li GroenLinks Vlaardingen kritisch over tunnel-lobby I Met dank aan het ijs Kleuters De Singel weer in de schoolbanken Vettenoordsepolder blijft zich verzetten tegen parkeerdruk Geld voor buddyzorg 'Met pleidooi voor betere inpassing A4 geven wethouders troeven weg' Kritiek op giadheidsbestrijding Vrouw helpt brandweer Jongetje gewond Treintaxi Maassluis komt in handen van Van der Meer Schiedam/VJaardingen GroenLinks in Vlaardingen vindt het merkwaardig dat drie wethouders uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis morgen bij minister Jorritsma lobbyen voor een ondertunneling van de A 4 tussen de Beneluxtunnel en de grens tussen de bebouwde kom van Vlaardingen en Schiedam met Midden-Delfland. Volgens de partij beschikken de wet houders niet over het vereiste mandaat om dit pleidooi te hou den. GroenLinks in Vlaardingen her innert aan het feit dat de gemeen teraden van zowel Vlaardingen, Schiedam als Maassluis in meer derheid fel tegen de komst van het stuk asfalt tussen Delft en het Kethclplcin zijn gekant. De ste den vrezen een onaanvaardbare aantasting van het leefmilieu in de noordelijke wijken van Schiedam en Vlaardingen als de weg wordt aangelegd. Fractievoorzitter B.E. van der Velde van GroenLinks meent dat PvdA-wethouder Van der Windt (milieu) 'op zijn minst' rugge spraak had moeten houden met zijn raadscommissie. „Als ge meenteraad hebben we het in een eerder stadium burgemeester Slam kwalijk genomen dat hij in de Stadsregio instemde met de komst van de A 4. Dat dreigt Van der Windt met deze stap ook te doen.'' Verbazing Van der Velde heeft zijn verba zing verwoord in een brief aan wethouder Van der Windt. „Op dezelfde dag dat in Groot Vlaar dingen het bericht staat dat de PvdA haar fractie in de Tweede Kamer op het hart drukt toch vooral tegen de aanleg van de A 4 te zijn, lezen wij in het Rotter dams Dagblad dat u bij minister Jorritsma gaat pleiten. Daarmee is de aanleg voor u blijkbaar een feit. Wij kunnen ons eigenlijk niet voorstellen dat de meningen in uw fractie zo verdeeld zijn en gaan er vanuit dat uw insteek bij de minister za! zijn dat ook u sa men met uw collegas van Schiedam en Maassluis zich te gen de aanleg zult blijven verzet ten." Volgens de Viaardingse Van der Windt geeft GroenLinks een valse voorstelling van zaken. „Onze eerste insteek in het gesprek met de minister is, dat de A 4 er niet moet komen. Daar beginnen we het gesprek mee. Maar we lezen allemaal de kranten en de stand punten van de Kamerfracties, Zelfs GroenLinks gaat er in de Kamer vanuit dat de weg er komt. Met die ontwikkeling moeten we ernstig rekening houden." Neus De ontstane situatie in Den Haag verklaart volgens Van der Windt waarom de Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis verder kijken dan hun neus lang is.Als de weg er ondanks ons verzet toch komt. moet hij goed worden ingepast. We kunnen achterover leunen en niks doen, maar daar is de bevol king ook niet bij gebaat. Een weg op maaiveldniveau is het meest vreselijke dat zich aftekent. Dat moei voorkomen worden." De voorganger van GroenLinks in Vlaardingen erkent dat er een mo- tie-Lensvelt ligt, waarin de raad zich heeft uitgesproken voor on dertunneling van de weg indien het rijk onverhoopt besluit de weg tóch aan te leggen. „Minister Jor ritsma roept heel duidelijk dat de weg op maaiveldniveau moet wor den aangelegd. Ik kan me dan voorstellen dat de wethouders menen iets te moeten doen. Maar ik zeg niet bij voorbaat dat de tijd er nu al rijp voor is. Van der Windt had op zijn minst de raadscom missie moeten raadplegen." Zie ook pagina 15: 'Bij de A 4 heb ik last van het rug-tegen-de- muurgevoel'. De kleuters arriveerden van morgen uitgelaten bij hun nieuwe noodlokaal op het Kruidenpad in Vlaardingen. Foto Roel DiJKstra Je moet het ijzer smeden als het heet is, luidt een bekend gezegde. Je moet een remming repareren als er ijs ligt, zou een andere kunnen zijn. In elk geval waren deze werklui een stuk sneller klaar met het vervangen van de remming onder de brug over de Viaardingse Vaart, tussen de Delftseveerweg en Gedempte Biersloot. Anders hadden ze de klus vanuit een wiebelend bootje moeten klaren. De eiken balk was verrot en is nu vervangen door een van een houtsoort die minder gevoelig is voor weer en Wi nd„ Foto Dennes van der Wel/Roe! Dijkstra Door Jan Rozendaal Vlaardingen De wijkvereniging Vettenoordse Polder en een aan tal bedrijven in de Vlanrdingse wijk blijven zich sterk maken voor maatregelen tegen de par keeroverlast. Gisteravond wend den zij zich tot de bezwaarschrif tencommissie. Aanleiding zijn de plannen van Sarhama bv om een kantoor aan de Parallelweg te ver anderen in een winkelpand. De protesten van de VOP richten zich niet zo zeer tegen de komst van de meubelzaak, maar tegen de in hun ogen hierdoor nog verder toe nemende parkeerdruk: „Het wordt steeds drukker en het is al zo vol." Al jaren klaagt de buurt er over. Elk jaar als de filiaalhouder van Hoogvliet trots aan de buurtbewo ners vertelt dat er weer meer klanten in zijn supermarkt zijn gekomen, zien zij de bui voor het daaropvolgende jaar al hangen. Tellingen van Vei lig Verkeer Ne derland wijzen uit dat op een ge middelde dag vijfduizend auto's de Prins Hendrikstraat inrijden opzoek naar een parkeerplaats. „De bewoners hebben enorme last van al die auto's die in onze wijk op zoek gaan naar een par keerplek] e. Met een school en een speelterrein in de buurt levert dat vaak heel gevaarlijke situaties op," aldus een woordvoerder van de wijkvereniging, die vindt dat de gemeente met deze bestaande situatie te weinig rekening heeft gehouden bij het verlenen van een vergunning aan een nieuwe meubelzaak. Zand Ook vindt de bewonersvereniging dat de gemeente met betrekking tot de toekomstontwikkelingen de kop in het zand steekt. De bc wonersvereniging weet dat er bij de Dienst Stadswerk plannen zijn om binnen vijf tot tien jaar het ge bied rond het Stationsplein op te knappen. En met het leeg komen van het belastingkantoor en - om de hoek op de Westhavenkade- het grote pand van MZH Woon- wonderland, zou die ontwikkeling nog wel eens wat sneller kunnen gaan, denken ze in de VOP. „De mogelijkheid bestaat dat de gemeente dan een aantal bedrij ven weer moet uilkopen om de (woningbouw) plannen te verwe zenlijken. De vestiging van Sar hama lijkt daarom strijdig met de toekomstplannen van de gemeen te," aldus de woordvoerder van de wijkvereniging. De gemeente stelt zich op het standpunt dat ze niet anders kon dan Sarhama toestemming te ge ven voor de vestiging van een meubelzaak aan de Parallelweg 4- 6. Het bestemmingsplan biedt de ze mogelijkheid. „Met mogelijke toekomstige ontwikkelingen kun nen we geen rekening houden," aldus de ambtenaar. De vrees bij de gemeente bestond dat als Sar hama zich bij de rechter zou ver zetten tegen de weigering van een vestigingsvergunning, zy dit pro ces zou verliezen. Wat betreft het aantal parkeer plaatsen zegt de gemeente aan de eisen te voldoen: één parkeer plaats op vijftig vierkante meter winkeloppervlakte. Dat is twee keer zoveel als op Hoogstad. „Een toets die bijzonder streng is ge weest," vindt het bedrijf zelf. Nieuw Volgens de berekeningen moeten er voorde meubelzaak 41 parkeer plaatsen beschikbaar zijn. Dat be tekent dat er twaalf nieuw moeten worden aangelegd: vier langs de noordzijde van de Parallelweg en acht aan de zuidzijde, bij het NS- station. Daarnaast mag op vrij dagavond en zaterdag gebruik worden gemaakt van de parkeer ruimte bij het belastingkantoor, waar dan niemand meer aanwezig is. Verder kan Sarhama, dat al sinds 1921 is gevestigd op de Pa rallelweg, aanspraak maken op dertien parkeerplaatsen in het openbare gebied. Dat laatste is de VOP weer een doorn in het oog. Want de buurt vereniging is bevreesd dat die openbare parkeerplaatsen in de nabije weieens voor een groot deel kunnen verdwijnen. Daarbij wordt vooral gedoeld op de par keerplaatsen bij het NS-station. Daar kan de auto nu nog gratis worden gestald. Maar het beleid van de Nederlandse Spoorwegen is erop gericht dat als het te druk wordt en de forenzen hun auto er niet meer kwijt kunnen, 'er een hek omheen gaat en er moet wor den betaald'. „Dit zou de ellende van naar een piekje zoekende au to in onze wijk alleen maar groter maken," aldus de noodkreet van de VOP, die ook nogeens wees op de komst van een visrestaurant bij dc Museumkade waarvoor maar twee parkeerplaatsen zou den zijn ingetekend. „Dat is nog niet eens genoeg voor het perso neel." De uezwaajscluifteneommissie heeft alle argumenten aange hoord en brengt op korte termijn een advies uit aan burgemeester en wethouders van Vlaardingen, Vlaardingen—Terwijl juffrouw Jo ke Bekker de kleuters van De Sin gel helpt het noodlokaal binnen te klauteren, knutselt ze ondertus sen aan een 'plasketling'. Of de toiletten in de noodschool het al doen, weet ze niet. Het blijft voor lopig nog een beetje behelpen voor de leerkrachten en scholie ren. Vpor de ruim negentig kleuters en de scholieren van groep 5 en 6 van de op nieuwjaarsmorgen door brand verwoeste school, begon woensdagmorgen de eerste schooldag weer. Rond en in het gebouw heerst grote drukte. Va ders en moeders die hun kinde ren komen brengen, lopen in de nieuwe klas aan het Kruidenpad wat onwennig op en neer. Vragen als „waar moeten we de jassen op hangen?" en „waar horen de melkfleges?" klinken regelma tig. Spannend Ondertussen kwebbelen de kin deren honderduit en proberen meteen hun nieuwe stoel en tafel uit. Het meubilair valt wel in de smaak. „De stoelen zijn wat hoger dan de vorige. Dat vinden ze wel spannend, dan stijgen ze als het ware in aanzien," weet juffrouw Joke te vertellen. Ze is best tevre den met de inrichting van haar noodlokaal, „Wat we hier aan les- en speelma teriaal hebben is natuurlijk mini maal. Zo is er geen 'natte hoek' en ontbreekt bijvoorbeeld een ver kleedkist en opbergmandjes. We hebben allerlei spullen zoals voor leesboeken, koffiebekers en een bezem van thuis meegenomen. Wat we de afgelopen jaren bijeen hebben gespaard, krijg je natuur lijk niet een, twee, drié terug. We beginnen gewoon weer opnieuw," vertelt ze nuchter. De kleuterjuffrouw heeft ondanks alle drukte zelfs aan de verjaar dag van Martijn gedachi. Voor de jarige Job ligt al een kleurige feestmuts klaar, Joke: „We probe- d goed en zo kwaad als het e dagelijkse gang van zaken ren zo j. kandec op te pakken. Dat is belangrijk voorde kinderen. Zo meteen gaan we in een kring zitten om te pra ten over allerlei dingen. Daarna gaan ze net als altijd spelen, ver ven en tekenen." De docenten hebben al veel ge daan om de wat sobere inrichting van de noodlokalen op te vrolij ken. Speciaal voor de eerste schooldag zijn slingers in het ge bouw opgehangen. Op de tafels en kasten staan plantjes en aan de muren hangen dierenposters. In de klas van Cobüe in 't Veld staat op het schoolbord geschreven; „Hallo, fijn dat jullie er weer zijn'. De ramen van haar lokaal zijn be schilderd met grappige figuren. Ze is nog druk in de weer met het neerzetten van plantjes als de eer ste kleuters de klas binnenko men. De gróte inzet van de docenten wordt door de ouders zeer op prijs gesteld. De complimentjes zijn niet van de lucht. Als even later een grote taart wordt bezorgd, kan de stemming niet meer kapot. De leerlingen van De Singel zul len tot aan de zomervakantie in de noodvoorziening les krijgen. De scholieren van groep 3 tot èn met 8 kunnen waarschijnlijk overmorgen in een van de zes noodlokalen op het grasveldje te recht. meente. Vlaardingen vindtdat ér 'goed' is gestrooid.0;^e"dobr-;-'' gaande wegehajla)mmuut; gei - •v'dën/'ó ;:'Öndoeiüykói|ÉiSIS8SS Volgens de woordvoerder is het' ondoehlykóm'^^li^vé^ai^^ - trottoirs -tè s^ooiërió'ijDat-is"cok?4' géèri' beleid: Als 'hét-glad. is-isÓ. het ook éenbeètje-déplichtyan dé burgers onder elkaar om eert voetpaden bij bejaardencentra'; en bushaltes hémen; we; wél tijd iriée." Eri als. het kan óók dé winkelcentra. Maar jiiógmaal&ó-- het is gewoon* onmogelijk" om overal te strooien.-Ook al omdat weriiet overal bijkunnenïnver-'. óband^:met:^arl^iidë:jjhUt6^::A bijvoorbeeld", '0-. DóóleïheeritèriXèt1;; bij^adheid% zo'n:;: twintig 'menseri;m,;mëïdi-;vi' rekt oproepbaar zijn;'-"' Vlaardingen De; Werkgroep Vlaardingen-van de Consumen tenbond vindt dat de gemeente .haar''verantwoordelijkheid niet serieus hééft genomen dé be?; strijding van de gladheid. Vol gens de. Consumentenbond pro- -beert:de gemeente "Verantwoor delijkheid en kosten af te wente len op de burgers'. Ook al ómdat het strooizout dat dè: gemeente.' te koop aanbiedt, meer dan vijf tien procent, duurder.is gewor- tden.;d\Vf:'M:;-CC VV;:VC Maar vooral ómdatniet-door- gaande wegen en trottoirs niét begaanbaarworden gemaakt „Door dit falen hebben een hele? boel ouderen en slecht iter béen r zijnden meerdere dageirhuisar- rest gekregen."j V-ó/CVf?; Vk De Consumentenbond wijst bur gemeester en - wethoüdém'ërppj; dat de gemeente vólgens bet ■Nieuw Burgerlijk Wetboek-yporij de openbare wég verantwoorde lijk is.:„Wij zullen consumenten gevraagd en ongevraagd op de hoogte brengen dat zij by ongé- Vlaardingen Een 47-jarige Maas- sluise is gistermiddag gewond ge raakt nadat zij op de eerste verdie ping van de V D aan het Veer- plein in Vlaardingen brandende kledingrekken uit elkaar had ge trokken. De vrouw zag dat de lingerie vlam had gevat en het vuur oversloeg naar andere schappen met kle ding. De sprenkelinstallatie van het wa renhuis had de brand gedoofd voordat de brandweer arriveerde. De vrouw is met ademhalings moeilijkheden overgebracht naar het Holy Ziekenhuis. Vlaardingen Een 7-jarig Vlaar- dings ventje is gistermiddag tij dens het spelen op de Dr. Wiardi Beckmansingel geschept door een 38-jarige automobiliste. De jongen stak plotseling tussen twee geparkeerde auto's de rijweg over. De automobiliste kon het kind niet meer ontwijken en reed te gen hem aan. Het ventje is met schaafwonden en een hersen schudding naar een ziekenhuis overgebracht. Maassluis De treintaxi die in Maassluis rondrijdt, wordt vanaf begin van dit jaar niet langer ver zorgd door taxibedrijf Hofman. De Nederlandse Spoorwegen wa ren ontevreden over de manier waarop Hofman het vervoer ex ploiteerde. Volgens een woord voerder lukte het Hofman niet kostendekkend te werken. De taxiservice van de NS in Maas sluis is inmiddels overgenomen door Van der Meer. De treintaxi rijdt sinds 1991 in de gemeente Maassluis. Treinreizigers kunnen voor zes gulden een kaartje kopen en worden dan naar elke gewens te bestemming binnen de ge meente Maassluis, Maasdijk of Maasland gebracht. Meestal staat de taxi op het station te wachten. Is dat niet het geval kan de reizi ger de auto bestellen vanuit de zo genoemde schuilzuil op het sta? tion. Binnen tien minuten komt de taxi dan voorrijden. Transvi- sión, dat in opdracht van de NS de. taxi regelt, heeft voor een jaar een. contract met Van der Meer afge sloten. De klant zal volgens de woordvoerder niets merken van de verandering. Gemiddeld ma ken bijna duizend passagiers per maand gebruik van de treintaxi. Schiedam De gemeente Schiedam stelt geld beschikbaar voor de zogenoemde buddyzorg aan HlV-geïnfecteerdenen aids- patiënten in Schiedam. De subsi die wordt beschikbaar gesteld aan de Vereniging Rotterdamse Bud- dygrocp. Deze organisatie bekom mert zich ook in Schiedam om het geestelijk welzijn van aids-pati- enten. Buddies zijn vrijwilligers die zich bekommeren om het lot van HIV-geïnfecteerden en aids- patiënten. De Vereniging Rotter-: damse Buddygroop zorgt voor on dersteuning van de buddies en neemt de organisatorische en ad ministratieve taken voor haar re kening. Het door de gemeente be schikbaar gestelde geldbedrag is bedoeld voor drie. jaar. De ge meente dekt de kosten uit de post onvoorziene uitgaven van de ge-; ■meentebegroting.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1