hoogte van strand tent De Deining. Bij het verlaten van het vliegtuig was het vijftien graden onder nul. De parachutisten van Skydiving- club The Flying Dutchmen ervoe ren de duik in het zeewater van vier graden boven nul daardoor als een warm bad. Vlaardingen Een personenauto van het merk Golf, geparkeerd aan de Hclyweg in Vlaardingen, is op nieuwjaarsnacht omstreeks drie uur geheel uitgebrand. De oorzaak is tot nu toe onbe kend. Het wrak is voor nader on derzoek overgebracht naar het po litiebureau van Vlaardingen. De brandweer moest ook uitruk ken om een brandje in kelder boxen aan de Lissabonweg in Vlaardingen te doven. De boxen evenals enkele woningen, liepen rookschade op. De brandweer vond op de plek des onheils res ten van vuurwerk, maar van de daders ontbreekt elk spoor. VlaardingenGetuigen zagen ou dejaarsmiddag dat een groep jon geren een brandend voorwerp door een ruit gooiden van school De Zuidbuuri aan de Professor Mekelstraat in Vlaardingen. Een omstander en de brandweer zorgden voor het blussen van het vuur. Vlaardingen Een vuurwerkbom heeftop oudejaarsavond een flin ke ravage veroorzaakt in een trap portaal aan de Van Biebeeek- straat in Vlaardingen. Er sneuvelden vijf ramen en te gelwerk liep onherstelbare scha de op. De politie heeft restanten van de bom verzameld voor het onderzoek naar de dader. Schiedam Dertien graden vorst, een Siberi sche noordoostenwind en een dikke ijslaag op de gracht. Ziedaar de in grediënten van een ge denkwaardige jaarwis seling in de Schiedam se binnenstad. De kinderen lieten zich door de barre weersom standigheden niet im poneren. Het behaaglij ke plekje voor de haard wisselden zij voor een avontuur op het ijs van de Korte Haven, waar de Schiedammertjes met hun sterretjes een warme gloed de koude nacht instuurden. Het weersbeeld droeg ongetwijfeld bij aan een rustig verloop van de oudejaarsnacht in Schiedam. De Schiedamse politie hoefde slechts bij' en kele incidenten op te treden. In de Lekstraat takelde politie dinsdag avond een caravan weg, die onder de traditionele brandstapel werd gelegd. Het voertuig werd gered. Onderzoek moet uitwijzen wie de Do jeugd stuurde met sterretjes een warme gloed de koude nacht In. Foto Roei Dijkstra eigenaar van het mobiele vakan tieverblijf is, De fik werd daardoor wat kleiner dan gepland, maar trok veel belangstelling in de Gor zen, Ook in Tuindorp, de Huys- manstraat en de Morsestraat wer den vreugdevuren opgericht. De politie hoefde hierbij niet op te treden. Elders in de stad werden kleine brandjes in papiercontai ners gesticht. De brandweer was snel ter plekke. Schiedam De Sociale Dienst schiet in het verse jaar versterkt uit de startblokken. In Schiedam heeft de gemeentelijke dienst met ingang van vandaag 11,5 arbeids plaatsen extra ingevuld. De perso nele uitbreiding is onder meer no dig voor een versterking van de interne controle. Ook voor de de biteurenbewaking, de fraudebe strijding en de zogenoemde tra jectbegeleiding zyn extra mensen in dienst genomen. Voor de extra taken is het budget van de Sociale Dienst met ingang van vandaag met 426.000 gulden verhoogd. Naast de reguliere uit breiding krijgt de Sociale Dienst apart ook een tijdelijke verster king voor alleen 1997. De uitbreiding kent verschillende oorzaken. De uitvoering van de sociale wetgeving is ingewikkel der geworden. En in tegenstelling tot de landelijke trend stijgt het aantal bijstandsklanten in Schie dam. Verder heeft de Sociale Dienst in vergelijking met vroeger meer taken. Zo zijn de po gingen om langdurig werklozen aan werk te helpen, geïntensi- veerd. Tot de verse krachten be horen enkele zogenoemde inter- cedenten. Deze mensen begelei den alle werkloze jongeren tot 21 jaar. Ook schoolverlaters die jon ger zijn dan 24 jaar behoren tot de doelgroep van deze begeleiders. De jongeren vallen onder de doel groep van de JWG, de Jeugdwerk- garantiewet die er in principe voor zorgt dat alle Schiedammers onder de 24 jaar werken en/of een opleiding volgen. Het aantal deelnemers aan de JWG stijgt op dit moment. Dat komt omdat de regeling tegen woordig voor méér jongeren geldt. Tot voor kort kwamen jon geren met taalmoeilijkheden, psychische- of sociale problemen niet in aanmerking voor de werk- regeling. Zij bleven langs de zij lijn staan. In de verscherpte rege ling moeten de sociale diensten ook deze mensen bemiddelen richting een opleiding of een baan. Ook werklozen boven de 24 jaar krijgen dit jaar meer aandacht. Op dit moment bestaan er wacht lijsten voor langdurig werklozen die hun kansen op de arbeids markt willen verbeteren. Dat kan onder meer middels scholing, sol licitatietraining en het opdoen van werkervaring. Met extra ar beidskracht denkt de Sociale Dienst de knelpunten weg te kun nen nemen. Kortingen De Sociale Dienst keert jaarlijks zo'n honderd miljoen gulden aan uitkerlngsgelden uit. Het rijk dekt negentig procent van de kos ten, onder de voorwaarde dat de gemeente zich aan de voorwaar den houdt. Controlerapporten van het Rijksconsulentschap, geven echter aan dat er in Schiedam sprake is van tekortkomingen op het terrein van de uitvoering van de bijstandswet. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid dreigt met kortingen op de subsidie als deze lacunes niet worden weggewerkt Met twee nieuwe arbeidskrachten hoopt de gemeente Schiedam een dreigende miljoenenkorting af te wenden. Het duo krijgt tot taak de interne procedures en controle beter op elkaar af te stemmen. Een deel van de personele ver sterking wordt benut om aan een andere eis van het ministerie te voldoen. De gemeente Schiedam heeft van het rijk een inspan ningsverplichting gekregen op het vlak van de fraudebestrijding. Uit ervaring is gebleken dat het aantal meldingen van fraude met uitkeringsgelden in Schiedam op een structureel hoog niveau ligt. Het is zeer bewerkelijk om klaar heid te brengen in dergelijke fraudezaken. Vandaar dat de So ciale Dienst ook in deze sector met meer personeel aan de slag WaterwegDe politie van district Waterweg vatte dinsdagavond drie automobilisten in de kraag die teveel hadden gedronken. Twee 50-jarige inwoners van Maassluis kregen een schikking ran 850 gulden. Een van hen raak te om 17.30 uur met zijn personen auto betrokken by een aanrijding op de Dr. Albert Schweitzerdreef in Maassluis. Een 33-jarige Rotterdammer had iets minder borrels op en moest 350 gulden betalen. Hij liep tegen de lamp op de Westlandsweg in Vlaardingen. Hoek van Holland Vandalen heb ben zich tijdens de jaarwisseling uitgeleefd op een abn van de ZWN aan de Prins Hendriklaan in Hoek van Holland. Ze vermelden alle ruiten. Schiedam Voor een bar op het Rubensplein is op oudejaarsnacht rond drie uur de voorruit van een taxi vernield en een passagier ge slagen. Toen de klant in de taxi stapte, riep hij iets naar een groe pje mannen dat buiten op het plein stond. Vervolgens kwamen drie mannen uit de groep op de klant afgelopen en hebben hem geslagen en geschopt. De voorruit van de taxi werd hierbij vernield. De taxichauffeur die een café was ingevlucht, bleef ongedeerd. Het slachtoffer is in een andere taxi gestapt en heeft zich laten behan delen in het ziekenhuis. De da ders zijn na het incident op de vlucht geslagen. Vlaardingen Terwijl de bewo ners afwezig waren, hebben in brekers oudejaarsdag hun slag geslagen in een woning aan de Aalscholverlaan in Vlaardingen. De boeven namen twee televisies, een video, een telefoon en een zwarte lederen stoel mee. Dc in braak is gepleegd tussen 10.45 en 14.15 uur. Door Carel van der Velden Vlaardingen Bea Kluiters aar zelde geen moment toen zij ou dejaarsdag het Rotterdams Dag blad las. De Vlaardingse vrijwil ligster achter de stichting Spoet nik pakte snel de telefoon toen de tijding over de chauffeur uit de Oekraïne tot haar doordrong. Zonder eten, geld en brandstof was de man verkleumd aange troffen op een parkeerplaats, meldde de Leidse politie aan vankelijk. Het leed bleek uiteindelijk mee te vallen. Toch haalde Kluiters de Oekraïner dinsdag in haar huis, waar -hij onder het genot van champagne en warme olie bollen oud en nieuw vierde. Hulp Namens Spoetnik onderhoudt Kluiters nauwe contacten met de Oekraïne. De stichting biedt humanitaire hulp aan de bevol king van het land, dat in de win terkou hard lijdt onder de ar moede. In het afgelopen jaar bracht Spoetnik tien vrachtwagens met hulpgoederen naar de Oekraïne. In totaal werd 250.000 kilo aan hulpgoederen getransporteerd. Op 13 januari worden met het volgende transport wollen de kens naar de Oekraïne gebracht De dekens zijn aangeboden door het Nederlandse leger, dat ze -- niet meer nodig heeft Biedt Spoetnik normaal hulp in de Oekraïne, gezien het huma nitaire karakter van de stichting was het voor Kluiters niet meer dan logisch de chauffeur een warm onthaal aan te bieden. Na de viering van oud op nieuw is de man aangeboden gebruik te maken van is een flat in Vlaar dingen, waar hij enkele dagen op adem kan komen. In dezeflat worden in de toekomst slachtof fertjes van de kernramp in Tsjemobyl opgevangen. Teruglading De komende dagen wil Kluiters helpen bij het vinden van een te ruglading voor de chauffeur. Het toeval wil dat Kluiters reeds de dag vóór het krantenbericht contact had gehad met de man uit de Oekraïne. ,,Zyn baas had hem verteld dat hij ia geval van problemen my moest bellen. Dat heeft hy gedaan, maar hy vroeg alleen of ik een teruglading kon regelen. Oekramerszyn enorm' trotse mensen. Ze klagen niet, over het algemeen ondergaan ze hun lot lijdzaam." De chauffeur poogt zelf ook een lading te vinden. Dat gebeurt in' Project 1, een koffiehuis voor vrachtwagenchauffeurs uit Oost-Europa in Rotterdam. De man is voor het eerst in Ne-' l derland. Een concurrerend transportbedrijf uit de Oekraïne heeft de chauffeur vorige week eerste hulp en.een tenlglading aangeboden, maar dat heeft de werkgever van de Pavlenko ge-' t weigerd. Sinds enige tijd bestaat er onenigheid tussen beide be--? drijven. - 'J Gemeente Vlaardingen Goedkeuring bestemmingsplan "Groot Vettenoord". Hel college van burgemeester en weihouders van Vlaardingen maakt ingevolge hel gestelde in artikel 31 van de Wel op de Ruïmfeliike Ordening bekend, dat het besluit van het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland van 17 september 1996, alsme de hef daarbij goedgekeurde bestemmingsplan "Groot Vettenoord" in werking is getreden. Het bestemmingsplan ligt voor een tedere ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening, sector Bouwza ken, van de Dienst Stadswerk, Hoflaan 27, alhier. De Dienst Stadswerk is op werkdagen geopend van: 08.30-16.30. Vlaardingen, 2 januari 1997. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen. Gemeente Vlaardingen Bestemmingsplan "Broekpolder' Burgemeester en wethouders van Vlaardingen maken ingevolge het gestelde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van vrij dag 3 januari 1997, gedurende vier weken op: de afdeling Ruimtelijke Ordening, sector Ruimte lijke Plannen, kamer 117, yan de Dienst Stads werk, Hoflaan 27, alhier, - de studiezaal van de Stadsbibliotheek, Waalstraat 100, alhier, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 3 december 1996 gewijzigd vastge stelde bestemmingsplan "Broekpolder". De dienst Stadswerk is op werkdagen geopend van 08.30 tot 16.30 uur Het bestemmingsplan heeft globaal betrekking op het gebied begrensd door de Vlaardingse Vaart, de gemeentegrens met Maasland en de Rijksweg A20. Degene, die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeente raad kenbaar te maken, kan gedurende de hierboven- genoemde termijn, bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, Postbus 90602, 2509 LP te 's-Gravenhage, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestem mingsplan. Tevens kan een ieder gedurende bovengenoemde ter mijn schriftelijk bedenkingen inbrengen bij Gedepu teerde Staten tegen de wijzigingen die in het plan zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Vlaardingen, 30 december 1996. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1