Politiek zet kanttekeningen hij verplaatsing van Shell sportpark Veel animo voor experiment met soepeler milieuregels jfflgenda 'A20 doortrekken van Westerlee naar Hoek van Holland u Corporatie maakt prestatie-afspraken Topgeheim in Holland Koffieconcert Inloopconcert en Play-In Oud papier Orgelconcert Mans Eendenkooi geknot ui ROVS-voorzitter: 'Goed zo' Rotterdams Dagblad Donderdag 23 januari 1997 Niet iedereen verkeert in de financiële positie om vaak toerist te kun nen zijn. Dus de spaarzame keren dat minima zich een uitstapje ver oorloven -zo het er al van komt- gaan ze naar de Efteiing en Bhjdorp, want daar hebben de kinderen ook wat aan. Het is bitier, maar gemeentelijk toeristisch beleid heeft doorgaans niet de armen als doelgroep. De doelgroep bestaat uit mensen die geld komen uit geven. De eerste vraag is: kan Schiedam desondanks goedkoop vertier bie den? Ja. mits. Schiedam heeft een paar pluspunten die gepromoot kunnen worden by allerlei welzijns- en wykorganisaties in Neder land. De Gorzen is de Jordaan van Schiedam met een vergelijkbare weerbarstigheid. Het Singelkwartieren Nieuwland zijn 'Rotterdam se' probleemgebieden met een onder-Rotterdams budget. SpaSand is voor een nieuwbouwwijk vrij uitzonderlijk. Er kunnen interessante excursies naar Schiedam worden georganiseerd. Dat kan een uitwis seling bevorderen tussen actieve wijkbewoners -inclusief mini ma- uit allerlei steden. Zulke excursies zijn een extra dagje uit en je steekt er wat van op. Er moet in Schiedam alleen iemand zijn. die het organiseert. Dc tweede vraag is: hoe zorgen we dat rijke patsers ai hun poen in de Jeneverstad uitgeven? Uit een onderzoek blijkt dat Schiedam en Dordrecht het slechtst door buitenlanders bezocht worden, slechter dan Delft, Leiden, Haarlem en Gouda waarmee we het Geheim van Holland vormen. Dat Geheim is een lokkertje: mensen zyn net jour nalisten, nieuwsgierige aagjes, ze houden van alles wat geheim is, dus daar komen ze op af als vliegen op stroop. Alleen, Schiedam en Dordt zijn topgeheim. Nooit van gehoord. En zelfs nog een geheim nadat je er geweest bent. Een landelijk rapport laat zien dat toeristen leuke hebbedingetjes willen. Tastbare herinneringen. Maar Schiedam heeft geen snuiste rijencultuur zoals Urk of de Keukenhof. Dat heb ik altijd achterlijk gevonden. Er wonen in Schiedam meer mensen dan in Urk of de Keukenhof, dus je moet hier meer Schiedam-souvenirs kunnen ko pen. De gemeente, het bedrijfsleven en de verenigingen organiseren het met elkaar nog niet goed. De mensen zijn er, maar er is niet de aanzwengeling om gekantkloste zakkendragershuisjes, molen De Walvis-vingerhoedjes, lederen korenbeurzen en Liduina-klapschaat- sen te gaan fabriceren. Toeristen zijn daar tuk op, vooral Amerika nen. Bi nnenkort komt Bill Clinton naar Rotterdam en stel nou dat hij via lijn l terug naar huis wil. Op de Koemarkt stapt hij de tram uit. Dan denkt Clinton dat hij in een verpauperd Hollywood-decor is ge komen. Is dit nu 't top secret van Holland, vraagt hij zich verbijsterd af. Down town in Schiedam ziet hij achter een schaamteloos torentje een geblameerde bouwval. Nergens een infozuil die hemde geschie denis van Schiedam vertelt. Nergens een bord dat duidelijk maakt dat de ruïne het oudste gebouw van de stad is, waar tussen Rotter dam en Schiedam veldslagen zijn geleverd waar Billy the Kidniks bij was. De recreducatie is nul komma nul en als je kennis noch prullaria meegeeft, dan beleeft zo'n Clinton er niks aan. En op het station raast de Intercity hem voorbij. Zonder Plantage-paraplu gaat de president terug naar huis, met een verkeerd soon kater van Schiedam. Een VW wordt in veel gemeenten onderschat en laatdunkend weg- geschoffeld onder andere prioriteiten. Dit is waarlijk oliedom. De VW aan de Buitenhavenweg hoort minstens tienmaal zo belangrijk te worden. Het wordt tijd dat Schiedam eens aan een nieuwe Gouden Eeuw gaat denken. KOR KEGEL Vlaardingen In de muziekzaal van het Visserijmuseum wordt zon dagmiddag 26 januari een koffieconcert verzorgd door Marieke Bettman (viool) en Rodrigo Robles de Medina (piano). Zy spelen werken van Encscu, Part, Van Beethoven en Granados. Het concert begint om 14.30 uur. Kaarten kosten ƒ7,50. Voor houders van re* ductiepassen, zoals de Rotterdampas, is dat ƒ5. Het mannenkoor de Ysselzangers houdt zaterdag 25 januari een inloopconcert onder leiding van Ever- hard Zwart. Het concert, dat om 15.00 uur begint, is m de Grote of Sint Janskerk aan de Langekerkstraat. Voor de vijfde achtereenvolgende keer wordt op de zelfde zaterdag in de Blauwe Brug aan het Bachplem een Play-ïn gehouden voor amateurmuzikanten op de mandoline, mandola, gitaar en bas. Tijdens de Play-In zullen enkele muziekwerken worden inge studeerd die aan het eind van de middag ten gehore worden gebracht voor het publiek. Het gelegenheids- orkest van ongeveer negentig muzikanten is van 16.00 tot 16.30 uur te beluisteren. In Maassluis-V,testen in Maassluis-Oost kan zaterdag 25 januari van 10.00 tot 12.00 uur oud papier worden ingeleverd. In Maassluis-West kan dal by de contai ner van de Hervormde Wijkgemeente Koningshof en de Gereformeerde Kerk Wijk West. Deze container staat op het parkeerterrein aan de Mereliaan. In Maassluis-Oost staat op dezelfde tijd een container op het parkeerterrein aan de Rembrandtlaan. DeWaddinxveense organist Martin Mans geeft zater dag 25 januari een concert in de Grote Kerk op het monumentale Garrels orgel. Het programma bestaat uit improvisaties en werken van Bach, Clarke en Zipoli. Martin Mans is geen onbekende in de muziek wereld. In 1994 werd zijn eerste cd bekroond met goud. Hij heeft ook concerttoumees gemaakt in het buitenland. Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 8,50 gulden. Omdat het ys nog niet uit de vlieten is verdwenen, verlegt de knotgroep Maassluis-Maasland komende zaterdag haar werkterrein, In plaats van de vlietlan- den wordt de eendenkooi in de Zouteveensepolder in Schipluiden het werkterrein. In de vijf hectare grote eendenkooi met een kooibos van wilgen, elzen en es sen is genoeg te doen, zeker aan het afzetten van het essenhakhout. Medewerkers van Natuurmonumen ten geven er uitleg. Af en toe wordt de nog steeds in gerichte kooi gebruikt voor het vangen en ringen van vogels. Omdat de kooi niet het hele jaar toegankelijk is, kunnen geïnteresseerden zaterdag een kijkje ko men nemen en eventueel helpen met het Knotwerk. Erwtensoep wordt opgediend in het piepkleine kooi kershuisje. Mok en lepel moeten worden meege bracht, maar gereedschap en werkhandschoenen voor het knotten zijn aanwezig. Vanwege de on toegankelijkheid van de kooi verzamelen deknotters zich om kwart voor tien bij hun onderkomen aan de Korte Buurt in Maasland. Het informatienummer voor de knotters is 010-5921394. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van derVelden Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Fred ïvens Hoek van Holland Dc nieuwe nntsluitingsweg vonr Hoek van Holland moet via Westerlee lopen. De kruising daar dient dan wel op een verdere toename van liet ver keer te worden aangepast. Zeker nu eind dit jaar of begin volgend jaar de Veilmgroute de A 20 (naar Rotterdam) met de A4 (naar Schiphol) gaat verbinden Dit meerderheidsstandpunt is op tafel gekomen tijdens een bespre king in het Rotterdamse stadhuis. Zowel dc stadsregio Rotterdam, als de Bestuurs Commissie West- land is voorstander van de aanleg van een weg ('de doorgetrokken A 20') vanaf Hoek van Holland langs de spoorlijn naar het Nieu we Oranjekanaal. Vandaar gaat het dan noordwaarts via de Pet- tendijk en de Oranjesluisweg naar Westerlee. De Naaidwijkse wethouder J. Op- rel is echter fel tegen deze oplos sing en stemde dan ook tegen. Hij vindt dat de nieuwe weg het beste zo lang mogelijk langs de Nieuwe Waterweg kan lopen, tot de Schenkeldyk bij Maassluis van waar naar het regionale bedrij venterrein Coldenhove wordt af gebogen. Met deze route zal de dorpskom Maasdijk de minste overlast van voorbij denderend verkeer ondervinden Ook de derde variant is voor Naaldwijk bespreekbaar: een tra cé van Hoek van Holland naar het Nieuwe Oranjekanaal en vandaar met een boog om het toekomstige agrarisch distributiecentrum heen langs de Oranjedijk naar Coldenhove. Oprei ziet de variant naar Wes terlee ook niet zitten omdat in dat geval de Maasdijk, zeker ter hoog te van de dorpskom, sluipverkeer zal aantrekken en daardoor onvol doende zal worden ontlast. Volgens een Rotterdamse zegs man is de afspraak gemaakt dat 'er wordt doorgegaan met de plan vorming van dc variant-Wes- terlee', althans voor zover dit tra cé het grondgebied van de stads regio Rotterdam betreft. Ontwikkelingen De Naaidwijkse wethouder wacht de ontwikkelingen voorlopig maar even af. „Ik heb ons standpunt verwoord en vastgehouden. Wat er in de toe komst in dit verband op Naald- wyks grondgebied gaat gebeuren, dat zien we dan - log wel." De Bestuurs Commissie Westland (BCW) heeft het Integraal Ont wikkelingsplan Westiand voor een reactie naar de zeven samen werkende gemeenten gestuurd. In dit IOPW, waarmee volgende maand officieel naar buiten wordt getreden, is de voorkeursroute via Westerlee van de nieuwe ontslui- tingsweg met stippellijn vermeld. Naaldwijk is in de BCW echter niet de enige gemeente die zich legen deze variant heeft uitge sproken. Vandaar dat Oprei alle officiële gemeentelijke reacties met belangstelling tegemoet ziet. Het wordt steeds onze- kerderofdeze jongeren tot In lengte van dagen op sportpark De Vijfsluizen kunnen blij ven sporten: zowel burge meester en wethouders van Vlaardin gen als eige naar Shell wil len het sport park verplaat sen naar de Broekpolder. Foto Dennes van der Wel/Roel Door Jan Rozendaal Vlaardingen Een aantal politieke partijen plaatst kantteke ningen bij de plannen van burgemeester en wethouders van Vlaardingen en Shell om het sportpark De Vijfsluizen onder te brengen in de Broekpolder. De grootste bezwaren zijn de ruimte die het nieuwe sportpark in de zuidelijke rand van het recreatiegebied gaat innemen, de financiële consequenties en de vraag of de bestaande sportverenigingen wel bereid zijn om mee te werken. „Wat ik tot nu toe heb gehoord, is dat de veldsportverenigingen het leuk en aardig vinden, maar dat is natuurlijk allemaal op basis van een quiefc scan gebeurd,"zegt een 'sceptisch' PvdA-raadslid P. Roovers. „Maar de vraag is of de besturen van al die verenigingen, waarvan sommige al honderd jaar of langer bestaan, wel bereid zijn om de pryzenkast en de eigen ter reinknecht in te leveren." De Socialistische Party en Groen- Links vinden op hun beurt dat het veel te vol wordt in de Broekpol der. „Als je ziet hoe druk het nu al is op zaterdag bij de voetbalver enigingen, Die Flardingha Rui ters en scouting. Dan willen b en w er nog een partycentrum neer kwakken. Het zou een ramp zijn als daar ook nog een multifunctio neel sportpark met zwembad, vel den en sporthal bijkomen. En de parkeerplaatsen niet te vergeten. Zo bieden we allerlei openingen naar de stadsregio om straks te zeggen: als dit kan. dan kunnen er huizen komen óók. Voordat je het weet, is de Broekpolder ver kocht. En dat is toch niet wat we wilden," aldus J. van der Kolk van GroenLinks. A.R. van Immerseel (SP) rede neert hetzelfde: „Langzamerhand knibbelen ze steeds meer van de Broekpolder af. Bovendien vin den wij dat sportvoorzieningen zoveel mogelijk in de wijken moet blijven. In de Broekpolder zijn ei genlijk nu al te veel sportvelden." Schop Om de beslaglegging op het groen in de Broekpolder zo beperkt mo gelijk te houden, moet wat Roovers betreft worden bekeken of de hele zuidelijke rand van de Broekpolder, van de Vlaardingse Vaart tot aan Aalkeet-Buitenpol- Door Pieter Vermaas Maassluis Een jaar lang is over punten en komma's gestreden, maar deze week zijn de gemeente Maassluis, Woning Stichting Maassluis (WSM) en de Huurders- raad Maassluis het eens gewor den over een convenant met on derlinge prestatie-afspraken. Daarmee loopt Maassluis lande lijk gezien voorop. Ook in Schiedam, Hellevoetsluis en Roermond sleutelen gemeen te, sociale verhuurders en huur dersorganisaties momenteel ge zamenlijk aan dergelijke conve- nanten. Daarin zijn afspraken, ta ken en aoeien geformuleerd bin nen het lokale volkshuisvestings beleid. De prestatie-afspraken zijn het resultaat van een experi ment dat is opgezet door de stich ting Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting (SEV). Volgens D66-wethouder J. Storm is Maassluis nu echter de eerste gemeente waarin zo'n nieuw con venant het licht ziet. Bij eerdere eonvenanten tussen gemeente en WSM was de Huurdersraad nog geen party. Storm zegt dat het mi nisterie van VROM de totstandko ming van de eonvenanten 'op de voet volgt', omdat de prestatie-af spraken sociale volkshuisvesting met een maatschappelijk draag vlak bevorderen. Sinds gemeentelijke woningbe drijven zijn geprivatiseerd is de directe invloed van de gemeenten op de sociale verhuurders geslon ken tot het houden van toezicht Via prestatie-afspraken kunnen gemeenten en huurdersorganisa- lit» dc cuiporaties nu op hun 'so ciale taakvelden* blijven wijzen. Deze samenwerking 'gebeurt in het besef van wederzijdse afhan kelijkheid en gelijkwaardigheid, waarbij iedere partij handelt van uit zijn eigen verantwoordelijk heid'. schrijven de drie partners in het convenant. Vlaardingen 'Goed zo,* luidde de eerste reactie van voorzitter K. Terpstra van de ROVS, de Rotterdamse Ontspanningsver eniging Shell. De eerste man van de gebruiker van sportpark De Vijfsluizen had door vergade ringen gistermiddag nog geen kennis genomen van de uitkom sten van het overleg tussen zijn werkgever en b en w van Vlaar dingen. „Als beide partijen willen door gaan op basis van de studie van Steens, dan vind ik dat een goe de zaak. Dat betekent dat er in elk geval een redelijke mate van consensus is over wat ze willen. En dan moeten de plannen nu langzaamaan wat concreter wor den, In ben in elk "eva! ver heugd dat de gesprekken niet zijn afgekapt," der, op de schop kan worden ge nomen. „Ik heb van de ROVS (de overkoepelende vereniging op De Vijfsluizen, red.) begrepen dat zij vasthouden aan ^xact hetzelfde aantal vierkante meter. Dus met een openlucht zwembad, behoor lijke kantine, sporthal en ga maar door. Knip op de plattegrond De Vijfsluizen maar eens uit en leg dat in de Broekpolder. Wat ik ervan begrijp, liggen alle opties open. Dan lijkt het raad zaam dat ook de huidige accom modaties en de plannen voor een Terpstra, al jarenlang voorzitter van de ruim vijftig jaar oude overkoepelende vereniging, zegt bereid te zijn mee te den ken. „Ik wacht met spanning de uitnodiging voor een vervolgge sprek af. Natuurlijk zijn wij be reid mee te doen. De enige voor waarde die wij hebben gesteld is dat we in elk geval dezelfde of betere faciliteiten moeten krij gen, Inderdaad; inclusief een sporthal en een zwembad. Het kan natuurlijk niet zo zyn dat er in zo'n plan grote verliezers zijn. Dan is het draagvlak dat Steens nu voor zijn plannen zou heb ben, natuurlijk snel weg," aldus de Vlaardinger, die zegt 'geen zicht te hebben' op de financiële garanties die zijn werkgever de gemeente eventueel zou geven bij een verplaatsing. partycentrum meteen in de plan nen worden betrokken," aldus de PvdA'er. „Dat betekent dus datje de bestaande clubs ook alle rech ten moet ontnemen. Dus ook de tennisvereniging bij het nieuwe park betrekken. Je krijgt dan een koepel met een bestuur voor alle verenigingen. Een beetje zoals de ROVS nu. Maar voordat dat in Vlaardingen mogelijk is zijn we, denk ik, wel twee generaties ver der," aldus Roovers, die overigens vindt dat het huidige sportpark genoeg potentie heeft voor een gezonde toekomst. „Bedrijventer rein? Schuin tegenover (voormali ge Wilton-Fijenoord, red.) adver teert de gemeente Schiedam al ja ren." Impuls CDA'er F. van der Krans is daar entegen Verheugd' over de inten tieverklaring van Shell en ge meente om het sportpark te ver plaatsen naar de Broekpolder. „Ik heb het rapport nog niet gezien, maar wat ik ervan heb gehoord klinkt veelbelovend. Veel vereni gingen hebben.de bereidheid ge toond er wat moois van te maken. Het lijkt erop dat men steeds meer geneigd is om het belang in te zien dat het goed is om samen op te trekken." En dat kan volgens Van der Krans weieens een goede impuls geven aan 'de hele Vlaardingse sport': „Ja, want die floreert niet opti maal. Gemiddeld is het aantal le den van sportverenigingen de af gelopen tien jaar gedaald. Natuur lijk zyn er uitzonderingen en groeit HVO bijvoorbeeld maar door, maar de meeste clubs - van gym tot korfbal en van hand- tot voetbal - hebben te maken gehad met een behoorlijke terugval. Een betere invulling van de Broekpol der kan meermensen trekken." WD-fractievoorzitter A. de Lange wil niet inhoudelijk op de plannen ingaan. Hij zegt het 'positief te vinden dat beide partijen zich na der beraden, maar wil dat onder zoek afwachten en pas dan con clusies trekken. Schiedam Bij de Waterweg-ge meenten bestaat grote interesse voor het experiment Stad Mi lieu van het ministerie van VROM. De proef maakt het mo gelijk bij de ontwikkeling van stadsgebieden tijdelijk af te wij ken van geldende milieuregels. Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis hebben in totaal vijf projec ten aangemeld. Het is nog niet duidelijk of de experimenten ook daadwerkelijk kunnen wor den uitgevoerd. De animo voor de proef is namelijk bijzonder groot: In totaal zyn er 62 projec ten aangemeld. Minister De Boer beslist begin maart welke twin tig aanvragen, uit 46 verschillen de gemeenten, worden gehono reerd. In de sector herstructurering be drijfsterreinen heeft Schiedam de zuidvleugel van de stad als mogelijk experimentgebied aan gemeld. Als onderdeel van de re vitalisering van na-oorlogse woonwyken is Nieuwland op de lijst geplaatst. Vlaardingen wil soepeler aan de slag met geluid- schermwoninwen aan de Lav#* Weide en met de ontwikkeling van de rivierzone. Maassluis schuift het centrumgebied naar voren. Het experiment Stad Milieu is in het leven geroepen om het ge bruik van de stedelijke ruimte te optimaliseren. Afzonderlijke mi lieuregels voorgeluid, stof, stank en bodemverontreiniging, is de gedachte, kunnen compact bouwen bemoeilijken en lange procedures in de hand werken. Afstemming Bedoeling is de milieu-aspecten al in het prilste stadium in de planvorming te betrekken. Uit eindelijk moet dit teiden tot een betere afstemming van beleid en uitvoering. Volgens het ministe rie kunnen de resultaten van de experimenten ook uitwijzen dat de bestaande regelgeving op be paalde onderdelen aanpassing behoeft. Donderdag 23 januari VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Youp van 't Hek met Scherven, 20.00u. MAASSLUIS Schuurkerk. Film: The Rock, 20.30U. ROTTERDAM Luxor Theater. Di Gojim, 20,15u. Theater Zuidplein Gnz. Intermezzo Group 'Poetry', 20.15u, De Doelen Gr.z. Helmut Lotti, 20.15u. KLz. Mu- aekendans uitTurkije, 20.15u. Zaal De Unie. N/ks Loos, 20,30u. RO Theater. Kermis in de hel, 20.15u. RotterdamseSchouwburgGr.z.De wilde eend, 20.15u. Lantaren 2. Onrust/Ontkalmt, 21u. Ned.Archl- tectüurinstituut. Vormgeven aan infrastructuur, 19.30u. Vrijdag 24 januari SCHIEDAM Theater de Teerstoof. Hans Visser and FriendsrnetOnemghthotmuSiC, 20.30u. Filmhuis. Trainspotting, 21.30u. Podium. Halve finale Pop prijs Schiedam, 21.00u. VLAARDINGEN DC De Bijenkorf, Seniorenconcert, 14.00-16.00u. Stadsgehoorzaal. Youp van 't Hek met Scherven, 20.00u. ROTTERDAM Ahoy'. 5 jaar Opera in Ahoy, 20u. LuxorTheater. RuthJacott,20.15u.' Theater Zuidplein Gr,z, The Glory of Gospel, 20.15u. Kl.z. De Bloeiende Maagden, 20.30u. De Doelen Gr.z£ Helmut Lotti, 20.15u. Kl.z. Meesters^' aan het Klavier, 20.15u. Nighttown. TheRoots,21u. Popular. VolleMaari'j Feest, 21.30u. RO Theater. Kermis in de hel, 20.15u. BibJiotheekthea- ter. De linkerhand van Meyerhoidj 20.30u. Hordijk®rveld. Keet op de Kaap, 20.30u. 't Kapelietje. Thea tergroep Lawine, 2O.30u. Lantaren 2. OnrusVOntkaimt, 21u. Rotter damse Schouwburg Gr.z. Neder lands Dans Theater 2, 20.15u. Jeugdtheater Hofplein. Alleen op de wereld, 19u. ROTTERDAM Calypso 1: The portrait of a lady' (16) dag. 12.45-3,30-6.15-9.15. Calypso 2: 'Secrets and Hes.' (al) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45-3.30. Calypso 3; The Hunchback of the Notre Dame' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: The first Wives Club' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1,15-4. Cinerama 3: The Long kiss goodnight' (16) dag, 6.45-9.30, do. w,ma.di.ook 1.15-4. Cinerama4: 'Meet WallySparks' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Cinerama 5: 'Surviving Picasso' (al) dag. 6.45- 9,30Fdo.vr.ma.di. ook 1.15-4. Cor so: 'Courage under fire' (16) dag. 4- 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. (beh.ma.) 2-4. 'Survival Island' (al) dag.(beh.ma.) 3, za.zo. ook 1. 'Ransom' (16) dag. 7-9.30. Venster 1: 'Secrets and lies' dag. 7,30, do- .vr.zo.wo.ook 2. 'Cold Fever' dag. (beh.ma.) 10.15. Sneak Preview, ma.10.15. Venster 2: 'Decommis- sans' ma.di.wo. 7.30, do.vr.zo.wo. ook 2.30. 'O Sangue' do.vr. 7.30, 'Casa ae Lava' za.zo, 7,30. 'On thé' beat' dag. 9.30. Venster 3: 'De keri" senpluk' dag. 8. 'Zero Keivin' da^J' 10. Venster 4: Terra estrangeira* (Foreign Land) dag. 8, do.vr.zo.wo.1- ook2.30. loaded" dag. 10. Lumiè^1 re 1: 'Ransom' (16) dag. 1.15-4-* 6.45-9.30. Lumlère 2: 'Daylighf 1 (12) dag.{beh.wo.)l,15-4-6.45- 9.30. 'Evrta' wo.12.15-3.15-6.15- 9.15. Lumière 3: The nutty profes sor' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. lu mière 4: 'Independence Day' (12) dag. 6,15-9.15, do.vr.ma.di. ook 12.15-3.15. Rexane: 'Zonnige me lodie' (16) do.Vm zo. 'Het heetste hoertje allertijderi (16) ma.t/m wo. doort. voorst Pathél: 'Ransom'(16) dag.(beh.wo.)11.10-3,40-6.20- 9.10. Pathé 2: The long kiss good night' (16)dag. (beh.wo.)6.40-9.20, do.ma,dt.ooK11.40-4.Pathe 'Slee pers' (16) dag. (beh.wo.)5.50-9. do .vr. ma. di. ook 11.30-2.40, Pathé 4: 'Courage under fire' (16) dag.(be- h.wo.)il.20-4.l0-6.50-9.30. Pa thé 5: The First Wives Club' (al) dag. (beh.wo.)ll-1.25-3.50-7.15-9.5Cr; (za.vervalt 11). Pathé 6: 'Jack' (ai)"* dag.(beh.wo.)7.Q5-9.40, do.vr.ma.di.ookl2-4.20. Pathé 7:7 'Evrta' (al) dag.(beh.wo.)11.5Q- 3.30-6.30-9.20. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Ransom' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: The Gfimmerman' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The nutty profes sor' (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'Daylight' (16) vr.za, 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: The Leopard Son) za.zo.wo. 1.15-4. Ci nerama 2: 'Jingle all the way' za .zo.wo. 1.15-4. Cinerama 3: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' za.zo.wo. 1,15-4. Cinerama 5: 'Ma tilda' za.zo.wo. 1.15-4. Corso: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' za.zo.wo. 1.15. Imax: 'De klokken luider van de Notre Dame' (al) za.zo. ö.zo.ookll. Uimïèfe4: 'Deavontü- ren van Pinokkio' za.zo.wo. 1.15-4. Pathé: 'DeKlokkeniuidervande Not re Dame' (al) za.zo.wo. 11-1.35- 4. lO.'Deavonturenvan Pinokkio'za- .zo, 11.15-1.30-3.45. 'Matilda' za- jdo.11.05-1.20-3.35.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3