11 'Onzin dat we zitten te wachten op een uitruk' Minder gastgezinnen: Europa Kinderhulp luidt noodklok genda Stad schenkt meer dan u denkt Muziek van St. Radboud Schrijversavond oeien Rotterdams Dagblad Donderdag JOjanuari 199? i Meer Schiedammers moeten hun eigen stad ontdekken, schrijft de ■Rotterdamse publicist Herman Moseoviter in een aantrekkelijk j, boekje over de binnenstad. Handzame informatie, door tientellen r Schiedammers aangedragen tijdens de ronde-tafelgesprekken en de stadsgesprekken van vorig jaar. Dinsdagavond is er weer een stads- gesprek en als je Moseoviter leest, prikkelt dat voldoende om naar de Nieuwe Passage te gaan. Als je niet kunt, weetje ai van tevoren datje wat zult missen. Watje niet weet, dat mis je niet. Maar nu weet u het dus wei Meer Schiedammers moeten hun eigen stad ontdekken, dat ben ik ".met Herman Moseoviter eens, met de nadruk op moeten. Er zijn 'nieuwkomers in Spaland die nog amper 'onder de spoorlijn' zijn ge- i weest Er zijn Gorzenaren die nooit de Gorzen uitkomen, Bewoners F van Kethel weten amper wat de Slachthuisbuurt is en nog geen veer- tig procent van de Schiedamse bevolking winkelt in het centrum, Lhoewel dat laatste geen maatstaf is, want er zijn goede wijkwinkel s-centra. jt Het percentage dat in de Hof van Spaland gaat winkelen zal fcroti- wens nog kleiner zijn. Het is op zichzelf een aardige these dat kSchiedam-Noord toch altyd Kethel is gebleven en nooit echt F Schiedam is geworden, 't Lijkt wel een andere stad, met een eigen p centrum. Het is niet zo gek dat Ralph Erskine voor Spaland-Oost een fc futuristisch bouwplan bedacht dat als twee druppels water lijkt op de I historische binnenstad. Hier liggen geweldige publicitaire kansen: Schiedam kopieert eigen binnenstad! Daar trekje internationale be- F langstelling mee. fe Schiedammers moeten hun eigen stad ontdekken. Dat vindt Mosco- r.viter, dat vind ik, dat vindt het gemeentebestuur. Maar het is net als f met wijk- en buurtbeheer. Dat is ook iets waar de gemeente voor is, f maar het moet wel voor bewoners aantrekkelijk zijn om aan wijk- en 1 buurtbeheer te doen. Het opzoomeren blijkt een goede formule te jrajjn. Actieve bewoners worden beloond. £Hoe maken we het voor Schiedammers aantrekkelijk om hun eigen istad te ontdekken? f Vaker een open huis bij bedrijven en organisaties, niet alleen op «Monumentendag of op Molendag. f.» Schiedamse varianten van 'Ontdek je plekje' en 'Kom in de kas'. Boeiende excursies, waarvan de deelnemers kunnen opsteken hoe |de stad zich door de eeuwen heen gevormd heeft. Dat vraagt om her- Hcenningstekens overal in de stad, net zoals hier en daar de plekken worden aangegeven waar vroeger een molen stond. Bordjes: 'Ooit stond hier Gusto' (met foto) of: 'Hier liep vroeger de weg naar 1 Delft' - en dan met straatstenen in een delftsblauwe kleur. De Histo- yrisehe Vereniging kan hierbij adviseren. De ontwikkeling van een Grote-Schie-teleid, waarbij ookDelfsha- ven, Overschie, Mathenesse en Midden-Deifland worden betrokken. Vraag het verenigingsleven om puzzelritten, tekenwedstrijden en .^ecologische stadswandelingen van de Woudweg tot en met de Maas je boulevard te organiseren, met hoempapa en straattoneel envrijkaar- •tjes voor het Stedelijk Museum. De gemeente Schiedam moet een twee-sporenbeleïd voeren. Enerzijds zorgen voor dynamische wijken waar de bewoners het zelf voor het zeggen hebben en actief zijn in hun woonomgeving. Anderzijds activiteiten ontplooien die de stedelijke samenhang be vorderen. Tussen hetwijkgevoel en de lokale identiteit kan dan een s leuke interactie ontstaan. De uitdaging aan de niet-Schiedamse cul- t-tuurambtenaren in het stadskantoor is om een recreducatief activi- teitenplan op papier te zetten. Dat kan binnen een week. Iemand s moet ermee beginnen. KOR KEGEL Muziekvereniging St. Radboud houdt vrijdag een ert^ embie-avond met haar leden ip het vefehigipgf touw Zaal De Noord aan ae'Kerkweg in Schïett; lethel. Instrumentgroepen uit de harmonie brengen Verschillende stukken ten gehore. Zo kan er worden piuisterd naar een koperensemble, een saxofoon- roep en Het Radboud Klarinetkwartet, Ook leden fen St. Radboud die nog in de opleidingsfase zitten fpelen mee, Mensen die 'oude' instrumenten weer frillen gaan bespelen of die het leuk vinden om op een instrument les te krijgen, kunnen op deze avond peer informatie krijgen. In bijna alle secties kunnen nieuwe leden worden geplaatst. Met name wordt uit breiding gezocht voor hobo en slagwerk. De toegang voor de avond (aanvang 19.30 uur) is gratis. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, .wBen yan Haren, Schrijver Kees van Beijnum geeft vrydag in de Openbare Bibliotheek aan het Bachplein een lezing pver zijn literaire werk. Kees van Beijnum is geboren en opgegroeid in Amsterdam en heeft daarover een èemi-autobiografiscbe roman ('Dichter op de Zee dijk') geschreven die eind april verschijnt. Al eerder verscheen in 1991 van zun hand een non-fictieboek {jOver het IJ. De reconstructie van een moord'). Be- pn 1994 verscheen zijn romandebuut ('Hier zijn fceuwen'). |e schrijversavond begint om 20.15 uur en de toe ing bedraagt ƒ7,50. Hermans, Deslreevan derJagt, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal, Carel van der Velden Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Met grote verbazing heb ik in de Waterwegeditie van het Rotterdams pagblad van 27 januari het artikel gelezen met de kop 'Als de koeien nu fens een paar stapjes achteruit deden'. De heer Fontyne vraagt zich af &at een koe eigenlijk kost. Waar bemoeit deze man zich eigenlijk mee. Agrariërs vragen zich toch ook niet af wat de machines van Fontijne kos- jfen? Als het aan de industriële ondernemers zou liggen, was er nu, Hechts vijftig jaar na de Tweede Wereldoorlog, in Vlaardingen geen Inippertje weiland meer over. De voormalige Broekpolder, eens zo'n ioi weidegebied, maar als gevolg van de industriële ontwikkelingen ins een met gif gevuld gebied, zou dan al jaren zijn volgebouwd. Het t mij steeds weer op dat ondernemers, oud-directeuren en dergelijke len zich druk maken over nog resterende stukjes groen rondom lardingen, terwijl deze mensen, zeker als zij hun activiteiten hier heb- i beëindigd, zo snel mogelijk de regio verlaten en zich elders, waar woonklimaat veel gunstiger is, vestigen, e kan de heer Fontijne nu voor woningen ten behoeve van kaderper- leel (raar woord), en dan liefst nog in de Broekpolder, pleiten? Deze nsen wonen immers veel liever in de buitenwijken van omliggende ttelandsgemeenten. Kennelijk ook de heer Fontijne zelf, als ik lees hij op weg naar zyn bedrijf koeien tegenkomt. Als de heer Fontijne it voor meer bedrijven en woningen zullen de verkeersstromen al- n maar toenemen, waardoor het woonklimaat nog ongunstiger wordt nvloed. Als Fontijne de boeren en dus het vee opzij wil schuiven, zou zich er ook tegen hebben moeten verzetten dat bij de entree van ardingen een hamburgertent met zijn verfoeilijk lelijke paal is ge- atst. Immers, zo'n bedrijf moet het in belangrijke mate hebben van icht)vee en liefst zo goedkoop mogelijk, denk dat Vlaardingen de moed moet hebben om verdere uitbreiding ten industrievestigingen te weren. Eens houdt het toch op. Als het aan de heren ondernemers ligt, is elk stukje groen te veel. Niet iedereen is in |taat of heeft de tijd om zijn of haar vrije tijd in het buitengebied door te tongen. Laat de MaassluizeTS, Vlaardingers of Schiedammers desluk- 5 groen die ons nog resten, behouden, want meneer Fontijne..., niet ie dereen m deze stedelijke agglomeratie kan zich permitteren om "bulten' fe wonen. Het is maar goed dat de plaatselijke politiek over de dooru ge- goernde zaken beslist, waarbij ik wel hoop dat een eventueel advies van 3e IKV wordt genegeerd. Misschien kan de heer Fontijne in Groningen of Friesland wat koeien opzij schuiven. Er is daar nog ruimte en men |an daar wel wat industrie gebruiken. A. Roza, Maasland Schiedam Ze komen uit verpauperde wijken met weinig speelruimte, waar hele families in huizen of flats wonen met te weinig en te kleine kamertjes: de driedui zend kinderen uit Europese landen én Nederland die elke zomer drie weken bij een gastgezin even hun zorgen kunnen vergeten. Maar dat aantal kinderen wordt elk jaar kleiner. Niet omdat er minder kansarme kinderen in Europa zijn. maar omdat steeds minder Nederlandse gezin nen bereid zijn ze in huis te nemen. De Schiedamse I. Versteeg luidt namens Europa Kinderhulp, de organisatie achter deze hulpvakanties, de noodklok. ..We kunnen elk jaar ongeveer honderd kinde ren minder in Nederland onderbrengen," zegt ze. „In de afgelopen acht jaar is het aantal met achthonderd gedaald." Die daling heeft volgens Versteeg te ma ken met hel feit dat steeds meer vrouwen werken en geen tijd hebben voor deze vorm van liefdadigheid. ..Ook hebben veel mensen tegenwoordig weinig voor elkaar over. Dat is jammer, want het kost allemaal niet zoveel. Die kinderen zijn zo weinig gewend dat ?c al blij zijn als je ze naar het zwembad of de kinderboerderij brengt. Ze zijn gek op de kinderboerderij. Ook vinden ze het fijn om te gaan fietsen of gewoon boodschappen te doen." Versteeg kent zelfs mensen die in de bij stand zitten en die toch voor een paar we ken een kind een fijne tijd willen bezor gen. „Het gaat er niet om hoe grootje por temonnee is, maar hoe groot je hart is. Wat dte kinderen vooral nodig hebben is aandacht en liefde. Eri je moet geduld hebben. Het niet erg vinden om iets wel drie keer uit te leggen. Als je aan die eisen voldoet, ben je al een goede gastouder.'' Speelgoed De kinderen van Europa Kinderhulp zijn tussen de 6 en 12 jaar oud. Mensen die een kind in huis willen nemen hoeven zelf geen kinderen te hebben en bepalen - in verband met vakantieplannen- zelf wanneer het kmd langs komt. Ook mo gen zoveel kinderen worden uitgenodigd als men aan denkt te kunnen en mag een voorkeur worden uitgesproken naar een jongen of een meisje. Maar al te kieskeu rig is ook niet te bedoeling. „Want wij zijn geen postorderbedrijf," zegt Versteeg. „En mensen moeten zo'n kind niet zien als een soort speelgoed voor hun eigen kind." Grote steden De kinderen die m Nederland worden on dergebracht. komen uit Frankrijk, Duits land, Engeland en Nederland zelf. Wat Nederland betreft komen de gasten uit de grote steden. Zo worden kinderen van de regio Amsterdam met die van de regio Rotterdam uitgewisseld. Europa Kinder hulp zorgt voor de plaatsing, maar de voorselectie is in handen van het Rode Kruis, het Legei des Heils en de sociale diensten. „Zij kenner, de gevallen die de vakanties het meest nodig hebben. Maar elk jaar moeten veel kinderen toch thuis blijven." Jaarlijks komen via Europa Kinderhulp ongeveer vijf kinderen naar Schiedam en ongeveer dertig naar Vlaardingen. Ver steeg, die sinds acht jaar voor de regio Zuid-Holland in het bestuur van de hulp organisatie zit, is zelf al tien jaar gastou der. Verder gaat ze elk jaar naar Noord- Frankrijk om de situatie aldaar te bekij ken Dat doet ze op eigen kosten, want Europa Kinderhulp is een vrijwilligersor ganisatie die geen subsidie krijgt en die met donaties allerlei kosten moet zien te dekken. „Het afgelopen jaar hebben wij er zelf geld op moeten doen," zegt Ver steeg. „Maar dat is niet zo erg. Belangrij ker is het werk dat wij verrichten." Dankbaar Het gebied in Frankrijk dat Versteeg elk jaar bezoekt blijft haar schokken. „Watje daar allemaal ziet, je houdt het niet voor mogelijk. Maar er wonen hele vriendelij ke mensen. En de kinderen zijn meestal erg goed opgevoed. Ik blijf mij er keer op keer over verbazen hoe hun ouders dat met zo weirug middelen kunnen bolwer ken. En dankbaar dat ze zijn: velen heb ben thuis een foto van hun gastgezin han gen." De gastouders zijn over het algemeen erg tevreden met de kinderen en velen van hen nodigen hetzelfde kind zelfs jaren achtereen uit. Kinderen die al lange tijd dezelfde gastouders hebben, mogen via de organisatie tot hun zestiende blijven terugkomen. Volgens Versteeg zien som migen hun gastouders als deel van hun eigen familie. „Op de terugweg naar huis, scheppen ze tegen elkaar op over hun gastgezin. Je ziet dan ook dat ze in die drie weken heiemaal zijn opgebloeid: als je ze van de bus of trein af komt halen, zijn ze bleek en schichtig. Je pikt ze er zo uit. Maar als ze weer weggaan, zijn ze niet van de kinderen van de Nederlandse gas touders te onderscheiden.' Voor wie meer informatie wil over Europa Kinderhulp kan contact opnemen met mevrouw C. Versteeg, telefoon (010) 4701367. Door Menno Haddeman Vlaardingen „Bier drinken, kranten lezen en kaarten, dat is wat we de hele dag doen," spot Frans, ex-brandweer man en vaste bezoeker van de Vlaardingse kazerne. „Ie dereen denkt dat wij maar wat aanklooien. Je kan ze honderd keer vertellen dat het tegendeel waar is, maar niemand gelooft je." Rmus Witte, bevel voeder van ploeg één, is wat minder cynisch dan zijn oud-collega. Toch weet ook hij dat er allerlei indianenver halen de ronde doen over de werk zaamheden van de brandweerlie den. „Het is werkelijk on zin dat we zitten te wach ten op een uitruk en de tijd op de kazerne doden met kaarten en koffie drinken. De taken van een brandweerman zijn de laatste jaren enorm uit gebreid. We krijgen het steeds drukker." Hulpverlening Eén van die taken is de hulpverlening bij auto-on- gevallertf-Automobilisten die door een botsing vast- attgfurThun voertuig en er niet door het ambulan cepersoneel kunnen wor den uitgehaald, worden door de brandweer uit hun benarde positie be vrijd. Met hydraulische tangen en scharen kun nen de brandweerlieden de slachtoffers uiterst voorzichtig uit hun auto halen. „Vroeger werd bij een on geluk een garagebedrijf gebeld," vertelt Witte. „Die waren in het bezit van snijbranders en haal den met behulp van die apparatuur de automobi listen uit hun voertuig. In de loop van de jaren is het bevrijden van slachtoffers steeds meer een taak van de brandweer geworden." Om de techniek van het bevrijden van slachtoffers zo goed mogelijk in de vingers te krijgen, oefe nen de brandweerlui re gelmatig met de hydrauli sche apparatuur. Auto wrakken op het binnen terrein van de kazerne dienen als 'speelmate riaal'. „Twee maal per week wor den er allerlei technieken geoefend," vertelt bevel voerder Witte. „Vanoch tend om acht uur aan het begin van de 24-uurs dienst zijn we met tangen en scharen aan het werk geweest. Slachtoffers uit autowrakken halen is een nauwkeurig werkje. Dat is iets dat tot in de detail toe moet worden getraind. Zo'n vier maal per jaar oe fenen we met een wrak op de binnenplaats." Na de ochtendoefening gaan de brandweerlui een kop koffie drinken. Veel tijd om te praten hebben ze niet want nauwelijks een kwartier later zitten ze alweer in het leslokaal. Een voorlichtster van de brandwondenstichting houdt een lezing over de behande ling van brandwondenslachtof fers. Met behulp van een video film worden de brandweerlieden bijgeschoold. Ambachtslui Rond half twaalf is de voorlicht ster klaar met haar verhaal. De brandweerlui gaan vervolgens de aan de andere kant van het bin nenterrein gelegen kazerne in. Daar staan de auto's en ligt het materiaal opgeslagen. Dagelijks worden de spullen nagekeken. Ie dere brandweerman heeft daarbij In zijn nieuwjaarsrede voorspelde de Rotter damse brandweercommandant J. D. Berghuijs dat binnenkort een discussie zal ontstaan over de privatisering van de brandweer. Volgens de baas van alle brandweerkorpsen in de Rijnmond is er momenteel zelfs al een bedrijf dat een offer te heeft uitgebracht over het uitvoeren van brandweertaken. De uitspraken hebben bij de verschillende korp sen in de regio nogal wat vraagtekens opgeroe pen. „Wil Berghuijs werkelijk serieus gaan na denken over privatisering of probeert hij op deze manier de spuitgasten uit zijn eigen korps wat peper in de kont te duwen?" Berghuijs vindt na melijk dat de Rotterdamse brandweerlieden op het moment dat ze niet in actie zijn, te weinig productieve uren maken. De leden van het brandweerkorps in Vlaardin gen voelen zich op geen enkele manier aange sproken door Berghuijs. Zij zijn, naar hun me ning, voldoende productief. Ook als er geen brand is of iemand uit een autowrak moet wor den gezaagd. Een werkdag van de acht brand weerlui van ploeg één van de kazerne aan de Hofiaan. Brandweerman en duikbegeleider Sjaak Visser knutselt aan een duikmasker na een oefening in de Vlaardingse havenFoto Roel Dijkstra zijn eigen taak. Die functie is af hankelijk van zijn opleiding. „Het zijn bijna allemaal ambachtslui van origine," vertelt Witte. „Voor malige automonteurs, elektri ciens, timmermannen en metaal bewerkers. Het is een goede zaak om een gevarieerde ploeg mensen te hebben. Zo kunnen we een he leboel dingen zelf doen." Witte begrijpt niet goed wat com mandant Berghuijs voorstaat als hij het heeft over privatisering. „Op de kazerne in Vlaardingen worden heel veel dingen zelf ge daan. Wij zitten geen moment stil Wij zyn eigenlijk al bijna zelfstan dig doordat we zoveel kennis m huis hebben en maar weinig hoe ven uit te besteden." Brandweerman Hans van Leeu wen was voordat hij zich m een zwart pak hees. plaatwerker bij een garagebedrijf. „Omdat ik veel verstand heb van auto's, zit ik bij voorbeeld in de commissie die zich bezig houdt met de aanschaf van een nieuwe waterongevallen- auto (dutkwagen). Daarvoor ga ik bij andere korpsen kijken wat voor soort auto zij hebben. Ook houd ik me bezig met het in bouwen van allerlei nieuw brand weermateriaal in de auto's." Het bedenken van nieuwe materi alen en technieken is één van de werkzaamheden die de brand weerlui op de kazerne uitvoeren. Een mooi voorbeeld is een specia le brancard voor de ladderwagen. „Wij hebben een constructie be dacht waarmee de brancard van de ambulance zo op de kooi van de ladderwagen kan worden ge schoven," vertelt Van Leeuwen. „Erg handig als gewonden via het laam een pand moeten verlaten." Om half één is het tijd voor de lunch. Een flinke ruimte in het kazemegebouw is ingericht als huiskamer. Comfortabele Ieren stoelen staan voor een kast met daarin een stereo-installatie en een tv. Achter in de huiskamer staat een grote tafel. Aan de mu ren hangen de relikwieën. Foto's van brandende gebouwen en in drukwekkende vlammen. Honge rig schuiven de lieden aan. Iedere dag kookt een kok van een bejaar dentehuis een warme maaltijd voor de brandweerlui. Deze keer is het kip met aardappelen, witlof, peen en doperwtjes. Onder het eten wordt besproken wat er 's middags gaat gebeuren. Bevelvoerder Witte vertelt dat er een duikoefening onder het ijs in de Haven van Gaardingen staat gepland. Alles wat we plannen is natuur lijk onder voorbehoud," legt Witte uit. „Zodra het alarm af gaat wijzigt het programma." Op het ge makje maken de brand weerlui zich na het eten klaar voor de oefening. „Normaal gaat dat veel sneller hoor," zegt brand weerman en duikbegelei- der Sjaak Visser. „Nu staat er natuurlijk geen druk op de ketel." Duikpak Rustig rukt de ploeg met drie wagens 'uit naar de Haven. Hans en Fred hysen zich aan de water kant in een duikpak. Met behulp van de ladderwa gen wordt Hans op het ijs gezet. Even later Iaat hij zich in het gehakte wak zakken en verdwijnt hij onder het ijs. Sjaak houdt Hans onder water in de gaten. In het duikmasker zitten een microfoon en een speaker. Zo hebben de twee contact. Het is de bedoeling om naar een wak aan de over kant van de haven te zweirmen. Omdat het wa ter erg troebel is, moet Sjaak door middel van commando's de duiker leiden. „Een beetje naar rechts, Hans," praal Sjaak door de microfoon. „Duiken onder ijs is voor een brandweerman men taal zeer zwaar. Als er iets mis gaat kun je niet even naar boven zwemmen. De ijslaag is zo dik dat een gat slaan onmogelijk is." Rond drie uur worden de spullen ingepakt. Zowel Fred als Hans staan weer veilig op de kant. Terug op de kazerne wordt di rect begonnen met het schoonmaken van de ap paratuur en het herinr' h- ten van de duikauto. „Als nu het alarm afgaat, moet alles klaar staan," zegt Sjaak. Om half vier vertrekken de acht brandweerlieden naar de sportschool. Daar moet aan de conditie wor den gewerkt. Hardlopen, krachtoefeningen maar zeker ook ontspanning staan tijdens dat uur cen traal. Als het gezelschap rond half vijf op de kazer ne arriveert, zit de werk dag erop. Toch kunnen ze nog niet naar huis. De brandweerlui werken vol gens het schema 24 uur op, 48 uur af. Ze moeten dus de avond en de nacht ook doorbrengen aan de Hofiaan. „Ze hebben in principe vrij." ver telt Witte. „Ze mogen doen wat ze willen, als ze maar op de kazerne blijven. Meestal is het tv kijken of een boek lezen," Net als overdag zal het voor de brandweerlui de avond en nacht rustig blijven. Ze hoeven niet uit te rukken. Een dienst dus zoneter branden, auto-ongelukken, kat ten in de boom of mensen te wa ter... maar ook zonder een kaartje leggen of een biertje drinken. Donderdag 30 januari VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Hollandse Ko- v medie met Moordscenano, 20.00u. MAASSLUIS Theater Schuurkerk. Rim: Twister, 20.30. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Symfonie-orkest vanhetRotterdamsConservatonum, 20.15u. RO Theater. Kermis m de hei, 20.15u. Rotterdamse t Schouwburg, Pathé, lantaren/ Venster, Zaal De Unie, Luxor.Film- i festival Rotterdam 1997. Popular. I Open Podium, 20.15u. Theater Zuidplein Kl.z. Mare Scheepmaker, 20.30u. Vrijdag 31 januari 1 SCHIEDAM Wc Dreesplein. Kleding- en speel- goedbeurs, 9.00>L1.00u. Theater r DeTeerstocf. Bram Vermeulen met Polonaise, 20,30u, Filmhuis. 12 Monkeys, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Jan Rot Hans Breetveid,20.00u. MAASSLUIS Immanuelkerk. Fluitconcert Jac- ques Ibert, 2Q.15u. Theater Schuurkerk. Ais ik het niet dacht, 20.30u. ROTTERDAM. - Dodorama, Rotterdamse Jmrpovi- satie Poel, 20.30u, De Vlerk. Mr. Re- view, 22u. 't Kapelletje. De droom van Amenka/Serenade, 14.30u. RO Theater. Kermis in de hei, 20,15u. Rotterdamse Schouwburg, Pa thé, Lantaren/Venster, Zaal De Unie, Luxor. Filmfestival Rotterdam 1997. Theater Zuidplein KJ.z. Schudden voor gebruik, 20.30u. Dansateffers. Stonewater, 21u. De Scheg. De Toverdoos, 16u. Jeugd theater Hofplein. Alleen op de we reld, 19u. De Doelen Gr.z. Familie- serie in de Grote Zaal: Symfonieor kest van Odense, 19.30u. ROTTERDAM Calypso 1: 'Extrememeasures' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 2: The portrait of a lady' (16) dag. 6.15- 9.15do.vr.ma.di. ook 12.45-3.30. Calypso 3: 'Secrets and Lies' (a!) dag. 6.15-9.15, do.vr.ma.di.ook 12.45-3.30. Cinerama 1: The first Wives Club' (al) dag, 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: Thenutty profes sor' (al) dag. 1.15-4-6.45. The is land of dr. Moreau' (16) dag. 9,30. Cinerama 3: 'Evtta' (al) dag. 12.15- 3.15-6.15-9.15. Cinerama 4: 'The long kiss goodnight' (16) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.df.ook 1.15-4. Cine rama 5: 'Courage under fire' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Corso: tfm 9/2: 26e Film festival Rotterdam. Imax Theater: 'Special Effects' (al) dag. (beh.ma.) 2-4. 'Survival Island' (al) dag.(beh .ma.) 3, za.zo. ook 1. 'Ransom' (16) dag. 7-9.30. LantarervYenster:t/m 8/226e Filmfestival Rotterdam. Lu- mière 1: 'Ransom' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Dragon- heart' (al) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Lumière 3: 'Daylight' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 4: The Glimmerman' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rexane: 'Memphis Catthouse Blues' (16) do.Vmzo. 'Jossefine Mutzenbacher' (deel 1) (16) ma.t/m wo. doori- .voorst, Pathé:t/m9/2:26e Filmfes tival Rotterdam. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Ransom' (16) vr.za. 00.15. Lumiè- re 2: 'IndependenceDay' (16) vr.2a. 00.15. Lumière 3: 'Daylight" (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: The Glim- merman* (16) vr.za. 00,15, Kindermatinees: Calypso 2: 'De klokkenluidervandeNotreDame'za- .zo.wo. 1.15-4. Calypso3: The Leo- pard Son' za.zo.wo. 1.15-4. One- rama4: 'De Klokkenluider van deNo- tre Dame' 2a.z0.w0.1.15-4. Cine- j ra ma 5: "Matilda" Za .zo. «0.1.15-4. Imax: 'De Mokkenlufdervan de Notre Dame' (al) za.zo. 5, zo.ook 11. Lu- mière3: 'DeavonturenvsrtPirtokfoc' za.zo.wo, 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3