10 'Toenadering Rotterdam en kabinet' Gastvrouwen houden centrum veilig 'Rotterdam hoeft niet op bordeelverbod te wachten' 'Pizza-cup' naar Cocotte Marechaussee rolt bende mensensmokkelaars op 'Justitie moet neonazi's veel harder aanpakken' Kaapverdiërs 'gepasseerd' Stadsregio: tussenfase kan alleen met garanties voor uiteindelijke stadsprovincie Stroom klachten na kleine brand Bekentenis schietpartij Prijs voor fileplannen Overvallen opgelost Weinig schade aan stadswegen Rotterdams Dagblad Donderdag 23 januari 1997 Eigenaar Bergwerff van La Cocotte en Kok Jaouhari die met zijn 'El Padrone' de pizzaprijsin de wacht sleepte. FotopeterdeJongowVos Door Bina Ayar Rotterdam Het menu van de week bij restaurant La Cocotte in Hoogvliet is lamsfüet met een saus van oregano, voorafgegaan door lauwwarme zalm met vanille en paprikadressing. Het toetje be staat uit gefrituurde vijg met ijs van aardbeien en mint Ondanks dit tot de verbeelding sprekende menu komen de mees te bezoekers van het restaurant deze week voor 'El Padrone': de pizza die La Cocotte presenteerde op de horecavakbeurs BBB in Maastricht en die daar de eerste prijs in de wacht sleepte. Zestien deelnemers streden erom de 'Pizza Bakery Trophy 1997 In ternational'. Voor het oog van vijf juryleden moesten in zeven mi nuten twee identieke pizza's wor den bereid en gepresenteerd. Winnaar Adel Jaouhari wist zijn EI Padrone in vier minuten te be reiden. De in Maastricht gewonnen beker is niet de enige in de 'pizzarante' van La Cocotte, Er zijn er nog vier, want drie jaar geleden had colle ga-pizzabakker Daniël Hauteman al de eerste prijs gewónnen voor de beste pizza. Een jaar later won hij de tweede prijs. Dit jaar won Hauteman de derde prijs met een pizza belegd met varkensrollade, gepureerde prui men en courgettes. Vorig jaar won Jaouhari de eerste prijs voor de beste show bij het pizzabakken. Tussen de vier zilveren bekers pronkt dan ook nog eens de wis selbeker, de grootste beker en bo vendien van goud. Zaouhari bakt al achtenhalf jaar pizza's. Op zijn zeventiende ver huisde hu van Marokko naar Brescia (Italië), waar hij het vak leerde. Sinds twee jaar werkt hij in Hoogvliet. Hij had wel ver wacht een of andere prijs te win nen - "We mogen niet zonder prijs terugkomen' - maar dat hij de eerste prijs zou winnen had hij nooit verwacht. Jaouhari is de bedenker van El Padrone, een pizza met stukjes verse zalm, groene asperges en ui teraard tomaat en kaas. De kap pertjes en bosuitjes geven de piz za een feestelijke aanblik. Jaouhari heeft de pizza 'El Padro ne' (de baas) genoemd omdat zijn werkgever, G. Bergweiff, al een tijdje vroeg om een pizza met zalm. Jaouhari is tevreden met zijn creatie. Hij heeft nagedacht over de combinatie van ingrediën ten en ook over de kleuren. En na tuurlijk over de bodem. „Die bo dem moet niet van karton zijn," zegt hij, verwijzend naar een piz za-reclame op tv. De pizza ziet er in ieder geval leuk uit- De smaak is goed, ai geeft de zalm snel een verzadigd gevoel. De asperges zijn daarom een wel kome aanvulling. De bodem smaakt 'niet slegchte', een tikkel tje kruidig. La Cocotte is geen pizzeria. In het complex met restaurant, brasse rie, serre, vergaderzaal en pizza-, ijs- en afhaalcentrum, kunnen de bezoekers naast de Italiaanse ge rechten (pizza, pasta, ravioli etc.) ook doodgewone saté en uitsmij ters eten. Het restaurant bestaat - sinds 1975, maar de pizzarante be staat nog maar twaalf jaar. Baas Bergwerff is zelf geen pizza fanaat. „ik wilde iets doen metdè ruimte, en het was net een tijd waarin de pizza opkwam," ver klaart hü zijn keuze. „Je hoeft geen Italiaan te zijn om goede piz za's te bakken," zegt Bergwerff fel. Rotterdam De Koninklijke Ma rechaussee heeft gisteren een mensensmokkelbende opgerold. De organisatie smokkelde Tur ken naar Nederland en Groot- Brittannië. Zeven verdachten zijn aangehouden, van wie zes in Rot terdam. De marechaussee verrichtte sa men met de Rotterdamse politie huiszoekingen in Rotterdam en Waalwijk. Daarbij namen zij hard drugs, valse papieren, tickets, paspoorten, voertuigen en geld in beslag. Ook zijn veertien illegalen aangehouden. Zij zijn overgedra gen aan de Vreemdelingendienst. De marechaussee kwam de bende op het spoor naar aanleiding van tips. Daarbij bleek dat uit Turkije afkomstige Nederlanders een route hadden opgezet om Turken naar Nederland en Engeland te smokkelen. Waarom de slachtof fers met de verdachten in zee gin gen, is nog onduidelijk. „Dat zal uit de verhoren moeten blijken," aldus een woordvoerder. De organisatie smokkelde de ille galen met auto's naar Nederland en bracht ze tijdelijk onder in de omgeving van Rotterdam, Vervol gens bracht de bende ze met sche pen vanuit de Rotterdamse haven naar Engeland, De smokkelorga nisatie vroeg vijfduizend gulden voor een overtocht, Rotterdam Justitie voert in Ne derland een gedoogbeleid ten op zichte van illegaal demonstreren de rechts-extremisten. Zij moet neonazi's die demonstratieverbo den overtreden vee), harder aan pakken. Dat stelt de Anti-Fascisti sche Aktie (AFA). Als voorbeeld voor de te lakse houding van justitie noemt AFA de veroordeling deze week van 28 rechts-extremisten in Rotterdam. De kantonrechter veroordeelde hen wegens deelname aan verbo den betogingen in juni 1995 en fe bruari 1996 tot boetes van vijftig Rotterdam De Kaapverdiaanse Stichting (KMS) voelt zich gepas seerd door de gemeente Rotter dam. De stichting wil graag een eigen budget voor gemeentelijke voorlichting aan de ló.öuö Rotter damse Kaapverdiërs, maar dreigt de gelden dit jaar wederom mis te lopen. De gemeente verdeelt jaar lijks drie ton subsidie tussen de twee radiozenders Migranten Omroep Rotterdam (MOR) en Ra dio Rapar. De omroepen zorgen vervolgens dat de gemeentelijke informatie wordt vertaald in de moedertaal van de doelgroepen. tot honderd gulden. CD-voorman Janmaat moet samen met twee andere kopstukken in maart voor de politierechter verschijnen voor strafbare feiten tijdens de beruch te demonstratie van februari vo rig jaar in Zwolle. AFA wijst erop dat justitie wel voetbalvandalen snel voor de rechter brengt. „De handelwijze van het Openbaar Ministerie lijkt voort te komen uit een verhuld gedoogbeleid en ge tuigt niet van doortastendheid en juridische durf," aldüs woord voerder Kraaijer. De antifascisten zien in Duitsland een voorbeeld als het gaat om de aanpak van extreem-rechts. Deel nemers aan illegale manifestaties krijgen daar hoge boetes. Ook zijn diverse rechts-radicale partijen verboden. Nederland moet ook rechts-extre misten harder straffen, vindt AFA. „Het gedoogbeleid dient te veranderen in een afschrikkings- beleid. Blijft dat achterwege dan zal extreem-I echte rufeci en meer de straat op gaan," aldus Kraaijer. AFA vindt dat de landen van de Europese Unie het beleid ten op zichte van extreem-rechts beter op elkaar moeten afstemmen. De regering moet dit onderwerp de komende maanden, zolang Ne derland nog voorzitter is van de EU, op de Europese agenda zet ten, vindt AFA. Door Kor Kegel Rotterdam Het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotter dam ziet nog voldoende Tucht' voor de vorming van een stads provincie in de Rijnmond. Er kunnen handreikingen worden gedaan om het kabinet en het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam nader tot elkaar te brengen. Hoe wel b en w fikse bedenkingen hebben tegen onderdelen van het kabinetsplan, meent het dagelijks bestuur van de regio raad dat het mogelijk moet zijn om de voornaamste bezwaren weg te nemen. „Ik zie weer kansen," zegt de Rot terdamse wethouder Van der Tak, tevens lid van het dagelijks be stuur (db) van de Stadsregio. „Er is in dit gebied geleidelijk weer overeenstemming aan het ont staan. Optimistisch kan ik mezelf niet noemen. Optimisme komt in het hele dossier niet meer voor. Maar ik zie kansen, zeker." Na afloop van de db-vergadering was Van der Tak dan ook meer op gelucht dan maandag. Toen zat hu samen met burgemeester Pe per en wethouders Simons en Van den Muijsenberg bij staatssecre taris Van de Vondervoort (Binnenlandse Zaken) om de kri tiek van het Rotterdamse college toe te lichten. De staatssecretaris kon de ongerustheid van de Rot terdamse delegatie niet wegne men. Een belangrijk bezwaar bestaat er op de Coolsingel tegen een pre provincie, als voorloper van de stadsprovincie. Liefst doet Rotter dam het zonder zo'n interim-con structie, omdat het gevaar bestaat dat het proces anders halfweg blijft steken en het nooit meer komt van een definitieve stads provincie met voldoende slag kracht om de Rijnmond te bestu ren. Komt er toch een pre-provm- cie, dan zal beslist vooraf duide lijk moeten zijn wat uiteindelijk het takenpakket van de stadspro vincie zal zijn. Het dagelijks bestuur van de Stadsregio meent dat het kabinet aan die wens tegemoet kan ko men, wanneer voortvarend wordt gewerkt aan de Tex specials' voor de stadsprovincie. Van de Vonder- voort wil ccn nieuw wetsontwerp optimaal baseren op het oorspron kelijke ontwerp, dat werd inge trokken toen de Tweede Kamer de opdeling van de gemeente Rot terdam tegenhield. B en w van Rotterdam waren en thousiast over het advies van de commissie-Andriessen, die er op 22 oktober 1996 voor pleitte om toch door te gaan op weg naar een stadsprovincie - zonder opdeling van Botterdam. Ook het kabinet omarmde 'Andriessen', maar kwam met een procedure die het Rotterdamse college niet aan sprak. De meeste Rijnmondge meenten zijn huiverig, omdat ze bang zijp dat hun takenpakket te veel wordt uitgehold bij de vorming van de stadsprovincie a la Andriessen. Handig Het kabinet vindt het praktisch het handigst, als de Stadsregio - een gemeenschappelijke rege ling tussen Rotterdam en de an dere Rünmondgemeenten - vol gend jaar wordt omgevormd lot een pre-provincie, die er onder meer het havcnbeleid bij krijgt. Rechtstreekse verkiezingen kun nen het mogelijk maken dat het bestuur van de pre-provincie ver volgens de reorganisatie ter hand neemt om de stadsprovincie per 1 januari 2000 van start te doen gaan. Het gekozen bestuur kan onder voorzitterschap komen te staan van een door de Kroon be noemde kwartiermaker ofwel re geringscommissaris. De Ridderkerkse CDA-wethouder J. Wienen, die door het db van de Stadsregio >s aangewezen als woordvoerder: „De laatste tüd zie je nogal dat onnodig tegenstellin gen worden geconstrueerd. Ook Rotterdam is niet mordicus tegen een pre-provincie, als vooraf maar duidelijk is wal het eindbeeld daarna zal zijn. Dat standpunt was van Rotterdam al bekend en daarover zijn we het eens." Wtenen: „De Stadsregio, Rotter dam. de Tweede Kamer en het ka binet geven dat eigenlijk allemaal aan. Een tussenfase kanalleen als er garanties zjjn voor de uiteinde lijke stadsprovincie. Wat we geen van alle willen, is dat de tussenfa se een eindfase zal zijn." ..Ook zijn we het erover eens dat de stadsprovincie nog altijd het uitgangspunt is, dat het boven dien een stevige stadsprovincie moet zijn, met daarbinnen vitale gemeenten aldus Wienen. „Ik verwacht dat Rotterdam, de regio en Binnenlandse Zaken het daar over eens zullen blijven." Initiatief neemster Ma rijke Taminiau (rechts) met I naasthaar twee gast vrouwen, die inmiddetseen bekend ver schijnsel zijn In het een trum van de Stad. FotoJaap Roiftma/ Rotterdam Wie zich regelmatig op zijn fiets over voetgan gersgebieden begeeft in de binnenstad, heeft ze waarschijn lijk al leren kennen. „Wilt u alstublieft afstappen?" roepen zij de tussen voetgangers manoeuvrerende fietsers na. Het is één van de taken van de ongeveer honderd vrouwen die vanaf au gustus vorig jaar werken bij het project Gastveilig in de Rot terdamse binnenstad. Ze moeten zorgen dat het publiek on gehinderd kan struinen langs de talloze winkels in het cen trum. De gastvrouwen fungeren als de oren en ogen van de politie. De fietsers op de Lijnbaan en de Hoogstraat worden van hun twee- wieler gepraat en mensen die on zorgvuldig met hun portemonnee omgaan worden gewaarschuwd voor zakkenrollers. De gastvrou wen zien erop toe dat de stad schoon en veilig is, maar wijzen ook de weg naar de bibliotheek, het museum of de Bijenkorf. Als er iets ernstigs wordt geconsta teerd, schakelen zij de politie in. Vooralsnog zijn er geen gastman nen te zien in het centrum. Dit is geen toeval. Marijke Taminiau, adviseur van de districtsmanager Rotterdam-Centrum en initiatief nemer van het plan, vindt dat vrouwen beter geschikt 2iir» voor dit soort werk. Volgens haar rea geert het publiek vriendelijker op vrouwen. „Ais een oudere vrouw 's morgens een junk vriendelijk vraagt te verhuizen, kan hij wei nig anders dan zijn boeltje oppak ken. Zo'n vrouw had net zo goed zijn -der kunnen zijn." ver- klaa iminiau. ,Andci bom is hetpubliekook eer der geneigd te helpen als iemand vervelend doet tegen zo'n vrouw. Een vrouw wordt eerder in be scherming genomen." De meeste wouwen zijn bovendien al wat ou der en hebben ervaring met kin deren opvoeden. Bovendien neemt de werkloos heid onder vrouwen nog steeds toe. Taminiau ging er vanuit dat de werkloze vrouwen minimaal over een vbo-opleiding zouden be schikken. Dat bleek te kloppen. De grootste groep vrouwen die nu als gastvrouw werkt beschikt over een mavo-opleiding aangevuld met een kappers- of secretaresse- opleiding. Dertig procent heeft een mbchopleiding, en een kleine groep heeft een vbo-opleiding. Ook zijn er veel allochtonen be trokken bij het project dat onder deel is van een loopbaanprogram ma van vier vijfjaar waarbij het de bedoeling is dat de vrouwen doorstromen naar andere functies binnen de politie. Taminiau en politiecommissaris Arjan van Gils hebben avonden gefilosofeerd over de functie van de politie voordat zij tot dit con cept kwamen. Toen Taminiau het plan uitlegde aan de betrokken politiechefs, reageerden die ver bijsterd, vertelt ze. 'Dat is toch geen politietaak' riepen ze uit. Toen van Gils het plan in politie termen uitlegde kwamen de man nen met eigen ideeën aanzetten. Het idee om vrouwen in te zetten komt van Taminiau. „Ik ben zelf een oudere vrouw en ik heb alle problemen meegemaakt die met vrouwen en werk te maken heb ben. Ik dacht meteen aan vrou wen." Zeer tevreden Tot nu toe is de politie zeer tevre den over het verloop van het pro ject. Het werk van dames begint zijn vruchten af te werpen. Als een fietser op de Lijnbaan een gastvrouw ziet aankomen, stapt hij al vanzelf van zijn fiets. Ina de Vries en een Turkse gast vrouw, die niet bij naam genoemd wil worden, bevestigen dat. „In het begin was dat anders, toen kwamen de mensen naar ons toe om te vTagen wat wij waren." De twee gastvrouwen ondervin den weinig problemen tijdens hun werk. „De overlast viel me ei genlijk heel erg mee," vertelt de Vries. Meestal gaat het om men sen die vuil op straat gooien of op het trottoir fietsen, vaak jonge jongens, zeggen ze. De vrouwen treden niet op tegen de overtre ders. Ze onderhandelen. „Het is eigenlijk net als in een echtelijke ruzie," licht de Vries toe.„Je moet praten, praten, en nog eens pra ten." De Turkse gastvrouw heeft een keer een echt rjnflict meege maakt Een groep Marokkaanse jongeren was baldadig en wilde een kauw gumautomaat vernielen. De win kelier was boos en riep discrimi nerende dingen over buitenlan ders. Ook de omstanders begon nen te schelden op Marokkanen. De gastvrouw stapte op de jon gens af cn vertelde hen wal de mensen zeiden. Ze zei tegen de jongens: „De mensen zeggen dat buitenlandse jongeren niet opge voed zijn. Wil je dat onze ouders zo worden gezien? De jongens vonden dat ik gelijk had. Daarna heb ikze uitgelegd datje dat soort dingen niet mag doen," De twee gastvrouwen zijn van me ning dat vrouwen geschikt zijn voor een dergelijke functie. „Maar niet alle vrouwen," zo voe gen ze eraan toe. Vrouwen die be vooroordeeld zijn, zijn (te- schikt, vinden de twee. De collega van de Turkse gastvrouw liet zich te veel meeslepen in het conflict met de Marokkaanse jongeren. „Zij ging meedoen met het pu bliek. En dat hoort niet." Rotterdam Een kortdurende brand in een tankput op het ter rein van Shell Pernis heeft gister middag tot tientallen klachten ge leid bij de DCMR Milieudienst Rijnmond. De brand ontstond om kwart over drie door werkzaamhe den aan een lege opslagtank in de zogenoemde tankput. De bedrijfs brandweer kon de brand op eigen kracht de baas. Er vielen geen ge wonden. De brand ging in het be gin gepaard met zwarte rook toen isolatiemateriaal vlam vatte On geveer veertig mensen uit Schiedam en Pemis klaagden overeen sterke rubberluchl. Rotterdam De politie heeft met de aanhouding van twee mannen grotendeels een dodelijke schiet partij in de Isaac Hubertstraat in Crooswijk opgelost. De twee Rot terdammers -18 on 22 jaar- hebben bekend dat zij op 30 no vember een 23-jarige Rotterdam mer om het leven hebben ge bracht. Uit onderzoek is gebleken dat een van de verdachten bij het slachtoffer aanbelde en buiten een gesprek met hem voerde. De andere dader voegde zich daar bij en schoot het slachtoffer neer. Rotterdam Het TeleRing-pro- ject in Rotterdam heeft de Bange- mann Challenge Prize Award in de categorie Road Traffic Mana gement gekregen. Burgemeester Peper heeft de prijs gisteravond gekregen in het stadhuis van Stockholm uit handen van koning Carl XVI Gustafvan Zweden. Met de prijs daagt de gemeente Stockholm grote Europese steden en regio's uit aan te tonen dat zij Stockholm kunnenovertreffen op het gebied van toegepaste infor matietechnologie en telematica. Rotterdam heeft die handschoen opgenomen met de oplossingen voor de fileproblematiek op de ruit rond Rotterdam, Rotterdam Met de aanhouding van een 24-jarige Rotterdammer heeft de politie zeventien gewa pende overvallen opgelost. De verdachte, die maandag werd aangehouden, heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Van de zeventien overvallen mislukten er vijf. De man is vandaag voorge leid aan de officier van justitie. De Rotterdammer heeft de over vallen gepleegd om zijn gokschul den af te lossen. Hij maakte en kele duizenden guldens buit. De overvaller was vooral actief in het westelijk stadsdeel en in het noor den van Rotterdam, Rotterdam De schade aan we gen als gevolg van de strenge vorst valt tot nu toe in Rotterdam mee. Volgens Gemeentewerken zijn de vorstproblemen niet al te ernstig. Het zou gaan om een schadepost van één twee ton. De vorst heeft vooral schade aange richt aan plekken in het wegdek die toch al zwak waren. Er valt overigens nog geen 'eindafrekening' te maken van deze winter. Er kan een nieuwe vorstperiode aanbreken en bo vendien zit er nog altijd vorst in de grond. Door die vorstlaag op ongeveer twintig centimeter diep te kan vocht niet weg, wat kan lei den tot verpapping van de grond en nieuwe schade. Met name on gefundeerde wegen kunnen hier door schade oplopen Rotterdam De gemeente Rotter dam zou het toezicht op prostitu tie in de stad, net als in Amster dam, tot prioriteit moeten verhef fen. Er is tot nu toe gewacht op het moment dat het zogeheten bor deelverbod uit het Wetboek van Strafrecht wordt geschrapt, maar dat gaat een aantal plaatselijke politici niet snel genoeg. „Rotter dam kan met die aanpak ook nu al beginnen," stelt raadslid L H. M. Kruse (GiueaLiiiki). „A1& ze daar aan hoge prioriteit willen geven, dan kan dat." Aanleiding tot de discussie is de recente aanhouding van vijf per sonen die worden verdacht van grootschalige mensenhandel. Ze hadden volgens de politie vrou wen onder valse voorwendsels naar Nederland gehaald, waar ze in de prostitutie terecht kwamen. Een speciaal rechercheteam heeft langdurig aan deze zaak gewerkt. In het recente verleden heeft de politie meerdere, soortgelijke on derzoeken tot een goed einde ge bracht. Volgens 'veldwerkers' zijn de ille gaal in Nederland verblijvende vrouwen, die tijdens de actie in een Rotterdamse seksclub wer den aangetroffen, nog maar het topje van de ijsberg. Prostitutic- maatschappelijk werkster D. Mal kus van de stichting Humanitas zegt trots te zijn op de politie. „Maar," stelt ze, „als het om 25 vrouwen gaat, lijkt me dat niet zo veel. Zeker als je het landelijk be kijkt. Ik blijf van mening dat de politie wat meer preventief te werk moet gaan. Dus meer con trole in het circuit." Al eerder stelde ze vast dat de po litie zich te weinig laat zien in clubs, privéhuizen en op de Keile- weg. De politie zou daar moeten controleren of de vrouwen die er werken daar wel mogen zijn, waar ze vandaan komen en wie hen daarheen heeft gebracht. Hulpverleners hebben de be voegdheid niet om dergelijke in formatie ir. te winnen en vervol gens op te treden. Clubeigenaren met ccn slechte reputatie weten inmiddels dat ze nauwelijks wor den gecontroleerd. Ontmantelen Volgens het korpsjaarplan van de regiopolitie Rotterdam-Rijnmond voor 1997 is het wachten op het schrappen van het bordeelverbod. Er zal 'zo mogelijk in regionaal verband' een vergunningstelsel worden ontwikkeld. Op basis daarvan kunnen 'vergunning- plichtige seksinrichtingen met enige regelmaat worden gecontro leerd'. Bovendien kan het intensi veren van de prostilutie-toezicht botsen met het ontmantelen van criminele organisaties op dit ge bied. De regionale recherche dienst (RRD) wil dit jaar tenmin ste twee bendes oprollen die zich met mensenhandel bezighouden. Als voorbeeld van een gemeente die -vooruitlopend op de wet - het voortouw neemt, noemt CDA- Tweede Kamerlid mr. M. H.J. Soutendijk-van Appeldoorn Am sterdam. Daar worden bordelen en seksclubs intensief gecontro leerd en kan men een 'gedoogbe- schikking' krijgen, als er aan een flink aantal eisen is voldaan. Daarbij gaat het onder meer om de hygiëne in zo'n gelegenheid en de vraag of er illegale personen werkzaam zijn. De controle wordt onder meer door de politie uitge voerd. Ze stelt dat het nog zeker een jaar zal duren voordat het schrappen van het bordeelverbod een feit zal zijn. Aangenomen dat de Eerste Kamer, die een eerder soortgelijk voorstel afwees, nu wel akkoord gaat. Daarna kan het nog een jaar duren voordat de wet werkelijk wordt ingevoerd. „Het verbaast me dat er in Rotterdam niets ge beurt en slechts naar de wetgever wordt gekeken. Amsterdam toont aan dat je er, met de huidige wetgeving in de hand, lokaal be leid van kan maken. Het is niet nodig om in dit geval op de wets wijziging te wachten." Op vragen van raadsleden gaf plaatsvervangend-korpschef C. Ottevanger van de regiopolitie Rotterdam-Rijnmond recent nog aan dat 'het onderwerp prostitu tie' een belangrijk onderwerp voor de politie is. „Rotterdam," voegde hij er echter aan toe, „loopt in tegenstelling tot Amster dam niet vooruit op de wetswijzi ging door het schoonvegen van specifieke prostitutieplekken, omdat de problematiek ook van een andere orde is," Kruse evenwel: „Het is waar dat een stevige aanpak in Rotterdam niets met de wetswijziging heeft te maken. En we hebben daarover al zo vaak vragen gesteld. Men senhandel is crimineel, en wjj vin den dat dit bij de aanpak prioriteit moet krijgen. Alleen is het pro bleem dat wij formeel niets over de politie hebben te feggen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2